» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
190 / 318
»»

knap ::

če je kdo xiaomi fanboy :)

https://www.banggood.com/XIAOMI-NexTool...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

code: M1545
price: US$ 36.99



https://www.banggood.com/XIAOMI-ZMI-LPB...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

code: M1415
price: US$ 27.90



LP

Samael ::

mat xxl je izjavil:

Po nasvetih, sem naročil tole : https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...

Sedaj pa pride poziv, da jih kao nimajo in naj zberem drugo ali pa čakam..... Kake izkušnje, kaj svetujete v takem primeru čakati ?

Nekomu na BLF forumu so odgovorili, da pričakujejo, da jih dobijo septembra.
Lučka je vsekakor vredna tega denarja, vendar imam sam že dve, tako da se mi ni dalo jajcati s tem še naprej in sem skenslal obe naročili ter prejel refund še isti dan.
Če se ti ne mudi in ti je vseeno, pusti pa kar bo bo ... v končni fazi je refund vedno opcija (BG to naredi hitro), če se ti pa ne da čakati pa pač skenslaš. V bistvu je dosti vseeno.

gregor ::

kako to, da še vedno kupujete to A6 lučko, ker ta lučka je zelo stara, nekaj let, 3, 4+?
to je bila moja prva blf lučka, vendar je več ne uporabljam ker imam veliko boljših, novejših lučk...

če morda kdo ni opazil, zgornja xiaomi lučka ima tudi to opcijo:



LP

kumer ::

A6 je prazgodovinska lučka :))

za convoy čelko je na voljo nov:

https://www.aliexpress.com/item/4000106...

hunter01 ::

knap je izjavil:

če je kdo xiaomi fanboy :)

https://www.banggood.com/XIAOMI-ZMI-LPB...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

code: M1415
price: US$ 27.90



LP


Tukaj mi na banggood že v osnovi da nižjo cene od te akcijske:

US$ 22.99

Zgleda pa simpatično tale. Kombinacija powerbank in lučke v primerno veliki izvedbi - idealna za v hribe, ne rabim oboje nosit. Sem jo naročil =) Upam, da ne bo sranje in da ima vsaj memory efekt =)

gregor ::

xiaomi ima običajno zelo kvalitetna zadeve, pa naj gre za telefone, tablice, sesalce, ure, slušalke in še 1000 drugih izdelkov
od bucike do slona, vse prodajajo :D

tako, da bo verjetrno kar kvalitetna zadeva...

LP

WaterBoy ::

https://www.aliexpress.com/item/3285458...
Ta se mi dopade ker uporablja USB za polnjenje, sicer ni USB-C ampak micro

DA/NE

Samael ::

gregor je izjavil:

kako to, da še vedno kupujete to A6 lučko, ker ta lučka je zelo stara, nekaj let, 3, 4+?
to je bila moja prva blf lučka, vendar je več ne uporabljam ker imam veliko boljših, novejših lučk...


kumer je izjavil:

A6 je prazgodovinska lučka :))


Kateri del na njej je pa "zastarel"? :)
Imam tudi nekaj "prazgodovinskih" lučk, ampak A6 ni med njimi.

Za ceno (BLF A6 5A (4000K) + 30Q battery for $13.96) za katero jo je BG v tej akciji ponudil (če bo ta deal šel skozi) nese večino "boljših, novejših lučk" glede na to, da je že samo xpl ledica in Q30 baterija zraven vredna vsaj polovico te cene.
Nekatere lučke, ki jih danes kupujemo imajo inferiornejšo, cenejšo ledico in ni ravno, da bi bile raznorazne C8, S2+, itd ... kaj novejše. Običajno so starejše, medtem, ko gre za "veliko boljše in novejše lučke", lučke ki so tudi 3x dražje in običajno povsem drugega (večjega) formata.
Če mi najdeta za 10$ mini 18650 žepno lučko, ki bi bila novejša in boljša jo pa rade volje vzamem :)

