» »

Dober računalnik

Dober računalnik

1
2
3 4

Meizu ::

Tisto ohišje je ok, jst sm samo rekel, da če ti je problem mobilnost, lahko dobiš še manjšega. Sicer pa pozabi na tole :)

Ne vem, imaš še Antecova ohišja, čeprav NZXT so mi bolj kul :) Pa Cooler Master so kruta totalno :)

fr4nc ::

Meizu je izjavil:

Tisto ohišje je ok, jst sm samo rekel, da če ti je problem mobilnost, lahko dobiš še manjšega. Sicer pa pozabi na tole :)

Ne vem, imaš še Antecova ohišja, čeprav NZXT so mi bolj kul :) Pa Cooler Master so kruta totalno :)


Aha.. OK!

Kaj pa grafična??
GTX 460 vs 5830?? Kolikor sem gledal sta skoraj popolnoma izenačeni :D.

RAM-i so v redu??

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

V tem trenutku je GTX460 bestbuy.

fr4nc ::

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hekerneo ::

glej, če iščeš dober računalnik, ti priporočam intelov procesor najprej i7 potem i5 ... ker to rabiš.. potem rabiš vsaj 4gb rama ddr3 1333 dobr 1033 bi šlo skos... nato rabiš 1gb grafike ddr5 lahko tud 6 če je že, če hočeš pač prit ceneje skos pa kupiš slabši ram torej ddr4 ali 3. disk gledaš pač da je kolk tolk velik, po potrebi, potem matično ploščo rabiš da vse tole podpira, seveda bi bilo najbolše da ima veliko fpsja, torej veliko hitrost podatkov, sicer ti nekoristijo nič rami in procesor. cdrom in te stvari pa not daš pač po potrebi. kolk kaj uporablaš pa za kaj boš rabo... če gledaš te 3 stvari procesor, rami in grafična. ter imaš ploščo dobro, ti bo računalnik delo ko urca. tud če nimaš 1 tb diska... tako da se ozri na tole, in glej kje dobiš za majn dnara več... to je moj nasvet

Meizu ::

hekerneo je izjavil:

glej, če iščeš dober računalnik, ti priporočam intelov procesor najprej i7 potem i5 ... ker to rabiš.. potem rabiš vsaj 4gb rama ddr3 1333 dobr 1033 bi šlo skos... nato rabiš 1gb grafike ddr5 lahko tud 6 če je že, če hočeš pač prit ceneje skos pa kupiš slabši ram torej ddr4 ali 3. disk gledaš pač da je kolk tolk velik, po potrebi, potem matično ploščo rabiš da vse tole podpira, seveda bi bilo najbolše da ima veliko fpsja, torej veliko hitrost podatkov, sicer ti nekoristijo nič rami in procesor. cdrom in te stvari pa not daš pač po potrebi. kolk kaj uporablaš pa za kaj boš rabo... če gledaš te 3 stvari procesor, rami in grafična. ter imaš ploščo dobro, ti bo računalnik delo ko urca. tud če nimaš 1 tb diska... tako da se ozri na tole, in glej kje dobiš za majn dnara več... to je moj nasvet


What the hell was that? 8-O:O

@Fr4nc

Palit naj bi kar dosti uporabnikov te firme odsvetovalo zaradi prepogostih težav z odpovedjo ventilatorja na hladilniku. Vsaj tako sem bral. Gigabyte, XFX, EVGA, MSI, Gainward - to so solidne firme, kaj takega išči.

Uglavnem izogibaja se Palita in Club3D pa si ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

hekerneo ::

Meizu je izjavil:

hekerneo je izjavil:

glej, če iščeš dober računalnik, ti priporočam intelov procesor najprej i7 potem i5 ... ker to rabiš.. potem rabiš vsaj 4gb rama ddr3 1333 dobr 1033 bi šlo skos... nato rabiš 1gb grafike ddr5 lahko tud 6 če je že, če hočeš pač prit ceneje skos pa kupiš slabši ram torej ddr4 ali 3. disk gledaš pač da je kolk tolk velik, po potrebi, potem matično ploščo rabiš da vse tole podpira, seveda bi bilo najbolše da ima veliko fpsja, torej veliko hitrost podatkov, sicer ti nekoristijo nič rami in procesor. cdrom in te stvari pa not daš pač po potrebi. kolk kaj uporablaš pa za kaj boš rabo... če gledaš te 3 stvari procesor, rami in grafična. ter imaš ploščo dobro, ti bo računalnik delo ko urca. tud če nimaš 1 tb diska... tako da se ozri na tole, in glej kje dobiš za majn dnara več... to je moj nasvet


What the hell was that? 8-O:O

@Fr4nc

Palit naj bi kar dosti uporabnikov te firme odsvetovalo zaradi prepogostih težav z odpovedjo ventilatorja na hladilniku. Vsaj tako sem bral. Gigabyte, XFX, EVGA, MSI, Gainward - to so solidne firme, kaj takega išči.

