» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
249 / 318
»»

RockyS ::

Kaj pomeni za okrog vikenda? Vikenda kje? Na morju kjer je 10 stopinj ali na Krvavcu kjer je lahko -10?

Razlika je v tem ali boš svetilko nosil v roki ali jo imel na glavi (čez kapuco, kapo...).

Torej prvo razmisli kako jo boš uporabljal da določiš tip svetilke, torej za v roko ali na glavo. Potem pa se ti lahko svetuje tudi kako svetilko s primerno barvo (bela, rumena)... Kar je spet odvisno ali boš hodil po gozdu ali po odprtem itd..

Samael ::

Tudi če je na interno polnjenje, je v njej nekakšna baterija.

Eden preprostejših ampak povsem solidnih predlogov bi bil Convoy S2+ za cca 10EUR, vendar bo tu treba dokupiti še posebej polnilec (dobi se jih že za cca 7 - 8 EUR) in litijevo 18650 baterijo.

Če se ti nakup polnilca upira, bi bila ena cenovno ugodnejših z že integriranim usb polnilcem Astrolux EC01 (za cca 23EUR). Ta je za razliko prej omenjene Convoy malce kompleksnejša, pa zato zmogljivejša, dokupiti pa boš moral 21700 baterijo.
Samael != Samuel

gregor ::

zakaj bi imel eno, ča lahko imam vse tri barve :)
pa še dve različni ledici

Astrolux EC01 TRI-COLOR ;)











več slik pa je tukaj:

https://imgur.com/a/e90FKco

LP

kumer ::

super svetilka :), vsekakor lučka leta 2020
samo škoda, da se več ne dobi za 23 usd :'(

Samael ::

Ja, glih en teden al pa nekaj ne. Vmes nam dajo vsake toliko časa malce predaha. Da potem lahko spet "znižajo" :P
Samael != Samuel

Samael ::

Kaj pravite pa na tole WUBEN H1 OSRAM P9 1200LM? S kodo FIN7804 (sem pustil njegov link) še malce cenejša ($26.99) in samo malenkost dražja od Sofirn SP40.

Nisem v čelkah, ampak takole ob bežnem preletu mi v rangu do 30USD deluje kot ena boljših čelk zadnje čase. Ima tudi prečni trak (zahteve nekaterih tu :P) in pa baterijo, ki je pri Wubenu in podobnih običajno soliden repack Samsungovih ali česa podobnega, ne chinese crap.
Pa tole mi je kul: Red light source and High CRI neutral white light source as auxiliary lights
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hunter01 ::

Samael je izjavil:

Kaj pravite pa na tole WUBEN H1 OSRAM P9 1200LM? S kodo FIN7804 (sem pustil njegov link) še malce cenejša ($26.99) in samo malenkost dražja od Sofirn SP40.

Nisem v čelkah, ampak takole ob bežnem preletu mi v rangu do 30USD deluje kot ena boljših čelk zadnje čase. Ima tudi prečni trak (zahteve nekaterih tu :P) in pa baterijo, ki je pri Wubenu in podobnih običajno soliden repack Samsungovih ali česa podobnega, ne chinese crap.
Pa tole mi je kul: Red light source and High CRI neutral white light source as auxiliary lights



Par strani nazaj sem o tej lucki spraseval,

hunter01 je izjavil:

Da presekam back on main topic :)

Kakšno je mnenje o ledici OSRAM P9 oz. spodnji čelki? Nekoliko nenavadno (kolikor spodaj v komentarjih berem), da ne neha polnit - potreba po baterijah z zaščito (ki je sicer priložena, vendar samo 2600mAh).

https://www.banggood.com/WUBEN-H1-OSRAM...

Za 26$ s kodo m1478 ?



pa ni bilo nekega mnenja - meni ni bilo vsec ko sem prebral to:

Light, versatile EDC headlight with internal charging. Modes well spaced. Charging continues after red charging light changes to blue, so only protected cells should be used. Shipping was very fast.

Samael ::

Aja, saj res. Malce je šlo mimo mene, ker sam ne uporabljam čelk.
Baterija na sliki (WUBEN ABE2600C 18650 2600mAh) je res s PCB-jem (protected).
Samael != Samuel

perci ::

Mislim, da je nujno nabavit, ni debate :).

Kaj pa se zgodi, če overchargas nezaščiteno?

Sej bi poguglal, ampak vem, da Samael rad razloži :).

RockyS ::

V takem rangu bi jaz vzel nitecore nu35, ker ima interno baterijo in 3xAAA ter usb polnjenje.


Tako da ostajam na micro usb (usb-c ni nobenih ugodnih variant) in sofirn sp40 s kratko cevko. No, čakam na dostavo.

Se opravičujem, h1 ima usb polnjenje in ne magnetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Samael ::

perci je izjavil:


Kaj pa se zgodi, če overchargas nezaščiteno?

