» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
194 / 319
»»

VIP58 ::

gregc1, lučka je v redu, baterija pa, sam bejž stran, 18650 4000 mAh ne obstaja...
Itak ne pošiljajo k nam.
Too much of everything is just enough.

kuall ::

Kva pa čimbolj močna luč za kolo, da se sama polni in da ti osvetluje pot tako močno kot avto, ima naj zelo močno utripajočo zadnjo luč, da lahko v miru kolesariš tudi ponoči, če te kdaj ujame noč.

gregc1 ::

VIP58 je izjavil:

gregc1, lučka je v redu, baterija pa, sam bejž stran, 18650 4000 mAh ne obstaja...
Itak ne pošiljajo k nam.

ok. kaj pa naj pol uzamem?

mogoce kar tale komplet? https://www.amazon.de/Sofirn-Stirnlampe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

Samael ::

gregc1 je izjavil:

VIP58 je izjavil:

gregc1, lučka je v redu, baterija pa, sam bejž stran, 18650 4000 mAh ne obstaja...
Itak ne pošiljajo k nam.

ok. kaj pa naj pol uzamem?

mogoce kar tale komplet? https://www.amazon.de/Sofirn-Stirnlampe...


Ah, kje. Za isto lučko s tvojega prvega linka boš tu plača dvojno zgolj zaradi dodane baterije, ki je tudi najbrž v spodnjem povprečju.

Naročiš lučko z banggooda, kot si linkal, kakšno solidno brand 18650 baterijo napr. tole pa z nkon.nl, pa boš imel lučko z boljšo baterijo za manj denarja.

Linkal sem buttontop baterijo, ker sem videl to na sliki zgoraj, če pa lučka ne potrebuje buttontop baterije (gotov je kje kakšen review, kjer piše če dela tudi na flattop baterijo) pa še cenejšo baterijo brez bunkice.

Samael ::

Ah, "The SP40 can run off of protected or unprotected flat top or button top 18650"
Vir: https://www.reddit.com/r/flashlight/com...

Potem raje vzemi tole (večja kapaciteta, manj Amp, ampak za to lučko to najbrž ni big deal), ki je še cenejša:

https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s... €3.39

gregc1 ::

https://www.amazon.de/gp/product/B07FLV...

ce narocim tole lucko jo mam v sredo ze tukaj. in v roku enega meseca jo lahko vrnem.

kaj pravis?

perci ::

Ta lučka se je prodajala po 25 usd.

gregc1 ::

perci je izjavil:

Ta lučka se je prodajala po 25 usd.

kje

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Ah, "The SP40 can run off of protected or unprotected flat top or button top 18650"
Vir: https://www.reddit.com/r/flashlight/com...

Potem raje vzemi tole (večja kapaciteta, manj Amp, ampak za to lučko to najbrž ni big deal), ki je še cenejša:

https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s... €3.39

a mogoče veš kero baterijo bi lahk naroču za iphone 6 plus iz nkona? sej vem da to ni tema sam mogoče pa veš :)

gregc1 ::

(sm hotu post zgori popraut pa neki ne dela)


a mogoče veš kero baterijo bi lahk naroču za iphone 6 plus iz nkona? al tle sploh nimajo? sej vem da to ni tema sam mogoče pa veš :)

bom pa naroču kar si svetovou. baterijo plus lamp.
hvala

perci ::

gregc1 je izjavil:

perci je izjavil:

Ta lučka se je prodajala po 25 usd.

kje

Na gearbestu. Bottom line, zgornja cena je močno previsoka, ker ni kaj dosti boljša od recimo Sp40 za 18 eur. Ima sicer gumb za prezstopenjsko nastavljanje jakosti... Ampak v resnici ni brezstopenjski.

b4d ::

NLD: Convoy S2+ SST20 4000K X6.

Simpaticna zadeva, tint je odlicen, le cisto v centru se vidi malo zelene. Cakam se OP reflektor, da malo omehca snop. Biscotti FW pride tukaj se bolj do izraza kot na C8+ in se kar dobro obnese.
b4d.sablun.org

Vaseer ::

impre je izjavil:

V Hofru imajo enkrat 2100mAh LSD, drugič 2500mAh kjer namesto "Ready to use" piše "PLUS+".
Tako da preveri...
Imam pa oboje in za 4€ so super za otroške igrače.