Samael ::

WaterBoy je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/3285458...
Ta se mi dopade ker uporablja USB za polnjenje, sicer ni USB-C ampak micro

DA/NE

Uf, ne ne.
Zunanji izgled lučke mi je sicer kar simpatičen, ampak XPE ledica pa je "predpotopna". Dandanes je najdeš povečini zgolj še v generičnih noname 2 - 4 USD zoom lučkah. Tudi vse ostalo (polnilna baterija, integriran polnilec) je na ravni el cheapo ultrafire lučk/baterij.
@Koyotee bi ti napisal nekaj v smislu, da moraš biti res pogumen pri filanju baterije preko tega integiranega polnilca, ali pa kaj v tem smislu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

WaterBoy ::

Hvala

Bom potem še uporabljal drugo ki si jo rpedlagal nekaj časa nazaj, sao čakam še 18650 baterije in polnilec, saj sedaj na NIMh prehitro se sprazni

b4d ::

Lumintop EDC18 izgleda zanimiva, bolj industrijska in rahlo bolj robustna FW3*.

https://m4dm4x.com/lumintop-edc18-group...
b4d.sablun.org

Samael ::

Meni je precej všeč. In obratno, mi deluje FW3A bolj robustna (simple "kovinske" linije), medtem ko mi je tale bolj elegantna. Pa raje imam stransko stikalo kot repno.
Lumintop dizajni lučk so mi na splošno precej lepi.

Če se da magnet iz pokrovčka odstraniti jo bom najbrž kupil, sicer ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Upam da se prikazejo te S2+, da vidim kateri emiter mi bolj ugaja, preden se zacne group buy.

Meni je edino ta zajc logo malo smesen, ampak ajde, se da prezivet. Magnet tudi mene malo moti, ker z urami ni najboljsi prijatelj.
b4d.sablun.org

Samael ::

b4d je izjavil:

Magnet tudi mene malo moti, ker z urami ni najboljsi prijatelj.

Ne gre stran.

NO
seems to be glued behind the tailcap/spring PCB

Vir: http://budgetlightforum.com/comment/154...

b4d ::

Hmm, mogoce bi se dalo preziveti tudi s tem :D
b4d.sablun.org

Samael ::

To že. Saj kdaj tudi prav pride. Ampak večinoma mi je še vseeno nadležno. Po žepih so ključi, edc pipec ... na polici, kamor dam običajno lučko, ročna ura, itd.
Saj se da preživeti, vendar je v tem primeru vedno možnost izbire in če je opcija, raje ne :)

Samael ::

Samael je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Po nasvetih, sem naročil tole : https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...

Sedaj pa pride poziv, da jih kao nimajo in naj zberem drugo ali pa čakam..... Kake izkušnje, kaj svetujete v takem primeru čakati ?

Nekomu na BLF forumu so odgovorili, da pričakujejo, da jih dobijo septembra.
Lučka je vsekakor vredna tega denarja, vendar imam sam že dve, tako da se mi ni dalo jajcati s tem še naprej in sem skenslal obe naročili ter prejel refund še isti dan.
Če se ti ne mudi in ti je vseeno, pusti pa kar bo bo ... v končni fazi je refund vedno opcija (BG to naredi hitro), če se ti pa ne da čakati pa pač skenslaš. V bistvu je dosti vseeno.


Update: danes so jih začeli pošiljati ven. Če je nisi skenslal jo boš, izgleda, dobil. Nice.

mat xxl ::

Hvala za info nisem je skenslal , jo čakam .....

Samael ::

mat xxl je izjavil:

Hvala za info nisem je skenslal , jo čakam .....

A še niso poslali?

