» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
49 / 51
»»

cypena ::

Kako je pa s telefoni kupljenimi preko nemškega Amazona, so na splošno vsi internacionalni, da imajo slovenske ali vsaj angleške menije?
Gledal sem Samsung S7, samo žal preko telefona ne morem prilepiti linka...
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Thunder wave ::

Imajo, angleškega vsekakor, z veliko verjetnostjo pa tudi slovenskega, če je v osnovi na voljo. Pred kratkim kupil Sony XZ1 Compact preko Amazon.de in je meni tudi v slovenščini.

cypena ::

Hvala.
Sem naročil kar pri nas, Xiaomi Mi A1 v MiShop.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Ijus ::

bi še jaz prispeval vprašanje glede nakupa novega telefona.
sedaj imam lg g5. kupljen 2 leti nazaj ko je prišel ven na trg.
am, kateri današnji najnovejši telefoni so enako močni oziroma hitri kot je lg g5? tudi lg firma me zanima.

jizzer ::

V30

Ijus ::

a ne bi bil tak telefon k ma performance 2 let starega nekak logično da cenej? al kaj naj rečem?
jaz sem pričakoval tako ceno. če je danes lg g5 250€+/- bi naj bil tako močan kot ta tud tle nekje drag al kaj?
se da sploh dobit kaj komperativnega za cca 10€/m?

Filip8 ::

kaj do 300 eur? razmišljal sem o rabljenem iphonu 7, ima še kdo kakšen pametn predlog?

klinker ::

Ijus je izjavil:

a ne bi bil tak telefon k ma performance 2 let starega nekak logično da cenej? al kaj naj rečem?
jaz sem pričakoval tako ceno. če je danes lg g5 250€+/- bi naj bil tako močan kot ta tud tle nekje drag al kaj?
se da sploh dobit kaj komperativnega za cca 10€/m?


V30 je precej boljsi, tudi od G6.
G5 je ze res star 2 leti, pa vseeno je bil highend in ga dansnji mid end komaj dohajajo.
Na telekomu imas A5 za 8€/mesec, P10 in A8 za 12€/mesec, za 14€/mesec pa G6.

Filip8 ::

Filip8 je izjavil:

kaj do 300 eur? razmišljal sem o rabljenem iphonu 7, ima še kdo kakšen pametn predlog?


any1?

klinker ::

Ce ti iPhone odgovarja, kaj drugega ni za vzet. Vedi samo da je avtonomija na 4,7" modelu bolj tako in je v tem pogledu Plus model boljsi nakup. Tudi 16GB bo svoh, ker SD slota nimas, drugace pa je telefon super.

Filip8 ::

mam zdej 5s 16gb pa čist dovolj prostora.. malo je pa majhn, k mam večje roke. baterija dokler zdrži en dan je kul

klinker ::

Zdrzi en cel dan ce nisi pretiran uporabnik, drugace pa tezko.

PrimozR ::

Kolega na 5S jamra, da je 16 GB useless, ker mora religiozno pucati fotke, o komadih na telefonu pa lahko samo sanja.

Vsakomur svoje torej.

Filip8 ::

kaj pa kakšna alternativa?

PrimozR ::

iPhone z več placa? Navsezadnje ponujajo točno to :P

klinker ::

PrimozR je izjavil:

Kolega na 5S jamra, da je 16 GB useless, ker mora religiozno pucati fotke, o komadih na telefonu pa lahko samo sanja.

Vsakomur svoje torej.


Ja enim je res dovolj 16GB. Sej gre, ce nisi nek hard user in redno backupiras stvari na PC.

Tomson ::

... ali če uporabljaš kakšno oblačno storitev.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klinker ::

Tomson je izjavil:

... ali če uporabljaš kakšno oblačno storitev.


Pri danasnjih paketih komot, ceprav se videvam en kup folka, ki izklaplja podatke, oz. jih vklopi po potrebi 8-O

Apofis ::

klinker je izjavil:

Tomson je izjavil:

... ali če uporabljaš kakšno oblačno storitev.


Pri danasnjih paketih komot, ceprav se videvam en kup folka, ki izklaplja podatke, oz. jih vklopi po potrebi 8-O

Bolj zarad šparanja baterije...

goranv ::

Je varno ce danes kupis mobitel z Android 6.0 in ne 7.0? Uporabljati ga nameravam vecino za telefoniranje malo za internet vecino prek domacega wifi-ja kot javnega. Izbiram med iGET GSM BV5000 in iGET Blackview A7. Ne bom ga uporabljal za zahtevne namene, pri prvemu mi je vsec velika baterija in spomin da ne bo stekal ampak ima 6.0.

