» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
11 / 51
»»

flameir ::

VoidRay je izjavil:

Wp bolj gladko dela,ima ogaben GUI,ne podpira multitaskinga itd.

Dosti manj appov.


Ta ogaben GUI boš ti v toku 3h let gledal na vsakem računalniku in kar na enkrat ti bo postal všeč.
WP7,5 PODPIRA multitasking.
Mi poveš 5 appov, k jih ni za WP? Edino kar jaz pogrešam, je Opera.
Ne vem zakaj bi za eno funkcijo rabu 20različnih aplikacij? Na WP je v tem trenutku vsekakor dovolj aplikacij.


chinko je izjavil:

Androida sem vajen, nimam pa nič proti WP, če bi mi omogočal enako ali boljšo funkcionalnost glede na napisano spodaj?

Vesel bom ce bi mobi imel:

- kamero ki ima panoramo in po moznosti kaj vec kot 5mgpx in obvezno flash.
- snemanje v HD
- videopredvajalnik ki malo vec formatov podpira kot pa mpeg4 in 3gp
- velik zalon
- da ni cel plasticen
- touchscreen ...in dobr ekran
- dobr procesor, da ne steka, ko mas 3+ aplikacije odprte
- fajn bi bilo, da ima micro SD kartico ...alternativa je velik spomina
- da se lahko baterija ven vzame in da zdrzi ...da ne crkne v enem dnevu! Verjetn že zahtevam preveč;)
- po moznosti da ni samsung (slab izkušnje) ampak ok, je tudi opcija
- nujno skoraj rabim da lahk Wordove in .pdf dokumente pregledujem
- GPS navigacija
- WIFI je do dobrodosel, ampak to ze tak skor vsi majo
- mobi velik uporabljam za brskanje po net

Radia in diktafona ne rabim...barva ni vazna...firma tudi ne! Cena pa z narocnino pri Simobilu v Orto smart z opcijo Mini Plus do 200€ ...lahk tudi malenkost vec! Ce Simobil kaj takega nima v ponudbi, obstaja opcija tudi Mobitel... Ampak najbolj se mi glede na kolicine zakupljenih minut in ostalega splaca Simobil...

Sedaj pa imam Samsung Galaxy S enko ;)

Js sm ze vse pregledal kolk sm lahk na mobiju... Pa kaj te vem. Prosim za kak predlog vas poznavalce. Mogoc kdo lahko sedaj kaj bolj konkretno priporoca? Mobi pa skoz rabim...vec kot racunalnik!;)

Tenkju!


no moje zahteve so praktično identične :D

in kar najbolj pogrešam na lumi800, je:
-nepodpora formatov videov
-baterija ni zamenljiva
-no microSD (imam 16GB, ampak je včasih kar premalo)

Vse drugo kar si napisal, pa telefon omogoča. Navigacija je pa (brezplačna) itak najboljša Nokia Drive. Za ta denar bi priporočal lumio 710, vendar nima nek vrhunski zaslon. Lumio800 dobiš na bolhi zdaj že za 200€ (NOVO), ko pa pridejo nove Nokie v slovenijo, jo boš pa dubu že za 150€.
No, ampak če ti že sam vmesnik ni všeč, pol pač vzemi androida.
Nisem nek strokovnjak za Androide, ampak recimo Sony Xperia Arc S bi bil morda super zate. Ima ga kolega kak mesec, same pohvale. Sem ga zdele vprašal kolk kej šteka, pa je reku da zaenkrat še nič. :-)

Okapi ::

zanima me, ali so za konec leta napovedani še kakšni novi telefoni v rangu xperie go,
Odvisno kaj razumeš pod "v rangu", ampak nisem zasledil, da bi prihajal kakšen podobno majhen in vodotesen telefon s podobno nizko ceno.

O.

VoidRay ::

Mi poveš 5 appov, k jih ni za WP? Umm ene 500k jih je.