Na BLF-ju jih je včeraj več poročalo, da so dobili mail od BG-ja, da je naročilo na poti, pa tudi izjave tipa "Wow, kudos to BG for honoring the discount which was probably an error."
Zdaj mi je pa en malo žal, da sem se prenaglil in skenslal naročili :)
Vir: http://budgetlightforum.com/node/68486?...

barakus ::

Kakšna pa je bila cena?

b4d ::

Nizka... mas na Samaelovem linku v naslovu.
b4d.sablun.org

mat xxl ::

Jaz nisem žal dobil še nobene potrditve, da so poslali.

damirj79 ::

Jaz sem dobil, dostava čez en mesec

gregor ::

nove convoy lučke

https://www.aliexpress.com/item/4000121...
https://www.aliexpress.com/item/4000121...
https://www.aliexpress.com/item/3265657...





letos pa simon kar pridno meče ven nove modele, v preteklih letih pa ni bilo skoraj nič novega

LP

perci ::

Ve kdo za kak soliden podvodni model....da malo posvetim pod barko, če je sila?

Okapi ::

Jaz sem pred časom vzel en "potapljaški" Haikelite, na prvi pogled je videti kar v redu, ampak še ni okusil vode.;)



https://www.gearbest.com/led-flashlight...

perci ::

Sem ga kupil tudi sam in je crknil preden je videl vodo....
Iščem alternativo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Potreboval bi lečo (ni pomembno, a je steklo, ali plastična, ravna ali izbočena - pripravljen sem eksperimentirati z večimi) s premerom 48mm in ceno tja do max 10USD. Kakšna ideja?
Vse kar je več kot to, je potencialno preširoko, 45mm (ki jih ni tako težko dobiti) pa preozko, čeprav bi se tole slednje po sili razmer lahko dalo in zategnilo med dve debelejši elastiki.

Doslej sem našel tile dve (premer 48,5mm), ki jih najbrž za tiste pol mm ne bi smelo biti pretežko pobrusiti:

power LED lens diameter 48.5mm Shamian Plastic Plano Convex lens,led optical lens,Led reflector lens

power LED lens Diameter 48.5mm Bead surface Plastic Plano Convex lens,led optical lens,Led reflector lens

Druga mi je zanimiva (nekaj podobnega sem dal na eno convoyevo s2+), ki iz lučke narediti popoln širokokotni 60 - 100 stopinjski max flooder brez vidnega hotspota - vendar za tokratno lučko Maeerxu M8 (ki je thrower) neprimerno, prva je pa tudi videti nekoliko matirana, kar še vedno ni optimalno.

In pa to, ki je celo 48mm (malce preko budgeta, vendar jih je menda deset v paketu) vendar še vedno najbrž primernejša za flood lučko:
Diameter 48mm Focal length 70mm PMMA Plano-convex LED Lens

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bmwwww ::

Veckrat videno in napisano,ampak tudi lucke se najdejo nove...

Torej iscem neko manjso, ampak mocnejso lucko za gorsko kolo (po moznosti z nosilcem).

Da slisim predloge. Doma imam s2+, samo nimam nosilca, da bi jo lepo pritrdil.

Samael ::

Glede drugega dela ... tudi sam uporabljam na kolesu ravno s2+ z nosilcem za cca $1 z ebaya. Recimo, kaj v tem smislu še euro ni:

https://www.ebay.com/itm/Portable-Bicyc...

ali pa

www.ebay.com/itm/New-Bike-Flashlight-Ho...

Nekatere dobiš z gumo, da lažje zategneš okoli lučke, če je ta preozka (s2+ običajno je) ali pa sam daš kaj vmes.

Malce starejši post na isto temo:

Samael je izjavil:

Tole (ignoriraj bedno lučko na sliki) za $1.50 deluje (preverjeno) povsem ok.


Sam imam na ta nosilec namontirano Convoy S2+ lučko. S2+ je sicer malce tanjša, ampak zraven nosilca dobiš gumo, tako da lahko kar fajn zategneš in je ok.
Če slučajno gume ne bo, lučka pa pretanka, pa uporabi kakšno staro zračnico, kos usnja al nekaj pač (cca 1 cm širok trak), da obložiš in nato zategneš.

