» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
10 / 51
»»

mia89 ::

Kaj pa: Motorola Motoluxe?

MacGyver141 ::

flameir je izjavil:

Od teh definitivno Sony Xperia U (moje mnenje).
lp


Se strinjam :)

flameir ::

Odvisno za kaj bos uporabljala telefon.
Sony je manjši, lažji ter bolj zmogljiv (manj štekanja). Sam itak verjetno pr teb je procesor nepomemben. Sony je bolj kvaliteten (na kratko).
Motorola ima večji zaslon (4.0 proti 3.5) ter (na papirju) boljši fotoaparat (8MP proti 5MP).
Sony ma na splošno zelo dovre fotke, tko da težko rečem, verjetno ima motorola vseeno za odtenek boljše.
Jaz ti predlagam, da greš v trgovino pa vzameš oba v roke ter kupiš tistega, ki ti je bolj všeč ;)
lp

komar88 ::

Kdaj pa se da pričakovati WP8?
MAN UTD <3

koyotee ::

kadar hoces
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

komar88 ::

Ne razumem.
MAN UTD <3

koyotee ::

dumb question, dumb answer
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flameir ::

Zelo neuradno konec oktobra.

Barbara87 ::

Kaj pa Samsung Galaxy Ace 2, ki prihaja kmalu? Se že mogoče ve kakšna bo cena?

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

SLO_Matej ::

Barbara87, Ace 2 ima zastarel Android. Kljub 800 MHz dvojedrnem procesorju si upam trditi, da bo Omnia W z enojedrnim 1,4 GHz delovala veliko lepše. Po mojem je še vedno boljša izbira. :)

flameir ::

Izboljšana verzija prejšnega.
Če primerjaš z sonyjem in motorolo, ima ta verjetno slabši fotoaparat, vse ostalo pa je približno isto.
Cena bo verjetno okoli 220-230€ z vezavo. To pomeni da bo cca 40€ dražji od ostalih dveh, kar pa ne vem če se ti splača. Verjetno bi biu galaxy ace najboljša izbira zate, vseeno pa ti glede na ceno priporočam da izbiraš med ostalima dvema. ;)
Ker teledon imaš pa zdej?

SLO_Matej je izjavil:

Barbara87, Ace 2 ima zastarel Android. Kljub 800 MHz dvojedrnem procesorju si upam trditi, da bo Omnia W z enojedrnim 1,4 GHz delovala veliko lepše. Po mojem je še vedno boljša izbira. :)


Misliš, da bo ona nalagala eno tono aplikacij, da ji bo štekal?
Nočem težit, sam pač objektivno je tko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Barbara87 ::

Stvar je taka, da vsak mi je glede na moje potrebe odsvetoval Omnio W. Pogovarjala sem se z dvema, ki sta jo imela in sta mi je odsvetovala.

Sedaj imam Nokio 5230, ki je popolnoma v k***, mislim, da je to dosedaj najslabši telefon, kar sem jih imela :)

Jaz sploh ne potrebujem vseh teh aplikacij...Pomemno mi je, da lahko bilo kdaj naredim sliko s telefonom, ker sem veliko na poti. Ter, da deluje čim bolj brezihbno, da imam dostop do gmail in facebooka (obje službeno).

Motorolo dobim pri Mobitelu za 119 z vezavo, razmišljam sedaj mogoče tudi o Nokia E5...sodelavec pa mi ponuja tudi Huawei Vision (ampak mi deluje zakopmlicirano :) )

Sicer pa pri testu se od Omnie W fotoaparat ni ravno dobro odrezal. Sony U pa Mobitel nima v ponudbi. Zakaj bi bil Ace 2 240, če je motorolaa 120?