Uglavnem izogibaja se Palita in Club3D pa si ok.




nič takšnega xD, če pa hoče se kdo še v detajle spuščat more pa poznat procesore v natančnost da ve kaj kupit, lahk mu predlagam če mi kaj najde, iskat se mi pa zaenkrat neda...

klinker ::

hekerneo je izjavil:

glej, če iščeš dober računalnik, ti priporočam intelov procesor najprej i7 potem i5 ... ker to rabiš.. potem rabiš vsaj 4gb rama ddr3 1333 dobr 1033 bi šlo skos... nato rabiš 1gb grafike ddr5 lahko tud 6 če je že, če hočeš pač prit ceneje skos pa kupiš slabši ram torej ddr4 ali 3. disk gledaš pač da je kolk tolk velik, po potrebi, potem matično ploščo rabiš da vse tole podpira, seveda bi bilo najbolše da ima veliko fpsja, torej veliko hitrost podatkov, sicer ti nekoristijo nič rami in procesor. cdrom in te stvari pa not daš pač po potrebi. kolk kaj uporablaš pa za kaj boš rabo... če gledaš te 3 stvari procesor, rami in grafična. ter imaš ploščo dobro, ti bo računalnik delo ko urca. tud če nimaš 1 tb diska... tako da se ozri na tole, in glej kje dobiš za majn dnara več... to je moj nasvet


Ti si car :))

Meizu ::

Sam res hekerneo, ti si car :))

Edit: Oziroma takole, razloži mi, zakaj on rabi i7 :) Da vidimo mi tole :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

TehDucky ::

Če majo pa že vsi ostali za tak denar i7, zakaj ga še on nebi smel imet ? :)

Sicer pa iz wikipedije
The "Core i7" brand is marketed for the business and high-end consumer markets and is intended to differentiate these processors from Core i5 processors intended for the main-stream consumer market and Core i3 processors intended for the entry-level consumer market.


Če znaš angleško in veš v kateri rang spadaš, res ne rabiš dveh strani potlej.

Drugače pa pozdravljam balastovo konfiguracijo na prejšni strani z AMD x6 za pičlih 700EUR. V primeru da ne rabiš 6 jeder, vzameš x4 955, ki je okoli 60EUR ceneje. Lahko dodaš še teh 60EUR če te mika kako drugo ohišje in si zakon. Sej bi rekel, da imaš v tej sestavi zdej denar da si kupiš še SSD, samo to te bo samo bolj zmedlo :P

Meizu ::

Duck ne razumeš celotne zgodbe... Bi si moral prebrat kakšnih 5 postov nazaj, pa bi razumel moje vprašanje.

fr4nc ::

Meizu je izjavil:

hekerneo je izjavil:

glej, če iščeš dober računalnik, ti priporočam intelov procesor najprej i7 potem i5 ... ker to rabiš.. potem rabiš vsaj 4gb rama ddr3 1333 dobr 1033 bi šlo skos... nato rabiš 1gb grafike ddr5 lahko tud 6 če je že, če hočeš pač prit ceneje skos pa kupiš slabši ram torej ddr4 ali 3. disk gledaš pač da je kolk tolk velik, po potrebi, potem matično ploščo rabiš da vse tole podpira, seveda bi bilo najbolše da ima veliko fpsja, torej veliko hitrost podatkov, sicer ti nekoristijo nič rami in procesor. cdrom in te stvari pa not daš pač po potrebi. kolk kaj uporablaš pa za kaj boš rabo... če gledaš te 3 stvari procesor, rami in grafična. ter imaš ploščo dobro, ti bo računalnik delo ko urca. tud če nimaš 1 tb diska... tako da se ozri na tole, in glej kje dobiš za majn dnara več... to je moj nasvet


What the hell was that? 8-O:O

@Fr4nc

Palit naj bi kar dosti uporabnikov te firme odsvetovalo zaradi prepogostih težav z odpovedjo ventilatorja na hladilniku. Vsaj tako sem bral. Gigabyte, XFX, EVGA, MSI, Gainward - to so solidne firme, kaj takega išči.

Uglavnem izogibaja se Palita in Club3D pa si ok.


:| Na sestavi.si imajo samo Palitovo verzijo 1GB, pol pa še je GTX 465 od Club3D:(. A potem bolje, da vzamem raje Sahphire 5830?
Sicer pa če bi že crknil ventilator na hladilniku, a to ne krije garancija?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Garancija že krije, samo problem je, ker se to lahko zgodi ravno po izteku garancijskega obdobja ali pa ob reklamaciji čakaš mesec dni na zamenjavo.
Pač grafično kupi drugje.

_IKE_ ::

Skupaj 700EUR pa sestavjo ti zastonj to na sestavi.si
5630 Mainboard S-AM3 GIGABYTE GA-880GMA-UD2H, Micro ATX(Osnovne plošče) 93.70EUR
5470 Procesor AMD Phenom II X6 1055T, 2,8GHz, Six-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 199.45EUR
5902 RAM DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value (Pomnilnik) 81.52EUR
5980 Grafična kartica GF GTX460 768MB DDR5 DVI HDMI VGA(Grafične kartice) 161.71EUR
1414 HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)(Trdi diski) 59.74EUR
4203 DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 18.44EUR
3558 Ohišje Midi NZXT Gamma, črna, ATX(PC Ohišja) 43.72EUR
1034 Napajalnik LC Power LC6550GP2 - 550W/14cm V2.2 Silent Giant(Napajalniki) 44.09EUR


BALAST je izjavil:

Aha, če pa hočeš napajalnik za kasnejši CF ali SLI je pa po mojem tale LC 750W dovolj ali pa Corsair 650w iz mimovrste.



Hmm.....moje poznavanje osnovnih plošč sicer ni veliko vendar na zgoraj opisani konfiguraciji SLI ne bo deloval NIKOLI


če te zanima CF potem poiši drugo plato ...npr ASRock 870 Extreme3 in njej podobne...

