» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
230 / 318
»»

Samael ::

Ce je okolje, kjer sta zoom in throw vecinoma neuporabna je pa (poleg zaprtega prostora) ravno gozd. Se posebej, ce je vec ljudi skupaj :)
Zakaj bi tu uporabil zoom? Saj ne vidis skozi drevesa in grmicevje :)

Sicer pa mislim, da vem v čem je problem :) Z zoomom se zgolj do neke mere kompenzira slaba svetilnost lučk na alkalne/NiMH baterije.
Veš, kaj potrebuješ. Sodobno lučko na litijevo baterijo in katero kakovostnejših ledic. Torej nekaj takšnega, kot so zadeve o katerih tu debatiramo večino časa. Takrat ti bo tudi flood lučka brez zooma in throwa ovestlila recimo 100m okolice, pri čemer je poudarek na osvetljeni okolici, ne zgolj točkovno ozko usmerjenem zoomu :)
Samael != Samuel

perci ::

Točno tako, če je luč kvalitetna, je zum brezveze.

kuall ::

Eno kvalitetno čelno svetilko bom sigurno kupil. Te lastnosti mora imeti:
- čimlažja in čimboljši pašček, da mi ne bo dol lezla, če bom z njo laufal šprint in da me ne bo tiščala na glavi tudi če bo gor 2 uri
- luč še zadaj, da če bom kdaj kolesaril v temi se bom počutil bolj varnega, da me vidijo avti
- čimsvetlejša

Najbrž bom vzel eno na mimovrste in jo testiral 1 dan in če ne bom zadovoljen (da mi bo med šprintom dol lezla, se bo slabo videlo) jo bom pač vrnil.

Ljudje imamo tak bioritem, da smo radi takole zvečer pokonci, tak da čelna je skor nujno zlo. Skandinavci morajo imeti te čelne v nulo pogruntane.

perci ::

za zadnjo luč nabaviš eno čipšit rdečo in jo daš direkt na bajk

čelko pa kupiš katerokoli od priporočanih v tej temi, recimo nitecore Nu32

matobeli ::

a ima kdo za na bajk tako "smart" zadnjo luč. Break light-močneje zažari, auto on/off če se premikaš oziroma je dan/noč?

Študiram da bi tamalmu dal na kolo, al bo iz ebaya za 1.5usd enako dobra?

Realist ::

Če tebi ne koristi, ne pomeni nujno da nihče ne rabi.

Meni pride prav, ko grem na pašnik in "iščem" žival. Tam mi flood na 100m ne pomaga najbolje, ker rabim dlje videt. Naredim malo ožji snop in čekiram.

Ok, hvala za predloge.

koyotee ::

Za to imaš ročno svetilko, zakaj bi obračal glavo za brezveze? Uglavnem pozabi zoom, to kar ti rabiš sta ena flood čelka 1000lm in nekaj za v roke v stilu C8, po želji večja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Vzameš L6 in lahko vidiš če si je ovca pred spanjem umila zobe.

Okapi ::

In še pred volkom se lahko z njo braniš.;)

firbec ::

matobeli je izjavil:

Vzameš L6 in lahko vidiš če si je ovca pred spanjem umila zobe.

:))

Dri3r ::

A že ima kdo od vas LEP (Laser Excited Phosphor) lučko?
dri3r

matobeli ::

To je tista zadeva ki jo majo bemfle za luči? Exciting!

xgeorgex ::

Oj,

rabil bi pomoč in sicer ne vem zakaj mi Sofirn SP10s tako slabo sveti na max? Kakšna ideja? Moram kaj nastavit?

Vaseer ::

Katero baterijo uporabljaš? LiIon (14500) ali NiMH (AA)?

Razlika med njima je sledeča:
Output and runtime (Sofirn specifications)
NiMH AA: Eco 0.5 lumen 284h; Low 13 lumen 5h35min; Medium 55 lumen 8h45min; High 120 lumen 2h12min; Turbo 255 lumen 51min Strobe 200 lumen 51min
LiIon 14500: Eco 0.5 lumen 227h; Low 13 lumen 46h21min; Medium 80 lumen 9h 36min; High 310 lumen 2h11min; Turbo 800 lumen 37min Strobe 800 lumen

Več si lahko prebereš na BLF in Sofrin store-u.

xgeorgex ::

Imam tele baterije:

https://www.aliexpress.com/item/4000533...

