» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
9 / 51
»»

spirit ::

-greš v Bigbang in uzameš na trajnik in je, brez vezae ;)

flameir ::

Za geochaching si lahko prek wifija zlovdaš chache, pol pa maš vključen offline mode in ti ne kur interneta. sam se pa navigiraš samo s kompasom, nimaš zemljevida narisanega. govorim o aplikaviji geochaching live.
jo na tak način uporabljam jaz, in zadeva je res super ;)
tudi sam ti za ta denar predlagam omnio w ;)

komar88 ::

Super, drug teden grem po njega :)

Hvala
MAN UTD <3

komar88 ::

Kaj pa recimo navadno navigacijo, a obstaja kakšna dobra brezplačna?
MAN UTD <3

SLO_Matej ::

Pri Lumiah Nokia Drive, če želiš offline. Drugače pa znajo navigirati tudi Bing Maps z uporabo mobilnega interneta, da ti izrisuje zemljevid.

komar88 ::

Ja, razmišljal sem o offline navigacijah, ki bi jih poganjal moj bodoči W :))
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

flameir ::

offline brezplačna navigacija žal za tvoj samsung w ne obstaja.
sicer pa mam predlog, in sicer da počakaš še en mesec, ker v sredo pridejo ven nove nokie, in potem pogledaš na bolhi za kakšno lumio. nekateri bodo namreč poceni prodajali lumie, ter si. nabavili nove modele.

komar88 ::

aha, to zato, ker taka aplikacija ne obstala ali ker telefon tega ne podpira?
MAN UTD <3

Lonsarg ::

Še enkrat si preberi kaj je napisal. Napisal je, da ne obstaja brezplačno(uradno:)), ne da ne obstaja... lol

komar88 ::

aha, joj, jaz cepec, se opravičujem :D
MAN UTD <3

SLO_Matej ::

Telefon to podpira (zakaj ne bi?) in obstajajo take aplikacije v Marketplacu, vendar kot je rekel Azgard, niso zastonj. Če te cena ne moti, si poglej NAVIGON Europe in Navigation Europe.

Nokia pa je za svoje Windows Phone 7 telefone Lumia pripravila svojo brezplačno offline navigacijo Nokia Drive. Če se prav spomnim, pa bodo vsi Windows Phone 8 telefoni (ne glede na znamko) imeli na voljo brezplačno Nokia Drive navigacijo, tako da morda počakaš na njih.

flameir ::

A to resno?
ma to vodstvo od nokie je pa res mimo. še zafnji +, k je nokii ostal pred konkurenco bodo "prodali". folk bo itak prej kupil samsung z nokia drive kot nokio, k bo spet draga k žafran. res sem iz dneva v dan bolj razočaran nad nokio :( nokia se potaplja, to je dejstvo. vsaj dokler bojo tako nabijal cene!
drugače pa pol se splača počakat kak mesec, če bo kak nizkocenovni telefon z WP8, ker bo stvar verjetno delovala odlično imel pa bo še nokia drive, če je res, kar je napisal slo_matej.

SLO_Matej ::

Ja, zgleda da bo res tako: http://www.engadget.com/2012/06/20/wind...

komar88 ::

a upgrada za zdajšne WP7 ne bo?
MAN UTD <3

SLO_Matej ::

WP8 ne, pride pa WP7.8 na zdajšnje naprave, ki bo prinesel nekaj funkcionalnosti iz WP8 (Start zaslon, kaj vse še zaenkrat ni znano).

Problem je v tem, da WP8 temelji na jedru kakršnega uporablja Windows 8, WP7 pa na Windows CE.

komar88 ::

Mah ja, saj bom tudi z WP7.8 preživel :)
MAN UTD <3

Formula 1 ::

Matej ne vem če je tole popolnoma res kar pišeš. http://www.phonearena.com/news/What-wou...
Tukaj pišejo da bodo za vse telefone Nokia Maps ne pa tudi Nokia navigation.Sicer ne vem ali so potem da Nokia Maps ti piše kje moraš kam zaviti in to ne premika pa se skupaj z tvojo pozicijo(nekako tako kot Google maps) ,medtem ko Nokia navigation deluje v bistvu kot Garmin.Prosim da kdo ,ki ima Lumio razloži kakšna je razlika med Maps in Navigation.

Gjurisic ::

Dej malo več pa uzemi S III.

djordjevic ::

Noooo. Ker android je crap. Ne veš? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

SLO_Matej ::

Formula 1 je izjavil:

Matej ne vem če je tole popolnoma res kar pišeš. http://www.phonearena.com/news/What-wou...
Tukaj pišejo da bodo za vse telefone Nokia Maps ne pa tudi Nokia navigation.Sicer ne vem ali so potem da Nokia Maps ti piše kje moraš kam zaviti in to ne premika pa se skupaj z tvojo pozicijo(nekako tako kot Google maps) ,medtem ko Nokia navigation deluje v bistvu kot Garmin.Prosim da kdo ,ki ima Lumio razloži kakšna je razlika med Maps in Navigation.

