» »

katero navigacijo kupiti?

katero navigacijo kupiti?

xteakwondox ::

Zanimam se za nakup navigacijske naprave do nekje 200€ po možnosti s prednaloženimi kartami in me zanima katero znamko oz model mi najbolj priporočate saj z njimi nimam veliko izskušenj. Rabil bi pa pokritost za naslednje države: slovenije, hrvaška, avstrija, nemčija, srbija. Zanima me tudi kakšna se vam zdi tale naprava http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
Lp

Zvezdica27 ::

lp,

vse to in še več na telefonu z brezplačnimi kartami omogoča Nokia navigacija (preveri telefone). Srbija je bolj švoh pokrita.

Čeprav imam Nuvija in pohodnega csx60, uporabljam samo še telefon (razen za kolesarjenje Csx60).

lp,

zz

xteakwondox ::

hvala vendar te navigacije ne pridejo v poštev saj je mišljena kot darilo
Lp

R-S-LoVe ::

Kupi garmina s 4GB kartico, mape pa snami s travnika.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

klemenSLO ::

navon
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

jrtjtejtt ::

sicer bolj tko odgovor, ker ne vem komu to kupuješ.

vsak malo boljši telefon z touchscreenom omogoča namestitev garmina, tako da premisli ali se splača to kupovati.

BlaY0 ::

jrtjtejtt je izjavil:

...vsak malo boljši telefon z touchscreenom omogoča namestitev garmina...
Ki ga je seveda treba kupiti.

jrtjtejtt ::

BlaY0 je izjavil:

jrtjtejtt je izjavil:

...vsak malo boljši telefon z touchscreenom omogoča namestitev garmina...
Ki ga je seveda treba kupiti.


po želji

BlaY0 ::

Če za rojstni dan daješ darilo, valda da ne bo to ukraden softver...

jrtjtejtt ::

jaz sem mislil, da kupi karkoli drugega, ne navigacije 8-)

OldSkul ::

klemenSLO je izjavil:

navon


se strinjam, samo mora met najnovejši mio prio software. Je odličen ;) mape pa tudi.

xteakwondox ::

namen imam podariti stricu tako da telefon odpade in mape morajo biti originalne saj nevem kako bo gledal "mape iz travnik=)" ali ima mogoče kdo izkušnje s to napravo iz linka ali raje katero drugo nekako mi je ta najbolj všeč a ne vem ali se jo splača??
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Zvezdica27 ::

lp,

po moje med temi ni večje razlike, sam sem probaval samo Nuvije (2 modela). Vzami pač tistega, ki ima Adriaroute oz. čimveč kart zraven (ker je to nekak standard za našo regijo). Dandanes vsi delujejo zadovoljivo, tudi no-name zadeve.

Aja: ni slabo iti v fizično štacuno in oreng zatežiti prodajalcu: namreč da ima res ta nove karte (recimo MB obvoznica že notri itd.). Poznam junake, ki so prodajali ful stare karte za polno ceno, pol pa ni blo avtoceste itd.

lp,

zz

Izi ::

Dejansko je tako, da je karta oz. zemljevid precej bolj pomembna zadeva kot napravica, ki potem to prikazuje.
Adriaroute je daleč najboljši zemljevid za Slovenijo. Pokriva pa še celotno območje nekdanje Jugoslavije in Albanije.
Katero verzijo dobiš sploh ni važno, ker ko enkrat kupiš Adriaroute imaš zastonj nadgradnje kot kaže za celo življenje. Napravico priklopiš prek USB na računalnik in nadgradiš.
Nove verzije Adraroute izhajajo tako rekoč vsak mesec in tudi smisel vsake navigacije je, da jo mesečno nadgrajuješ, drugače ti mimogrede kaže kako se voziš po travnikih, ko mesečno gradimo nove in nove obvoznice.
Adraroute je trenutno verzije 3.11 in jo potegneš iz njihove strani.
Napravice pa dandanes niso več tako pomembne, katerikoli Garmin je v redu. Izbereš samo velikost ekrana, ki se ti zdi najprimernejša. Za avto raje malo večje ekrane, za kolesarjenje in hojo po hribih pa nekaj takega, da gre lepo v žep.

Zvezdica27 ::

lp,

no, za kakršnokoli spodobno kolesarjenje in hojo v hribih so telefoni in Garmini seveda neuporabni. Tam je bolj v ospredju navigacija preko posebnih namenskih naprav, orodij (programi), druge karte, pred-pripravljeni tracki, ne route ...

Nokie se sicer da nafilati s custom kartami (žal ne-vektorske, kar je v resnih hribih težek fakof) in tracki, samo moraš malo vedeti kaj in kako (Symbian). Out of the box pa ne bo šlo.

Avto GPS pa povsem odpade za hribe/bike. Za to so namenski aparati (že zaradi sprejema v gozdu).

Cela znanost, samo eno je cesta, drugo je pa recimo v megli na Grossglockner ali pa že čez Komno v megliin snegu. Če bi ti tam zaupal teh gizmotom brez podrobnih kart (ki so večinoma kar doma narejene, recimo Kroko v2, a edine) ... veliko sreče.

Res pa je, da je najbolj bistvena stvar pri GPS karta. In karte za avto GPS, telefone in namenske pohodne naprave (+ progma zanj) pri meni nanese na 4 različne variante (za avto Adriaroute, Nokia Ovimaps, Csx60 Kroko v2 in na PCju specialke PZS v digitalni obliki preko Quo).

Pa se znajdi... kdor se more

zz

jrtjtejtt ::

Živjo,

ima kdo izkušnje s tem garminom: klik

ALi je omenjena prednaložena karta OK? Se pa mudi, kupiti moram danes nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712033 (6351) #000000
»

GPS navigacija za avto

Oddelek: Kaj kupiti
3011468 (9162) Mavrik
»

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Oddelek: Kaj kupiti
367250 (4489) Kr_Edn
»

Še ena navigacijska

Oddelek: Kaj kupiti
82079 (1747) bocco
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338602 (7108) gti85kw

Več podobnih tem