» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
202 / 318
»»

b4d ::

Baterije niso mleko, ne bodo cudezno umrle. Napolni na pravo vrednost, v ziplock in v skrinjo ce si zelo paranoicen.
b4d.sablun.org

Samael ::

Fairplay je izjavil:

Kupil sem zanflare f1. Katere baterije priporočate za zraven?
Potreboval bi 2 button top in 2 flat top.


No, pa poglejmo :)

Samael je izjavil:

Po mojem bos nasel priporocila glede kakovostnih/poceni 18650 baterij v manj kot petih minutah, ce samo preletis par zadnjih strani :)

btw.

Samael je izjavil:


Uff... to smo odgovorili pa v tej temi vsaj 20x. Ne hecam se :)
Vse 18650 baterije delajo v F1. Zaščitene, nezaščitene, buttontop, flattop ... vse! :)


gregor je izjavil:

Zanflare F1 nima problema tako z buttontop kot tudi flattop baterijami. Vse dela.


Samael je izjavil:

Vseeno je katero baterijo vzameš, obe delata OK, je pa dizajn lučke bolj primeren za unprotected baterijo. Od kakšnih osmih, ki sem jih raztalal jih vsaj pol sprva ni delalo na daljšo protected baterijo. Ko malce priviješ sveder (par sekund dela) na repu, dela lučka brez problema. Pa nisem edini z te teme, ki je moral to narediti. Je pa zoprno, če človek tega ne ve in misli, da ima defektno lučko :)


Samael je izjavil:

Vse 18650 baterije delajo pri F1 in C8A lučki in več A ne spremeni ničesar.


Google search mi najde preko 20 odgovorov na to vprasanje zgolj s slo-techa :)

Evo. Ni bilo dolgo nazaj ... ;)

Samael je izjavil:

Recimo tale LG INR18650-M36 3600mAh - 5A (ki ima v resnici minimalno 5A, nekateri jo tržijo kot 10A) je na nkonu zgolj EUR 3.39 / kos (in nekaj malega poštnine), pa hkrati skoraj oz. precej enakovredna baterijama Sanyo NCR18650GA 3350mAh - 10A in Samsung INR18650-35E 3450mAh - 10A (ki se ju sicer trži kot 3500mAh).
Štiri, vključno s poštnino, pridejo 16.30EUR, pa imaš jih v tednu dni.
Za razdajati naokoli pa lahko izbereš še kaj cenejšega v 2800 - 3000mAh kapaciteti, napr. LG INR18650-M29 2850mAh - 10A / EUR 2.45 ali pa Panasonic NCR18650A 3100mAh - 6.2A / EUR 2.99, pa bo tudi ok.
Mogoče boš na aliju prihranil nekaj malega, ampak bodo baterije gotovo slabše.


Bo dovolj, da ne iscem pa kopiram se ostalih deset al nekaj postov na to temo? ;-)

Samael ::

Samael ::

cypena je izjavil:

Katera je sedaj bestbuy svetilka v rangu Convoy C8+?
Rabim za soseda, kateri gre v nabavo komplet postrojenja, svetilka, baterije in polnilec. Če bi sama svetilka imela vgrajen polnilec, potem pač nakup ločenega polnilca odpade.
Baterije se pa itak najbrž na nkon nabavi?

&

YuriY je izjavil:

Potrebujem eno polnilno svetilko za domačo uporabo, edina pogoja sta ugodna cena in pa USB-C polnjenje. Kaj kupiti, kar tale "Astrolux EC01"? A se da tole dobiti kje ugodno skupaj z baterijo?




Tole ja:

Astrolux EC01 XHP50B-3V 3500LM 298m Anduril UI USB-C Rechargeable IPX8 Waterproof 21700 18650 LED Flashlight za US$25.99 na banggoodu

in

Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A za EUR5.95 na nkon.nl

Polnilca ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

YuriY ::

Hvala za predlog! Sem naročil EC01 in pa INR21700-40T.

WizzardOfOZ ::

Imam

nitecore SC4 polnilec in



nitecore V2 car


Na nobenem mi USB ne polni telefona? Ali ima kdo podobne probleme?

