» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
198 / 318
»»

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Iz vseh teh debat sem prisel do zakljucka, da bi za darilo nekomu, ki nima nobene lucke, bila bolj primerna xhp50.2 - kot je bilo omenjeno, je dober kompromis med flood in throw. Problem sedaj je samo to, da imam doma SST40 in da bo XHP50.2 prepozno prišla. Zase bi pa raje SST40, ker za flood imam L6 :)

Jaz mislim, da bi bila za nekoga, ki nima nobene lučke bolj primerna manjša 18650 ali 14500/AA lučka, ker pa želiš to osebo presenetiti z mega lampo, bo pa prav vseeno, a dobi sst40 ali xhp50.2, obe svetita tako preklemansko močno, da s tega stališča ne bo neke razlike, da nečesa z eno ali drugo lučko ne bi mogel opraviti :)
Tistih par sto metrov pred seboj bo videl tako z eno, kot tudi z drugo lučko - mi tu debatiramo pač o "finesah" z lučkarskega stališča :)

perci ::

Jaz sem zadnjič, ko sva s kolegom na jadrnici udarila nočno, s ft03 osvetljeval eno ribogojnico. Očitno gazdi v plavajoči hiški to ni bilo po godu, ker nama je spustil rafal stroboskopa v glavo :). Bilo je pa to med pašmanom in dugim otokom.

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Pa še čisto subjektivo opažanje, CW deluje bolj prodorno, NW pa osvetljeno točko naredi razločnejšo.

Ja, hladna bela daje vedno vtis močnejše svetlobe. Je večji "wow" efekt :)

Je pa tudi razlika med xpl-hi in xml2, če je govora o navadnih C8. Prva bo koncentriranem snopu najbrž prekosila tako sst40 kot tudi xhp50, medtem ko xml2 deluje zgolj kot šibkejša verzija xhp50 lučke.

VIP58 ::

Pred časom sem jih primerjal, xpl-hi in SST40 v C8, obe NW. SST40 zmaga, čeprav ima večjo "piko".
Je le lumnov toliko več, da je konkretna razlika.
Too much of everything is just enough.

RockyS ::

Si lasti kdo zanflare t1 lampo? Se dobi kaj boljšega za ta denar?
https://m.gearbest.com/outdoor-lanterns...

perci ::

Jaz imam dve in ju redno uporabljam v kampu. Super lučke, edino malo predrage, po novem. Jaz sem dal za njih 13-15 usd, takrat sem jih še dve kupil za kolega. Ena mi je crknila, tako da imam zdaj še dve. Sicer super zadovoljen, edino ne vem, če obstaja kak kupon, 22 eur se zdi malo veliko.

No, saj je itak discontinued, kolikor vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

freezby ::

Hvala za vse nadaljnje odgovore. Embalaža ni čist faktor, škodi pa ne. Zdaj je bolj fora hitrosti ob 11.11. (če se sploh splača to čakati?), ker zdaj je plan še z 2 partnerjema, da za miklavža nekaj delavcev, ključnih strank peljemo nekam na lepš in bi takrat podarili darila, tudi lučke.

matobeli ::

Če ti je ključno se ne zanašat, meni lanskoleto ni vse prišlo do božiča. Hell, celo zimo so mi še paketki kapljali.

Furbo ::

Odkrito povedano, embalaža je pri nekaterih super, se pa med transportom vedno pomečka. Vsaj delno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RockyS ::

perci je izjavil:

Jaz imam dve in ju redno uporabljam v kampu. Super lučke, edino malo predrage, po novem. Jaz sem dal za njih 13-15 usd, takrat sem jih še dve kupil za kolega. Ena mi je crknila, tako da imam zdaj še dve. Sicer super zadovoljen, edino ne vem, če obstaja kak kupon, 22 eur se zdi malo veliko.

No, saj je itak discontinued, kolikor vidim.


So kake alternative?

matobeli ::

Ne tako dobre za tako ceno. BLF lanterna ima sicer vse kljukce, ampak je bistveno večja ter močnejša zverina.

