» »

ISDN - prevezovanje klicev

ISDN - prevezovanje klicev

Bug ::

Zdravo

V ordinaciji imamo ISDN telefon Siemens Gigaset S440 z dodatno slušalko. Nadležna je situacija, ko nekdo kliče saj tedaj zvonita obe slušalki.

V sprejemni pisarni je bazna postaja, dodatna slušalka pa pri zdravnici.
Rad bi, da se ob prihajaočem klicu zdogi naslednje: Telefon zvoni in zvoni samo bazna postaja. Sestra pa potem preveže na dodatno slušalko če je to potrebno.

Sama bazna postaja nima te možnosti, da bi lahko kako posredoval klic - sem vse povprek šel skozi meni.
Iščem najcenejšo rešitev kako rešiti problem.

Razmišljal sem v tej smeri: nabavim ISDN centralo (rabljene se najdejo od 50 eur dalje) in nanjo vežem bazno postajo. V tem primeru mi dodatna slušalka ne koristi več ne? Potem še investiram v rabljen brezvrvični ISDN aparat (rabljeni tudi od 70 eur dalje - mogoče še ceneje).

Šel sem na Telekom - tam so našli rešitev v vidu ISDN telefona SX 303, ki pa stane nekaj čez 200 eur.

Glede Multi Subscriber Numbering (MSN) - mi tu ne koristi saj je ena številka na katero se kliče ordinacija.

Imate kakšne predlog kako rešit zadevo?

Vnaprej zahvaljujem za pomoč.

lp,
bug
Before you speak, ask yourself:
Is it kind, is it necessary, is it true, does it improve the silence?

Bakunin ::

Ali pa se odjavi Telekom ISDN in se preide na (IP) telefonijo enega izmed alternativnih ponudnikov, ki ti v strosku narocnine nudijo funkcije, ki jih ima (ISDN) domaca centrala...

in pri prehodu se obdrzi telefonska stevilka...

Yacksy ::

Pri tebi je bazna postaja neke vrste "centrala", tako da če se tam ne da kaj naštimat, potem verjetno z obstoječo opremo ne bo šlo.

Zdaj nabavljat neko predpotopno ISDN centralo in ISDN telefon je po mojem brez veze (centralo ti mora tudi nekdo nastavit, tako da je tukaj spet strošek). Po mojem mnenju je smiseln prehod na t.i. IP Centreks rešitev, ki jo ponujajo skoraj vsi ponudniki (Tuš Telekom, T-2, Amis, tudi Telekom). Še najmanj stroškov bo s tem, pa dolgoročno bo tudi nekaj prihranka zaradi cenejših klicev.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7311229 (9931) Lonsarg
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236501 (4507) x.sci
»

Iz ISDN na PSTN

Oddelek: Omrežja in internet
62100 (1884) Chessman
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122462 (2140) madmitch
»

Racionalno na ISDN

Oddelek: Kaj kupiti
91835 (1726) yjj

Več podobnih tem