SLO_Matej ::

Nokia Lumia 710 pri Si.mobilu ali Samsung Omnia W, ki pa jo ima samo Mobitel (zgleda, so prodali vse, pred kratkim pa so jih še imeli, pokliči, saj imajo morda še kje kakšno).


chinko je izjavil:

- kamero ki ima panoramo in po moznosti kaj vec kot 5mgpx in obvezno flash.

Vsi Windows Phoni morajo imeti vsaj 5 MP in flash. :) Za panoramske posnetke priporočam Microsoftovo aplikacijo Photosynth, ima pa Nokia tudi svojo aplikacijo Camera Extrass.

chinko je izjavil:

- snemanje v HD

Vsi Windows Phoni morajo biti zmožni tega, razen Lumie 610, ki je low-end.

chinko je izjavil:

- touchscreen ...in dobr ekran

Omnia W ima boljši Super AMOLED zaslon, za razliko Lumie 710, ki ima LCD.

chinko je izjavil:

- dobr procesor, da ne steka, ko mas 3+ aplikacije odprte

Tega pri WP7 ne bo, ne glede na procesor. Imata pa oba telefona 1,4 GHz enojedrni procesor.

chinko je izjavil:

- fajn bi bilo, da ima micro SD kartico ...alternativa je velik spomina

Tega WP7 še ne podpira, razen če počakaš na Windows Phone 8. Je pa alternativa spletna shramba SkyDrive, ki ti ponuja 7 GB shrambe, če si nov uporabnik. Oba telefona imata 8 GB flash spomina.

chinko je izjavil:

- da se lahko baterija ven vzame in da zdrzi ...da ne crkne v enem dnevu! Verjetn že zahtevam preveč;)

Če ne boš preveč uporabljal telefona (redno izklapljanje WiFi-ja, izklopljen prenos podatkov preko mobilnega omrežja in res malo igric ter brskanja po spletu), bo lahko z vklopljenim battery saverjem od električne vtičnice neodvisen tudi kakšne 3 ali 4 dni.

chinko je izjavil:

- po moznosti da ni samsung (slab izkušnje) ampak ok, je tudi opcija

Saj pri Windows Phonu nisi odvisen od proizvajalca, kar se tiče softwara. Za to poskrbi MS, tudi za posodobitve, če te ta del skrbi. :)

chinko je izjavil:

- nujno skoraj rabim da lahk Wordove in .pdf dokumente pregledujem

Z Office Mobile lahko ustvarjaš, pregleduješ in urejaš Wordove in Excelove dokumente ter pregleduješ in urejaš PowerPointove. Za PDF dokumente pa pač namestiš Adobe Reader.

chinko je izjavil:

- GPS navigacija

Potem kar po Lumio - Nokia Drive. ;)

chinko je izjavil:

- WIFI je do dobrodosel, ampak to ze tak skor vsi majo

Res je, imajo že vsi, minimalna zahteva za Windows Phone.

chinko je izjavil:

- mobi velik uporabljam za brskanje po net

Internet Explorer 9 Mobile je odličen brskalnik, tudi hiter, saj uporablja enak pogon kot namizna različica in ima strojno pospeševanje grafike (ja, tudi na telefonu).

Zgodovina sprememb…

VoidRay ::

Internet Explorer 9 Mobile je odličen brskalnik, tudi hiter, saj uporablja enak pogon kot namizna različica in ima strojno pospeševanje grafike (ja, tudi na telefonu).

Na računalniku je crap od crapa.

SLO_Matej ::

IE9? Ni tako slab.

Na telefonu pa zelo dober brskalnik, tudi kar se tiče zmogljivosti.

flameir ::

VoidRay je izjavil:

Mi poveš 5 appov, k jih ni za WP? Umm ene 500k jih je.


Patetik.
Povej mi 5 aplikacij, ki so uporabne, pa jih ima Android, WP pa ne.

