» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
50 / 51
»»

bozgo88 ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup robustnega mobitela, pa me zanima če so znamke kot so crosscall, blackview, cat... res to kar obljubljajo al je to larifari. Bi pa rabil res nekaj vzdržljivega. Če lahko prosim kaj priporočate.

klinker ::

Kupis neakj brandanega in ga poknes v robusten case.

weasel ::

Decembra sem kupil Crosscall za darilo ocetu. Stran vrzen denar... Raje v zacetku malo vec denarja in kak dober ovitek (npr, Samsung xcover 4).

MatH ::

Vedno sem ime robustne telefone. Pametne Motorola Defy+, CAT B15 in CAT B15Q sem k sreči kupil rabljene in jih po mesecu uporabe prodal. Sedaj imam tri leta kitajski Oinom LMV9 in če bi sedaj moral kupovat nov robustni smartfon bi verjetno vzel kaj od ulefone ali blackview.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

bozgo88 ::

Ijus ::

tale mobilni telefon full lepo zgleda.

bozgo88 ::

vprašanje če tudi deluje tako:)

Soon ::

Pozdrav
Hčerki želim kupiti mobilni telefon za cca 300€
Sam sem gledal Motorolo G7

Kaj svetujete ?

Hvala
Miran

klinker ::

Zenske se rade fotkajo. Predlagam telefon z dobrimi kamerami, sploh selfie in dobro baterijo.

Recimo... https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

pol3ni ::

Jaz sem za sina vzel tega.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Sin je zadovoljen,jaz pa tudi:)

lisaac ::

Pozdravljeni,

Kupujem nov mobitel..odločil sem se da za telefon ne dajem več kot 250eur. Katerega bi mi svetovali v akutalni ponudbi? Trenutno imam Huawei P10.
Rad bi da ima kar se da dobro kamero (za današnje razmere), dobro baterijo in da je povrh vsega zmogljiv za uporabnika ki kar nekaj časa preživi na mobilnem internetu. Rabljeni odpadejo.

Trenutno sem se zagledal v Huawei P Smart Z, kako je kaj s tem telefonom? Bi se našlo za podobno ceno kaj boljšega?

Hvala za pomoč,

Lep pozdrav

Sheteentz ::

Boš enkrat delal selfi, pa ti bo padel na tla in se bo odlomila selfie pop-up kamera in bo veselje :)

Jerry000 ::

Sheteentz je izjavil:

Boš enkrat delal selfi, pa ti bo padel na tla in se bo odlomila selfie pop-up kamera in bo veselje :)

Saj vseeno, al pade na tla pa se razbije ekran ali pa kamera, škoda je vseeno. Danes niso telefoni več robustni, je treba pazit :)

aborko ::

Ko zazna prosti pad, se itak pop-up kamera skrije. Poleg tega so jo res konkretno stestirali, obešali gor 20kg, pivo odpirali, na silo zapirali, zgleda kr robustna zadeva. Sam itak ne uporabljam selfi kamere, je pa fino ker je zaslon brez notcha.

less ::

lisaac je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem nov mobitel..odločil sem se da za telefon ne dajem več kot 250eur. Katerega bi mi svetovali v akutalni ponudbi? Trenutno imam Huawei P10.
Rad bi da ima kar se da dobro kamero (za današnje razmere), dobro baterijo in da je povrh vsega zmogljiv za uporabnika ki kar nekaj časa preživi na mobilnem internetu. Rabljeni odpadejo.

Trenutno sem se zagledal v Huawei P Smart Z, kako je kaj s tem telefonom? Bi se našlo za podobno ceno kaj boljšega?

Hvala za pomoč,

Lep pozdrav

Mogoče kot alternativo poglej Samsung Galaxy A40 ali Xiaomi Mi A3.
Btw P Smart Z nima hitrega polnjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

quadro933 ::

Zdravo. Za hčerko kupujem en telefonček za nekje 200 eurov. Tolk, da je kamera ok, pa da kakšen špil dela. A je kakšen Xiaomi redmi note 7 ok izbira? Mogoče kakšen drug predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

klinker ::

Do 200€ bos tezko kaj boljsega nasel od Xiaomi-ja. Sicer ima svoje fore in meni osebno je OS katastrofa, ampak overall do 200€ je RN7 verjetno brez konkurence. Mogoce se pogledas za kakim Honorjem, ali A50, ce dobis za podoben denar.

weasel ::

Samsung A20e

quadro933 ::

klinker je izjavil:

Do 200€ bos tezko kaj boljsega nasel od Xiaomi-ja. Sicer ima svoje fore in meni osebno je OS katastrofa, ampak overall do 200€ je RN7 verjetno brez konkurence. Mogoce se pogledas za kakim Honorjem, ali A50, ce dobis za podoben denar.