Isto baterijo imam v Lumintop Tool AA 2.0 in pa v Wuben E05. Ni primerjave med njimi, Sofirn SP10s kot da ne sveti.

Samael ::

Baterije so ok, nekaj drugega ni ok. Lučka pri polni moči bi morala svetiti enakovredno ostalima dvema, ki ju imaš. Upam, da ni napaka na driverju, poglej če so kontakti ok, če je vse privito, itd ...
Sofirn navaja dve leti garancije https://sofirnlight.com/warranty-a0040.... zna pa biti časovno zamudno, pa tudi stroške pošiljanja znajo obesiti nate. Po drugi strani pa bi ti znali brez komplikacij poslati novo. Jaz bi jim v vsakem primeru pisal in bil vztrajen :)

edit.
Tole je kar obetavno:
Notice:
To fulfill the warranty, we usually send parts for repairing because shipping back to us costs too much according to the flashlight values.
If customers agree, we would love to offer a huge discounted price for a new one as replacement.

Fino, da se zavedajo, da se ne izplača pošiljati, pa ker gre za relativno poceni lučko, je res smiselno, da pošljejo novo - ne se pa strinjati s popustom, ti želiš izpravno lučko, ki si jo že plačal. Naj zamenjajo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

xgeorgex ::

V navodilih piše da ima 4 stopnje. Eco, Low, Mid, High. Dvakrat klik za Turbo mode. Moja ima samo tri stopnje. Dvoklik pa zasveti zelo, ampak samo za sekundo. Naprej lučka sveti zelo žalostno.

xgeorgex ::

Pa še prosim nasvet za best buy baterijo za Astrolux EC01.. Hvala

VIP58 ::

Pri Sofirn SP10s je lahko težava v prepočasnem dvokliku, mora biti kar hiter.
Preveri če je baterija res button top, ker pri flattop utegnejo biti podobne težave.
Dobro privij navoje.
Če je do tu vse v redu, je verjetno z lučko nekaj narobe, reklamiraj.

Za Astrolux EC01 je Samsung INR21700-40T odlična baterija ali Molicel INR21700-P42A.
Najdeš jih na: https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...
Too much of everything is just enough.

xgeorgex ::

Baterija naročena, hvala..

Sem pa še enkrt dal baterijo(button top) iz Sofirn SP01s in spet nazaj not, pa ima 4 stopnje.. Dokler ne vklopim Turbo mode, zasveti močno za sekundo in nato zmanjša svetilnost.. Od tega trenutka dalje ima samo še 3 stopnje in Turbo ne dela več.. Bom napisal reklamacijo..

Vaseer ::

Danes me je prijetno presenetil poštar, ki mi je 16 dni po naročilu dostavil 11 identičnih paketov :D
Carini na srečo nisem bil zanimiv.

Da vse skupaj ne izpada preveč pocukrano je poskrbela ena od črno obarvanih Sofrink, ki se ne prižge. ;((
Sem skombiniral 2 lučki in menjal pokrov in telo (del, kjer pride baterija), ter privil driver v glavi lučke. Na žalost brez uspeha. Se grem bockat s kitajskim prijateljem, da mi pošlje novo.

Samael ::

Tole je prispelo pa preklemansko hitro. Hecna slika btw :)
Samael != Samuel

chort ::

Ima kdo kak dober predlog kolesarske luči od prijatelja Kitajca? Pa recimo USB-C polnjenje?

Tsunamii ::

chort je izjavil:

Ima kdo kak dober predlog kolesarske luči od prijatelja Kitajca? Pa recimo USB-C polnjenje?


Tudi sam iscem kolesarsko sprednjo in zadnjo lucko. ZA hcerko. PAc komplet, če je kaj pametnega..?

bmwwww ::

Sicer ni USB C polnjenje, ampak je TOP lučka za kolo: Convoy s2+

hunter01 ::

A ima kdo informacijo zakaj ta lučka, nima Sofirn branda gor?
https://www.aliexpress.com/item/4000719...