SLO_Matej ::

Odvsetovala zaradi česa? Sam sistem WP deluje odlično. Ima tudi odlično integracijo z Gmailom in Facebookom. ;)

jagodka ::

Glede na tvoje potrebe bi jst vzela nokio E5, od predlaganih mi je to najboljša izbira :)

flameir ::

Zato ker je Samsung Galaxy Ace 2 v prosti prodaji 320€, Motorola pa 240.
Pa ko pride telefon vn, operaterji nabijejo cene, kasneje se pa spustijo...
Motorola je kar se tiče fotoaparat verjetno najboljša izbira, integracija z facebookom in gmailom pa ne vem kakšna je, ker še nikoli nisem imel androida.
lp

flameir ::

Nokio E5 sem imel pa jaz, vredu telefon, sam ni pa to pametni telefon. Ne omogoča skoraj nič, šteka, fotoaparat zelo slab, razen če sonce sije.
Če že vzemaš nokio, vzemi E6, odlična in majhna je tudi Nokia 700. Pa poceni. Glede na ceno, je tud N9 SUPER. Je praktično istih funkcij kot samsung galaxy s2/iphone4/lumia800, stane pa samo 150€, razlog je pa to, da ne bo več nadgradenj operacijskega sistema. Sam to tebe zagotovo nebi motilo. Bi na tvojem mestu o tem telefonu premislil, če ne drugega ga vsaj v roko vzemi v trgovini ;)
Drugač pa tud Lumie niso zanič, trenutno imam 800.

rfw` ::

Živ.
Da si še jaz malo sposodim temo.

Kupujem nov telefon do 300e (to je res max). Trenutno se odločam med Samsung Galaxy Nexus in HTC One S, od katerih se mi bolj dopade prvi.

Se splača prišparat 100e in kupit nekaj cenejšega? Je v tem rangu še kakšen drug telefon, ki bi ga lahko dodal na seznam?

OS mora biti nujno Android, ker na WP ne dela en dedicated software, ki ga imam namen uporabljat.
Poleg tega bi telefon uporabljal tudi za browsanje in GPS logging. Precej pomembno mi je tudi, da bi mi zdržal nekaj let, saj telefone menjam bolj poredko (trenutno imam še E51). :)

Telefon bi kupil brez vezave (eBay).

flameir ::

nexus je kul zarad tega, ker bo dobil se veliko nadgradenj androida, med tem ko drugi ne. ce ga bos imel dolgo, je nexus ziher prava izbira ;)
sony xperia arc mogoče?

GeForce ::

Nexus definitivno. Obžaloval boš če boš kupil Xperio arc ali arc S za 100€ manj, sploh ni primerjave med tema dvema telefonoma. Sem testiral oba na stock ROMih (Xperia arc S - 4.0.4 in Galaxy Nexus - 4.1.1) s tem da je imel Nexus naloženih ziher enih 50 neuporabnih igric z marketa Xperia pa le nekaj osnovnih programov, pa še vedno Nexus leti 10× bolj odzivno.

flameir ::

več dnarja, več muske ane ;) sw strinjam drugač.

rfw` ::

Glede na razlike med obema napravama se mi zdi Nexus precej bolj P/P (sam HW, zaslon, pure Android, možnost upgradeov za naprej), tako da mislim da tukaj ni kaj za izbirat ;)

Pa še nekaj... Se nakup screen protectorjev/torbic za telefon še splača? Video na YT o tem, kako se telefon ne spraska sem gledal, ampak če lahko kdo iz prve roke pove pa še toliko boljše :)

Lonsarg ::

Ekran se ti, če ne boš res pretiravl ne bo spraskal. Nekaj drugega je pa ohišje, ki ob padcu lahko faše udrtine ali kaj podobnega. Ampak to je ob padcu, ne kar tako. Telefon ti pa itak dostikrat pade na tla kadar daš telefon iz torbice, tak da ne, ni šans da me vidi kdo z kako torbico al pa dodatkom.

mm46 ::

rfw` je izjavil:

Glede na razlike med obema napravama se mi zdi Nexus precej bolj P/P (sam HW, zaslon, pure Android, možnost upgradeov za naprej), tako da mislim da tukaj ni kaj za izbirat ;)