Drugače pa ni slaba zadevca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

Garancija že krije, samo problem je, ker se to lahko zgodi ravno po izteku garancijskega obdobja ali pa ob reklamaciji čakaš mesec dni na zamenjavo.
Pač grafično kupi drugje.


Bi z veseljem kupil drugje, ampak ne morem, saj imam gotovine ravno za polog, tako da sem priporan grafično vzeti tudi tukaj (sestavi.si).

Kaj pa če potem vzemem tako:

Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, ATX - info 107.09
Procesor AMD Phenom II X6 1055T, 2,8GHz, Six-Core, S-AM3, Boxed - info 199.45
DDR3-RAM KIT 4 GB, 1333 MHz, CL7, KINGSTON HyperX - info 112.44
VGA HD 5850 1GB DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP FULL - info 264.77
Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS - info 59.24
DVD/RW SONY AD-7263S-0B SATA BULK črn - info 20.22
Ohišje Midi NZXT Hades, črna, ATX - info 76.84
Napajalnik Silentpower LC6650GP3-650W V2.3 - info 52.18
= 892.23€

Samo v tem primeru pač ne bom vezal grafični v CF, saj ne vem če bi napajalnik zdržal...

PS: Če bi vzel Palit GTX 460 in mi po izteku garancije crkne ventilator na hladilniku, a se ga ne da kupiti/mejati posebej?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

PS: Če bi vzel Palit GTX 460 in mi po izteku garancije crkne ventilator na hladilniku, a se ga ne da kupiti/mejati posebej?
Da se, vendar imaš spet stroške.

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

PS: Če bi vzel Palit GTX 460 in mi po izteku garancije crkne ventilator na hladilniku, a se ga ne da kupiti/mejati posebej?
Da se, vendar imaš spet stroške.


Ja to je res ja :D. Samo če bi že v roku 2 let je garancija, če pa poznej bom pa probal prvo ko prvo to grafično prodat pa drugo kupil - preden kaj crkne, če pa že crkne, bom pa menjal ta ventilator, saj verjetno ni več kot 30€...

Torej konfiguracija bo v redu?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

klinker ::

Samo ce lahko kupis tako na obroke, lahko tudi hitri kredit na banki vzames in kupis kje drugje, itd :)

hekerneo ::

zakaj kupit i7? išče računalnik za 800 evrov, torej namizni računalnik samo kišto, če malo pobrskaš preko spleta, lahko vidiš da če dodaš 100 evro dobiš i7... recimo tole:

http://megamarket.si/shop/8100el-i7860-...

in imaš računalnik bomba, nevem zakaj bi dal za računalnik 800 evro pa bi kupo procesor i3, ni logike, kupiš dobro za mali dnar, zakaj i7?

ker če maš i7, ti računalnik zrula od hitrosti, če pa ti kaj v kompu nepaše, pa lahko zamenjaš, in ti še vedno ostanejo komponente...morte pa vedet da je tule hp-jev rfačunalnik, ki so itak dražji od navadnih, ker hp im komponente stestiranje, da imajo čim boljšo porabo. Čeprav ga sam nimam imam veliko dokazov da je tole res.

bluefish ::

Brand računalniki so za domačega uporabnika overpriced. Pri konfiguraciji za 900EUR bi človek pričakoval precej boljšo grafično, pa še kaj drugega.

hekerneo ::

ali recimo tale računalnik za 840 evrov:

http://www.slonakup.si/mod/product/prod...

z i7, 4gb ddr3 1333mhz! grafika je pač 1tb ddr3, lahko se zmeniš pa ti dajo kakšno z ddr5 not, pa po plošči še malo povprašaš... pa ti računalnik dela ko urca evo... drugače pa tudi tole dela odlično... pol pa naj reče še kdo, da za 800 evro nedobiš i7... folk kupuje računalnik za 600-700 evro pa kupijo navadne procesore z ddr2 ra,a. namesto da bi dali še 100 evro več, pa bi dobli komp, ki ga nebo potrebno zamenjat čez 2 leti ker bo delo tako da se jočeš..

hekerneo ::

no naj se povem, da sem pred 2 letoma in pol kupo računalnik za 500 evro... predvidevate kaj sm dobo? marsikdo narobe... dobo sem intel core quat takt 2.4 q6600 z ddr 2 800 mhz 4gb rama in 1gb ddr3 grafiko... sedaj pa malo poglejte, cene intel core quat... pa mi povejte kolko pride tak računalnik nov... nazadnje ko sm čekiro še več kot sem jas dal za njega... in pol mi nekdo reče... kupo sem nov računalnik, pa ma not core 2 duo al pa take fore... ostalo pa isto pa je dav 600 evro... ki je logika, ni je..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hekerneo ()

energetik ::

hekerneo je izjavil:

grafika je pač 1tb ddr3, lahko se zmeniš pa ti dajo kakšno z ddr5 not, pa po plošči še malo povprašaš... pa ti računalnik dela ko urca evo... drugače pa tudi tole dela odlično... pol pa naj reče še kdo, da za 800 evro nedobiš i7... folk kupuje računalnik za 600-700 evro pa kupijo navadne procesore z ddr2 ra,a. namesto da bi dali še 100 evro več, pa bi dobli komp, ki ga nebo potrebno zamenjat čez 2 leti ker bo delo tako da se jočeš..
Torej praviš, da naj nabavimo grafično z DDR5, pa bo makina za 20 let? Grafični procesor pa itak ni važen... ;((

hekerneo ::

evo en primer računalnika z današnjo ceno:

http://pricaraj.si/si/page/detail/gitm/...

