» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
32 / 51
»»

PrihajaNodi ::

Nobenega

superb_ ::

Zakaj nobenega? Napiši kakšen tehten razlog...

Kaj bi pa ti izbral novega v tem cenovnem rangu in take velikosti (max 130x65x10mm)?

Telefon se bo rabil zgolj za klice, sms in občasno mail ter internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

tomaz_cro ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kako je z garancijo pri Majdiču (electornic4you), če naročim mobilni telefon. Bral sem o tem, da so na njihovem garancijskem listu napisani tudi slovenski servisi in pa da je garancija EU.
Še kakšne informacije mogoče?

PrihajaNodi ::

superb_ je izjavil:

Zakaj nobenega? Napiši kakšen tehten razlog...

Kaj bi pa ti izbral novega v tem cenovnem rangu in take velikosti (max 130x65x10mm)?

Telefon se bo rabil zgolj za klice, sms in občasno mail ter internet.


Moto g ali kaksna od lumij...preberi malo nazaj zakaj.

GTX970 ::

Mi lahko predlagate kakšnega rabljenega androida iz bolhe:
zaslon 4-5"
min 768 MB rama
min dual core cpu
flash, autofocus
cena do 100 eur,
+da ni Samsung

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Dosan ::

superb_ je izjavil:

Zakaj nobenega? Napiši kakšen tehten razlog...

Kaj bi pa ti izbral novega v tem cenovnem rangu in take velikosti (max 130x65x10mm)?

Telefon se bo rabil zgolj za klice, sms in občasno mail ter internet.


To:
http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

superb_ ::

Sem gledal tudi Moto G, vendar nima 4G, samo 5MP, velika teža.

loveJDM ::

za splet klice in sms.e mislim da ti bo lumia zakon...poceni telefon,sploh ne šteka,se nikjer ne zatikuje..pa se baterija kr zdrzi no...je nekdo na tem forumu napisal da je lumia edini telefon kjer najcenejsa verzija dela brezhibno in se popolnoma strinjam...Naj bi WP imeli manj aplikacij ampak mi ni jasno kaj je fora tega ker do zdaj sem cist vse potrebno najdel,manjka samo aplikacija estave katere sem navajen z androida

PrihajaNodi ::

Kvalitetnega androida za ta denar ni. Zal.Razen moto g, ki pa ti ne ustreza. Nevem kaj je narobe z lumijami. Android se vzame za denar od 300 Eur dalje.

superb_ ::

Saj ne rabim nek high-end telefon. Kot sem rekel, večinoma bo za klice in sms, občasno pa mail oz. internet.

Glede na to, da se danes hitrosti prenosa podatkov hitro povečujejo, bi rad torej da je 4G...ali se pač glede tega motim? Fotoaparat bi tudi rad vsaj 8MP (takega imam sedaj), na slabše torej ne bi šel, saj ga potrebujem tudi za delo...razen če ima Moto G kljub temu boljši fotoaparat?

Potrebujem pa res da je kompaktnih mer in razmeroma lahek...Torej, da ga lahko upravljam z eno roko.

Bi mi potem bolje ustrezal Moto X...vendar ga ni pod 285 EUR...ga je možno dobiti še kje ceneje?

Dosan ::

superb_ je izjavil:

Sem gledal tudi Moto G, vendar nima 4G, samo 5MP, velika teža.


Dobesedno je bila linkana LTE verzija telefona o.O LTE = 4G mimogrede.

Lonsarg ::

Kvaliteto kamere preveri na gsmarena(vheck camera quality gumbek pod specifikacijami), MP namrec nimajo kaj dosti veze. Ker telefon imas trenutno?

PrihajaNodi ::

Samo tudi na g areni je check caemara quality vprasljiv. One plus one dela dosti slabse slike od marsikatere lumije.

Superb, vzami poceni telefon samo ne potem cez eno leto jokat tu kako ti nagaja. Za ta denar kar ti zelis so samsung ace variante ali pa kitajci.

