» »

Indijski tablični računalnik za 30 evrov postaja realnost

1
2
3

Ramon dekers ::

ALT je izjavil:

pa ti ves, da je 2 lete nazaj avto, ki je pri nas kostal 20k EUR v US kostal vsaj 30k$, ce ne se vec? in cena je 19kEUR v akciji in ne 18k kot trdis.
ti tudi rad podtikljivo navajas svoje argumente, ki imajo bore malo veze z resnico.

sicer pa 19kEUR niti ni tako malo za avto in seveda ima vse potrebne certifikate. tako da ima bore malo veze z jokanjem, zakaj si vsak ne sme iz kitajske uvoziti karkoli mu pade na pamet.

sicer pa nikakor ne trdim, da kitajci ne morejo proizvajati kvalitetnih izdelkov po nasih standardih. seveda jih lahko, ampak temu je tudi primerna cena. trdim pa, da za 1/5 cene ne bos nikoli dobil enakega izdelka, ker enostavno to ne gre tako. vedno se poseze po raznoraznih varcevalnih ukrepih, ki jih kitajci odlicno obvladajo.

hardstyle, za to so pa krivi le trgovci, ki v zelji po maksimalnem dobicku narocajo iz sivega trga in pri nas prodajajo po originalni ceni.

sicer pa se mi zdi, da je okapi ciljal na to, da se po drugih trziscih prodajajo drugacni modeli, in zato ne mores sklepati, da gre za ponaredek, ce ga ne najdes na spletni strani prodajalca. obstajajo pa tudi isti modeli, ki imajo na razlicnih trziscih razne spremembe, kaksen kos drugace pobarvan, drugacne vezalke itd..
tako da ce kupis pri nas, in ima zadeva originalne etikete in embalaze sem skoraj preprican da ne gre za ponaredek. se pa seveda da kupiti tudi ponaredke v trgovinah, vendar ti ne pridejo z holografskimi nalepkami, embalazo itd, kot orginal..


"sicer pa nikakor ne trdim, da kitajci ne morejo proizvajati kvalitetnih izdelkov po nasih standardih. seveda jih lahko, ampak temu je tudi primerna cena."

Če bi odstranil znamko, marže, in carino uf uf se ti sanja ne po kakšnih cenah bbi to lahko naredili.


pred leti so za hervis na carini dobili ponarejeno blago tega so seveda zažgali. Ko so vprašali lastnika trgovine kako je do tega prišlo je on rekel da enostavno ne ve in da je bilo naročeno originalno blago! Vprašanje ki se mi tu poraja, koliko pa je še ponarejenega blaga ki gre skozi carino?

donfilipo ::

ALT je izjavil:

pa ti ves, da je 2 lete nazaj avto, ki je pri nas kostal 20k EUR v US kostal vsaj 30k$, ce ne se vec? in cena je 19kEUR v akciji in ne 18k kot trdis.
ti tudi rad podtikljivo navajas svoje argumente, ki imajo bore malo veze z resnico.
sicer pa 19kEUR niti ni tako malo za avto in seveda ima vse potrebne certifikate. tako da ima bore malo veze z jokanjem, zakaj si vsak ne sme iz kitajske uvoziti karkoli mu pade na pamet.
sicer pa nikakor ne trdim, da kitajci ne morejo proizvajati kvalitetnih izdelkov po nasih standardih. seveda jih lahko, ampak temu je tudi primerna cena. trdim pa, da za 1/5 cene ne bos nikoli dobil enakega izdelka, ker enostavno to ne gre tako. vedno se poseze po raznoraznih varcevalnih ukrepih, ki jih kitajci odlicno obvladajo.


