» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
35 / 51
»»

facepalm ::

S4 je ze malo outdated..
Vsak ima svoje okuse ampak kar se mene tice bi gledal (ne poznam cen na pamet):
- xperia z1
- lg g2
- galaxy s5
- note 3
-z1/z3 compact

odvisno koliko ti pomeni velik zaslon. ce ni tako pomemben bi jaz (ce bi danes kupoval gsm) dodal se cca 50eur (oz 3eur na mesec) in vzel z3 compact.

lg g2 in z1 so tam-tam
g2 ima vecji zaslon, z1 voodotesnost in 20mpx kamero
note3 in s5 (mislim da sta overbudget)
note3 ima najvecji ekran
noben od teh pa ti ne bo delal preglavic naslednji 2 leti..
moj vrstni red:
z3 compact
z1
g2
z1 compact
note 3
galaxy s5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

kaarin ::

Hvala za trud , bom pogledala pa se odločila :)

facepalm ::

ni za kej.
aja z3 compact sem priporocal zaradi super baterije, z1 compact pa ker je pomanjsana verzija Z1 (isti hardware) in zato malo cenejsa.

ok to je to.:)
im out:)

PrimozR ::

Še vedno je tam Moto G za ~200 € brez naročnine...

facepalm ::

PrimozR je izjavil:

Še vedno je tam Moto G za ~200 € brez naročnine...

Ce nima namena menjati operaterja v naslednjih dveh letih, je imho lg g2 za 250eur boljsa kupcija, kot moto g za 200eur.

kaarin ::

Kaj pa mogoče malo cenejši LG G3 S? Se splača nakup? Ker mi aneks poteče novembra moram tako odplačati 40 eur, torej bi me LG G2 prišel 300, kar pa mi je preveč za telefon ki ga uporabljam za osnovne potrebe :)

facepalm ::

Tudi G3S bo za tvoje potrebe dovolj.

kaarin ::

Sem na koncu vendarle vzela Lg G2 tako da upam da mi ne bo žal :)

Kaja2 ::

Živjo,
se opravičujem, če sem malo zgrešila temo.
Situacija je naslednja: ko sem sklenila naročniško razmerje nisem vzela nobenega telefona. Sedaj po enemu letu pa bi želela nov telefon in me zanima ali je potrebno plačati razliko, tako kot pri predčasnemu nakupu telefona?

PrimozR ::

Razliko med?

Ko se vežeš za dve leti, telefon dobiš 'pod ceno'. In razliko v maloprodajni ceni ter ceni, ki jo plačaš ti, 'odplačuješ' z vezavo, vsak mesec 1/24 razlike, če se vežeš za dve leti. Če želiš nov telefon prej, moraš takoj pokriti še neplačano razliko. Če telefona ne vzameš, prav tako plačaš to razliko. Zdaj pa povej, koliko je 0 * 12/24 (če upoštevamo eno leto dvoletnega razmerja, 0 je seveda cena tvojega neobstoječega telefona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Kaja2 ::

Ne vem točno, veš čas so mi govorili samo, da moram plačati neko razliko.
Moja napaka, do konca vezave imam še 14 mesecev, vzela pa bi telefon Samsung galaxy s5, ki v mojem paketu stane 17€ na mesec. Koliko bi potem morala še doplačati?

hojnikb ::

Odvisno od paketa..

itk ti more vse pisat na strani od operaterja..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Če ti govorijo, da moraš pokriti razliko, nekaj imaš. Al telefon za enkoga drugega ali pa kak bonus (Simobil ponuja nekih 50 € bonusa oz. nižjo mesečno naročnino, če se vežeš brez aparata). Če nimaš nič od nič (brez aparata pri Mobitelu), načeloma ne smeš imeti doplačila. Jaz sem od maja 2012, ko mi je potekla vezava, pri Mobitelu že 2x menjal paket in se nisem nikoli vezal.

Kaja2 ::

Zanimalo me je ravno to, če moram kaj doplačati, čeprav nisem vzela nobenega telefona, sem potem kar na info poklicala pa so mi razložili. Še vseeno najlepša hvala za pomoč.

PrimozR ::

In kaj so ti povedali? Da moraš? (Če ja, zakaj?)

Kaja2 ::

Da mi ni treba, saj na ta paket nisem vzela še nobenega aparata.