Lonsarg ::

Meni se zdi zelo relavanten, brez kakrsnihkoli stevilk, zgolj slika, ki jo ti z svojim subjektivnim videnjem primerjas. To pa je tocno to kar tebe zanima, kako enaka fotka pod enakimi pogoji zgleda na enem in drugem mobicu. Skaliras seveda na isto resolucijo, da izlocih vpliv pixel pipanja, ker v realnosti gledas bolj iz dalec in ne opazis pikslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrihajaNodi ::

Kot rečeno je n g. Areni tista tabela bolj slaba. V resnici meni autofocus na določenih modelih deluje veliko slabše kot tam, da ne govorimo da je tu potem še (je ali ni) anti shake mode ki spet potegne za seboj da je v realnosti slika drugačna kot je na gsm arena, še posebno tam ko so vzorci, številke in črke. Potem je tu še svetloba in dobra ledica še bolje dve. Tako da so z moje strani parametri na gsm areni slabi in so vzeti v idealnih pogojih.

Kamera na sony ericsson elm iz leta 2008 deluje enako če ne bolje kot kakšen galaxy s4.

Top kamer je pa na l 1520.

Lonsarg ::

O kaksni tabeli to govoris, gsmarena ima slike za primerjavo in jaz osebno z njih vidim da je L1020 kralj, takaj nato pa sta L930/L1520, potem pa raznorazni bolj znani flagshipi.

Ok kvaliteta flasha in stabilizatorja na teh slikah ne vidis, to moras potem se dodatno vzeti v zakup. Prav tako se splaca pogledat se velikost senzorja, slike so pa dober priblizek za prvi filing.

PrihajaNodi ::

Neka tabela je s crkami, ciframi in barvami. Pomojem je boljsa alternativa youtube, kjer slika in ti direktno pokaze sliko kamere telefona.

superb_ ::

@Dusan
Sem gledal direktno gsmareno in ne tvojega linka...tam Moto G nima napisanega 4G

@Azgard
Trenutno imam Xperia Ray, kateri ima odlično kamero.

@PrihajaNodi
Pravkar sem se vrnil iz trgovine...gledal sem S4 mini in me je zelo navdušil, saj lepo sede v roke. Manjši ppi se ravno ne opazi. Deloval je zelo tekoče.
Za primerjavo sem vzel v roke tudi Z1 compact (podobne dimenzije kot Moto G, Moto X, Xperia V)...in mi velikost ni več ustrezala...je že preveliko za rokovanje samo z eno roko. Pa tudi deloval ni tekoče.

Zakaj se torej ne splača vzeti S4 mini za 220 EUR? Kaj pa s5 mini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

PrimozR ::

superb ker si gledal Moto G, ne pa Moto G LTE.

Zakaj se ne splača? Ker je Samsung. Ker skoraj nikomur Samsungi ne delajo tako, kot bi morali (en kup štekanja, počasni so pri nadgradnjah, itd.). Na koncu dneva je tvoj denar, torej se odloči kot ti paše. Mi smo ti svetovali, ampak prepričanih se itak ne da prepričati.

Aja, pri Moto G žal ni slovenskega vmesnika, če je to pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrihajaNodi ::

Nevem zakaj gnjavijo če imajo pa že vse prej napisano.

superb_ ::

Žal ne spremljam trga mobilnikov, da bi vedel kako pa kaj. Mislil sem da je Samsung zanesliva znamka, glede na to, da ima večinski delež v Evropi.

PrihajaNodi ::

Samsung ne dela na kvaliteti in supportu enako kot Sony. Vzemi nekega kitajca, če že želiš android in čim cenejšega. Kot pa že stokrat rečeno s kakšnim moto g, Lumijam, Nexusi, mogoče še kak 1 + 1 ne moreš zgrešit. Te zadeve ti bodo držale več kot 2 leti in ter delale brez problemov.

Lahko pa narediš forumašem uslugo in kupiš kakšnega Xaomi-ja ali Lenovota in poročaš.

http://www.gsmarena.com/oneplus_one-632...

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi nekaj (vsaj 5) predlogov za nakup smart phona do vrednosti max. 250 EUR (upoštevajoč ceno, ki jo lahko ponudi kak operater). Pomembna je samo vzdržljivost na razne vsakodnevne padce (uporabljala ga bo kolegica :D) in želja je nekje čimbolj soliden fotoaparat.

Hvala za pomoč že v naprej!

LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

PrihajaNodi ::

Lumia 920

joker16_7 ::

Verjamem da je to top choice izbira, ampak bi potreboval še kak predlog, ker se tu pojavi faktor izbire glede na vizualni izgled, ki pa je nažalost pri ženskah zelo pomemben 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

m0LN4r ::

Padce? Evolveo Q4 in 4500mah dodatna baterija.
Za fotoaparat poglej gosenico v temi ocenjevanja fotk.
Ampak po mojm to ni telefon za punce in za vzep.
No odvisno od punce.
Prejsnji vikend sm ga fuknu z zamahom mimo mize tko na tla med nogice stola, da sem se jst mislu da zdaj pa fertik. Pa mu nc ni blo :)
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IcyFox ::

Kupujem nov telefon, odločam se med Xperio M2 in LG L90, mogoče tudi galaxy core 2. Katerega od teh?

tomaz_cro ::

Katerega od teh?
Motorolo Moto G.

PrihajaNodi ::

Ali lumio. Ostalo od srednjega razreda v sonyu in samsungu je zalost.

IcyFox ::

Moto G nimajo pri debitelu

Katero Lumio?

http://www.debitel.si/mobilni-telefoni/...
To dobra lumija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

PrihajaNodi ::

Ne ni. Premal rama, ni ledice. Pa se predraga, spet slovenske marze. V tujini je tak telefon 99 eurov. Poglej raje na bolhi za 925 novo ali 625, 1320 dobis tudi ze dober denar.

Prestigio 8500.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Jaz bi v tvojem primeru kupil Sony Xperia M2, pojdi v Telekomov center v centru Lj in jo sprobaj mi je deloval čisto soliden telefon, pa Moto G je tudi zakon zadeva. Xperia je 144€ na debitelu, motorola te bo pa prišla okoli 200€ ampak ne boš potem za dve leti vezan na debitel.

PrihajaNodi ::

Ne kupuj pol izdelkov od sonya. Prvic je slaba kvaliteta, drugo se jim pa fucka za updejte. Razlike med samsungom in sonyem ni. Kvalitetne so bile serije, arc, arc s se podvsonyerricsonom.

Samo ne jokat tu kako je sony zloben ko ne prizna te in te napake oziroma stori to cez eno leto.

Zgodovina sprememb…

jusv ::

Če iščeš poceni telefon srednjega razreda imaš na voljo tudi pri TM Lumio 530 in Galaxy S4 za 1 za premium pakete. Se splača pogledat. http://www.tusmobil.si/akcije/odlicni-t...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

trnvpeti ::

jusv je izjavil:

Če iščeš poceni telefon srednjega razreda imaš na voljo tudi pri TM Lumio 530

Lumia 530 je srednji razred?

menjalnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

Razlike med samsungom in sonyem ni.


Tukaj se motiš ..

GTX970 ::

IcyFox je izjavil:

Kupujem nov telefon, odločam se med Xperio M2 in LG L90, mogoče tudi galaxy core 2. Katerega od teh?

Tega v prosti prodaji:
http://www.xiaomishop.com/100-xiaomi-re...

dreja ::

Pozdravljeni,
skoraj sem se odločil za Htc One Mini (cca 150 eur + aneks na Telekomu), vendar sem ob prebiranju foruma odkril tudi Motorolo Moto G.
Sedaj sem v dilemi in prosim za pomoč...

Ker vidim, da je tukaj kar nekaj fanov Motorole, me zanima uporabniška izkušnja z Moto G (model 2014 ali starejša).
Telefon naj bi imel native android, kot Nexus ? Kar naj bi pomenilo dobro odzivnost ?
Kako pa kaj ekran ? Je primerljiv z One Mini ?

Hvala in LP Andrej

PrimozR ::

One Mini prve ali druge generacije?

Moto G nima čisto popolnoma 'stock' Androida, kot Nexusi, ampak je prekleto blizu. Motorola doda par bonbončkov, ki so bili pred 5.0 sila uporabni, nekaj jih je bilo s 5.0 pa kar vgrajenih v Android (Bluetooth naprava, ki odklene telefon npr.).

Za One Mini ne vem, ločljivost imajo sicer vsi enako, druga generacija One Mini je enako velika kot Moto G prve generacije (4,5), lahko pa povem, da ima Moto G malce slabši displej od Nexus 4, podobni ločljivosti navkljub. Torej če najdeš kje N4 za primerjavo z One Mini morda vsaj malo veš kje stojiš. Ampak jaz bi od teh dveh nedvomno Moto G, razen če je nujno podaljševanje aneksa, torej nakup pri operaterju.

dreja ::

Hvala za odgovor.

