» »

Siol Box

Siol Box

«
1
2

Kron ::

Siol Box

Mogoče že kdo uporablja?

Se da snemat tudi Siol Tv ali samo DVB-T?
=**=C64=**=

matter ::

Za 4 EUR večjo naročnino ? NE HVALA.

Sem pa 100% da snema tudi siol tv. Saj snema na svoj, vgrajen, disk.
Je pa baje dober, hiter vmesnik, le SW mi še čisto speglan (se še kdaj rad sesuje).
Grem basket pa bom neloke metal

madog ::

to bo še govora o avtorskih pravicah posnetih vsebin.....

NO GO, še posebej ne tuji programi, pr ns se jim tko J***.

PARTyZAN ::

Ostali ponudniki DTV že dolgo ponujajo DVRe pa se nihče ni pritoževal. Če smo včasih vsi veselo uporabljali VCRe nevem zakaj bi zdaj kdo kompliciral, ko je prenos posnete vsebine še celo otežen.

klemenSLO ::

Če kdo ima naj napiše kakšna je izkušnja s predvajanjem filmov in s podnapisi.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

techfreak :) ::

Mene zanima zakaj so se odločili za interni disk? Zakaj ne bi mogli preprosto snemati na Siolu in ti streamati kar si posnel? Ker če hočeš gledati in zraven snemati zdaj potrebuješ 2x linijo, prej je pa ena bila dovolj.

k4vz0024 ::

Je možno snemati na zunanji disk?

madog ::

šalabajski so kaj ti nej druzga rečem in to oglašujejo s takim pompom da ne morš verjet.....


*typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

Alexius Heristalski ::

Katere tunerje ima vgrajene? Nekje omenjajo DVB-T(2?), drugje pa tudi DVB-C, DVB-S(2?), pa celo dvojne tunerje. Torej, katere in koliko?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

errhec ::

Drugo ime za SIOL BOX je NETGEM N8000.
Tam so tudi vsi tehnični podatki


LP




:)
dd

zee ::

Precej respectable zadeve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigSexy ::

Mnja, jaz sem razmišljal v tej smeri, vendar me je odbilo to, da IPTV še vedno ne deluje preko wirelessa (brez ruckusa in podobnih zadev). Tista integrirana wifi kartica je samo za zagotavljanje dostopa do interneta, vse ostalo mora še vedno preko kabla :/.

All in all pa zgleda solidna zadeva, predvsem za tiste uporabnike, ki nimajo kakšnih HTPCjev, Xtreamerjev, ipd.
To Infinity And Beyond !

k4vz0024 ::

Mogoče kdo ve, ali je mogoče snemati na zunanji disk?

jugato ::

Kolikor je meni znano je možno snemati samo na disk ki ga ima vgrajenega.

Tomson ::

Mene pa zanima kako je kaj s 16:9 prikazom, ker na Sagemu mi že kakšen mesec ali dva, programi niso več lepo 16:9 kot so bili zadnje leto, dve, ampak je večina programov 4:3, ki jih moram potem vsakega sproti prek TVja raztegovat. Je torej pri SiolBOXu kaj drugače ali ista pesem?

EDIT: nekje sem zasledil da bi to lahko bil problem pri mpeg4 kodiranju, lahko kdo potrdi?

Pa glede hitrosti vmesnika v primerjavi z Sagemom, je malo hitrejši, 2x hitrejši ali 5x hitrejši?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tarzan ::

Tale zadeva je super. Bi se takoj odločil za nakup, ampak ne bom pa dajal 4 EUR mesečno za storitev, ki je ne bom potreboval in uporabljal. Imam raje še naprej Aminota. Pokvarjenci.

Pesimist ::

Tomson je izjavil:

Mene pa zanima kako je kaj s 16:9 prikazom, ker na Sagemu mi že kakšen mesec ali dva, programi niso več lepo 16:9 kot so bili zadnje leto, dve, ampak je večina programov 4:3, ki jih moram potem vsakega sproti prek TVja raztegovat. Je torej pri SiolBOXu kaj drugače ali ista pesem?

EDIT: nekje sem zasledil da bi to lahko bil problem pri mpeg4 kodiranju, lahko kdo potrdi?

