» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
205 / 318
»»

Tsunamii ::

Gregor5816 je izjavil:

Želel sem vprašat za nasvet za novo lučko, pa sem po zadnjih prebranih objavah tudi jaz naročil Astrolux EC01 in Molicel. :)


Jup. Tudi sam narocil isto :D Kolk baterij si vzel.. ?

kumer ::

Kaj je bolje nabaviti, FF E01 ali BLF D80v2?

Hvala

LP

Samael ::

Daj povej kaj več, kakšne so cene pa to (če je katera v promo ponudbi?) kar gledaš :)
WildTrail BLF D80v2 ima večjo izbiro ledic, tako da je tu tudi nekoliko osebne preference. Lahko greš iz ene XHP50.2 v drugo XPL-HI skrajnost. Vmes imaš pa še sst40. XHP50.2 ti bo dala več flooda kot E01, XPL-HI ti bo dala več throwa kot E01. Ampak če nimaš konkretnih potreb, je to najbrž povsem vseeno.

Po drugi strani mi je pa Fireflies E01 za 28USD po dizajnu bolj zanimiva. Je celo 2USD cenejša, kot je bila v groupbuyu :) Podpira tako 18650 kot tudi 21700 baterijo. Jo pa Osramovoa ledica podraži za 7 US, tako da je opcija bolj kot ne sst40, kar tudi ne pomeni da je slabo :)

Če nimaš jasnih preferenc, nabavi tisto, ki ti je bolj všeč. Meni osebno WildTrail ni nikoli padla v oči, medtem ko Fireflies spremljam že od group buya. Pa ne ker bi bila tako zelo boljša, le všeč mi je :)
Sploh pa je potem tu še Astrolux EC01, ki mi za konkretno nižjo ceno (razen, če imaš kakšen promo deal?) deluje skoraj enakovredna WildTrail lučki.

bmwwww ::

Samael je izjavil:

Evo.
http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3... $5.19 (na strani imaš na izbiro tudi druge tinte)

Zmeri podnožje (ploščico) spodaj pa izberi tapravo mero (dvomim, da je v tej lučki 20mm)

10mm DTP Copper MCPCB [S028031] (+$1.40)
16mm DTP Copper MCPCB [S026022] (+$1.40)
20mm DTP Copper MCPCB [S024953] (+$1.60)


Narocil 16mm. Hvala
Kolk cajta rabi da pride do Slovenije?

Samael ::

Aja, pa tole "battery discharge no big than 20A , Or it might cause damage to the emitter" pri Fireflies E01 lučki mi ni povem jasno. Mislim, razumem kaj želijo povedati, ampak ne razumem konteksta, a je samo "better safe than sorry" komentar podobno kot pri nkon.nl, ki nas pri vsaki bateriji opozarja, da ni za lučko, ali pa lučka dejansko potegne max iz baterije ne glede na to kaj daš notri, kar mi je malo čudno. Mogoče bibilo ok malce review-e prebskati?


bmwwww je izjavil:

Samael je izjavil:

Evo.
http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3... $5.19 (na strani imaš na izbiro tudi druge tinte)

Zmeri podnožje (ploščico) spodaj pa izberi tapravo mero (dvomim, da je v tej lučki 20mm)

10mm DTP Copper MCPCB [S028031] (+$1.40)
16mm DTP Copper MCPCB [S026022] (+$1.40)
20mm DTP Copper MCPCB [S024953] (+$1.60)


Narocil 16mm. Hvala
Kolk cajta rabi da pride do Slovenije?


S kitajske? Kakšna je pa tvoja običajna izkušnja, ko kupuješ s kitajske? :P
Verjetno je zdajle, pa še par tedno bo, vse zatrpano od novembrskih/decembrskih nakupov, ko se vse zagužva, torej mesec? Mesec pa pol? Ali pa te presnetijo (kaidomain je sicer precej ok, specializirana trgovina) pa bo pri tebi v treh tednih. Pač kitajci ... jaz se običajno do meseca pa pol nič ne vznemirjam, potem pa postanem pozoren.

bmwwww ::

Samael je izjavil:


bmwwww je izjavil:

Samael je izjavil:

Evo.
http://kaidomain.com/Cree-XHP35-HI-D4-3... $5.19 (na strani imaš na izbiro tudi druge tinte)

Zmeri podnožje (ploščico) spodaj pa izberi tapravo mero (dvomim, da je v tej lučki 20mm)

10mm DTP Copper MCPCB [S028031] (+$1.40)
16mm DTP Copper MCPCB [S026022] (+$1.40)
20mm DTP Copper MCPCB [S024953] (+$1.60)


Narocil 16mm. Hvala
Kolk cajta rabi da pride do Slovenije?