Imajo te baterije vedno v prodaji ali so akcijski artikel in se pojavljajo obcasno?

Samael ::

Občasno se pojavljajo.
Stalno imajo samo običajne nepolnilne alkalne AA/AAA baterije.

Samael ::

Tale cena 20.99$ s kodo NUM4DEAL za NITECORE UM4 polnilec, je videti pa kar solidna - če kdo potrebuje.
Ne ga zamenjati za Nitecore UMS4, ki je mislim da še novejši, hitrejši, ampak tudi tale Nitecore UM4 je videti povsem soliden.

Output Current:
QC mode: 1,500mA x 1 ( max ), 1500mA x 2 ( max ), 750mA x 4 ( max )
Standard mode: 1500mA x 1 ( max ), 1000mA x 2 ( max ), 500mA x 4 ( max)

Izgleda, da si podobno kot pri starejših Nitecore polnilcih tudi tu output delita po dva kanala (2 x 2), ampak v tem primeru to niti ni tako problematično, glede na to, da kakšne 26650 (kot ene redkih baterij, ki jih, če je opcija, filamo z več kot 1000mAh) več kot dve najbrž niti ne spraviš noter (in to še lahko filaš na max), štiri 18650 se pa čisto lepo nafilajo s 750mAh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

ok. dobu sm lucko IMALENT HR20. ful dobr sveti. greje se pa tud ful dobr :) za pozim ni slabo, ogreje roko :) jo bom nazaj poslou, ker sm naroču sp40. ta bo pa enkat hmal, ker ni z amazona.

VIP58 ::

@ Samael
Zadnje dni iščem polnilec za 21700 baterije, imam LK Li100, Li402 in Li500.
V prva dva baterij ne spraviš not in ven, brez da bi poškodoval zaščitni ovoj. Pri Li500 je treba zelo pazit.
Gledal sem nitecore UMS4, ki ga na BG ponujajo za $26,99, koda BZGUZ (delujoča).
Po slikah sodeč bi moralo biti dovolj prostora za 21700, ali lahko pogledaš pri kakem Nitecore polnilcu koliko je prostora za baterijo. Ali pa kdo drug, če imate kje pri roki, prosim.
Too much of everything is just enough.

damirj79 ::

V Opus bt-c3100 grejo lepo notri in ven 21700 in tudi debelejse 26650 ampak so pac krajse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

VIP58 ::

Hvala damirj79,
Opusa sem tudi gledal, trenutno je Nitecore ugodnejši...
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Daj mi moment :P

Samael ::

Nimam nobene 21700 baterije, imam pa dve res dolgi buttontop protected 18650. Samsung ICR18650-30B (70mm) in Klarus 18GT-36 (71mm).

V Nitecore D4 prideta obe lepo, brez težav noter, ne ostane pa nič kaj dosti rezerve. Vedeti pa moraš, da je ta polnilec res že star, še pred pojavom 21700 baterij.

V Nitecore NEW i2 prideta obe lepo, brez težav noter, pa ostane še cca 2 do 3mm rezerve. Tudi ta polnilec ni med novejšimi, ima pa že naveden support 21700 baterij in placa za recimo 73 - 74mm baterijo.

Sliki sta temni in crappy kot vedno, samo pač... ja, sem preveril :)




Če bo potrebno, lahko jutri (za nocoj imam dovolj :) pogledam koliko tolerance na ti isti dve bateriji ima Opus BT - C3100 V2.2

Samael ::

Aja, mi ni dalo miru in sem poskusil še nekaj. Ti dve isti bateriji sem poskusil v Lii100, Lii200, Lii260 in Lii500.

Lii100 - pride noter, ne na silo, ampak vseeno glih za glih
Lii200 - pride noter, ne na silo, ampak vseeno glih za glih
Lii260 - ni šans
Lii500 - pride noter, ne na silo, ampak vseeno glih za glih, čeprav malce manj tesno kot pri lii100 in lii200, podobno kot Nitecore D4

Definitivno pridejo v nekoliko novejšega Nitecore i2 znatno daljše.