Vsem lanternam na tržišču zmeraj nekaj manjka, ali je to warm white, izmenljiva baterija, stepless dimmer...

Skratka, T1 je bila zakon, škoda ker so bile rahlo nezanesljive in precej kompleksnejše (veliko ročnega sestavljanja in pcbjev) za izdelavo kot pa svetilke v podobnem cenovnem razredu.

VIP58 ::

Za tiste ki ste bolj aktivni na 21700, od danes so na Nkon spet na voljo Samsung INR21700-50E 5000mAh - 10A po €5,45. Za lučke do cca 2500 lm bi morale zadostovat.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/21700-2...
Too much of everything is just enough.

Samael ::

RockyS je izjavil:

perci je izjavil:

Jaz imam dve in ju redno uporabljam v kampu. Super lučke, edino malo predrage, po novem. Jaz sem dal za njih 13-15 usd, takrat sem jih še dve kupil za kolega. Ena mi je crknila, tako da imam zdaj še dve. Sicer super zadovoljen, edino ne vem, če obstaja kak kupon, 22 eur se zdi malo veliko.

No, saj je itak discontinued, kolikor vidim.


So kake alternative?


Če ne potrebuješ mega lanterno, ampak kaj za v šotor in okoli ... imajo na banggoodu še eno "labelo" (ja en kos :P)
Odtipkaj: Nitecore LA10 in uporabi kodo BGTBFL za 17 do 18 USD.
Ni tako slaba zadeva, kot bi človek mislil po izgledu, pa tudi na splošno, Nitecore je soliden, ne najcenejši, brand.

gregc1 ::

dones sm dubu zanflare f1. super lampa dubu sm jo pa par dni prej. super lucka. sm zadovoljen. obstaja mogoče lučka da je še močnejša od te, z isto baterijo?

perci ::

Zmanjkalo 26650 baterij. Kaj je aktualno - uporaba za ft03, npr.?

Samael ::

Kaj pa vem. Jaz bi tudi moral ob priliki nabaviti kakšne preverjene high drain (Aspire, iJoy, Golisi...) 26650 baterije. Pa pobrskati po aliju, če mogoče Vapcell dostavlja kakšne high drain 26650 do nas (pred nedavnim, ko sme gledal, v njihovi trgovini ni bilo artiklov). Zdi se mi, da nas večina tu (z raznimi liitokala, keeppower... low drain baterijami) ne izkorišča FT03 do maksimuma.

b4d ::

NLD: Astrolux FT-03 SST40.

Vzel M4DM4X-ovo akcijo v paketu z 26650 5000mAh HLY baterijo in torbico, za 37eur. 2 tedna od narocila do dostave. Zaenkrat navdusen kar se tice balkonskega svetilnicarstva, cakam se preizkus v naravi. Konkretna svetilka, tako po dimenzijah kot svetilnosti.
b4d.sablun.org

RockyS ::

Samael je izjavil:

RockyS je izjavil:

perci je izjavil:

Jaz imam dve in ju redno uporabljam v kampu. Super lučke, edino malo predrage, po novem. Jaz sem dal za njih 13-15 usd, takrat sem jih še dve kupil za kolega. Ena mi je crknila, tako da imam zdaj še dve. Sicer super zadovoljen, edino ne vem, če obstaja kak kupon, 22 eur se zdi malo veliko.

No, saj je itak discontinued, kolikor vidim.


So kake alternative?


Če ne potrebuješ mega lanterno, ampak kaj za v šotor in okoli ... imajo na banggoodu še eno "labelo" (ja en kos :P)
Odtipkaj: Nitecore LA10 in uporabi kodo BGTBFL za 17 do 18 USD.
Ni tako slaba zadeva, kot bi človek mislil po izgledu, pa tudi na splošno, Nitecore je soliden, ne najcenejši, brand.


Iščem nekaj za na teraso,da se lahko zvečer uživa ob mraku. Tako, da ta mala odpade, žal.

