» »

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

yano ::

Živjo,

kateri prenosnik mi svetujete glede na moje potrebe:
- 100% poslovna uporaba
- zelo hitro delovanje; hitro odpiranje aplikacij tudi ob obremenjenosti procesorja (naenkrat odprtih 20 spletnih strani, outlook, več datotek v wordu in excelu, nekaj aplikacij...)
- vzdržljiva baterija
- windows 7 professional
- vsaj 15" ekran, lahko tudi več (teža ni faktor).

Razmišljal sem v smeri procesorja i5, mogoče tudi i7, 4 ali celo 8 gb rama, ločena grafična kartica, mogoče celo ssd disk.

Kaj predlagate. Budget max 1500 eur.

Hvala in lp,

Gwanaroth ::

Direktorji v našem podjetju uporabljajo MacBook PROje in Air-e.
Lights often keep secret hypnosis..

yano ::

Gwanaroth je izjavil:

Direktorji v našem podjetju uporabljajo MacBook PROje in Air-e.


Fino fajn, samo potem ne pridem skozi s tem budgetom.

Gwanaroth ::

http://www.epl.si/?id=1.2.16.76.38

Aja, omenjal si 8 gb rama...
Lights often keep secret hypnosis..

yano ::

Ne bi maca. Se mi zdi, da za ta denar dobim drugje bistveno več. Največ ponudbe biznis notebookov ima še HP pa se mi tudi zdi precenjen. Je še kakšna alternativa?

dolenc ::

Poglej še IBMe, recimo ThinkPad T510

Leks ::

Mogoče Sony VPC-F12S1E ?

toxius ::

Lenovo ThinkPad T510 ali višje...

yano ::

Sony VPC-F12S1E zgleda res v redu. 16" display, 6gb ram, i7 proc. Je kakšna komponenta ki ne ustreza najbolj? Ima kdo kakšne izkušnje s Sonyji - kako so vzdržljivi. Kupujem rač za vsakodnevno uporabo 8 ur, za 3-5 let.

Ali kdo ve ali se zamenjati OS - namesto Home premium bi vzel Professional?

djordjevic ::

Jaz imam sicer eno bolj budget sonyjevo varianto, serijo FW, ampak moram reči, da je svetlobna leta od notebookov, ki sem jih imel prej. Po mojem bi se dal dobit za tvoj proračun odličen vaio.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Invictus ::

Kot ti je nekdo rekel, za ta denar macbook.

Drugače pa IBM Thinlpad serija. Tebi bi pasala kaka W serija (W510). Lahko pa tudi W500, sam ga kupi v tujini, ker je pol cenejši.

LP I.

urbanyx ::

yano je izjavil:

Sony VPC-F12S1E zgleda res v redu. 16" display, 6gb ram, i7 proc. Je kakšna komponenta ki ne ustreza najbolj? Ima kdo kakšne izkušnje s Sonyji - kako so vzdržljivi. Kupujem rač za vsakodnevno uporabo 8 ur, za 3-5 let.

Ali kdo ve ali se zamenjati OS - namesto Home premium bi vzel Professional?


Zdravo,

Sam imam Sony Vaio F11.
Intel i7 620
8 Gb Ram
500 Gb disk,
Full HD,
16,4 diagonala
Gt330 od Nvidie,
...

Cena 1360€, kupljen na notebooksbilliger.de

Ti moram povedati, zadovoljen totalno. Mogoce je res mal prevec Sony nesnage instalirane, ampak se da preziveti.

Se ne upogiba tipkovnica, ohisje stabilno, kakovost izdelave zelo dobro,...

Ti ga lahko priporocim.

Lp,

Urban

Isotropic ::

jap, tile vaio z intel i7 so zelo dobri.

zee ::

Osebno bi ti predlagal 13'' Macbook Proja s 4 GB pomnilnika in Intelovim SSDjem.

Hitro odpiranje aplikacij zagotovljeno (podobno kombinacijo imam sam).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klinker ::

zee je izjavil:

Osebno bi ti predlagal 13'' Macbook Proja s 4 GB pomnilnika in Intelovim SSDjem.

Hitro odpiranje aplikacij zagotovljeno (podobno kombinacijo imam sam).


+1 :)

drugace pa... Lenovo ThinkPad T510 2,66 GHz ...definitivno to to :D

yano ::

urbanyx je izjavil:

yano je izjavil:

Sony VPC-F12S1E zgleda res v redu. 16" display, 6gb ram, i7 proc. Je kakšna komponenta ki ne ustreza najbolj? Ima kdo kakšne izkušnje s Sonyji - kako so vzdržljivi. Kupujem rač za vsakodnevno uporabo 8 ur, za 3-5 let.

Ali kdo ve ali se zamenjati OS - namesto Home premium bi vzel Professional?


Zdravo,

Sam imam Sony Vaio F11.
Intel i7 620
8 Gb Ram
500 Gb disk,
Full HD,
16,4 diagonala
Gt330 od Nvidie,
...

Cena 1360€, kupljen na notebooksbilliger.de

Ti moram povedati, zadovoljen totalno. Mogoce je res mal prevec Sony nesnage instalirane, ampak se da preziveti.

Se ne upogiba tipkovnica, ohisje stabilno, kakovost izdelave zelo dobro,...

Ti ga lahko priporocim.

Lp,

Urban



Na forumih sem glede Sonyjev s i5 ali i7 procesrjev prebral, da imajo sicer super opremo za ta denar, da pa so neuporabni, ker so izredno glasni. Mnenje?

zee ::

Google: Sony Vaio _model_ review
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

yano ::

http://www.amazon.de/Sony-VPCF11S1E-Not...