bluefish ::

Kaj je sedaj to? Tekmovanje v iskanju slabih sestav?

klinker ::

hekerneo je izjavil:

ali recimo tale računalnik za 840 evrov:

http://www.slonakup.si/mod/product/prod...

z i7, 4gb ddr3 1333mhz! grafika je pač 1tb ddr3, lahko se zmeniš pa ti dajo kakšno z ddr5 not, pa po plošči še malo povprašaš... pa ti računalnik dela ko urca evo... drugače pa tudi tole dela odlično... pol pa naj reče še kdo, da za 800 evro nedobiš i7... folk kupuje računalnik za 600-700 evro pa kupijo navadne procesore z ddr2 ra,a. namesto da bi dali še 100 evro več, pa bi dobli komp, ki ga nebo potrebno zamenjat čez 2 leti ker bo delo tako da se jočeš..


Spet ti bom napisal....

...ti si car :))

bluefish je izjavil:

Kaj je sedaj to? Tekmovanje v iskanju slabih sestav?


Preberi si se kak njegov odgovor v drugih temah...tip je legenda :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:

zakaj kupit i7? išče računalnik za 800 evrov, torej namizni računalnik samo kišto, če malo pobrskaš preko spleta, lahko vidiš da če dodaš 100 evro dobiš i7... recimo tole:

http://megamarket.si/shop/8100el-i7860-...

in imaš računalnik bomba, nevem zakaj bi dal za računalnik 800 evro pa bi kupo procesor i3, ni logike, kupiš dobro za mali dnar, zakaj i7?

ker če maš i7, ti računalnik zrula od hitrosti, če pa ti kaj v kompu nepaše, pa lahko zamenjaš, in ti še vedno ostanejo komponente...morte pa vedet da je tule hp-jev rfačunalnik, ki so itak dražji od navadnih, ker hp im komponente stestiranje, da imajo čim boljšo porabo. Čeprav ga sam nimam imam veliko dokazov da je tole res.


WTF!!!!!!!!!!!!! Kaj ti bo i7, če bo ''preživel'' majn časa kot 1055T???

Potem je tole dosti boljša sestava za manjši denar (primer):

Mainboard S - 1366 ASUS P6T SE, ATX - info
Procesor INTEL Core i7-930, 2,80GHz, Quad-Core, Boxed - info
RAM DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value
Grafična kartica GF GTX460 768MB DDR5 DVI HDMI VGA - info
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ) - info
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn - info
Ohišje Midi ANTEC Three Hundred, črna, brez napajalnika - info
Napajalnik Silentpower LC6650GP3-650W V2.3 - info
= 894€ (samo ne bom imel i7, ker je boljše 6-jeder :D)

PS: Nauči se svetovat, če sploh rečem, da je to bilo svetovanje.
Aia pa vseeno hvala za trud.

Lp

bluefish je izjavil:

Kaj je sedaj to? Tekmovanje v iskanju slabih sestav?


Imaš prav... sploh ne vejo zakaj se gre, koliko denarja je v igri, za kaj ga rabim, itd.

Novica: Po računalnik grem zadnji teden v oktobru (v času počitnic), tako da še je malo časa za debato, pa upam da še bo kaj bolj poceni, ter da dobijo GTX 460 še od katere druge (boljše) firme.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

solatko ::

fr4nc - Če dobiš to sestavo za ta denar, jo vzemi, saj je ta štirijedernik boljši, kot tisti 6 jederni amd, ki ga hočeš vzeti. Sestava ima samo eno napako, plošče 1366 ponujajo triple sistem RAM-a, tako da mora bit konfiguracija 3x1GB ali 3x2GB RAM-a. A mi lahko poveš, kje si dobil to sestavo.

Osebno bi tole:

Cooler Master Elite 370 Črna 41,70EUR
LC Power LC8700 "Hyperion" v2.2 87,44EUR
ASUS P6T SE 177,57EUR
Intel(R) Core™ i7 930 267,69EUR
A-Data PC3-10600 "XPG™" KIT 6144MB 1333 MHz DDR III 130,48EUR
Gigabyte Radeon HD 5770 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x 154,70EUR
Seagate ST31000528AS "Barracuda(R) 12" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATA II 63,76EUR
Samsung SH-S223C BEBE Črna 19,64EUR
Skupaj 942,98EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

_koki_ ::

Odločaš se za nakup računalnika v najslabšem možnem času, saj v roku parih mescov prihaja toliko novih stvari na trg da bo večina vsega kar kupiš sedaj nenadgradljivo...
Osebno bi ti svetoval nakup prenosnega računalnika z neko solidno grafično in možnostjo vgradnje dveh diskov, obstoječega vgrajenega uporabljaš za podatke in naknadno vgradiš SSD za sistem pa si dober za par let...

solatko ::

Prenosnik za 24/7 zdrži 2-3 leta, poleg tega za igre bo težko dobil v tem rangu kaj uporabnega.