Telefon bo za hčerko (prvi na dotik). Na razpolago je cca 180 eur, lahko z ali brez aneksa.
Gledal sem One mini prve generacije ( z aneksom ).
One mini 2 je "izven budgeta" in prav tako nexus 5.

Če bi kupil iz tujine (amazon), bi bilo ravno dovolj za Moto G 2nd gen...
Če je še kvaliteta delovanja (odziv, display,...) primerljiva s podobnimo "znanimi" (one mini 1, s4 mini, ...) potem bi se res odločil,za motorolo.

PrihajaNodi ::

Zakaj pa ne pogledas kaksne lumije?

PrimozR ::

Koliko je pa stara? Da ji morda ne bo všeč manjši telefon, Moto G 2. generacije je namreč 5", je precej večji od One Mini, sploh prve generacije, ki je celo 4,3".

Ma jaz bi res gledal Moto G, sploh če je v igri prvi One Mini. Magari vzameš lanski Moto G, če ji bo 16 GB prostora premalo lahko še vedno vzameš LTE verzijo, ki ima 8 GB in microSD slot.

Odzivnost pomojem ni problem, tisto da je slabši je zgolj moje opažanje, kjer sem telefona primerjal neposredno enega ob drugem. Povprečen uporabnik pomojem ne bo opazil težav (sem zadovoljen z zaslonom N4, a sem ob neposredni primerjavi videl, da ima 1920 x 1080 pik na 5" dejansko efekt, na N5 je zaslon opazno boljši, vsaj kar se tiče branja teksta).

Sicer pa ja, morda še kaka Lumia? Najbolje bi bilo, da prime v roke eno Lumio in en Android telefon, magari Nexusa (če je v igri Moto G, zaradi podobnega vmesnika) da vidi, razlika v vmesnikih je precejšnja. Sploh fino bi bilo dobiti nekaj s frišnim Lollipopom, ki bo na evropskih Motorolah vsak čas (na Nexuse prihaja zdaj, svojega sem ravno updejtal). Lollipop je namreč še en preskok v izgledu vmesnika v primerjavi s 4.4.

GTX970 ::

Moto G nima čisto popolnoma 'stock' Androida

Popolnoma 'stock' Android je grd kot smrt in s kupom čudnih rešitev, npr jaz se v privzeti aplikaciji ura vedno mučim pri nastaviti odštevalnika časa na 10 minut in 0 sekund, saj vsakič pozabim, kako zaboga naj vpišem mojo cifro.
Kaj bolj kretenskega še nisem videl [1], namesto da bi se na mestu minut pokazala tipkovnica (in ostane ostalo na 00), moraš vtipkati 1 0 0 0.
Ali nastavitev alarma, ko moraš vrteti oba kazalca za uro in minuto [1].
Ali aplikacija za sms messaging, ki ima celo en folder za vse, namesto da bi imela inbox, draft in tako dalje (prilagodljivo).
Draft je itak zgodba zase, če ne vpišeš pod prejemnika "nekaj/vsaj en znak", ga sploh ne shrani.
To so imeli butaste nokie že 10 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Dosan ::

GTX970 je izjavil:

Moto G nima čisto popolnoma 'stock' Androida

Popolnoma 'stock' Android je grd kot smrt in s kupom čudnih rešitev, npr jaz se v privzeti aplikaciji ura vedno mučim pri nastaviti odštevalnika časa na 10 minut in 0 sekund, saj vsakič pozabim, kako zaboga naj vpišem mojo cifro.
Kaj bolj kretenskega še nisem videl [1], namesto da bi se na mestu minut pokazala tipkovnica (in ostane ostalo na 00), moraš vtipkati 1 0 0 0.
Ali nastavitev alarma, ko moraš vrteti oba kazalca za uro in minuto [1].
Ali aplikacija za sms messaging, ki ima celo en folder za vse, namesto da bi imela inbox, draft in tako dalje (prilagodljivo).
Draft je itak zgodba zase, če ne vpišeš pod prejemnika "nekaj/vsaj en znak", ga sploh ne shrani.
To so imeli butaste nokie že 10 let nazaj.