FlyingBee ::

ja, sam res, zakaj vsi na 1k + številke padate, uporabnih je za en floppy disk

VoidRay ::

Jetpack Joyride,vse Gameloftove igre itd.

flameir ::

haha, če si pa zaradi iger na androidu, potem pa se tak ne bom kregu s tabo :D

VoidRay ::

Sori ker ne mislim Quad Core 1.4 androida uporabljati za appe ki laufajo na single core 1ghz.

flameir ::

ali veš, da nima veze, če je 10core, če sistem požre tok? zakaj pa nokia lumia 800 nese SGS3, 1core vs 4core, pa ne vem kwa use še ma sgs3. pa vidš tuki teme, kaj naredit, ker mi šteka, kaj naredit, ker se mi ugaša, itd... :)

VoidRay ::

Meni ne šteka,se ne ugaša,nimam problemov ;) WP bo pa itak propadel.

flameir ::

Se bom raje zadržal, tako da uživej ti v Androidu, jaz bom pa v Windows Phonu. ;)
Lep pozdrav

Lonsarg ::

Nekaj je igra, nekaj pa aplikacija, jaz ločim te zadeve. Kar se iger tiče WP8 ne bo imel problemov zaradi DirectX.
Me res zanima če izključno o aplikacijah govorimo kaj nima še WP trenutno, kaj se zihr najde.

Jaz recimo vem, da nima Taskerja, to je pač moč Androida. Take stvari WP in iOS pač nimata. Sam Tasker uporabljam jaz pa mogoče kak promil vseh uporabnikov, tak da me res zanima kaj še WP nima. Ker meni deluje, da za 98% ljudi ima že vse. Ostalih 3% bo pa dobil tekom leta 2013, ko se bo na veliko WP8 aplikacije razvijalo.

In ja, jaz bi se ta trenutek odrekel Taskerju in kupil WP, če bi kupoval nov telefon.

flameir ::

Pred nakupom Lumie 920 sem se odločit malo preizkusiti Android.
Vzel bom ali Galaxy S2 ali Nexus S.
Vesel bi bil konkretnih odgovorov, zakaj en, zakaj drug. Lahko kupim tudi drug telefon, vendar v istem cenovnem rangu ker ne bm pretirano zapravljal za telefon, ki bo moj le pol leta (če bo izpolnil pričakovanja :P )
Kdo ima boljšo baterijo?
Ter kateri je bolj tekoč?
Zaslon je verjetno boljši na SGS2?
Kaj pa kamera? 5MP izgleda precej bogo za nexusa, vendar vem, da ni vse v pixlih. kakšne so fotografije?

hvala za odgovore in lp.

FlyingBee ::

galaxy s2 je enostavno TOP model lanskega leta, nexus S pa je oskubljen top model galaxy S iz 2010 leta

jnovak ::

Morda je flameir imel v mislih Galaxy Nexus? Ker tole je cenovno primerljivo s SGS2, čeprav je meni osebno mnogo (!) boljši (in lepši) Galaxy Nexus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jnovak ()

Pro_moted ::

Vzami Galaxy Nexus-a , ker boš takoj lahko nadgradil na Jelly Bean, da boš dobiš najnovejšo izkušnjo Androida. Zraven tega ima Nexus večji in boljši ekran, 720p , malo slabšo ima pa kamero (5mp, 1080p vs. 8mp 1080p ).



To si poglej in ti bo jasno kaj hočeš. Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

flameir ::

Ja se opravicujem, mislu sm nexus. Sem potem pregledal se nekaj testov, vendar sem za 180€ dobil galaxy s 2, tko da mam zdej tega. prva izkusnja je kar dobra.
zdej bom preizkušal mal stvari, da bom dejansko lahko objektivno primerjal android iz WP.
edino kar me moti, je velik telefon...ampak se bom verjetno navadil :)

poli ::

