» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
214 / 318
»»

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Nekak se probam izogibat tega foruma ... da ne kupim še kaj.. ;((

Saj smo opazili, da se trudiš. Včeraj recimo ... te ni bilo 4 ure sem gor :D


Jaz nič ne vem..včasih se sam comp vklop in brska :D

Samael ::

perci je izjavil:

S2 ima dovolj širok snop.

Meni se tudi zdi. Sploh xml2 (ki je običajno tako ali tako najcenejša iz S2+ serije) in pa sst40. Če pa še to ni dovolj, pa na leddna za nekaj centov naročiš 40 ali 60 stopinjsko TIR lečo (zamenjaš brez kakšnih posebnih znanj v minuti), potem je pa sploh svetloba vse naokoli razpršena.

Tole mislim:

Samael je izjavil:


Pri kakšni XML2 rad "za hec" zamenjam kakšen širokokoten reflektor s TIR lečo (na leddna so zgolj po par centov / kos) ki iz lučke, ki je že tako flooder naredi še bolj enakomerno razpršeno svetlobo brez kakšnega koli kroga, medtem ko se XPL HI ne pritikam ničesar, so mi takšne kot so, najljubše iz celotne S2+ serije.

Govorim pa o tem, če bo kdo iskal prave mere - ne vem, če me je vse to skupaj prišlo 5 eur:

taddeo ::

Jaz pa v pričakovanju, da mi naš zlat poštar pripelje;

-Astrolkux EC01 5000k
-Lumintop edc18 xp-l hi 3d nw in turbo green glow
-carlo optic 10507, ter "safirno steklo" 23x1,5 mm (1.2)
naročeno iz nealsgadget.com
-Shockli 2x 26650 5500mah 20A
-nekaj baterij iz nkon.nl

trunutno si ogledujem fwa3 je kar dobra cena na BG ampak naj bi bile neke nove verzije katera nima vmesne steklene leče na carlotom (če prav razumem) malo me mika titanium verzija ampak hmmm 80 eur :-)

vprašanje ali lahko high drain baterija z preveč A uniči emitter? (nekje sem verjetno prebral) Imam Ijoy 4200 40a pa je ne upam zagonit z ft03 sst40...hvala vnaprej!

Samael ::

Jaz o tem nisem bral nikoli, sem se pa res doslej srečal z eno lučko (Fireflies E01 - "battery discharge no big than 20A, Or it might cause damage to the emitter"), ki ima to opzorilo, tako da ... ne vem kaj bi si mislil.
Sem povsem prepričan, da marsikdo uporablja high drain baterijo v FT03.

taz ::

VIP58 je izjavil:

taz je izjavil:

Katere 26650 priporočate, potreboval bom za Convoy L6. Keeppower 26650 6000mAh (protected) - 10A ali Keeppower IMR26650 5500mAh - 15A Je kaj od teh dveh ok, z vidika realne kapacitete in toka? Priporočate kaj drugega? Hvala.


Če imaš novo L6 z XHP70.2, ima nekoliko večji tulec za baterije (27mm, prej 26.8) tako da sedaj ne bi smelo biti več težav z debelino baterij. Je pa res, da imajo zaradi zaščitnega vezja nekoliko nepravilno obliko. To pa lahko povzroči zatikanje pri vstavljanju baterij.
za zanesljivo izbiro priporočam 5500mAh, one druge pa itak ni na zalogi pri Nkon.


Imam novo L6 z 70.2 ledico. Sem v dilemi al naj vzamem protected al brez. 10A je verjetno dovolj, glede na to, da je normirana na 30W?
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

Hvala za nasvete.

VIP58 ::

Pri stari verziji L6 so zahtevali protected baterije, pri novi nisem zasledil nobenega priporočila. Verjetno niso na tem področju nič spreminjali. Za zanesljive imam 5200mAh 12A, verjetno bo ustezala tudi 5500 mAh 10A, nova L6 ima nekoliko nižjo porabo.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Stara L6 dela bp na liitokala unprotected, tudi ob "zlorabah"

bmwwww ::

Ima kdo lumintop bfl gt mini? Kolk kelvinov je cool white in natural white, ker tega podatka nisem nikjer zasledil, sem pa natural white naročil.

