» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
34 / 51
»»

PrimozR ::

Najo angleško, pa nekih živcev pomojem ne potrebuješ, rečeš da je crknilo in pošlješ.

www.computeruniverse.de

Thunder wave ::

Na mojpaket.si (hčerinsko podjetje Pošte Slovenije) imajo Xperio E4 za 150 €, kar je nekoliko bolj ugodno.

jnovak ::

A v EU še vedno nimamo zrihtanih "evropskih garancij"? Ne vem no, za nekatere stvari to že več let lepo štima & zdi se mi, da bi moralo tudi za telefone. Pač neseš direktno do uradnega servisa v SLO (saj tudi če kupiš v Mercatorju, ni potrebno k njim -> in da oni pošiljajo na servis, ampak lahko sam direktno na servis odneseš). Je pa res, da nimam izkušenj s tem, tako da upam, da se kdo tu na forumu najde in kaj več pove na temo uveljavljanja garancije v SLO za naprave kupljene v EU (še posebej ko gre za točno take modele, ki se prodajajo tudi pri nas).

Imaš pa trenutno Xperia E4 @ electronic4you.si (AT) za 129 eur (in brezplačno dostavo tudi v SLO).

PrimozR ::

Hja, Motorola nima slovenskega serviserja, uvoznika, podpore, ničesar :)

mailer ::

Pa tudi, če bi ga imela. Po informacijah o drugih servisih je bolje, da pošlješ v tujino, boš prej dobil aparat nazaj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BCSman ::

Koliko je sploh verjetnosti, da bo za Xperio E4 lollipop? V neki novici je pisalo, da ga bo samo Z serija dobila.
Pri Lenovotu A536 je status "to be confirmed".

Thunder wave ::

Za Z serijo je ziher da dobi Lollipop, za ostale pa Sony zaenkrat še ne daje komentarjev. Po moje je realno, da Lollipop dobi, kaj več pa bolj težko. Pač flashaš custom ROM, ker za tak denar ima telefon dobre specifikacije.

IL_DIAVOLO ::

Kupujte googlove telefone.

grizzlybear ::

xperia e4 uporablja mediatek procesor. Za mediatek telefone custom romi praktično ne obstajajo, ker source koda ni prosto dostopna.

Bolhač ::

Rabim malo usmeritve, ker nisem ravno na tekočem s telefoni. Trenutni LG E-510 se je šel potapljat in iščem zamenjavo v rangu 100€. Nisem zahteven uporabnik-klici, sms, občasno internet.

Pregledal sem stanje v tem rangu, kjer se vrtijo LG L60, Samsung core 2 in Lumie 535, 630 in 635. Na bolhi sem našel Lumio 920. Za OS mi je načeloma vseeno, kolikor pa sem prebral pa so Lumie v tem rangu spodobne.

Nimam težav s tujino ali rabljenimi zadevami na bolhi, dokler so v garanciji. Prosil bi za predlog ali dva, da se bom lažje odločil. Hvala.

joman ::

vilonja ::

Grab it, kokr hitro lah.

luxxx7 ::

Bolhač je izjavil:

Rabim malo usmeritve, ker nisem ravno na tekočem s telefoni. Trenutni LG E-510 se je šel potapljat in iščem zamenjavo v rangu 100€. Nisem zahteven uporabnik-klici, sms, občasno internet.

Pregledal sem stanje v tem rangu, kjer se vrtijo LG L60, Samsung core 2 in Lumie 535, 630 in 635. Na bolhi sem našel Lumio 920. Za OS mi je načeloma vseeno, kolikor pa sem prebral pa so Lumie v tem rangu spodobne.

Nimam težav s tujino ali rabljenimi zadevami na bolhi, dokler so v garanciji. Prosil bi za predlog ali dva, da se bom lažje odločil. Hvala.


Za takšen budget, obvezno vzami nekaj od Lumie, spremljaj bolho ali vzami kakšen novi aparat s tujine, npr.:http://si.mobileshop.eu/mobiteli/nokia/...

vilonja ::

Ce dobi rabljenega (1 mesec) meizu mx3 za 120 eur bi bilo res zelo smesno vzeti tole lumio.

Pa se sam je rekel, da nima strahu nakupovati na bolhi.

hojnikb ::

mx3 za 120€ je steal :)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

hojnikb je izjavil:

mx3 za 120€ je steal :)
Tehnično je to zatajitev. Če verjameš v 120.

Bolhač ::

Hvala za predloge. Na znamki Meizu sem se že opekel, tako da jo bom raje preskočil.
Še eno začetniško vprašanje. Kako je z napravami drugih operaterjev, jih je potrebno odkleniti? Za tiste v prosti prodaji je verjetno vseeno.

knedl03 ::

Hej!
Malo pomoči prosim .. =)
Ker zadnje čase (ok .. če smo pošteni že od nakupa) moj telefon vse prej kot lepo dela, razmišljam o nakupu novega. Zaenkrat se odločam med LG G3 S in L Bello-tom. Po specifikacijah sta praktično ista, po ceni ne ravno. Pri zdajšnjem me najbolj moti baterija in stalno lagganeje - če ga imam samo na mizi in ga 2x pogledam iz razdalje 5m se bo v 10 min spraznil za 10%. Razen zvoka vse izklopljeno, svetlost na 0 .. Pred cca 2 tednoma zamenjana baterija za močnejšo in je končno bolje. Aja. Pa če 4 črke v smsu napišem v 5 min je to že ekspresno. =( Sicer mi je pa telefon ok.

