» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
33 / 51
»»

jusv ::

Moto G je res dober, nisem še prebral slabega reviewa za ta telefon!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

sinalko ::

LP. Torej išče se mobitel. Ne več kot 125x62x10mm. Gledal sem Samsung galaxy s4 mini. Je še kaj podobnega temu po velikosti in zmogljivosti, ter seveda tudi ceni? Maksimalno 250€. Hvala.

modelno1 ::

Motorola Moto G (1. generacija): 129.9 x 65.9 x 11.6 mm
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

sinalko ::

modelno1 je izjavil:

Motorola Moto G (1. generacija): 129.9 x 65.9 x 11.6 mm


Če bi malo bolj pogledal moje mere, bi videl, jih ta Motorola presega pod dolgom in po čez. Zato odpade. Hvala vseeno. Poznam ta telefon. Dober je. Ampak vseeno bi nekaj manjšega.

GTX970 ::

Dosan
1) Vtipkati 1 0 0 0 na že pripravljeno tipkovnico je ubistvu hitreje kot da ti tapneš na minute, se odpre tipkovnica in odtapkaš še željene minute.

Ne ni in nikoli ne bo.

2) Zakaj vrtiš kazalce za alarme? Samo tapni na željeno cifro. Dobesedno rabiš 4 klike da nastaviš alarm, enega dko klikneš na uro da jo urediš, enega za izbiro ure, s katero se ti številčnica avtomatsko prestavi naprej na minute, tapneš tretjič za minute in nato četrtič za ok. Kje je kle problem?

Samo če gre za večkratnike števil 5 ni težav, drugače moraš tapnati na fino postavitev (cifre med večkratinki števila 5).

3) Kašen roman od drafta pa ti pišeš za smse da rabiš brez prejemnika shranjenega? Si nekam zelo, zelo prekleto majhen procent ki bi rabil tako stvar. Sms aplikacija ima seznam vseh pogovorov, in večini ljudi je to najbolj optimalna in uporabna rešitev.

Že dolgo uporabljam telefon zato, da mi ni potrebno imeti zraven kulija in papirja, ko si moram kaj zabeležiti.
In je lažje vpisati pod draft in shraniti brez naslovnika.Pri starem in zanič symbianu (ST ocena) je šlo tako brez problema in še syncal sem lahko drafte na pc brez oblaka, na modernem in naprednem robotu no way - fail od "napredka", če ne omogoča vsaj tistih funkcij, ki so bile prej samoumevne, napredek bi bil, da ponuja staro ter še nekaj več.
Pa ne mi sedaj, da naj si zaradi neuporabnega drafta sedaj naložim nakakšen office na telefon.

Dosan ::

sinalko je izjavil:

LP. Torej išče se mobitel. Ne več kot 125x62x10mm. Gledal sem Samsung galaxy s4 mini. Je še kaj podobnega temu po velikosti in zmogljivosti, ter seveda tudi ceni? Maksimalno 250€. Hvala.


V tvoje merske zahteve spadajo iPhoni od 4-5s, Sony Xperia J(precej bolj podhranjena kot s4 mini, ~100€ na bolhi) isto podhranjena Xperia Go, Sola in Miro, Xperia M(manj podhranjena ampak še vedno samo 4GB prostora na samem telefonu, kar se ZELO hitro zafila ko upoštevaš da mora v ta prostor še cel OS pa vsaj deli aplikacij, kljub SD kartici)...to je pa v bistvu to. Izbiraš lahko med iPhone, blazno podhranjenimi Xperiami ali pa S4 mini.

Če te tistih par mm gor, dol tako zelo moti pri Moto G (edini solidno delujoč telefon izmed vseh teh, ki ga dobiš novega za to ceno), ti kot najboljša izbira kar se delovanje tiče pomoje ostane rabljen iPhone 5.

Dosan ::

GTX970 je izjavil:



Že dolgo uporabljam telefon zato, da mi ni potrebno imeti zraven kulija in papirja, ko si moram kaj zabeležiti.
In je lažje vpisati pod draft in shraniti brez naslovnika.Pri starem in zanič symbianu (ST ocena) je šlo tako brez problema in še syncal sem lahko drafte na pc brez oblaka, na modernem in naprednem robotu no way - fail od "napredka", če ne omogoča vsaj tistih funkcij, ki so bile prej samoumevne, napredek bi bil, da ponuja staro ter še nekaj več.
Pa ne mi sedaj, da naj si zaradi neuporabnega drafta sedaj naložim nakakšen office na telefon.