S kitajske? Kakšna je pa tvoja običajna izkušnja, ko kupuješ s kitajske? :P
Verjetno je zdajle, pa še par tedno bo, vse zatrpano od novembrskih/decembrskih nakupov, ko se vse zagužva, torej mesec? Mesec pa pol? Ali pa te presnetijo (kaidomain je sicer precej ok, specializirana trgovina) pa bo pri tebi v treh tednih. Pač kitajci ... jaz se običajno do meseca pa pol nič ne vznemirjam, potem pa postanem pozoren.


Ja ne poznam te trgovine pa sem gledal s tel. na hitro pa nisem zasledil, da so kitajci. Lahko bi mi bilo jasno :D

Imam pač začasni nadomestek klarusove luče za službo.... Convoy C8 al pa S2+ (za prvo silo odlična).

Tsunamii ::

KAtera baterija je OK za Astrolux FT03 .. ? Zna bit, da se je pisalo na veliko, vendar sem spregledal. Je kje znizano...?
Golisi imajo orenk postnino iz alija..
Ostane potem le Nkon..kaksen Efest IMR26650 4200mAh - 35A ali joy INR26650 4200mAh - 40A..

Samael ::

Ja, precej smo že povedali na to temo :P

Nisi povedal katero imaš. Za Astrolux ft03 sst40 so ok kakšne cenejše liitokala, vapcell ... z okoli 5000mAh in 20A, za Astrolux ft03 xhp50.2 pa kakšne dražje high drain, vendar z manjšo kapaciteto, napr:

Samael je izjavil:

iJoy INR26650 4200mAh - 40A na nkonu, ki veljajo v vaperskih vodah kot najboljše (razmerje kapaciteta/high drain) .

Golisi IMR 26650 4300mAh 35A baterije. Tako HKJ, kot njegov ekvivalent v vaperskih vodah Mooch pravita, da so res "hude" oz. primerljive z iJoy

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Ja, precej smo že povedali na to temo :P

Nisi povedal katero imaš. Za Astrolux ft03 sst40 so ok kakšne cenejše liitokala, vapcell ... z okoli 5000mAh in 20A, za Astrolux ft03 xhp50.2 pa kakšne dražje high drain, vendar z manjšo kapaciteto, napr:

Samael je izjavil:

iJoy INR26650 4200mAh - 40A na nkonu, ki veljajo v vaperskih vodah kot najboljše (razmerje kapaciteta/high drain) .

Golisi IMR 26650 4300mAh 35A baterije. Tako HKJ, kot njegov ekvivalent v vaperskih vodah Mooch pravita, da so res "hude" oz. primerljive z iJoy


Eeee ..sori ker se ponavljajo ista vprasanja/odgovori ! Pardon :( Sledim toliko,da me ne potegne v to luckarstvo 'norijo' preweč :D

Nimam se nobeno Astrolux ..gledam da bi kupil SST40 glede na to, kar ste se razpisali par strani nazaj ==> SST40 vs xhp50.2 ( ker se ne segreje toliko, padec svetilnosti ni prehud in ne kuri toliko baterije). Plus cena SST40 je zdaj pod 30$ kolikor se spet ne motim :D

Sem pa spregledal to ponudbo na aliju, da nima toliko postnine..vse kar sem gledal je bilo orenk več .. zdaj pa maybe kupim mal bolj high drain v kolikor se bo kdaj pridruzila kaksna 50.2 ali druga 'potrebnica' ;)

VIP58 ::

@Tsunamii
FT03 pride v kar konkretni škatli, bi utegnila carinska pošta pristavit lonček...tako da jaz iz alija ne bi nabavljal. Na BG dodaš tiste € za EU Priority Line in si brez skrbi. Pa še hitrejša dostava je.
Too much of everything is just enough.

kumer ::

Samael je izjavil:

Daj povej kaj več, kakšne so cene pa to (če je katera v promo ponudbi?) kar gledaš :)
WildTrail BLF D80v2 ima večjo izbiro ledic, tako da je tu tudi nekoliko osebne preference. Lahko greš iz ene XHP50.2 v drugo XPL-HI skrajnost. Vmes imaš pa še sst40. XHP50.2 ti bo dala več flooda kot E01, XPL-HI ti bo dala več throwa kot E01. Ampak če nimaš konkretnih potreb, je to najbrž povsem vseeno.