Drugače sem tole lučko dobil cca 2-3 tedne po tem, ko sem zahteval vračilo denarja, ker je ni bilo skoraj 4 mesece :)
Lučka mi je top, všeč mi je predvsem, da sta ledici na sredini čela in ne zamaknjeni. Mi je pa nenavadno, da vse ostale Sofirn lučke, ki jih imam so brandane, razen te.

VIP58 ::

@ hunter01
Smo imeli debato pred časom o tej lučki. tudi mene je to zmotilo.
Imam eno doma, naročil sem jo pozneje (€11), dobil prej kot v treh tednih.
Ko sem si jo podrobno ogledal, se mi zdi da je kvaliteta izdelave nekoliko nižja, od ostalih brandanih sofirn lučk. Seveda pa ni nič narobe z njo. To si jaz razlagam kot da so šli na najnižjo ceno, kolikor je mogoče, ali pa jo nekdo drug dela za njih.
Ima pa vse kar imajo dražje čelke >:D
Na aliju je identičnih dizajnov kar nekaj, je pa sofirnova edina z 2x SST40 diodo.
Too much of everything is just enough.

Kvinta ::

Kje se dobi kaka solidna žepna svetilka katera ima zraven nosilec za kolo za na belanco sem vido da to majo eni pa ne najdem nič uporabnega oz. luči je dosti samo kjeri nosilec polj paše ?
A.C.A.B

Samael ::

Uporabljamo nosilce z ebaya za cca 2USD / kos + lučko Convoy s2+ za cca 9.99USD. Rabiš še 18650 baterijo (in polnilec).
Nekako takole je videti:



Odtipkaj na ebayu nekaj v smislu "bicycle light mount holder" pa boš tega našel na tono. Če je lučka malenkost ožja ni problem, ker zraven dobiš gumo, da fiksiraš in če te ni, uporabiš kaj podobnega in nato na tesno zategneš.
Samael != Samuel

Samael ::

Osebno imam najraje nekaj takšnega, opažam pa, da so zdaj malce dražji (cca 3 USD) im jim je dodana možnost rotiranja 360 stopinj.
Samael != Samuel

darkolord ::

@Samael: mislim da pri teh ne moreš nastavljati, kako na tesno se obrača?

Sem imel nekaj podobnih, pa so se sčasoma zjahali in po tem prosto "plapolajo" malo levo in desno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Samael ::

To pa ne vem. Ti, ki sem jih nabavil enih par let nazaj, sploh nimajo opcije rotiranja v levo in desno, so pa na videz podobni tem zgoraj, z izjemo omenjene opcije (glej sliko spodaj - mi je uspelo najti eno starejših objav).
Mogoče, če malce bolje pobrska na ebayu ali aliju, najde kakšne nerotirajoče, pa še cenejši so bili.

Samael je izjavil:


Ponavadi na ebayu kupim takšnega za kakšen dolar ali nekaj v tem smislu:



Recimo:
https://www.ebay.com/itm/360-Bike-Bicyc...

Pri nekaterih dobiš košček gume zraven, pri drugih, če je lučka malenkost pretanka, sam daš kaj vmes in zategneš, pa tudi lepo drži.
Samael != Samuel

taz ::

Ne najdem primerjnejše teme, pa bom vprašal tukaj.

Iščem svetilko, ki ima cutoff (kot recimo pri xenon žarometih, da ne blešči naproti vozečih vozil). Po možnosti da deluje preko zunanjega battery pack-a, 7,4V. Namreč sestavljam električen longboard, pa bi potreboval nekaj da res osvetli cesto.

Hvala, Lp

radmannsdorf ::

Imam problem. Kar dve Nitecore Tube svetilki, se mi nočeta napolnit. Ko katerokoli priklopim na usb, se prižge modra led in se "polni". Ampak jo pustim čez noč, odklopim usb, lučka pa ne deluje. Čudno da se mi to dogaja kar na dveh. Nisem ju pa polnil že kakšne pol leta.
Preizkušeno tudi z drugim kablom in usb brickom. Je potreben kakšen reset?

matobeli ::

Men je tudi umrla, mislim da se je baterija preveč izpraznila med mirovanjem (očitno svetilka nekaj toka vleče tudi ko je izklopljena).

Če maš multimeter odpri pa pomeri baterijo.