Ajoj 18990 in 19k. Ne grem se za točne cene, ampak debato o pricipu. In konec koncev a ga boš plačal, če ga jaz zbarantam na 18k;((

In ne gre za razlike 5x, ampak pri avtih 2x. Pri nekaterih rečeh pa tudi do 10x. Ampak dobro. Važno je, da se razumemo, da kitajski avto dejansko počasi tudi prodira, (da pa je praktično še brezimen in prodirajoč in morda zato prava prilika) da friedmanovi zakoni z nekaj spretnosti in vztrajnosti vseeno prevagajo celo nad trdo birokracijo, ki jo osebno poznam, in ki jo ima še vedno vsaka država posebej, kako je pa s skupno pa niti ne vem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Pa še nekaj kar sem sedaj opazil. Mi razen renaulta ki veliko proda doma, nimamo nič. Zato verjetno tudi pritiskov na certifikatorje ni. Kako je točno s carino in kvotami bi bilo zanimivo vedeti. Ampak kot sem opazil, pa pri nemcih tako kot je bilo zaroteno, avta praktično še vedno ni;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Seljak ::

Kak se vam da toliko pisat,pojdite raje v pojstlo k svoji ženi ali pa punci,kot pa da delate teorijo zarote proti temu indijskemu tabličnemu računalniku.Kaj mislite,da boste rešili svet,ker kar nekaj pametujete :))
Včasih me je kar malo strah ko berem vaše komentarje in študije. Pojdite ven na zrak,prižgite cigareto ali pa joint(nekateri bi ga res potrebovali) in se malo pomirite,kajti Indijci bodo kljub vašim pritožbam začeli prodajati to njihovo čudo :D

Zero0ne ::

Seljak je izjavil:

Kak se vam da toliko pisat,pojdite raje v pojstlo k svoji ženi ali pa punci,kot pa da delate teorijo zarote proti temu indijskemu tabličnemu računalniku.Kaj mislite,da boste rešili svet,ker kar nekaj pametujete :))
Včasih me je kar malo strah ko berem vaše komentarje in študije. Pojdite ven na zrak,prižgite cigareto ali pa joint(nekateri bi ga res potrebovali) in se malo pomirite,kajti Indijci bodo kljub vašim pritožbam začeli prodajati to njihovo čudo :D


Po vseh reportažah sodeč gre za kitajsko napravo, ki jo indijska vlada kupuje na veliko in namerava prodajati po socialni ceni za namene izobraževanja. Normalna tržna cena v Kitajski je nekaj nad $100, kar pomeni v EU €150.
uname -o

ALT ::

8 let nazaj je bil krepko drugacen tecaj $ vs EUR kot pa pred 2 leti.. sicer pa se mu zopet pocasi priblizujemo.. ;((

moris, naredijo ga ze dosti ceneje kot ga imas na policah, v to ni dvoma. na policah pa ga ne bos videl dosti ceneje..

zadeva je pa baje bila predstavljena pred kratkim na sejmu, in naj bi imela prodajno ceno 100$. vendar to nima vracunate vecmiljonske kolicine, ki bi jo indija imela. lahko zamenjajo se kaksen del da spustijo ceno in niti ne bo treba drzavi veliko subvencionirat. je pa treba razumeti, da v indiji 30$ pomeni bistveno vec, kot pri nas. vedno je lepo gledati, kako bi z evropsko placo lahko zivel v aziji..

Seljak ::

Zero0ne je izjavil:



Po vseh reportažah sodeč gre za kitajsko napravo, ki jo indijska vlada kupuje na veliko in namerava prodajati po socialni ceni za namene izobraževanja. Normalna tržna cena v Kitajski je nekaj nad $100, kar pomeni v EU €150.


Tržna manipulacija >:D

nekikr ::

@ALT: ...dokler te ne bi lokalci oropali in med tem ubili... V Keniji recimo ima familiarni kolega hišo/vilo v nekem turističnem centru. Super in fino, dokler se držiš znotraj tega, s privat vojsko varovanega območja. Če bi imel jajca in se zapeljal 10km ven se najbrž ne bi vrnil.

ALT ::

dobro no, kenija in ostale kriticne afriske republike so res razred zase. to se ne pomeni, da ne mores najti miren koscek sveta v aziji, kjer lahko uzivas z evropsko placo.

btw, kaj pa sploh se pocne tam, ce ni financno prisiljen? to mi ni nikoli slo v glavo, ko vidis kako tisti konci izgledajo, folk z denarjem pa zivi par kilometrov stran..

donfilipo ::