Po drugi strani mi je pa Fireflies E01 za 28USD po dizajnu bolj zanimiva. Je celo 2USD cenejša, kot je bila v groupbuyu :) Podpira tako 18650 kot tudi 21700 baterijo. Jo pa Osramovoa ledica podraži za 7 US, tako da je opcija bolj kot ne sst40, kar tudi ne pomeni da je slabo :)

Če nimaš jasnih preferenc, nabavi tisto, ki ti je bolj všeč. Meni osebno WildTrail ni nikoli padla v oči, medtem ko Fireflies spremljam že od group buya. Pa ne ker bi bila tako zelo boljša, le všeč mi je :)
Sploh pa je potem tu še Astrolux EC01, ki mi za konkretno nižjo ceno (razen, če imaš kakšen promo deal?) deluje skoraj enakovredna WildTrail lučki.


Sem gledal ta link:
http://budgetlightforum.com/comment/160...

Bolj všečna mi je D80 vendar je morda bolj zastarela, manj napredna kot E01? Nabavil bi SST40 verzijo.
No, morda pa bo tudi E01 kmalu dobila V2, kot že nekatere ostale FF lučke in je zato bolj poceni.

Kje se dobi E01 za 28 USD?

Hvala

LP

Samael ::

Na njihovi strani http://www.ff-light.com/index.php?route...

Emitter type:
SST40 N5 5000K NW
SST40 N5 5700K CW
Osram 15W KW CSLPM1.TG 6P (+$7.00)

* color:
Matte Black
Clear-Anodize Aluminum Alloy

Enkrat si moram prebrati, kaj je tako posebnega na tej Osramovi ledici, da tako podraži lučko. Če si sam zainteresiran:
Spec sheet je tule.
Review pa tule: http://budgetlightforum.com/node/63255

Tsunamii ::

VIP58 je izjavil:

@Tsunamii
FT03 pride v kar konkretni škatli, bi utegnila carinska pošta pristavit lonček...tako da jaz iz alija ne bi nabavljal. Na BG dodaš tiste € za EU Priority Line in si brez skrbi. Pa še hitrejša dostava je.


Amm ja FT03 bom narocil iz BG in EU Priority Line ==> da ne bo carine. Hvala za skrb :D

Ali sem mislil glede narocila baterij..

gregor ::

Dragi lučkarji, odprite svoje denarnice oz kreditne kartice. :D

Ta cena za Convoy L6 pa je res odlična. Še nikoli ni bila tako nizka za 70.2 verzijo.

http://budgetlightforum.com/comment/160...





Pohitite! :)

LP

Samael ::

Samael je izjavil:

LUMINTOP FW3A
2800LM ANDÚRIL UI EDC Flashlight
$ 25.99
Coupon Code: BGNYJSKA


Convoy New L6 XHP70.2 4300lm
Long Range Strong LED Flashlight
$43.99
Coupon Code: BGNYASJX

Verjetno najboljsa cena za novejso xhp 70.2 L6 doslej?


Še ceneje s kodo BGF1111 (okoli 36USD) :P

edit.
Me je že Gregor zgoraj prehitel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Preden narocim FT03 SST40 .. kaj priporocate NW 5700k ? Razlika na 5000k verjetno ni.. 6700k mi pa ne lezi.

BTW ==< gregor in Samael ! NEHAJTA !! >:D
Ze tako sem kupil ta teden ECo1 in zdaj se FT03 SST40 ..so back off !!! s temi izjavami 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

gregor ::

Samael je izjavil:

Samael je izjavil:

LUMINTOP FW3A
2800LM ANDÚRIL UI EDC Flashlight
$ 25.99
Coupon Code: BGNYJSKA


Convoy New L6 XHP70.2 4300lm
Long Range Strong LED Flashlight
$43.99
Coupon Code: BGNYASJX

Verjetno najboljsa cena za novejso xhp 70.2 L6 doslej?


