» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
12 / 51
»»

Ramon dekers ::

Nokia lumia 800 ali nokia n9? Sicer me moti ker nima nobeden od njiju sd kartice pa vseeno. Kako je s povezovanjem na računalnik ali deluje zadeva kot prenosni disk ali je potreben itunes?

Kako je s povezovanjem modrega zoba? Je zadeva zaradi napak pri povezovanju lumijah odpravljena

SLO_Matej ::

Za povezo kateregakoli Windows Phone 7 (tudi Lumie 800) potrebuješ Zune Software.

Modri zob je namenjen povezovanju z drugimi modrozobimi napravami (npr. Bluetooth slušalkami) in ne za pošiljanje datotek.

Ramon dekers ::

Bedno potem. Torej ostaja android še vedno top izbira.

mailer ::

SLO_Matej je izjavil:

Modri zob je namenjen povezovanju z drugimi modrozobimi napravami (npr. Bluetooth slušalkami) in ne za pošiljanje datotek.
Zakaj pa ne, meni deluje to na stari nokii odlično. Ni hiter, je pa enostaven.

Formula 1 ::

mailer je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Modri zob je namenjen povezovanju z drugimi modrozobimi napravami (npr. Bluetooth slušalkami) in ne za pošiljanje datotek.
Zakaj pa ne, meni deluje to na stari nokii odlično. Ni hiter, je pa enostaven.

Vprašaj Microsoft ;) Bo pa update Lumiji 800 na WP 7.8 prinesel možnost prenosa datotek.

flameir ::

Imel oba, definitivno Lumio.
Zdaj sem kak mesec na SGS2, pa ne vem če bo dolgo ostal. Vsak dan mi vsaj enkrat zašteka, kar mi gre ZELO na živce. Kaj šele, da bi imel kak slabši android... :)
Predlagam, da na Mobitelu vzameš Lumio 900, ki ima super ceno (-30%).

Johnny76 je izjavil:

Malo sem gledal po internetu in se sedaj dejansko odločam le med HTC Desire ter Ideos x5. Všeč mi je velikost ekrana - 3,7 oz. 3,8 incha. Kateri je boljši?

Tako, da bom kupil drug telefon edinole če bo imel ekran vsaj tako velik in niti desetinko incha manjši.


od teh dveh desire.

Gjurisic je izjavil:

Galaxy S I ali Galaxy S Plus.


Galaxy S PLus,
drugače pa priporočam da dodaš tistih 50€ in kupiš galaxy s2 pa boš meu za par let super telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

lopov ::

Ramon dekers je izjavil:

Nokia lumia 800 ali nokia n9? Sicer me moti ker nima nobeden od njiju sd kartice pa vseeno. Kako je s povezovanjem na računalnik ali deluje zadeva kot prenosni disk ali je potreben itunes?

Kako je s povezovanjem modrega zoba? Je zadeva zaradi napak pri povezovanju lumijah odpravljena


Lumia 800 potrebuje Zune SW, N9 pa Nokia Suite (isti SW kot za symbian telefone).

BT na Lumii je "omejen" z zahtevami M$, medtem ko na N9 dela super in ima tudi NFC.

SLO_Matej je izjavil:

Za povezo kateregakoli Windows Phone 7 (tudi Lumie 800) potrebuješ Zune Software.

Modri zob je namenjen povezovanju z drugimi modrozobimi napravami (npr. Bluetooth slušalkami) in ne za pošiljanje datotek.


Kje si pa to slišal? Ena od večjih neumnosti današnjih "pametnih" telefonov je ravno omejitev proizvajalcev s funkcionalnostjo neke banalne zadeve kot je BT. Pa ena usrana nokia iz leta 2007 to zna, jebomast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Jerry000 ::

SLO_Matej je izjavil:


Modri zob je namenjen povezovanju z drugimi modrozobimi napravami (npr. Bluetooth slušalkami) in ne za pošiljanje datotek.



S tem se pa nebi strinjal, ravno z BT se pošila datoteke in ja med drugim tudi za povezovanje z drugimi napravami

flameir ::

Kakor koli že, z verzijo 7,8 bo bluetooth zagotovo omogočen, tako da res priporočam Lumio. lp

Johnny76 ::

Johnny76 je izjavil:

Malo sem gledal po internetu in se sedaj dejansko odločam le med HTC Desire ter Ideos x5. Všeč mi je velikost ekrana - 3,7 oz. 3,8 incha. Kateri je boljši?

