» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
229 / 318
»»

Samael ::

Pri opisu ledice si pozabil omeniti za katero pravzaprav gre.
XML2 bi rekel :P
Samael != Samuel

b4d ::

Tako je, zacel sem pri novejsih in se vracam proti starejsim :D
b4d.sablun.org

koyotee ::

http://budgetlightforum.com/node/73828

Kupiti ali ne kupiti? To je zdaj vprašanje :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hunter01 ::

Bi jo, če bi tisto pikico pri ceni za 1 mesto levo prestavili :D

Malce nenavadno/hecno zgleda s tole ročko, ampak bi rekel, da je prekleto praktična, glede na velikost.

Nabavi pa poročaj :)

barakus ::

Se vam zdi vredna tega denarja?

Samael ::

Ah, kje. Za imeti, če je želja, že, za uporabo pa ... osebno se mi zdi povsem neuporabno. Ta reč ima tri kile in rabi 8 baterij. Se mi zdi, da večja in težja je lučka, težje opraviči dimenzijo in težo glede na mega stepdown in dejansko uporabnost.
Pa kao 32k lumnov (a to je 4k lumnov na eno 18650 baterijo? :D), pa pasivno hlajenje ...
Samael != Samuel

barakus ::

Ne no, zdej pa nimam izgovora :-(

Samael ::

Uslugo sem ti naredil.
Boš raje za ta denar kupil deset drugih (pa še za sladoled ti bo ostalo, poletja menda še ni konec) od katerih boš recimo dve mogoče celo tu pa tam uporabil :)
Samael != Samuel

barakus ::

No, potem pa hvala!

Samael ::

Mimogrede, aliexpress ima te dni shopping week popuste in je naprimer Sofirn SP10S LED Flashlight AA/14500, ki je na moji stalni "recommended listi" :P s free shippingom ta moment € 12,80
Samael != Samuel

bosmla ::

Bi bila ta "NEXTOOL 6-in-1" za v avto ok? Kaj podobnega raje?

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Ah, kje. Za imeti, če je želja, že, za uporabo pa ... osebno se mi zdi povsem neuporabno. Ta reč ima tri kile in rabi 8 baterij. Se mi zdi, da večja in težja je lučka, težje opraviči dimenzijo in težo glede na mega stepdown in dejansko uporabnost.
Pa kao 32k lumnov (a to je 4k lumnov na eno 18650 baterijo? :D), pa pasivno hlajenje ...


Se strinjam.
So manjše in veliko bolj poceni lučke, ki znajo dobro posvetiti, če rabiš.
S cenami nas vedno bolj nategujejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

bosmla je izjavil:

Bi bila ta "NEXTOOL 6-in-1" za v avto ok? Kaj podobnega raje?



Za v avto zgleda zelo uredu. Edin "minus" je neodstranljiva baterija.

Ni mi pa jasno a se tisti del z magneti kaj premika ali ne (ima vidne neke tečaje).

bosmla ::

matobeli je izjavil:

bosmla je izjavil:

Bi bila ta "NEXTOOL 6-in-1" za v avto ok? Kaj podobnega raje?



Za v avto zgleda zelo uredu. Edin "minus" je neodstranljiva baterija.

Ni mi pa jasno a se tisti del z magneti kaj premika ali ne (ima vidne neke tečaje).

Koliko sem gledal ne, se samo vrti okoli (tisti vijaki so samo zaradi konstukcije tak). Jaz take zadeve tak razstavim, pa bi baterijo zamenjal za mocnejso...

firbec ::

bosmla je izjavil:

matobeli je izjavil:

bosmla je izjavil:

Bi bila ta "NEXTOOL 6-in-1" za v avto ok? Kaj podobnega raje?



Za v avto zgleda zelo uredu. Edin "minus" je neodstranljiva baterija.

Ni mi pa jasno a se tisti del z magneti kaj premika ali ne (ima vidne neke tečaje).

Koliko sem gledal ne, se samo vrti okoli (tisti vijaki so samo zaradi konstukcije tak). Jaz take zadeve tak razstavim, pa bi baterijo zamenjal za mocnejso...