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

Stara L6 dela bp na liitokala unprotected, tudi ob "zlorabah"


Kakšna zloraba, si jih spraznil do konca, kaj se je zgodilo?
Jaz si ne upam svetovati nakupa unprotected baterij za uporabo v svetilki ki nima jasno označeno katere vrste baterij se lahko uporablja, nekomu, za kogar nisem prepričan da zna ravnati z li-ion baterijami.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

tolk kot mi je dovolila, low voltage se prižge nekje pri 6V baje, po spominu sodeč bi to lahko bilo prav. zloraba je mišljeno da je večkrat po dlje časa prižgana na full. segrela se eacno ni toliko kot BLF A6, je bil pa precej topla. Skratka men je jako fina.

perci ::

L6 je top luč.

VIP58 ::

matobeli, low voltage se pokaže kako? Utripanje, reduciranje svetilnosti, to bi bil zelo zanimiv podatek za vse lastnike L6.
Visoke temperature ji sicer ne povzročajo posebnih težav, saj zelo dobro odvaja toploto.

Nedvomno pa je L6 top luč, kot pravi perci 8-)
Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

perci je izjavil:

L6 je top luč.


Katero verzijo L6 imas ?

hunter01 ::

Zraven Imalent MD21C je bila brezplačno: Convoy S3 7135*8 XM-L2. Bo S3 zdržala na max na kolesu ali se bo pregrela in je boljše na mid?

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Zraven Imalent MD21C je bila brezplačno: Convoy S3 7135*8 XM-L2. Bo S3 zdržala na max na kolesu ali se bo pregrela in je boljše na mid?

Vse te lučke iz S serije so praktično enake. Na max se bo 7135*8 res pregrevala, razen če boš gonil kolo dovolj hitro, da jo bo sproti hladilo. Ampak to ne pomeni, da je tu pa tam ne smeš prižgati na max.
Drugače pa na mid ob 7135*8 driverjih ni tako slabo. Teh 500lm bo še vseeno recimo 4x več, kot smo vajeni od običajnih 2xAA lučk. Pa tudi porabo baterije boš prihranil. 7135*8 pomeni, da lučka pri max na uro skuri 350mA * 8 = 2800mAh. Torej ti bo polno napolnjena baterija s kapaciteto 3500mAh pri max svetilnosti trajala cca uro in 15 minut.

kumer ::

EC01 bom podaril, imam dve. :D
Navodila -> kje dobiti navodila, anduril UI sliko v A4 formatu, priložena navodila se lahko prebere samo z lupo.
Hvala
Lp

Samael ::

A si odgoogla Anduril UI? Meni pokaže enih 10 slik. Katera najbrž ustreza željeni velikosti?

Shybby ::

da se malo prištulim.. naročil se xhp 90, pisalo je da bo z uk, zdaj sem ugotovil da bo z cn. a je dobra ta svetilka? cena je bila 25e, verjetno bom dobil še carino..

perci ::

Tsunamii je izjavil:

perci je izjavil:

L6 je top luč.


Katero verzijo L6 imas ?

Trenutno nobene, ker mi jo je svak zaplenil za fotografske namene.

Mislim, da je bila xhp70, prva verzija.

Samael ::

Shybby je izjavil:

da se malo prištulim.. naročil se xhp 90, pisalo je da bo z uk, zdaj sem ugotovil da bo z cn. a je dobra ta svetilka? cena je bila 25e, verjetno bom dobil še carino..

Ne poznamo svetilke s tem imenom.
Na sumu te imam, da si kupil kitajsko genericno el cheapo lučko, ki z imenom xhp 90 varljivo napeljuje na odlicne xhp ledice (XHP70.2 ledica napr. stane cca $10, medtem ko XHP90 sploh ne obstaja).

Samael ::

perci je izjavil:

Trenutno nobene, ker mi jo je svak zaplenil za fotografske namene.