Nazaj k bistvu: LG G3 S ali L Bello. (Bi G3 pa je prevelik .. in predrag.)
Ne morem se odločit med tema dvema. Kakšen nasvet?

P.s: Verjetno se splača malo počakat, da cene še malo padejo ... =D =D

P.p.s: Aja. Zdaj imam SG Core.

PrihajaNodi ::

Daj vzami lumio ce imas namen kupovati poceni Androide.

weasel ::

Bilokateri od teh dveh ti bo isto delal, kot sedanji.

flameir ::

Vzemi kitajca za 100-150€ ali pa lumio. Vse ostalo poceni sranje v slo ni vredno tega denarja


lp

jusv ::

Ali pa 1+1.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

GTX970 ::

Ima katera lumia iz WP8.1 v tem cenovnem rangu flash za snemanje v slabših pogojih ter spremenljiv focus ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

knedl03 ::

Hvala za predloge.
Sicer nimam izkušenj direkt s telefoni, ampak kitajcem ne zaupam ravno .. Lumia pa definitivno odpade! Pa še "grde" so. =D
O 1+1 bo za razmislit.

JurijTurnsek ::

Ima kdo Lenovo P70?
http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef...

Izgleda zelo dober nakup, če upoštevamo še 10% popusta ... edin velik pomislek naj bi bil slab sprejem signala (občutno slabši kot pri drugih mobitelih).
http://www.slatnaskejta.com

jizzer ::

Zdravo

Zanimajo me izkušnje z expansys trgovino, če jih lahko kdo deli.
Namen imam naročit MotoG, ker je edino tu LTE verzija.

Mi priporočate keri drugi mobitel do 200€ (tudi do 230 se stegnem)?
Čakal bi na Lumio640XL(boljša kamera, večji zaslon) ampak prej kot še bo to pri nas bo poletje. Gledam še zraven LG 3G S, ki je nekoliko starejši ampak mi je po izgledu dosti lepši od Moto g-ja(pa kakšen NFC itd...).

flameir ::

knedl03 je izjavil:

Hvala za predloge.
Sicer nimam izkušenj direkt s telefoni, ampak kitajcem ne zaupam ravno .. Lumia pa definitivno odpade! Pa še "grde" so. =D
O 1+1 bo za razmislit.


Razumm, da ne zaupas kitajcu ker je pred nekaj leti še veljalo, da so kitajci slabi telefoni. Zdaj pa ravno ni tako. Za 200€ imaš precej odličnih telefonov, ki bi te z nalepko samsung pri nas koštali 300,400€. Imaš temo "Nakup kitajskega telefona" pa si malo poglej. Za malo več denarja pa itak 1+1, samo gledena tvoje predloge je izgledalo, da ne boš ravno dala tolk denarja za telefon. :)

jizzer je izjavil:

Zdravo

Zanimajo me izkušnje z expansys trgovino, če jih lahko kdo deli.
Namen imam naročit MotoG, ker je edino tu LTE verzija.

Mi priporočate keri drugi mobitel do 200€ (tudi do 230 se stegnem)?
Čakal bi na Lumio640XL(boljša kamera, večji zaslon) ampak prej kot še bo to pri nas bo poletje. Gledam še zraven LG 3G S, ki je nekoliko starejši ampak mi je po izgledu dosti lepši od Moto g-ja(pa kakšen NFC itd...).


Za tak denar priporočam nekaj od tega.

SumTingWong je izjavil:



Za 200-250€ bi jaz zdajle raje vzel nekaj z MTK6752 procesorjem (64bit octa core). Če lahko verjamemo Antutu testom, je za vsaj 1.5x boljši od MTK6592.
Nekaj v smislu :
- https://www.iocean.it/smartphone/54-ioc... (249€ EU)
- http://www.jiayu.es/jiayu-moviles-chino... (225€ EU)
- http://www.coolicool.com/meizu-m1-note-... (220€ China)

So pa vsi 5.5" ekran, če te to ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

knedl03 ::

Ne gre za to, da ne zaupam kitajskim telefonom - dejansko so vsi kitajski. Bolj ne zaupam samemu naročanju etc. Slabe izkušnje. Če pa upoštevam še dejstvo, da vsa tehnika, ki jo kupim v relativno kratkem času šiba na servis .. Naa. =(

1+1 je bil tudi že prej v igri. =)

vilonja ::

Pohiti v kratkem naj bi dvignili ceno oneplus ona na 350 eur.

PrimozR ::

No, moj Nexus 4 je korejski. Tako da ne, vsi dejansko niso kitajski.

Dejmo že nehat s tole famo 'vse je kitajsko'.