O madona človek v katerem desetletju pa ti živiš? Android telefon imaš, malo morje aplikacij za hitre zabeležke. Evo ti direkt od Googla točno za to namenjeno aplikacijo:

https://play.google.com/store/apps/deta...

Widget,sync, vse kar rabiš, rabiš samo en tap da začneš pisati s homescreena. Draft pač ni namenjen za zapiske, deal with it. Najbolje, da res vsi okoli s kvadratnimi kolesi vozimo, namesto da uporabljamo produkte, ki so namenjeni specifičnim zadevam.

PrimozR ::

GTX970 je izjavil:

Dosan
1) Vtipkati 1 0 0 0 na že pripravljeno tipkovnico je ubistvu hitreje kot da ti tapneš na minute, se odpre tipkovnica in odtapkaš še željene minute.

Ne ni in nikoli ne bo.

2) Zakaj vrtiš kazalce za alarme? Samo tapni na željeno cifro. Dobesedno rabiš 4 klike da nastaviš alarm, enega dko klikneš na uro da jo urediš, enega za izbiro ure, s katero se ti številčnica avtomatsko prestavi naprej na minute, tapneš tretjič za minute in nato četrtič za ok. Kje je kle problem?

Samo če gre za večkratnike števil 5 ni težav, drugače moraš tapnati na fino postavitev (cifre med večkratinki števila 5).

3) Kašen roman od drafta pa ti pišeš za smse da rabiš brez prejemnika shranjenega? Si nekam zelo, zelo prekleto majhen procent ki bi rabil tako stvar. Sms aplikacija ima seznam vseh pogovorov, in večini ljudi je to najbolj optimalna in uporabna rešitev.

Že dolgo uporabljam telefon zato, da mi ni potrebno imeti zraven kulija in papirja, ko si moram kaj zabeležiti.
In je lažje vpisati pod draft in shraniti brez naslovnika.Pri starem in zanič symbianu (ST ocena) je šlo tako brez problema in še syncal sem lahko drafte na pc brez oblaka, na modernem in naprednem robotu no way - fail od "napredka", če ne omogoča vsaj tistih funkcij, ki so bile prej samoumevne, napredek bi bil, da ponuja staro ter še nekaj več.
Pa ne mi sedaj, da naj si zaradi neuporabnega drafta sedaj naložim nakakšen office na telefon.

1. v katerem vesolju že?
2. to seveda ni res.
3. uporabi namenske zadeve za zapiske. Npr. Google Keep, ki se ne le shranjuje v telefon, temveč tudi v oblak. Torej lahko pogledaš/urejaš tudi na drugi napravi, deliš te zapiske (npr. spisek za špecerijo) z drugimi, itd. Pogledaš lahko še npr. Evernote.
Ne govori, da je neumen robot, če imaš le ti neumno uporabo funkcij oz. nepravilne funkcije uporabljaš v nepravilen namen (za tvoj namen pa obstajajo namenske funkcije).

sinalko je izjavil:

LP. Torej išče se mobitel. Ne več kot 125x62x10mm. Gledal sem Samsung galaxy s4 mini. Je še kaj podobnega temu po velikosti in zmogljivosti, ter seveda tudi ceni? Maksimalno 250€. Hvala.

Zakaj točno takšne mere? o.O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Dvigni za tistih par mm, pa se ti odpre cel svet izbire. Razumem da nočeš 70mm+ zadev, ampak da sta ti Galaxy Alpha ali pa Xperia Z3 Compact s svojimi cirka 65mm širine prevelika je pa že samomor, ker potem samo šmorn ostane.

Ok izjemoma recimo Lumia 535 je ozka 62mm a vseeno super. Samo je pa predebela, telefoni ožji od 65mm enostavno pridobijo na debelini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sinalko ::

Lonsarg je izjavil:

Dvigni za tistih par mm, pa se ti odpre cel svet izbire. Razumem da nočeš 70mm+ zadev, ampak da sta ti Galaxy Alpha ali pa Xperia Z3 Compact s svojimi cirka 65mm širine prevelika je pa že samomor, ker potem samo šmorn ostane.

Ok izjemoma recimo Lumia 535 je ozka 62mm a vseeno super. Samo je pa predebela, telefoni ožji od 65mm enostavno pridobijo na debelini.