Prav nič dobrega.
V boljšem primeru ji skrajšaš življensko dobo, v najslabšem postane nestabilna s potencilanim *poof* v stilu UltraFire baterij.
Ne bomo testirali :P
Samael != Samuel

hunter01 ::

Sicer sam se nikoli nisem sploh polnil z lucko, vedno locen polnilec, tale wuben me je resno srbela, za enkrst sem se uorl skušnjavi :) predvsem ker noben ni komentiral ledice P9 - Samael? :)

Sicer piše, da bi lucka morala nehat polnit. Kako se to sploh preveri/izmeri?

Samael ::

Ja, če lučka res nima overcharging zaščito uporabljaš protected baterijo, pa si na istem. Ena je že zraven.
Sicer pa kot praviš, itak imaš kakšen polnilec, ali več njih, tako da je tale integriran v lučki samo za silo. Jaz tudi raje polnim v polnilcu, kot preko lučke.
Samael != Samuel

;-) ::

Rabim svetilko, nastavljiv ali širok snop svetlobe, najraje na 18650 baterije ampak je vseeno, če je baterija zraven polnilec imam. Velikost, tako da paše v roko ne kot tavelika megalitka, nerabi pa biti premala, toliko da če me pes napade da ga lahko mahnem z njo :)

Če kdo prodaja kaj tukaj lahko piše ZS ker se mi neda čakat iz tujine.

Denis19 ::

gregor je izjavil:

Denis19 je izjavil:

gregor je izjavil:

Denis19 je izjavil:

Sem veliko na terenu tako poslovno kot za hobi. Tako da mislim da bosta vedno v avtu z menoj. No vsaj upam da bo tako.

Čeprav že malo ogledujem tudi čelne svetilke.


Ne pozabi na baterije za FT03 in EC01. :)


So že danes pri Nkon-u predali paket GLS-ju. Vseeno hvala za opozorilo.


sem se sedaj spomnil še na te zadeve:):

https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...
https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...




Tudi to dvoje je šlo v košarico ja.
Še dobil jih nisem, pa že gledam za eno lučko žepne velikosti in čelno. 8-)

Samael ::

Aja, nimam nobene lučke s Osramovo P9, pa tudi ni prav nekaj blazno veliko napisanega o njej, ampak kolikor berem, je povsem solidna. Med drugim je v uporabi v lučki Olight Seeker 2.
Samael != Samuel

bmwwww ::

Naročil S21B z KW CULPM1.TG ledico. Poročam, ko pride.

Okapi ::

perci je izjavil:

Mislim, da je nujno nabavit, ni debate :).

Evo, jaz sem jo vzel. Zaradi rdeče lučke, ki je zraven. Mi je zadnjič, ko smo šli gledat s teleskopom na Medvedje brdo, eden težil, da preveč svetim in kvarim nočni vid.

gregor ::

convoy c8+ v novih barvah




torej 4 nove lučke bo potrebno nabaviti :));)

firbec ::

Matr, majo cajt teli kitajci, da se jim da :))

GupeM ::

Kitajci pa pravijo: "Mater majo dnara ti zahodnjaki. A res rabijo enako lučko v vseh teh barvah?" :P

;-) ::

Prodaja kdo iz štajerske kako lučko - širok ali nastavljiv snop svetlobe, baterije ni važno super je če ima port da se fila kar na svetilki.

Za nočne sprehode in raziskovanja okolice, pretežno makadamske ceste ter gozd, zato je super če se snop nastavlja.

gregor ::

GupeM je izjavil:

Kitajci pa pravijo: "Mater majo dnara ti zahodnjaki. A res rabijo enako lučko v vseh teh barvah?" :P


in v vsaki lučki drugo ledico ;)

RockyS ::

;-) je izjavil:

Prodaja kdo iz štajerske kako lučko - širok ali nastavljiv snop svetlobe, baterije ni važno super je če ima port da se fila kar na svetilki.

Za nočne sprehode in raziskovanja okolice, pretežno makadamske ceste ter gozd, zato je super če se snop nastavlja.


Ni nobenega, Sem sam spraševal pred tedni, potem sem naročil Sofirn SP40. Predlagam da pokličeš v iglu sport kaj imajo na zalogi. Čelke načeloma nimajo možnosti nastavljanja snopa, majo pa več stopenj svetilnosti. Tudi rdeče lučke (prijaznejše za oči) ali tako imenovani moon mode. Cene so okrog 30€

;-) ::

Hvala, zgleda vsestransko uporabna, jo imajo mogoče kje v EU ?

RockyS ::

amazon.de

gregor ::

Če kdo potrebuje:

Astrolux AC04 AC/DC Battery Charger
https://www.banggood.com/Astrolux-AC04-...

EU plug and US plug is available now!