Pa glede hitrosti vmesnika v primerjavi z Sagemom, je malo hitrejši, 2x hitrejši ali 5x hitrejši?


ne ni problem v mpeg4 kodiranju. Kodeki so neodvisni od aspecta. Tudi na kabelski in sioltv mpeg2 je isto. Siol box baje omogoca razsiritev slike na 16:9 v teh primerih. Bojda spet ena fora da kupimo nov kos opreme?

Tomson ::

Hm... Ampak čudno mi je, da je do kakšen mesec nazaj, večino programov lepo na 16:9 prikazovalo, le PopTV je bil prekomerno raztegnjen in sem ga moral sam skrčit, sedaj pa je ravno obratno. Programi ki so bili prej 16:9 prikazani, so sedaj ko jih prek TV raztegnem na 16:9 prekomerno raztegnjeni in izgledajo čisto drugače kot prej ... Se to ni nikomur zgodilo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pesimist ::

jaz vem samo da je dosti kanalov v 4:3 tak da so robovi okrog slike, in se neda razsirit, tudi ce bi zelel reje sirso in raztegnjeno sliko ker so v samem 16:9 formatu 4:3 skrceni. Nevem kak bi to drugace povedal. Na kabelski je isto. Vcasih hoces samo zoomat in negre vec.

krop ::

Ta zadeva je v bistvu zelo poceni, če gledamo, da predvaja in snema mpeg4, mpeg2 in še 160GB disk je zdraven!
Ali se mogoče motim?

IceBoX ::

Niti ni tak problem v ceni, problem je bolj v tem, da s tem ko kupiš Siol BOX, se ti račun avtomatsko poveča za 4EUR, če temu prišteješ še zvišanje cen s 1. septembrom postane malo dražje

krop ::

Pa saj ga lahk kupiš brez, da si vezan na siol.
Ali pa se motim in cena 49€ ni fiksna?

Tarzan ::

Zelo se motiš. ČE ga kupiš brez vezave stane preko 200 EUR.

OldSkul ::

kar je pa normalna cena za tak box.

Senitel ::

...s tem da z normalnim boxom za 200EUR lahko celo kaj počneš. S SiOL BOX-om za 200EUR pa še zmer brez 4EUR na mesec ne moreš uporabljat za kaj bistveno drugega kot dekoracijo prostora.

feedback03 ::

No imajo na svoji strani nekam čudno napisano;

Siol BOX: 49EUR/kos
Dodatek Siol BOX: 4EUR/mesec

Potem pa piše:
Dodatek SiOL BOX vključuje naslednje napredne možnosti uporabe: Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Vreme in Facebook dostop


Torej če bom plačeval 4EUR na mesec bom imel te zgoraj naštete funkcije. Če pa kupim tale BOX bodo tudi zraven te funkcije ali kako?

In pa imajo kakšno omejitev koliko BOX-ev lahko kupiš, ali jih lahko kupiš kolikor hočeš?

IceBoX ::

Če kupiš BOX pri Siolu, bodo te funkcije avtomatsko vključene, s tem pa tudi 4EUR višja naročnina. Torej, BOX lahko kupiš le če boš vsak mesec dodal 4EUR za te funkcije, ne obstaja pa možnost, da bi "izklopil" časovne funkcije.

feedback03 ::

Potem pa je blesarija kupovati tole... Da bo mesečni račun še par EUR večji (kot da že zdaj ni dovolj) ;(

Hardstyle ::

IceBoX samo potem je to zavajanje potrošnikov, sploh če si teh funkcij oz. dodatka ne moreš izklopit in ti že po defaultu zaračunajo +4EUR kar je skriti znesek oz. prikrivanje le tega.

IceBoX ::

Dodatek SiOL BOX znaša 4 mesece akcijsko 0 EUR mesečno (redna cena je 4 EUR mesečno), za vse, ki boste naročili SiOL BOX do 31. 10. 2010. Dodatek SiOL BOX vključuje naslednje napredne možnosti uporabe SiOL BOX-a: Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Facebook dostop, pri čemer naročilo SiOL BOX-a brez dodatka SiOL BOX ni mogoče. Je vse napisano, samo da Siol tega ne oglašuje po TV :)

Tomson ::

Ma sej v bistvu je ista fora kot pri ponudnikih mobilnih storitev.

Dobiš telefon po subvencionirani ceni, se vežeš za 24mesecev ter plačuješ vsaj 24mesecev naročnino, ki pa si jo sicer izbereš sam ...

