» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
213 / 319
»»

VIP58 ::

Too much of everything is just enough.

Tsunamii ::

hunter01 je izjavil:

Jaz sem Banggoodu po emailu toliko časa težil, da so me prestavili v isto VIP skupino kot je Samael. EC01 sem naročil 20. decembra, 4. januarja me je že v nabiralniku čakala. Blitzwolf charger BW-S5 sem naročil 3. januarja, in me je danes v nabiralniku čakal (BTW sem zelo zadovoljen, prvič na Nitecore UM2 chargerju sploh videl Quick Charge, da piše).

Čez vikend mi je tudi kazalo samo delujočo kodo od MadMaxa za popust ... cool je bit v Samaelovi VIP skupini :)



Baaah ni fer !! Jaz sem jo tudi narocil 20 decembra ..in jo SE vedno NISEM dobil !!! Jezen !! ;(

mare85slo ::

So mi javli iz Vapcell-a, da bodo 14500 baterijo poslali šele po 1.2.20, zaradi kitajskega novega leta. To so zapisali že 10 dni nazaj, pa sem spregledal na Aliexpress. Tko da očitno bo nekak šlo, upam.

Naj se spočijejo v miru, če dobimo vse te lampe in ostale dodatke kasneje, verjetn ne bomo v temi :D

taddeo ::

Hah komedija! Dobil sporočilo od BG, da je EC01 poslana...povrh vsega pa še je flash deal ec01 za 23 eur :-)

Tsunamii ::

taddeo je izjavil:

Hah komedija! Dobil sporočilo od BG, da je EC01 poslana...povrh vsega pa še je flash deal ec01 za 23 eur :-)


Mam filing..da bos prej dobil ECo1, kot jaz ki sem plačal 20 decembra... ME kar mika da bi vzel se eno za vsak slucaj..ki sumim, da te ne bo..

gregor ::

Jaz v času kitajskega novega leta sigurno ne bom nič naročal.
Če pa bi imel kakšno staro naročilo (ga nimam) bi ga storniral, zahteval vračilo kupnine.
In nato naročil EC01 ipd lučke takrat ko bo pisalo da so na zalogi. Nič prej.

LP

schrack ::

Nitecore Tiki, trenutno čas odpreme 46 dni na Banggood-u. Naročena 29.12. Bo res treba nabavit na aliju.

3dpt ::

taddeo je izjavil:

Hah komedija! Dobil sporočilo od BG, da je EC01 poslana...povrh vsega pa še je flash deal ec01 za 23 eur :-)


Zanimiva lucka za dober denar. Sploh ker ima polnilec in to celo na usb c, kar je res super.
Piše da da jo odposljejo v 2 dneh, kar ocitno pomeni, da je na zalogi.
A to gledas ta flash deal za 25,60$ https://banggood.app.link/199T9n1rr3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3dpt ()

b4d ::

En neumen test ce koga zanima, Thrunite Ti3 v1, na moonlight zdrzi nekaj vec kot 8 dni. Sobna temperatura. Baterija je bila IKEA Ladda bela (924mAh).
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

taddeo ::

3dpt je izjavil:

taddeo je izjavil:

Hah komedija! Dobil sporočilo od BG, da je EC01 poslana...povrh vsega pa še je flash deal ec01 za 23 eur :-)


Zanimiva lucka za dober denar. Sploh ker ima polnilec in to celo na usb c, kar je res super.
Piše da da jo odposljejo v 2 dneh, kar ocitno pomeni, da je na zalogi.
A to gledas ta flash deal za 25,60$ https://banggood.app.link/199T9n1rr3



Točno tako gledam ta flashdeal..tolko za opombo tudi Astrolux ft03 sst40 je flash deal za 28 eur...top lučka!

gregor ::

piše, in stock, torej je na zalogi
ker imajo praznike, pa morda traja dlje časa, da pošljejo

z kodo je bila cena 24 usd, sedaj koda ne prime ker je flash deal

kje je flash deal za ft03 za 28 eur?