Coupon Price:$17.99
Coupon Code:BGAAC4

Features:
1. Four kinds of charge current regulation (500mA / 800mA / 1500mA)
2. It can be of different size batteries while charging(18650/26650....../AA/AAA)
3. The charger preclude the use of a separate screen LCD display, voltage (V) Current (mA) Time (h) Capacity (mAh) resistance (mR)
4. Under charge mode, 4 channel work independently, you can select different charging current for charging and Hunching lithium-ion batteries and nickel-metal hydride batteries.
5. FAST TEST mode, 4 channels can quickly detect the battery capacity.
6. A variety of protection functions: overcharge and over discharge, short circuit, temperature, intelligent recognition bad battery and reverse-battery detection protection.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

VIP58 ::

@gregor,
Sem ravno preučeval tale polnilec, sicer čisto spodobna zadeva za slabih 18EUR, ampak vseeno mu manjka na eni strani 300mA za AAA baterije, ali na drugi strani vsaj 4x1A za li-ion.
Mi je pa všeč zato ker ne rabi adapterja, lahko priključiš direkt na 220 ali 12v.

Vćeraj dobil zanimiv polnilec-powerbank, o katerem je bila pred časom debata.
Uporabna zadeva za na pot, Le nekoliko manjšega sem si predstavljal. Seveda, če gesta not dve 21700 bateriji zadeva ne more biti majhna :D
 Astrolux

Astrolux


https://www.banggood.com/Astrolux-BC2-2...
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

gregor ::

AC04 je za 18 usd :), ne eur.
Sem videl, da nima 300mA, ampak vsi tega ne potrebujejo.

LP

GupeM ::

@VIP58: Zanimiva zadeva. Škoda, ker ne da od sebe več amperov, da bi delal fast charging. Pa zdaj nisem prepričan, a ta "powerbank" deluje tudi kot charger za celice, al jih je treba ločeno filat?

matobeli ::

To je tudi polnilec.

No, če ti manjka QC, je tukaj "original" XTAR PB2S. Astrolux je pocen kopija. ;)
https://eu.nkon.nl/xtar-pb2s-powerbank-...

Za par € več se dobi večji ekran, QC 3.0/PD3.0

Samael ::

matobeli je izjavil:

Astrolux je pocen kopija. ;)

Astrolux je Banggood. Lučke za njih delajo Mateminco, Sofirn, Lumintop ... polnilec je pa najbrž samo rebranded xtar :)
Obstaja še malce boljši Astrolux PD2 (z digitalnim zaslonom), ki je najbrž samo malce updated rebranded XTAR PB2S.
Samael != Samuel

RockyS ::

Sem tudi sam nabavil Astrolux polnilec/power bank in lahko rečem da je skoraj identičen XTARovem, razlika je v materialu, XTAR ima bolj gumijast občutek, ta je pa pa pač plastika. Vreden tega denarja.

@gupe polni tudi baterije, ki so vstavljene (polnilec) ter seveda tudi priklopljene naprave (power bank).

Vredu je tudi, da lahko hkrati polniš vstavljene baterije in polniš telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

VIP58 ::

@gregor
us$17.99+$3.30= us$21.29 = EUR17,32, če sem natančnejši :)
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

VIP58 ::

Astrolux PD2 pride $17.29 v akciji. To je pa preveč za moje pojme, bi morali priložit še par baterij ;((
Too much of everything is just enough.

gregor ::

VIP58 je izjavil:

@gregor
us$17.99+$3.30= us$21.29 = EUR17,32, če sem natančnejši :)


seveda imaš prav, nisem gledal koliko je poštnina, včasih so te zadeve bile vse brez poštnine
živim še v starih cajtih :D

matobeli ::

Meh, na nkon.nl je tud Xtarjev za 16eur, torej zavisi od kje naroča človek zadeve.

Astroluxov je v določenih detajlih drugačen, bi blo treba oba razstavit da se vidi kaj je z elektroniko.

Dve izmed zadev ki jih ima xtar bolš sta da imaš trakec za potegnit ven baterije in pa da lahko obrneš pokrov za 180stopinj okoli.
Ajd, pa različnih barv je, če je komu mar.

RockyS, a bi si upal razstavit svojega Astrolux?

ps: nikjer ne piše, ampak verjetno ima tudi astroluxov magnetni pokrov?

Samael ::

Predhodnik tega xtara (XTAR PB2 - en deal takrat sem ujel za $10.89, drugi za $11.99) na 18650 baterije žal nima trakca in je kdaj preklemansko težko baterije ven potegniti. Ima pa takšeno prijetno gumjasto na otipk skoraj žametno površino.
Samael != Samuel

matobeli ::

Pa micro USB je če se ne motim?