VIP58 ::

Če jaz prav razumem, ne moreš polnit preko USB dokler baterije niso napolnjene.
Nekateri ne polnijo preko USB, če niso priklopljeni na omrežje, tudi če imaš vstavljene baterije.

 SC4

SC4

Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

WizzardOfOZ ::

Čakaj, a to polni samo, če so baterije na polnilnih mestih, brez pa ne?

VIP58 ::

To ne vem, probaj, vstavi baterije, boš videl kaj se bo dogajalo... počakaj da se napolnejo... več možnosti preizkusi, najbrž ni nič narobe z polnilcem, samo pravo kombinacijo moraš poiskat.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Čakaj, a to polni samo, če so baterije na polnilnih mestih, brez pa ne?

Ja, kot powerbank, ane.

Fairplay ::

Se opravičujem glede ponavljajočega vprašanja o baterijah. 2 strani sem na hitro pregledal, več pa res ne.

Imam pa še eno vprašanje. Pozna kdo kakšno podobno kamping lučko kot zanflare T1 z brezstopenjsko nastavitvijo moči? Ciljam nekje do 30€. Prejšnja mi je po enem letu prenehala delovat. Včeraj je zasvetila za 5 sekund, potem pa spet ugasnila in ne deluje več. Preizkušeno z več različnimi baterijami.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

tukaj je group buy za HL01

https://m4dm4x.com/astrolux-hl01-listed...

cena



LP


Super.
KAj to se samo vpises pod mail listo in te kontaktirajo ? Ker me mika nakup.

b4d ::

Tako je.

Edit: Hehe, pravkar dobil mail za groupbuy.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

kumer ::

no, tukaj so kode :D:

https://www.banggood.com/Astrolux-HL01-...!A&custlinkid=701491&ID=62757976266666&cur_warehouse=CN
Astrolux HL01
Group buy code:M6291 $24.99

https://www.banggood.com/Astrolux-HL01-...!A&custlinkid=699217&ID=62757976272662&cur_warehouse=CN
Astrolux HL01 with 30Q
Group buy code:M7974 $29.99

hitro nabavit

LP

gregor ::

naročeno :D - 23,89 eur (brez baterije)

firbec ::

+ skoraj 7 eur poštnine ;(
Lepo so začeli lupit s poštnino kitajčki

cypena ::

b4d in Samael, hvala za pomoč.
Bova pogledala.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

matobeli ::

firbec je izjavil:

+ skoraj 7 eur poštnine ;(
Lepo so začeli lupit s poštnino kitajčki


ja... pa še preoreder je v resnici, sem mislil da bi blo že letos lahko tukej.

Samael ::

Tista Imalentka (IMALENT DM21C XHP35 HI OLED) je bila tudi izgleda preorder :P Se rok za dobavo kar pomika v prihodnost.
Je pa zadnji special deal že bistveno manj ugoden, kot je bil tisti takrat :) Glede na vse lučke na lagerju, se mi ne mudi, bom pustil, ko bo bo ...

VIP58 ::

Na BGju se preorder ponavadi zavleče še za kakšen teden, tako da, če bodo letos poslane, bo kar v redu.

Me pa zanima kaj vas vleče v nakup Astrolux HL01, meni se ne zdi nič posebnega, ok, ima USB-C, UI Anduril in SST20. To naj bi bili plusi. Eden največjih minusov 18650 tube: 122g plus 50g baterij., Meni polnilec na čelki ni ravno plus, dodatno poveča težo in velikost, raje dam rezervno baterijo v žep. Z 18350 tube, precej zmanjšaš težo in velikost, ampak drastično pade kapaciteta baterije. Cenovno pa tudi ni toliko ugodnejša od npr H03. Sem še kaj spregledal?
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

Samael ::

Tole se mi zdi pa zelo dober deal za tistega, ki si želi precej solidno lučko, ki NI na litijeve baterije (ampak dve AA bateriji). Zdi se mi primerna tudi za darilo (pride v peni, v lepi trdi kartonasti škatli, z dodatki - podobno kot Zanflare F1).
Tudi v najboljših GearBest časih se jih ni dobilo za niti približno takšno ceno (takrat smo dali 9,99USD - s popustom).