Tako, da bom kupil drug telefon edinole če bo imel ekran vsaj tako velik in niti desetinko incha manjši.


od teh dveh desire.



Se s tem strinja še kdo? :)

FlyingBee ::

+1

Johnny76 ::

Zakaj?

Tule dajejo prednost Ideosu....

http://geekaphone.com/compare/HTC-Desir...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

FlyingBee ::

počasi rek: ni neumnih vprašanj, so le neumni odgovori, zgublja na pomenu ... zakaj HTC in ne Huawei?

tattoo ::

Pozdravljeni, kupujem rabljenega Samsung Galaxy Nota, starega cca. 1 leto, kar pomeni, da ima še dodatno leto garancije. Sedaj pa me zanima, kakšna je pričakovana življenska doba pametnih telefonov, predvsem tega Nota. Zavedam se, da lahko kaj odpove že prvi dan po preteku garancije ampak kakšna je verjetnost, da se to zgodi oz. koliko časa še potem ponavadi uporabniki uporabljajo pametni telefon? :) Ker sedanjega že imam 7 let pa še kar noče crknit ampak ga morem zamenjat, če ne druga, zaradi videza ;)

SLO_Matej ::

Nokia Lumia 800 ima Windows Phone 7 za katerega drži tako kot sem napisal, kar se tiče uporabe Bluetootha. To je pač ena izmed omejitev operacijskega sistema Windows Phone in tukaj nima veze, če gre za Nokio ali katerikoli drug Windows Phone drugega proizvajalca.

Proizvajalci telefonov sistema Windows Phone ne smejo spreminjati in s tem onemogočati funkcij ali delati kakršnih koli drugih prilagoditev (če ste to mislili).

Ramon dekers ::

Nokia lumia kolikor berem je ok zadeva, sam kur.. je ker res ni prenosa podatkov. For example: imaš podatke na sd kartici in bi jih rad prenesel, ker ni bluetotha potrebuješ na vsakem računalniku nokia suit ali zune...S tem da ima samo nova nokia SD kartico. Velik minus.

Kako pa je z klici, ali lahko vidiš samo zadnje klicane in prejete ali so vmes tudi sporočila tako kot pri androidu==

Skratka sam nevem kaj bi vzel N9 ali lumio 800 nekaj v tem rangu od 150 do 200EUR. Z N9 sem se malo poigral in dobil informacije od kolega da dela zelo tekoče tudi po pol leta.

Je pa ena velika prednost nokij, to je GPS. Pa mislim da imajo vse tiste najosnovnejše aplikacije, kompas, urejevalnik dokumentov...Igrice pa ostale bedarije so itak neumnosti skupaj s prednaloženimi aplikacijami za FB

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

? Lumia oziroma WP8 nima bluetootha?

amigo_no1 ::

Ramon dekers
WP 7.x uporablajo zune, starejši (symbian) nokia/ovi suite.

Ramon dekers ::

WP 7.x uporablajo zune, starejši (symbian) nokia/ovi suite.



Ja vem. Zakaj se zadeva ne prikaže kot zunanji disk dodatna instalacija programja pa bi bila opcijska. Nokia 95 je to zmogla.

Zgodovina sprememb…

jnovak ::

Lonsarg je izjavil:

? Lumia oziroma WP8 nima bluetootha?

Da zadevo donončno razjasnimo:

1. Lumia aparati imajo BT (strojna oprema).
2. WP7 ter WP7.5 v svoji programski opremi omogočata uporabo BT le za povezovanje z brezžičnimi slušalkami (za prostoročno telefoniranje), ni pa podprta uporaba BT za izmenjavo datotek.
3. WP7.8 bo omogočal izmenjavo datotek preko BT.
4. WP8 bo omogočal izmenjavo datotek preko BT.

FlyingBee ::

wp8 še ni zrela platforma

Lonsarg ::

Tle je govora o omejitvah WP7, zato pa se kupi WP8 ane, če te te omejitve motijo. Oziroma ni zdravo kupovat WP7 sploh.

Pro_moted ::

FlyingBee je izjavil:

wp8 še ni zrela platforma


Ajd, pa naštej kaj tako pomembnega ji manjka ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Ramon dekers ::

WP 8 je spet drag ko žafran. Če gledamo rang 200 - 250 pametnega tu ni nič. Zakaj niso mogli spacat že na začetku izpiljene verzije lumie 800. Aparat drugače fantastičen vendar brez sd kartice, izmenjave datotek, z radijem se pa pač sprijazneš ker imaš GPS.

