» »

WinXP IIS5.1 in PHP4 - manual!?

WinXP IIS5.1 in PHP4 - manual!?

matic ::

Samo na hitro me zanima (nikjer nisem nasel tega odgovora) ali samo meni javi pri instalciji PHP 4.2.3 na winXP k IIS5.1 da moram "manual cofigure web server as described.." ali je na splosno da ga je treba pri IIS5.1 sam nastavit!? :\

tejo ::

Da zadeva dela je neki malga nastavljanja, vse ostalo k se nastavlja pa vzame velik več dela :D .

matic ::

Ma ne meni javi takoj po instalaciji:

"Due to a missing OCX control on your system,..."

Kar pojma nimam se kaj to je.. 8-O ampak ocitno ne neki cist normalnega!?

alesrosina ::

ja, to je cist normalno - manjka ti en OCX s katerim bi lahko setup spremenil nastavitve IISja, pravzaprov sploh ne vem kje dobis ta ocx, ampak vseen. Tko da - bos moral kar rocno nastavt php podporo. Sej ni tako tezko, z nekaj kliki nastimas php podporo. preber si readme al pa mislm da na icevulcano.com so mel en tak clank.

LP, ASPmaster

tejo ::

Ja za samo delovanje sam v IIS nastaviš kje se nahaja php, pa en file skopiraš v mapo od windows (če ga še ni tam) in to je to. PHP na serverju dela, potem pa tisti file php.ini še nastaviš da dela po tvojih željah in potrebah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

david ::

ta zadeva z ocx-om je meni osebno zelo smesna ... vsakic, ko instaliram, mi javi da manjka ... potem zakljucim instalacijo, dam se enkrat setup in izberem drugo moznost glede na prvo instalacijo ... in glej ga zlomka, dela :D

Ziga Dolhar ::

Hmm, se mi zdi da se oni filetek kljub tej napaki sam prekopira tja not in je potrebna le nastavitev v IIS (dodaš končnico ter parser zanjo). V IIS6 moraš še dovolit izvajanje sapi-ja v 'web service extensions'.

Za to potrebuješ nekje 10 sekund miškarjenja :).

matic ::

Se eno vprasanje. Kaj je razlika med ISAPI in med CGI!? Priblizno se mi sanja, ne pa cist tocno.. Ce se ne motim je (z mojega sanjanja :D ) ISAPI bolj varni nacin kot pa CGI?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141573 (1291) extr3m3
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221951 (1680) boych
»

Kako nastavit porte 80 --> 8080 v IIS

Oddelek: Omrežja in internet
61014 (910) Hair_Y
»

php na domačem računalniku

Oddelek: Izdelava spletišč
71831 (1656) Cokolesnik
»

Win XP NTFS?

Oddelek: Programska oprema
371375 (1034) andrej

Več podobnih tem