Meni je zelo všeč - eno sem kakšno leto nazaj podaril očetu, ki jo kar precej uporablja.
Ja, vem ... ampak še vedno se mi zdi, da jajcanje s polnilnimi litijevimi baterijami ni za vsakogar. Večini ljudi, ki jih poznamo so AA baterije še vedno lahko dostopna "klasika".

Zanflare F2 2 x AA lučka s kodo ZANFLAREF2 5,99USD
(ni poštnine)

gregor ::

firbec je izjavil:

+ skoraj 7 eur poštnine ;(
Lepo so začeli lupit s poštnino kitajčki


7 eur, od kod ta podatek, jaz sem imel 1,30 usd (air parcel), če se prav spomnim

----

samael, odlična cena za F2, hvala

lp

firbec ::

zna bit da boš fasal carino, ker greš čez 22€, jaz pa ti seveda privoščim, da se to ne zgodi ;)

tac ::

gregor je izjavil:

firbec je izjavil:

+ skoraj 7 eur poštnine ;(
Lepo so začeli lupit s poštnino kitajčki


7 eur, od kod ta podatek, jaz sem imel 1,30 usd (air parcel), če se prav spomnim

----

samael, odlična cena za F2, hvala

lp


hvala tudi v mojem imenu, super darilo za starejše, ki niso in nočejo biti domači s polnilnimi baterijami.

b4d ::

Prvi "test" Noctigon K1: http://budgetlightforum.com/node/70305

Test v navednicah, ker je avtorica Toykeeper sodelovala pri razvoju same svetilke.
b4d.sablun.org

b4d ::

Se ze prodaja: https://intl-outdoor.com/led-flashlight...

Zaenkrat samo dve varianti "flat white" Osram emiterja.

$79,95
b4d.sablun.org

b4d ::

Se nekaj besed o Lumintop Tool AA 2.0 Nichia...

Iz skatle je zadeva precej slaba, v sredini hotspota ima ogromen rjav krog. Pa to ne samo ce gledas v bel zid, tudi med uporabo se precej opazi. To je moja prva Nichia, mogoce je defektna ali kaj podobnega. LED je sicer neprimerno boljsa glede barve in tinta kakor Cree varianta, ampak toplo priporocam da gor nalepite dc-fix ali podobno "mlecno" folijo. Po tem posegu je svetilka vrhunska za vsakdanjo uporabo. Tudi Cree izgleda dosti bolje s folijo, nazalost pa nimam slik brez nje.

In ja seveda sem Nichio vtaknil v bel host :D



b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

gregor ::

firbec je izjavil:

zna bit da boš fasal carino, ker greš čez 22€, jaz pa ti seveda privoščim, da se to ne zgodi ;)


naročil sem 50+ lučk pa še nisem fasal carine razen pri blg gt (lučka velikanka:D), pa še to samo zato ker sem zraven naročil še 8 x 18650 baterijE

b4d je izjavil:

Prvi "test" Noctigon K1: http://budgetlightforum.com/node/70305

Test v navednicah, ker je avtorica Toykeeper sodelovala pri razvoju same svetilke.


ali je to ženska, jaz pa sem vedno mislil, da je to moški :))

b4d je izjavil:

Se ze prodaja: https://intl-outdoor.com/led-flashlight...

Zaenkrat samo dve varianti "flat white" Osram emiterja.

$79,95


to pa ni poceni, bom še počakal, da vidim ali bodo še kakšne druge ledice na voljo

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

No, pa začnimo :P

Black Friday:

Sofirn SP10S LED AA/14500 Flashlight LH351D 800lm - $10.79
To je povsem ta zadnja (mislim da četrta) verzija te lučke, s Samsungovo high CRI ledico. Fajna cena.


Lumintop EDC18 triple LED 2800lm - $34.79


Če kdo išče "boljšo" zamenjavo za C8+ (manjši thrower):
LUMINTOP GT Mini - $31.61

b4d ::

SP10S je trenutno z Nichia Tool AA pomojem najboljsa 14500 budget svetilka, tale ima celo uporaben moonlight nacin. Cena super!