1) Vtipkati 1 0 0 0 na že pripravljeno tipkovnico je ubistvu hitreje kot da ti tapneš na minute, se odpre tipkovnica in odtapkaš še željene minute.
2) Zakaj vrtiš kazalce za alarme? Samo tapni na željeno cifro. Dobesedno rabiš 4 klike da nastaviš alarm, enega dko klikneš na uro da jo urediš, enega za izbiro ure, s katero se ti številčnica avtomatsko prestavi naprej na minute, tapneš tretjič za minute in nato četrtič za ok. Kje je kle problem?
3) Kašen roman od drafta pa ti pišeš za smse da rabiš brez prejemnika shranjenega? Si nekam zelo, zelo prekleto majhen procent ki bi rabil tako stvar. Sms aplikacija ima seznam vseh pogovorov, in večini ljudi je to najbolj optimalna in uporabna rešitev.

PrimozR ::

No z Messaging aplikacijo, ki je bila nedavno predstavljena, drafti niso več problem, ne moreš začeti pisati brez da bi vnesel prejemnika ;)

Ne vem sicer o kateri verziji Androida govoriš, da je grda kot smrt, ampak tam nekje od ICS-a naprej ni nobenega custom skina, ki bi izgledal lepše in bolj funkcionalno od AOSP vmesnika. Da ne omenjam bolj gladkega delovanja.

EDIT: če drafte shranjuješ kot opomnike, za opomnike imaš Keep, ki se še sinhronizira z oblakom, da ne boš teh zaznamkov kdaj izgubil ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

venson ::

Pozdravljeni, sam sem se odločil vzeti nexusa 5 na vezavo, pa je zdaj že kar problem v dobavljivosti pri simobilu... V primeru da ga slučajno več ne bi bilo mogoče dobiti pa sem kar prazen glede idej kaj vzeti. Torej kaj se priporoča, če slučajno tega ni na voljo? Pa približno v istem cenovnem razredu...
Hvala.

PrimozR ::

Morda Z3 Compact? Kako ti leži velikost, bi raje kaj večjega ali kaj manjšega?

venson ::

Nekje sem gledal med 4,5" in pa 5" ekrana, kaj več pa je že nepraktično... In pa gledal sem predvsem kaj v rangu nexusa, torej brez 20 strani tem, kaj je vse narobe na telefonu, pa tudi sam sem imel kar slabe izkušnje s sony xperio go.

PrihajaNodi ::

Lumia

dreja ::

PrimozR je izjavil:

Koliko je pa stara? Da ji morda ne bo všeč manjši telefon, Moto G 2. generacije je namreč 5", je precej večji od One Mini, sploh prve generacije, ki je celo 4,3".

Ma jaz bi res gledal Moto G, sploh če je v igri prvi One Mini. Magari vzameš lanski Moto G, če ji bo 16 GB prostora premalo lahko še vedno vzameš LTE verzijo, ki ima 8 GB in microSD slot.

Odzivnost pomojem ni problem, tisto da je slabši je zgolj moje opažanje, kjer sem telefona primerjal neposredno enega ob drugem. Povprečen uporabnik pomojem ne bo opazil težav (sem zadovoljen z zaslonom N4, a sem ob neposredni primerjavi videl, da ima 1920 x 1080 pik na 5" dejansko efekt, na N5 je zaslon opazno boljši, vsaj kar se tiče branja teksta).

Sicer pa ja, morda še kaka Lumia? Najbolje bi bilo, da prime v roke eno Lumio in en Android telefon, magari Nexusa (če je v igri Moto G, zaradi podobnega vmesnika) da vidi, razlika v vmesnikih je precejšnja. Sploh fino bi bilo dobiti nekaj s frišnim Lollipopom, ki bo na evropskih Motorolah vsak čas (na Nexuse prihaja zdaj, svojega sem ravno updejtal). Lollipop je namreč še en preskok v izgledu vmesnika v primerjavi s 4.4.


Hvala za odgovore.
Glede velikosti: Prijateljica ima telefon podobnih mer (LG L70) in pravi, da je velikost ne moti.
Ker se meni zdi zanjo kar velik telefon, si bova v kratkem pogledala še telefone podobne velikosti (sedaj vidim, da ima tako veliko ohišje kot LG G3, M8, itd)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dreja ()
««
32 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420529 (13804) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7023297 (12145) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10237131 (33889) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6717220 (13573) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8726279 (22901) zadetek

Več podobnih tem