_koki_ ::

Kaj pa manjka acer-ju na linku v temi, i5 + turbo, 4gb rama, radeon 5850 mobilen? Za tak denar je res dober prenosnik in če vgradiš še en dobr SSD za sistem maš pa prenosno zadevo boljšo od večine desktopov, ki jih uporablja slovensko povprečje (ne mislim uporabnike slo-tech-a), poleg tega maš pa garancijo in v takem primeru ga lahko teraš 24/7 kolk ti srce poželi, če crkne pač crkne in dobiš istega ali boljšega novega!!!

fr4nc ::

solatko je izjavil:

fr4nc - Če dobiš to sestavo za ta denar, jo vzemi, saj je ta štirijedernik boljši, kot tisti 6 jederni amd, ki ga hočeš vzeti. Sestava ima samo eno napako, plošče 1366 ponujajo triple sistem RAM-a, tako da mora bit konfiguracija 3x1GB ali 3x2GB RAM-a. A mi lahko poveš, kje si dobil to sestavo.


Tisto sestavo sem sam sestavil na sestavi.si...

Zakaj hočem 6-jedrc??
Zato, ker bom računalnik uporabljal cca. 6 let. V tem času mislim le dodat še 4GB RAM-a in še eno grafično, pa je to to...

Čez recimo 5 let ko bo minimalna zahteva 4-jedra, bo tale AMD-jev procesor z 6-jedri dejansko v vseh pogledih boljši, vsaj jaz mislim tako :D.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fr4nc ::

_koki_ je izjavil:

Odločaš se za nakup računalnika v najslabšem možnem času, saj v roku parih mescov prihaja toliko novih stvari na trg da bo večina vsega kar kupiš sedaj nenadgradljivo...
Osebno bi ti svetoval nakup prenosnega računalnika z neko solidno grafično in možnostjo vgradnje dveh diskov, obstoječega vgrajenega uporabljaš za podatke in naknadno vgradiš SSD za sistem pa si dober za par let...


Kaj pa potem vse pride ven, razen ATI/AMD HD6xxx ter v začetku novega leta enkrat AMD Fusion, sem še kaj zgrešil?

Ja, kolikor sem jaz vse skupaj razumel, smo ugotovili, da prenosnika na FRI ne bom potreboval, tako da ne vidim slimsla zakaj bi kupil prenosnika, če za isti denar dobim boljši (pač stacionarni) računalnik... Pri meni mobilnost ni problem :).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

Še marsikaj drugega pride, poleg omenjenih radeonov 6xxx serij pridejo tudi novi intelovi procesorji sandy bridge na novih podnožjih 1155 in 2011 ter malce kasneje tudi novo amd am3 r2 podnožje za procesorje bulldozer...
Če nimaš možnosti mal počakat pol le kupi sedaj ampak v roku pol leta boš vrgu 500EUR čez ramo, prenosniki pa ne zgubijo toliko na vrednosti, dober gaming prenosnik pa bo tudi čez par let boljši od mainstream prenosnikov...

hekerneo ::

dobro, te pa kupi sranje za 800 evro, saj si boš nakoncu sam kriv, zakaj te pol je i7 vuni, če ga nihče noče met. oz. ga ne priporoča... bv. ne tu je tekmovanje, za malo dnara bolšo stvar... vsekakor se pa strinjam s tistim ki je napisav da je sedaj najslabši čas za nakup računalnika, in da se bolje splača prenosnik, ker v roku pol leta, bo itak tole že odpad xD ko bojo začeli spet sekat z nečim novim ven...

energetik je izjavil:

hekerneo je izjavil:

grafika je pač 1tb ddr3, lahko se zmeniš pa ti dajo kakšno z ddr5 not, pa po plošči še malo povprašaš... pa ti računalnik dela ko urca evo... drugače pa tudi tole dela odlično... pol pa naj reče še kdo, da za 800 evro nedobiš i7... folk kupuje računalnik za 600-700 evro pa kupijo navadne procesore z ddr2 ra,a. namesto da bi dali še 100 evro več, pa bi dobli komp, ki ga nebo potrebno zamenjat čez 2 leti ker bo delo tako da se jočeš..
Torej praviš, da naj nabavimo grafično z DDR5, pa bo makina za 20 let? Grafični procesor pa itak ni važen... ;((



če boš kupo grafiko z ddr5, mi povej 1 grafiko ki ima tale tip rama in slab grafični procesor... vsak je še kr okej, če pa hočeš met dobr grafični procesor in ddr5 pa daj 2000 jurja za grafiko... vsaka ti čast xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hekerneo ()

bluefish ::

Nihče ne ugovarja temu, da je i7/X6 boljši nakup, vendar so sistemi, ki jih limaš ti, hudo neoptimalni - dober procesor, slaba grafična,... Pač hiba vnaprej sestavljenih kišt.

Kar pa se tiče zastarelosti - da, čez nekaj mesecev bodo sedanja podnožja ukinjena, vendar računalnik zaradi tega ne bo čudežno prenehal delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hekerneo ::

fr4nc je izjavil:

hekerneo je izjavil:

zakaj kupit i7? išče računalnik za 800 evrov, torej namizni računalnik samo kišto, če malo pobrskaš preko spleta, lahko vidiš da če dodaš 100 evro dobiš i7... recimo tole:

http://megamarket.si/shop/8100el-i7860-...

in imaš računalnik bomba, nevem zakaj bi dal za računalnik 800 evro pa bi kupo procesor i3, ni logike, kupiš dobro za mali dnar, zakaj i7?

ker če maš i7, ti računalnik zrula od hitrosti, če pa ti kaj v kompu nepaše, pa lahko zamenjaš, in ti še vedno ostanejo komponente...morte pa vedet da je tule hp-jev rfačunalnik, ki so itak dražji od navadnih, ker hp im komponente stestiranje, da imajo čim boljšo porabo. Čeprav ga sam nimam imam veliko dokazov da je tole res.


