» »

Apple TV, iOS 4.1

Apple TV, iOS 4.1

Apple TV

vir: engadget

Priključki na zadnji stranici

vir: engadget

Game Center

vir: engadget
engadget - Na glasbeni prireditvi Apple ni predstavljal novosti povezanih zgolj z glasbo, temveč so oživili še enega izmed starejših projektov, Apple TV. Že ob izidu prvega so povedali, da ne gre za uraden projekt, temveč zgolj za hobi projekt, ki je bolj postranskega pomena. A z novo izdajo Apple TV postane mnogo bolj zanimiv. Njegova cena bo namreč znašala vsega 100 ameriških dolarjev. Nizka cena sicer pride na račun nekoliko manjših zmogljivosti, saj Apple TV iz leta 2010 zmore predvajati zgolj videoposnetke do ločljivosti 1280 x 720 pik oz. 720p. Slednje se je napovedovalo že v obilici govoric iz bližnje preteklosti, ki so govorile, da bomo napravo v kratkem ogledali.

V primerjavi s starim Apple TV-jem bodo nedvomno nekateri pogrešali trdi disk za hrambo videoposnetkov, ki si jih želijo ogledati na televizorju. Nova različica se namreč napaja popolnoma iz oblaka, ki je sicer lahko bolj lokalne vrste - npr. vaš računalnik. Z iOS 4.2 bo Apple predstavil AirPlay, s pomočjo katerega bo strežnik za videoposnetke za Apple TV lahko postal kar iPad. Prek Apple TV bo v ZDA mogoče za le 99 ameriških centov najeti in predvajati serije v visoki ločljivosti, ki jih bosta ponujala veliki televizijski mreži FOX in ABC. Filmi v visoki ločljivosti bodo za najem nekoliko dražji, saj bodo stali $4,99.

Med ponudnike video vsebin se uvrščajo še Netflix, Youtube, Flickr in Mobile Me ter Rotten Tomatoes, ki bo omogočal ogled podatkov o filmu ter ocene drugih gledalcev. Na zadnji stranici črnega mat ohišja se nahajajo priključki za napajanje, HDMI, Ethernet in optični audio izhod poleg (micro) USB-ja. V lokalno omrežje se bo mogoče povezati še s pomočjo standarda IEEE 802.11n.

Omenjen je bil že AirPlay, ena izmed novosti v iOS 4.2, ki ga je Apple na hitro predstavil. Poleg možnosti pošiljanja posnetkov z iPada na Apple TV bo povezava delovala tudi v drugo smer, z računalnika na iOS napravo - iPad, iPod Touch ter iPhone. Poleg AirPlaya omenjene tri naprave dobijo še možnost tiskanja kar prek omrežja WiFi. iOS 4.2, s katerim bo iPad končno dobil podporo večopravilnosti, prihaja novembra.

Že na sami prireditvi pa je Apple najavil prihod iOS 4.1, s katerim bo že ob izidu opremljen novi iPod Touch. Ta prinaša obilico popravkov, recimo težave s senzorjem bližine na iPhone 4, ki ni pravilno izklopil zaslona med klicem, pohitri delovanje na iPhone 3G, odstrani hrošče v delovanju Bluetootha, omogoči prenašanje posnetkov visoke ločljivosti prek WiFi-ja in zajemanje fotografij z visokim dinamičnim območjem (High Dynamic Range, HDR).

Z iOS 4.1 prihaja še možnost izposojanja televizijskih serij ter prihaja za igričarje namenjen Game Center. Posodobitev bo prek iTunes na voljo že v prihodnjem tednu, brezplačno za iPhone in iPod Touch.

40 komentarjev

galu ::

Mah, 720p... Hvala, mamo mi 1080p player kar v TV-ju, za teh 100€ pa si bom omislil >1TB HDD...
Tako to gre.

Bor H ::

Tale Apple TV je precej fina zadeva, če bi bil v ameriki in imel dostop do netflixa in vsega v trgovini, čeprav roko na srce, 1$/epizodo je še zmer tko-tko, za 20USD dobiš peto sezono Housa na Amazonu, pa mislm da ma 24 delov, poštnina zna bit celo zastonj. Škoda da nima USB porta za MP3je/JPGje. Ampak ja, napravica je kr fascinantna. iOS 4.1 me pa sam HDR zanima, ostalo je bolj tako tako. Aja, direktn upload hd videov iz naprave na met šrel wifija, supr, sploh ko pomislš da maš 3G in je wifi brezveze omejitev.