LP

firbec ::

gregor ::

ok, hvala

ko sem v iskalnik vpisal ft03 in kliknil na ft03 mi je vrglo na uk skladišče
cena je kar vredu, če se prav spomnim pa je bila že nižja, cca 28, 29 usd
ni velika razlika...

LP

Samael ::

Mimogrede, včeraj zvečer sem naročil na BG "Blitzwolf(R) BW-SDB0 Pro 10W 2200mAh Mini bluetooth Soundbar" (US$29.99) za laptop, pa je danes dopoldne presenetljivo že odposlano.
Tega nisem pričakoval, glede na to, da China post menda sploh dela ne do začetka februarja. Mogoče, ker je EU Priority Line, pa je šlo s kakšno drugo kurirsko službo.

Samael ::

3dpt je izjavil:

Tole je tisto kar bi v tem primeru bilo ok. Edino cena ta trenutek ni najboljša in bom počakal na kako akcijo.
https://banggood.app.link/QQ6d1AYbm3


Evo :)

Gray Convoy S2+ SST20 US$9.99

Vse driver opcije imaš. Več kot je, večji je output na turbo, ampak če nimaš nekih specialnih potreb, bo vsaka ok :)

7135*3 - ta se ne pregreva
7135*4
7135*6
7135*8 - ta je na max v parih sekundah precej vroča

UI pri tej verziji je, če greš v detajle, tisti ta bolj zakompliciran, kot ga imajo starejše S2+ lučke, ima pa zato več opcij/možnosti nastavitev. Seveda pa se ti s tem ni treba ukvarjati.
Tinta je 4000k, high CRI.

3dpt ::

Samael je izjavil:

3dpt je izjavil:

Tole je tisto kar bi v tem primeru bilo ok. Edino cena ta trenutek ni najboljša in bom počakal na kako akcijo.
https://banggood.app.link/QQ6d1AYbm3


Evo :)

Gray Convoy S2+ SST20 US$9.99

Vse driver opcije imaš. Več kot je, večji je output na turbo, ampak če nimaš nekih specialnih potreb, bo vsaka ok :)

7135*3 - ta se ne pregreva
7135*4
7135*6
7135*8 - ta je na max v parih sekundah precej vroča

UI pri tej verziji je, če greš v detajle, tisti ta bolj zakompliciran, kot ga imajo starejše S2+ lučke, ima pa zato več opcij/možnosti nastavitev. Seveda pa se ti s tem ni treba ukvarjati.
Tinta je 4000k, high CRI.


Carsko! Hvala ti. Ze naročil. 7135*4.
Zdej morm se baterijo na nkon vzet. Moram kaj pazit al je samo vazno da je 18650?
Tole si zadnjic priporocil. Bo to ok?
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3dpt ()

Samael ::

Perfect baterija za to lučko.

gregor ::

3dpt ::

Samael je izjavil:

Perfect baterija za to lučko.


👍👍 že čakam.
Btw Wurkkos FC11 je cisto nora zadeva. Si sploh nisem predstavljal, da so te svetilke tolk zanimive oz. napredne pri upravljanju. Cist sem notr padu. Tole zna bit mal zasvojenost :)

Sem se pa zelo ogrel za lumintop fw3a pa me je malo minilo, ker imajo uporabniki precej tezav z on/off gumbom. Dela al pa ne dela. Se zgodi da jo ne mores ugasnit in zna bit kar težava ko se segreje. Mi je sicer ena lepših svetilk, sam pa vseeno ni tolk pocen, da bi tvegal težave.