Magnet (solidno močen) jo pripopa na kovinski del, potem pa lučko vrtiš okoli in okoli.
Osebno jo priporočam, 20€ je po moje vredna.Luštna pakunga,tudi če je paket zmečkan boš lučko skor ziher dobil nepoškodovano. Je pa kar konkretna, niti ni tako majhna, kot se zdi.
Kako jo boš pa razstavil,bi pa tudi mene zanimalo ;)

Vaseer ::

Samael je izjavil:

Mimogrede, aliexpress ima te dni shopping week popuste in je naprimer Sofirn SP10S LED Flashlight AA/14500, ki je na moji stalni "recommended listi" :P s free shippingom ta moment € 12,80

Razmišljam da bi naročil 10 komadov Sofrin SP10S (3x črna, 3x modra, 4x rdeča) za darila. Kakšna so vaša mnenja glede carine?
- 10 lučk v enem paketu in držim pesti;
- 5x po 2 lučki in še vedno presežem v mejo 22€, ampak je manjši paket;
- 10x po ena lučka in verjetno malo jezen Kitajc (pa še vprašanje, če bo upošteval mojo željo za ločene pošiljke, tudi če naredim 10 ločenih naročil/plačil) in vprašanje carine po zdravju po 3. paketu :))

Samael ::

Glede na to, da ni poštnine, ki bi pri posamičnih naročilih dvigovala ceno, jaz po več kot dve ne bi naročeval, še raje pa po eno. Pač ziher je ziher.
In če bi po eno, bi pisal, da želim eksplicitno, da se vsako naročilo pošlje posebej zaradi DDV praga (value added tax threshold). Nima biti kaj jezen, pač ali kupiš eno ali pa deset, saj prodaja po kosu.
Že res, da ne odpirajo pretežno večino paketov, si pa predstavlam, da gre precej tega skozi skener.
Pri desetih komot fašeš DDV, pa še tistih 8 al nekaj eur stroškov postopka. In če imaš dvakrat po pet, je to še vedno lahko DDV in dvojno stroški postopka. Brezveze in nepotrebno :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vaseer ::

Naročil 11 kosov, vsakega posebej. V vsako naročilo sem dopisal, da naj naročil ne združujejo in pošljejo vsako posebej. Pa da vidimo, če upoštevajo želje. :)

Furbo ::

Naročiš vse skupaj nekje kjer imajo 'eu priority line' ali kaj podobnega.. pri meni vedno pride mimo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Saj to vemo, ampak ne slediš debati oz. si malce izven konteksta :)

Naročil je tam, kjer je v tednu popustov ujel cenovno dober deal.
Za izdelek, ki ga je dobil za 12.80 eur/kos & free shipping (torej zaenkrat se pod DDV pragom) pa res ne bo iskal alternativno opcijo, kjer bo lahko placal 15 eur/kos & 6 eur eu priority line, ane :)
Samael != Samuel

gregc1 ::

če ima kdo za prodati sofrin sp40 naj se javi. :)

mogoče pa že obstaja taka lučka na usb c

da deluje na isto baterijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

bigbada ::

Kaj od tega priporočate:
https://www.conrad.si/powertac-war-g4-f...
https://www.conrad.si/powertac-war-g4-l...
https://www.conrad.si/nextorch-saint-to...
https://www.conrad.si/ledlenser-i18r-le...

Rabim nekaj da ful ampak res ful močno razsvetli tam cca 20-30 metrov... Glede na price performance bi bil powertac fl good choice?
Ali raje ledlenser i18r?

matobeli ::

Nič od tega.

Ti rabiš reflektor. Mel je hofer nekaj časa nazaj v akciji, na ferrex baterije za orodje. Imam 3 komade in so kar fini, sploh za tak denar.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Ene 4 take nastaviš pa maš igrišče za odbojko osvetljeno.

Če rabiš malo bolj usmerjen snop za 20m pa vzem Convoy L6, za 50eur lahko svetil all day long s svojomi 4k+ lumni.

Morš pa malo bolj specificirat kaj točno rabiš, ker 20m osvetli marsikatera svetilka za ceno dveh sixpackov.

bigbada ::

Ja zdaj imam neko navadno svetilko za 15€ ampak ful slabo sveti, ne vidim ko splezam gor na konec podstrešja (cca 20 metrov)...
Reflektor ne pride v poštev.. Rabim žepno svetilko...

Pa iz Conrad kataloga po možnosti.
Od onih štirih ko sem dal na izbiro ni nobena v redu?

koyotee ::

Al delas reklamo al pa trolaš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Mogoče je bil samo narobe razumljen in išče eno navadno, ampak močnejšo lučko?

bigbada je izjavil:

Od onih štirih ko sem dal na izbiro ni nobena v redu?

