» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
232 / 318
»»

Samael ::

gregor je izjavil:

Nova igrača:
Astrolux AC04 LCD Display 1.5A AC/DC Quick Charger

Ne slediš temi! :p

Samael je izjavil:

Videti je OK za ta denar, ni pa bog ve kaj. Type-C opcija polnjenja je nice, ampak na 4 slote bi sam preferiral 12V input, hkrati pa bi od povsem novega polnilca dandanes pričakoval že kaj več, kot 2A (4 x 0.5A) skupno na vse slote.
Kot je videti manjka tudi opcija "discharge capacity test" baterije.

Soliden low end polnilec, ki bo zadostil potrebi večine in ni predrag. Kombinirani type-c/micro-USB/listing (a to mislijo Lightning?) inputi polnjenja znajo priti komu prav.
Sam ga ne bom nabavil, imam nekaj podobnih/boljših polnilcev. Če bi izbiral med tem in starim liitokala lii-500, bi najbrž izbral slednjega, razen če sem pri tem novem kaj spregledal.

Na prvem linku je kupon za 12.99USD, bmwwwww-jevega ne vidim (zaprta skupina), obstaja pa tudi za 11.99USD (mogoče isti, kot bmw-jev) mVc4a
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bmwwww ::

Kdo ima doma viska kaksno convoy s2, se mi ne da cakat s kitajske :-)

49106 ::

Samael je izjavil:


Sicer pa dobiš trenutno na banggoodu Nitecore TIKI (TIKI ne TIP) za US$17.69. Za keychain lučko je še tistih 300lm impresivno / vrh glave. Nedavno nazaj so imele keychain lučke nekako od 20 - 80lm.


Naročeno. Hvala za to.

Če kdo opazi še ugodno ceno za TIP2, se pripročam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mat xxl ::

Imam jaz to TIKI prozorno in je res top, sveti, ko nora ..... pa ultra mala....

Vuli ::

tole mora bit tudi opasna stvar
https://www.banggood.com/Weltool-W4-inc...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

Nova igrača:
Astrolux AC04 LCD Display 1.5A AC/DC Quick Charger

Ne slediš temi! :p

Samael je izjavil:

Videti je OK za ta denar, ni pa bog ve kaj. Type-C opcija polnjenja je nice, ampak na 4 slote bi sam preferiral 12V input, hkrati pa bi od povsem novega polnilca dandanes pričakoval že kaj več, kot 2A (4 x 0.5A) skupno na vse slote.
Kot je videti manjka tudi opcija "discharge capacity test" baterije.

Soliden low end polnilec, ki bo zadostil potrebi večine in ni predrag. Kombinirani type-c/micro-USB/listing (a to mislijo Lightning?) inputi polnjenja znajo priti komu prav.
Sam ga ne bom nabavil, imam nekaj podobnih/boljših polnilcev. Če bi izbiral med tem in starim liitokala lii-500, bi najbrž izbral slednjega, razen če sem pri tem novem kaj spregledal.

Na prvem linku je kupon za 12.99USD, bmwwwww-jevega ne vidim (zaprta skupina), obstaja pa tudi za 11.99USD (mogoče isti, kot bmw-jev) mVc4a


Sledim. :)

Tvoj komentar je za VC04.
Nova igrača pa je AC04.

Kakšno je tvoje mnenje o tem polnilcu?

LP

Samael ::

My bad, sorry :)
Bom pogledal ob kakšni bolj zgledni uri, zdaj mi že oči skupaj lezejo :)
Samael != Samuel

gregor ::

Vuli je izjavil:

tole mora bit tudi opasna stvar
https://www.banggood.com/Weltool-W4-inc...


Tako kot je opasna tudi cena. :D

gregor ::

Samael je izjavil:

My bad, sorry :)
Bom pogledal ob kakšni bolj zgledni uri, zdaj mi že oči skupaj lezejo :)


No problem. :)

Se ne mudi. Tvoje odgovore vedno pozorno preberem

LP

Samael ::

gregor je izjavil:

Vuli je izjavil:

tole mora bit tudi opasna stvar
https://www.banggood.com/Weltool-W4-inc...