Ti, samo tale tvoj svak mora imeti pa že več lučk, kot jih imaš ti sam. Ko te berem, se mi zdi, da imaš hujšega svaka, kot je naš FURS :))

gregor ::

kumer je izjavil:

EC01 bom podaril, imam dve. :D
Navodila -> kje dobiti navodila, anduril UI sliko v A4 formatu, priložena navodila se lahko prebere samo z lupo.
Hvala
Lp


http://myosuploads3.banggood.com/produc...

perci ::

Samael je izjavil:

perci je izjavil:

Trenutno nobene, ker mi jo je svak zaplenil za fotografske namene.

Ti, samo tale tvoj svak mora imeti pa že več lučk, kot jih imaš ti sam. Ko te berem, se mi zdi, da imaš hujšega svaka, kot je naš FURS :))

Pa mi je res tri do sedaj vzel. Eno Imalent DN70, Imalent HR20 in L6. Pa ajde, ker rabi za službo, nej ma :).

Sicer pa mi je fotr tudi ene 4 lampe vzel, dost tudi v službi raztalam, pa frendom, kolegom.

Recimo FT03 sem tri predal naprej, Klarus xt12s vsaj 5...pa polno enih celk.

Šefica je dobila wuben e05 :) in eno celko :).

Dobr je filing, ko predaš naprej kvalitetno lampo in je folk ponavadi čist impresioniran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Shybby ::

Samael je izjavil:

Shybby je izjavil:

da se malo prištulim.. naročil se xhp 90, pisalo je da bo z uk, zdaj sem ugotovil da bo z cn. a je dobra ta svetilka? cena je bila 25e, verjetno bom dobil še carino..

Ne poznamo svetilke s tem imenom.
Na sumu te imam, da si kupil kitajsko genericno el cheapo lučko, ki z imenom xhp 90 varljivo napeljuje na odlicne xhp ledice (XHP70.2 ledica napr. stane cca $10, medtem ko XHP90 sploh ne obstaja).


katera stran se pa največ uporablja za nakupe teh luci?

Samael ::

V glavnem kupujemo na banggoodu, gearbestu, nekaj pa tudi na fasttechu in preko aliexpressa.

Precej kuponov, popustov itd. za kvalitetne svetilke iz teh trgovin najdemo na http://budgetlightforum.com/forum/marke...

RockyS ::

Naročil sem svetilko, ki ima kot osvetlitve 120 stopinj, sedaj pa me zanima, ce obstajajo kakšni adapterji ali nastavki, ki bi iz tega kota naredil spot svetilko? sprasujem na splošno, da sploh vem kaj iskati oz če iskati.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

taddeo ::

Trenutno si ogledujem Astrolux mf02 xhp35 hi, ker je z kodo dokaj zanimiva cena.Glede nato, da si lastim ft03 sst40 me zanima koliko je daljši/močnejši throw na svetilki mf02?Ima kdo oboje in lahko napiše mnenje? thnx

RockyS ::

Kupim 4x18650 in polnilec. Ce je kdo iz MB se toliko bolje (zaradi poštnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Tsunamii ::

taddeo je izjavil:

Trenutno si ogledujem Astrolux mf02 xhp35 hi, ker je z kodo dokaj zanimiva cena.Glede nato, da si lastim ft03 sst40 me zanima koliko je daljši/močnejši throw na svetilki mf02?Ima kdo oboje in lahko napiše mnenje? thnx

Akhmm..kolk je ta zanimiva cena ? ker tale zadevca ni bas poceni. Je pa verjetno , vsaj po spec, vecji trhow. In po ceni tudi 8-O

taddeo ::

Tam okoli 80 eur...ali pa bom počakal na zares dobro znižanje "flash deal" sicer se ne mudi.

Samael ::

Lučka je monster, ampak mene pri njej moti strašen parasitic drain o katerem se je veliko pisalo, ko je ta lučka prišla na trg.

Nekoliko parasitic draina je značilno za vsako lučko s stranskim elektronskim stikalom, ampak običajno to ne izprazni baterije niti v desetih letih, medtem ko iz nekega razloga pri tej lučki ni tako.