EDC18, sam sem jo v groupbuy preorderju placal $3 vec, tako da ce nimate Anduril pocket burnerja (FW3x,...), toplo priporocam!
b4d.sablun.org

Samael ::

Samael je izjavil:

Tole se mi zdi pa zelo dober deal za tistega, ki si želi precej solidno lučko, ki NI na litijeve baterije (ampak dve AA bateriji). Zdi se mi primerna tudi za darilo (pride v peni, v lepi trdi kartonasti škatli, z dodatki - podobno kot Zanflare F1).
Tudi v najboljših GearBest časih se jih ni dobilo za niti približno takšno ceno (takrat smo dali 9,99USD - s popustom).

Meni je zelo všeč - eno sem kakšno leto nazaj podaril očetu, ki jo kar precej uporablja.
Ja, vem ... ampak še vedno se mi zdi, da jajcanje s polnilnimi litijevimi baterijami ni za vsakogar. Večini ljudi, ki jih poznamo so AA baterije še vedno lahko dostopna "klasika".

Zanflare F2 2 x AA lučka s kodo ZANFLAREF2 5,99USD
(ni poštnine)


Danes je s to isto kodo "ZANFLAREF2" še 1USD ceneje :) 4,99USD :D
Edit: "Each account can use the promotion code for 2 time"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Vaseer je izjavil:

Tisti ki ste prek BG naročili Imalent DM21C (Samaelov link stran, dve nazaj), vam jo je BG že sprocesiral in poslal?

Evo, nocoj sta šle obe lučki na pot :)

hunter01 ::

Samael je izjavil:

Vaseer je izjavil:

Tisti ki ste prek BG naročili Imalent DM21C (Samaelov link stran, dve nazaj), vam jo je BG že sprocesiral in poslal?

Evo, nocoj sta šle obe lučki na pot :)


Odlično, sem preveril. Enako je z mojim naročilom. Tracking number sicer še ni v sistemu ampak naj bi bilo iz Nizozemske, tako da bi moralo biti v začetku tedna v Sloveniji.
Edit: ali pa bo najprej iz Kitajske do Nizozemske potovala, pa potem šele naprej. Bomo videli. Expected delivery je namreč 22.12.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Samael ::

Če bi ugibal, bi rekel, da bo prej držalo tole drugo, da šele prihaja s kitajske v .nl :)
Ta lučka je namreč šele prišla na trg, nihče je še nima in jo je verjetno Imalent šele dostavil Banggoodu, zato to pomikanje datuma v prihodnost in čakanja, da jo sploh pošljejo.

Bolj ko gledam, kako pa kaj s tem, bolj se mi zdi, da smo imeli tisti, ki smo jo naročili takrat orenk krompir in da če ne bo imela kakšne nepredvidene karakteristične napake, da je bil to eden boljših dealov tega leta :)

Vaseer ::

Moje so tudi poslal. Mogoče bo ravno za Božička :D

gregor ::

Convoy M21C SST40 2300lm 626m Long Shot 6500K/5000K 21700 LED Flashlight

https://www.banggood.com/Convoy-M21C-SS...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=62745463326&cur_warehouse=CN

code: M2590 your price: US$ 29.99

---

Convoy M26C SST40 2300lm 25W 626m Long Shot 26650 Powerful Flashlight

https://www.banggood.com/Convoy-M26C-SS...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=33266266666&cur_warehouse=CN

code: M2607 your price: US$ 29.99


če komu FT03 ni včeš lahko nabavi Convoy kot alternativo, je pa res, da cena ni ravno fantastična v primerjavi z FT03
LP

forplan ::

Prebiram tole temo, pa mi ni čisto jasno ker se ne spoznam na te luči...

Zanima me kaj bi bilo najboljš za nakup tja do 10 ali 15€. Nisem nekakššen zahteven uporabnik, rabim za sprehode s psom po večerih... Pa mogoče da ne bo prevelika, da jo lahko spravim kamot v žep.