SLO_Matej ::

Ramon dekers je izjavil:

Nokia lumia kolikor berem je ok zadeva, sam kur.. je ker res ni prenosa podatkov. For example: imaš podatke na sd kartici in bi jih rad prenesel, ker ni bluetotha potrebuješ na vsakem računalniku nokia suit ali zune...S tem da ima samo nova nokia SD kartico. Velik minus.

Kako pa je z klici, ali lahko vidiš samo zadnje klicane in prejete ali so vmes tudi sporočila tako kot pri androidu==

Skratka sam nevem kaj bi vzel N9 ali lumio 800 nekaj v tem rangu od 150 do 200EUR. Z N9 sem se malo poigral in dobil informacije od kolega da dela zelo tekoče tudi po pol leta.

Je pa ena velika prednost nokij, to je GPS. Pa mislim da imajo vse tiste najosnovnejše aplikacije, kompas, urejevalnik dokumentov...Igrice pa ostale bedarije so itak neumnosti skupaj s prednaloženimi aplikacijami za FB

Podatke lahko prenašaš tudi po zraku. Naložiš v SkyDrive in že imaš zadevo na vseh ostalih napravah na katere namestiš SkyDrive aplikacijo.

Na vsakem Windows Phonu imaš zgodovino vse komunikacije (klici, sporočila, e-pošta ...) z posameznim stikom v People hubu. Vsi Windows Phoni delujejo izredno tekoče in hitro ne glede na čas uporabe, št. nameščenih aplikacij. Vsi Windows Phoni imajo nameščen MS Office. Seveda se lahko razlikuje, da pri različnih modelih dobiš prednaložene različne aplikacije, vendar jih lahko prav vse odstraniš, razen tistih sistemskih, ki so del sistema WP7. Dodatne aplikacije pa seveda nameščaš iz Marketplaca.

Ramon dekers je izjavil:

WP 8 je spet drag ko žafran. Če gledamo rang 200 - 250 pametnega tu ni nič. Zakaj niso mogli spacat že na začetku izpiljene verzije lumie 800. Aparat drugače fantastičen vendar brez sd kartice, izmenjave datotek, z radijem se pa pač sprijazneš ker imaš GPS.

Če misliš na omejitve WP7 OS, ti povem da zato, ker proizvajalec telefona OS-a ne sme in ne more spreminjat ter prilagajat. Kar podpira podpira, česar ne pač ne in to funkcionalnost lahko v sistem doda le Microsoft, ko pripravi posodobitev sistema, ki jo prejmejo vsi telefoni (seveda z isto različico sistema, WP8 pač WP7 telefoni ne bodo prejeli, so pa prejeli vse druge WP7 nadgradnje).

Saj Lumia 800 ima vgrajen FM radio z RDS in ga lahko poslušaš z uporabo slušalk, ki služijo za anteno. Novejše Lumie pa mislim, da radia nimajo.

Lonsarg ::

Saj čez pol leta ne bo več nobenega WP7 telefona v prodaji. Do takrat pa ja, rabiš bit bogat:D

flameir ::

WP ni zrela plarforma?
Kot sem rekel. SGS2 mi šteka. Prej sem imel Lumio 800 in mi ni NITI enkrat v pol leta zaštekala.
Bluetooth pa pride z verzijo 7,8.
Aja pa še glede navigacije. Nokia drive preseže sygic, navigon, iGO in tomtom v vseh pogledih. navigacija je definitivno velik plus lumij.
Se pa strinjam, da 800ki manka SD kartica, ampak vseen to ni spet tak minus. Tud nexus je nima, pa je odličen telefon.

Uglavnm še enkrat predlagam, da kupiš lumio 800 in ne N9, ker je lumia definitivno boljša. Sem imel oba, zato vem kaj govorim.

Kar se pa tiče smsov in klicev, so pri WP ločeni. Ampak je meno osebno boljši način prikazovanja kot na androidu.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

;-) ::

Kateri telefon priporočate in pri katerem operaterju (razen simobil, kateremu omrežje ne dela).

Plačeval bi tam do 40-50€ na mesec, minimalno 1GB interneta, 500min v druga omrežja to pa je to kar rabim. Zdaj k slabšemu operaterju nemorem it kot sem sedaj (da mi sredi belega dneva sredi maribora ne dela omrežje), tako da karkoli.

Imajo kje kakšno pametno ponudbo lumio 800, SGS2, SGS3...iphone ima vrjetno le simobil ne ?

amigo_no1 ::

Lonsarg ::

Tule si vnesi svojo porabo in izračunaj za različne telefone, kaj se splača:
http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po...

