» »

Težava @ zanesljivo pošiljanje večje količine e-mail sporočil

Težava @ zanesljivo pošiljanje večje količine e-mail sporočil

1nadan ::

Iščemo efektivno rešitev za naš rastoči portal. Namreč naši uporabniki pričakujejo vsakodnevno ponudbo v svoj inbox, poleg tega pa mora funkcionirati tudi celoten workflow registraij/aktivacij/nakupov ipd, ki ravno tako poteka preko e-mailov. Uporabniki nas kličejo čim e-mail ne prileti v nekaj minutah, saj se ustrašijo da ga ne bo. Kot raste število uporabnikov našega portala, moramo proaktivno planirati vnaprej in razmisliti o neki pametni rešitvi za hitro in 100% zanesljivo pošiljanje e-mailov, saj smo že zdaj nekje blizu meje zmogljivosti, ko še lahko pogoltnemo število poslanih sporočil na dan. Preferiramo SMTP hosting po vzoru običajnega hostinga, ki zmore res 100% zanesljivo in brez odložitev poslati do 10K sporočil v eni uri. Morda celo dva hostinga - enega za redni newsletter in drugega za delovanje aplikacije, da uporabniki ne čakajo. Samostojnega strežnika ne mislimo vzdrževati zaenkrat. Iskanje po googlu ni obrodilo željenih rezultatov, prosim nekoga z izkušnjami na tem področju, da mi približno predstavi naše opcije. Prioritete no. 1, 2 in 3 so zanesljivost, saj si ne moremo privoščiti, da naši uporabniki ne bi dobili kakšnega potrditvenega sporočila. Vsak mail mora biti 100% poslan v najkrajšem možnem času.

- ali je glede zanesljivosti in hitrosti sploh realna varianta shared smtp hosting?
- kateri smtp hosting priporočate?


lp, ekipa 1nadan
http://1nadan.si
s kolektivnimi nakupi do neverjetnih popustov

Zeberdee ::

Jaz se sicer z več kot 15.000 maili še nisem ukvarjal z 10.000 pa nimam nobenih problemov.

Če na hitro pomislim, so izredno točni maili (vsak dan ob isti uri) iz Dnevnika, Financ, Javne Dražbe... Slednji recimo uporablja enterprise.webicom.si (vidi se v mailu). Tako da mogoče ti je to majhna iztočnica.

1nadan ::

Zeberdee je izjavil:

Jaz se sicer z več kot 15.000 maili še nisem ukvarjal z 10.000 pa nimam nobenih problemov.

Če na hitro pomislim, so izredno točni maili (vsak dan ob isti uri) iz Dnevnika, Financ, Javne Dražbe... Slednji recimo uporablja enterprise.webicom.si (vidi se v mailu). Tako da mogoče ti je to majhna iztočnica.


Hvala za iztočnico, že raziskujemo ponudbo webicoma. Kakšno rešitev pa uporabljaš sam za pošiljanje, imaš svoj strežnik, ali imaš hosting? In če ni skrivnost, kateri hosting?
http://1nadan.si
s kolektivnimi nakupi do neverjetnih popustov

Zeberdee ::

Sem lastnik (in ne delam v firmi še/več:)) manjše, nepomembne in neznane produkcijske hišice, v kateri poleg mene delata 2 osebi. Imam dedicated server v nemčiji in v vb. Imam reseller hosting v sloveniji.
Preko svojih strank imam vsaj še 5-10 računov pri različnih ponudnikih (modronebo, hitrost etc...)

Tisto mail listo, ki je največja pa pošiljam iz dedicated serverja, ki ga ima stranka najetega pri šebolj nepoznani ljubljanski firmi, ki niti nima spletne strani...

Gost ::

Jaz bi se odločal med:
- povečati zmogljivosti trenutnega strežnika (ram, procesor)
- lasten strežnik/VPS izključno za mail server

Pri pošiljanju mailov igrajo ključno vlogo procesor, ram in internetna povezava.

Odvisno od financ. SMTP hosting? Po mojem zna biti kar drago, kar sem na hitro gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Tody ::

1nadan za maile boš moral plačat, glede na to da ste biznis vam to ne bo vrjetno problem. Nevem pa koliko se vam splača, Hitrost ma omejitev 2k mailov na dan. Gmail jih ima 500, tko da za 10k boš moral ali seči v žep ali pa res najdit ponudnika, ki bo care. Ker pri taki veliki količini mailov dnevno, te hitro lahko označijo za spammerja avtomatično in potem ubistvu bolj hosting najebe ker ga dajo na črno listo.

Torej za maile se definitivno uporablja http://www.mailchimp.com/ znajo prebavit tudi 50k sporočil na enkrat. Poleg tega imajo še fuck load drugih statistik in pluginov, če že lih delate biznis iz tega.

Mi mamo sicer najet strežnik na siel.si pa pošiljamo 25k mailov mesečno, koliko jih je dostavljeno nimam pojma odprtih je pa ponavadi ene 5%.

Gost ::

Ravno iščem neke podobne rešitve. Včasih se je dobro poslužiti tudi čakalne vrste. Vsak poslani email (registracija, obvestilo, pozabljeno geslo) se vpiše v čakalno vrsto. Prioritetnejša na vrh, obvestila drugam. Potem pa preko intervalne skripte pošiljaš maile po sklopih, kolikor je server zmogljiv.

gregy ::

Imamo VPS pri Modronebo samo za potrebe mailinga .. tudi po 60K jih gre na teden ven .. brez problema .. že dve leti .. imam pa naštiman na 4000 na uro .. mailingi so po 20K naslovov
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

IceIceBaby ::

Same here. Modronebo hosting in tale zadeva http://www.interspire.com/emailmarketer/

Cca 10k baza, pošiljanje 1x do 2x tedensko.

gregy ::

kst .. točno to dvoje uporabljamo :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje večje količine mailov

Oddelek: Programska oprema
222052 (1680) NeMeTko
»

Mailman in Gmail, Yahoo, Hotmail naslovi

Oddelek: Izdelava spletišč
121659 (1350) msjr
»

PHP pošiljanje večje količine mailov

Oddelek: Programiranje
153063 (2750) Ziga Dolhar
»

Kako do 100% uptima web strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
321364 (920) SebyDiamant
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012943 (10420) Bakunin

Več podobnih tem