Še ceneje s kodo BGF1111 (okoli 36USD) :P

edit.
Me je že Gregor zgoraj prehitel :)


:)):D

taddeo ::

Sem pravkar naročil na BG 2x ft03 sst40 5000k in še bag...iz aliexpressa pa 26650 litokala 5000mah.Moj namen je bilo naročilo za mf04, ampak sem bil prepozen (verjetno pol ure) glede znižanja.Trenutno si lastim xmlt6 svetilko za 5eur..Upam, da sem naredil dober nakup.

gregor ::

Tsunamii je izjavil:

Preden narocim FT03 SST40 .. kaj priporocate NW 5700k ? Razlika na 5000k verjetno ni.. 6700k mi pa ne lezi.

BTW ==< gregor in Samael ! NEHAJTA !! >:D
Ze tako sem kupil ta teden ECo1 in zdaj se FT03 SST40 ..so back off !!! s temi izjavami 8-)


Ta cena je res odlična, to moraš nabavit. ;)
Odlična lučka za ta denar.

Glede baterij, jaz bi na tvojem mestu kar iz nkon.nl naročil. Ker če boš naročil iz AE boš čakal cca 6 tednov ali več na dobavo.
Predolglo...

LP

Samael ::

Saj jaz je ne bom kupil - se bom uprl! :P Ob manjši, lažji FT03 zase ne vidim nobene prednosti več pri L6.
Svetilnost in domet obeh je podoben, FT03 je lažja in krajša (dodatno baterijo je po potrebi lažje dati v žep, kot pa jo nositi v lučki) edino padec max/turbo svetilnosti je pri FT03 konkretno večji.
Pa vse to bi še mogoče šlo z zbirateljskega stališča, ampak kar mi je res tu odveč je, da L6 rabi povsem svoj set dveh 26650 baterij (v seriji), ki jih posamično ni priporočljivo uporabljati v ostalih lučkah. Ma ne grem se več tega! :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

taddeo je izjavil:

Sem pravkar naročil na BG 2x ft03 sst40 5000k in še bag...iz aliexpressa pa 26650 litokala 5000mah.Moj namen je bilo naročilo za mf04, ampak sem bil prepozen (verjetno pol ure) glede znižanja.Trenutno si lastim xmlt6 svetilko za 5eur..Upam, da sem naredil dober nakup.


odličen nakup, tudi 5000K je meni včeš, ravno prav med toplo belo in hladno belo svetlobo
na baterije boš dolgo čakal, poglej še nkon.nl, dobava cca 2 tedna iz EU
ni primerjave med FT03 in tvojo svetilko za 5 eur

in noč bo postala dan;)

sedaj še rabiš bolj flood lučko (širši snop, bolj kratek), poglej astrolux ec01 za 23 usd :D
verjetno veš da je ft03 bolj throw lučka (dolg ozek snop), seveda je to odvisno tudi od ledice...

tudi cena za fw3a je zelo dobra, seveda pa gre za precej manjšo lučko

lp

Samael je izjavil:

Saj jaz je ne bom kupil - se bom uprl! :P Ob manjši, lažji FT03 zase ne vidim nobene prednosti več pri L6.
Svetilnost in domet obeh je podoben, FT03 je lažja in krajša (dodatno baterijo je po potrebi lažje dati v žep, kot pa jo nositi v lučki) edino padec max/turbo svetilnosti je pri FT03 konkretno večji.


tudi jaz se bom uprl nakupu, imam dovolj eno :D
ja, ft03 je precej bolj praktična, je pa verjetno malo bolj throw kot pa xhp 70.2 verzija L6?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

@taddeo ne mu nasedit, samo navlečti te hoče še na druge lučke! :P
"ta dolg ozek" snop je v resnici tako konkreten, da osvetli okolico tudi na 20% jakosti več kot zadovoljivo. Vse nad tem je samo še bonus - po potrebi :P

@gregor, ja xhp50,2 FT03 je precej bližje xhp 70.2 L6, kot sst40 FT03.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

knap ::

tisti ki ste nabavili FT03, ne pozabite na:

https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...

lp

VIP58 ::

Tsunamii je izjavil:

VIP58 je izjavil:

@Tsunamii
FT03 pride v kar konkretni škatli, bi utegnila carinska pošta pristavit lonček...tako da jaz iz alija ne bi nabavljal. Na BG dodaš tiste € za EU Priority Line in si brez skrbi. Pa še hitrejša dostava je.