WTF!!!!!!!!!!!!! Kaj ti bo i7, če bo ''preživel'' majn časa kot 1055T???

Potem je tole dosti boljša sestava za manjši denar (primer):

Mainboard S - 1366 ASUS P6T SE, ATX - info
Procesor INTEL Core i7-930, 2,80GHz, Quad-Core, Boxed - info
RAM DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value
Grafična kartica GF GTX460 768MB DDR5 DVI HDMI VGA - info
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ) - info
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn - info
Ohišje Midi ANTEC Three Hundred, črna, brez napajalnika - info
Napajalnik Silentpower LC6650GP3-650W V2.3 - info
= 894€ (samo ne bom imel i7, ker je boljše 6-jeder :D)

PS: Nauči se svetovat, če sploh rečem, da je to bilo svetovanje.
Aia pa vseeno hvala za trud.

Lp

bluefish je izjavil:

Kaj je sedaj to? Tekmovanje v iskanju slabih sestav?


Imaš prav... sploh ne vejo zakaj se gre, koliko denarja je v igri, za kaj ga rabim, itd.

Novica: Po računalnik grem zadnji teden v oktobru (v času počitnic), tako da še je malo časa za debato, pa upam da še bo kaj bolj poceni, ter da dobijo GTX 460 še od katere druge (boljše) firme.

Lp



tu neki zakaj i7, pa bo preživel majn časa, mislim da sm prvi ki sem ti omeno i7 procesor ki je vsakakor bolši od amdjevega 6 jedernega, če pa ga je že kdo prej omeno se mu pa opravičujem, ker neberem za nazaj... kot želiš...pol ti nebom več kaj reko kr vidim da itak sam gledaš in zbiraš pametno stvar, tako da lep nakup!

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:

dobro, te pa kupi sranje za 800 evro, saj si boš nakoncu sam kriv, zakaj te pol je i7 vuni, če ga nihče noče met. oz. ga ne priporoča... bv. ne tu je tekmovanje, za malo dnara bolšo stvar... vsekakor se pa strinjam s tistim ki je napisav da je sedaj najslabši čas za nakup računalnika, in da se bolje splača prenosnik, ker v roku pol leta, bo itak tole že odpad xD ko bojo začeli spet sekat z nečim novim ven...

če boš kupo grafiko z ddr5, mi povej 1 grafiko ki ima tale tip rama in slab grafični procesor... vsak je še kr okej, če pa hočeš met dobr grafični procesor in ddr5 pa daj 2000 jurja za grafiko... vsaka ti čast xD


Kolikor jaz vem sta AMD in Intel dve različni firmi, ki imata svoje ponudbe, plus tega pa je i7 prej prišel ven kot Phenom x6.

Težko rečem, da bo za na odpad... ker če si pred parimi leti kupil Intel® Core™ 2 Quad, ki je na podnožju 775, ti še dan danes delajo vse igre, pa čeprav sta že zunaj dve novi podnožji (1156, 1366) pa še 2 novi podnožji bosta prišli (1155, 2011), a vendar bodo še igrice še vsaj eno leto lepo laufale...
Tako pa še Intel® Core™ 2 Quad še ni ravno za odpad, pa kljub temu, da je zunaj že od februarja 2007, kmalu pa bo leto 2011 in še na nejm vse laufa :D.

Radeon HD 4730 - ima tip RAM DDR5 pa ni bog ve kaj dobra...

2000 jurjev za grafiko = 2 000 000€??? jurja = 1000€, ali pač??
Ti mi povej raje eno tako grafično...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:


tu neki zakaj i7, pa bo preživel majn časa, mislim da sm prvi ki sem ti omeno i7 procesor ki je vsakakor bolši od amdjevega 6 jedernega, če pa ga je že kdo prej omeno se mu pa opravičujem, ker neberem za nazaj... kot želiš...pol ti nebom več kaj reko kr vidim da itak sam gledaš in zbiraš pametno stvar, tako da lep nakup!


Ja trenutno je i7 res boljši... ampak kaj ti bo i7 čez recimo 5 let, ko bodo zahteve za igrico 4-jedrni procesor??
Mislim, da bo na Phenomu x6 vseeno bolje delovala igrica.

Kaj bo pa čez recimo 7 let, ko bo minimalna zahteva 6-jednik??
Inetl i7 je ne bo mogel niti zagnat, itd...

Glede let govorim na pamet, lahko se to zgodi tudi prej ali pa pozneje, samo toliko, da ti na primeru povem, da dolgoročno gledano i7 ni ravno boljša izbira od Phenoma X6...moje mišljenje pač!

Jaz pa kupujem računalnik za cca. 6 let :D!

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

hekerneo ::

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo


OK!

Zdaj pa ne vem, ali ti ne veš kaj ''jurja'' pomeni, ali pa se malo lažeš :D.

jurja = 1000€!
3000 jurjev = 3 000 000€ = 3 miljone €
Grafična kartica za 3 miljone € pa NE OBSTAJA!

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo
Prosim, ne mešaj v to debato Quadro in FireGL kartic.

hekerneo ::

bluefish je izjavil:

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo
Prosim, ne mešaj v to debato Quadro in FireGL kartic.


dobro pol pa če ne te grafike, pa so tud na trgu za 70 evro ddr3, tako kot dajo tudi v nekatere računalnike... tole sem pač reko, ker mi gre na k... da mi nekdo reče da nepoznam trga, a ga poznam bolje kot marsikdo...

bluefish ::

Repliciral sem na tole tvojo izjavo: "vsak je še kr okej, če pa hočeš met dobr grafični procesor in ddr5 pa daj 2000 jurja za grafiko", ki definitivno ne drži. In jasno je, da tukaj ne govorimo o profi karticah, kajti dober grafični procesor, ki ga omenjaš, je za domačega uporabnika že nekaj v srednjem cenovnem in zmogljivostnem razredu.