PrimozR ::

Bor DVD al Bluray? Pa kdaj dobiš 6. sezono? Pol leta po koncu ali takoj po izidu posamezne sezone? ;)

Bor H ::

DVD, šesta sezona izide včeraj in je mislim da 35USD. Hočem sam povedat da v večini primerov se tudi 1$/del ne splača, razen mogoče za "pokušino", je pa res da pod dolar težko prideš.

Lonsarg ::

Ah, slovenci rabmo BOX, ki zna preko LANa in Samba sharov po mapah gledat in predvajat direkt:)

bluefish ::

Ponavadi se sezone na bluray ploščkih znajdejo kak mesec ali dva red predvajanju nove.

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

DVD, šesta sezona izide včeraj in je mislim da 35USD. Hočem sam povedat da v večini primerov se tudi 1$/del ne splača, razen mogoče za "pokušino", je pa res da pod dolar težko prideš.

No tukaj imaš 1 dolar na HD epizodo, sicer samo za najem, ampak sem skorajda prepričan, da bo na voljo takoj po predvajanju na TVju.

axee ::

Lonsarg je izjavil:

Ah, slovenci rabmo BOX, ki zna preko LANa in Samba sharov po mapah gledat in predvajat direkt:)


Sej to že skos delamo..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

trnvpeti ::

zato nas pa apple noce vkljucit :)

JayKay ::

počakam, da vidim če Boxee Box na voljo v UK in kakšna bo cena. Če bo višja kot to si bom Apple Tv omislil. Zgleda fino

Lonsarg ::

Dobr iOS je exstremna izjema, ker niti lokalnega diska ne moreš brskat brez modifikacij. Ampak streamanje preko LAN sharov pa ne dela niti v Androidu niti v DESKTOP LINUXU, no vsaj moja par urno googlanje ni našlo rešitve še. Vsi linux video predvajalniki najprej prenesejo file, potem pa redvajajo, idiotizem, zato sem na windows, in ima tudi TV box windows:)

RejZoR ::

Koj K, kaj bolj konstruktivnega pa naj napišem, če vsak klinčev LCD TV sam od sebe predvaja to, Apple pa spet neki trži pogreto vodo v lepi embalaži. Kaj drugega naj človek naredi kot se nehumano reži in istočasno valja po tleh?

Tud WD ponuja neko podobno šatuljo že like 2 leti če ne več, ki suka vse živo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jaka83 ::

... zajemanje fotografij z visokim dinamičnim območjem (High Dynamic Range, HDR).


Ummm, najbrž ste mislili z velikim oziroma širokim dinamičnim razponom.

axee ::

RejZoR je izjavil:

Koj K, kaj bolj konstruktivnega pa naj napišem, če vsak klinčev LCD TV sam od sebe predvaja to, Apple pa spet neki trži pogreto vodo v lepi embalaži. Kaj drugega naj človek naredi kot se nehumano reži in istočasno valja po tleh?

Tud WD ponuja neko podobno šatuljo že like 2 leti če ne več, ki suka vse živo...


Povdarek na "vse živo". Samo še HULU bi imel in bi bil zame popoln!

LexLuthor ::

še ena jajčka od Appla, ki se skrijejo pred NMT. Za naše podnebje neuporabno.
www.pasice.si

JayKay ::

kot sam predvajalnik ni tehnično nič kaj novega, ampak integracija z ostalimi apple produkti bo prepričala kupce. 10x10 cm škatlica na katero lahko streamaš iz iphona in ipada, ki streama fajle iz računalnika ter nizka cena bodo pripomogli k prodaji. To rentanje tudi mene ne prepriča čeprav se da preko itunes kupiti tudi US only stvari, ampak glede na to da vse ostalo stane vsaj toliko če ne več se kr splača.

PrimozR ::

Jaka83 je izjavil:

... zajemanje fotografij z visokim dinamičnim območjem (High Dynamic Range, HDR).


Ummm, najbrž ste mislili z velikim oziroma širokim dinamičnim razponom.

Jah tkole je na wikiju, ki je tudi linkan.

axee ::

LexLuthor je izjavil:

še ena jajčka od Appla, ki se skrijejo pred NMT. Za naše podnebje neuporabno.


Smo na našem podnebju preveč piratski? :D

Bor H ::

PrimozR je izjavil:

No tukaj imaš 1 dolar na HD epizodo, sicer samo za najem, ampak sem skorajda prepričan, da bo na voljo takoj po predvajanju na TVju.

seveda imaš HD ampak tisti, ki so tapravi fani bodo gledal takoj, na TVju, for free, dejansko ima to smisel le če gledaš za kak mesec nazaj (ko si bil recimo na morju/počitnicah/whatever), pa še to imaš v ameriki dokaj razširjen TiVo, ne vidim pa drugega razloga za ogled recimo prve sezone losta na tak način, ker boš zanjo dal približno isto kot če bi jo kupu na blu rayu. Je pa 1$ že tak dnar da hitr padeš na sistem mikrotransakcij. Je pa za večino serij vseen a jo gledaš v DVD al 720p kvaliteti (podobno kot je vseen a murkota poslušaš v 96 al 320kbitih)

filip007 ::

Ma kaj Apple TV, saj mamo Siol Box, ta je tud črn.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kmetek ::

galu je izjavil:

Mah, 720p... Hvala, mamo mi 1080p player kar v TV-ju, za teh 100€ pa si bom omislil >1TB HDD...