Sam hw je pri one s kar precej boljši:
- procesor je konkretno hitrejši od tistega v nexusu (govorim seveda o S4 ne S3 verziji telefona)
- precej boljša kamera
- gorilla glass, kovinsko ohišje
- zaslon ima sicer nižji ppi, je pa bolje skalibriran (http://www.anandtech.com/show/5868/htc-... ). Pa razen pri filmih je tudi diagonala pri obeh 4.3", ker ima nexus on-screen tipke.

je pa nexus google telefon, kar pomeni redni update in pure android. Ne vem pa, če je sw pri one s toliko slabši kot je hw boljši...za enako ceno bi jaz najbrž vzel one s (obvezno seveda verzijo z S4 cpu), čeprav imam trenutno g nexusa:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

GeForce ::

mm46 je izjavil:

rfw` je izjavil:

Glede na razlike med obema napravama se mi zdi Nexus precej bolj P/P (sam HW, zaslon, pure Android, možnost upgradeov za naprej), tako da mislim da tukaj ni kaj za izbirat ;)

Sam hw je pri one s kar precej boljši:
- procesor je konkretno hitrejši od tistega v nexusu (govorim seveda o S4 ne S3 verziji telefona)
- precej boljša kamera
- gorilla glass, kovinsko ohišje
- zaslon ima sicer nižji ppi, je pa bolje skalibriran (http://www.anandtech.com/show/5868/htc-... ). Pa razen pri filmih je tudi diagonala pri obeh 4.3", ker ima nexus on-screen tipke.

je pa nexus google telefon, kar pomeni redni update in pure android. Ne vem pa, če je sw pri one s toliko slabši kot je hw boljši...za enako ceno bi jaz najbrž vzel one s (obvezno seveda verzijo z S4 cpu), čeprav imam trenutno g nexusa:)

Ok, za 250€ ti kupim Nexusa pa si ti privošči HTC One S. ;)
Po mojih izkušnjah z android telefoni (sem testiral Samsung (SGS2), HTC (Desire HD), in Sony(Xperia arc S), ki niso ravno neki LOW segment foni), nikoli več ne kupim nič drugega kot Nexusa.

mm46 ::

GeForce je izjavil:


Ok, za 250€ ti kupim Nexusa pa si ti privošči HTC One S. ;)
Po mojih izkušnjah z android telefoni (sem testiral Samsung (SGS2), HTC (Desire HD), in Sony(Xperia arc S), ki niso ravno neki LOW segment foni), nikoli več ne kupim nič drugega kot Nexusa.

Najcenejši na bolhi je 290E, pa še tisti ima neke praske, poleg tega se pri nas ne dobi one s z boljšim procem :) Ga bom pa v kratkem res prodal, ker grem nazaj na iphone

rfw` ::

mm46 je izjavil:

rfw` je izjavil:

Glede na razlike med obema napravama se mi zdi Nexus precej bolj P/P (sam HW, zaslon, pure Android, možnost upgradeov za naprej), tako da mislim da tukaj ni kaj za izbirat ;)

Sam hw je pri one s kar precej boljši:
- procesor je konkretno hitrejši od tistega v nexusu (govorim seveda o S4 ne S3 verziji telefona)
- precej boljša kamera
- gorilla glass, kovinsko ohišje
- zaslon ima sicer nižji ppi, je pa bolje skalibriran (http://www.anandtech.com/show/5868/htc-... ). Pa razen pri filmih je tudi diagonala pri obeh 4.3", ker ima nexus on-screen tipke.

je pa nexus google telefon, kar pomeni redni update in pure android. Ne vem pa, če je sw pri one s toliko slabši kot je hw boljši...za enako ceno bi jaz najbrž vzel one s (obvezno seveda verzijo z S4 cpu), čeprav imam trenutno g nexusa:)


Primerjava je bila mišljena za Nexusa in Xperio Arc S (ker nobeden od predhodnikov ni omenjal HTC-ja sem ga nekako izločil). To, da ima One S boljši hardware vem, nisem pa ziher, če s tem odtehta teh 30-40e.