Najbrž je res brez konkurence. Raje bi sicer a50, sam je 120 eurov dražji. Sam imam P20, pa ma tud svoje fore:stalne probleme z wi-fi, tud os mi je boljši od samsunga. Pa ne vem zakaj tako hvalijo kamero. Čist povprečna oz. za dobro fotko se moraš precej potrudit, leica gor ali dol...

klinker ::

quadro933 je izjavil:

klinker je izjavil:

Do 200EUR bos tezko kaj boljsega nasel od Xiaomi-ja. Sicer ima svoje fore in meni osebno je OS katastrofa, ampak overall do 200EUR je RN7 verjetno brez konkurence. Mogoce se pogledas za kakim Honorjem, ali A50, ce dobis za podoben denar.


Najbrž je res brez konkurence. Raje bi sicer a50, sam je 120 eurov dražji. Sam imam P20, pa ma tud svoje fore:stalne probleme z wi-fi, tud os mi je boljši od samsunga. Pa ne vem zakaj tako hvalijo kamero. Čist povprečna oz. za dobro fotko se moraš precej potrudit, leica gor ali dol...


Aja, poglej si se novi Mi A3. Ima stock android in je v tem cenovnem rangu.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

quadro933 ::

Tega bi še zase vzel, ma sam eno pomankljivost 720p zaslon.

klinker ::

Mahh, ni to neka pomanjkljivost pri 200€ fonu. Ce bi bil AMOLED ja, LCD pa je pri 6" in 720p povsem ok.
Poglej si Note 10, ki ima downgrade na 1080p, a jst na 2 leti starejsi S8ki pa 1440p, pa vseeno gonim 1080p, ker itak ni neke ful ocitne razlike.
Raje pozrem 720p od Mi A3, kot pa MIUI na RN7 in boljso resolucijo. Osebno sicer nobenega od teh ne bi, ker tako Xiaomi kot Huawei ne povoham vec, ampak za svoj denar so pac best buy, tu ni kaj diskutirat.
Drugace pa si poglej ebay ce bi kaj dodal. Sej ne rabi pri nas kupit. Npr....
https://www.ebay.com/sch/9355/i.html?_n...
https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy...

Ahim ::

Mati bodo potrebovali nov telefon. Stari (neka Sony Xperia) po cca. dveh letih od nakupa odpoveduje poslosnost (digitizer). Iscem nekaj, kar:

  • nima kot glavnih jeder SoCa gomile tistega sranja od Cortex A53, temvec 2x A72/A73, se raje pa A75 ali A76, GPU ni pomemben ker ne bo za igranje iger (soliden midrange SoC je glavni pogoj!)

  • ima vec kot 2 GB RAMa, kolikor ga je imel ta telefon (torej 3 ali 4 GB)

  • ne rabi vec kot 32 GB prostora, ne sme ga pa biti manj

  • je manjsih dimenzij (nekaj takega, kar ima danes zaslon cca. 6", torej manj kot 70 mm sirine in 150 mm visine)

  • Android One je velik plus - oziroma da je cim manj pobrandan in bloatan, ter da bo na voljo upgrade na Android 10 se preden telefon crkne

  • cena bi bila idealna 150 EUR, kolikor je stal prejsnji, realno pa bo najbrz slo tudi nekaj malega cez 200 EUR (mora biti naprodaj pri nas, nov s polno garancijo, brez vezave)

  • USB C konektor bi bil velik plus

  • soliden fotoaparat za slikanje podnevi (za navadno slikanje "naprej"; razni selfiji in nevemkaksni AI efekti niso aktualni)

  • ekran bi seveda raje 1080p (vec kot to ni absolutno nobene potrebe), a bi prezivela tudi z 720p, nima preferenc glede nothca ali zaobljenih robov ekrana, ceprav domnevam, da bi raje imela klasicni pravokotnik, ki ima malo manjsi screen-to-body ratio



Gledal sem neke Nokie (5.1 plus, 7.1 itd.) tega cenovnega ranga, a me ob vseh drugih plusih (soliden ekran, fotoaparat, Android One) totalno odvrnejo kilavi procesorji, ki nimajo vec kaj iskat v telefonih iz leta 2018/2019. Zaenkrat je najblizje vsem omenjenim zeljam Samsung A50, ki je cisto na zgornji meji budzeta. Xiaomi A3 je prevelik, minus je tudi slabsi ekran od predhodnika.