Vem kako dela Nokia Drive.

Si pogledal povezavo do članka na Engadget?

You won't have to use a Lumia phone any longer to get Nokia's mapping expertise: Microsoft just announced that Nokia's map technology is being built into Windows Phone 8. Along with the requisite NAVTEQ map information, it'll carry many of the things that Nokia Drive users love so well, including offline map support, developer control over maps, and (you guessed it) turn-by-turn directions.

Formula 1 ::

Izgleda ,da je Nokia Drive v bistvu izboljšana različica Nokia Maps bolj primerna za vožnjo in v bistvu prava navigacija z povprečno hitrostjo in vsem.Bi pa še vseeno rad slišal razliko od uporabnika Lumie ker če telefona nimaš ga ne moreš tako dobro poznati.

flameir ::

Imam jaz Lumio 800 pa lahko povem.
Bistvena razlika je v tem, da nokia maps deluje le z internetno povezavo, nokia drive pa lahko uporabljaš offline. Na nokia maps imaš možno satelitski ali zemljevidni pogled. Ubistvu je stvar skoraj ista kot pri google maps ali bing maps. Pri nokia maps tudi nimaš glasovne navigacije. Je pa Nokia Drive še vedno precej okrnjena kar se tiče funkcionalnosti. Ne moreš vnesti koordinat (pri nokia maps lahko), ne moreš narediti vnaprej načrtovane poti, ne moreš dodajati vmesnih točk. So dodali sedaj vsaj priljubljene. Drugače sem letos z Nokia Drive obdelal z avtom Portugalsko od Brage do Benfice in morm rečt, da sem bil zelo zadovoljen.
lp

komar88 ::

Malo še razmišljam in sem se odločil, da počakam na WP8, zanima me pa, če bo tudi kaka cenejša verzija telefona kot je Omnia W? če že ve slučajno kdo kaj?
MAN UTD <3

Lonsarg ::

Lumia 720 bo najverjetneje, koliko bo draga bomo videli.

flameir ::

Cene Nokij bojo kot ponavadi precej navite. Lumia 720(oziroma kar koli že bo v rangu zdajšne 700tke) bo stala približno 400€ (brez vezave). vsaj na začetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Lonsarg ::

Lumia 710 je pri Mobitelu v eni navadni splošni akciji 149€, tak da če bo tudi pri novi generaciji isto bo dostopnost WP telefonov kar naenkrat segla veliko nižje.

flameir ::

ja, sam so jo spustil iz 250€ na 150€, verjemi, na začetku WP8 telefona v splošni akciji ne boš dobil pod 200€, mogoče tm 180€, manj zih ne.

Lonsarg ::

No to verjamem, sam to je ze precej nizka cena za izzid novega operacijskega sistema.

Formula 1 ::

flameir je izjavil:

ja, sam so jo spustil iz 250€ na 150€, verjemi, na začetku WP8 telefona v splošni akciji ne boš dobil pod 200€, mogoče tm 180€, manj zih ne.

Če ne bo normalnega telefon za 200 € do Februarja v Mobitelovi ponudbi naj se Nokia Je*e in grem na Android.

Lonsarg ::

Odvisno kaj je zate nprmalno. Windows Phone 7.8 telefoni se bodo zelo poceni dobili:)

Formula 1 ::

Lonsarg je izjavil:

Odvisno kaj je zate nprmalno. Windows Phone 7.8 telefoni se bodo zelo poceni dobili:)

Lumia 710 z WP8 :D .WP 7.8 ne pride v pošev ker 2 leti ne bom ždel na zastareli napravi.Upam na naslednika Lumie 710 če bo ta predstavljena jutri bom počakal tudi do marca če je slučajo še ne bo,ne bom pa čakal še 1 leto na nov telefon ker sem se Symbiana naveličal.

Barbara87 ::

Danes sem obiskala enega izmed prodajnih centrov in mi je prodajalka odsetovala Omnio W, češ da naj še nebi bila dovolj preizkušena in da gre za posebne telefone, zaradi Windowsov.
Sedaj se odločam še vedno med Omnio, Galaxy Ace, HTC wilfire S in Huawei Vision! TI so mi tudi vizualno všeč, tako da prosim sedaj za konkretni odgovor.

MacGyver141 ::

Omnia ali pa Huawei. Ace in wildfire sta precenjena.

flameir ::

Ne bom nč zagovarju WP, ampak povem ti, da prodajalce pri mobitelu ne sprašuj o tem, ker telefon je bolši, ker te bo on prepričeval, da kupiš firmo oz. OS, ki je njemu všeč. Raje poglej kak test ali take forume kot slo-tech. Jaz priporoćam omnio ali huawei.

komar88 ::

Kje pa bi se najbolj splačalo kupit Omnio? Mobitel ima zasoljene cene za pakete, ki ne ponujajo skoraj nič...
MAN UTD <3

MacGyver141 ::

Brez naročnine jo dobiš naj ceneje pri mobitelu.
http://etrgovina.mobitel.si/katalog/mob...

komar88 ::

Pa se jo, da še kupiti pri kakem drugem ponudniku?
MAN UTD <3

SLO_Matej ::

Barbara87 je izjavil:

Danes sem obiskala enega izmed prodajnih centrov in mi je prodajalka odsetovala Omnio W, češ da naj še nebi bila dovolj preizkušena in da gre za posebne telefone, zaradi Windowsov.
Sedaj se odločam še vedno med Omnio, Galaxy Ace, HTC wilfire S in Huawei Vision! TI so mi tudi vizualno všeč, tako da prosim sedaj za konkretni odgovor.