Verjetno bom z nakupom počakal še kakšen teden, ker se mi pač nikamor ne mudi in fajn premislil vse skupaj.

Twixz ::

No, dajte mi pomagat.
Odločam se že lep čas da bi si kupil telefon in vedno sem počakal. Zdaj pa, mogoče še do božička čakam, da dobim finance pa si nabavim tapravo "mašino".

Nagledano imam.
Samsung Galaxy S i9000.
Samsung Galaxy S+ i9001 [Ne upgrada se Android nad 2.3.6].
LG Optimus P700 L7 [Android 4.0, super stvarca, ampak ma svoje pomankljivosti] [Kaj pa Prada 3?]
Nokia E7 [Nokia je slabo odzivna, ampak ta mi je všeč]
Sony Ericsson Xperia Arc S [Ni mi všeč, bivša jo je imela. Je pa soliden telefon].

Razmišljal sem o rabljeni S2, ampak sem izvedel da je ta telefon baterijsko podn od podna.
Za S3 nimam denarja, Note? Rabljen mogoče.. :)

Dajte svetovat no :D Lahko pa še koga pripišete. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

martincek1 ::

Budget?

Jerry000 ::

Twixz je izjavil:

No, dajte mi pomagat.
Odločam se že lep čas da bi si kupil telefon in vedno sem počakal. Zdaj pa, mogoče še do božička čakam, da dobim finance pa si nabavim tapravo "mašino".

Nagledano imam.
Samsung Galaxy S i9000.
Samsung Galaxy S+ i9001 [Ne upgrada se Android nad 2.3.6].
LG Optimus P700 L7 [Android 4.0, super stvarca, ampak ma svoje pomankljivosti] [Kaj pa Prada 3?]
Nokia E7 [Nokia je slabo odzivna, ampak ta mi je všeč]
Sony Ericsson Xperia Arc S [Ni mi všeč, bivša jo je imela. Je pa soliden telefon].

Razmišljal sem o rabljeni S2, ampak sem izvedel da je ta telefon baterijsko podn od podna.
Za S3 nimam denarja, Note? Rabljen mogoče.. :)

Dajte svetovat no :D Lahko pa še koga pripišete. :)



Veš kako ti rečem, S2 baterija je takšna kot pri ostalih pametnih mobičih. Tut če note uzameš al pa S2 boš oba polnil usak dan. S tem se je treba pač sprijaznit. Zdej je pa čist odvisno od tebe kok boš prčku po njem, več ga boš uporabljal za filme, igre bol ti bo šla baterija. Js ti predlagam kr S2 da si nabaviš. Ni biu brez razloga naj mobi 2011:). Maš pa še custom rome tko da ga lahko izboljšaš

flameir ::

nokia e7 NE, počakaš WP8 in nabaviš nokio lumio 820, k ne bo tok draga in bo ODLIČEN!!! telefon (poglej si kšn predstavitveni video), če ne nokie, pa definitivno SGS2. lp

Twixz ::

Izjemno dober mi je tudi LG Optimus 4X HD. [Boljša baterija od SGS3, 4 jedrni procesor s petim jedrom ki deluje v mirujočem stanju, itd. Lahko si pogledate malo..]

Drugače pa ja, primerjava med SGS2 in SGS3 baterijo je dosti povedala. Pa ne samo pri meni, pri par prijateljih tudi.

flameir ::

aveš kaj ti povem, te jedra so en k*
moja lumia 800 ma eno jedro pa ti zagotavljam da dela enako hitro in tekoče kot SGS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

bond007 ::

Drugače pa ja, primerjava med SGS2 in SGS3 baterijo je dosti povedala. Pa ne samo pri meni, pri par prijateljih tudi.