Ni nikogar, ki ne bi omenjal glasnosti ventilatorja. Očitno potem drži.

klinker ::

Pa si ti opazu da je ta i7 samo 1,7Ghz ter da je baterija samo 6 celicna :)

s1m0n ::

A nimajo i7 tudi Turbo načina ?
Drugače zadnje dneve sem lahko testiral ASUSa z i7 1.6GHz in 4GB in lahko rečem da je vse od PS in video editiranja delovala kot mora!
Aja pa vsaj z moje strani GHz dan danes niso več tako pomembni kot pri 1 jedernih procesorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Leks ::

Za poslovno rabi si mogoče umisliš tudi DELLa XPS16 npr.

krho ::

Kako morajo bit predlogi s i7 720qm, če rabi dolgo časa na bateriji, procesorjev TDP je pa 45W! Ponavadi imajo vse te 17" beštije še neuporabne baterije.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

yano ::

Sedaj sem izbiro zožil na Elitebooke, imam na še naslednje dileme:
- 15 ali 17" -> nagibam se k 17"
- i5 ali i7 procesor
- 4 GB ali 8 GB rama
- SATA ali SSD disk.

Fino bi si bilo seveda privoščiti vse, vendar je potem cena 2500 eur. Katera od izbir bo najbolj pripomogla k hitrosti pri delu z aplikacijami? Procesor, ram ali disk?

Vice ::

Hmm najprej se sploh odloči kaj ti največ pomeni da imaš od prenosnika. Nekako se nagibaš med popolnoma skreganimi logikami. To da imaš noti 8Grama ki ti ja OS ne zna izkoristiti je idiotizem, če misliš da bo s 64 bitnimi potem letelo kot sneta skira pozbi... Pozabi tudi, da če boš imel neke velike ekrane da bo potem anatomija baterije neverjetno dolga.... če hočeš hitrost je potem edina rešitev ssd. Hočeš kvaliteto ali kvantiteto in upati na čudež?

yano ::

Glavna zadeva je, da leti. Vem, da več zmogljivosti pomeni hitrejše praznenje baterije in to sem pripravljen požreti. Torej rami odpadejo prvi. SSD tudi vzamem. Kaj pa procesor - ali bom pri zmogljivosti opazil razliko med i5 dvojedrnim in i7 štirijedrnim?

UFOking ::

Kaj pa HP Envy 15?

i7 720QM
8gb RAM
500gb HDD
ATI Radeon HD 4830
2 bateriji (6 in 9 celic)
kvalitetna izdelava

Ena pomankljivost je pa ta da nima dvd enote in je pač potrebno imeti eksterno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UFOking ()

yano ::

Sedaj sem že čisto pred odločitvijo:
http://www.mimovrste.com/artikel/275027...
http://www.mimovrste.com/artikel/275024...

Predsem me zanima razlika v grafični, procesorju in matični plošči. Kateri se vam zdi boljši?

Zraven bom v obeh primerih dodal še SSD disk http://www.mimovrste.com/artikel/206008...

racprodaja ::

Ne razumem da kupuješ prenosnik za poslovno rabo, potem pa gledaš modele ki imajo skoraj specifikacije grafičnih postaj. Sam kot prenosnik za poslovno rabo (kar pomeni da se bo zadeva veliko nosla naokoli) smatram nekaj, kar ima matriko manjšo od 15 palcev, da je čimlažji, da baterija dolgo drži pa da ima kakovostno ohišje. Jaz bi vzel definitivno model:

http://www.mimovrste.com/artikel/275024...

noter počiš še 2 GB dodatnega rama, pa po možnosti vzameš model z SSD diskom, pa si zmagal. Tak al tak pa se moreš odločit.

bastadu ::

Tudi sam sem odločam za nakup prenosnika, in sicer kolebam med modeloma Dell Studio XPS 16 (1645) (i7, 4GB rama, FHD RGBLED zaslon) in pa Sony Vaio VPCF11/12 (i7, 6Gb rama, FHD zaslon). Nikakor se ne morem odločiti, XPS ima glossy ohišje in zaslon (čeprav ima RGBLED, ki je top), malo čudno postavljen izpuh za vroč zrak za kar postaja precej vroč, pa še folk poroča o neki trotthling problemih (zatikanju) ob polni obremenitvi ... Sony pa ima malce slabšo grafično in zaslon, baje je glasen, nima backlit tipkovnice, ima pa zato baje boljše ohišje (matt finish - manj občutrljiv na prstne odtise). Je imel kdo možnost preizkusiti obadva in ima mogoče kakšen nasvet??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

klinker ::

mihec87 ::

Te "hude" zahteve prebavi bp popolnoma vsak računalnik na tržišču.

ivans_k1 ::

mihec87 je izjavil:

Te "hude" zahteve prebavi bp popolnoma vsak računalnik na tržišču.


Pa ni cist tko. Njegove 'hude' zahteve so predvsem mnozica naenkrat odprtih programov in web strani. Racunalnik s (pre)malo rama in pocasnim diskom bo hitro klecnil, ko odpres zadosti stevilo programov in mu pokuris resource (ram, itd) in bo zacel recimo swapat na disk. Boljsi compi z vec rama in hitrejsim diskom samo zdrzijo vec...

koyotee ::

hp elite book vq665ea
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720075 (14746) noob96
»

najboljši vrhunski prenosnik za okoli 1500€

Oddelek: Pomoč in nasveti
252753 (2257) solatko
»

Nakup prenosnika za okoli 2000€

Oddelek: Kaj kupiti
333227 (2592) lopov
»

Prenosnik - CAD in 3D programi

Oddelek: Kaj kupiti
274110 (3678) Isotropic
»

MacBook Pro VS Lenovo Thinkpad T400s

Oddelek: Kaj kupiti
151941 (1686) darkolord

Več podobnih tem