» »

Workstation vs imac

Workstation vs imac

JurcaG ::

Kupujem nov računalnik za svoje podjetje. Ukvarjam se z grafičnim designom (adobe paketi - ilustrator, photoshop, indesign ...) ponavadi odprto vse troje naenkrat :)
Kupujem pa nov računalnik do nekje max 1700€
Ker za ta denar dobil ne preveč dobrega imaca se bolj navdušujem nad workstation (grafična postaja). Definitivno mora biti računalnik pod brand (Fujitsu simens, HP, lenovo ...)
Ker že nekaj časa brskam po ineternetu in nisem opazil nič konkretnejšega me zanima če bi mi pomagali najti podjetje (predračun) za WS
Moje želje:
procesor i7 ali več
ram 8 ali več
grafika quadro
diski 500gb
win 7 64bit profesional
in ostale potreben zadeve DVD enota, lan, čim več usb, firewire, ....

Ima kdo kakšno pametno varianto??
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

misek ::

Od HP-ja poglej HP Compaq 8100 Elite. Od Dell-a pa Dell Studio XPS 8100. Zanimivo - oba imata enako številko :)
http://www.mimovrste.com/katalog/index....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

terryww ::

workstation in i7 nekak ne gresta skupaj.. quadro je tudi za cad..
na tvojem mestu, če mi i7 ne bi bil dovolj, bi vzel en workstation z 8gb rama in 8. jedri + geforce 480 (pač podpira cudo in eni grafični programi to že izkoriščajo). in je cena okoli 1,6kEUR
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

axee ::

Pa ne rabiš za photoshop, illustrator in indesign 480ko no, se hecaš? skoraj najbolj gaming naravnana kartica ne spada v tako mašino. Tud ne vem kaj bi delal z 8 jedri no..

Evo moj sistem v podpisu, core2quad @3.8, 8GB rama, res boga grafična 4670, dva 24" monitorja.

Delam z večimi programi hkrati (isto kot je avtor te teme napisal), ko se gre za velike projekte se RAM zelo hitro zafila (ampak jaz res ZELO multitaskam, vsaj 3 iz Adobove zbirke in pa 10+ dodatnih programov), procesor še ni šel čez 80% nikoli, grafična kartica miruje ves čas, migne samo ko se v photoshopu zooma za tisti "kul efekt", edino kar me vleče nazaj je disk ki je žal prepočasen ko se odpira in shranjuje velike datoteke, kar jaz veliko počnem.

Tako da bo i7 ali pa boljši i5 več kot dovolj, z RAM-om ne šparaj, hitri disk SE MOČNO POZNA. CUDA se po mojih izkušnjah pozna samo pri renderiranju, Photoshop se temu približa z kakšnimi filtri in content aware funkcijo, Illustrator in Indesign od CUDE ne vlečeta nič.

Glede točnega OEM sistema ti neznam pomagat, vedno računalnik sam sestavim.

69charger ::

Kupi dobrega i5,vsaj 4-6GB rama in SSD disk. Grafična je lahko osnovna kakšna Radeon 4770/Geforce GT240.

Zheegec ::

Obvezno vsaj 1 SSD disk, raje 2 v RAID polju!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JurcaG ::

Hvala za ideje in komentarje. Zaenkrat je moj favorit tale
http://point.gorenje.si/default.asp?pag...

s tem da bi mu obvezno dodal vsaj 8 gb ram (na 12gb) in pa zamenjal grafično na nvidia quadro??
Kaj mislite??
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

axee ::

Zamenjava za quadro; nima smisla. To so grafične, ki se odlično izkažejo v CAD okoljih, v grafičnem obdelovanju programi grafično kartico izkoristijo samo za vizualne učinke; zoomanje, hand tool itd.

Že tako bo grafična počivala, menjava ni potrebna.

JurcaG ::

axee@ a ti bi mi potem priporočil fujitsu siemens kot sem ga navedel v zgornjem mejlu + 8gb ram (na 12gb)
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

axee ::

Ne morem ti nič priporočati ker ne poznam oem sistemov, drugače pa je konfiguracija dobra samo grafična je pretirana, kot sem že napisal.

klinker ::

Ne vem no...frendu ki je fotograf sem, lani za obdelavo v photoshopu sestavu kisto z i7ko navito na 3,66ghz pa ze sprasuje ce je kaj hitrejsega na trgu :D

axee ::

klinker je izjavil:

Ne vem no...frendu ki je fotograf sem, lani za obdelavo v photoshopu sestavu kisto z i7ko navito na 3,66ghz pa ze sprasuje ce je kaj hitrejsega na trgu :D


Naj pravilno oceni kaj ga zavira, procesor ali disk. Sem 99% da disk med odpiranjem in shranjevanjem.

klinker ::

Ahh kje...so dva raptorja v raidu. Sej ne da ga kaj zavira, sam se manj casa bi hotu zgubit za obdelavo kot ga. Bo se kako leto in par SSDjev mogu prezvecit za opazno pohitritev po moje :D
Btw pa cpu vecX fura na 100%...sem malo ostal ko sem to vidu 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

JurcaG ::

Še nekaj sem našel any opinion??? (verjetno bi blo treba še 4gb rama not dat)

Proizvajalec: Dell
Procesor: Intel Xeon E5503 2.0 GHz
Osnovna plošča: Intel(R) X58
Pomnilnik: 4 GB (2x2GB, 2 prazni reži) DDR3 1333 MHz
Trdi disk: 160GB SATA 10000 rpm
Optična enota: 16x DVD+/-RW
Grafična kartica: NVidia Quadro NVS 295 (2x Display port, 2x DP na DVI adapter)
Ohišje Mini-tower
Zvočna kartica: integrirana HD audio 24bit
Tipkovnica: brez
Miška: brez
Zvočniki: brez
Mrežna kartica: Broadcom(R) 5761 Gigabit
Priključki: 11x USB 2.0 (2 na sprednji strani, 6 na zadnji strani, 3 notranja)
2x PS/2
1x RJ-45
1x eSATA zadaj
1x serial
1x parallel
Stereo line-in, izhod za slušalke zadaj
mikrofon in slušalke na sprednji strani
Operacijski sistem:
Dodatno: /
Darilo: /

Cena:1404EUR
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Yohan del Sud ::

Moje mnenje, to je to, za ta dnar trenutno in bo trenutno služilo. Kupovanje računalnikov na dolgi rok je itak jeba. Edino glavni disk bi menjal za SSD in dokupil normalnega terabajtnega za bulk data.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preživeti na faksu brez "powerhousa"

Oddelek: Pomoč in nasveti
426481 (4546) ST-777
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599717 (8523) Nummy
»

Konfiguracija za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946772 (4589) opeter
»

računalnik za arhitekta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11913130 (9940) ribko
»

Pomoc pri izbiri komponent za graficno oblikovanje in arhitekturo

Oddelek: Kaj kupiti
141671 (1475) dmk

Več podobnih tem