Kaj svetujete znalci?

facepalm ::

Za 200€, v Sloveniji.. good luck:)
Mogoce galaxy A20e.

Ahim ::

facepalm je izjavil:

Za 200€, v Sloveniji.. good luck:)
Mogoce galaxy A20e.

Pozabil sem omeniti, da ima pri Telekomu dovolj tistih pik za vsaj 20 EUR popust.

Pri Samsungu sem se pa zatipkal: nagledanega imam A40 (in ne A50, ki je seveda glede na zgoraj napisane zahteve preglomazen, previsoko ceno zaradi prevec flasha in boljsega SoC, itd. - v glavnem napacen model), ki bi z omenjenim popustom prisel 230 EUR pri Telekomu, prakticno ista cena pa je tudi pri nekaj drugih slovenskih online trgovinah.

facepalm ::

Kolikor sem preletel ponudbo bi jaz razmislil o:
Nokia 8: ima vse nasteto le ostala bo na android 9
Nokia 8 sirocco: ima vse nasteto le cena je malenkost nad 200€.
Sta pa to nadpovprecno kvalitetna telefona.
Sploh cena 132€ za Nokio 8 je smesno nizka.

Ahim ::

Nokia 8 stane 360 EUR brez vezave (ustrezno manj s tistim popustom za pike), tako da odpade. Tudi sicer je totalen overkill.

facepalm ::

Aja, sem razumel, da bo vezava. My bad

zmeden27 ::

Pozdravljeni,

odločam se med:
- Xiaomi Redmi 7
- Xiaomi Mi9T
- Huawei P Smart Z
- Huawei P30 Lite
- Samsung Galaxy A80/70/50
- Samsung Galaxy S10E

Samsungov načeloma od izkušenj z S5 in S6 ne prebavljam.
Je Galaxy S10E toliko boljši od ostalih naštetih, da bi bilo vredno poizkusiti?

Hvala

SumTingWong ::

Da. Sprobaj v trgovini, BB, navdusen bos. Jaz tudi zadnjih nekaj serij nisem prebavljal, desetka pa mi je nora :)

klinker ::

zmeden27 je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se med:
- Xiaomi Redmi 7
- Xiaomi Mi9T
- Huawei P Smart Z
- Huawei P30 Lite
- Samsung Galaxy A80/70/50
- Samsung Galaxy S10E

Samsungov načeloma od izkušenj z S5 in S6 ne prebavljam.
Je Galaxy S10E toliko boljši od ostalih naštetih, da bi bilo vredno poizkusiti?

Hvala


S6 ze ni bil tako slab, z S7 pa cisto druga zadeva. OneUI je pa sploh top. Prvic da ne uporabljam Nova launcherja, katerega sem koristu na vseh fonih vsaj 6-7 let.
Ce ne rabis tahudega chipseta se raje obrni za A serijo, ker avtonomija na S10E je tako tako, zelo odvisno od nacina uporabe. Ce dosti selfiras, je A80 vsekakor best, A70 ima top akumulator, A50 pa je bolj kompaktne sorte.
Huawei in Xiaomi imata zelo podoben UI, meni osebno katastrofalen, tako da si pojdi sprobat kam pred nakupom

zmeden27 ::

Hvala za pomoč, se vse bolj nagibam k S10E. Če baterija zdrži čez dan mi je ok.
Hardversko se mi zdi da je S10E od teh najboljši, SD slot ima, fotoaparat pa je verjetno tudi na nivoju ostalih?

Ahim ::

facepalm je izjavil:

Aja, sem razumel, da bo vezava. My bad

Na koncu je vzela A40. Zaenkrat je ocitno v redu, sem pa (negativno) presenecen kako telefoni istega cnovnega ranga v dveh letih niso skoraj nic napredovali v smislu zmogljivosti (hitrejsi SoC odtehta vecji bloat, ceprav si nisem mislil, da leta 2019 obstaja se kaj bolj obupnega kot Sonyjeve pogruntavscine).