1tb dobiš za 70€ :)

Spock83 ::

JayKay je izjavil:

počakam, da vidim če Boxee Box na voljo v UK in kakšna bo cena. Če bo višja kot to si bom Apple Tv omislil. Zgleda fino


Dobil info, da ga kolega dobi testno že čez 10 dni. (Boxee Box). Upam, da ne bo razočaral.

JayKay ::

boxee software uporabljam zdaj na pcju in se mi dopade, zato bi si omislil box. za 199 sem pričakoval vsaj prostor za disk v njem, kar očitno ne bo. Večina stvari ki se jih gleda je največ 720p (oddaje in recimo yt) zato sem mi zdi 100$ preveč za 1080. Je pa res da boxee prebavi več formatov.

PARTyZAN ::

Apple je failal z prvo izdajo AppleTVja, zdaj pa se zgodba ponavlja z v2.0.

WDTV Live in Xtreamer popapata tole kištico, pa sta zunaj že nekaj časa.

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

PrimozR je izjavil:

No tukaj imaš 1 dolar na HD epizodo, sicer samo za najem, ampak sem skorajda prepričan, da bo na voljo takoj po predvajanju na TVju.

seveda imaš HD ampak tisti, ki so tapravi fani bodo gledal takoj, na TVju, for free, dejansko ima to smisel le če gledaš za kak mesec nazaj (ko si bil recimo na morju/počitnicah/whatever), pa še to imaš v ameriki dokaj razširjen TiVo, ne vidim pa drugega razloga za ogled recimo prve sezone losta na tak način, ker boš zanjo dal približno isto kot če bi jo kupu na blu rayu. Je pa 1$ že tak dnar da hitr padeš na sistem mikrotransakcij. Je pa za večino serij vseen a jo gledaš v DVD al 720p kvaliteti (podobno kot je vseen a murkota poslušaš v 96 al 320kbitih)

Kaj pa tisti ki imajo službo recimo? Oz. opravke? Oz. sploh nimajo naročene televizije?

PrimozR ::

EDIT: ja saj ravno z mikro transakcijami se da služiti, ker 1$ ni praktično nič, čez sezono se pa nabere. Pa TiVo spet faila, če sploh nimš TV-ja naročenega, Blu-Ray moraš čakati, da izide (in imeti BR predvajalnik), obenem pa TiVo IIRC še izgublja tržni delež.

V našem svetu torrentov in ne-ponudbe takšnih storitev Apple TV faila. Za nekoga ki vestno kupuje in ima z iTunes kupljeno celotno glasbeno zbirko pa morda nekoliko manj. Obenem lahko to serijo pogledaš s kavča, poleg nakupa, BR moraš kupiti in vstavljati (poleg čakanja), itd.

Itak je pa to Applov hobi projekt, kar pomeni da ne pričakujejo velikih gor denarja. Samo manjše :)

Bor H ::

Da se razumemo, 1$/epizoda je supr cena, če gledaš samo to ceno, problem je pri sezonah, ki so že na DVDjih/blu rayih (recimo LOST imaš 140usd celotno serijo z FUL dodatki al pa za 190 blu ray link), kar pomeni da za ceno enega in pol ogleda imaš VSE kupljeno in še cel kup šare. Da ne omenjam, da se to da naprej prodat.
Bi pa mnenje lahko precej spremenu, če bi recimo ponujal možnost naročila na celotno sezona za recimo 2/3 cene, nekako v smislu albumov, ki so 10USD namesto $/komad. Ne bi bilo švoh, če bi za ta denar si lahko dvakrat ogledal.
Ampak te moji argumenti veljajo v primeru da folk pomisl pred nakupom ne pa sam nardi "oooohhhh, shineeeeeyyy" pa kup. Kot že rečeno, 15 dolarjev je za WOW predrago, da pa kupš vsak tedn tri različne kapce za svoje karakterje po 1 dolar pa ni ;)

M.B. ::

Lonsarg je izjavil:

Dobr iOS je exstremna izjema, ker niti lokalnega diska ne moreš brskat brez modifikacij. Ampak streamanje preko LAN sharov pa ne dela niti v Androidu niti v DESKTOP LINUXU, no vsaj moja par urno googlanje ni našlo rešitve še. Vsi linux video predvajalniki najprej prenesejo file, potem pa redvajajo, idiotizem, zato sem na windows, in ima tudi TV box windows:)


Nevem no jaz že nekaj let uporabljam mythtv in streamam po lokalni mreži brez problema. Je pa tudi letos brat film na svojem računalniku urejal v blenderju vse slike in pa videi (DV par GB en file) pa so bili na mojem računalniku. Vse delalo brez problema in zatikanja. Z NFS share filmov in slik. Tako da nevem če ravno drži da predvajalniki prenesejo cel file.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

gendale ::

Lonsarg je izjavil:

Dobr iOS je exstremna izjema, ker niti lokalnega diska ne moreš brskat brez modifikacij. Ampak streamanje preko LAN sharov pa ne dela niti v Androidu niti v DESKTOP LINUXU, no vsaj moja par urno googlanje ni našlo rešitve še. Vsi linux video predvajalniki najprej prenesejo file, potem pa redvajajo, idiotizem, zato sem na windows, in ima tudi TV box windows:)

lol no ne nabijaj
v desktop linuxu predvajalnik datoteko na mountanem lan sharu (samba, nfs) vidi kot da je na lokalnem disku in jo tudi čisto enako predvaja


kar se pa tiče te applove zadeve... kako lahko leta 2010 ne predvaja 1080p, haha, jace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Bor H ::

Kot rečeno, zadeva ma 1Ghz proc kar je na meji za 1080p, po applovi filozofiji to pomeni "boljš da ne dela kot da dela tako tako".

matejdro ::

A kdo že ve, katere formate tale stvar podpira in kako se povezuje (samba, kakšen mac protokol)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

LexLuthor ::

axee je izjavil:



Smo na našem podnebju preveč piratski? :D


Kaj hočeš, če Slovenije ni na zemljevidu in večino takih in drugačnih storitev za Slo trg ni na voljo...
www.pasice.si

Spock83 ::

JayKay je izjavil:

boxee software uporabljam zdaj na pcju in se mi dopade, zato bi si omislil box. za 199 sem pričakoval vsaj prostor za disk v njem, kar očitno ne bo. Večina stvari ki se jih gleda je največ 720p (oddaje in recimo yt) zato sem mi zdi 100$ preveč za 1080. Je pa res da boxee prebavi več formatov.


Za mene ne bo problemov oz. sem vesel, da nima prostora za disk (bo vsaj tišji in se manj grel, lahko pa boš priklopil zuannji disk, če se ne motim) Imam Dlinkov DNS-323 NAS in je rešitev zama idealna in upam full kompatibilna.

Spock83 ::

Zanimivo kaj si misli Boxee Box o Apple TV LINK

sirotka ::

Evo, IOS ima večji tržni delež od linuxa:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

matejdro ::

Pa je sploh smiselno primerjati deleže desktop OS z mobilnimi OS?

sirotka ::

IOS ni več samo v mobilnikih, sicer je pa tudi android zraven.

Lonsarg ::

Tak graf je zelo odvisno, iz katerih strani se je trafic gledal. Če se gleda ves internetni trafic, so mobilni OSi za par faktorjev spodaj. Ta raziskava je pa najbrž predvsem strani, ki se jih z mobilnimi OSi gleda vsebovala. Naj bi še Windows zraven narisali, mogoče je pa iOS tudi nad njim:)

Jst ::

Čisto odvisno od segmenta, kot rečeno pred mano.

Vsak, ki ima Router/Access Point je uporabnik linuxa. Uporabniki SiolTV/T2TV/... ki imajo njihove SetTopBox-e so tudi v večini osnovani na linuxu.

Tako, da je ta graf (oziroma večina) zavajujoč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lurker ::

Edina pametna stvar v tem grafu je razmerje iOS in Android.

Kje so vse te silne 'maljon na dan' Android naprave?! Pa v browsanju je Android še najbližje iOS-u. Kaj šele, da bi meriji koliko muzike, videov se zrola na teh dveh sistemih. Pri aplikacijah je tudi še hujša prednost iOS-a.

Kaj sploh počnejo(mo) Androidaši s temi napravami? Poleg tega, da je, po večini Android tem tu, očitno glavno veselje zbiranje pedertašne zanje.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi oblika iPhone 4 je zdaj patentirana, bela različica spet pred kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011399 (9983) PrimozR
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252961 (45203) malix
»

Apple izdal iOS 4.3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
217707 (6722) nekikr
»

Razkrita notranjost Apple TV-ja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3911265 (9819) Hardstyle

Več podobnih tem