Sarkozy ::

odločam se za nakup mobitela
3 imam na izbiro, vsi za 60eur na 24m vezavo
*experia E3
*LG F60
*galaxy core2

kateri bi bil najboljša izbira?
Ils sont fous ces Slovenes!

Heavy ::

Sony

joman ::

Sony ma samo 2 gb prostora za aplikacije

hojnikb ::

vsi 3je so žalost
#brezpodpisa

fopi ::

Kaj se trenutno bolj splaca moto g (1 gen) ali moto E (2 gen)?

Gre se za manj zahtevnega uporabnika. Pri moto e me najbolj moti da nima flasha. Hitrost procesorja in LTE ni tako pomembno. Zaradi velikosti ne gledam moto G 2 gen.

hojnikb ::

moto g. Boljši display.
#brezpodpisa

m4ke ::

Zanima me vaše mnenje med Samsung Galaxy S5 in LG G3 (ali morda kak drug v tem cenovnem rangu) za katerega bi se odločili?

System ::

S5 bi vzel jaz osebno, če bi izbiral med tema dvema. Imam same pozitivne izkušnje z Samsungi...

ronaldo ::

Tudi moja punca bi rada imela nov mobitel. Nujno je da je ekran manjsi kot 5.0inch, da ima flash, in ce je mozno vec kot 1gb ram za okrog 150eu, je to sploh mogoce razen kitajskih telefonov ?

Telefon bi narocili iz tujine, hocemo 2 letno garancijo ce se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

hojnikb ::

Moto G prva generacija. Ima pa samo 1G rama
#brezpodpisa

Egidij88 ::

DEAL ALERT!!!

Moram reči, da me mika. :)

ronaldo ::

Hvala hojnikb, glih to sem gledal. Cena je 150eu + postnina 11. Gledam tudi druge z 1gb rama, ker kot vidim z 2gb rama ne bo takega telefona za ta denar.
Ima kdo kaksne izkusnje z LG Electronics F60 D390N (cena manj kot 110eu) ?

PrimozR ::

Egidij88 je izjavil:

DEAL ALERT!!!

Moram reči, da me mika. :)

Zadeva je US. Kako boš naročil v Evropo, še bolje, kako v Slovenijo? Kako je s 3G/4G frekvencami?

Egidij88 ::

Eh, sem videl potem ja. Dobra oferta though.

PrimozR ::

Hja, par mesecev pa bodo morali počai izdajati 3. generacijo, če bodo nadaljevali letno kadenco...

Ha, talking about it, sem pogooglal GSM Areno, da bi pogledal datum izida Moto X 2014, je pa prva novica tale: http://www.gsmarena.com/alleged_specs_o... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

galu ::

Kaka priporočila za telefon, ki izpolnjuje pogoje:

- majhne dimenzije
- dobra selfie kamera
- cca 400€

Če bi še build quality bil dober pa bi bil že luksuz. Telefon jasno ni zame. :D
Tako to gre.

Kebo ::

galu je izjavil:

Kaka priporočila za telefon, ki izpolnjuje pogoje:

- majhne dimenzije
- dobra selfie kamera
- cca 400€

Če bi še build quality bil dober pa bi bil že luksuz. Telefon jasno ni zame. :D

Kaj takega mogoče, je zlo lep telefon majhen edino selfie kamera ni ne vem kaj. Tadrugi je pa malo večji sam boljši telefon po mojem mnenju.
http://www.mobisvet.si/index.php?route=...
http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

Thunder wave ::

galu je izjavil:

Kaka priporočila za telefon, ki izpolnjuje pogoje:

- majhne dimenzije
- dobra selfie kamera
- cca 400€

Če bi še build quality bil dober pa bi bil že luksuz. Telefon jasno ni zame. :D

Xperia Z3 Compact je najverjetneje to kar iščeš.