Držim se cene do 250€ in ne grem preko. Sit sem velikih zaslonov zato bi nekaj manjšega. Koliko vidim, je za ta denar novo in v Sloveniji kupljeno, edino s4 mini, da ima solidni hardver. Gledam samo android. Ali se motim?

Dosan ::

sinalko je izjavil:



Držim se cene do 250€ in ne grem preko. Sit sem velikih zaslonov zato bi nekaj manjšega. Koliko vidim, je za ta denar novo in v Sloveniji kupljeno, edino s4 mini, da ima solidni hardver. Gledam samo android. Ali se motim?


Soliden hardware tudi ni vse...

mat11 ::

Če že rabiš take mere je tole top telefon : http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2-492...
Sem ga imel, pozabi na Samsung, tole leti precej bolje, pa še updati so vsak teden.
Ga je pa teško dobiti, ker ga ne delajo več.
Mogoče tukaj:
http://www.spemall.com/XIAOMI-2S-Smart-...
mat

PrimozR ::

sinalko je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Dvigni za tistih par mm, pa se ti odpre cel svet izbire. Razumem da nočeš 70mm+ zadev, ampak da sta ti Galaxy Alpha ali pa Xperia Z3 Compact s svojimi cirka 65mm širine prevelika je pa že samomor, ker potem samo šmorn ostane.

Ok izjemoma recimo Lumia 535 je ozka 62mm a vseeno super. Samo je pa predebela, telefoni ožji od 65mm enostavno pridobijo na debelini.


Držim se cene do 250EUR in ne grem preko. Sit sem velikih zaslonov zato bi nekaj manjšega. Koliko vidim, je za ta denar novo in v Sloveniji kupljeno, edino s4 mini, da ima solidni hardver. Gledam samo android. Ali se motim?

Se. S4 mini pač ni soliden, le v tvoje neke ostro začrtane kalupe pade, ki so postavljeni 'na pamet', brez neke možnosti za kompromise. Kompromise, ki bi ti za manj denarja prinesli bistveno, bistveno boljši telefon. Pa čeprav je cela 2 mm večji. The horror.

(komentar seveda leti na Moto G, ne na Z3c in Galaxy Alpha)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

sinalko ::

PrimozR je izjavil:

sinalko je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Dvigni za tistih par mm, pa se ti odpre cel svet izbire. Razumem da nočeš 70mm+ zadev, ampak da sta ti Galaxy Alpha ali pa Xperia Z3 Compact s svojimi cirka 65mm širine prevelika je pa že samomor, ker potem samo šmorn ostane.

Ok izjemoma recimo Lumia 535 je ozka 62mm a vseeno super. Samo je pa predebela, telefoni ožji od 65mm enostavno pridobijo na debelini.


Držim se cene do 250EUR in ne grem preko. Sit sem velikih zaslonov zato bi nekaj manjšega. Koliko vidim, je za ta denar novo in v Sloveniji kupljeno, edino s4 mini, da ima solidni hardver. Gledam samo android. Ali se motim?

Se. S4 mini pač ni soliden, le v tvoje neke ostro začrtane kalupe pade, ki so postavljeni 'na pamet', brez neke možnosti za kompromise. Kompromise, ki bi ti za manj denarja prinesli bistveno, bistveno boljši telefon. Pa čeprav je cela 2 mm večji. The horror.

(komentar seveda leti na Moto G, ne na Z3c in Galaxy Alpha)


Sem primerjal oba telefona. Moto G je za 5 mm daljši, 5 mm širši in 2 mm debelejši. To se kar pozna. Edino, kaj je na strani Motorole je mogoče zaslon in softwer ter posodobitve. Se da prebolet za ceno ergonomije. Lepše in lažje je upravljat samsunga z eno roko. Pa še vsest se bo verjetno dalo lažje z njim kot pa z motorolo, če ga bom imel v sprednjem žepu od hlač (to mi je zelo pomembno) >:D. Šteka pa tudi verjetno ne tak moteče. Ga ima sodelavec in mi deluje dokaj tekoče.

Dosan ::

sinalko je izjavil:



Sem primerjal oba telefona. Moto G je za 5 mm daljši, 5 mm širši in 2 mm debelejši. To se kar pozna.