VIP58 ::

Hvala Samael, si se potrudil, sem vedel koga vprašat :)
Če imajo starejši modeli dovolj prostora, potem bi ga moralo biti dovolj tudi v novejših.
Še dobro da nimam protected 21700, premorejo 75mm.
Gledal sem tudi LK 500s, najnovejši LK polnilec mi je tudi všeč zaradi priloženega 12v napajalnika, za Nc moram pa še en QC napajalnik poiskat.
No, nekaj bom že naročil, hvala še enkrat (manjka smajli za pivo:D)
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Jaz sem oba stara lii-500 dobil s priloženim v12 napajalnikom :) Pri tem polnilcu je to običajno opcijsko za ene 2 - 3 USD več.

A so 21700 s PCB-jem sploh aktualne, glede na to, da je ena prednosti teh baterij tudi ta, da so praktično vse (ali skoraj vse?) high drain?

VIP58 ::

Protected 21700 še nisem zasledil da jih kakšna naprava zahteva, imajo jih na Nkon, Keeppower 10 in 15A.
Trenutno zbiram za kolega Convoy M21A baterije in polnilec, še dobro da sem prej preveril kako gre 21700 v polnilec, sem mu hotel dati Lii402, pa ne bo treba, verjetno bo UM2.
Too much of everything is just enough.

bmwwww ::

kuall je izjavil:

Kva pa čimbolj močna luč za kolo, da se sama polni in da ti osvetluje pot tako močno kot avto, ima naj zelo močno utripajočo zadnjo luč, da lahko v miru kolesariš tudi ponoči, če te kdaj ujame noč.


Za zadnjo luč imam to in je dobra, sveti zelo močno, skoraj že moteče :D
https://www.aliexpress.com/item/3295986...

Spredaj pa sem dal Convoy s2+, ki pa paše v ta nosilec:
https://www.aliexpress.com/item/3299329...

b4d ::

NLD: Zebralight SC64c LE

Ne morem verjeti kako je majhna, komaj kaj vecja od Lumintop Tool AA 2.0 :)

Slika
Slika
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Samael ::

Pa ja res videti, da je celo par mm krajša od On the road U18.
Fajna specifikacija, ampak cena je pa tudi kar konkretna :)

b4d ::

Ja, to je to, ne kupujem vec :D

Cakam se SP10S, EDC18 in predvidoma izgubljeno S2+. Narocam pa ne vec.

Moram pa se ugotoviti cesa se znebiti, Zanflare F1 bo pomojem prva za odstrel, ceprav ima USB polnjenje...
b4d.sablun.org

Samael ::

b4d je izjavil:

Ja, to je to, ne kupujem vec :D

... a ne bi s taksnimi izjavami pocakal vsaj ene dva meseca?
Zdajle kmalu bodo 11.11. super deali. Pa pol bozicni. Pa zatem prednovoletni. Pa novoletni ... :P

b4d ::

Hehe, sej vem, ampak trenutno me nic ne navdusuje... No isto sem govoril za pol stvari, ki sem jih nabavil, zacelo se je s tem da rabim AAA lucko :D

Hmm, lahko bi si en dober polnilec nabavil :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

VIP58 ::

b4d je izjavil:

Hmm, lahko bi si en dober polnilec nabavil :D


Polnilcev ni nikoli dovolj:)) pa stalno novi prihajajo8-)
Too much of everything is just enough.

matobeli ::

A je zunaj že kakšen hiter USB C polnilec?

VIP58 ::

Zadnje dni sem pregledal precej polnilcev, predvsem novejših, pri nobenem nisem opazil USB-C. Nisem bil posebej pozoren na to, ampak bi verjetno opazil.
Večina so na micro, močnejši so pa itak na 12v.
Too much of everything is just enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VIP58 ()

matobeli ::

Sem imel enega izmed močnejših (UMS2) pa sem polomil micro usb konektor do te mere da menjava ni bila možna (potrgal vse vije na plati).

Glede na to da USB C PD lahko zagotovi muchos elektrike bi se že spodoblo met kaj takega.