VIP58 ::

Keeppower ima novo IMR26650 5500mAh constant discharge current: 15.0A, max 30A, €8,25 na nkon.
V FT03 imam Keeppower IMR26650 5200mAh - 15A, katero sem primerjal z Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A, ni razlike (ni opazna). Prava primerjava bi bila z dvema enakima lučkama in različnimi baterijami. Tako lahko direktno primerjaš.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Nikar ne podcenjuj 100lm :) Mislim, saj razumem, da želiš nekaj močnejšega, le omeniti se mi zdi vredno, da v praksi to ni tako zanemarljivo malo.
Jaz iz istega razloga na terasi uporabljam "portable" žarnico (3x AAA) iz ebaya za nekih $2, ki da od sebe, rekel bi enih 40lumnov max. Ni ravno svetloba za branje knjig, za druženje pa prav fino. Enkrat sem jih nabavil enih 5 in mi pridejo zelo prav. Preprosto jo obesim na štrik za sušenje cunj pa mir... :)
Tole: https://www.ebay.com/itm/Mini-Portable-...


Metaldays, Tolmin 2018

perci ::

Samael ::

Daj si angleško stran :P
Baterije so že ok (mislim, da celo nemške) ampak Out of stock :P

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Keeppower ima novo IMR26650 5500mAh constant discharge current: 15.0A, max 30A, €8,25 na nkon.

Out of stock too - a si vse pokupil? :P

perci ::

Kera beda tole :)

Samael ::

Samo res ... prav brskam že enih 15 minut, pa ne najdem (skoraj) nič pametnega. Želim pa tokrat res, da so high drain.

Glede na kapaciteto so LiitoKala Lii - 50A 5000mAh 26650 najbrž še vedno najboljši p/p deal (2 bateriji za $8, pa še poštnine ni - super), pa tudi lučke nimajo problemov z njimi, ampak kaj ko je tisti 50A zraven v imenu samo za okras.
Vse lučke bodo delale na njih, ampak kakšne modernejše a la FT03, ki "potegnejo" več, od sebe ne bodo dale maximalno lumnov (saj ne da je v praksi kakšna huda razlika, al ajde ...) :)

Najboljše in recimo še cenovno sprejemljivo kar najdem so tele dvoje "ta hude":

iJoy INR26650 4200mAh - 40A na nkonu, ki veljajo v vaperskih vodah kot najboljše (razmerje kapaciteta/high drain) .

in njihov skorajda ekvivalent z alija:

Golisi IMR 26650 4300mAh 35A baterije. Tako HKJ, kot njegov ekvivalent v vaperskih vodah Mooch pravita, da so res "hude" oz. primerljive z iJoy

Ali bom naročil dve ijoy z nkona ali pa počakal 11.11. sale in prišparal tisti $1 pri dveh Golisi na aliju :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

@Samael,
:D 26650 sem kupil nazadje lani spomladi, imam samo L6 in FT03. imam štiri pare, en par, po nesreči, Nkon narobe poslal.
Sem pa včeraj naročil 8x Samsung INR21700-50E 5000mAh - 10A, katerih kar nekaj časa ni bilo na zalogi, dve bosta zame ostale gredo dalje.
Too much of everything is just enough.

perci ::

Sem kar liitokala nabavil.

Če najdete kaj pametnega high drain, se priporočam za info.

Samael ::

perci je izjavil:

Če najdete kaj pametnega high drain, se priporočam za info.

Aja, pozabil sem na fasttech :P

Vapcell 26650 3.7V 5000mAh - $7.48 / kos (ni poštnine) (oz $7.11 s stalno BLF kodo).

Evo, to bo to :) 5000mAh & 20A - just perfect!
(naročeno - edina opcija je ground shipping 45 - 60 dni, tako da dobim enkrat januarja :P)

gregor ::

VIP58 je izjavil:

@Samael,
:D 26650 sem kupil nazadje lani spomladi, imam samo L6 in FT03. imam štiri pare, en par, po nesreči, Nkon narobe poslal.
Sem pa včeraj naročil 8x Samsung INR21700-50E 5000mAh - 10A, katerih kar nekaj časa ni bilo na zalogi, dve bosta zame ostale gredo dalje.


