» »

PC kot Ruter in še malo pomoči, pri postavitvi

PC kot Ruter in še malo pomoči, pri postavitvi

Wisor ::

Lep pozdrav,

Ker imam doma preveč računalnikov sem se odločil, da si enega preuredim v ruter. Ker o zadevi žal ne vem veliko, bi vas prosil, da mi pri izdelavi zadeve pomagate :)

Skratka, računalnik bi postavil na omaro, zravem internetnega modema in switcha. Če je možno bi računalnik opravljal s pomočjo Notebooka (acer aspire one) -> wireless omrezja (remote desktop) [Žal nimam nobenega odvecnega LCDja]

1.) Kot prvo me zanima, ali je mogoce narediti povezavo (remote desktop) med dvema brezzicnima karticama? -> Skratka dostopati na PC ruter z Acer aspire one-om in upravljati dela na njem?

2.) Ali je mogoče na PC ruterju postaviti FTP in VENTRILO server (in sekaj podobnega), ter do njega dostopati iz interneta?

3.) Katero distribucijo linuxa oziroma kateri operacijski sistem naj uporabim za omenjeno zadevo?

Sistem je sledeči:
- Neka X maticna plosča proizvajalca Asrock
- 160gb trdi disk
- 1 gb DDR2 Rama
- Procesor bo amd X2 4800+
- Graficna integrirana oziroma ATI 2400HD

Manjka mi se ena mrežna kartica, ki jo dobim v ponedeljek.


Prilagam se par fotografij za lazjo predstavitev!

Omrežje



Slika 1



Slika 2

  • zavaroval slike: bluefish ()

#000000 ::

Tale rešitev te bo mesečno koštala od oka za ene 10 evrov štroma.
Če že hočeš tak router si ali kupi kako alix platko in nanj naloži sistem po želji, recimo m0n0wall pfsense ali kako drugo distribucijo, jest sem en časa uspešno teral m0n0wall z cdja še dlje pa brazilFW z diskete brez nobenga diska, na škatli kjer je bil 700 mhz p3 in 256 mb rama, sem pa probal teh router distribucij malo morje, in moram priznat da sta se tadva še najbolj odrezala, pač dokaj simpl za nastavit in nezahtevna za hardware oba omogočata tudi wifi kartico ampak mora met atheros čip druge so slabo podprte.

Wisor ::

Štrom sploh ni problem. Drugače pa ali je mogoce postaviti FTP server na monowallu ali ne ?

Ker osebno se v to zadevo poglobim samo ce je mogoce, na PCju postaviti kak server.

#000000 ::

Kokr se spomnim je možno, m0n0wall ima svašta nastavitev, spomnu sem se še enga ki ima še web server poleg išči pod clarkconnect.
Štrom ni problem praviš, noi mogoče zdej še ne ampak se obetajo kr drastične podražitve, tko da če že res rajš vzami neko platko ki se napaja na 12 voltov se precej pozna na konc mesca.

Invictus ::

Če ne boš tega računalnika uporabljal še kot kak server (npr. file server) si raje kupi kak routerček. Dolgoročno cenejša in tišja rešitev ....

LP I.

Wisor ::

Okej zadevo sm postimu pa ze novi problemi ;((

 Slika 1

Slika 1




Skratka, ker sm zadevo bolj ali ne, mislil uporabljati za FTP in Ventrilo server (rabim ju skoraj vsake pol ure -> vsaj ftp, in odlicno sluzi svojemu namenu :P) sem se odlocil za sledeco vezavo. Pa staticni IP sem dobil.

 Slika 2

Slika 2




Sicer problem je nastal pri priklucitvi ruterja (NETGEAR WPN824 ->sluzi samo kot access point), saj moje WLAN omrezje nima internetnega dostpa (vsaj tako pravijo windowsi). Po kratkem zanimanju sem ugotovil (poravite me, ce se motim), da sledece zadeve nebom mogel uporabiti v omrezju. Sedaj me zanima, kako je kaj z unimi USB kljucki, ki se jih dobi na mobitelu pa kaksna je cena (baje da s to zadevo nebi imel nikakrsnih problemov). Gre se mi, da zadeva vlece po domaci hisi, sosed je pa itq name priklopljen z usmerjeno anteno tako da :D

Drugace imam pa v "serverju" WiFi kartico, ce bi jo mogoce lahko kaj ponucal za kaki access point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

gendale ::

a ne bi blo bolše če bi zvezal tako:
modem->server(služi tudi kot router)->ta tvoj netgear

pa pač vse računalnike priklopiš na lan porte od netgeara

in nekje moraš imet dhcp strežnik, ki poleg ipja pove še da je gateway serverjev ip (al pa če na roko to vpišeš)

Wisor ::

Sem malo se sprobavu pa mi ni uspelo, drugace sem se na mobitelu zmenu, da mi dajo njihov dongle za preizkusnjo, in morm rect, da za tistih slabih 30EUR je to defenitivno best buy. zadeva mi deluje enako mocno kot netgear WPN824, ceprov mi zadeva bolj deluje, kot neka usmerjena antena, ampak vseeno.

Drugace sem pa nad USB DONGLOM (ali kakorkoli se ze klice) navdusen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M0n0wall - Captive portal - Oddaljena dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
232172 (1812) ELEKTROLJUB
»

M0n0wall virtual machine na Ubuntu Server 8.10

Oddelek: Omrežja in internet
61703 (1511) ABX
»

Kako narediti wireless router it PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
213846 (2586) All
»

Kup vprašanj o serverjih in routerjih

Oddelek: Omrežja in internet
212074 (1401) sword
»

Doma narejen router!

Oddelek: Omrežja in internet
212329 (1311) sidd

Več podobnih tem