Aja, UMS2 ima zelo švoh micro USB konektor. 1. ko je šel z mano na pot je odpadel.

b4d ::

Kateri pa je zdej tak visja budget klasa da se splaca vzet? Pogresam kaksno diagnostiko na mojem Lii-202.
b4d.sablun.org

matobeli ::

Če boš mel doma na mizi, oziroma vzameš 12V verzijo, je Nitecore tanova serija dobra izbira. Sam niso več tolk pocen kot v promocijskem obdobju.

Samael ::

A na teh (kot običajno pri Nitecore) manjka battery capacity disacharge test?

Ne, da se človek prav pogosto igra s tem, se mi pa zdi, da to, ko dobiš kakšne nove baterije, ki delujejo sumljivo, ali pa kakšne rabljene (iz laptopa itd), pa bi želel preveriti kapaciteto, pride prav.
Poleg internal resistance izpisa, ki je drugi takšen indikator stanja baterije in ki ga pametni Nitecore polnilci običajno imajo oz. preverjajo/izpišejo.

matobeli ::

Sej to, ni enega "to rule them all". Meni sta najbolj všeč modela:
Litokala Lii500(s) ima teste, discharge, tudi 2A polnjenje (s verzija), USB 1A out, nima pa nad 2A polnjenja, najmanjši tok za NiMh je 500mA, nima USB vhoda ampak samo 12V.
Nitecore UMS2(ali UMS4), ima 2.4A quickcharge, nekaj kvazi diagnostike, 300mA polnilni tok, micro USB, micro USB ki je crap

Imam seveda oba, ker drugače danes ne gre ;(

Čakam pa na: USB C PD 45W vhod, discharge, diagnostiko, vsaj 3A max ter 300mA min. toka. En izhodni USB C/A z QC bi bil tudi sweet, ni pa hudo nujno.

Samael ::

Zakaj pa vsaj 3A max? A na posamezen kanal (4 x 3A)? A ni to malo... huda? :)
(čisto iz radovednosti)

A mogoče veš, če kateri zgoraj omenjenih dveh fila tudi 4,35V (18650) baterije?
Iz nekega razloga najbolj cheap Liitokalini (100, 202, 260, 300..) in Nitecore (i2, i4...) polnilci to omogočajo, tisti boljši njihovi modeli takrat napr. Lii500 in D4, pa ne.

Meni je najbolj všeč gearbestov housebrand polnilec Zanflare C4 (takrat sem uspel stegniti dva po neverjetnih $12.99 USD / kos) ki je imel praktično vse, kar omenjaš razen super hitrega filanja in USB vhodov, pa se ga ne da več dobiti. Po mojem so bili na trgu mogoče ene pol leta.
Še najbližje temu od meni poznanih je Opus BT - C3100 V2.2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Zanflare C4 sem ze gledal, ampak so samo se na ebayu za 35$+. Ze bolje na nkonu potem kaj drugega vzet, res si imel sreco s ceno :)

Xstar VP4 Plus Dragon je trenutno znizan tam... a vseeno drag...
b4d.sablun.org

gregor ::

VIP58 ::

matobeli je izjavil:

Čakam pa na: USB C PD 45W vhod, discharge, diagnostiko, vsaj 3A max ter 300mA min. toka. En izhodni USB C/A z QC bi bil tudi sweet, ni pa hudo nujno.


Kdor čaka, dočaka, enega lepega dne boš lahko naročil BLF UC4:
http://budgetlightforum.com/node/67945

Mislim da bo tale zelo blizu tvojim (in mojim) željam.
Too much of everything is just enough.

gregc1 ::

mogoče obstaja lucka ki deluje na baterijo ki je spodaj na linku. sem naročil dve taki baterjiji, tako da lučka je lahko tudi na dve bateriji. važno je samo da se polni na usb, da je zdaj uklop pa izklop, po parih sekundah držanja gumba za vklop more bit stroboskop. rabim za airsoft. da oslepim nasprotnika :)


https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Samael ::

Z enakim namenom so tule kar precej kupovali Klarusove lučke (tactical mode - v sekundi imas strobe), ki pa niso ravno poceni (cca 50 eur). Klarus XT2CR naprimer. Pa mogoče XT12S, če ti oblika ni issue (fajna lučka btw.).