Jaz sem tudi včeraj naročil 50E, sedaj pa ne vem ali nkon.nl pošlje še kakšno obvestilo, da je šla na pot...?

Ena baterija bo v uporabi v:

Emisar D1sV2 respectively Noctigon K1
http://budgetlightforum.com/node/68732

Imam verzijo 1 in je odlična mala throw lučka.

V2 bo moja prva 21700 lučka. Premer reflektorja 7 cm.
Must buy.:D



Samael, škoda da nisi prej napisal katere baterije pašejo v FT03, sedaj imam noter LK Lii 50A.
Sem spregledal, da ta lučka rabi high drain baterije, morda veš koliko A vleče?

Hvala

LP

Dri3r ::

FT03 z XHP 50.2 vleče preko 20A. Med LK 5000mA 26650-50A blue (15A) in sony VTC6 (30A) je razlika v svetlosti v turbo mode še kako opazna.
dri3r

VIP58 ::

@Gregor
Nkon pošlje obvestilo o shippingu, malo pozneje dobiš še tracking nr.
Naročil sem v ponedeljek zvečer, danes je šlo naprej.

Na fasttechu deklarirajo LK Lii 50A takole: "Authentic LiitoKala 26650 3.7V 5000mAh Rechargeable Li-ion Battery 20A max. discharge current / 15 mohm internal resistance"
Za SST40 bo dovolj.
Too much of everything is just enough.

perci ::

Dri3r je izjavil:

FT03 z XHP 50.2 vleče preko 20A. Med LK 5000mA 26650-50A blue (15A) in sony VTC6 (30A) je razlika v svetlosti v turbo mode še kako opazna.

A maš dve ft03 Al kako opaziš to veliko razliko.

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Na fasttechu deklarirajo LK Lii 50A takole: "Authentic LiitoKala 26650 3.7V 5000mAh Rechargeable Li-ion Battery 20A max. discharge current / 15 mohm internal resistance"

Continuous discharge je med 10A - 15A (lower amp-rated, high capacity cell - jo opiše Mooch)

Dri3r ::

Nimam dveh pač pa osvetlim objekt v daljavi iz iste stojne točke z različnimi vložki.
dri3r

perci ::

Ok, fair enough.

VIP58 ::

@Samael,
Sem imel tudi jaz te podatke v glavi, nekje je bil link testov baterij, pa jih ne najdem...:(
Too much of everything is just enough.

kumer ::

@Samael, katero high drain baterijo si oz. boš naročil?
Hvala
Lp

Dri3r je izjavil:

FT03 z XHP 50.2 vleče preko 20A. Med LK 5000mA 26650-50A blue (15A) in sony VTC6 (30A) je razlika v svetlosti v turbo mode še kako opazna.


Blue?
Baterija je črna.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

mat xxl ::

VIP58 je izjavil:

@Gregor
Nkon pošlje obvestilo o shippingu, malo pozneje dobiš še tracking nr.
Naročil sem v ponedeljek zvečer, danes je šlo naprej.

Na fasttechu deklarirajo LK Lii 50A takole: "Authentic LiitoKala 26650 3.7V 5000mAh Rechargeable Li-ion Battery 20A max. discharge current / 15 mohm internal resistance"
Za SST40 bo dovolj.


Pri Nkonu se da zelo lepo kupiti tudi na podjetje, sicer plačaš najprej polno ceno, nato pa ti npr. na Paypal vrnejo vrednost njihovega ddv , nato pa jasno narediš interkom nabavo...., jasno če pač v podjetju rabite take izdelke.

matobeli ::

Mi v podjetju direkt brez ddvja nabavljamo, ni bilo nobenega problema uštimat.

mat xxl ::

Ja jaz sem prvič naročal, pa še Paypal plačilo, morda za to...

matobeli ::

Ja morš se z njimi zment (mail poslat al kaj že), gre pa tud preko paypala.