Amm ja FT03 bom narocil iz BG in EU Priority Line ==> da ne bo carine. Hvala za skrb :D

Ali sem mislil glede narocila baterij..



Baterije pa, kot je bilo že nekajkrat napisano, Nkon, cene so konkurenčne kitajcem, dobava pa neprimerno hitrejša. Si predstavljaš da dobiš lučko čez dva tedna, mesec ali več kasneje pa še baterije 8-O
Pa še kvaliteto ni za zanemarit, Nkonu vseeno nekoliko bolj zaupam da bom dobil kvalitetne celice.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

VIP58 je izjavil:

@Tsunamii
FT03 pride v kar konkretni škatli, bi utegnila carinska pošta pristavit lonček...tako da jaz iz alija ne bi nabavljal. Na BG dodaš tiste € za EU Priority Line in si brez skrbi. Pa še hitrejša dostava je.


Amm ja FT03 bom narocil iz BG in EU Priority Line ==> da ne bo carine. Hvala za skrb :D

Ali sem mislil glede narocila baterij..



Baterije pa, kot je bilo že nekajkrat napisano, Nkon, cene so konkurenčne kitajcem, dobava pa neprimerno hitrejša. Si predstavljaš da dobiš lučko čez dva tedna, mesec ali več kasneje pa še baterije 8-O
Pa še kvaliteto ni za zanemarit, Nkonu vseeno nekoliko bolj zaupam da bom dobil kvalitetne celice.

Saj ima en kup 18650 baterij, medtem ko je pri FT03 dodan tudi 18650 adapter :)
(z ostalim se sicer strinjam, samo spomnil sem, da tudi če prejme lučko prej, mu ne bo hudega)

VIP58 ::

Aha, pol mu ne bo hudega :D
Too much of everything is just enough.

gregor ::

knap je izjavil:

tisti ki ste nabavili FT03, ne pozabite na:

https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...

lp


Tudi za EC01 se dobi torbico:

https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...

Tsunamii ::

Dovolj za ta mesec 8-)
ECO1 + torbica
FT03 SST-40 + torbica

Akcije gor al dol .. dovolj za letos ! RAzen ce bo meni zelo vsecna Wuben E05 spet v kaksni nori akcijiali IMALENT DM21C ... ne kuppim NIČ letos !!! :))

Mikala me je tudi LUMINTOP FW3A ampak ker nimajo v XP-L HI 5000K izvedi bom naredil ovinek...

Hvala vse legendam tukaj..zaradi katerih sem sploh začel to luckarsko manijo. Se dobr, da se koker tolk vzdrzim...oz ne gledam ta forum tolk redno. ( vcasih mi je krepko zal za to.. :)) ;(( )

taddeo ::

Zanima me kako je glede trackinga na BG? Napisano je shipped ampak trackingi ne delujejo tudi preko aplikacije 17track inp...čeprav je minilo pri nekaterih naročilih že pet dni..eu-priority line
(prvič naročam)

gledam malo EC01 uhhh kako mamljiva in povrh še močna je ta lučka! Moti me edino pri teh vseh lučkah, da je preveč "verzij" sst40/50.2 :-) moja želja za prihodnje je sledeča;
EC01,MF02 ali MF04

Upam, da bo naročena ft03 sst40 5000k izpolnila pričakovanja..da dobro sveti v daljavo in da se nisem "uštel" z 5000k verzijo (sem bil večino časa na strani 6500k)

thnx

Samael ::

Naredi si uslugo in pozabi na tracking pri BG :) Daj si ene 3 do 6 tednov.

EC01 sicer zmore 3500 lumnov, ampak to je kakšnih 20 sekund na turbo, potem pa zaradi regulacije toplote svetilnost začne padati (stepdown) in se ustali recimo (govorim na pamet) na nekih 1000 lumnih max (kar je pa za neko normalno uporabo vrh glave).

