» »

poln trdi disk in poln RAM čeprav naj to ne bi bla

poln trdi disk in poln RAM čeprav naj to ne bi bla

marko123 ::

lep pozdrav. Imam problem z mojim računalnikom in sicer najprej je tu moj RAM. V task manageru kaže, da bi moglo vseskup zasedat slabih 1 giga rama a zaseda ga 50 % od 4 giga, ko pa zaženem kako zahtevnejšo igro pa mi že ven meče sporočila, da je memory full in, da naj dol zaprem. Kak bi lahko to rešo?

potem je še pa disk, ki je trenutno popolnoma poln čeprav, ko označim vse mape na disku pa pogledam kolko zasedajo mi pokaže samo 150 giga a naj bi mel prosto samo 3 giga od 500 giga. Kje je ostalih 350 gigabajtov zasedeno???

Hvala za vaš trud in pomoč

BALAST ::

Tvoje vprašanje je žal presplošno s premalo podatki, da bi ti znali pomagat.

Napiši kater OS uporabljaš in kako imaš razdeljene particije.

marko123 ::

uporabljam 64 bitni windows 7 in imam eno 500 gb particijo, ki bi naj bla trenutno totalno polna čeprav je zasedenih komaj 150 gb. Vsaj tak mi pokaže, ko označim vse mape pa pogledam velikost. Pa itak mam zdaj na friško windowse komaj kak mesec in bi mogo res boga in pol dol vlačit, da bi ga napolno v tak kratkem času. Kaj še rabite?

BALAST ::

Imam tudi sam Win7 64bit pa mi zasede trenutno 1,3Gb od 4Gb, ko pa zalaufam kak uTorrent se mi pa približa 2Gb porabi. To na splošno nebi smelo biti problem, samo da ti javi "memory full" mi pa še ni nikoli napisal, pa sem imel prej 2 meseca samo 2Gb spomina in sem igral COD MW2, Battlefield BC2, NFS Shift, brez da bi mi napisal kaj podobnega. Kar je bilo za opazit je bilo daljše nalaganje pred začetkom igre.

Za disk pa takole, če je slučajno poškodovan se poškodovani del zapiše kot poln disk in ti s klikom na "SMART" diagnostiko, recimo s kakim EVEREST pokaže koliko je dejansko poškodovanega sektorja.

Je pa zelo sumljivom da ti pokaže samo 3Gb prostega na 500Gb disku. Si preizkusil z defragmentiranjem, včasih je ta zadeva rešila kak problem.

marko123 ::

sem poskusil in ne reši problema.

evo to mi pa pokaže EVEREST:



je še slučajno za RAM kak program ki bi ga "umetno" sprostil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko123 ()

BALAST ::

Zdaj kot vidim iz slike imaš ti 2 diska, samo ne igra velike vloge če si prepričan da je samo 150Gb zasedenega.
Tikaj imaš RAM boost, pa povej kako je šlo.

IvoJan ::

kolko shita maš pa na namizju??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

hojnikb ::

Požen CCleaner da ti mal nesnago zbriše.
#brezpodpisa

marko123 ::

CC Cleaner ni pomagal... zbrisal mi je nekaj malega iz koša samo... še vedno je vse polno.

Očitno ne bo druga kot format pomagalo, ker sem že vse sprobal pa vprašal 100 ljudi pa nič ne pomaga pa doben ne ve.

DeeCoy ::

hah.. skrite mapce.. včasih ma windows kakiga hrošča, pa namesto da bi brisal v vidni koš, briše v nevidno mapo, ki pa se lepo polni.. dej na live cd od ubuntuja, pa lepo najd tisto mapco k tok zasede in jo zbriši z shift+del
ali pa pač na novo naloži winse.. meni osebno je to naredilo na prenosnem disku..

marko123 ::

evo zdaj se je pa samo od sebe popravlo in naenkrat mam 300 gb prostega diska :D pa tud rama je prostega 500 mb več kot pa prej ob nedejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedodeljen prostor na novem trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81595 (1322) BorutK-73
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181504 (1133) bukev
»

Čudo prečudno

Oddelek: Pomoč in nasveti
101205 (927) Neznalec
»

Prostor na disku!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101336 (1170) Alexius Heristalski

Več podobnih tem