Imam baterijo 18650, ki jo lahko uporabim...
da se strinjam

mat xxl ::

Imam doma eno razmeroma majhno pa noro svetlečo led lučko, ki mi zelo sede, je na eno samo 1,5 v AA baterijo, žal je stikalo na koncu lučke v okvari in ja sedaj privijam in odvijam ohišje, da baterija dobi in izgubi stik. Sicer je del z led emiterjem razširjen na nekje max 1,8 debeline AA baterije.

Torej kje dobiti še kako tako baterijo in kje morda rezerven del končno stikalo. Za ponarejene Led lenser sem to celo dobil, kot rezerven del, ugodno.

Samael ::

@forplan
Najbrž kaj v smislu Convoy S2+ za okoli 9,99USD (na banggoodu ali gearbestu je skoraj vedno kakšen deal v tem rangu).

Če imaš 18650 baterijo, imaš najbrž tudi polnilec? V nasprotnem si moraš alternativno umisliti polnilec (liitokala lii-100 ali lii-202 se dobi za nekako 5 eur, tako da si z lučko še vedno znotraj budgeta) ali pa umisliti lučko, ki podpira polnjenje.

Škoda, da nisi napisal kakšen dan prej :) Zdaj so večinoma potekle black friday/cybermonday kode.

S2+ zgoraj ni prevelika, gre v žep, ampak za sprehajati psa bi znalo biti ok tudi kaj še manjšega na navadno AA baterijo in litijevo 14500 (z litijevo je svetilnost enkrat močnejša, ampak se baterija prej izprazne), naprimer:

Sofirn SP10S LED AA/14500 Flashlight LH351D 800lm - $10.79
To je povsem ta zadnja (mislim da četrta) verzija te lučke, s Samsungovo high CRI ledico. Fajna cena.

matobeli ::

mat xxl:
odpri zadnji del in poslikaj stikalo, mogoče kaj najdemo.

so bile pa nekaj postov nazaj omenjene best AA svetilke.
(oziroma v predhodnem postu)

morš pa vedet da je danes navadna 10usd svetilka na liion baterijo precej (5x) bolj svetla kot tvoja, če so želje po več svetilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

forplan ::

Samael je izjavil:

@forplan
Najbrž kaj v smislu Convoy S2+....


Sem gledal te svetilke, ki si napisal.
Ker jih imajo toliko na voljo sem gledal priporočene spodaj, sem se odločil da bom fizično večjo s zoomom.

Recimo tale, sem tudi že videl na aliexprees... Je to uporabno ali je le kitajska roba... Klik 1
Koliko je potem boljša ta: Klik 2
Ali pa ta: Klik 3
da se strinjam

Samael ::

Prva (meco) je nizkokvaliteten kitajski generik s fake specifikacijo (lažno navedenimi lumni). Najbrž jo dobis na eayu pod kaksnim drugim imenom še ceneje. Tam okoli $3USD recimo. Crap je.
Ostali dve (Xanes) nimata prave XHP50 in XHP70 CREE ledice, ampak fake kitajski ponaredek.

Vse tri lučke so crappy, z realno vrednostjo tam med 2 do 5USD. Neprimerljivo s S2+ (ki sicer ni nič posebnega, ampak vseeno "working horse").

Če želiš daljši snop, poglej recimo Convoy C8 za nekih $12 do $15USD, čeprav imho je za sprehajnje S2+ primernejša, osvetli večjo površino, večji kot pred človekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

forplan ::

Kaj pa na kitajske ni ponaredek :)

Ja nevem bom še malo pogledal...

Pa imel bi tudi daljši snop, ker se večinoma sprehajava po gozdu in ga treba kdaj iskat :)
da se strinjam

Samael ::

Jah, vprašal si, pa sem povedal, ane :) Lučki, ki sem ju predlagal jaz imata prave, kvalitetne CREE ledice.

Daljši snop ni za v gozd. Tu je ravno obratno. Za v gozd so primernejše flood, ne throw lučke.
Nič ti ne pomaga lučka, ki med drevesi v ozkem snopu sveti 400+ metrov daleč, saj nimaš rentgenskega vida skozi drevesa in grmičevje. Je pa fajn, da lučka osveti čimveč površine naokoli recimo med 50 in 100m.