Ne. Pri vseh je ena nula preveč.
Lučke o katerih tu razpravljamo sodijo v rang recimo 15 do 50 eur in ne osvetlijo 20 do 30m ampak raje 200 do 300m. Za na podstrešje bi bilo nekaj konkretnega, ampak res konkretnega, nekaj v smislu Sofirn BLF Q8 za 35 do 40 eur (če ne drugje, jih imajo za to ceno na aliju), čeprav je meni osebno to še vedno overkill.
Če boš pobrskal malce to temo, boš gotovo našel za 20 do 25 eur kaj, kar osvetli celo podstrešje in gre hkrati, ko ne potrebuješ, tudi lepo v žep.
Samael != Samuel

bigbada ::

Ne razumem kaj je sedaj problem? Zakaj pa sledeče svetilke hvalijo na youtube, sem gledal review?

Reklame pa ne delam, ampak sem pač izbral Conrad ker tam poznam nekoga in lahko dobim ful ceneje kot piše na spletu.
Nekako dvomim da je svetilka za 40€ boljša kot tista iz linka za 250€.

Okapi ::

Lahko dvomiš, kolikor hočeš, dejstvo je, da so tiste lučke iz Conrada vrhunski nateg za naivce. Vzemi si mslo časa, prebrskaj to temo in boš prihranil 200 evrov.

Je pa res, da si marsikdo težko predstavlja, da te lahko v trgovini tako zelo nategnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bigbada ::


Potem je ta video tudi nateg?
Ta iste znamke lučke so vsepovsod na spletu okrog 150 dolarjev. Amerika, UK itd. Torej je vse nateg?

Dri3r ::

Na šihtu so kupili komplete svetilk Led Lenser P17R za preko 220€ na kos. Od sebe dajo bogih 1000lm..to je toliko kot moja Convoy S2+ za 8€..Vedno ko rabimo kaj delat ponoči prinesem svojo "kitajsko" Astrolux FT03 z 4000lm za 35€ in ji Lenserce ne sežejo niti do podplata. Razlike se ne da opisati..
dri3r

matobeli ::

bigbada je izjavil:


Potem je ta video tudi nateg?


Kaj na njem ti pa daje mislit da je luč vredna 150eur?

Lahko naslednjič na strelišču probam kako se Convoy S8 za 8USD obnese proti najšibkejši shotgun polnitvi, lahko se celo čez njo peljem s svojim SUVjem, jo kasneje vržem sosedovemu psu...

Ampak ko preživi jo kupiš za 50eur ;)

aborko ::

Važno, da ma strobe :) . Pa fensi polnitev z magnetnim kablom (s totalno zanič magnet + preživeti micro usb, kitajski magnetni kabel za 2,39€ je 10x boljši). Pa kovček, seveda treba na svetilko za 200€ pazit ko na princesko.

VIP58 ::

Domača zbirka SST40 lučk.
od leve:
Astrolux FT03
Convoy M21A
Convoy Z1
Convoy S21A
Convoy S2+
Sofirn D25S

 SST40

SST40


 SST40

SST40

Too much of everything is just enough.

Samael ::

bigbada je izjavil:


Potem je ta video tudi nateg?
Ta iste znamke lučke so vsepovsod na spletu okrog 150 dolarjev. Amerika, UK itd. Torej je vse nateg?

Naredi si uslugo, poglej kakšen video od Astrolux FT03 SST40 za nekih 30 eur ali Astrolux FT03 XHP50.2 za nekih 35 eur ali Astrolux ec01 xhp50 za nekih 25 eur, kupi eno teh, ali pa kar vse tri lučke ter v tem procesu prihrani kakšnih 150 - 200 eur, pa še boljšo lučko boš imel.
No, edino litijeva baterija te bo stala še dodatnih 8 do 10 eur.