Nekaj drugega me še muči. Po informacijah naj bi bili tudi naši lastni izdelki (evropski seveda, ker smo lokalno malomali, za kitajsko večjo vas:), doli cenejši. Pomeni ne glede kje in kako je bilo narejeno, je na kitajskem ceneje:) Kako je to mogoče. To me pravzprav ves čas muči, in za tem se seveda skriva potem vprašanje, kako kvalitetno dejansko živijo potem kitajci. GDP sem že razvozljal pomeni prekleto malo za realna stanja. Pomeni seveda neko imaginarno kolektivno maso, ki ni brez učinka, a realno za trpina pa ne prav dosti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ALT ::

cenejsi gledano s cigavega stalisca? za povprecnega kitajcka, ki ima placo 1/5 nase, gotovo niso poceni. ker zadeve sigurno ne prodajajo po 1/5 nase cene. je pa mozno da je sama cena nekoliko nizja kot pri nas, saj gre za vecje trzisce, drugacno zakonodajo in obdavcitve, potem pa se vprasanje, ce nima podjetje tovarne med drugim tudi tam doli.. v bistvu me zanima, kaj si mislil s tem ceneje?

donfilipo ::

Kitajec nima 1/5 naše povprečne plače. Ali pa sem narobe videl. Wait.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ALT ::

eh 1/5 je namisljena cifra, lahko vstavis tudi 1/10 ali kolikor ze je dejansko stanje. bom naslednjic napisal 1/x ce ti bo lazje :)

donfilipo ::

Ma kitajska je enigma. In se bojim da že sedaj na biciklih če se prav spomnim povprečna plača niha po različnih podaktih med 350 in 420EUR, s tem da so si vsi enotni, da pa jim najhitreje raste, in ko kitaj pravi, da je življenje lahko doli tudi ZELO poceni, no potem se upravičeno vprašam, če nismo razen avtov in še nekaj 'luksuza':) že na slabšem!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

http://www.businessweek.com/magazine/co...

tole se splača prebrati.


V bistvu je cca 1/5 naše plače:"? Labor shortages are forcing the company to boost wages. Last year salaries surged 40%, to an average of $160 a month, and Yongjin still can't find enough workers. "

donfilipo ::

To ni povpečje. To so tako imenovani crnci, po moje. Imajo kitajci tudi močne birokrate in kapitaliste in obilo trgovčkov.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

in članek je bil napisan leta 2006. Vprašanje kako je sedaj...

Okapi ::

Pomeni ne glede kje in kako je bilo narejeno, je na kitajskem ceneje:) Kako je to mogoče. To me pravzprav ves čas muči,
Pogledati moraš, kaj sestavlja ceno. Poleg tovarniške cene izdelka (ki je tudi različna, glede na količino, in če Kitajci kupujejo, je lahko količina precej velika:-) so še davki (DDV in tisti bolj skriti) ter trgovske marže (od trgovcev na debelo do tistih na drobno), včasih še carina. Prevoz na Kitajsko (ali iz Kitajske) je pri veliko izdelkih praktično zanemarljiv.

Če so davki nižji in se trgovci zadovoljijo z nižjo maržo, lahko hitro pridelaš 30-40% nižjo ceno, pri nekaterih izdelkih, kjer so marže visoke, lahko še precej več. In to čisto legalno, brez sivega uvoza, šverca in s kamiona padle robe, ki smo jo včasih kupovali v onih trgovinicah okoli glavnega štacjona v Muenchnu, če je bila priložnost, pa tudi v Kowloonu in Singapurju.;)

O.

Ramon dekers ::

donfilipo je izjavil:

To ni povpečje. To so tako imenovani crnci, po moje. Imajo kitajci tudi močne birokrate in kapitaliste in obilo trgovčkov.



zakaj so črnčki? če si ne more privoščiti avta, lahko pa varčuje in si zlahka privošči hrano, nevem zakaj so toliko na slabšem, ali obratno marsikdo od nas bi se vozil s kolesom, da bi imel zato kar imajo oni.

donfilipo ::

Črnčki ker nimajo povprečne plače, čeprav bi si jo vsaj po moje zaslužili bolj, od številnih birokratov.
Ampak kar sem našel tudi blazno niha.
In potem ni čudno, da se da preživeti ZELO poceni, plače pa so tudi zelo različne.

http://www.q2hoo.com/2010/07/average-sa...
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

5300 kitajskih cekinov na mesec bi bilo 608EUR. V najrevnejšem delu (na spisku) pa 350EUR.

