» »

Usb podaljšek

Usb podaljšek

Rias Gremory ::

Imam vprašanje glede usb podaljškov. Namreč če je razlika med debelejšimi in tanjšimi usb kabli, ker naj bi debelejši kabli prepuščali več elektrike?
Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

69charger ::

Debelejši so boljši za prenos podatkov itd. če pa rabiš samo napajanje kakšne majhne stvari pa tanek.

Rias Gremory ::

69charger je izjavil:

Debelejši so boljši za prenos podatkov itd. če pa rabiš samo napajanje kakšne majhne stvari pa tanek.

Ok, hvala. Potem bo navaden usb podaljšek uredu za usb wi-fi brezžično kartico? In pa če, koliko vpliva dolžina usb podaljška?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DonMatejo ::

ne se sekirat do 8m?

Rias Gremory ::

DonMatejo je izjavil:

ne se sekirat do 8m?

okej, hvala za odgovore.
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Spajky ::

Brezžična USB mrežna verjetno ne bo delala na 8m dožine kabla brez vmesnega extra napajanega Usb Hub-a , ker so kabli notri tanki in padec napetosti napajanja prevelik, saj te kartice ne pijejo glih malo štroma 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Tole temo bi si izposodil. Kje dobiti kratke USB podaljške, tja do 30 cm?

Tx

Rias Gremory ::

Spajky je izjavil:

Brezžična USB mrežna verjetno ne bo delala na 8m dožine kabla brez vmesnega extra napajanega Usb Hub-a , ker so kabli notri tanki in padec napetosti napajanja prevelik, saj te kartice ne pijejo glih malo štroma 8-)

kaj mi predlagaš v tem primeru? kaj moram kupiti?

kdorkoli?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

nima noben predloga kaj kupiti? pa če v kakšni trgovini piše kakšen je usb kabel (debel- za moj prenosen trdi disk piše 30v ker se napaja samo prek kabla, torej mora tudi debelejši primerno označeni.
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

evl81xadlez ::

Kupil 2x 5 metrov usb kabla in priključil brez napajalnika...probal z wireless kartico in pa usb ključom pa je delal vredu če ne štejem slabšega prenosa. Stvar pa je čist odvisna od sreče tko da do pet metrov ti bo zihr delal

BlaY0 ::

5 metrov je po specifikacijah max. za USB 2.0. Lahko ti bo delao tudi na 10 metrov kot pravi evl81xadlez, lahko pa tudi na 5 metrov ne.

Nekateri USB modemi/mrežne dopuščajo tudi boost do 1A. Se pravi prek dveh USB kablov (v eneme je samo +5V pa zemla).

Rias Gremory ::

BlaY0 je izjavil:

5 metrov je po specifikacijah max. za USB 2.0. Lahko ti bo delao tudi na 10 metrov kot pravi evl81xadlez, lahko pa tudi na 5 metrov ne.

Nekateri USB modemi/mrežne dopuščajo tudi boost do 1A. Se pravi prek dveh USB kablov (v eneme je samo +5V pa zemla).

no bom prvo probal kupiti usb podaljšek tam nekje 3m največ 5m, ker več nerabim. pa kere wlan mrežne kartice so u redu ta trenutek na tržišču?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

evl81xadlez ::

Odvisno za kakšno razdaljo rabiš?!

Spajky ::

TRENDnet TEW-644UB je po karakteristikah super sodeč 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

XtremeX ::

usb podaljšek meni ni pomagal kupil sem 5m pa se je zgubi stik z računalnikom na njega sem imel priključen instant internet zato sem zdj prestavu računalnik na drugo stran in kupil 1.80m podaljšek ki pa za zdaj deluje dobro

Rias Gremory ::

aha bom še mal razmislu. ker mam velik različnih mnenj.
hvala za odgovore.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bbenci2 ::

Sposodil si bom to temo. Namreč podaljšal sem RS232 kabel z UTP kablom in stvar deluje (vremesnka postaja - PC). Vendar pa čez kakšno minuto začne postaja kazati nenormalne podatke o hitrosti vetra. Ugotovil sem, da imam tale kabel RS232 kakih 10m speljanega na čisto istem mestu in se verjetno signali med samo motijo.

Laptop nima RS232 priključka, zato koristim USB to RS232 adapter.



Imam idejo, da bi podaljšal USB kabel, da se potem ne bi signali med seboj motili.

Zanima torej me, ali bi lahko dal 15 metrov USB podaljška (3x5m) namesto RS232 podaljška, da bi ta pretvornik sploh deloval?

Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Desty ::

Lahko, nabavi 5m USB hube z dodatnim napajanjem in bo. Brez napajanja vmes pa ne bo nič...

bbenci2 ::

Kako to misliš hube? Ne razumem.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

OttoParts ::

Rabiš nekaj takega (slika pove več kot 1000 besed):

USB hub @ Wikipedia

Pazi samo na to, da ima lastno napajanje, ker boš samo na ta način lahko ojačal signal v USB kablu.

USB je standariziran do 5 m dolžine kabla, nekatere naprave sicer delujejo na daljših razdaljah ampak meni je USB kamera nagajala pri še krajši razdalji.

Vklopi kabel v USB na PC drugi konec v HUB (ki bo ojačal signal), nov kabel v isti HUB in konec tega kabla v napravo (zdaj bi moral imeti 5m+5m=10m).

bbenci2 ::

Če prav razumem je tale hub neke vrste delilnik z lastnim napajanjem. Ampak tako na hitro sem pogledal in nisem zasledil nobenega slovenskega trgovca, ki bi to prodajal.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

s1m0n ::

Smem vprašat za katero vremensko gre ?

OttoParts ::

bbenci2 je izjavil:

Če prav razumem je tale hub neke vrste delilnik z lastnim napajanjem. Ampak tako na hitro sem pogledal in nisem zasledil nobenega slovenskega trgovca, ki bi to prodajal.


Tako nekako.
Na primer tile:
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.mimovrste.com/artikel/199001...

Samo dva primera ne nujno predloga za nakup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB podaljšek

Oddelek: Strojna oprema
71298 (1021) no comment
»

PC v drugi sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171836 (1296) Heavy
»

Aktivni USB podaljšek (za Arduino Mega)

Oddelek: Strojna oprema
234559 (3791) Oldi
»

2 USB podaljška skupaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
6776 (627) Pyr0Beast
»

UMTS izgube na dolžini usb kabla

Oddelek: Omrežja in internet
213846 (3328) js osebno

Več podobnih tem