Tale, za $1.82 tudi ni videti napačen.



Priporočam ti, da imaš kljub spodobni lučki, blinkerco tudi spredaj, ne samo zadaj. Spredaj seveda belo.
S2+ ali karkoli boš imel, bo za to, da boš videl sam, tisto drugo pa, da te bodo na daleč opazili tudi ostali.
Jaz sem pred leti na Evans Cyces kupil CATEYE HL130/TL130 SET. Super blink lučki, ampak če še kaj drugega hkrati ne naročiš, nekako ni vredno poštnine, ki lučko podraži za 50%. Verjetno boš kaj ustreznega za nižjo ceno našel že v kakšnem decathlonu, sportdirectsu, itd ...

polpo ::

Katero bi priporočili od naslednjih Convoy S2+ lučk iz GB:
a) Cree XM-L2 U2 1B, 940Lm, 7135x6, 6500-7000K
b) Luminus SST20, 650Lm, 7135x8, 4000K
c) Luminus SST40, 1800Lm, 6500K
d) Nichia 219C DTP, 468Lm, 7135x4, 4000K

Nagibam se k b) ali d), da še uporabim GB točke in bo cena še ~4$ manj :D
Imam pa že Utorch V8 in Liitokala NCR18650B baterije.

Samael ::

Jaz mislim, da sta b in d kar ok izbiri - obe imata visok colour rendition. Pričakuj nekoliko toplejšo (rumenkasto) svetlobo. SST20 4000k se zna nagibati k malce zelenkastem odtenku, 219C 4000k pa k rožnatem, ampak načeloma nič blazno opazno motečega.

Sam bi izbral SST20, ki bo "nesla" nekoliko dlje (od omenjenih štirih mogoče* najdlje, vendar ne tako daleč, kot bi e) XPL HI verzija, ki je nisi navedel) in se hkrati manj segrevala kot Nichia.

*mogoče je tam zgoraj pogojno. Široka SST40 ni throw ledica, vendar ima sam output konkretno večji, kar ji doda tudi nekaj daljave, je pa tistih navedenih 1800lm za ozko valjasto svetilko nesmisel. Te S2+ lučke so narejene za uporabno 400 - 500lm svetlobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Jz bi vzel 7135x4 z nichia. Imam eno z 8x in je pečka, imam tudi eno z 4x (2700K) pa je super prijazna očem in rokam.

Samael ::

Ampak saj z Nichia 219C (4000K CRI >90) nič ne pridobiš napram Luminus SST20 (4000K CRI 95). Jaz bi rekel, da je slednji upgrade od 219C. Tista Nichia, ki jo imamo res radi zavoljo tinte & high CRI in ki ji je SST20 precej podobna, je 219B, ne 219C.
Nichia se bolj segreva, medtem ko je SST20 bolj ekonomična in ima zaradi manjše ploščice (oz. kako bi prevedli die?) snop nekoliko intenzivnejši/daljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

polpo ::

Hvala matobeli in Samael za odgovore.
Sedaj sem opazil, da za b) sem napisal 7135x8, ampak sem še enkrat pogledal GB stran in ni podatka če je res 7135x8 (samo en komentar pravi da ja). Kot sem prebral tudi ostale pogovore na Redditu bi bila 7135x8 preveč, saj kot sta napisala se prehitro segreje in je boljša opcija potem 7135x6 ali 7135x4.
Torej je mogoče že kdo naročil točno to lučko iz GB-ja in lahko poda ali je res 7135x8?

e) XPL HI verzija nisem dopisal, ker mi barve ravno ne sedejo in tudi imajo skoraj podobno ceno kot Convoy C8, ki bi jo tudi želel kupiti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Samael ::

polpo je izjavil:

Hvala matobeli in Samael za odgovore.
Sedaj sem opazil, da za b) sem napisal 7135x8, ampak sem še enkrat pogledal GB stran in ni podatka če je res 7135x8 (samo en komentar pravi da ja). Kot sem prebral tudi ostale pogovore na Redditu bi bila 7135x8 preveč, saj kot sta napisala se prehitro segreje in je boljša opcija potem 7135x6 ali 7135x4.
Torej je mogoče že kdo naročil točno to lučko iz GB-ja in lahko poda ali je res 7135x8?

e) XPL HI verzija nisem dopisal, ker mi barve ravno ne sedejo in tudi imajo skoraj podobno ceno kot Convoy C8, ki bi jo tudi želel kupiti :D


Verjtno sta oba spregledala output ...