Razlika je samo v tem da Siolu že itak plačujemo VELIKO preveč v osnovi. Mislim, 70EUR za 10/1 internet ter TV in IpTelefonijo. Neverjetni so ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alef ::

klemenSLO je izjavil:

Če kdo ima naj napiše kakšna je izkušnja s predvajanjem filmov in s podnapisi.


Podnapisi .srt pri .avi filmih preh USB(ključ ali z. disk) delujejo, jih je pa treba ročno izbrat ob predvajanju filma.
Zanimivost - izbiraš lahko med noben ali češčina?!?
Pravijo da bodo to popravili(zaenkrat še niso, box imam že od 21.9.)
So pa pri nekaterih podnapisih napake - ne prikazuje šumnikov, manjkajo črke, podnapis je raztegnjen prek roba slike - in to pri podnapisih ki so drugače normalno prikazani na playerju ali PC-ju(BSPlayer, VLC player)

Imam pa vprašanje - BOX ponuja tudi Media Center - dostop do medijskih vsebin na PC-ju.(UpNP, DLNA...??)
Na PC-ju bi za to moral biti nameščen Media Server?
Bi mi lahko nekdo to razložil - kakšen software rabim oz. kaj bi priporočali, kako potem zadevo speljat oz. povezat?
V računalništvu sicer nisem povsem bos, se kar dobro znajdem, z omenjenim pa žal še nisem imel opravka.

Uporabljam XP pro. SP3
Imam nekje? tudi Windows XP Media Center Edition - bi bil uporaben za te namene?

LP in hvala za odgovore

freeky ::

"Imam pa vprašanje - BOX ponuja tudi Media Center - dostop do medijskih vsebin na PC-ju.(UpNP, DLNA...??)
Na PC-ju bi za to moral biti nameščen Media Server?
Bi mi lahko nekdo to razložil - kakšen software rabim oz. kaj bi priporočali, kako potem zadevo speljat oz. povezat?
V računalništvu sicer nisem povsem bos, se kar dobro znajdem, z omenjenim pa žal še nisem imel opravka."

Sam uporabljam Wild Media Server, deluje super kot UpNP, DLNA, HTPP na mojem LG-ju. Če ti tv to podpira (mora met LAN priključek, pol se pa z normalnik mrežnim kablom priklopiš), probaj. Res da je trial verzija in ti čez čas poteče, ampak tud cena ni prou velka. Drgač pa mislm da tud Windows media player 11 to podpira, sam moraš vklopit Network sharing center (mal po nastavitvah poglej), sam ma probleme z podnapisi, ne podpira .mkv, pa določene xvid-je, kvaliteta je pri stremanju je slabša, pa počasen je. Sam bi ti raje priporočal Wild Media Server.

Še link:

http://www.wildmediaserver.com/
Just a n00bi

freeky ::

Sorry, mal preveč sm poševno označu. Bo drugič bolš.

LP
Just a n00bi

Pesimist ::

hmja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Za wild media server sicer nevem, kaj in kako. TVersity pa omogoča podnapise v vseh vrstah naprav, tudi take ko jih uradno ne podpirajo sej jih sproti pece v sliko. Pogoj je le da imas windows xp, ter ffdshow oz community codecpack. TVersity uradnih kodekov nesmes instalat. Zadeva menda tudi deluje z visto. Windows 7 pa nikakor ne. Ce ne drugac instaliras pac virtualbox in windows xp virtualno poganjas iz win7.

http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-...


EDIT:

sem probal zdaj wild media server in lahko recem samo super. Za moje potrebe je zadeva primernejsa.

TVersity ima sicer flash web interfejc, samo imam tako ali tako tak fejst svoh pc na worku da steka, prevec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Matheeew ::

Predlagam kombinacijo: TVersity za predvajanja in MKVmerge za merganje podnapisov.

alef ::

Matheeew je izjavil:

Predlagam kombinacijo: TVersity za predvajanja in MKVmerge za merganje podnapisov.