Ugasnjena baterijo izprazne v manj kot treh mesecih, v lockout modu pa v cca letu, kar je še vedno dosti dosti prehitro. Pri tem gre lahko pri nezaščiteni pod mejno vrednostjo, ko se da baterijo še obuditi.
Edini pameten način dolgoročne hrambe baterij v tej lučki je z nekoliko odvitim pokrovom.

perci ::

Kaj ti pomaga tak throw, če na cilju ničesar ne razlocis. Ne vem, če je daljši throw kot ft03 sploh res uporaben.

Okapi ::

Pogledaš z daljnogledom, če je predaleč. Uporabno za krivolovce.>:D

hunter01 ::

Samael je izjavil:


Nekoliko parasitic draina je značilno za vsako lučko s stranskim elektronskim stikalom ...


Kje tiči razlog, da stranska stikala kurijo baterijo?

Osebno so mi veliko ljubše ravno lučke s stranskim stikalom.

BTW, je kakšna 14500 lučka v CNY akciji, da bi bil dober deal?

Samael ::

Ker gre za elektronska stikala na standby-ju. Če ima lučka lockout funkcijo, je običajno parasitic drain, ki je že tako minimalen, pri zaklenjeni lučki še dodatno zminimaliziran.

Običajno to kurjenje baterije ni omembe vredno, ker je napetost premajhna. Ugasnjena lučka z elektronskim stikalom požre recimo procent baterije na leto ali pa kaj v tem smislu. Lučka, o kateri pišemo zgoraj, je izjema (mogoče so pa to že odpravili?), sicer tega ne bi niti omenjal.

Pri mehanskih stikalih (gumb na repu ali pa twisty lučk) parasitic draina ni, ker ni stika. Večinoma (vendar ne v vseh primerih) tega tudi ni pri lučkah, ki imajo stikalo za vklop na repu in stikalo za reguliranje ob strani.
Meni so tudi ljubše lučke s stranskim stikalom.

gregor ::

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:


Nekoliko parasitic draina je značilno za vsako lučko s stranskim elektronskim stikalom ...


Kje tiči razlog, da stranska stikala kurijo baterijo?

Osebno so mi veliko ljubše ravno lučke s stranskim stikalom.

BTW, je kakšna 14500 lučka v CNY akciji, da bi bil dober deal?


Tukaj je kar nekaj kod za 14500 lučke, nisem pa jih preizkusil.

Npr LT Tool AA 2.0 za 19 USD...

http://budgetlightforum.com/node/60338

VIP58 ::

Za LT Tool AA 2.0 je dobro pogledati na alija:
https://www.aliexpress.com/item/3290033...
US $13.79 v akciji do 31.01 :)
Too much of everything is just enough.

impre ::

Ima mogoče kdo LT Tool in pa Sofirn SP10S, pa da lahko primerja katera bolje/lepše sveti? 650 vs. 800lm na papirju...
Mogoče nabavim še LT, ker te 14500 lučke so mi res všeč.

VIP58 ::

Moja izbira bi (je) bila, najprej SP10S (90cri), potem LT.
Tako sem tudi naročal, 29.11.2019 naročil SP10S nisem še dobil, 07.01.2020 naročil LT iz zgornjega linka, dobil 23.01.2020.
SP10S dalj časa zdrži na max, LT se zelo hitro segreje, je pa res majhna.
Too much of everything is just enough.

b4d ::

impre je izjavil:

Ima mogoče kdo LT Tool in pa Sofirn SP10S, pa da lahko primerja katera bolje/lepše sveti? 650 vs. 800lm na papirju...
Mogoče nabavim še LT, ker te 14500 lučke so mi res všeč.


Imam oziroma sem imel vse tri variante (Tool Cree, Tool Nichia in SP10S Samsung LH351D).

Najboljse (zame) sveti SP10S, ker je tale LH351D vsaj meni trenutno najljubsi emiter. Kar mi ni bilo vsec je UI, dolg pritisk za OFF in pa stikalo, ki je blo podpovprecno, nasploh ima Lumintop boljso izdelavo. Ce te veselijo 14500 lucke kar veselo naroci, ker tega Samsunga preprosto mora imeti vsak luckar.