Naj še jaz izkoristim to temo. Odločam se za nakup novega mobilnika tam nekje do 150 evrov. Gledal sem Sony Xperia go, Nokia Lumia 710
in Motorola Motoluxe. Katerega mi priporočate.
Hvala za odgovore

flameir ::

odvisno zakaj potrebujes telefon. za igre in kup nastavitev vzemi android, za tekoče delovanje brez štekanja pa vzemi lumio. omenil bi še, da za ta denar že skoraj dobiš veliko boljšo lumio 800, če pa počakaš še kak mesec, bo cena še padla, saj pridejo WP8 naprave. za 180EUR pa že dobiš samsung galaxy s 2 ali nexus, za 150EUR pa nexus s, ki bo še zmeraj prejemal posodobitve OSja in deloval gladko. premisli, jaz sem pred parimi dnevi za 180EUR kupil rabljen sgs2, mi ni niti malo žal. če kak teden spremljaš bolho, pa lahko hitro naletiš na še veliko bolj poceni telefon.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Stewie G ::

Živjo,
tudi jaz sem v taki dilemi. Kakšne so vaše izkušnje z WP? Sicer nameravam kupiti Nokio Lumio 820 (WP8), ko bo izšla, ampak vseeno me zanimajo vaša mnenja o njem.

LP

jnovak ::

FYI - pri Nemcih sem do sedaj zasledil najavljene 4 WP8 mobitele (s cenami):

  • HTC Windows Phone 8X (550 EUR)

  • HTC Windows Phone 8S (300 EUR)

  • Nokia Lumia 920 (600 EUR)

  • Nokia Lumia 820 (450 EUR)

Vir: www.cyberport.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jnovak ()

Lonsarg ::

Tale 8S je pa kar zelo poceni, nepričakovano.. To pa še Huewai W1 ne bo dosti cenejši.

flameir ::

Stewie G je izjavil:

Živjo,
tudi jaz sem v taki dilemi. Kakšne so vaše izkušnje z WP? Sicer nameravam kupiti Nokio Lumio 820 (WP8), ko bo izšla, ampak vseeno me zanimajo vaša mnenja o njem.

LP


odličen telefon, ne bo ti žal.
kaj pa bo nudil WP8, bomo pa še videli, saj podrobnosti še niso znane. moje osebno mnenje je, da bolj kot bo odprt, več bo prodajan oz. bolj kot bo zaprt, manj bo prodajan.
uglavnm, počakajmo na uraden izzid, pa bomo videli če je kaj novega.
v dveh dneh na androidu opažam ogromno več funkcionalnosti, po drugi strani pa včasih rabi eno sekundo da odpre imenik. na WP se odpre v 0,01s

Pro_moted ::

Cene za Lumie spet bolane.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

tattoo ::

Bom kar tukaj vprašal. Se da nadgradit Samsung Galaxy Note na Jelly Bean in se s tem kaj izgubi ali deluje potem vse normalno naprej? Hvala :)

flameir ::

www.slo-android.si
imaš vse napisano, vendar ni legalno.
kdaj pride uradna verzija, se pri androidu žal nikoli ne ve.

tattoo ::

Hvala.

gwertix ::

Živjo!
Telefon mi crkuje in bom v naslednjih dneh hočeš-nočeš verjetno moral kupiti novega. Sem pri simobilu in imam paket orto u nulo in se zato odločam med tema dvema telefonoma:

Vodafone orto smart II(50€)
in
Samsung Galaxy Ace VE (120€

Zanima me, kakšne izkušnje imate z omenjenima telefonoma. Načeloma ima ta vodafon orto vse funkcije, ki jih potrebujem. Sprašujem pa se, če je vredno dati kakšen evro več za samsunga, če je bolj kvaliteten in bo imel daljšo življensko dobo. Kaj menite?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gwertix ()

flameir ::

samsunga, ker je enostavno boljši. lp

FlyingBee ::

samsung ace je super za ta denar, tako da ni kaj dosti za razmišljat, zaslon in oblika sta boljša

broken/link ::

mene pa zanima kakšen nasvet za bestbuy rabljenega telefona v rangu tam cca 50E

Samurai ::

Nokia E63 E51 E52

Stewie G ::