Probal to kombinacijo in je super!
Probal tudi Wild Media Server - mi ni všeč oz. se mi zdi malo preveč komliciran.
Vprašanje - razlika med TVersity Pro in free edition?
Imam instalirano free verzijo, imam pa tudi pripravljeno pro verzijo(da ne razlagam od kje) pa me zanima ali se mi jo sploh splača instalirat?

levaky ::

Evo seznam razlik:
http://tversity.com/pro/

Matej

alef ::

levaky je izjavil:

Evo seznam razlik:
http://tversity.com/pro/

Matej


Hvala, prebral to že prej, kolikor mi je iz tega jasno za moje trenutne želje in potrebe povsem zadošča free verzija.
Vse laufa OK, le podnapisi(nekateri) nekaj zajebavajo.
Manjka kakšna črka, namesto šumnikov so neki čudni znaki, kakšen dolg podnapis raztegne preko robov slike namesto da bi bil prikazan v dveh vrsticah, tako da na levi in desni manjka kakšna črka.
In to pri podnapisih ki so bili že predvajani in normalno vidni na playerju ali pc-ju v obliki

video.avi
video.srt


Isti problem se pojavi pri predvajanju filma v taki obliki z USB ključa prek BOX-a.

Kako rešit to težavo?

Matheeew ::

Če se ne motim imaš možnost nastavitev velikosti podnapisov na siol boxu. Nastavi na manjše, če gre...potem se verjetno ne bo več raztegovalo preko roba ekran.

Pesimist ::

je probal kdo ce siolbox zazna in vidi orb?
windows media center ga in je utopija. Se na kolegovo zbirko filmov se lahko priklopis in ti strema preko interneta z podnapisi vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

feedback03 ::

Še nekaj me zanima:

Če kupiš Siol box za 49EUR in potem plačuješ 4EUR/mesec do poteka pogodbe.
Vem da ti odpeljejo komunikator itd. če pogodbe ne obnoviš, zanima pa me, če odpeljejo tudi Siol Box.

Senitel ::

S tem boxom itak ne moreš nič počet, če ne plačuješ 4EUR na mesec...

IceBoX ::

Te ne ravno razumem, saj Siol BOX je komunikator. Če pogodbo predčasno prekineš, ti ne bodo vzeli komunikatorja (Siol BOX), moral pa boš doplačati preostalo ceno, torej če si pogodbo prekinil pol leta pred iztekom pogodbe, boš moral doplačati kar je ostalo. Na kratko, komunikatorja ti ne bo nihče vzel, postane avtomatsko tvoja last...za modem pa to ne velja.

Okapi ::

S tem boxom itak ne moreš nič počet, če ne plačuješ 4EUR na mesec...
To ni čisto res. Je tudi DVB-T in DVB-C sprejemnik. Lahko ga priključiš na navadno anteno in gledaš (in snemaš) televizijo. Pa NMT je, predvaja video in glasbo s svojega diska ali iz omrežja. Vse to bi menda moralo delati tudi čisto samostojno.

O.

Senitel ::

AFAIK je bilo rečeno, da za snemanje in predvajanje z diska moraš plačevat tistih 4EUR na mesec. Torej ga lahko uporabiš samo kot drag DVB-T/C tuner?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

rebro ::

Pozdrav!

Naročil sem tale mali Netbox5000(SiolBox S) pri Siolu, pa me zanima, kako vam z njim delujejo DVB-T programi, dela to OK?

Pa še to: Ob naročilu prek neta sem lahko odznačil SiolBox dodatek, torej ga bom dobil za 1EUR in kao brez dodatka 4EUR na mesec k Siol računu in bo ta zadeva pol delovala? (kar rabim, je samo gledanje programov in EPG, ostali šrot mi ni zanimiv)...in pa seveda DVB-t, ker kdaj pa kdaj šteka, ko so vključene 3xTV hkrati.

Pa še nekaj: iščem servisna navodila zanj, ima kdo kakšen link? lahko na zasebno.

Hvala za odgovore in LP.

marrre ::

Jaz imam na testiranju box S in je takšn jajc... DTV dela v redu, je pa daljinec za nič. Moraš ga natančno vsmeriti sicer ne prime. Ko želiš menjati kanal z vpisom številke programa imaš časa 1s, in glede tega, da moraš vsako številko tipkat 4x (ker ne lovi daljinec) je nemogoče v 1s vtipkat dvomestno številko kaj pa šele tromestno. Močno odsvetujem.

levaky ::

Tudi jaz sem imel probleme z dalincem. Lovil mi je samo na pol metra. Klical na SIOL, prijavil napako, dobil novega dalinca, dela kot urca:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL box

Oddelek: Strojna oprema
233506 (1692) luuxiii
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206492 (3386) moat
»

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Oddelek: Pomoč in nasveti
153844 (3401) Macketina
»

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
95003 (4619) Zvezdica27
»

Siol+nov komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
267559 (6342) NejcSSD

Več podobnih tem