Furbo ::

A takšne liitokala 26650 50A so potem ok za FT03 z XHP 50.2 ?
Oziroma kaj priporočate.

Naročil sem si eno Keeppower 26650 5500mAh (protected) - 10A iz nkon, toliko da imam za prvo silo, potem bi pa imel nekaj ustreznega:

https://www.aliexpress.com/item/3282331...

Oziroma zraven lučke pride adapter za 18650, je to povsem ok, razen manjše kapacitete, če že imaš litokala 18650 3500 35A?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Samael ::

Furbo je izjavil:

A takšne liitokala 26650 50A so potem ok za FT03 z XHP 50.2 ?
Oziroma kaj priporočate.


Beri, beri ... ni 24 ur minilo odkar smo v tej temi debatirali o tem, kar zdaj sprašuješ!
Niso 50A, to je samo njihova brezvezna (zavajujoča?) oznaka, ime baterije. Continuous discharge teh baterij je med 10A - 15A. Lučka bo delala solidno, najbrž pa ne bo dosegla max turbo.
Tudi odgovor na drugo vprašanje boš našel par objav nazaj.

Samael ::

Furbo je izjavil:

če že imaš litokala 18650 3500 35A?


Adapter (oz. uporaba 18650 baterij) je ok, ampak to (3500mAh/35A) zgoraj ne obstaja. Najbrž ponovno zgolj ime baterije. 3500mAh 18650 baterije imajo največ 10A. Če že imaš keeppower 26650 baterijo, pač uporabljaj to.
High-drain 18650 baterije imajo max kapaciteto 3000mAh (3100mAh), pa še to so pri tej kapaciteti na trgu zgolj ene štiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Na fasttechu ti za vapcellovo celico poturijo se 1.66 poštnine. Jebiga, smo vzel.

Samael ::

A že spet? :))
Že drugič te dni po Imalentovi lučki na BG ... še včeraj (ground shipping) brez poštnine.

VIP58 ::

Furbo,
Škoda da nisi na Nkon vzel Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A, bi bila čisto zadovoljiv nadomestek za 26650. Vprašanje če bo Keeppower protected sploh delala. FT03 mislim da ima zraven adapter za 21700.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

kumer je izjavil:

@Samael, katero high drain baterijo si oz. boš naročil?
Hvala
Lp

Dri3r je izjavil:

FT03 z XHP 50.2 vleče preko 20A. Med LK 5000mA 26650-50A blue (15A) in sony VTC6 (30A) je razlika v svetlosti v turbo mode še kako opazna.


Blue?
Baterija je črna.
Lp

Naročil sem dve Vapcell 26650 3.7V 5000mAh 20A (link je stran nazaj), vendar nisem našel nobenih testov, da bi vedel zagotovo, če da toliko continuous discharge Ampov od sebe - videti je kot da HKJ dela teste Vapcellovih baterij po vrsti od najmanjše..., pa bom spremljal kako se obnesejo (doslej so se vapcellove vedno dobro), če ne, bom šel pa na ziher in pa naročil katere pred tem omenjenih (iJoy ali Golisi - link do njih je stran nazaj).


btw. črna LK je novejša, modra pa starejša. Obe naj bi bile bolj kot ne enaki, čeprav se je na testu stara modra malenkost bolje odrezala.

Furbo ::

VIP58 je izjavil:

Furbo,
Škoda da nisi na Nkon vzel Samsung INR21700-40T 4000mAh - 35A, bi bila čisto zadovoljiv nadomestek za 26650. Vprašanje če bo Keeppower protected sploh delala. FT03 mislim da ima zraven adapter za 21700.

Sem si zdaj naročil 2 komada, pa bom malo primerjal zadeve. :)

Zdaj rabim samo še 2 lučki primerni za darilo, da porabim 26650. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

VIP58 ::

Če niso še poslali, storniraj 26650.

edit:
če imaš 2x26650, obe gresta v L6
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()
««
198 / 318
»»