Preberi si test o Omnii W na Mobitel Tehniku: http://tehnik.mobitel.si/samsung-omnia-...

Barbara87 ::

Kaj pa recimo rabljen telefon? Znanec ravno prodaja Samsung Galaxy I za 100 EUR?

SLO_Matej ::

Barbara87 je izjavil:

Kaj pa recimo rabljen telefon? Znanec ravno prodaja Samsung Galaxy I za 100 EUR?

https://slo-tech.com/forum/t533271/p370...

Zgodovina sprememb…

Testman42 ::

Jest si pa želim telefona z Androidom in iztegljivo (slide) qwerty tipkovnico, ampak bom počasi znorel ker se tega skoraj ne dobi več. Pa da zdrži več kot dan brez polnjenjenja bi bil tudi zelo vesel (a sploh katerikoli novejši telefon zdrži 2+ dni ?)

Kaj bi mi priporočali?

( "Fenti se, lol" ni dober predlog :P)

šernk ::

sony xperia mini pro. x10 mini pro mi zdrži dan do dva baterija, ima pa novejša malce močnejšo baterijo, tako da 2 dni ne bi smel biti problem, deluje mi pa odlično.

kaj več pa od kateregakoli androida ne pričakuj.

edit: pa če dobiš tako z SLO tipkovnico ne delat nadgradenj androida...meni sta se tipki y in z zamenjali na tipkovnici, na servisu so pa rešili na način z vgradnjo nove angleške tipkovnice ^^
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Testman42 ::

Hvala za predlog.
Sicer sem sam že geldal kateri bi mi najbolj ustrezal pa mi je Sony Xperia Pro (ne-mini) še najbolj všeč, vendar je pa mini še najboljši približek, pa še od dobrega proizvajalca je tako da si bom verjetno kar tega omislil.

Lonsarg ::

Meni sta oba slide telefona, Xperia X1, ter Motorola Droid oba zdržala samo pol leta, pri obeh so neki kontakti šli zaradi slide mehanizma. Enostavno se ne da narest očitno slide telefona, ki ne bi crknil, veliko sreči pri iskanju...

Jaz sem nad slidom obupal, ker sem torej v enem letu izgubil 600EUR+. Garancije itak ne veljajo če enkrat samkrt dol pade telefon, men je normalno da vsake toliko pade dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Thunder wave ::

Meni je Xperia X1 služila komot 2 leti, pa je nisem premalo odpiral. Je pa se enkrat razrahljal flat kabel za ekran in se mi je ekran ob odprti tipkovnici ugasnil. Na servisu so težavo dokaj hitro odpravili.

nana123 ::

živjo

odločam se med nakupom samsung galaxy ace in LG optimus L5. Pri Mobitelu oba ponujajo oba za ceno 120eur (Itak Džabest) in glede na primerjavo zmogljivosti naj bi bil LG boljši. sicer nisem zahtevna uporabnica, me pa vseeno zanima, če sta mobitela vredna tega denarja in kateri bo dalj časa "zdržal"?

FlyingBee ::

spodaj link do primerjave specifikacij teh dveh mobitelov, L5 im večji zaslon vendar slabši ppi (bolj zrnata slika), ima pa več notranjega spomina kar prav pride in ICS ter boljšo baterijo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

SLO_Matej ::

nana123, poglej si še Samsung Omnio W z Windows Phone, ki je malo cenejša, a bo vrhunsko (hitro in zanesljivo) delovala že iz škatle. Poleg tega je tudi strojno zmogljivejša od teh dveh in vsaj en razred višje (ima tudi odličen Samsungov Super AMOLED zaslon).

Če želiš telefon preprosto uporabljati in se ne ukvarjati z njim zaradi njega, potem je to definitivno odlična izbira. Aja, pa ne zmeni se za prodajalce, ki ti ga bodo verjetno odsvetovali, češ da Windows Phone še ni preizkušen sistem, ker ne vejo kaj govorijo. ;)

mia89 ::

Živjo,

kupujem nov telefon (pri simobilu) in odločam se med naslednjimi:

- Samsung Galaxy Mini 2
- HTC - Desire C
- Sony Xperia U

Torej v cenovnem rangu med 100-150€ (orto smart paket)

Kateri med temi bi bil vredu?

flameir ::

Od teh definitivno Sony Xperia U (moje mnenje).
lp
««
9 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419978 (13253) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022790 (11638) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10236039 (32797) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716768 (13121) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725754 (22376) zadetek

Več podobnih tem