Lučke tipa MF02 in MF04 so za neko normalno uporabo čisto preveč masivne in težke. Takšna reč z baterijami zlahka pride čez kilo pa pol. In za vsako rabiš štiri 18650 baterije. Precej nepraktično.
Mogoče bi si raje ogledal nekoliko lažjo BLF Q8, ki je cenovno bistveno ugodnejša (večino časa cca $40 s kodami) pa vseeno precej kvalitetna, ker v končni fazi, boš imel tako eno kot drugo večji del časa v predalu :P Ampak BLF Q8 vseeno nekoliko manj kot skoraj (z baterijami) dvo kilsko MF04.

5000k je imho ok. Ni niti pre rumena, niti preveč modrikasto bela.

bmwwww ::

taddeo je izjavil:

Zanima me kako je glede trackinga na BG? Napisano je shipped ampak trackingi ne delujejo tudi preko aplikacije 17track inp...čeprav je minilo pri nekaterih naročilih že pet dni..eu-priority line
(prvič naročam)

gledam malo EC01 uhhh kako mamljiva in povrh še močna je ta lučka! Moti me edino pri teh vseh lučkah, da je preveč "verzij" sst40/50.2 :-) moja želja za prihodnje je sledeča;
EC01,MF02 ali MF04

Upam, da bo naročena ft03 sst40 5000k izpolnila pričakovanja..da dobro sveti v daljavo in da se nisem "uštel" z 5000k verzijo (sem bil večino časa na strani 6500k)

thnx


Sicer naročil nekaj drugega, je delal tracking normalno, pol sem pa neko vremensko postajo za kolega naročil, pa je po 2 mescih še vedno ni. Nič, sem dal refund in je refunded :D

Zdaj pa čakam Astrolux EC01 s torbico :D Da vidim če bo za kaj.

Tsunamii ::

bmwwww je izjavil:

taddeo je izjavil:

Zanima me kako je glede trackinga na BG? Napisano je shipped ampak trackingi ne delujejo tudi preko aplikacije 17track inp...čeprav je minilo pri nekaterih naročilih že pet dni..eu-priority line
(prvič naročam)

gledam malo EC01 uhhh kako mamljiva in povrh še močna je ta lučka! Moti me edino pri teh vseh lučkah, da je preveč "verzij" sst40/50.2 :-) moja želja za prihodnje je sledeča;
EC01,MF02 ali MF04

Upam, da bo naročena ft03 sst40 5000k izpolnila pričakovanja..da dobro sveti v daljavo in da se nisem "uštel" z 5000k verzijo (sem bil večino časa na strani 6500k)

thnx


Sicer naročil nekaj drugega, je delal tracking normalno, pol sem pa neko vremensko postajo za kolega naročil, pa je po 2 mescih še vedno ni. Nič, sem dal refund in je refunded :D

Zdaj pa čakam Astrolux EC01 s torbico :D Da vidim če bo za kaj.

ZA sprehod bo odlična 8-)
Drugače tudi mene firbec..kak se obnese ECo1 in FT03 SST40 :D

VIP58 ::

Za tiste ki še niste naročili lučke z XHP50.2 na eno baterijo, eno majhno opozorilo in razmislek.
Omenjena XHP50.2 je novejša ledica, katera za napajanje potrebuje 3V napetost. Do tu vse lepo in prav, če pogledaš specifikacije je to High-CRI ledica, če pogledaš variante so vse barve med 70 in 90 CRI. Potem pa odpreš PDF, v njem najdeš 6 in 12 voltne do 90 CRI, edino 3V so samo v 68 CRI varianti, tako da mi je sedaj jasno zakaj ima FT03 z XHP50.2 6500K tako bedno svetlobo. EC01 z XHP50.2 5700K je precej bolj znosna svetloba, čeprav se vseeno vidi da ji nekaj manjka.
Too much of everything is just enough.

Gregor5816 ::

Katero baterijo pa za FT03? :D

gregor ::

Tsunamii je izjavil:

Dovolj za ta mesec 8-)
ECO1 + torbica
FT03 SST-40 + torbica

Akcije gor al dol .. dovolj za letos ! RAzen ce bo meni zelo vsecna Wuben E05 spet v kaksni nori akcijiali IMALENT DM21C ... ne kuppim NIČ letos !!! :))

Mikala me je tudi LUMINTOP FW3A ampak ker nimajo v XP-L HI 5000K izvedi bom naredil ovinek...