No, pa konec z offtopic debato.

Meizu ::

Jebote Hekerneo, tale DDR 5, 6 12 ali 23 - ni to edino merilo. Smešen si mi s tvojimi izjavami, oz. bolje rečeno - govoriš gluposti.

Lahko dobiš tudi HD43xx ali pa HD45xx z 1GB rama. Pa boš rekel, da je to GPU za igre igrat?

In ne, ne poznaš trga, ker govoriš budalaštine. Takšne že vnaprej fail sestavljene kište kot ti daješ in za tak denar... Sestavim jst kišto, ki bo tisti tvoji odpihnila gate.

Tebi sam da je i7 noter pa je vse ok. Razloži ti meni, zakaj bi bil x6 tako močno fail izbira. Res me zanima tvoje mnenje, ker vse kar si dosedaj povedal ni imelo ne repa ne glave, da ne omenjam nekih neumnosti, ki jih pišeš in zavajanja.

No, pa le na dan z besedo. Pa ko boš pisal post na moj odgovor se zberi, skoncentriraj, pa napiši nek smiseln sestavek besedila.

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo
Prosim, ne mešaj v to debato Quadro in FireGL kartic.


dobro pol pa če ne te grafike, pa so tud na trgu za 70 evro ddr3, tako kot dajo tudi v nekatere računalnike... tole sem pač reko, ker mi gre na k... da mi nekdo reče da nepoznam trga, a ga poznam bolje kot marsikdo...


S čim ima zdaj to veze pa če glih obstajajo grafične za ''3000 jurjev'' in za 70€??? S čim ima to veze?

Malo si zrešil temo - rdečo nit pogovora :D.

Tema je narejena zato, da mi Vi pomagate z nasveti pri sestavi računalnika, ki ga bom uporabljal cca. 6 let (čez par let bom dodal še 2x2GB RAM, ter še eno grafično in ju zvezal v CF oz. SLI))... budget je cca. 900€ (vzel bom na 12 mesecev, zato mora biti iz takšne trgovine, ki to omogoča (sestavi.si, enaa))...namen uporabe računalnika: obdelovanje filmov, slik ter za programe kot so AutoCAD, PRO Engineer, SolidWorks... ter za občasno (le za vikend) igranje igric, katere naj bi računalnik poganjal vsaj 2 leti na 1024x768 vse na FULL!
Pogoji:
- grafična vsaj ATi 5770HD 1GB HD ali boljša (vse razen igric bo laufalo na 1920x1080)
- procesor vsaj 4-jederni
- RAM 2x2GB
- ohišje nekaj vmes(do cca. 75€)
- napajalnik, tako da bo lahko poganjal čez čas dve grafični (CF ali SLI, odvisno od prvotne grafične)
- disk 1TB
- optična enota je lahko navadna
- matična ASUS ali GIGABYTE

Od tega je izbrano že naslednje:
- Ohišje : Midi NZXT Hades, črna, ATX = 76.84€
- Trdi disk: HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ) = 55.92€
- Optična enota: DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK = 19.58€
- Napajalnik pa bo verjetno ta: SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT = 92.04€
= 244,38€ --> ostane mi še cca. 650€ za grafično kartico (GTX 460/GTX 465/5770/5830/5850), RAM (2x2 GB, frekvenca??, latence??), procesor (955BE/965BE/1055T/1075T/1090T) in matično ploščo (primerna :D).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

DarwiN ::

Ne mi zdaj sestrelit hakerneota, ker bo nehal pomagat. Je pa legend. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hekerneo ::

Meizu je izjavil:

Jebote Hekerneo, tale DDR 5, 6 12 ali 23 - ni to edino merilo. Smešen si mi s tvojimi izjavami, oz. bolje rečeno - govoriš gluposti.

Lahko dobiš tudi HD43xx ali pa HD45xx z 1GB rama. Pa boš rekel, da je to GPU za igre igrat?

In ne, ne poznaš trga, ker govoriš budalaštine. Takšne že vnaprej fail sestavljene kište kot ti daješ in za tak denar... Sestavim jst kišto, ki bo tisti tvoji odpihnila gate.

Tebi sam da je i7 noter pa je vse ok. Razloži ti meni, zakaj bi bil x6 tako močno fail izbira. Res me zanima tvoje mnenje, ker vse kar si dosedaj povedal ni imelo ne repa ne glave, da ne omenjam nekih neumnosti, ki jih pišeš in zavajanja.

No, pa le na dan z besedo. Pa ko boš pisal post na moj odgovor se zberi, skoncentriraj, pa napiši nek smiseln sestavek besedila.


uf težke besede, ja logika, i7... preverjeno stestiran govorim, da je i7 procesor katerega se splača dat v komp, kot pa x6 ki je šele prišel na trg.. to je prvi +

2) če fukneš v komp i7 lynnfield ali bloomfield ali gluftown... sem 100% da računalnik dela hitreje kot z x6 procesorjem, to se je že iskazalo z prvimi quati ki jih je intel naredil, da so core 2 duo bili bolši od quatov, pr: yorkfiled, ne najbolši del ampak srednji in slabi del ki se začneta z številko q7 in q8 sta slabša od core 2 duo, ne od vseh, ampak iz vsake skupine najbolši ga zrula...