Sicer pa izberi kar želiš ... :)

gregor ::

forplan, tukaj imaš kar precej kod... za convoy lučke

http://budgetlightforum.com/node/60338
http://budgetlightforum.com/node/52547

seveda pa ne vem katere kode še delujejo, je treba probat...

lp

Samael ::

b4d je izjavil:

EDC18, sam sem jo v groupbuy preorderju placal $3 vec, tako da ce nimate Anduril pocket burnerja (FW3x,...), toplo priporocam!

A si se že kaj igral z nastavitvami UI-ja?
Jaz sem si danes končno utegil Anduril malce pobližje "ogledati", prestavil iz smooth rampinga v stopenjski in default 7 stopenj spremenil v štiri, zdajle pa ugotavljam, kako povišati prvo štartno stopnjo, da ni moonlight ampak bližje recimo dvajsetim lumnom (najbrž floor nastavitev). V tem kontekstu pri tej lučki ni praktično nobenih omejitev. Lahko imaš stopenj koliko želiš in mislim da lahko štartaš s prvo stopnjo pri katerikoli svetilnosti želiš. Luštno :)

Poskušal sem ugasniti zajca, pa izgleda, da je pri tej lučki vezan direkt na baterijo in se ga z UI-jem ne da kontrolirati (čeprav anduril pri nekaterih lučkah to podpira s sedmimi hitrimi kliki).

Fajna domislica se mi zdi Muggle zadeva - če lučko posodiš komu za splošno uporabo, mu jo nastaviš v muggle mode, kjer lučka operira v sklopu nekih splošnih varnih uporabniških meja, brez pregrevanja in ostalih lučkarskih for na robu zmogljivosti lučke.

b4d ::

Samael je izjavil:


A si se že kaj igral z nastavitvami UI-ja?
Jaz sem si danes končno utegil Anduril malce pobližje "ogledati", prestavil iz smooth rampinga v stopenjski in default 7 stopenj spremenil v štiri, zdajle pa ugotavljam, kako povišati prvo štartno stopnjo, da ni moonlight ampak bližje recimo dvajsetim lumnom (najbrž floor nastavitev). V tem kontekstu pri tej lučki ni praktično nobenih omejitev. Lahko imaš stopenj koliko želiš in mislim da lahko štartaš s prvo stopnjo pri katerikoli svetilnosti želiš. Luštno :)


Ce sem iskren mi je najbolj pri srcu smooth ramping s privzetimi nastavitvami. Vse ostalo kar imam za vsak dan je na stopnje, tako da me ne ganejo. Kvecjemu pizdim, ko vcasih zaklikam 3x pa pade v step nacin :D. Mogoce bi tudi jaz dal na manj korakov, zna bit bolje.
Ce se ne motim sta floor pa ceil povezana pri tem, da sta pri obeh nacinih enaka, kar pac nastavis v enemu bo tudi v drugemu.
Floor = najnizja stopnja do kjer gre navzdol, vseeno pa mislim da ce je ugasnjena, pa drzis gumb, prides na moonlight oz najnizji mozen nacin.
Ceil = enako v obratni smeri, njega pa lahko preskocis s tem da dvokliknes in gres na turbo.
Motilo me je ker iz OFF dvoklik dobis ceil in ne turbo, docim iz ON dvoklik gre na turbo.

Step ima poljubno stevilo stopenj, zacetek pa kot receno na floor nastavitvi, konec na ceil.

Ne pozabi kalibrirat temperature, sicer bo svetilka prezgodaj ali prepozno step downala turbo.

Samael je izjavil:


Poskušal sem ugasniti zajca, pa izgleda, da je pri tej lučki vezan direkt na baterijo in se ga z UI-jem ne da kontrolirati (čeprav anduril pri nekaterih lučkah to podpira s sedmimi hitrimi kliki).

Nazalost je direktno povezan ja, ampak meni je lusten, sploh z glow gasketom zelene barve, sta precej blizu po odtenku pa zgleda kul. Skoda da nima gor indikatorja baterije, kakor nekatere druge Anduril igrace.