7135x8 se kuri pri XM-L2 in XPL HI Convoy S2+, ki jih imamo, na turbo 960lm. Komot daš obe lučki na middle 500lm, pa je tega pol manj, medtem ko je lučka o kateri govorimo zgoraj že po defaultu okoli 500lm na max.
Saj nima veze koliko 7135 čipov oz. regulator ima lučka, ampak pod kakšno obremenitvijo s temi je.

matobeli ::

Sem res sprefledal da ni prava Nichia. Definitivno Sst20.

Večje število regulatorjev omogoča večji tok, ledica jih bo že požrla.
Če se verjame GB da ima 650lm, potem je možno da ima tudi 6x.

Meni osebno je zanimiva funkcija biscotti fw da zakleneš lučko na single mode 100%.
Pri vseh modernih lučkah in klikanjih včasih to pogrešam. Točno za ta režim pa je uporabno samo 4x 7135.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

Tule je primerjalna tabela 7135 regulatorjev za xml2 ledico http://www.candlepowerforums.com/vb/sho... vendar žal ne vključuje teh zgoraj omenjenih novih bolj ekonomičnih ledic, tako da je za vzeti bolj za občutek, z rezervo.

Samael ::

matobeli je izjavil:

Meni osebno je zanimiva funkcija biscotti fw da zakleneš lučko na single mode 100%.
Pri vseh modernih lučkah in klikanjih včasih to pogrešam. Točno za ta režim pa je uporabno samo 4x 7135.


Nisem šel čez biscotti navodila - a se da zakleniti tudi na single mode 50%?
To bi bilo pri starejših (XML2, XPL HI) S2+ lučkah z osmimi čipi nekako realističnih 450lm, kar glede na tabelo zgoraj pri 7135 x 8 potegne 1120mA (na max je 2800mA) - za primerjavo za 500lm max pri pri 7135 x 4 potegne 1400mA, torej si precej na istem.

matobeli ::

Ma ne, samo na 100% gre. Glede na to da imajo gaziljon različnih skupin bi res lahko dal še 50% vmes.

Samael ::

Mja, toliko enih opcij, pa ena bolj brezvezna kot ta druga. Pa kaj so tako mahnjeni na tisti 0,1 moonlight?
Boh ne daj, da bi bila ena v smislu 100%, 50% in 10%. Bi bilo preveč podobno dobremu staremu 3/5 Convoy UI-ju? :)

b4d ::

Meni so trije Convoyi po trackingu sodec zataknjeni na Kitajskem...

Ce jih ne bo bom kar ZL SC64c LE nabavil :D
b4d.sablun.org

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Potreboval bi lečo (ni pomembno, a je steklo, ali plastična, ravna ali izbočena - pripravljen sem eksperimentirati z večimi) s premerom 48mm in ceno tja do max 10USD. Kakšna ideja?
Vse kar je več kot to, je potencialno preširoko, 45mm (ki jih ni tako težko dobiti) pa preozko, čeprav bi se tole slednje po sili razmer lahko dalo in zategnilo med dve debelejši elastiki.