Kaj ti je pa povedala? Glede na objektivne teste zdrži S2 nekje 20% manj kot S3... Če ti to toliko pomeni, lahko kupiš tudi original extended baterijo za S2 ali pa uporabljaš undervolted kernel ali pa katerega od dark romov,... En test recimo: http://www.androidauthority.com/samsung...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

FireBurn ::

Hmmm kaj bi pa meni priporočali? Danes sicer nameravam kupiti Sony Xperia arc S ampak sedaj sem videl da v začetku oktobra pride Galaxy Ace 2, in sedaj ne vem ali naj kupim Xperio ali naj počakam...

VoidRay ::

Ace2 je že prišel...
Kupi Nexus-a.

FireBurn ::

Aha, mobitel ga bo začel prodajati šele v začetku oktobra, v ponudbi pa piše da nexusa več ne prodajajo... Telefon pa bi kupil po akciji se pravi bi se vezal, in zdaj nevem lai naj počakam do oktobra in vzamem Ace 2 ali Arc S

VoidRay ::

Galaxy S Advance.

chinko ::

Kateri mobitel priporočate v rangu do 200 eurov? "Smart phone", recimo na naročnino - paket Orto Smart ..in morda se opcija Mini Plus

SLO_Matej ::

Nokia Lumia 710, če želiš da stvar preprosto deluje. :)

chinko ::

Kaj pa če mi bolj leži OS Android?;)

medenko ::

chinko: če imaš tak hud paket, vzemi hud telefon.

Wofk ::

xperia go, če si štoraste narave, drugače pa mogoče samsung ace2

flameir ::

samsung ace 2
drugač pa premisli o WP, naj ti kak kolega za par dni ga posodi, boš potem takoj opazil razliko med androidom in WPjem. ;)

VoidRay ::

Wp bolj gladko dela,ima ogaben GUI,ne podpira multitaskinga itd.

Dosti manj appov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoidRay ()

SLO_Matej ::

VoidRay je izjavil:

Wp bolj gladko dela,ima ogaben GUI,ne podpira multitaskinga itd.

Dosti manj appov.

Ogaben UI? Niti ne, je pač zelo samosvoj in inovativen. Tudi multitasking podpira. ;)



Npr. ena malenkost, ki pač zelo uporabna na WP7: s tipko nazaj greš lahko nazaj praktično v neskončnost. Medtem, ko pri Androidu, če se ne motim greš lahko nazaj samo v trenutni aplikaciji oz. do domačega zaslona največ, potem pač s tipko nazaj ne moreš več, kjer si bil še pred tem. Pri WP7 lahko. Ker, če želiš na Start zaslon imaš zato pač Start tipko. :)

bdoxx ::

seveda lahko tudi na androidu vidiš kje si bil prej...

chinko ::

Androida sem vajen, nimam pa nič proti WP, če bi mi omogočal enako ali boljšo funkcionalnost glede na napisano spodaj?

Vesel bom ce bi mobi imel:

- kamero ki ima panoramo in po moznosti kaj vec kot 5mgpx in obvezno flash.
- snemanje v HD
- videopredvajalnik ki malo vec formatov podpira kot pa mpeg4 in 3gp
- velik zalon
- da ni cel plasticen
- touchscreen ...in dobr ekran
- dobr procesor, da ne steka, ko mas 3+ aplikacije odprte
- fajn bi bilo, da ima micro SD kartico ...alternativa je velik spomina
- da se lahko baterija ven vzame in da zdrzi ...da ne crkne v enem dnevu! Verjetn že zahtevam preveč;)
- po moznosti da ni samsung (slab izkušnje) ampak ok, je tudi opcija
- nujno skoraj rabim da lahk Wordove in .pdf dokumente pregledujem
- GPS navigacija
- WIFI je do dobrodosel, ampak to ze tak skor vsi majo
- mobi velik uporabljam za brskanje po net

Radia in diktafona ne rabim...barva ni vazna...firma tudi ne! Cena pa z narocnino pri Simobilu v Orto smart z opcijo Mini Plus do 200€ ...lahk tudi malenkost vec! Ce Simobil kaj takega nima v ponudbi, obstaja opcija tudi Mobitel... Ampak najbolj se mi glede na kolicine zakupljenih minut in ostalega splaca Simobil...

