» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
324 / 324
»
»»

Okapi ::

Slabo se spomniš. Brez problema gresta dve.

GupeM ::

gregor je izjavil:


Zakaj pa je sploh potreba po 4 x 26650 v letu 2024.

Tudi meni ni jasno. Imam samo Astrolux FT03, ki vam takšno baterijo.

Ampak glede na vprašanje, sklepam da nekateri to potrebujejo. Že vejo za kaj.

gregor ::

nova čelka:

Available now - Wurkkos HD16 Headlamp
Combination spotlight, floodlight and red light, feature rotary switch design and smart light sensing adjustment!!
Super affordable first release price!!
With battery $37.99
Without battery $34.99

https://wurkkos.com/products/%E3%80%90n...


matobeli ::

Mimogrede, ko smo ravno pri polnilcih in baterijah. Pri Li-Po baterijskih paketih je splošno v uporabi da jo za obdobje mirovanja spraviš na "storage" napetost ki je cca 3.8V, da staranje upočasniš, in tudi modelarski polnilci imajo ponavadi to funkcijo.

Pri cilindričnih Li-ion celicah se ta praksa ni prijela in je tudi v polnilcih ni implementirane. A se je že kdo ukvarjal s tem zakaj je temu tako in kako najlažje to pohendlat? Predvidevam da nas ima večina kar nekaj celic na zalogi ki so redko uporabljane.

Okapi ::

Preveč kompliciranja za premalo "profita", sploh če lučk ne uporabljaš v neke hudo resne zadeve. Nekaj let zdrži vsaka baterija, tudi če nič ne skrbiš za njeno "zdravje", potem pa pač kupiš novo, če je treba.

gregor ::

matobeli ::

Ha, top kek! Tnx

Sej vem da se da vsakih n-let da menjat celice, sam 26650 so nekje okoli 7€, pa 4 rabim. Pa cel kup 21700 mam na lagerju še (k so ble pocen), pa še nekaj 18650 ki jih praktično ne uporabljam prav dost, leta tud grejo kar hitr... če delajo baterije 10let je veliko bolje kot če 5.

Okapi ::

Kupiš adapter, če ti kapaciteta ni kritičn

matobeli ::

Mislim da ima tolk lufta da lahko tudi dve 21700 not zatlačim (kar je bil celo plan, pa pol nisem nabavil adapterja, oziroma se ga ni dobilo, morm spet mal pogledat na AE), kapaciteta je kar pomembna. Oziroma vsaj toliko da bi rad imel 5Ah in ne samo 3.5Ah.

Adapterje iz 26650 na 18650 pa seveda že imam, še nerabljeni :)

Nisem se pretirano ukvarjal, ker dokler dela-dela.

GupeM ::

matobeli je izjavil:


Adapterje iz 26650 na 18650 pa seveda že imam, še nerabljeni :)

To me pa res zanima kako izgledajo :D:D:D:D

matobeli ::

tudi najboljšim se zgodi :))

Okapi ::

Wuben X2Pro - nadaljevanje.

Projekt je prišel do točke, ko se je bilo treba odločit za barvo (bela ali črna) in vrsto lučke (z RGB ali UV dodatno ledico). Dileme, dileme;) No, odločil sem se za belo (ker črnih imam že veliko) in UV (ker nimam nobene univerzalne lučke, ki bi imela tudi UV - poleg tega pa sem zraven X2Pro naročil tudi rdeč difuzor).



Obenem sem izvedel še eno slabo in eno dobro novico. Doplačati je bilo treba slabih 8 evrov za poštnino (upam samo, da bo šlo čez Madžarsko ali s kakšnim drugim "obvozom" za DDV). Dobra novica pa, da bo zraven kot darilo prišel dodaten zapestni trak, v katerem se "skriva" kabel USB-USB. Zna biti kar priročno - pa še centimetrsko merilo je natisnjeno na njem za dobro mero.;)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::



Sem vzel RGB ker nimam še nobene.
Skoraj pa pričakujem da bo potrebno pokriti tudi uvoz in ddv. Oziroma če si slučajno kje opazil da je to v ceni bi bilo super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Okapi ::

Nič ne piše, kako je z DDV, tako da verjetno bo res treba plačati, ampak po drugi strani vsi ti "kitajci" že znajo pošiljati prek svojih špediterjev na Madžarskem, tako da upanje ostaja;)

Okapi ::

Mimogrede, a ima kdo Wuben X3 (s polnilno škatlico)?

Klasičnih valjastih lučk imam že veliko in so mi postale rahlo dolgočasne, zato zadnje čase gledam predvsem različne alternativne oblike, z dodatnimi funkcijami. Recimo ta X3 v polnilni postaji deluje kot "lanterna".



Mogoče me samo malo nostalgija daje, za "dobrimi starimi" lučkami (Zmaj, Varta...) na 4,5 V ploščate baterije.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Imajo tudi svojo nemško stran in trgovino ampak nekdo je komentiral da je bila vseeno poslana iz CN, ter da so mu obljubljali vat return. Jih bo za potipat če bo prišlo do plačila.

gregor ::

lubej1 je izjavil:

če bo WK03 za 7 USD, jih nabavim 7 :D
do sedaj je bila min 9,99 USD, če se prav spomnim

LP


Ni 7 USD, ampak 9,99 USD, kar pa je še vedno precej ugodno:

https://www.wurkkos.com/products/wk03?V...

--------------------

njihov brand week :D se je začel



https://www.wurkkos.com/

nove zadeve:



zanimiva je ta 18650 verzija njihove TS10 lučke (14500):

TS10 MAX Nichia 519A 5000k anduril 2.0 ,18650 portable flashlight with Maximum output 2500 lumens/157m/E-tail switch
https://www.wurkkos.com/products/ts10-m...

nikjer sicer ne piše, da ima kakšen boljš driver



zraven se dobijo še druge zadeve, npr:



itd itd

LP

lubej1 ::

gregor je izjavil:

lubej1 je izjavil:

če bo WK03 za 7 USD, jih nabavim 7 :D
do sedaj je bila min 9,99 USD, če se prav spomnim

LP


Ni 7 USD, ampak 9,99 USD, kar pa je še vedno precej ugodno:

https://www.wurkkos.com/products/wk03?V...

LP


naročeno - 3 kos
ostalo pa, ko cena pade na 7 USD :))

thx

Okapi ::

Saj imajo stalno neke popuste. Lani so bile WK03 + baterija + magnetno stikalo po 13 evrov, sedaj so 15 €.
««
324 / 324
»
»»