PrimozR ::

Koliko staneta, da sta ti zanimiva tako obskurna in verjetno zastarela telefona?

goranv ::

79 in 65

Tomson ::

Blackview A7 imaš v GB EU skladišču za 48€ ... Ga je imel kolega nekaj mesecev, overall recimo kar ok za to ceno, postane pa sčasoma precej počasen, če se nalaga in uporablja veliko aplikacij, storitev itd, kvaliteta izdelave je ceni primerna ... Dosti boljša opcija je kakšen Xiaomi Redmi 5A za 78€ ... Če pa kupuješ v Slo pa Xiaomi Redmi 4A za 98€, višja kvaliteta izdelave, dosti boljša uporabniška izkušnja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klinker ::

Tomson je izjavil:

Blackview A7 imaš v GB EU skladišču za 48€ ... Ga je imel kolega nekaj mesecev, overall recimo kar ok za to ceno, postane pa sčasoma precej počasen, če se nalaga in uporablja veliko aplikacij, storitev itd, kvaliteta izdelave je ceni primerna ... Dosti boljša opcija je kakšen Xiaomi Redmi 5A za 78€ ... Če pa kupuješ v Slo pa Xiaomi Redmi 4A za 98€, višja kvaliteta izdelave, dosti boljša uporabniška izkušnja ...


+1
S tem da pri Xiaomi imas se zelo dober support.

Thunder wave ::

PrimozR je izjavil:

Kolega na 5S jamra, da je 16 GB useless, ker mora religiozno pucati fotke, o komadih na telefonu pa lahko samo sanja.

Vsakomur svoje torej.

Religiozno? A zmoli en očenaš ob vsakem brisanju? :D

vonStokovsky ::

Ali kdo mogoče ve kje bi se dalo dobiti LG v20. Do zdaj sem ga zasledil (na voljo) zgolj na Aliexpressu in ebayu, vendar dvomim v legitimnost, upravičeno ali ne?

mat11 ::

Daj linki. Lahko so kakšne neodprodane zaloge.
mat

vonStokovsky ::

Pošljem ko pridem do PC, na telefonu ne najdem, syncan pa tudi nimam.

Edit: najdu na aliexpress: https://m.aliexpress.com/item/328142758...

https://m.aliexpress.com/item/328107818...

Moram pogledati kera verzija ima b20 ipd., majo jih vec na razpolago

Zgodovina sprememb…

vonStokovsky ::

Bolj podrobno pogledu in ugotovil, da na aliexpress ne prodajajo tega telefona z eng ali slo jezikom.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Verzija na tvojem linku je H990N, ki podpira tudi B20
https://www.gsmarena.com/lg_v20-8238.ph...

Glede jezikov tudi dvomim, da ne bi imel ang itd. Uraden rom podpira vse jezike, vkljucno s slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

vonStokovsky ::

@klinker hvala
ponudbe na ebayu so pa vecinoma take, mesec dostave mi ni problem.: https://m.ebay.com/itm/LG-V20-H910-64GB...

jonystar ::

Zanima me če kupim npr. telefon pri A1, brez naročnine(v prosti prodaji) ali bo deloval če van vstavim Izimobil kartico? Ali imajo zaklenjeno, da delujejo samo z A1 SIM karticami.

Ijus ::

mal bi iskoristil priliko pa eno neumesno napisal: orka madonna majo pri A1 grdo spletno stran.

next3steps ::

Bo deloval. Operaterji že dolgo ne zaklepajo telefonov na lastno omrežje.
Če imaš namen nabaviti v prosti prodaji, poglej čez mejo.

DrSponge ::

Zdravo

ker se je trenutni telefon (Galaxy S5) upokojil, potrebujem nov telefon
Kupujem telefon do 150€ (lahko tudi rabljen). Najbolj pomembna sta mi fotoaparat in baterija.

Kaj kupiti za takšen denar?

hvala

Tomson ::

Od novih v Slo npr. Xiaomi Redmi Note 4 za 162€, ali še malo čez budget, Xiaomi Redmi 5 Plus za 178€, če pa je opcija tujina pa vsekakor Xiaomi Redmi Note 5 za 164€ ali Xiaomi Mi A1 za 147€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DrSponge ::

Tomson je izjavil:

Od novih v Slo npr. Xiaomi Redmi Note 4 za 162€, ali še malo čez budget, Xiaomi Redmi 5 Plus za 178€, če pa je opcija tujina pa vsekakor Xiaomi Redmi Note 5 za 164€ ali Xiaomi Mi A1 za 147€ ...