Trenutno imam oba Toola. Nichia ima tezave iz tovarne s fokusom, ker je isti reflektor kot za Cree, pa se je treba malo igrati, da nimas v sredini crne pike (dejansko jo v normalni uporabi ne opazis, ampak na zidu ja, pri meni je bila sploh izrazita). Tale mi je sedaj najljubsa 14500. Nazalost ni moc dobiti OP reflektor in sem gor dal dc-fix folijo. Za na blizu ima sedaj tak mehek snop da se ti kar sline pocedijo. Minusi so klip, ki je zanic, pa nikakrsnega mesecinskega nacina ne premore in je sploh na litiju malce premocna.

Cree razlicica je zabavna, a zame prehladna, ce nebi bila prva, ki sem jo narocil, dvomim da bi jo spet. Toda ce CRI ne igra vloge in ti pase hladna barva, je super svetilka. Seveda sem tudi nanjo napopal dc-fix, ker ga imam prevec :D.

Se glede lumnov, razlika med njimi ni prevec opazna, je pa tako kot je napisal VIP58, Sofirn bolj masiven in s tem dlje sveti na maksimalni izhodni moci.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

bmwwww ::

Dobil tudi jaz Astrolux ec01. Nekako pričakoval da bo vecja (ja sem gledal specifikacije). Se kako urco pocakam,pa jo testiram.

bmwwww ::

En malo drazji nosilec za kolo za 2.5eur. :D



Samael ::

Ja, pa si ga res krepko preplačal :P Jaz imam identičnega, ki me je prišel 1.47USD.
Upam, da so ti za ta denar zraven dali vsaj gumo za fiksiranje preozke lučke. Ker kdaj ne dajo :P

bmwwww ::

Samael je izjavil:

Ja, pa si ga res krepko preplačal :P Jaz imam identičnega, ki me je prišel 1.47USD.
Upam, da so ti za ta denar zraven dali vsaj gumo za fiksiranje preozke lučke. Ker kdaj ne dajo :P


Dobil dve gumici, sem naročil na aliju ampak iz Francije, pa je zato dražje, ker se mi ne da čakat 2 meseca :D

Astrolux EC01 lih ne dosega tistih 300 metrov kot je napisano v specifikacijah. Gre kvalitetnih 100, več pa za prvo silo ne rabim, dokler ne pride blf gt mini :D

mare85slo ::

Evo, danes je prispela Xmund XD-SL2 30W USB LED COB Outdoor, zgleda zanimivo in sveti ok. Nek tak "reflektor" za farbat, pri popravilu avta,...

Barva svetlobe je nekje v rangu Cold White, lumni nekje cirka 500-600, več ne upam trdit. Trenutno testirana na 4x AA NiMH.

fotka1

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Če daš noter litijevi 18650 bateriji, lahko v primeru nuje to luč uporabiš tudi kot powerbank (za polnjenje telefona, itd).

schrack ::

Jaz pa danes dobil baterije v lični embalaži iz Fasttecha :).
 INR26650

INR26650

taz ::

schrack je izjavil:

Jaz pa danes dobil baterije v lični embalaži iz Fasttecha :).
 INR26650

INR26650


Kako gre pri njih skozi carino? Verjetno za majhne pakete ni težav, pri večjih pa bi se znalo ustavit?

gregor ::

verjetno je to že bilo omenjeno...?

Gray Convoy S2+ SST20 7135*8 7135*6 18650 LED Flashlight - 7135*8
https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...

9,99 usd

LP

taddeo ::

Jaz že nekaj dni sanjam o novi throw lučki, ki bi bila boljša kot pa Astrolux ft03 sst40.Najbolj sem bil zagret za MF02 z xhp35 hi.Testi kažejo, da sploh nima outputa 3000lm kot navajajo oz. ima le 2000lm in še marsikaj..Kasneje dodajo pod opis lučke mf02 na BG sledeče;
Note:
We have changed the range and peak beam Intensity of the flashlight,but it will not influence the using.Thank you.

Bojim se, da naročim in je ft03 le v drugi preobleki:-)
Trenutno si pa ogledujem Imalent rt35?Pozna kdo?
««
214 / 318
»»