;-) ::

Hvala, mobitelov paket 2013 se mi zdi genialna stvar zame, samo tu noter ne najdem kolk mam popusta na kak telefon oz da bi še 20-30€ doplačal na mesec in vzel kak boljši telefon ?

;-) ::

aa že razumem.

Pri mobitelu ti vi bistvu ne ponujajo nekih popustov pri naročnini, pač pa vzameš telefon in ga odplačuješ mesečno.

Torej primer:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
Vzamem SGSII NFC in ga plačujem 24 mesecev po 15€ naročnina pa z tem nima veze ?

Lonsarg ::

Tako je, pri Mobitelu imaš mesečno odplačevanje, pri Simobilu pa Tušmobilu pa imaš na zbiro bodisi popust, bodisi mesečno odplačevanje. Z tem da pri Tušmobilu lahko kadarkoli iz popusta spremeniš na mesečno odplačevanje, če kupiš telefon, pri Simobilu pa če hočeš kaj tekega narediti, rabi najprej popust vrnit(ker je enkraten in ne po mesecih kot pri Tušu).

Okapi ::

S tem da pri tistih najnaj7 (in dražjih), ko odplačuješ telefon, zraven dobiš še par potencialno koristnih storitev, ki jih je sicer treba doplačati (recimo mobilno tv in prenos e-pošte, ki se ne štejeta v kvoto prenosa podatkov).

O.

Lonsarg ::

Ja, par ugodnosti.. Pri Simobilu pa Tušmobilu pa z tistimi opcijami za odplačevanje dobiš kar konkreten prenos podatkov zraven in lahko zaradi tega vzameš cenejši paket, ker že z opcijami dobiš zadosti podatkov. Osebno bi sicer raje videl, da bi opcije bile cenejše, pa ne bi imele podatke notri, ker je zdaj ful komplicirano ugotoviti, katera kombinacija paketa in opcij je cenejša zate. No, z tarife.si se da dosti hitro.

Okapi ::

Odvisno pač, kaj počneš s telefonom. Paketov in različnih možnosti je pa itak toliko, da nihče več nima pregleda.;((

Ramon dekers ::

flameir je izjavil:

WP ni zrela plarforma?
Kot sem rekel. SGS2 mi šteka. Prej sem imel Lumio 800 in mi ni NITI enkrat v pol leta zaštekala.
Bluetooth pa pride z verzijo 7,8.
Aja pa še glede navigacije. Nokia drive preseže sygic, navigon, iGO in tomtom v vseh pogledih. navigacija je definitivno velik plus lumij.
Se pa strinjam, da 800ki manka SD kartica, ampak vseen to ni spet tak minus. Tud nexus je nima, pa je odličen telefon.

Uglavnm še enkrat predlagam, da kupiš lumio 800 in ne N9, ker je lumia definitivno boljša. Sem imel oba, zato vem kaj govorim.

Kar se pa tiče smsov in klicev, so pri WP ločeni. Ampak je meno osebno boljši način prikazovanja kot na androidu.

lp



Hvala tole sem potreboval. Meni se zdi super da so smsi in klici ločeni in da ni vse nametano. Sem videl že pri več kako samsungi lagajo, se jim samodejno odpira market...Groza

VoidRay ::

Meni s3 ne lagga. Sicer pa obstajajo romi

SLO_Matej ::

Ramon dekers je izjavil:

Hvala tole sem potreboval. Meni se zdi super da so smsi in klici ločeni in da ni vse nametano. Sem videl že pri več kako samsungi lagajo, se jim samodejno odpira market...Groza

To je pač posledica OS Android. Samsung z WP7 tudi deluje odlično, kot vsak drug Windows Phone.

SMS in MMS sporočila so ločena v Messaging hubu, kjer pa lahko pogovor potem nadaljuješ tudi s sporočili iz Messengerja ali FB-ja.
 Messaging hub - SMS in MMS sporočila v obliki pogovora, ki se ga lahko nadaljuje v Messengerju ali FB-ju, če je oseba tam dosegljiva

Messaging hub - SMS in MMS sporočila v obliki pogovora, ki se ga lahko nadaljuje v Messengerju ali FB-ju, če je oseba tam dosegljiva



Zgodovino klicev pa prikazuje ločeno.
 Prikaz zgodovine klicev

Prikaz zgodovine klicev



Vendar, ko odpreč nek stik v People hubu se lahko pomakneš desno na history in vidiš na enem mestu vso komunikacijo s tem stikom.
 Prikaz celotne komunikacije s posameznim stikom v People hubu

Prikaz celotne komunikacije s posameznim stikom v People hubu



Poglej si delovanje People in Messaging huba v spodnjem videoposnetku:

Ramon dekers ::

Hvala za izčrpno poročilo, bom kar lumio vzel sicer še nevem modela 800 ali 920. Bom pač prenesel podatke preko wifija na gmail, pa je zadeva rešena. Kar je pomembno je hitrost brez laganja, fantastičen brezplačen GPS in zadeva deluje out of the box. Upam da bo ta ekosistem bolje zaživel.