Tako kot je opasna tudi cena. :D

Ampak to ni ledica :) Laser excited phosphor. Ne želiš si to fasati v oči.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

gregor je izjavil:

Samael je izjavil:

My bad, sorry :)
Bom pogledal ob kakšni bolj zgledni uri, zdaj mi že oči skupaj lezejo :)


No problem. :)

Se ne mudi. Tvoje odgovore vedno pozorno preberem

LP


Lahko bi bil boljši od predhodno omenjenega VC04, ker ima omrežni DC12V priklop, ampak kaj ko tega ne izkoristi in je še vedno omejen na 2A max, ki se, če polniš hkrati več baterij, razdelijo na štiri kanale (4 x 500mAh). Videti je, da podpira tudi nekaj več baterij, kot VC04 (LiFePO4, pa cut off ima tudi na 4.35 za nekatere tipe baterij...) hkrati pa tudi ta nima opcije discharge capacity testa baterije.
V bistvu enako, kot sem rekel za predhodnika. Soliden low end polnilec, ki bo zadostil potrebi večine in ni predrag.
Sam ga ne bom nabavil, imam nekaj podobnih. Če bi izbiral med tem in starim liitokala lii-500, bi najbrž izbral slednjega (zgolj zaradi opcije izpraznitvenega testa kapacitete baterije - s staranjem baterij me to tu pa tam zanima), razen če sem pri tem novem kaj spregledal. Upam, da je vsaj bolje narejen, bolj zanesljiv.
Če/ko bom kupil nov polnilec bo moral pa na štiri kanale ponuditi že kaj več kot 500mAh. Pa kul bi bilo, če bi bil razmak med kanali takšen, da notri pride več kot dve 21700 če že ne 26500.

Popravek:
Sem še enkrat šel skozi in opazil, da ni omejen na 2A, ker si dva kanala delita 1,5A. Je pa čudno napisano: 500mA×4; 800mA×4; 1500mA×2.
Ja, meni se zdi nekoliko boljši kot VC04.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bmwwww ::

bmwwww je izjavil:

Kdo ima doma viska kaksno convoy s2, se mi ne da cakat s kitajske :-)


Bump :D

Aar2rk ::

bmwwww je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Kdo ima doma viska kaksno convoy s2, se mi ne da cakat s kitajske :-)


Bump :D


Jaz imam 2 S2+ modri, prišli samo v zaščitnih bunkicah, nerabljeni

Samael ::

Še en cenovno dostopen mega thrower v podobi dobro znane Convoy L2. Kar solidna zadeva :)

Convoy L21A with KW CULPM1.TG 8A driver, 1190 meters range US $45.14
Samael != Samuel

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

Samael je izjavil:

My bad, sorry :)
Bom pogledal ob kakšni bolj zgledni uri, zdaj mi že oči skupaj lezejo :)


No problem. :)

Se ne mudi. Tvoje odgovore vedno pozorno preberem

LP


Lahko bi bil boljši od predhodno omenjenega VC04, ker ima omrežni DC12V priklop, ampak kaj ko tega ne izkoristi in je še vedno omejen na 2A max, ki se, če polniš hkrati več baterij, razdelijo na štiri kanale (4 x 500mAh). Videti je, da podpira tudi nekaj več baterij, kot VC04 (LiFePO4, pa cut off ima tudi na 4.35 za nekatere tipe baterij...) hkrati pa tudi ta nima opcije discharge capacity testa baterije.
V bistvu enako, kot sem rekel za predhodnika. Soliden low end polnilec, ki bo zadostil potrebi večine in ni predrag.
Sam ga ne bom nabavil, imam nekaj podobnih. Če bi izbiral med tem in starim liitokala lii-500, bi najbrž izbral slednjega (zgolj zaradi opcije izpraznitvenega testa kapacitete baterije - s staranjem baterij me to tu pa tam zanima), razen če sem pri tem novem kaj spregledal. Upam, da je vsaj bolje narejen, bolj zanesljiv.
Če/ko bom kupil nov polnilec bo moral pa na štiri kanale ponuditi že kaj več kot 500mAh. Pa kul bi bilo, če bi bil razmak med kanali takšen, da notri pride več kot dve 21700 če že ne 26500.

Popravek:
Sem še enkrat šel skozi in opazil, da ni omejen na 2A, ker si dva kanala delita 1,5A. Je pa čudno napisano: 500mA×4; 800mA×4; 1500mA×2.
Ja, meni se zdi nekoliko boljši kot VC04.


Torej to igračo ne bom nabavil. :)
Ali sploh obstaja kakšen polnilec, ki omogoča 4x2A, 4X1,5A?

LP

koyotee ::

Skyrc MC3000
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

Liitokala ima nov polnilec Lii 600
Polnjenje od 250mA do 3000mA, charge, discharge, test, repair...


Too much of everything is just enough.

Samael ::

gregor je izjavil:


Ali sploh obstaja kakšen polnilec, ki omogoča 4x2A, 4X1,5A?
LP

Pa saj po drugi strani pa tako ali tako v nobenega teh budget ne spraviš štiri 26500 baterije, tako da za 4 x 18650 bi bilo meni čist kul vsaj nekaj v smislu 4 x 750mAh ali 4 x 1000mAh. Da le ni "dolgočasnih" starih 4 x 500mAh.
Samael != Samuel

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Liitokala ima nov polnilec Lii 600
Polnjenje od 250mA do 3000mA, charge, discharge, test, repair...




