» »

Joomla in css urejanje

Joomla in css urejanje

skrat_mitja ::

Oila,

nekaj me muči in izgubljam živce. No spodnji sliki je print screen podmenija. V CSS sem uredil, da se background na mouseover obarva rdeče (glej naslov PRION), vsi ostali podmeniji bi morali biti točno taki kot je npr. ORYX. AMPAK, za prve tri podmenije (od zgoraj navzdol) se mi rdeče obarvajo tudi zadnji trije (seveda zaporedoma...)... Ko gledam CSS nikjer več ne vidim ukaza za rdečo barvo in zato mi ni jasno od kje hudiča mi jo prikazuje? Ma kdo kakšno idejo kako naj se tega znebim?

 podmeni

podmeni


 podmeni2

podmeni2



Kot se pa vidi na naslednji sliki.... ima tisto spodaj nastavlen tudi zamik... Opozorit moram pa tudi to da barvi nista čisto nič povezani - zgolj slučajno da sta obe rdeči. :(

 zamik

zamik

popster ::

Se mi zdi kot en bug, lahko bi v drugem browserju delalo vredu. Lahko pa je kaj povezano z menjavenjem background slike

skrat_mitja ::

Jah sem tudi jaz mislil da je browser ampak imam v mozzili, explorerju in operi čisto isti problem....

popster ::

A in še to je opazit da se rdeča začne tam kjer se prion (en a) beseda konča. Verjetno zato ker je prvi.

skrat_mitja ::

To sem šele zdajle opazil ampak je spet zgolj in samo naklučje. Sem podaljšal prvi naslov in ni spremembe.
Bom pa kr znoru zdle!

skrat_mitja ::

heh, ok to težavo sem po kar nekaj neuspešnih urah končno odpravil na sicer zelo enostaven način (Menu type sem nastavil suckerfish in zdaj prav lepo deluje...) Me pa zanima če slučajno kdo ve kodo za nastavljanje zamika?
Torej ko grem z miško po podmeniju bi rad, da se tista rdeča z zamikom ugaša.

lp, mitja

skrat_mitja ::

HVALA VSEM, stvar rešena!

Da pa ne bom odpiral nove teme bom poskusil kar tule.
Na strani obstaja tudi ovbrazec za pošiljanje mailov če morda obiskovalcu kaj ni jasno. Ampak problem je da js te maile pišem kot nor dobim pa nobenga ne in ne vem kje bi bila težava.
mam pa na možnost izbiro: sendmail, SMTP server ali PHP Mail Function. Preizkusil sem vse tri, dela nobeden, s tem da za SMTP rabim še neko uporabniško ime in geslo, mogoče kdo ve kje bi js to dobil zastonj?

Hvala za vso pomoč, to je zadnja stvar pri urejanju.

Tody ::

SMTP vpišeš lahko od gmaila podatke notri. Drugače pa odvisno kako je strežnik nastavlien php mail je vrjetno tudi treba skonfigurirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z miško na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
143189 (3117) Kla_Man
»

Vezje za tv

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71126 (1005) fpbs
»

Težave z Opero

Oddelek: Pomoč in nasveti
111744 (1468) biofrutek
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220684 (17375) Jst
»

Word 2003 glava

Oddelek: Pomoč in nasveti
5819 (783) tattoo

Več podobnih tem