» »

Problem matična plošča

Problem matična plošča

ninapoljsak ::

Imam problem z mojim računalnikom.
Danes sem s pomočjo brata zamenjala ventiltor za procesor v mojem računalniku. Imam MSI 7369 matično ploščo, na kateri je bil stari AMD ventilator priklopljen na priključek s štirimi vilicami, novi ventilator pa je imel vtičnico za tri vilice. Ker je bil pod procesorjem tudi priključek s tremi vilicami sem ventilator po navodilih brata vklopila tja.

Ko sem prižgala računalnik, je ventilator sicer lepo začel delati, enako je štartal disk, računalnik pa se ni povezal z zaslonom, ki ga ni zaznal, prav tako pri vklopu na zvočniku od matične ni bilo tistega začetnega piska.

Zanima me, če to pomeni, da je šla matična, zdi se mi, da so mi v preteklosti že menjali matično, ker se mi je enak problem že zgodil, tokrat pa ne bi rada skeširala 250€, če lahko boljšo matično kupim za 50/80€.

Sale_One0 ::

Večina matičnih ima zaščito, tako da se ne užgejo če CPU nima priklopljenega coolerja na svoj CPU_Fan vtič. Priklopiš ga pa samo na 3 pine in ne na 4, četrti pin je ponavadi tisti pin kateri omogoča matični regulacijo vrtljajev preko biosa.
Prilagam sliko:
 CPU_FAN

CPU_FAN



Priklopiš na tiste 3 pine kateri imajo plastični zatič zadaj. Če se ne užge niti po temu pol je pa res nekaj šlo, ni nujno da je matična lahko je šlo kej narobe med montažo novega coolerja.
Si vis pacem, para bellum.

ninapoljsak ::

Sale One0 najlepša ti hvala, sem zamenjala vtič, pa še ni spremembe, dobila sem tudi diagnozo, da je šla matična.

Zdaj imam problem, ker razen nekaj osnov ne vem, kakšno matično moram dokupiti, da mi bo vse štimalo, vem, da potrebujem AM2 socket in pa ddr2 ramovje.

Če bi mi lahko nekdo pomagal, bi mu bila res res hvaležna.

Zdaj imam matično MSI Ms7369 - http://www.motherboards.cod.my/msi-k9n-...

Potrebovala bi nek nadomestek, ki bi imel enako 4 mesta DDR2, 8xusb in seveda mrežno.
Na kaj drugega moram še gledati, da se bodo vse komponente in priključki ujemali pa nevem več.

Gledam nekaj v cenovnem rangu do 100EUR, najljubše bi mi bilo, če bi bilo to v trgovini enaa.
Ogledala sem tole, ampak mi ni jasno, kakšno vznožje procesorja je integrirano na njo.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

paljer ::

Na to ploščo gredo intelovi procesorji. Tvoj je AMD, tako da moraš izbrati drugo.
Na primer, ta ima integrirano tudi grafično kartico:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

krneki007 ::

Če imaš ločeno grafično,jo ponovno vstavi v matično ploščo.Probaj še reset BIOS-a

ninapoljsak ::

Krneki007, Oboje sem že poizkusila, pa ni uspelo.

Najlepša hvala Paljer. Glede grafične, to pomeni, da vseeno lahko uporabljam mojo, ločeno grafično ?

paljer ::

Lahko. V tem primeru kupi ploščo brez grafične, vendar kar sem gledal imajo za AM2 na enaa samo 2 reži za ram.

ninapoljsak ::

Potem ta ki si mi jo predlagal odpade ...

Lepo lepo prosim, če mi pokažeš še tole, ki ima samo 2 reži za ram, ker jaz se res ne znajdem čisto ni več. =) Načeloma bom potem dokupila 2x2gb, pa bom na istem.

krneki007 ::

probaj še z drugo grafično

ninapoljsak ::

Če bi bila grafična skurjena, bi matična začela piskat, zdej pa od sebe ne spusti niti tistega stalnega uvodnega piska. Enkrat sem mela že isti problem in sem dala na servis, pa me je prišlo 200EUR, samo menjava matične, kar mi je pa res res preveč ta hip.

Če mi pomagate najt pravo matično, vam bom res hvaležna, zamenjat jo bom pa znala =)))

TOP ::

Kako boš plato zamenjala,če vent sam menjaš pa plato skuriš.Jaz bi vseen se prej prepričal če je res šla matična,ne kar kupovat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem se ne postavi

Oddelek: Pomoč in nasveti
243765 (3008) fr4nc
»

Vgradnja procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5680 (503) menjalnik
»

Kateri procesor izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
368327 (7442) dmorec
»

Komponente do 200 € - Matična, RAM, CPU

Oddelek: Kaj kupiti
141782 (1496) kmetek
»

Plata + procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
171825 (1426) DJ MartiNi

Več podobnih tem