SumTingWong ::

Tukaj je bolj problem, ker so se mobiteli podražili. Kar je bilo prej 200€, je zdaj 300€. Ti pa si imel še vedno isti budget, tako si kupil "nižji" razred, kot pred leti.

zancek0 ::

Živjo, iščem kakšen nasvet ali mnenje. Torej, malomarnež sem šel plavat v morje s Redmi 4X v žepu in je zdaj fuč (RIP). Telefon je bil super, dovolj za vse moje potrebe (brskanje neta, družb. omrežij, yt, muska ipd.), tako da zdaj, ko iščem novega, ne bi rad naredil ne vem kakšen preskok na ornk mašino. Iščem torej budget telefon, maks. (ampak res maks.) 200€. Edini pogoj (v bistvu nisem prepričan, da je edini, ampak na tega trenutno največ gledam) je velikost; prejšen je bil 5 inčev in za moje pojme ravno pravšnji, ampak vse kaže, da so zdaj popularni 6 inčni +, kar mi pa ne diši ravno najbolj. Zaenkrat se mi privlačni zdijo Moto G7 Play, Moto G6 in Mi A2 Lite (vsi pod 6 inč). Tako da... What should I do? Hvala vnaprej za pomoč!

klinker ::

Glej mere telefona in primerjaj. Danes je screen/body ratio precej drugacen. Je pa res da so vsi kr zrasli v visino, zaradi drugacnega razmerja zaslona.
Mi A3 je po moje ok opcija in prakticno enako velik fon kot R4X, nima pa MIUI, ce ti ta mogoce zelo lezi.
iPhone SE bi tudi znal bit opcija. Se vedno ok telefoncek, ce ga dobis za soliden kes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

vp64 ::

Pozdravljeni.

Si sposojam temo...

Kupujem nov telefon. Po vsej verjetnosti ga bom naročil iz Nemčije. Zanima me samo, ali je mogoče naknadno naložiti slovenski jezik, v kolikor le-ta že ni naložen na aparatu. Sodeč po kataloški št. (SM-G970FZKDDBT) je aparat prirejen nemškemu trgu. Gre pa za Samsung S10e.

Hvala za pomoč

starboi ::

Zakaj pa aparat ne bi imel slovenskega jezika ? 100% ima naložen slovenski jezik.

SumTingWong ::

Vse jezike ima kot ostali, bo pa se prej dobival updejte kot nasi :))

Kebo ::

Danes sprobal MI A3, zakon zadeva za dobrih 150€.

facepalm ::

Kako je z ekranom? Se normalno bere majhen tekst?

Matej_K ::

Katere screen protectorje (tempered glass) kupujete? Sam sem ponavadi Nilkin, sedaj imajo pa že več različnih vrst..
Sprašujem za Mi A3, priporoča kdo tudi kakšen uporaben case.
... .. .

flameir ::

Greš na Ali, razvrstiš po orderjih, kupiš tistega, ki je prvi po orderjih. Do zdaj še nisem bil razočaran.

Berserker ::

Po 7 letih uporabe Sony Xperia Z1 sem se odločil za menjavo aparata.

Nagledanega imam Xiaomi Mi9T Pro/Readmi K20 Pro, Iphone 11 64gb in Samsung S10.

Na telemach sem šel vprašat za iphone, zaradi nove ponudbe na njihovi strani, ampak so mi v lokalni poslovalnici zatrdili, da telefona ne bo na voljo še vsaj kakšen mesec. Meni se zdi bizarno, da delajo takšno reklamo, brez nobene naprave na zalogi. Zdaj ali naj počakam, ali pa vzamem katerega izmed ostalih dveh. Sem pa slišal da je ios dosti bolj stabilen in optimiziran, kar mi je big plus.

Ki99 ::

Je morda kdo tule na forumu že kupil Ulefone Power 6. Po specifikacijah zgleda zelo soliden, baterija izgleda brutalno, cena telefona pa je izredno nizka. Kakšno mnenje?

Sheteentz ::

tole ima brutalno baterijo:
https://www.energizeyourdevice.com/en/m...

PrimozR ::

A ta debelina je photoshop al dejanska?

IcyFox ::

PrimozR je izjavil:

A ta debelina je photoshop al dejanska?

Bi rekel da photoshop, dejanska debelina je 26mm

zuz3k ::

imam dve Xperii XA pri obeh ko zvoni (ob pravilnih nastavitvah) se ne sliši SMS melodija
verjetno je problem na andoidu, ki pa je tazaden

kako ta problem odpraviti

lp
Life is a psychological game.

PrimozR ::

Poglej še v SMS nastavitvah, če lahko tam nastaviš notification sond oz. ga izklopiš. Za vibracije vem da se nastavlja tam.
««
50 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419898 (13173) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022695 (11543) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235901 (32659) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716715 (13068) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725667 (22289) zadetek

Več podobnih tem