Samael je izjavil:

Na fasttechu jih se imajo. https://www.fasttech.com/search?klarus
Pri nekaterih (xt12s sem poskusil) še prime koda MAP za nekih 25% off. Ja vem, da še vedno ni tako zelo poceni, po drugi strani jih je pa res vedno težje dobiti in če jo res želiš, dolgoročno tudi tistih 5 ali 10 eur več ne naredi tko grozne razlike.


Klarusove lučke so precej ok (outdoor mode jo naredi precej vsestransko), verjetno se dobi pa tudi kaj cenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregc1 ::

Samael je izjavil:

Z enakim namenom so tule kar precej kupovali Klarusove lučke (tactical mode - v sekundi imas strobe), ki pa niso ravno poceni (cca 50 eur). Klarus XT2CR naprimer. Pa mogoče XT12S, če ti oblika ni issue (fajna lučka btw.).

Samael je izjavil:

Na fasttechu jih se imajo. https://www.fasttech.com/search?klarus
Pri nekaterih (xt12s sem poskusil) še prime koda MAP za nekih 25% off. Ja vem, da še vedno ni tako zelo poceni, po drugi strani jih je pa res vedno težje dobiti in če jo res želiš, dolgoročno tudi tistih 5 ali 10 eur več ne naredi tko grozne razlike.


Klarusove lučke so precej ok (outdoor mode jo naredi precej vsestransko), verjetno se dobi pa tudi kaj cenejšega.


dobre lučke. sam pa ni nobene primerne za mene. rad bi meu usb mini ali c priklop. da je zadi gumb za uklop in izklop. pa stroboskop. mas mogoce se kej druzga?

axi145 ::

Katere čelke se kaj priporoča za nek normalen denar (cca 30EUR). Namen za kakšen tek, ali pa hojo ponoči (tudi po gozdu)..se pravi, da ne sme biti pretežka...

Nitecore NU25, NU32 oz. celo NU20? Fenix HL32R, HL40R?

Hvala za mnenja.

Samael ::

gregc1 je izjavil:

dobre lučke. sam pa ni nobene primerne za mene. rad bi meu usb mini ali c priklop. da je zadi gumb za uklop in izklop. pa stroboskop. mas mogoce se kej druzga?

Čudno, glede na to da opisujes tocno to, kar te lucke ponujajo :) zadaj gumb za vklop/izkop, momentalni dosto do stroboskopa. No, mogoce ima katera magnetic usb filanje, to je pa tudi edina razlika.
Mogoče ti bo kdo drug nasel kaj "ustreznejsega" :)

Samael ::

axi145 je izjavil:

Katere čelke se kaj priporoča za nek normalen denar (cca 30EUR). Namen za kakšen tek, ali pa hojo ponoči (tudi po gozdu)..se pravi, da ne sme biti pretežka...

Nitecore NU25, NU32 oz. celo NU20? Fenix HL32R, HL40R?

Hvala za mnenja.


Nitecore čelke so precej lahke, seveda pa "šibkejša" je, lažja je. NU10 se mi je zdel vedno en takšen fajn kompromis med vsemi dejavniki, vendar se mi zdi, da jih ni več na trgu oz. vsaj nekih kod s popustu ni.

Mogoče Nitecore NU32. S kodo FIN45 in poštnino je ravno nekih 30EUR.

gregc1 ::

Samael je izjavil:

gregc1 je izjavil:

dobre lučke. sam pa ni nobene primerne za mene. rad bi meu usb mini ali c priklop. da je zadi gumb za uklop in izklop. pa stroboskop. mas mogoce se kej druzga?

Čudno, glede na to da opisujes tocno to, kar te lucke ponujajo :) zadaj gumb za vklop/izkop, momentalni dosto do stroboskopa. No, mogoce ima katera magnetic usb filanje, to je pa tudi edina razlika.
Mogoče ti bo kdo drug nasel kaj "ustreznejsega" :)

hvala useeno mogoče se pa le odločim za kašno iz tega programa :)
««
194 / 319
»»