» »

Ali je telefon ukraden?

Ali je telefon ukraden?

moxon ::

Pozdravljeni,
od neke sumljive firme kupujem telefon in poraja se mi vprašanje glede (ne)vkradenosti in porekla. Telefon stane praktično tretjino cene za kakršno ga prodaja recimo Simobil. Na nekaterih angleških/ameriških straneh sem prebral, da je možno preveriti ali je bil telefon ukraden in je zaradi tega blokiran pri mobilnih operaterjih. Preprosto se jim pove IMEI številko in oni preverijo v svojo bazo, ki si jo operaterji med seboj delijo in je to to. Danes sem klical na Simobil in jih povprašal, kako je s tem pri nas in so dejali, da nimajo nobene baze in da ne morejo tega preveriti. Bi mogoče kdo izmed vas vedel, kako preveriti na podlagi IMEI številke ali je telefon "OK" ali ne? Kar se tiče porekla in trga kateremu je telefon namenjen, znajo povedati na Nokia Care centru - to je pomembno zaradi uveljavljanja garancije.

Za vse koristne odgovore se vam najlepše zahvaljujem,
LP
  • spremenil: moxon ()

KoMar- ::

Kupuješ od tuje firme? Take, ki posluje samo online? Možno, da je cela trgovina fake.

moxon ::

Ne, kupujem pri slovenskem "podjetju". Pa bojda dobim zraven garancijo in račun. Telefoni pa so baje zato tak poceni, ker največ delajo in prodajajo na nemškem, avstrijskem in romunskem trgu, pa še to veleprodajno. Zmenjeno je tako, da mi pripeljejo telefon, jaz pa plačam na licu mesta.

zee ::

URL plz.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

moxon ::

Imam samo oglas od bolhe.

http://www.bolha.com/uporabnik/enomis

zee ::

Meni je to sumljivo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

moxon ::

Ja meni tudi, jaz sem naročil Nokio N900. Baje te nokije vlačijo iz Finske. Fora je, da ko se bom srečal s temi, ki to prodajajo bom takoj videl ali je original telefon ali ni, potem bom preveril IMEI če je enaka na telefonu in škatli, pol pa bom klical na Teleray oz policijo glede ukradenosti. Samo kaj pa če je telefon ukraden v tujini? Pol teh podatkov naša policija menda nima ali? Pa izstavili bodo "račun" in potrdili garancijo. Plačal valda še nisem nič, ampak bom na licu mesta. Kaj če je telefon ukraden v tujini, te išče kdo zaradi tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

Pyr0Beast ::

Stran pojdi, samo stran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

moxon ::

Po e-mailih sodeč, ki si jih dopisujem je prodajalec Simona, podpisana na koncu texta:

"bo-ver
Simona"

Zdaj na bolhi so registrirani kot "Enomis" v mailu pa se podpisujejo pod "bo-ver". Malo sem google-al "bo-ver novo mesto" in dobil sledeče:

http://www.tradeboss.com/default.cgi/ac...
http://davcna.com/49606786/BO+VER+POSLO...

Torej osebi, ki stojita za tem sta Simona Verbič kot prodajalka in Bogomir Verbič kot lastnik s.p.-ja. Mogoče sem malo zabluzil z raziskavo, pa vendarle :) Zanimivo no.

martincek1 ::

Pa se lahko zmeniš za prevzem osebno? :)

moxon ::

Pa ja, saj to je čudno :) Rekli so, da so vsak teden v Mariboru vsaj enkrat zaradi "biznisa" in tako mi bodo dostavili telefon. Torej ko se dobimo v živo, bom jaz naredil celo analizo telefona :)

Zorro ::

Podatki od N900 so čisto faljeni. Zanima me, kje so jih pobrali?! :|

moxon ::

Sem jim pisal tudi glede tega, baje bodo popravli :P

Dr_M ::

No, sporoci ko bos dobil telefon :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LuGi ::

moxon ::

Hehehe, ja če bo takšen kot je na tej sliki pol sem lahko kr happy, jih bom kar nazaj poslal v NM :)

Icematxyz ::

Se pravi Nokia N900 nov telefon z garancijo misliš da boš dobil za 219,00 Evrov?

You Gotta Be Kidding? Še če bi bil ukraden. Ne vem če bi ga za takšno ceno dobil.

r0ker ::

še to je preveč

Icematxyz ::

Če je ali če ni. Za novega boš plačal krepko več.

Uporabnik ::

Če telefon dela, torej da je s telefonom vse ok, potem naj na račun napišejo še serijsko številko iz ohišja telefona. Po moje da si potem ti čist, tudi če je ukraden. Sicer pa podpiranje nakupa ukradenih stvari ni ravno najbolj moralno dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

moxon ::

V kolikor je ukraden ga sploh ne bom kupil. Se razume :) Ob nakupu bom preveril IMEI pri Nokiji (garancija) in Telerayu (status). Sporočim vam ko in kako se je zadeva izpeljala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

Icematxyz ::

Po moje da si potem ti čist, tudi če je ukraden.


Čist si že morda. Telefona pa več nimaš. Za denar pa se moraš potruditi, da ga dobiš nazaj. Ampak zelo verjetno je, da niti denarja na koncu več nimaš. Osebno menim, da gre za kopijo telefona. In ne original!

Zgodovina sprememb…

moxon ::

Jaz se pol sprašujem, kako hudičevo dobra kopija mora biti glede na to, da je po pogovoru sodeč original in da plačam ob osebnem prevzemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

Icematxyz ::

Jah odloči se če boš preveril ali ne. Pa poročaj.

PeternelG ::

Kaj novega tukaj?

moxon ::

V sredo nekje ga pričakujem saj je dobavni rok od 7-10 dni. Bom sporočil kako in kaj... :)

moxon ::

Torej, od obljubljenih 7-10 dni dobave je preteklo 15 dni. Danes sem prejel sledeče obvestilo:

"Na žalost Vam moramo sporočiti, da je celotna pošiljka prispela danes, toda na žalost poškodovana in jo zaradi tega nismo mogli prevzeti. Ker imamo sedaj odprto reklamacijo z dobaviteljem in nam te reklamacijo nočejo priznati, ker, kakor trdijjo, da je bila pošiljka poslana naprej v nepoškodovanem stanju, moramo na žalost do nadaljnjega stornirati vsa prejeta naročila.
Takoj ko bo reklamacija rešena, Vas bomo ponovno kontaktirali, če bi bili še zainteresirani v nakup mobilnega telefona."

Tako ali tako sem bil že v osnovi mega skeptičen, zato sem že prejšnji teden nabavil HTC Legend. No toliko v vednost ostalim interesentom, da ne boste čakali zastonj :)

LP

Icematxyz ::

Ja. Ponavadi je tako z stvarmi. Ki so nerealne. Se pravi nič ni s tega.

flood ::

ja sej tako zavlčujejo in zavlačujejo pol pa prosijo, da jim nakažeš na račun, ker tako bo hitreje steklo itd. itd.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263937 (3316) Pesimist
»

Preverjanje ukradenega telefona

Oddelek: Loža
104943 (4503) kunigunda
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115775 (14143) Mcsin
»

Kako veš da telefon ni ukraden če nimaš papirjev (nokia) se da preverit IMEI?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173579 (3242) ;-)
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
336514 (5629) Tody

Več podobnih tem