» »

LED TV sprejemnik Philips 40PFL5605H/12

LED TV sprejemnik Philips 40PFL5605H/12

mkoleznik ::

Odločam se za nakup tega televizorja, zato me zanima vaše mnenje o tem izdelku...
http://www.odnesi.si/product_info.php?p...
LP
MK

popster ::

to je tak televizor ki je u bistvu že na pol monitor saj ga boš moral gledat z razdalje max 1.7 m pri signalu FULL HD, ki je edina nativna resolucija za ta monitor.(ref)

jRk0 ::

wtf pa ti bluzis?
You fuck up once, you loose two teeth.

popster ::

je na linku (ref) bolj razloženo..

mkoleznik ::

torej kakšen televizor potem priporočaš, ker jih je večina v resoluciji 1080p(fullHD)

Okapi ::

Popster se je zataknil nekje pred tremi leti, ko je še bil kakšen spodoben televizor, ki ni bil fullHD, zato ga ne poslušat. Ta Philips je čisto OK.

O.

mkoleznik ::

Sem še malo brskal po Philipsovi strani in podatkih ter navodilih za omenjeni televizor in našel to :
Idealno razdaljo za gledanje televizije
lahko izračunate tako, da velikost
diagonale zaslona pomnožite s tri. Na
primer, če je velikost diagonale
televizorja 116 cm (46 palcev), je
idealna razdalja gledanja ~3,5 m (138
palcev) od zaslona.


Tako da mislim da je uporabnik @popster malo spregledal datum omenjenega prispevka ki je iz leta 2006!
Televizor pa je že naročen, hvala za info.

LP
MK

popster ::

To kar si našel na Philipsovi drži vendar za signal PAL.


No da pojasnim, diagonalo se je množilo z x3 ko so bili televizorji PAL resolucije. FULL HD je u bistvu PAL x3, in če že kupuješ FULL HD televizjo, je tko da če boš gor priklopil računalnik in mel desktop boš gledal z kake 1.6 metra če boš hotel izkoristit vse pike.

Okapi ::

Zdaj pa še razloži, zakaj bi moral izkoristiti ravno vsako piko? Kakovost televizorja se ne meri samo v ločljivosti, poleg tega pa itak nimaš izbire. Dandanes so pač vsi spodobni modeli fullHD in ne vem, kaj eni še kar bluzite s temi razdaljami.

O.

krebs11 ::

A ima kdo ta TV, najbolj me zanima, če predvaja filme iz usb-ja, predvsem HD v mkv datotekah in podnapisi. Trenutno imam 32pfl7332 (3,5 leta star), pa je kar majhen tv, bi pa rad večjega pa me zanima, če je ta ok, rajši bi še imel 46-117cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krebs11 ()

popster ::

A ima kdo ta TV, najbolj me zanima, če predvaja filme iz usb-ja, predvsem HD v mkv datotekah in podnapisi.

mislim da potrebuje tak tv zelo močan procesor in usb palčka bi morala bit zelo hitra, tko da je najberz odgovor ne..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velikost TV in primerna oddaljenost gledanja full hd

Oddelek: Kaj kupiti
215133 (4795) tomaz4
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333473 (30281) nendzi
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235175 (4395) mcesarec
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334455 (30053) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922575 (20480) Yoni

Več podobnih tem