3) gledaš že zahteve pri igrah, vidiš če imaš v kompu intel... rabiš majnše zadeve kot če maš amd... že tu je jasno, tud če amd reče da je tole procesor 2800, ima takt majnši in lavfa na 2000, kar naj bi bilo 1: prbližno isto kot intelov 2800... nikoli ni držalo zato pa je večina inteljevih procesorjev bolših od amd... sem stestiro že marsikateri komp, in sem vido razliko...


si že pogledal teste za x6 procesorje? po mojem mnenju ne...ti pa jas povem da so intelovi quati bistveno bolši od x6... če želiš ti še poiščem kak članek da boš videl, x6 se nemore niti primerjat, ker so nekateri procesorji bistveno bolši... je pa res da ima tale 6 jeder, vendar ima premalo predpolnilnika, lahk pa da not tud intelovega x6, vendar pride okoli 1000 evro, zato je pa tale amdejev zelo mamljiv, in tudi če kupiš black edition, se ga da lepo navijat vendar ti požere elektrike tolko da se jočeš.

res ni razlike med gddr 3 in 5.. pa imaš isti takt procesorja ter isto vodilo 256 bitno... uh... bi rad vido ja... ka pomeni gddr 3 in kaj 5...pol pa ga pač zatebe nepoznam, poznam trg zase kolikor ga moram poznat, in poznam kateri procesor se splača kupit in katerega ne... vrjami pa da za 800 evro dobiš bombo, če jo le hočeš

No pa tak mimogrede, nisn reko da je x6 zankurac, ampak menim da če zaj kupiš x6 je kurac ker imaš marsikateri inteljev procesor ki ima majn jeder... dokazuje bolše teste...

fr4nc je izjavil:

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

hekerneo je izjavil:

bluefish je izjavil:

Eh, človek očitno zadnjih nekaj let ni spremljal trga. Vse trenutne grafične imajo GDDR5.


mogoče pa ti nisi spremlal trga, da še sedaj lahko kupiš gddr2 grafiko, tako da malo poglej preden rečeš, lahko kupiš tud gddr3 grafiko ki ima 4gb rama, in procesor navit, in dela dost bolje od gddr5, vendar je cena okoli 3000 jutrje, ker je narejena za tiste ki tole rabijo
Prosim, ne mešaj v to debato Quadro in FireGL kartic.


dobro pol pa če ne te grafike, pa so tud na trgu za 70 evro ddr3, tako kot dajo tudi v nekatere računalnike... tole sem pač reko, ker mi gre na k... da mi nekdo reče da nepoznam trga, a ga poznam bolje kot marsikdo...


S čim ima zdaj to veze pa če glih obstajajo grafične za ''3000 jurjev'' in za 70€??? S čim ima to veze?

Malo si zrešil temo - rdečo nit pogovora :D.

Tema je narejena zato, da mi Vi pomagate z nasveti pri sestavi računalnika, ki ga bom uporabljal cca. 6 let (čez par let bom dodal še 2x2GB RAM, ter še eno grafično in ju zvezal v CF oz. SLI))... budget je cca. 900€ (vzel bom na 12 mesecev, zato mora biti iz takšne trgovine, ki to omogoča (sestavi.si, enaa))...namen uporabe računalnika: obdelovanje filmov, slik ter za programe kot so AutoCAD, PRO Engineer, SolidWorks... ter za občasno (le za vikend) igranje igric, katere naj bi računalnik poganjal vsaj 2 leti na 1024x768 vse na FULL!
Pogoji:
- grafična vsaj ATi 5770HD 1GB HD ali boljša (vse razen igric bo laufalo na 1920x1080)
- procesor vsaj 4-jederni
- RAM 2x2GB
- ohišje nekaj vmes(do cca. 75€)
- napajalnik, tako da bo lahko poganjal čez čas dve grafični (CF ali SLI, odvisno od prvotne grafične)
- disk 1TB
- optična enota je lahko navadna
- matična ASUS ali GIGABYTE

Od tega je izbrano že naslednje:
- Ohišje : Midi NZXT Hades, črna, ATX = 76.84€
- Trdi disk: HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ) = 55.92€
- Optična enota: DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK = 19.58€
- Napajalnik pa bo verjetno ta: SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT = 92.04€
= 244,38€ --> ostane mi še cca. 650€ za grafično kartico (GTX 460/GTX 465/5770/5830/5850), RAM (2x2 GB, frekvenca??, latence??), procesor (955BE/965BE/1055T/1075T/1090T) in matično ploščo (primerna :D).

Lp


priporočam 1090T, odličen za navijat, ni zakodiran tako da s tem neboš imel probleme, edino hladilnik si kr dober nabaviš, pa bo.. edini minuus je da če ga naviješ na 3.6 bo ti pokuro 150W več elektirke xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hekerneo ()

hekerneo ::

če bi že ostal na x6 bi vzel tole:
http://www.zagrabi.si/artikel/17828/
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
416719 (5788) opeter
»

Računalnik za 600eur - help (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5810738 (9469) jazbec
»

računalnik ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1039922 (8231) nightbird

Novi Gaming PC (1850€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11519697 (18016) bluefish
»

NOV KOMP - za igrice- best kombo cena/kvaliteta 600-850 €

Oddelek: Kaj kupiti
322781 (2230) opeter

Več podobnih tem