Aja, pa mimogrede, meni tudi postajaš sumljiv :) Prestop z lučke za 15 eur na lučko za 250 eur, zato da boš malce posvetil po podstrešju, brez pripravljenosti poslušati bilo kateri razumnejši predlog zgolj za voljo shillanja Conrad ponudbe?
Kakorkoli pač že, vse štiri zgoraj navedene opcije za 200 - 300 eur iz Conrada so slabe in tega ne moremo svetovati. Lahko pa ti na osnovi dejanske uporabe svetujemo lučke pod 50 eur, ki bodo vsaj enakovredne, če ne že boljše od zgoraj navedenih.
Samael != Samuel

mat xxl ::

Vaseer je izjavil:

Samael je izjavil:

Mimogrede, aliexpress ima te dni shopping week popuste in je naprimer Sofirn SP10S LED Flashlight AA/14500, ki je na moji stalni "recommended listi" :P s free shippingom ta moment € 12,80

Razmišljam da bi naročil 10 komadov Sofrin SP10S (3x črna, 3x modra, 4x rdeča) za darila. Kakšna so vaša mnenja glede carine?
- 10 lučk v enem paketu in držim pesti;
- 5x po 2 lučki in še vedno presežem v mejo 22€, ampak je manjši paket;
- 10x po ena lučka in verjetno malo jezen Kitajc (pa še vprašanje, če bo upošteval mojo željo za ločene pošiljke, tudi če naredim 10 ločenih naročil/plačil) in vprašanje carine po zdravju po 3. paketu :))


Sem hotel še jaz eno za zbirko, pa kaj je to, najprej mi ponudi Paypal, na koncu pa izrecno ne več, kartice ...., kako kupiti čez Paypal, ki ga vmes celo ponudi, pod dodatno, pa ne spusti naprej ?

6151 ::

kupi z kartico
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Aar2rk ::

Aliexpress in Paypal se ne marata, jaz pa zato ne maram Alija. Lahko pomaga kartica z omejitvijo porabe (npr. N26) ali pa z omejeno vrednostjo (npr. prepaid mastercard).

hunter01 ::

Strah pred vpisom kartice za plačilo na Aliexpress je ena taka stara bojazen iz nekih drugih časov začetka online shoppinga, ki je popolnoma odveč.
Milijoni uporabnikov jo brez problema vpišemo. Varuje te AliPay, ki je vsaj tako zanesljiv kot Paypal, varujejo te mastercard protokoli, za preverjanje veljavnosti vnosa, na koncu te pa varuje še tvoja lastna banka, pri kateri bi lahko oddal pritožbo, če bi šlo nekaj narobe.

mat xxl ::

So posrtopki pre dolgi, to je tudi izkušnje, sem pred leti prvič plačal z Viso ene 120 eur in ja zaplet 100 na uro, na koncu sem rešil z banko pritožbo, pa ja raje kupim, tam, kjer je Paypal... , samo Ali ga nekje ponuja.....

PS sem se potem potolažil z Astrolux FT03 SST40 skupaj z baterijo za 41,49 eur z priority line iz Banggooda.....da vsaj neko lučko spet kupim, že od novega leta nisem...... zanimivo, če bi mi convertiral Paypal USD v EUR, kar z vso dušo napeljuje na to in opozarja, kako radi kartični plačniki računajo veliko provizijo, bi plačal 46,85 eur, tako, da vedno naj Paypal bremeni račun v USD v takem primeru............

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

hunter01 ::

Sem imel par dispute-ov na Aliexpressu do sedaj. Vedno ista oz se lazja procedura kot pri Paypalu. Odpres dispute, napises kaj in v parih dneh max, dobis denar nazaj.

Aliexpress ni kr ena spletna stran, na katero vpises svoj mastercard. Dokler ti ne potrdis prejema artikla ali ne potece rok za pritozbo (ki je kr dolg), prodajalec ne dobi denarja.

Vaseer ::

@mat xxl: Priporočam uporabo Revoluta za online nakupe. Z mojega vidika ima 2 prednosti pred ostalimi "karticami" pri online plačevanju:
1. Tudi osnovni račun omogoča 1 virtualni kartico, katero imam vedno zamrznjeno in jo odmrznem samo za primer plačila in potem zamrznem.
2. Menjalni tečaj EUR - ostale valute je najugodnejši kar sem jih uspel najti (pazi edino na vikend menjali tečaj - še vedno ugodno).