Kaj pa razlika med Lumio 810 in 820? Mogoče kak članek v slovenščini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stewie G ()

flameir ::

če jaz prav razumem, je 810 samo za T-mobile, drgač pa ne zgleda nič slabša?

broken/link je izjavil:

mene pa zanima kakšen nasvet za bestbuy rabljenega telefona v rangu tam cca 50E


samsung galaxy ace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

gwertix ::

ok, hvala za nasvete... Samsung Galaxy Ace it is! :D

VoidRay ::

Pa nek custom rom daj gor,drugace je crap.

flameir ::

Če kdo kopuje, pri Mobitelu majo kar prijetno akcijo:
http://www.mobitel.si/akcije/enkratna-k...

Pro_moted ::

flameir je izjavil:

Če kdo kopuje, pri Mobitelu majo kar prijetno akcijo:
http://www.mobitel.si/akcije/enkratna-k...



O hvala ti ! Nisem zasledil tega. Sem kar skočil prejle po Xperio P . Dober telefon za to ceno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Johnny76 ::

Kupujem rabljen telefon, pa me zanima, če je v mojem rangu (60-80€) kaj boljšega kot Huawei Ideos x5?

Pomembno mi je, da ima velik ekran, dobro kamero ter ločljivost zaslona.

amigo_no1 ::

Android mora biti ?

Johnny76 ::

Niti ne vem kaj je bolje Android ali karkoli drugega. Nisem zahteven uporabnik, telefon uporabljam bolj za slikanje, telefoniranje ter brskanje po internetu. Imam naloženih par aplikacij in to je to. :)

Zelo se mi je dopadla Omnia 7, ki pa je malce dražja in ne bi dajal toliko denarja za tako stvar kot je telefon. Pač....moje mnenje, bi pa rad dobil za ta denar čim več.

Pro_moted ::

Nekaj takega nebi bilo slabo :

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Posodobiš na najnovejši softwear in dela odlično.Kamera je tudi zelo dobra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

Pro_moted je izjavil:

Nekaj takega nebi bilo slabo :

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Posodobiš na najnovejši softwear in dela odlično.Kamera je tudi zelo dobra.

http://www.tehnomanija.si/default.asp?r...

Nepričakovano razočaranje sledi pri kameri. C7 ima vgrajeno tipalo z ločljivostjo 8 megatočk, a kaj, ko je ostrenje fiksno. Pozabite na makrofotografijo (vse, kar je bliže od pol metra, je neostro), še več, tudi ostale fotografije niso najbolj prepričljive. Nikar ne storite enake napake, kot smo jo mi na začetku, ko smo ostrino nastavili na najvišjo vrednost. V tem primeru bodo fotografije res zanič, zato tu nastavitve pustite nedotaknjenje. Za piko na i je neprepričljiv še vmesnik, bliskavica iz dveh diod LED pa zgodbe prav nič ne popravi. Nas je pa po tem razočaranju prijetno presenetilo snemanje videa. C7 v sekundi shrani 25 slik pri ločljivosti 1280 krat 720 točk. Video, shranjen v formatu MP4, je dovolj kakovosten tudi za objavo na vse bolj zahtevnem spletu, pa tudi doma ga boste s ponosom kazali. C7 lahko namreč neposredno povežete s televizorjem.

Johnny76 ::

Kaj pa HTC Touch HD, HTD Desire ter Sony Ericsson Vivaz?

Johnny76 ::

Malo sem gledal po internetu in se sedaj dejansko odločam le med HTC Desire ter Ideos x5. Všeč mi je velikost ekrana - 3,7 oz. 3,8 incha. Kateri je boljši?

Tako, da bom kupil drug telefon edinole če bo imel ekran vsaj tako velik in niti desetinko incha manjši.

Gjurisic ::

Galaxy S I ali Galaxy S Plus.
««
11 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419952 (13227) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022733 (11581) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235989 (32747) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716751 (13104) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725725 (22347) zadetek

Več podobnih tem