Tale je pa kar kul videti. Če bo še cenovno ugoden, bo pa že vredno razmisleka. Za moment sem pomislil, da gredo notri mogoče štiri debeljše baterije, pa je še vedno limit na dve 26500.
Pa nikjer ne najdem (mogoče sem spregledal) koliko max polni na vsak kanal sočasno? 3000mAh glih ne ane, ali pa "support four independent 3A ... pomeni točno to? :p
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Kot jaz to razberem, polni 4x 3000mA

Lithium battery charging current, 4.20 500 V, 250 ma/ma / 1000 ma ma / 1500/2000 ma ma / 2500/3000 ma * 4


Od ostalih polnilcev pa vem da MiBoxer C4-12 polni štiri 26650 baterije naenkrat s po 3000 mA
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

Samael ::

To je pa že precej blizu limita (a je to 16A?) naše male vtičnice, a?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Niti blizu ni, na 220V je ta obremenitev precej drugačna ;((
Bo kakšen štromar kakšno rekel okoli tega.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Ja, če lahko kdo več o tem pove, bi me zanimalo :)
Samael != Samuel

jest10 ::

I1*U1=I2*U2, če zanemariš izgube.

damirj79 ::

3A*4.5V=13.5W na slot x4 sloti = 54W. Ce stejemo se izkoristek, zaokrozimo na 70W.

P= U*I
Pvhodna = Pizhodna
Uvh*Ivh = Uizh*Iizh
220V*Ivhh=4.5V*3A*4
Ivh=(4.5V*3A*4)/220V
Ivh=0.25A
Ce stejemo se izkoristek kot zgoraj
Ivh=0.32A

Se pravi se dalec od 16A varovalke.

Magic1 ::

Že to da je dosti polnilcev za 1 ali 2 baterije dela na 15W USB chargerje, da vedet o kakšnih porabah govorimo. 16A varovalka da od sebe 4000W. Na 16A varovalkah polnijo nekateri avte čez noč.
Magic

Samael ::

Hvala za razlago :)
Samael != Samuel

b4d ::

Nihce ne omenja Vapcell S4+, 3A/slot pa vse ostalo, cena pa tudi ni nekaj pretirana. Jaz ga uporabljam ze ene pol leta, zadovoljen.
b4d.sablun.org

Magic1 ::

b4d je izjavil:

Nihce ne omenja Vapcell S4+, 3A/slot pa vse ostalo, cena pa tudi ni nekaj pretirana. Jaz ga uporabljam ze ene pol leta, zadovoljen.

Je pa tudi rang že malo drug. Sem na hitro pogledal cene in so nekje med 40-50$. Če kdo najde zadevo za 30€ bi bilo za vzet.
Magic

GupeM ::

https://m.aliexpress.com/item/400024937...

28,58 € brez adapterja 33,80 € z adapterjem.

Magic1 ::

Prišteješ še Ddv in razne stroške in si že blizu 40€.
Magic

GupeM ::

Aja, potem reci da iščeš do 20 €.

tikitoki ::

Kaj priporocate za sodlino, a ne predrago svetilko? Sam bi rad, da konkretno osvetli.

matobeli ::

Kakšna velikost je sprejemljiva? Ali naj osvetli bolj na široko (flood) ali na daleč (throw)? Za v roko ali na glavo? Si pripravljen investirat v polnilec ali bo bolje če ima vgrajenega?

Magic1 ::

GupeM je izjavil:

Aja, potem reci da iščeš do 20 EUR.

Bodimo realni, za dvajset EUR se ga ne bo dobilo. Če pa bi ga imeli za okoli 30$ na banggood s kakšnimi kodami, ali podobni pa bi se ga dalo dobit za 30EUR. Pa ne gre toliko za dodatnih 10EUR, kot z dodatnim delom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Denis19 ::

Samael je izjavil:

Še en cenovno dostopen mega thrower v podobi dobro znane Convoy L2. Kar solidna zadeva :)

Convoy L21A with KW CULPM1.TG 8A driver, 1190 meters range US $45.14


Ali obstaja za to lučko tudi remote switch? Sem malo googlav, pa nič našel.

tikitoki ::

matobeli je izjavil:

Kakšna velikost je sprejemljiva? Ali naj osvetli bolj na široko (flood) ali na daleč (throw)? Za v roko ali na glavo? Si pripravljen investirat v polnilec ali bo bolje če ima vgrajenega?


Bolj dalec, sam da ima focus nastavljiv. Za v roko. Polnilec je lahko posebaj, ce ni zato bistveno vecja/drazja, pa magari, ce je vgrajen. V tem primeru mora biti bateriaj se vedno enostavno izmenljiva. Kaj trenutno vrelja za best budget buy?

kako je s carino? Se vedno drzi, da preko EU priority line in nekih takih resitev, vecinoma dobis bre dodatnih stroskov?