Hvala vse legendam tukaj..zaradi katerih sem sploh začel to luckarsko manijo. Se dobr, da se koker tolk vzdrzim...oz ne gledam ta forum tolk redno. ( vcasih mi je krepko zal za to.. :)) ;(( )


To leto se bo čez nekaj dni izteklo. Torej lahko že prihodnjo sredo nabaviš nove lučke. :)):D
Ne se omejit z številom, ti samo naročaj. :);)

gregor ::

Gregor5816 je izjavil:

Katero baterijo pa za FT03? :D


To pa je odvisno od ledice, ki je v lučki.
Samael obvlada iskanje po tej temi, je bilo že večkrat napisano katere baterije so za določeno ledico.

Če se ne motim bo sedaj že tvoja druga lučka, le tako naprej. :D;)

Gregor5816 ::

Samael je izjavil:

Ne vem, če je kdo prebiral kakšne teste (jaz gotovo ne), ampak ugibal bi, da je za sst40 že kar malce overkill na račun kapacitete, za xhp50.2 pa idealno z nekaj rezerve.
Skratka, v vsakem primeru fajna futureproof high drain baterija, kjer ne moreš zgrešiti, ima pa tako kot vsaka high drain baterija, nekoliko manjšo kapaciteto. Mislim, da trenutno na nkonu edina 26650 baterija, ki bi jo kupil za FT03.

FT03 sem vzel SST40. Zgornje sporočilo se nanaša na iJoy INR26650 4200mAh - 40A iz nkon.nl, bom še to vzel.

gregor ::

To sem tudi jaz že pred časom naročil in sedaj čaka na xhp 50.2 verzijo FT03 lučke, ki je še na poti iz kitajske.

Glede sledilnih številk. Naročil sem že ogromno število izdelkov iz kitajske (recimo 100+) in do sedaj še nikoli nisem gledal kaj se dogaja z pošiljko.
Pride kot pač pride. Včasih v 10-14 dnevih, večinoma v cca. 3 tednih. Sem pa imel nekaj primerov ko je blago prispelo po 6-8 tednih. Ti so bili zelo redki. 99 % blaga je prispelo v cca. 3 tednih.

LP

Vaseer ::

Ali za celice 21700 v FT03 in L6 potrebujem distančnike/adapterje...? Za 18650 jih (distančniki/adapterji so priloženi), 21700 pa verjetno ne?

Stran ali dve nazaj je nekdo omenjal polnilce za 21700. Se je kaj dogajalo/spremenilo oz. se kaj pričakuje na tem področju? Če nabavim 21700 celice moram še polnilec, ker v obstoječa (LiitoKala Lii-500 in Xtar VC4) ne pašejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()

VIP58 ::

Na BLForumu je tema o FT03 in 21700:
http://budgetlightforum.com/node/70400
Pri mojih FT03 ni bilo nič narobe z 21700, je pa res da se vzmeti zelo stisnejo.

Za polnilce si poglej rewiewe od HKJ:
http://budgetlightforum.com/forum/batte...

In še bolje njegovo stan:
https://lygte-info.dk/info/roundCellCha...
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Za 21700 pri FT03 ne potrebuješ adapterja, saj je baterija tako dolga, da se ne more premikati. Je bilo pa v preteklih BLF debatah večkrat omenjeno, da ta baterija zaradi dolžine ni ravno idealna za to lučko, ker trpijo vzmeti in če je opcija, je 26500 boljša izbira.

Meni Samsung 40T 21700 4000mAh 35A baterija čisto lepo pride v Liitokala Lii-500 polnilec.

Sh4dy ::

Zdravo, rabil bi neko solidno (bolj budget varianto) svetilko za na večerne sprehode s psom. Ker so ti sprehodi ponavadi sredi gozda, bi rabil tako, da ima možnost za širok snop in manjšo svetilnost, ter ozek snop, da lahko pogledam na daleč, kaj je pes zavohal. Fajn bi bilo še, da je rechargeable in ne preveč velika (gre normalno v žep).

Vaseer ::

Hvala za info. Preverim.