Sedaj mi je vedno bolj všec astrolux EC01. predvsem me firbec matra anduril UI. Cela znanost 👍👌🏻

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3dpt ()

b4d ::

3dpt je izjavil:


Sem se pa zelo ogrel za lumintop fw3a pa me je malo minilo, ker imajo uporabniki precej tezav z on/off gumbom. Dela al pa ne dela. Se zgodi da jo ne mores ugasnit in zna bit kar težava ko se segreje. Mi je sicer ena lepših svetilk, sam pa vseeno ni tolk pocen, da bi tvegal težave.


Pac odvijes zadnji del, pa ugasne :)

EDC18 je malo bolj robustna razlicica, ampak ce te privlaci prav izgled, potem ne toliko zanimiva.

Sicer pa ONE OF US, ONE OF US :D

Se dobro da nisem nabavil tiste lepe Ti Tool AA, namrec "pill" ni enak kakor na navadni Al razlicici, vsaj ce je verjeti internetu. Torej odpade montaza obstojecega pilla z Nichia in pride v postev samo dejanski reflow.
b4d.sablun.org

mare85slo ::

Uporabnik "Unheard" na BLF-ju je podal dobro idejo za uporabo FT03 :D

matobeli ::

A tole je "poor man's nightvision" :))

gregor ::

Lumintop Tool AA2.0 Ti Flashlight Review

https://zeroair.org/2020/01/22/lumintop...

Scaramouche ::

Kaj bi bilo dobro vzet da maš lahko v žepu potem pa lahko daš na bicikl?
Da ma moč!

Samael ::

Convoy S2+, s cheap nosilem z ebaya. Easy, brez komplikacij.
V zadnjih tednih smo o tem tu ze govorili :)

Markus55 ::

Pri lučki Convoy S2+, v čem je razlika med XPL HI, SST40, XML2 U2,...

In, katero priporočate?

https://www.gearbest.com/sale/Convoy-S2...

b4d ::

Markus55 je izjavil:

Pri lučki Convoy S2+, v čem je razlika med XPL HI, SST40, XML2 U2,...

In, katero priporočate?

https://www.gearbest.com/sale/Convoy-S2...


SST20 4000K, 7135x6, par postov nazaj je bila akcija za nekih $10. Dodas se orange peel reflector za euro in si zmagal.


https://www.reddit.com/r/flashlight/com...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

RockyS ::

Na kolesu že drugo leto zapored uporabljam čelko, ni boljšega. Pa tudi ko pogledaš levo oz desno daš drugim udeležencem v prometu (še bolj) vedeti da si tam.
Uporabljam pa skillhunt 03 lučko in ni nobenih težav jo nositi pod čelado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Samael ::

Markus55 je izjavil:

Pri lučki Convoy S2+, v čem je razlika med XPL HI, SST40, XML2 U2,...

In, katero priporočate?

https://www.gearbest.com/sale/Convoy-S2...


Bolj kot ne je vseeno. Svetilka sama po sebi je takšna kot je, robustna, enostavna, trpežna ... vendar zaradi tega enostavnega valjastega dizajna nobena ledica ne izstopa prav posebej. V grobem je pa nekako takole:

Nekoliko daljši, bolj koncentriran snop (throw):
XPL HI in SST20.
(xpl hi je malenkost boljša, sst20 pa nekoliko cenejša - v tej lučki sta obe ok, ne pričakuj pa nekega konkretnega throwa)

Nekoliko krajši snop, vendar bližnja okolica bolj osvetljena (flood):
XML2 in SST40.
(sst40 je skoraj v vseh pogledih xml2 upgrade, torej nekoliko boljša - v tej lučki sta obe ok, sst40 prednosti napram xml2 v tej lučki ne pridejo do kakšnega posebnega izraza - razen tistih par sekund pri turbo svetilnosti)

Par objav višje imaš lepo ceno za sst20.