Samael ::

@tikitoki, dandanes je z nekaj izjemami nastavljiv fokus domena najslabših, cenenih svetilk, ki s fokusom skušajo kompenzirati slabo ledico, ampak v reali to izgleda zgolj mini kvadratek par 10 metrov stran, medtem, ko ima večina solidnih, pa cenovno še vedno relativno ugodnih lučk, ki nas jih večina tu kupuje, zmogljivosti, ki brez fokusa tako po kakovosti izdelave, kot tudi svetilnosti krepko prekašajo te običajne kitajske lučke s fokusom.
100, 200, 300... metrov svetilnosti zmore že recimo lučka tipa Convoy C8 za ceno pod 15USD.

Best buy v okviru zmogljivosti sta ta moment najbrž še vedno Astrolux FT03 SST40/Astrolux FT03 XHP50.2 za ceno od $29.99 do $35.99 (odvisno kakšen deal je trenutno v veljavi, druga je cca $4 dražja - vsekakor pa ne plačaj polne navedene cene) in pa Astrolux(R) EC01 XHP50B za ceno okoli $25. Prva, ki je precej impresivna za ta denar, zaradi teže in velikosti ne bo vsakodnevni sprehajalec, druga je pa že lahko.
Če preferiraš nekaj, kar se da v žep, pa se je treba ozreti za malimi valjastimi lučkami - kjer je pa tudi precej solidne izbire. V končni fazi je tu že navadna Convoy s2+ za nekih $10 pravi working horse, ki te ne bo razočaral.
Če želiš iti še malo manjše sta tu fajni AA/14500 lučki Lumintop Tool AA/14500 2.0 za nekih $15 in Sofirn SP10S za nekih $12 (dolar več ali manj, odvisno od deala).

Zgoraj omenjeni Astroluxovi lučki imata integriran USB polnilec, Convoy-ki pa ne. Vse štiri večje so na litijevo baterijo različnega formata, manjši dve pa tako na navadno alkalno/NiMH AA, kot tudi litijevo 14500 - pri slednji je svetilnost cca enkrat večja.
Seveda je super lučk, o katerih lahko tu debatiramo še veliko več, to so le nekateri očitnejši predlogi.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

49106 ::

Samael je izjavil:

Astrolux FT03 XHP50.2 za ceno od $29.99 do $35.99 (odvisno kakšen deal je trenutno v veljavi, druga je cca $4 dražja - vsekakor pa ne plačaj polne navedene cene)


Kje naj ne plačam polne cene? A je treba baterijo posebej naročiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Pač, lučko se dobi na banggoodu večino časa preko popustov, kod za nekih $29.99 do $35.99 - odvisno kakšen deal in kode s popusti so naokoli v veljavi, vsekakor pa je nepotrebno dati $45 ali več, kot je prikazana polna cena.

Originalno pride brez baterije, obstaja pa tudi verzija za par $ več, kjer je neka non name baterija že priložena. Bojda niti ni tako zelo slaba, večina pa vseeno raje kupi zanesljivo, preverjeno 26650 baterijo (z nkon.nl naprimer), kot pa no name kitajsko - konec koncev so to le litijeve baterije.
Samael != Samuel

gregor ::

perci ::

FT03 je res noro huda luč za ta denar.

L6 sem na žalost dal naprej :)

gregor ::

mogoče bodo 11.11. nori popusti in jo boš dobil za 33 USD ;)

LP

perci ::

in potem čakal pošto pol leta :)

ravnokar naročil še eno ft03 :), četrta bo to :)

49106 ::

Katero pa, SST40 ali XHP50.2?

perci ::

xhp50.2
imam pa tudi cenejšo

Samael ::

O tem smo ze debatirali nekaj casa nazaj. Cenejsa tu ni slabsa, le drugacna.
Ima nekoliko manjso, zato pa daljso, intenzivnejso osvetlitev. Pa ne pregreva se toliko kot xhp50.

xhp50 da od sebe vec lumnov, osvetli vecje podrocje in posledicno na max požre vec baterije, se mocneje pregreva, ne nese pa tako dalec kot sst40.
Ampak to ne pomeno, da ne sveti dalec. Kot tudi ne pomeni, da sst40 pa nima konkretne svetilnosti. Obe sta prav 'hudi'.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Res je. In o tem je tudi že bilo govora, baterije so lahko različne.
Ker xhp50 pije več A kot sst40.

Kaj še lahko povemo tikitoki, Messiah, čim prej bežite iz te teme, da ne boste na koncu pristali z 28 lučkami v omari. :D;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

perci ::

hmmm, menda nisem kje napisal, da je cenejša slabša :|

Samael ::

Neee. Nisem odpisoval tebi ampak tem, ki še pretehtavajo pred nakupom prve :)
Pa preko telefona danes... Ne gre to meni najbolje :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
232 / 318
»»