Ne se ne. Ne pri takih velikostih. Moto G ima zelo lepo zaobljen back in super sede v roko, ker je specifično zasnovan za to. S4 mini je pač flat back. Moj preskok je bil s 3.7" telefona na 5", razlika dimenzij je bila skoraj 2cm v višino in cm v širino, pa se je dalo navaditi (majhne roke). Zaradi parih mm zavračaš super telefon, ki se ga dejansko lažje upravlja in drži zaradi ergonomičnosti.

sinalko ::

Dosan je izjavil:

sinalko je izjavil:



Sem primerjal oba telefona. Moto G je za 5 mm daljši, 5 mm širši in 2 mm debelejši. To se kar pozna.


Ne se ne. Ne pri takih velikostih. Moto G ima zelo lepo zaobljen back in super sede v roko, ker je specifično zasnovan za to. S4 mini je pač flat back. Moj preskok je bil s 3.7" telefona na 5", razlika dimenzij je bila skoraj 2cm v višino in cm v širino, pa se je dalo navaditi (majhne roke). Zaradi parih mm zavračaš super telefon, ki se ga dejansko lažje upravlja in drži zaradi ergonomičnosti.

Seveda se je dalo navadit. S to razliko, da si prej uporabljal eno roko, zdaj pa moraš obe. Pa prej si se lahko vsedo, z telefonom v sprednjem žepu, zdaj pa ga moraš dat na mizo. Pa nobeden me ne bo prepričal, da je to lažje naredit z motorolo. Ker kot sem rekel, mi je to pomembna zadeva.

JerryP ::

Dj ne bluzi, jst se komot lahko vsedem s 5 inčnim telefonom v prednjem žepu, pa še etui imam na njem. In to v čist normalnih kavbojkah brez, da bi me drezal kamorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

sinalko ::

JerryP je izjavil:

Dj ne bluzi, jst se komot lahko vsedem s 5 inčnim telefonom v prednjem žepu, pa še etui imam na njem. In to v čist normalnih kavbojkah brez, da bi me drezal kamorkoli.


Ne bluzi ti. Imam Nexus 5. Eden "manjših" telefonov z 5" inčnim zaslonom in vem, kako je če ga nosiš v sprednjem žepu. Vse našpanano, pa vedno ti "stoji". A ti to pravokotno sediš ali imaš vse stole z naslonom nagnjene za par stopinj nazaj? :))

PrimozR ::

Sedim z Nexus 4 brez težav, prav tako ga uporabljam z eno roko. Kot rečeno, Motorola je bolj ergonomična.

Sicer pa, če je tak problem s hlačami, zakaj ravno tiste mere, ki si jih napisal? Zakaj ne še 5 mm manj? Ali pa 10 mm? Zakaj meja ravno tam?

Sicer je pa jasno, da se prepričanega ne da prepričati. Kupi Samsunga, če ti je tako všeč. Samo ne potem jamrati, da je z njim kaj narobe ;)

seba-beba ::

@sinalko

Sem bil pred čisto enako situacijo kot ti. Gledal sem s4 mini (popolnoma ustrezal moji roki, npr. z3 compact, je bil že prevelik) predvsem zaradi dimenzij. Kot si verjetno že ugotovil, ni nobenega drugega telefona, ki bi bil podobnih dimenzij. Sem bil že tik pred nakupom s4 mini, ko sem še malo raziskoval (vsi so priporočali sicer moto g, s4 mini pa popljuvali) in se zagrel za moto x (1. gen). Dobil sem ga ugodno (225 EUR), je pa res da se kar poznajo dodatni milimetri, in je časih potrebno uporabiti obe roki.

Lonsarg ::

Če sem jaz 230g težko in 22mm debelo Nokio E90 nosil v kavbojkah z čisto malenkost motečim filingom mi ne bluzit, da se današnjih TRIkrat tanjših flagshipov ne da nosit, brez da bi jih sploh čutil;)

Kar se tiče pa enoročne uporabe je pa druga zgodba, ampak za pravo enoročno uporabo bo treba kar lepo nazaj na 3" telefone. S4 mini ali pa kak velik flagship je tam tam, nobene bistvene razlike, ki bi vplivala na enoročno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DiaMonDer ::

Da še jaz na hitro vskočim. Sedaj imam telefon star 4 leta (je že popolnoma uničen) in potrebujem novega. Glede denarja sem zelo previden in ne kupujem dragih telefonov. Zato me samo na hitro zanima če predlagate kateri telefon za nekje do 200€.

Sam imam v mislih naslednje 3 telefone:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

7€/24 mesecev je res MAX kar bi zapravil. Seveda bom vesel vseh vaših mnenj in seveda tudi če mi mogoče lahko predlagate katerega drugega.