VIP58 ::

Danes se da naročit 1 kom Sofirn SP10S po us$12.79 free shipping. Pozabil do kdaj traja akcija, (če sploh še) jaz ne vidim več, ker sem izkoristil popust. Če kdo vidi naj objavi...
Sofirn trgovina na aliju.
https://www.aliexpress.com/item/3301872...
Too much of everything is just enough.

mastazeko ::

Mi lahko kdo prosim priporoči kakšen polnilec za 18650 celice? Ne rabim nič posebnega samo, da ima neko pametno polnenje v smislu varovanja celic. Lahko usb ali na vtičnico.

Hvala vnaprej

koyotee ::

Nekaj od liitokale bo kul. Poglej na aliju, poceni solidna zadeva
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Imajo pa tudi na nkon.nl precej izbire po še kar dobrih cenah, če slučajno rabiš polnilec še letos ;)

mastazeko ::

Hehe ja še letos bi ga imel. Bom pogledal.

Hvala obema

matobeli ::

Mimogrede, če ne uporabljaš veliko baterij naenkrat in imaš že kakšen fast charger na USB C je xtar PBS2 kar dobra izbira. Priklopiš na isti charger kot filaš telefon pa je zadeva rešena.

darkolord ::

Kateri je pa kakšen kul charger, ki izmeri kapaciteto celic?

Dri3r ::

NITECORE UM2 naprimer, imam enega novega viška če kdo rabi, vendar ta teden nimam časa pošiljati po pošti. Osebni prevzem na območju Postojne za 10€
dri3r

matobeli ::

UM2 meri kapaciteto celic?

Dri3r ::

Ja izpiše koliko mAh je napolnil. Nima pa discharge funkcije, tako da če želiš vedeti kapaciteto, moraš vstaviti izpraznjeno celico.
dri3r

Kvinta ::

Uporabljamo nosilce z ebaya za cca 2USD / kos + lučko Convoy s2+ za cca 9.99USD. Rabiš še 18650 baterijo (in polnilec).


Aha hvala kak pa veš da paše not v nosilec ?

Al je polj najboljše najprej lučko nabavit pa polj nosilec.
A.C.A.B

mat xxl ::

Sem že v petek v 19 dneh iz Bangooda dobil z priority line Astrolux FT03 SST40 skupaj z baterijo za 41,49 eur.

Zanima me, so kje kaka normalna navodila na netu, ker ona mala zraven ne morem brati, drugo me zanima, kje je razlika med original baterijo in 18650, za katero dodatno priložijo tulec?

Samael ::

Kvinta je izjavil:

Uporabljamo nosilce z ebaya za cca 2USD / kos + lučko Convoy s2+ za cca 9.99USD. Rabiš še 18650 baterijo (in polnilec).


Aha hvala kak pa veš da paše not v nosilec ?

Al je polj najboljše najprej lučko nabavit pa polj nosilec.

Vsi ti nosilci so si precej podobni. Convoy S2+ zna biti mogoče malenkost pretanka, ampak to ni problem - z nekaterimi nosilci dobiš gumo, da fiksiraš in zategneš, ali pa daš sam kakšen trak okoli lučke in zategneš.
Samael != Samuel

Samael ::

@mat xxl
Na netu imaš tega polno :) Odtipkaj v googla nekaj v smislu "narsilm v1.3" ali pa "narsilm cheatsheet" in podobno.

Glede baterije ne vem kaj točno sprašuješ. A v čem se večja baterija z večjo kapaciteto razlikuje od manjše baterije z manjšo kapaciteto? Ja v velikosti in kapaciteti ane :)

Tisto zgoraj je krajši odgovor. Daljši bi bil, da ne vem kakšna točno naj bi bila originalna baterija. Astrolux FT03 SST40 originalno dobiš brez baterije, obstaja pa obcija z neko generično 26650 baterijo. Ta baterija ima gotovo večjo kapaciteto od 18650 baterije, je pa potem odvisno kakšno 18650 baterijo sploh imaš. Ene imajo večjo kapaciteto, druge večjo amperažo... tako da na splošno nekaj govoriti nima smisla. Lahko samo primerjaš konkretni bateriji glede na specifikacijo vsake.
Samael != Samuel

VIP58 ::

@matxxl,
Navodila za FT03 imaš med opisom lučke na BG. "Click Here For User Manual"
Too much of everything is just enough.
««
230 / 318
»»