Samael je izjavil:


Fajna domislica se mi zdi Muggle zadeva - če lučko posodiš komu za splošno uporabo, mu jo nastaviš v muggle mode, kjer lučka operira v sklopu nekih splošnih varnih uporabniških meja, brez pregrevanja in ostalih lučkarskih for na robu zmogljivosti lučke.

Ja, ideja in izvedba je super. Sploh poimenovanje mi je svetovno.
b4d.sablun.org

VIP58 ::

Sem imel priložnost na kratko probat LiitoKala Lii-500S.
Če naštejem samo razlike med Lii-500 in Lii-500S, prvi in četrti slot lahko hkrati polnita z 2A, če daš kaj vmes pade na 1A. Nima več polnjenja z 300 mA.
Test: najprej napolni baterijo do konca, izprazni in ponovno napolni (discharge je samo 500mA).
Praznjenje 250 in 500mA.
Ni powerbank, USB izhod dela samo, ko je priključen na omrežje.
Morda je še kaj, pa nisem našel...



Too much of everything is just enough.

Samael ::

b4d je izjavil:

Ne pozabi kalibrirat temperature, sicer bo svetilka prezgodaj ali prepozno step downala turbo.

A si se res ukvarjal s tem? :)
Meni se zdi kot ena zadev, za katero ne vem, če se jo ima smisel pritikati, če ne meriš temperature, ne poznaš tolerančnih meja emitterja, itd. - strogo za poznavalce. Sam lahko nastavim, da mi turbo pade ene pol minute pozneje, ampak nekako predvidevam, da so pri lumintopu to nastavili optimalno, brez da mi karkoli skuri :) Sicer pa turbo ... itak je pri lučki že "high" preko optimalne vrednosti pri uporabi lučke, pa mislim da turba nima smisla forsirati, nižati tistih 15 sekund al nekaj pa tudi ne.

Smooth ramping se fajn sliši, ampak mi pri lučki, ki jo po nekem času uporabe "poznam" (ko poznam razporeditev, output - ko vem kaj bo dala od sebe po vsakem kliku naprej in nazaj) nekako ne potegne. Sploh pa če je opcija kot pri tej lučki, ko si stepped ramping res naštimaš v nulo (tako število stopenj, kot tudi mejne vrednosti). Pa ne, da je kaj narobe s tem - ko sem dobil prvo lučko s smooth rampingom, se mi je zdelo imenitno, ampak opažam, da mi je stopenjsko (da ima le smiselno razporejene stopnje, pa da jih ni preveč) enostavno ljubše.

Še eno zanimivo stvar pri Andurilu sem opazil. Lockout funkcija - komu zna iti to na živce, meni je pa zanimivo. Namreč, ko lučko s štirimi kliki zakleneš, je ne ubiješ popolnoma. Še vedno na klik posveti (mislim, da ne na high), se pa dejansko ne vklopi. Običajno je pri lučkah lock out enako kot če bi odvil pokrovček, medtem ko tu stik ostaja in momentalni klik vseeno posveti in nato popusti. Odvitje pokrovčka jo seveda ubije ubije (zaklene) popolnoma.

b4d ::

Ne mislim na nastavitev mejne temperature (temperature limit, tega imam na privzeti vrednosti) temvec na kalibracijo samega temperaturnega senzorja (temperature config / current temperature). Pustis svetilko ob termometru ene pol ure, da se priblizno uskladita, potem temperaturo sobe vneses v svetilko. Moja je bila tako ene 15 stopinj faljena. Ne vem pa kolikokrat je to priporocljivo delat.

Seveda ce ti TempCheck ze iz skatle kaze priblizno enako temperaturo kot jo imas v sobi, nima smisla tole delat.

Glede smooth rampinga pa ja, meni je to edina taka EDC lucka tako da mi pase se igrat s tem gor dol :D

Lockout je kul ja, ceprav na EDC18 je gumb precej boljsi kot na FW3 kar se nezazelene aktivacije tice. Vseeno pa bolje zaklenit ce vrzes v rucak/zep...

Aja katere LED si izbral? Mika me da bi fw3a z nichio vzel, vijolicno in zelen gasket, direkt iz Day of the tentacle :)
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()
««
202 / 318
»»