Lp, Ambrož

PINki ::

Za kaj ga boš uporabljal in kaj ti je pomembno? Hitrost vmesnika, dobra kamera, spominska kartica, nov/rabljen, na obroke?

GTX970 ::

http://www.mylemon.at/artikel/motorola/...
170 v Grazu in še tankat greš lahko za 1.10/liter.

DiaMonDer ::

PINki je izjavil:

Za kaj ga boš uporabljal in kaj ti je pomembno? Hitrost vmesnika, dobra kamera, spominska kartica, nov/rabljen, na obroke?

Veliko uporabljam mobilni internet in seveda tudi kamera. Na splošno včasih tudi nasnamem kakšno igro vendar to mi ne igra neke prioritete. Seveda pa je le velik bonus če je telefon dobro odziven.

Zgodovina sprememb…

DiaMonDer ::

Veliko uporabljam mobilni internet in seveda tudi kamera. Na splošno včasih tudi nasnamem kakšno igro vendar to mi ne igra neke prioritete. Seveda pa je le velik bonus če je telefon dobro odziven. Mi pa zelo veliko pomeni tudi to da ima dobro baterijo. S svojimi prejšnjimi telefoni sem imel slabe izkušnje saj je baterija zdržala zgolj kaki dan. Moj sosed ima zgoraj omenjeni telefon Samsunsg s4 mini. Telefon je super vendar ima zelo slabo baterijo zato me nekoliko odvrača od nakupa. Kot sem že rekel se sam res ne morem odločiti zato me zanimajo vaša mnenje.

Lp.

PINki ::

Za 200€ bi se jaz odločil za kakšen rabljen lanski flagship (galaxy s4 npr. zaradi dobre kamere, htc one m7 hitro delovanje, LG g2 če dobiš za tako ceno). Če pa iščeš novo bi pa sam izbral Moto G, vendar jo dobiš samo v tujini (morda jo ima tudi Mobisvet). S4 mini bi se izognil za to ceno, ker ni updatov, slab hardware in dobiš pri drugih aparatih več za isti denar.

DiaMonDer ::

Kaj je toliko posebnega na tej Moto G? DA si jo predlagal tako ti pinki kot tudi gtx970.

PrimozR ::

Poceni je, updejti so spodobno hitri, zadeva dela kot mora, itd. Nič posebnega, ampak nič slabega. Drugi telefoni so kao neki fancy, ampak imajo obenem kup problemov.

fopi ::

Tudi sam sem takrat imel dilemo med S4 mini in moto G, ker nisem želel prevelikega telefona. Vzel sem moto G in mi ni žal. Ni prevelik, če si prej imel manjšega se hitro navadiš.

jusv ::

Mogo G je super telefon, nevem pa kaj je razlog, da ga prinas nihče nima. Morda ve kdo kaj več?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

GTX970 ::

Ker ga je potrebno kupiti iz zlobne oddaljene tujine, kjer ti lahko namesto telefona pošljejo čolado :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Izaso ::

Zakaj pa ga nima noben operater?

skyline ::

Ker Motorola ni želela priti na slovenski trg (informacije s Telekoma). Mogoče se utegne kaj sprement, glede na to, da je Lenovo pri nas kar precej prisoten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

Twixz ::

Par vprašanj:

1. Kateri Sonyjev telefon je uredu za do 300€?
2. A obstaja kak novejši model telefona s QWERTY tipkovnico? :)

GTX970 ::

2. A obstaja kak novejši model telefona s QWERTY tipkovnico?

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m2_...
Zakaj mora biti Sony ?

Kaj iz BB tabora https://slo-tech.com/novice/t621847#crta .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Twixz ::

Edini telefon ki ni razočaral, pa sem nekako navezan nanj :P
Zdaj imam xperia T, pa bi menjal za nekaj do 300€ :)

Thunder wave ::

Z1 Compact bi znal kje dobit za tako ceno.

dux ::

Iščem dual SIM telefon z velikostjo zaslona blizu 4.5".
Kupil bi Moto G (2013) vendar ga ne uspem najti, novejši model (2014) mi je pa prevelik.

Kaj priporočate?
Upanje je v nasih odlocitvah

radmannsdorf ::

Lumia 535, če je 5" še vedno dovolj blizu in če nočeš dati veliko zanj :)
http://si.mobileshop.eu/iskanje/?search...
(brezplačna dostava)

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Iphone 5 ali Xperia Z1? :D

PrihajaNodi ::

iphone5 ali nokio 830, 930...Sonya se izogibaj v dolgem loku. Nekateri ga priporočajo jaz sem imel težave z njimi.