Doslej sem našel tile dve (premer 48,5mm), ki jih najbrž za tiste pol mm ne bi smelo biti pretežko pobrusiti:

power LED lens diameter 48.5mm Shamian Plastic Plano Convex lens,led optical lens,Led reflector lens

power LED lens Diameter 48.5mm Bead surface Plastic Plano Convex lens,led optical lens,Led reflector lens

Druga mi je zanimiva (nekaj podobnega sem dal na eno convoyevo s2+), ki iz lučke narediti popoln širokokotni 60 - 100 stopinjski max flooder brez vidnega hotspota - vendar za tokratno lučko Maeerxu M8 (ki je thrower) neprimerno, prva je pa tudi videti nekoliko matirana, kar še vedno ni optimalno.

In pa to, ki je celo 48mm (malce preko budgeta, vendar jih je menda deset v paketu) vendar še vedno najbrž primernejša za flood lučko:
Diameter 48mm Focal length 70mm PMMA Plano-convex LED Lens


Koliko si ti nam (tudi meni) pomagal, bi si želel, da bi ti znal pomagati. Pa ti ne.
Ne verjamem, da bo sploh kdo znal pomagati tukaj :D

Danes je prišla Sofirn SP36.
Iz BLF Q8 sem ukradel 3 button top baterije in presenečen ugotovil, da dela tudi s samo eno :D

Glede nove pridobitve pa: komaj čakam, da bo tema, da preizkusim te lumne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

Bom najbrž naročil kar tisto na koncu 48mm, sicer pa ni sile, M8 lučka za katero iščem to reč, ima lečo celo, razbita je zgolj rezervna, ki je bila priložena v paketu. Hvala vseeno :)


To je prispelo pa hitro.
Sofirn SP36 je ta moment najbrž lučka z največ lumni, kar jo ima kdo od nas aktivno debatirajočih v tej temi. A se v primerjavi s BLF Q8 kaj pozna v roki ena baterija manj?

Slaba stran tega je da z vsako novo lučko, ki je upgrade predhodne, naredi to predhodno nekoliko odveč :)

b4d ::

Gray Convoy S2+ SST20 4000k za 9,99 usd.

https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...
b4d.sablun.org

RockyS ::

Kak predlog za potapljasko svetilko, do 70€?

FireSnake ::

Samael je izjavil:

Bom najbrž naročil kar tisto na koncu 48mm, sicer pa ni sile, M8 lučka za katero iščem to reč, ima lečo celo, razbita je zgolj rezervna, ki je bila priložena v paketu. Hvala vseeno :)


To je prispelo pa hitro.
Sofirn SP36 je ta moment najbrž lučka z največ lumni, kar jo ima kdo od nas aktivno debatirajočih v tej temi. A se v primerjavi s BLF Q8 kaj pozna v roki ena baterija manj?

Slaba stran tega je da z vsako novo lučko, ki je upgrade predhodne, naredi to predhodno nekoliko odveč :)


Imam 2 BLF Q8. Zato bom lahko stestiral ob priliki.

Imaš pa prav: za BLF Q8 sem zmetal kar nekaj denarja, kupil tudi polnilec (ne enega, več). Ta nova pridobitev se pa polni preko USB type C ... dejansko bi jo lahko uporabil namesto polnilca.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

klarus xt12s sem hotel spet nabavit....pa jih ni
xt11gt prav tako...

Ve kdo za kakšno pametno alternativo v rangu 50 ojro?

navadil sem se na dvojni taktični gumb, plus všeč mi je, da je relativno EDC za zahtevnejšega uporabnika.

Samael ::

Na fasttechu jih se imajo. https://www.fasttech.com/search?klarus
Pri nekaterih (xt12s sem poskusil) še prime koda MAP za nekih 25% off. Ja vem, da še vedno ni tako zelo poceni, po drugi strani jih je pa res vedno težje dobiti in če jo res želiš, dolgoročno tudi tistih 5 ali 10 eur več ne naredi tko grozne razlike.

Samael ::

Če ti max throw ni prioriteta, si oglej tudi KLARUS XT2CR. Precej fajna "tactical" lučka, ki je žal nimam več.
Dobiš jo še malenkost ceneje, ta okoli 50 eur s kodo MAP.
««
190 / 318
»»