Pomeni sem nekje kar zadel. Zdaj kdo bo pa ravolzjlal ali je to neto ali bruto 'crno' ali z malico, je pa že umetnost:)
Ampak groba moja slika je, da prvo stopničko po maslowu (hrano, stanovanje, gretje) zadovoljijo lažje kot pri nas z našimi plačami!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

hmm torej imajo v šanhaju čisto solidno plačo?! 784.49$ pa tudi če je bruto recimo pride nekje to 600 neto. Kar je še vseeno super glede na to da večinoma spijo v tovarnah, in koliko berem članke imajo tudi malice in kosila tam (menze) denar nesejo pa v province in so tam šefi. Je pa Šanghaj tudi dražji kot ostale province jasno.

ALT ::

je pa pomemben podatek, da je 40% ljudi zaposlenih v kmetijstvu. kar znese nekih 300mio ljudi. torej toliko, kot je prebivalcev USA imajo oni samo kmetov..

gledati place v shanghai in iz tega sklepati o povprecni placije je absurd. ze pri nas je ogromna razlika v placah v LJ in placah v prekmurju, tam pa je razlika med takim mestom in podezeljem se veliko vecja.. zgovoren je tudi seznam teh 7ih pokrajin, kjer ima ze 5ta pokrajina skoraj pol manjse place, pa gre za 5to najbogatejso pokrajino.. kje so sele vsa ostala..

Ramon dekers ::

ALT je izjavil:

je pa pomemben podatek, da je 40% ljudi zaposlenih v kmetijstvu. kar znese nekih 300mio ljudi. torej toliko, kot je prebivalcev USA imajo oni samo kmetov..

gledati place v shanghai in iz tega sklepati o povprecni placije je absurd. ze pri nas je ogromna razlika v placah v LJ in placah v prekmurju, tam pa je razlika med takim mestom in podezeljem se veliko vecja.. zgovoren je tudi seznam teh 7ih pokrajin, kjer ima ze 5ta pokrajina skoraj pol manjse place, pa gre za 5to najbogatejso pokrajino.. kje so sele vsa ostala..



zakaj je absurd? Plače so se jim kar precej dvignile, in sem tudi zadnjič bral kako so začeli vlagati v kmetijstvo ter dajati subvenciji in zemljo da bi tako ljudi odbili od preseljevanja v mesta.
Res se plače razlikujejo od pokrajin, vednar so tudi cene v teh pokrajinah nižje, sedaj pa ti povej ali je cena kruha kaj nižja v prekmurju kot v ljubljani?

donfilipo ::

ALT je izjavil:

je pa pomemben podatek, da je 40% ljudi zaposlenih v kmetijstvu. kar znese nekih 300mio ljudi. torej toliko, kot je prebivalcev USA imajo oni samo kmetov..
gledati place v shanghai in iz tega sklepati o povprecni placije je absurd. ze pri nas je ogromna razlika v placah v LJ in placah v prekmurju, tam pa je razlika med takim mestom in podezeljem se veliko vecja.. zgovoren je tudi seznam teh 7ih pokrajin, kjer ima ze 5ta pokrajina skoraj pol manjse place, pa gre za 5to najbogatejso pokrajino.. kje so sele vsa ostala..


Ne ne sem videl nekje podatke za celo Chino. Bilo je 420€. Ameriški. (sem uporabil currency calculator:) V dolarjih je bilo še več. Niso kitajci več reveži. Je pa res, da imajo ogromno skromnih kmetov, ki pridelujejo 'zastonj' hrano in lačni niso. Pri nas poznam kar dosti kmetov, ki niso pridelali niti enega krompirja, imajo najmanj po 200k€ na kontu in se vozijo s harley davidsoni z naci čeladami;((In ne vem zakaj bi ravno marjanci lagali.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Hardstyle ::

donfilipo je izjavil:

Nekaj drugega me še muči. Po informacijah naj bi bili tudi naši lastni izdelki (evropski seveda, ker smo lokalno malomali, za kitajsko večjo vas:), doli cenejši. Pomeni ne glede kje in kako je bilo narejeno, je na kitajskem ceneje:) Kako je to mogoče. To me pravzprav ves čas muči, in za tem se seveda skriva potem vprašanje, kako kvalitetno dejansko živijo potem kitajci. GDP sem že razvozljal pomeni prekleto malo za realna stanja. Pomeni seveda neko imaginarno kolektivno maso, ki ni brez učinka, a realno za trpina pa ne prav dosti.