Thunder wave ::

Twixz je izjavil:

Iphone 5 ali Xperia Z1? :D

To sta 2 zelo različna telefona, oba pa dobra. Zeliš večji/manjši ekran? Baterijo za 1 dan ali 2? iOS ali Android? Vodoodporen ali ne?
To je par osnovnih vprasanj, ki jih upoštevaj pri izbiri. Kar se pa Z1 tiče, poglej raje za Z2. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je med tema modeloma ogromna razlika.

joker16_7 ::

Iščem smart phone v vrednosti do 500 EUR (brez vezave do operaterja). Proizvajelec načeloma ni pomemben, res pa je da dajem prednost kvaliteti in ne zmogljivosti. Pomembne sta mi samo dve stvari, in sicer:
- telefon mora biti čimbolj kompakten (max. 135mm po višini in 70mm po širini)
- RAM vsaj 1.5GB (tega mi na mojem Galaxy S2 vseskozi zmanjkuje in potem dela telefon vedno počasneje, dokler se procesi ne počistijo z Clean Masterjem)

Trenutno sem uspel najti v nabor Sony Z1 Compact in Z3 Compact ter Samsung Galaxy Alpha. Vesel bom vsakršnega predloga, ker glede na to da sem kupec, ki išče ''žepni'' smart phone, je posledično izbira precej skopa.

Hvala in LP!
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Thunder wave ::

Z Z3 Compact nimaš kaj zgrešit. Ima vse kar imajo veliki flagshipi lanskega leta, le da je zapakirana v malo manjše ohišje. Baterijo ima od zgoraj naštetih daleč najboljšo, na amazon.de pa jo dobiš za okrog 400 €, kar je precej pod tvojim pragom. Kaj drugega, razen tega kar si že sam našel, pa se v tem razredu praktično ne dobi.

joker16_7 ::

Najlepša hvala Thunder wave! ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

BCSman ::

Je tale http://www.e-leclerc.si/mobilni-telefon... vreden tistih 135eur?
(nisem blizu Avstrije, da bi šel po moto g za isti denar).

jnovak ::

BCSman je izjavil:

Je tale http://www.e-leclerc.si/mobilni-telefon... vreden tistih 135eur?
(nisem blizu Avstrije, da bi šel po moto g za isti denar).
Vreden je toliko, kolikor je kupec pripravljen zanj plačati :)
V tem cenovnem rangu imaš pri nas na voljo kar nekaj izbire. Po primerljivih specifikacijah lahko npr. izbiraš še med: Lenovo A536, LG F60, Sony Xperia E3 in verjamem, da se še kak najde.

Ne vem ali je Xperia E4 že na voljo v SLO, ampak ta aparat bo kar "step-up" v entry-level rangu (v AT ga lahko naročiš za 109 eur); v primerjavi z Grand Neo Plus dobiš boljši ekran (IPS, 960x540 px, scratch-resistant ekran), light sensor, dodatni mikrofon (za boljši noise cancellation pri pogovorih) & tudi ostale stvari so boljše, saj je 1 leto mlajša naprava. Kamera ima več featurjev (poleg autofocus in face detection tudi HDR, panorama, self-timer, burst mode, touch to focus, image stabilization ter možnost snamanja videa v full HD), procesor je malo močnejši in baterija ima večjo kapaciteto.
Škoda edino, ker aparat, ki pride na trg konec Q1 oz. začetek Q2 2015 še nima Android 5.0 =/ Maybe at some point in the future. No pri vseh ostalih zgoraj naštetih je pa še manjša verjetnost, da dobijo Lollipop upgrade.

PrimozR ::

Moto G ti itak dostavijo kar na dom. Recimo nemški Amazon.

BCSman ::

Mislil sem na trenutno akcijo pri avstrijskem hoferju. Xperia E4 se dobi na mimovrste z nabito ceno 160eur :D
Amazon...preslabi živci za se ukvarjat s pošiljanjem nazaj v tujino v primeru garancije, pa niti besede nemško ne znam. In s temi dostavnimi službami se menit, ko sem stalno naokoli med tednom...ampak pri teh nabitih maržah v Slo, ne bo druge kot se sprijaznit z Amazonom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()
««
33 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420144 (13419) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022939 (11787) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10236359 (33117) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716897 (13250) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725923 (22545) zadetek

Več podobnih tem