Pa nazaj na temo. Uspešno sem naročil 11 komadov Sofirn SP10S. Seveda me je prodajalec prijazno vprašal če lahko pošlje 2 komada v 1 paketu in napiše nižjo ceno, da pade v mejo 22€. Sem jim dal odgovor da lahko, če bodo nosili stroške morebitne carine. Nekaj ur kasneje dobim 11 mailov o poslanih paketih in odgovor, da pošljejo vsako posebej. Sedaj pa čakanje :)

Samael ::

Tole bo hec, če bo vseh 11 identičnih paketkov prišlo naenkrat - čeprav pri pošiljanju s kitajske to ni povsem samoumevno :)
Samael != Samuel

kuall ::

Me prav zanima kako izgleda s takole svetilko na glavi hodit okoli po temi:
https://www.instep.si/izdelek/5619-R/le...
Se splača kupit? Resno razmišljam, no mogoče pol cenejšo varjanto za 900 lm.
Imel bi za na kolo itd, zdej ko pridem iz šihta domov je že tema. Lahko bi šel na njivo okopavat s tem, obirat jabolka, na sprehod v gozd, smučat, tema ne bi bila več omejitev kot je zdaj.
No ena opcija je tudi ta, da začnem prej vstajat. :)

koyotee ::

kuall je izjavil:

Me prav zanima kako izgleda s takole svetilko na glavi hodit okoli po temi:
https://www.instep.si/izdelek/5619-R/le...
Se splača kupit? Resno razmišljam, no mogoče pol cenejšo varjanto za 900 lm.
Imel bi za na kolo itd, zdej ko pridem iz šihta domov je že tema. Lahko bi šel na njivo okopavat s tem, obirat jabolka, na sprehod v gozd, smučat, tema ne bi bila več omejitev kot je zdaj.
No ena opcija je tudi ta, da začnem prej vstajat. :)

Ves kako se bos poctil? Ful bedno in 250€ lažji, s svetilko, katero pokosi ena ćelka za 40€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Realist ::

Zdravo,

iščem spodobno čelko - do sedaj sem imel LED Lenser H5(12 let močne uporabe) in 7.2 (dobro leto), sedaj rabim še za ostale člane družine. Fajn je zoom/flood in jakost kontrola.

Imate kak predlog? USB polnjenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

Realist ::

Živjo,

ni vse v lumnih, so tudi drugi faktorji. Kot ergonomija, vzdržljivost materiala in konc koncev nekaterim je važen tudi izgled.. Ne pravi da je teh 250 eur upravičenih, ker nimam te svetilke in ne pravim da je una za 40 eur sranje :) Sam ravno iščem kako cenejše variante.

A prva LL H5 mi je zdržala 12 let res močne uporabe. Jesen/zima/pomlad redno zjutraj in zvečer, včasih skuril tudi dva seta baterij, v dežju, padci..skratka.. še kar dela. Le kontakti žičk so začeli malce nagajati.

koyotee je izjavil:

kuall je izjavil:

Me prav zanima kako izgleda s takole svetilko na glavi hodit okoli po temi:
https://www.instep.si/izdelek/5619-R/le...
Se splača kupit? Resno razmišljam, no mogoče pol cenejšo varjanto za 900 lm.
Imel bi za na kolo itd, zdej ko pridem iz šihta domov je že tema. Lahko bi šel na njivo okopavat s tem, obirat jabolka, na sprehod v gozd, smučat, tema ne bi bila več omejitev kot je zdaj.
No ena opcija je tudi ta, da začnem prej vstajat. :)

Ves kako se bos poctil? Ful bedno in 250€ lažji, s svetilko, katero pokosi ena ćelka za 40€.

matobeli ::

A bejž no, v firmi mamo dve, eni so se hitro kabli pokvarli, pri drugi je pa pašček skoraj razpadel, po sicer kar nekaj letih. Tko da je sedaj ena kompletna.
Ne morem sicer rečt da sem videl že bolj debilno zasnovo upravljanja, ampak vsaj laufa na 3 baterije. Maš iz 4-packa lahko eno za rezervo.

Izgleda pa profi na čeladi to pa, more=more.

b4d ::

Convoy je dal ven se S2+ s Samsung LH351D, ce koga zasrbi.

@Realist
Ce isces spodobno, Armytek Wizard Pro 144A Nichia, ali kaj iz Zebralight ponudbe (ce ze imas polnilec in baterijo).

Aja pa od cenejsih, Sofirn SP40 4000K.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

koyotee ::

In ja, zum na celki je neuporaben.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

silon42 ::

koyotee je izjavil:

In ja, zum na celki je neuporaben.

Meni je zelo... Za kje po gozdu, se posebej ce je vec ljudi skupaj, ali pa na kolesu ko imas drugo luc za direkt pred kolo.
««
229 / 318
»»