Kjer sem delal smo en čas prodajali izdelke ki so bili namenjeni izvozu. Cena pri nam 480€, cena v tujini 360€, gre pa se za izdelek gorenja in čisto enak model,karakteristike in vse ostalo. Enak izdelek! Aja, kot zaposlen sem dobil popust, ampak še zmeraj se mi je splačalo it v avstrijo pa to je bilo lani da nebi kdo reko 20 let nazaj.

Kako kvalitetno živijo je spet odvisno koga vprašaš. Mi poznamo samo to kar preberemo, vsi vemo da v applovi,hpjevi in še marsikateri drugi tovarni delajo kot živine. In? Nič, pa še vedno damo 500€ za neki izdelek ki ni vredn pol tolko(pretiravam). Jebiga... kot je nekdo povedal mi lahko doktoriramo tukaj pa se nebo nič spremenilo.

Okapi ::

Ampak groba moja slika je, da prvo stopničko po maslowu (hrano, stanovanje, gretje) zadovoljijo lažje kot pri nas z našimi plačami!
Problem pri Kitajčkih je, da je standard nižji kot pri nas. In to velja tako za hrano, stanovanje in ogrevanje (ter vse drugo).

Kako točno je zdaj tam sicer ne vem, ampak pred 20+ leti so imeli recimo ogrevanje v študentskih domovih administrativno geografsko določeno - na severu so imeli ogrevanje, bolj na jugu pa preprosto ne. In so pač tisti mesec ali dva pozimi študenti zmrzovali pri recimo 10 ali 15 stopinjah. Saj če imaš oblečeno puhovsko in si ponoči pokrit s pernico, se da preživeti;)

Podobno velja za stanovanja. Pri nas revna štiričlanska družina živi v recimo 50 kvadratov velikem stanovanju, na Kitajskem pa je to dovolj za vsaj dve takšni družini. Riž je pa tudi poceni in nasiten.


Skratka, za 100 evrov (govorim na pamet) lahko pokrijejo te osnovne zadeve, na ravni, kot se njim (za zdaj) še zdi sprejemljiva. In jim potem ostane tudi za kakšen tv, moped in še kaj. Postajajo pa seveda tudi Kitajci bolj zahtevni, vprašanje je samo, koliko so po naravi, oziroma zaradi svoje konfucijanske vzgoje, skromnejši od nas zahodnjakov.

O.

donfilipo ::

Hardstyle je izjavil:

....Jebiga... kot je nekdo povedal mi lahko doktoriramo tukaj pa se nebo nič spremenilo.


Kaj da ne. Imaš vsaj dobro zveneč govor na bombaškem suđenju ko počiš sekretarja, ker se predsednik skrije;((

No resno...takole se veliko tudi naučiš in zveš. Pa tudi kak sprememba se potem slejkoprej zgodi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ALT ::

absurd je to, da na podlagi najbogatejse regije sklepas povprecje cele drzave. glede na to, da ima 5ta najbogatejsa regija povprecje nekih 300-400EUR, je tezko reci da ima cela drzava toliko.. je pa res, da je prekleto tezko najti podatek..

kruh je res cenejsi, to pa ne pomeni, da je nov avto v prekmurju pol cenejsi kot v ljubljani ane? nisem trdil, da za kruh ne morejo spraskati, ampak cela kitajska nima priblizno taksen standard, kot ga ima shanghai.

saj res ni vreden toliko (ce gledas na porabljen material in delo za izdelavo), vendar je potrebno pokriti tudi raziskave in razvoj, ter nekaj seveda zasluziti. ga pa preprosto ne bos dobil po veliko nizji ceni (iphone je najcenejsi v hongkongu, in to je nekih 20% manj kot v UK), v lokalni stacuni pa sploh ne. kaksna je cena kruha za 9imi gorami pa nima smisla debatirat.

to kar pravi okapi pa je tudi res. nimajo se vcepljenega potrosniskega razmisljanja ter so dosti bolj skromni kot smo na zahodu, tako da lahko le ekstazirajo v ob pogledu na zadnja desetletja njihovega razvoja. zanima pa tudi mene, do kdaj bodo vzdrzali tako.

donfilipo ::

Ne sklepam na podlagi shanghaja. Videl sem podatek za celo kitajsko ampak moraš imeti srečo, da ga najdeš. Vsi podakti o plačah so nekako skriti. Pa o cenah tudi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

hotel sem ti samo povedati da je pri nas cena v trgovini takšna kot je ne glede na pokrajini, enaka cena avtomobilov...