JackOdpirac ::

Dejte mi povedat, če je kaj bolšga na trgu kot Fire phone za 99gbp? Vem, da je zaklenjen, itak sm tle gor še neki časa.

weasel ::

Glede na to, da HTC One M8 še vedno drži ceno, je to v redu nakup, če bi hotel telefon obdržati 2 leti? Malo me skrbi, ker je že dokaj star model v svetu smartphone-ov.

gwertix ::

Kaj mislite o tem telefonu? HTC One mini 2 na Simobilu za 144€ z vezavo...

markosismis ::

Pozdravljeni,

iščem telefon do 150€, lahko je tudi rabljen, vseeno ali Android ali WP.
Telefon naj ima čimboljšo baterijo.

lp

radmannsdorf ::

moj predlog: http://si.mobileshop.eu/mobilni-telefon...
poštnina je free. hitra dostava-preverjeno.

markosismis ::

Radmannsdorf

Kolikor gledam ta nima baš neke dobre baterije ali?

jizzer ::

markosismis je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem telefon do 150€, lahko je tudi rabljen, vseeno ali Android ali WP.
Telefon naj ima čimboljšo baterijo.

lp


Moto E - Android
Lumia 640 - WP (doplacilo 10€)

Dober dil

bobicek ::

Tudi sam bom moral zamenjati telefon. Zdaj imam 5 let starega Samsunga. Dela še super, a je povsem neprimeren za brskanje po internetu. In to je zadeva, ki jo nujno rabi nov telefon, da bo čimbolj primeren za internet. Tablica ne gre, je prevelika za prenašanje.

Zaželjeno, da ima še dokaj dobro(ali pa čimboljšo baterijo, sedanja še po petih letih drži cel teden). Cena, nekje do 150€ lahko tudi preko, če dobim za tistih par 10€ res nekaj boljšega.

Telefon je lahko čimbolj preprost, ne rabi imet nekih svetlečih robov(pa sej en kupujem novoletne jekle no).

PrihajaNodi ::

Lumia 640

bobicek ::

H temu postu
https://slo-tech.com/forum/t432366/p479...
dodajam, še to, da ne rabi imet nekega hudega fotoaparata, kamere.

Glede interneta, lahko da bo odprtih tudi po 5 zavihkov in več(do 10 recimo). Torej verjetno rabi kar močan procesor, ram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobicek ()

trnvpeti ::

elephone P4000, izredno varčni cpu 6735 quad a53, JDI ekran(tud varcni) 720p, baterija ogromna 4600mah in se hitro polni, ram je pa only 1G (za 10 zavihkov), cena z dajatvami okoli 150eur

PrimozR ::

Al nekaj iz Nokiinih vrst oz. Moto G iz Nemčije za slabih 200 €, al 2014 (5") al pa 2013 (4,5") izdajo. Specifikacije so razen diagonale med telefonoma praktično enake, cena pa tudi podobna.

trnvpeti ::

razni reviewi(ne MS PR) za L640(pod to sploh ne kupovat) pravijo, da je koncno zelo izboljsan ekran in kamera

The battery barely moves when idle and when used for standard tasks such as internet browsing or listening to music it falls about 3-5% per hour. Video hits that battery a little harder, using up about 7-10% for every hour watched, while gaming does the most damage and can drain as much as 20-25% in only half an hour.

The front camera has a very poor resolution, the battery life is short...

zila90 ::

Pozdravljeni!
Konec tedna nameravam kupiti novi mobitel. Odločan se med naslednjimi:

- HTC Desire 620G Dual SIM
- Huawei G620S
- LG L BELLO

Zanima me katerega mi bolj priporočate in ali imate kakšne izkušnje z naštetimi.

Razmišljal sem tudi o Nokii Lumia 830, vendar sem do sedaj vedno uporabljal
samo Android in me malo skrbi ali bi se lahko navadil na Windows Mobile :/

Hvala za pomoč! Lp

Lonsarg ::

Razlike so vedno manjše, recimo pull-down notification imajo tako iOS, kot Android kot Windows phone. Aplikacije so pač kakršne so, to pa že pokriva 95% uporabe telefona. Še največjka sprememba je settings meni in drugačen IZGLED start screena. Funkcionalnost je namreč enaka, bližnice in widgeti.

Egidij88 ::

Kaj menite o mobisvetu? Kolikor sem na hitro primerjal cene, nimajo visokih vs. expansys, majdic, electronic4you itd. Ali pa se splaca iz nemcije? Za telefone npr. moto g, lg g3, one m8...
««
35 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420014 (13289) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022808 (11656) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10236092 (32850) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716784 (13137) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725782 (22404) zadetek

Več podobnih tem