SLO_Matej ::

Ramon dekers je izjavil:

Kar je pomembno je hitrost brez laganja, fantastičen brezplačen GPS in zadeva deluje out of the box. Upam da bo ta ekosistem bolje zaživel.

To kar želiš, boš pri Windows Phonu nedvomno dobil. Če se ti ne mudi z nakupom, ti svetujem, da počakaš na nove Windows Phone 8 modele (Lumii 820 in 920 sta pri Mobitelu napovedani za pričetek prihodnjega leta). Seveda si tega želimo vsi uporabniki. :)

Asonja ::

Da se še jaz prislinim na odprto temo z mojim vprašanjem, ki sodi v podrubriko "nimam pojma"...
Zdaj mi je pa čisto nepreklicno crknil še edini prosti GSM, ki je bil pri hiši.
Prav mi bo prišel telefon z neko osnovno navigacijo. Vidim, da ima Nokia varianto enih prednaloženih map/zemljevidov, ki jih lahko kot neke vrste navigacijo uporabljaš, brez da kuriš impulze.
Pa bolj razmišljam o kakšnem Samsungu ali pa HTC-ju. Ali imajo tudi te firme kakšno takšno možnost "navigacije" brez povezave? Kaj moram pravzaprav glede tega gledat pri tehničnih podrobnostih- GPS?
Se da kakšno podobno aplikacijo naložit na vsak pametni telefon?

SLO_Matej ::

Počakaj na Windows Phone 8. Navigacija Nokia Drive bo namreč integrirana v Windows Phone 8 in tako na voljo na vseh WP8 telefonih.

Potem lahko kupiš npr. Samsung ATIV S, HTC Windows Phone 8X ali HTC Windows Phone 8S, če ti Lumie niso všeč.

Če pa rabiš zdaj, pa bo Nokia Lumia 900, ki je mimogrede trenutno pri Mobitelu v akcijski ponudbi Dobra kupčija, kar prava izbira. Deluje hitro in tekoče, brez najmanjšega zatikanja, kot vsak drug Windows Phone in je kakovostno izdelana.

VoidRay ::

Android raste,ta 2 bolj kot ne padata. Kupi nek ne-cheap android telefon (vsaj dual core in cimvec rama) in nalozi kak rom in sygic navigacijo ki dela offline :)

basket ::

VoidRay je izjavil:

Android raste,ta 2 bolj kot ne padata. Kupi nek ne-cheap android telefon (vsaj dual core in cimvec rama) in nalozi kak rom in sygic navigacijo ki dela offline :)


točno tako, definitivno android, vendar ne nekega poceni!
Za navigacijo pa sygic, za slovenijo in balkan pa je še boljša iGo, ker ima daleč najbolj natančne in povsem aktualne karte.

amigo_no1 ::

Asonja, kupi si rabljen nokia x6, c6, n97 ali nekaj takega za male pare (60 E), kjer lahko uporabljaš "ovi maps 3.0", kaj bo iz WP8 nihče ne ve, da ne omenjam kdaj bo dobavljiv v Slo in po kakšni ceni :D.

sygic ni free, igo je za iphone ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Magic1 ::

Jaz imam za navigacijo rezervni telefon Nokia 5800(izven Slovenije).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

basket ::

tudi za Android maš iGo, delujeta pa tako Sygic kot tudi iGo offline..

SLO_Matej ::

amigo_no1 je izjavil:

... kaj bo iz WP8 nihče ne ve, da ne omenjam kdaj bo dobavljiv v Slo in po kakšni ceni :D.

Da ne omenjam, da je vsaj že od včeraj HTC Windows Phone 8X na voljo pri Si.mobilu, danes pa sem ga v roki držal v njihovi poslovalnici v NM. ;)

Gjurisic ::

Jas sem dal za S III 700 € nekaj mesecev nazaj
v mobi svetu je zdaj 490 €
««
12 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419805 (13080) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235758 (32516) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716671 (13024) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725595 (22217) zadetek

Več podobnih tem