Še okoli tinte:

XML2 U2-1A 6500-7000K
XML2 T6-3B 5000-5200K
XML2 T6-4C 4300-4500K
XML2 T5-5B 4000-4200K
XML2 T4-7A 3000-3200K

Nižje kot je, bolj je topla (rumenkasta), očem prijetna barva. Višje kot je, bolj je hladna (bela) barva, ki z izjemo delovanja v megli nima nekih posebnih prednosti, daje pa občutek nekoliko večje svetilnosti.

gregor ::

Astrolux FT03 XHP50.2 green, ss












Veliko več slik pa je tukaj:
https://imgur.com/a/v8Lz0vO

Lep petek vam želim. :D

LP

Samael ::

RockyS je izjavil:

Na kolesu že drugo leto zapored uporabljam čelko, ni boljšega. Pa tudi ko pogledaš levo oz desno daš drugim udeležencem v prometu (še bolj) vedeti da si tam.

Razen tistim, ki ti vozijo naproti? :)
Osebno sicer ne nosim čelk, so pa nekateri v preteklosti v tej temi pisali, da je to, ko obrneš glavo v stran in gre tja tudi vsa svetloba, pri vožnji s kolesom minus ne plus.
Upam, da imaš vsaj blinkerco spredaj :)

lubej1 ::

Lepa FT03 lučka.

Verjetno sta v tem času res najbolj "vroči" EC01 in FT03 lučki.
Za relativno malo denarja, veliko lučke.

LP

b4d ::

Ce koga CRI ne gane:

Convoy S2+ T6-3B 5000-5200K Flashlight Black
Price: $9.99
Coupon: BGS2B
b4d.sablun.org

matobeli ::

Bile so tudi CRI S2+ za to ceno nekaj časa nazaj. Vseen, za to ceno verjetno ni boljše svetilkice, vsaj odkar so nam nehal prodajat F1 po tej ceni

Markus55 ::

Samael je izjavil:



Hvala

Bi pa bila verjetno za na kolo uredu tudi lučka Lumintop Tool AA2.0

Ali imata z Convoy S2+ podobno svetilnost?

firbec ::

Samael (klobuk dol) ti naredi celo dezertacijo glede tvojega vprašanja o S2+, o kateri si spraševal,
zdaj pa prideš ven z Lumintop Tool AA2.0 :))

perci ::

Bi pa bila verjetno za na kolo uredu tudi lučka Lumintop Tool AA2.0

Vsaka lučka, ki jih tu omenjamo, bi bila uredu, razen morda GT, L6 in FT03. Pa še te so ok, če se mal potrudiš z montažo :).

Bolj se gre za to, da ne zapravljaš po nepotrebnem, ker je S2 čisto dovolj dobra, ima 18650 baterijo in je neko dobro ravnotežje med ceno in zmogljivostjo.

Samael ::

@firbec hvala :)

Markus55 je izjavil:

Samael je izjavil:



Hvala

Bi pa bila verjetno za na kolo uredu tudi lučka Lumintop Tool AA2.0

Ali imata z Convoy S2+ podobno svetilnost?


Ne, Convoy s2+ ima večjo baterijo z znatno večjo kapaciteto in skorajda enkrat večjo svetilnost.

Tool AA seveda tudi sveti, torej jo lahko uporabiš za kolo ampak po mojem mnenju ni najprimernejša za ta namen zaradi precej manjše kapacitete baterije - znaš biti hitro v temi, če jo boš gnal na 100%. Nekaj težav znaš imeti tudi z iskanjem univerzalnega nosilca za tako tanko lučko.

Markus55 ::

Hvala.

Bom Convoy S2+ naroču, pa še eno 18650 baterijo.:)

Tsunamii ::

Weee .. po več kot mesecu dobil Atrolux EC01 :D Edin..verjetno, zaradi cenovne nalepke, je prisla v navadni no-name brez karkoli napisani skatli. vajen od drugin da je bila orenk skatla..ne da jo rabim seveda!
No..komaj večer..da grem in vidim kako deluje ! BTW .. FT03 SST40-W katero sem dobil dober teden nazaj.. TOP ! Zelo zadovoljen 8-)

Nekak se probam izogibat tega foruma ... da ne kupim še kaj.. ;((

gregor ::

perci je izjavil:

Bi pa bila verjetno za na kolo uredu tudi lučka Lumintop Tool AA2.0

Vsaka lučka, ki jih tu omenjamo, bi bila uredu, razen morda GT, L6 in FT03. Pa še te so ok, če se mal potrudiš z montažo :).