Ne sklepam na podlagi najbogatejše regije, samo če vzamem kmeta iz najrevnejše province ki pride delat v šangaj in se vrne v najrevnejšo provinco lahko s tem denarjem kar lepo preživi družino!
Kako je tu?Če pride nekdo iz prekmurjadelati v lj. bo lahko v prekmurju s povprečno plačo preživel družino v prekmurju?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Cene v lendavskem mercatorju so res enake kot v ljubljanskem, ampak na kmetih imajo ljudje na splošno precej manjše stroške za hrano, ker lahko kar precej sami pridelajo, ali poceni dobijo pri sorodnikih in sosedih.

O.

Hardstyle ::

ALT je izjavil:

absurd je to, da na podlagi najbogatejse regije sklepas povprecje cele drzave. glede na to, da ima 5ta najbogatejsa regija povprecje nekih 300-400EUR, je tezko reci da ima cela drzava toliko.. je pa res, da je prekleto tezko najti podatek..

kruh je res cenejsi, to pa ne pomeni, da je nov avto v prekmurju pol cenejsi kot v ljubljani ane? nisem trdil, da za kruh ne morejo spraskati, ampak cela kitajska nima priblizno taksen standard, kot ga ima shanghai.

saj res ni vreden toliko (ce gledas na porabljen material in delo za izdelavo), vendar je potrebno pokriti tudi raziskave in razvoj, ter nekaj seveda zasluziti. ga pa preprosto ne bos dobil po veliko nizji ceni (iphone je najcenejsi v hongkongu, in to je nekih 20% manj kot v UK), v lokalni stacuni pa sploh ne. kaksna je cena kruha za 9imi gorami pa nima smisla debatirat.

to kar pravi okapi pa je tudi res. nimajo se vcepljenega potrosniskega razmisljanja ter so dosti bolj skromni kot smo na zahodu, tako da lahko le ekstazirajo v ob pogledu na zadnja desetletja njihovega razvoja. zanima pa tudi mene, do kdaj bodo vzdrzali tako.



Zakaj pa prekmurca stane kruh enako kot ljubljančana al pa recimo dunajčana? Pri nam ni te delitve pa bi tud lahko bila. To ti je absurd!

Halo? 20% pri 500€ je 100€ se ti ne zdi to konkretno ceneje? Si pri nam kdaj opazil znižanje cen glede na svetovni trg? Jaz sem samo takrat kaj opazil ko so se cene zvišale. Nafta gre po svetu dol, v sloveniji pa gor =) Only in Slovenia.

No ja, če jaz nebi mel 200cm višine tud nebi rabil tak velike postelje pa tak visokih stropov in bi komot živel pri kakem m^2 manj ;)

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

Cene v lendavskem mercatorju so res enake kot v ljubljanskem, ampak na kmetih imajo ljudje na splošno precej manjše stroške za hrano, ker lahko kar precej sami pridelajo, ali poceni dobijo pri sorodnikih in sosedih.

O.



gvoriš za kmete, kaj pa tisti ki niso kmetje? jezus sem pozabil da v prekmurju sploh dela ni...

ALT ::

ampak to ti js pravim, ce je v najbogatejsi provinci placa 600EUR, 3tja najbogatejsa pa ze na 400EUR, me ne bos preprical da je celo povprecje 400EUR, ker je se ogromno provinc (19), ki imajo nizje place.

mi je pa res kar sumljivo, da so tako tezko najdljivi podatki o placah..

zakaj pa sklepas, da povprecni delavec s podezelja pa lahko kar prinese 90% place vsak mesec domov na vas? sicer res prinese veliko, a na racun lastne skromnosti in pozrtvovanja, tako da zivi tam v za nas neprestavljivih pogojih.

ampak ce trdis, da je povsod povprecna placa 400EUR, kako potem ves, da ko on prinese 500EUR domov lahko prezivi celo druzino na easy? ravnotako lahko tam 2 clana druzine delata za 300EUR in so na boljsem.

pa sigurno se da v prekmurju priti 20% ceneje skozi z nujnimi stroski (ze pri stanovanju ogromno prisparas), kot v ljubljani. cene v avto salonu in ostalih brand trgovinah so seveda iste. to pa ne pomeni, da nimajo mesa v mesnici ceneje, da lokalni pek ne pece kruh ceneje in da ima mleko isto ceno.