Če 21700 pašejo v Lii-500 je super. Mi ni treba kupovati dodanega polnilca.

b4d ::

Sh4dy je izjavil:

Zdravo, rabil bi neko solidno (bolj budget varianto) svetilko za na večerne sprehode s psom. Ker so ti sprehodi ponavadi sredi gozda, bi rabil tako, da ima možnost za širok snop in manjšo svetilnost, ter ozek snop, da lahko pogledam na daleč, kaj je pes zavohal. Fajn bi bilo še, da je rechargeable in ne preveč velika (gre normalno v žep).


Zanflare F1.
b4d.sablun.org

VIP58 ::

Vaseer je izjavil:

Hvala za info. Preverim.

Če 21700 pašejo v Lii-500 je super. Mi ni treba kupovati dodanega polnilca.


V mojem primeru gre to skupaj samo v skrajni sili, slej ko prej bo zaščitna folija na bateriji poškodovana.
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

Moje so celo že mal pošmajsane, res, ne tega delat :)

b4d je izjavil:

Sh4dy je izjavil:

Zdravo, rabil bi neko solidno (bolj budget varianto) svetilko za na večerne sprehode s psom. Ker so ti sprehodi ponavadi sredi gozda, bi rabil tako, da ima možnost za širok snop in manjšo svetilnost, ter ozek snop, da lahko pogledam na daleč, kaj je pes zavohal. Fajn bi bilo še, da je rechargeable in ne preveč velika (gre normalno v žep).


Zanflare F1.


se ne dobi več za normalno ceno. Tudi na BG nimajo več ZF kolekcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gregor ::

Sh4dy je izjavil:

Zdravo, rabil bi neko solidno (bolj budget varianto) svetilko za na večerne sprehode s psom. Ker so ti sprehodi ponavadi sredi gozda, bi rabil tako, da ima možnost za širok snop in manjšo svetilnost, ter ozek snop, da lahko pogledam na daleč, kaj je pes zavohal. Fajn bi bilo še, da je rechargeable in ne preveč velika (gre normalno v žep).


ti bi rad imel "flood" lučko in "throw" lučko v eni sami lučki?
ter še za žep bi morala biti primerna?

to je misija nemogoče, vsaj jaz ne vem, da bi taka lučka obstajala
če se motim, naj me kdo popravi

na tvojem mestu bi jaz nabavil, kot že večkrat omenjeno:

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-...



oz ft03, če bi rad imel bolj throw lučko

lahko pa pogledaš tudi convoy s2+ oz convoy c8+, ki so nekoliko cenejše

LP

taddeo ::

Seveda tudi mene ste "nahajpali" za to EC01 :-) katero verzijo naj kupil 5000k,6000/6500k...katera je bolj priljublena?v tednu dni bom naredil že tri različne nakupe na BG in srčno upam, da ne pristane kaj na carini..davek itd..

b4d ::

taddeo je izjavil:

Seveda tudi mene ste "nahajpali" za to EC01 :-) katero verzijo naj kupil 5000k,6000/6500k...katera je bolj priljublena?v tednu dni bom naredil že tri različne nakupe na BG in srčno upam, da ne pristane kaj na carini..davek itd..


To je stvar osebne preference, pri meni je nizje boljse, tako da bi 5000k vzel, ce bi slo pa celo 4000k.

Priporocam ti pa da pocakas, zlato pravilo luckarstva je da imas v narocilu samo eno lucko, ki jo cakas, da stvar ne uide izpod kontrole. Ubistvu se pa s tem samo tolazimo in noben tega ne dela.

Cisto zares pa tako, splaca se kupovat poceni luci z razlicnimi LEDicami in temperaturami, pa potem vidis kaj ti najbolj ustreza in ti ni tezko investirat v drazji host ko to najdes.
b4d.sablun.org

gregor ::

meni npr. ni všeč topla bela svetloba, najraje vzamem okrog 5000K, v pretaklosti sem dosti kupoval 6500K variante a sem ščasoma ugotovil, da mi 5000K variante lučk bolj odgovarjajo

je pa tako, da 6500K sveti močneje in dlje kot pa npr 4000K varianta, če hočeš naredit vtis kaj zmore nova lučka, potem raje vzemi 6500K

veliko lučk pa sploh ni mogoče dobit v bolj toplih barvah svetlobe

če se bojiš, da bo carina, potem izberi EU priority line, pri tej opciji gre paket mimo carine:

««
205 / 318
»»