Magic1 ::

PrimozR je izjavil:

No, moj Nexus 4 je korejski. Tako da ne, vsi dejansko niso kitajski.

Dejmo že nehat s tole famo 'vse je kitajsko'.

A si ziher da ni več kot 3/4 kosov Kitajskih? Made in večinokrat samo pove kje je bil sestavljen...
Magic

PrimozR ::

Ma, pol praktično ni izdelka, ki ne bi imel dela Kitajske v sebi. Pa čeprav je to v celoti v Evropi sestavljen avto, ki v mnogih elektromotorjih (teh je v avtih veliko) uporablja magnete iz redkih zemelj (kak neodim mogoče), ki jih kopljejo na kitajskem. A je to lopatanje kupa zemlje potem razlog, da je avto narejen na kitajskem?

Filipko ::

vilonja je izjavil:

Pohiti v kratkem naj bi dvignili ceno oneplus ona na 350 eur.


Kdaj je to "v kratkem"?

vilonja ::

https://oneplus.net/blog/2015/03/euro-p...
25. marca, torej v torek še lahko kupiš telefon oz. še prej, če imaš invajt.
lp

flameir ::

PrimozR je izjavil:

No, moj Nexus 4 je korejski. Tako da ne, vsi dejansko niso kitajski.

Dejmo že nehat s tole famo 'vse je kitajsko'.


Jaz sem govoril o prvih kitajskih telefonih - tistih, ki so dejansko iz tam in ne o uveljavljenih firmah kot so samsung in drugi.

P.S. Dejte že enkrat nehat primerjat avte z elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

PrimozR ::

Avti itak so elektronika, le da imajo zraven še par kosov pleha.

Bolhač ::

Sem malce pregledal Lumie in mi WP nikakor ne odgovarja, čeprav deluje kot zelo solidna zadeva.

Trenutno se odločam za Motorola G, 3G varianta za 110€. Je Mylemon preverjena trgovina?

Alternativa je Huawei 620s ob vezavi, ki pa mi ne deluje kot dolgoročna rešitev glede posodobitev.

M-XXXX ::

Draga mati se je odločila za menjavo telefona8-)

Kaj se priporoča kaj za:

-cca 100€

-cca 200€

Zadeva je lahko rabljena. Želje so relativno dober fotoaparat zaradi česar mogoče Moto G le ni najboljša izbira? Še kakšen dober predlog?

PrihajaNodi ::

Lumia 830

flameir ::

PrimozR je izjavil:

Avti itak so elektronika, le da imajo zraven še par kosov pleha.


Tista elektrobika v avtih je pa itak kitjaska. Admin smrdi po trolu.

PrimozR ::

Admin?

Ha, kitajska. Right. :)

M-XXXX ::

M-XXXX je izjavil:

Draga mati se je odločila za menjavo telefona8-)

Kaj se priporoča kaj za:

-cca 100€

-cca 200€

Zadeva je lahko rabljena. Želje so relativno dober fotoaparat zaradi česar mogoče Moto G le ni najboljša izbira? Še kakšen dober predlog?

Za zdaj vzel HTC One mini za 95€ :) Potem bomo pa videli, če bo zadovoljna s kamerco...

pobcc ::

Iščem nov telefon za fotra, do sedaj je imel Xperia mini.
Torej pogoji:
- čim manjši (max velikost 4.3', še bolše max 4')
- Slovenščina (to verjetno odpade Moto E? )
- čim cenejši( cca 100€ )
- android (ni šans, da ga sedaj naučim na kaj drugega)

kaarin ::

Pozdravljeni, prosim za pomoč pri nakupu novega telefona. Do sedaj sem uporabljala Lg L7 II , sedaj pa se odločam med Samsung S4 LTE, SAMSUNG S5 mini, LG G2, Samsung Grand Prime. Katerega bi priporočili? Za nakup novega pa se odločam predvsem zato da bi imel večji zaslon kot sedanji, uporabljala pa bi ga za smse,klice in internet. Nič posebnega torej :) Hvala za odgovore že vnaprej

facepalm ::

Ce mora bit obvezno kak iz tvojega seznama, bi jaz vzel LG G2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kaarin ::

Ne obvezno, katerega pa bi drugače priporočil? Sicer se najbolj nagibam k S4. Se jo še sploh splača kupiti?

facepalm ::

Pol je pa odvisno od budgeta.
Ce ga pa res ne potrebujes za vec kot klice, smsje in internet pa bi mogoce lahko pogledala za kaksno Lumio.

kaarin ::

Cena max 250. Ne Lumie pa mi sploh niso všeč :)

facepalm ::

Novo/rabljeno?
Operater/prosta prodaja?

Ker kolikor mi je znano je LG G2 za cca 250eur le pri operaterjih (z vezavo).

kaarin ::

O res hvala za hitre odgovore :D Ja na vezavo pri Telekomu in pa novo .. Iščem pa nekaj takšnega da bi ga uporabljala vsaj 2 leti, zato nevem če bi bila S4 dobra izbira..
««
34 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420043 (13318) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022852 (11700) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10236177 (32935) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716830 (13183) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725837 (22459) zadetek

Več podobnih tem