20% je 20%, pa ce je to za liter mleka ali 500EUR gadget. osebno bi se bolj razburjal, da ima stvar isto ceno pri nas in v angliji, kjer je placa 3x vecja. torej je za njih 66% cenejsa ta zadeva, ce gledas po kupni moci prebivalca.

Okapi ::

gvoriš za kmete, kaj pa tisti ki niso kmetje?
Imajo prav tako vrt, lahko tudi kakšno njivico, kokoši, pa precej kmetov poznajo.

O.

donfilipo ::

Evo povprečno plačo v Shaghaiju smo videli:
http://www.q2hoo.com/2010/07/average-sa... in ni tako slaba.
Zdaj pa še o cenah v Shakghaiju
http://www.associatedcontent.com/articl...
http://www.q2hoo.com/2010/08/1200-yuan-...

In vidiš da lahko preživiš da ti kuhajo praktično zastonj! Če si jim pa sumljiv te pa zagiftajo;((
Bom našel tudi tisti podatek za celo kitajsko...s tem da tako ali tako ne boste verjeli.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

"zakaj pa sklepas, da povprecni delavec s podezelja pa lahko kar prinese 90% place vsak mesec domov na vas?"

Ker imam v mislih delavca ki je, spi in dela v tovarni. Tako da nima niti časa zapravit denarja!

ampak ce trdis, da je povsod povprecna placa 400EUR, kako potem ves, da ko on prinese 500EUR domov lahko prezivi celo druzino na easy
Ne trdim da je povsod povprečna plača, sklepam pa da so razlike med cenami za najrevnejšo in najbogatejšo provinco!



"pa sigurno se da v prekmurju priti 20% ceneje skozi z nujnimi stroski (ze pri stanovanju ogromno prisparas), kot v ljubljani. cene v avto salonu in ostalih brand trgovinah so seveda iste. to pa ne pomeni, da nimajo mesa v mesnici ceneje, da lokalni pek ne pece kruh ceneje in da ima mleko isto ceno.

20% je 20%, pa ce je to za liter mleka ali 500EUR gadget. osebno bi se bolj razburjal, da ima stvar isto ceno pri nas in v angliji, kjer je placa 3x vecja. torej je za njih 66% cenejsa ta zadeva, ce gledas po kupni moci prebivalca."

"gvoriš za kmete, kaj pa tisti ki niso kmetje?
Imajo prav tako vrt, lahko tudi kakšno njivico, kokoši, pa precej kmetov poznajo."

Hočem povedati da tam ni dela, in kaj bo nekdo z vrtom in 200EUR sociale, ko pa ima šolajočega otroka na fakulteti ki se nahaja seveda v ljubljani in karta preseže 100EUR...

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Fantje takega spektra razlik, si mi niti ne znamo predstavljati, ampak v osnovi je imel kitaj prav. Preživiš z našo podporo, tako da ti kuhajo in imaš cimra!

Stroški hrane na dan 1,15EUR!!!!!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Ramon dekers ::

donfilipo je izjavil:

Evo povprečno plačo v Shaghaiju smo videli:
http://www.q2hoo.com/2010/07/average-sa... in ni tako slaba.
Zdaj pa še o cenah v Shakghaiju
http://www.associatedcontent.com/articl...
http://www.q2hoo.com/2010/08/1200-yuan-...

In vidiš da lahko preživiš da ti kuhajo praktično zastonj! Če si jim pa sumljiv te pa zagiftajo;((
Bom našel tudi tisti podatek za celo kitajsko...s tem da tako ali tako ne boste verjeli.


svaka ti čast, si bom te podatke shranil, ker vsi jamrajo kako je na kitajskem slabo, da so tam sužnji...sam mislim da so lahko veseli da imajo delo, marsikdo bi delal v tovarni po 12 ur n e pa da živi tu v bedi, in ima zvezane roke.