Bolj se gre za to, da ne zapravljaš po nepotrebnem, ker je S2 čisto dovolj dobra, ima 18650 baterijo in je neko dobro ravnotežje med ceno in zmogljivostjo.


ja, blf gt bi pasala na kolo ;)

BLF GT
https://imgur.com/a/LJWHM

BLF GT (SHORT TUBE)
https://imgur.com/a/dC4Un8U

ta druga opcija :))

Samael ::

Tsunamii je izjavil:

Nekak se probam izogibat tega foruma ... da ne kupim še kaj.. ;((

Saj smo opazili, da se trudiš. Včeraj recimo ... te ni bilo 4 ure sem gor :D

perci ::

Imalent celka zajebava.

Dela, če je priklopljena na polnilec, na baterijo pa ne.

Baterijo sem zamenjal z delujočo, kontakti izgledajo ok...se vedno ne dela.

Kakšna ideja? Reciklaža?

firbec ::

gregor je izjavil:

ja, blf gt bi pasala na kolo ;)

8-)

Samael ::

perci je izjavil:

Reciklaža?


Če ugibam glede na povedano, bi rekel, da nekje ni stika. Driver očitno dela. Reciklaža? Poglej si, če se da ta reč kaj razstaviti. Če je kaj zlepljeno uporabi fen (vročino). Bodi lučkar kot se spodobi!

perci ::

Samael je izjavil:

perci je izjavil:

Reciklaža?


Če ugibam glede na povedano, bi rekel, da nekje ni stika. Driver očitno dela. Reciklaža? Poglej si, če se da ta reč kaj razstaviti. Če je kaj zlepljeno uporabi fen (vročino). Bodi lučkar kot se spodobi!

Sej maš prav, ampak sem res švoh s cajtom. Ampak ja, bom pogledal, kako se da razdreti - enostavno ne bo. Reciklažo damo na standby.

RockyS ::

Samael je izjavil:

RockyS je izjavil:

Na kolesu že drugo leto zapored uporabljam čelko, ni boljšega. Pa tudi ko pogledaš levo oz desno daš drugim udeležencem v prometu (še bolj) vedeti da si tam.

Razen tistim, ki ti vozijo naproti? :)
Osebno sicer ne nosim čelk, so pa nekateri v preteklosti v tej temi pisali, da je to, ko obrneš glavo v stran in gre tja tudi vsa svetloba, pri vožnji s kolesom minus ne plus.
Upam, da imaš vsaj blinkerco spredaj :)



To je enako kot luči v avtu. Pravilno si jo usmeriš in ni težav.
Zakaj bi bil minus da gre svetloba tja kot pogled pa ne vem.

gregor ::

firbec je izjavil:

gregor je izjavil:

ja, blf gt bi pasala na kolo ;)

8-)


lepa lučka, blf gt se lahko skrije :(

Scaramouche ::

Aja pozabil sem povedati, ko pelješ kolo, ti je bolj pomemben flood light kot pa standard, dostikrat vidim da svetijo daleč, par metrov stran levo in desno, ko rabiš vozit pa tema!
Tako da še vedno razmišljam o svetilki ki je narejena za kolo, ker kak tip kot blf q8 pač ne morem gor dat...

Razen če so kakšne majhne ki so tako narejene?

perci ::

S2 ima dovolj širok snop. Uporabljal sem tudi lumintop EDC25, imam pa tudi neko xanes lucko za kolo. Ne bi pa dal gor c8, recimo.
««
213 / 319
»»