Tomson hvala za priporočila, ampak ti telefoni si zame vsi preveliki. Iščem telefon nekje okoli 5" (5.5" je zame že prevelik).

Tomson ::

Tile "brezrobi" modeli fizično niso bistveno večji od klasičnih 5" modelov, si preveril mere, so res preveliki? Sicer pa pri 5" je izbira precej slabša, sploh v tem cenovnem rangu z dobro kamero in baterijo, recimo Xiaomi Redmi 4X, v Slo od 140€ dalje ali iz GB EU skladišča za 114€, dober overall telefon za ceno, 5" zaslon, fenomenalna baterija, kamera ne čisto na nivoju prej omenjenih modelov a povsem ok ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ijus ::

kaj je kaj s tem - baje danes relisanim - oneplus 6 phonom?
je tole za kaj? pravijo da ima ta najmočnejši snapdragon 845.
kaj pa ostalo. v smislu overall performance. - mal mi je čudno no al kaj jaz vem kaj ker je cena cca 520€.

danes sem dobil reklamno pošto od nekega spletnega marketa pa sem videl notri reklamo za ta omenjeni phone.
pa pogledal video na YT. več al manj se v videu hvaljo s hitrostjo phona.

bo to držalo? pa še ostalo me zanima, no, če zna kod povedat, ki je kaj bral na netu.

SumTingWong ::

je tole za kaj? Ja.
Ti bo mobitel še naslednjim 3-5 let v veselje? Ja.

mat11 ::

OP 5 je bil med najhitrejšimi mobiteli z 835 procesorjem. Malce so na benchih goljufali, samo telefon je bil res hiter. Sem ga imel , sedaj imam LG V30 isti procesor pa je telefon opazno počasnejši.
mat

klinker ::

Ijus je izjavil:

kaj je kaj s tem - baje danes relisanim - oneplus 6 phonom?
je tole za kaj? pravijo da ima ta najmočnejši snapdragon 845.
kaj pa ostalo. v smislu overall performance. - mal mi je čudno no al kaj jaz vem kaj ker je cena cca 520€.

danes sem dobil reklamno pošto od nekega spletnega marketa pa sem videl notri reklamo za ta omenjeni phone.
pa pogledal video na YT. več al manj se v videu hvaljo s hitrostjo phona.

bo to držalo? pa še ostalo me zanima, no, če zna kod povedat, ki je kaj bral na netu.


OS naj bi bil ok, chipset je najzmoglivejsi Snapdragonov, ostalo pa nic pretresljivega, kamera kot se pise, spet bolj povprecna.

clancy ::

mat11 je izjavil:

OP 5 je bil med najhitrejšimi mobiteli z 835 procesorjem. Malce so na benchih goljufali, samo telefon je bil res hiter. Sem ga imel , sedaj imam LG V30 isti procesor pa je telefon opazno počasnejši.


Kako je pa pri V30 kaj kamera, zaslon, baterija? Kaj te moti na telefonu, če sploh kaj? Zvok iz slušalk, pa je menda itak poglavje zase.

mat11 ::

Moti me samo, da ni tako odziven kot OP5, saj ne da je počasen. OP5 me je pač razvadil. Kamera mi je super, sploh wide, zato sem tudi kupil ta aparat. V bistvu sem čisto zadovoljen.
mat

Phoebus ::

Kaj menite v rangu """osnovnega""" (v bistvu je nižji srednji razred) telefona. Je moto G6 plus (4GB/64GB) za 299 OK, ali bi za ta denar raje poiskali kaj drugega?

flameir ::

Phoebus je izjavil:

Kaj menite v rangu """osnovnega""" (v bistvu je nižji srednji razred) telefona. Je moto G6 plus (4GB/64GB) za 299 OK, ali bi za ta denar raje poiskali kaj drugega?


Xiaomi Redmi Note 5. Pa še 100e prišparaš. :)

Twixz ::

Oppo Find X, kakšna čudovita naprava je pa to. A bo dobavljiva v Slovenijo? Ker potem si raje kupim to kot pa Mate 20 PRO :)

Dipling ::

Ima kdo informacijo, kdaj bo pri nas v prodaji pocophone?
Uporaba kot službeni telefon, zato mora biti pri našem ponudniku telefonov.

Hvala.

Tomson ::

Predvidoma september/oktober, uradne informacije pa še ni...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerry000 ::

Nekaj me zanima...ima kdo Pixel 1 ali 2 in je snemal kaj na koncertih? Je v posnetku kaj hreščalo ali je bil lep zvok?

««
49 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235764 (32522) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716672 (13025) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725597 (22219) zadetek

Več podobnih tem