Hardstyle ::

Pa še fast food majo. Jaz pa sem mislo da samo riž jejo. Silly me d0h

Ramon dekers ::

Daily food cost: about 10 RMB. Pa to je neverjetno!!!

donfilipo ::

Študentje pozor. A rabite orenk granit?
Morda tale podatek pomaga:
"Renting cost: share a room with 2 other friends and 200RMB for each including gas, water, and electricity."
Kar bi rekli soba, 2 cimra, plin in elektrika inclusive, = 23EUR mesečno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ALT ::

js sm tudi sklepal, da je v njegovi rodni vasi 300EUR povprecna placa, ce je na drzavni ravni 400EUR kaj nizje kot 300 ne more biti, ce imajo le 4 province taksno ali visjo placo.

sj za to se gre, hrana in stanovanje (sploh ker so navajeni manjsih prostorov in deliti sobe z ostalimi) jih skoraj nic ne stanejo.. 300RMB hrane + 200RMB stanovanje, to je 60EUR! in to v shanghai, kjer so stanovanja in hrana sigurno med drazjimi v drzavi. tako da za osnovne stvari se jim ni treba bati, kot je navada v socialisticnih drzavah.

na kubi so recimo pred leti (7mimi, kasneje nisem imel stika s kom, ki je bil tam) imeli bivalisce, hrano in gretje ter ostale osnovne zivljenjske stvari brezplacne s strani drzave! place pa so bile absurdno nizke, nekih 10$ na mesec. vendar glede na to, da so imeli za osnovne stvari poskrbljene ni taksna kriza.

Hardstyle ::

Ja nič, hišo sem dal na bolho,mačko v azil, faks na klin. Jaz grem na kitajsko. :D

donfilipo ::

Počakej. Pojutrišnjem bodo imeli osamosvojitev in antikomunistično revolucijo! Poteklo bo nekaj krvi in sumljivi belci bodo med prvimi. Potem bojo pa kmalu imeli isto sranje kot pri nas. Le da Nine in Sanje ni!;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Kar bi rekli soba, 2 cimra, plin in elektrika inclusive, = 23EUR mesečno.
Ja, samo bi moral videti tisto sobo:-) Povprečen Slovenec ne bi v njej stanoval, tudi če bi mu plačali.

O.

donfilipo ::

Aja si bil z njimi:)
23EUR je pač študentska gajba. Ampak ker imajo tudi sekretarje, bomo našli za gospodo cene. Wait:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

Kar bi rekli soba, 2 cimra, plin in elektrika inclusive, = 23EUR mesečno.
Ja, samo bi moral videti tisto sobo:-) Povprečen Slovenec ne bi v njej stanoval, tudi če bi mu plačali.

O.



sam sem videl te sobe na tajskem in niso drugalne na kitajskem, ni klime je pa tisti ventilator, zraven je kopalnica, to je pa to. Včasih kakšen kuhalnik, no jaz bi preživel.

donfilipo ::


Bars/Nightlife in Shanghai:

A typical night out at one of the main bars on Mao Ming, Hengshan, or Tong Ren will be costly. Drinks are around 50RMB. Some bars charge a cover of this price as well but usually offer a drink with that cover. You buy your way in and a drink, so it evens out. However, there are also some places, such as Pegasus that offer 50-100 RMB drinks all night Once you're in and you've paid its as much as you want all night! The price depends on the day you go and is only available certain times. For specifics you'll have to check with the bar as it changes frequently.


Sumim da to zna biti napeto ne? Bi rekel 12EUR za celo noč pijuckanja v baru z lepo mladenko, ki ji daš še recimo 25EUR. In koliko je to pri nas? Ti bom povedal. Nekje minimalno med 200 in 400EUR;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski tablični računalnik za 35 evrov vedno bliže

Oddelek: Novice / Android
116278 (3989) Batko666
»

Indijski tablični računalnik za 35 evrov nared

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3012750 (9102) gzibret
»

Indijskega tabličnega računalnika za 30 evrov še ni

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
53617 (3111) [D]emon
»

Asus povečuje uporabo Androida, niža cene

Oddelek: Novice / Android
114754 (3632) 3p
»

Indija razvija tablični računalnik za 30 evrov

Oddelek: Novice / Ostale najave
227156 (5970) nekikr

Več podobnih tem