Samael ::

Ja, prav imaš. Še ni bil tako napreden :)
Ampak ga tako ali tako ne uporabljam kot polnilec ampak v obratni smeri, kot powerbank oz. tudi ce izjemoma filam doma preko njega imam na Aukey QC polnilcu s tremi izhodi se vedno en micro usb kabel.
Samael != Samuel

GupeM ::

Hvala za tele odgovore. Mogoče se pa odločim za nakup. Moram še ugotovit, ali mi bo dovolj uporaben, ali ne :)

Samael ::

Tistim tu, ki imamo uporabnost za kaj takšnega, je smiselno predvsem zato, ker imamo doma že tako ali tako primerne baterije.

Dve Samsung INR21700-50E 4900mAh recimo, pa imas powerbank, ki zmoraj skoraj 10000mAh (vzeto z nekoliko rezerve, vsak teh powerbankov prekine nekoliko prehitro), pa tudi, če so baterije z manjšo kapaciteto in/ali če rabiš več, vzames s seboj na pot še nekaj baterij, pa si dober za cel teden ali dva, brez da bi kupil ne vem koliko powerbankov, ki jih z razliko samih baterij potrebuješ zgolj tu pa tam na leto.
V končni fazi pa imaš tudi doma nek backup, glede na to da te 18650 al karkoli pač že imaš na lagerju, niso nikoli povsem prazne.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

Točno zato bi ga kupil, ker že imam te baterije. Vse baterije zdaj sicer polnim kar v lučkah, ampak bi takšen dodaten "polnilec" bil tudi dobrodošel.

Imam sicer dva xiaomijeva powerbanka, vendar sta že nekoliko starejša in nimata usb-c porta ter ne podpirata QC/PD. Imata pa v notranjosti zapakirane vsak po 3 18650 baterije menda. Če bi ju razdrl in vzel baterije ven ... Razmišljam :D

RockyS ::

matobeli je izjavil:

Meh, na nkon.nl je tud Xtarjev za 16eur, torej zavisi od kje naroča človek zadeve.

Astroluxov je v določenih detajlih drugačen, bi blo treba oba razstavit da se vidi kaj je z elektroniko.

Dve izmed zadev ki jih ima xtar bolš sta da imaš trakec za potegnit ven baterije in pa da lahko obrneš pokrov za 180stopinj okoli.
Ajd, pa različnih barv je, če je komu mar.

RockyS, a bi si upal razstavit svojega Astrolux?

ps: nikjer ne piše, ampak verjetno ima tudi astroluxov magnetni pokrov?


Kaj te zanima, če ga odprem?
In ja, ima magnetni pokrov in usb-c polnjenje

matobeli ::

polnilno vezje me zanima kako izgleda. sam pomojem je ohišje skupaj speto z plastičnimi zatiči, vsaj na xtarovem nisem videl nobenih vijakov.

aja če se kdo ukvarja z li-ion/li-po battery packi sem na BG našel en USB C "potovalni" polnilec od ISDT, 60W max. Pomojem prvi ki uporablja izključno USB C PD
https://banggood.app.link/hzzl4kpXOcb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

;-) ::

Berem tam do 10 strani nazaj pa ne najdem.

Takole bo najhitreje zdaj sem ze dve noci iskal svetilke.

Do 30€ bolj flood varianta, 18650 baterije in nitecore i4 polnilec imam tako da pride v postev kak komplet s baterijo ki se lahko polni na i4.

Kje najdete iz EU dostavo obrnil sem ze DH Gate, Bangood, Aliexpress pa ne najdem nic.

opaaa ::

Sofirn SP36 Anduril je res dobra lučka - https://www.aliexpress.com/item/3301783... . Vsake toliko časa imajo akcije pa zraven še store coupon uporabiš in jo dobiš za 35e z baterijami. Opcije za pošiljanje iz Poljske ni skoraj nikoli, imajo pa precej hitro dostavo (moja je hodila manj kot dva tedna).

Denis19 ::

29.12.2020 naročena, danes poštar prinesel. Kar presenečen nad hitrostjo.

Sedaj pa upam, da pošiljka iz Nizozemske ne bo dolgo hodila.

Ker je bil priloženi "obesek" premajhen za mojo roko, sem ga na hitro naredil sam.
 Astrolux FT03

Astrolux FT03

VIP58 ::

;-) je izjavil:

Berem tam do 10 strani nazaj pa ne najdem.

Takole bo najhitreje zdaj sem ze dve noci iskal svetilke.

Do 30€ bolj flood varianta, 18650 baterije in nitecore i4 polnilec imam tako da pride v postev kak komplet s baterijo ki se lahko polni na i4.

Kje najdete iz EU dostavo obrnil sem ze DH Gate, Bangood, Aliexpress pa ne najdem nic.


Tule bi lahko kaj našel.
Too much of everything is just enough.

RockyS ::

@VIP58 meni ta link ne dela.
««
249 / 318
»»