Sedaj pa imam Samsung Galaxy S enko ;)

Js sm ze vse pregledal kolk sm lahk na mobiju... Pa kaj te vem. Prosim za kak predlog vas poznavalce. Mogoc kdo lahko sedaj kaj bolj konkretno priporoca? Mobi pa skoz rabim...vec kot racunalnik!;)

Tenkju!

FlyingBee ::

na orto smart je po defaultu 1gb prenosa vključeno, zakaj bi rabil že 101 mb z opcijo mini?

cca 200 EUR ti ne kupi ničesar pametnega niti z mini plus, žal
http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c...

Smrkc ::

sam nameravam kupiti sony xperia go. všeč mi je da je manjših dimenzij kot večina ostalih touch telefonov, ob tem pa še vedno zagotavlja polno funkcionalnost ter soliden HW.

zanima me, ali so za konec leta napovedani še kakšni novi telefoni v rangu xperie go, da se slučajno ne prenaglim?

luxxx7 ::

chinko je izjavil:

Androida sem vajen, nimam pa nič proti WP, če bi mi omogočal enako ali boljšo funkcionalnost glede na napisano spodaj?

Vesel bom ce bi mobi imel:

- kamero ki ima panoramo in po moznosti kaj vec kot 5mgpx in obvezno flash.
- snemanje v HD
- videopredvajalnik ki malo vec formatov podpira kot pa mpeg4 in 3gp
- velik zalon
- da ni cel plasticen
- touchscreen ...in dobr ekran
- dobr procesor, da ne steka, ko mas 3+ aplikacije odprte
- fajn bi bilo, da ima micro SD kartico ...alternativa je velik spomina
- da se lahko baterija ven vzame in da zdrzi ...da ne crkne v enem dnevu! Verjetn že zahtevam preveč;)
- po moznosti da ni samsung (slab izkušnje) ampak ok, je tudi opcija
- nujno skoraj rabim da lahk Wordove in .pdf dokumente pregledujem
- GPS navigacija
- WIFI je do dobrodosel, ampak to ze tak skor vsi majo
- mobi velik uporabljam za brskanje po net

Radia in diktafona ne rabim...barva ni vazna...firma tudi ne! Cena pa z narocnino pri Simobilu v Orto smart z opcijo Mini Plus do 200€ ...lahk tudi malenkost vec! Ce Simobil kaj takega nima v ponudbi, obstaja opcija tudi Mobitel... Ampak najbolj se mi glede na kolicine zakupljenih minut in ostalega splaca Simobil...

Sedaj pa imam Samsung Galaxy S enko ;)

Js sm ze vse pregledal kolk sm lahk na mobiju... Pa kaj te vem. Prosim za kak predlog vas poznavalce. Mogoc kdo lahko sedaj kaj bolj konkretno priporoca? Mobi pa skoz rabim...vec kot racunalnik!;)

Tenkju!


Glej ne vem zakaj se obremenjuješ z Mgpx, če pa to nima skoraj nobene zveze koliko kvalitetna fotografija bo nastala (edino če hočeš delat jumbo plakate...)
Koliko je to za tebe velik ekran?

V tvoj budget pride ravno Nokia Lumia 710, ki pa nima nekaj tvojih zahtev (SD kartica, ekran je povprečen ni AMOLED, velik plus pa je da ima naloženo navigacijo Nokia Drive (sej jo probal in je zelo dobra!)

Uglavnem nekaj z moje strani za WP telefone, za android pa naj drugi povedo :)
««
10 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419917 (13192) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022708 (11556) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235937 (32695) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716731 (13084) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725689 (22311) zadetek

Več podobnih tem