» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
188 / 318
»»

Samael ::

Ta pa je draga :P
Pač glede na to, kaj ponuja (zastarela baterija).

BlaY0 ::

????? A zdaj pa se cenkaš za pol Evra? Ponuja točno to kar rabiš. Kaj ti bo 10A discharge pri svetilki? Tudi tistih pol Ah ni bistvenih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

Ne. Glede na to, da sta oba stavka kratka, bi se lahko potrudil in prebral oba.
Baterija je draga, ker je ZASTARELA. Ni nobenega razloga za to (vključno s poštnino) dati preko 10 eur, če lahko za isti denar, ali pa celo malenkost ceneje s parimi kliki dobiš vsaj 5 let novejšo baterijo z večjo kapaciteto.
Pač, ne nabijaj v tri krasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

BlaY0 ::

Samael je izjavil:

Mimogrede, tudi budget aliexpress PCB, ki ga omenjaš, običajno ni enakovreden temu, ki ga imajo kakovostne sodobne Keeppower, Enerpower ipd...

Verjetno se hecaš. Gre za popolnoma enako zadevo po možnosti narejeno v isti tovarni ali dnevni sobi nekega Kitajca. Moraš pa vedet kje kupuješ, da ne dobiš robe iz soda z drugo klaso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

Ja, kar oklepaj se in nabijaj naprej. Večino tega, kar si zapisal v zadnjih par postih so nepotrebne oslarije. Kupiš solidno baterijo za nek normalen denar in je. Vse ostalo je navadno nabijanje, ki nam nič ne koristi.

BlaY0 ::

Samael je izjavil:

Ne. Glede na to, da sta oba stavka kratka, bi se lahko potrudil in prebral oba.
Baterija je draga, ker je ZASTARELA. Ni nobenega razloga za to (vključno s poštnino) dati preko 10 eur, če lahko za isti denar, ali pa celo malenkost ceneje s parimi kliki dobiš vsaj 5 let novejšo baterijo z večjo kapaciteto.
Pač, ne nabijaj v tri krasne.

Človek, ne trabunjaj... če jo rabiš jutri, jo boš kupil v SLO, če je ne rabiš nujno jo kupiš v CN za tretjino cene enako kvalitetno. Samo vedet moraš kje kupiš. To je vse. Če si ziheraš in je ne rabiš jutri, jo naročiš na NKON-u.

Samael je izjavil:

Ja, kar oklepaj se in nabijaj naprej. Večino tega, kar si zapisal v zadnjih par postih so nepotrebne oslarije. Kupiš solidno baterijo za nek normalen denar in je. Vse ostalo je navadno nabijanje, ki nam nič ne koristi.

Enako ti nabijaš. Model sprašuje po alternativah... ti pa svoje trajbaj naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

BlaY0 je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne. Glede na to, da sta oba stavka kratka, bi se lahko potrudil in prebral oba.
Baterija je draga, ker je ZASTARELA. Ni nobenega razloga za to (vključno s poštnino) dati preko 10 eur, če lahko za isti denar, ali pa celo malenkost ceneje s parimi kliki dobiš vsaj 5 let novejšo baterijo z večjo kapaciteto.
Pač, ne nabijaj v tri krasne.

Človek, ne trabunjaj... če jo rabiš jutri, jo boš kupil v SLO, če je ne rabiš nujno j kupiš v CN za tretjino cene enako kvalitetno. Samo vedet moraš kje kupiš. To je vse.

Ja, ker ti veš, mi pa ne vemo. :) No, zdaj le še 2 meseca čakaj za dvomljiv budget PCB z alija, pa baterijo z alija, pa se ukvarjaj s temi bedarijami ... pa bo glih nekako tako, kot če bi imel konec tedna v lučki kvalitetno protected baterijo z nkona. Le da bo tvoje crap.

BlaY0 ::

Model, kako je lahk PCB s tremi elementi bolj dvomljiv če ga kupiš v CN kot pa če ga kupiš v EU. Ista roba je vse. Kje si ti dobil 2 meseca? Kje pa to kupuješ??? Od kod ti ideja da bo moja crap?? A imaš kristalno kroglo al samo nabijaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

BlaY0 je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne. Glede na to, da sta oba stavka kratka, bi se lahko potrudil in prebral oba.
Baterija je draga, ker je ZASTARELA. Ni nobenega razloga za to (vključno s poštnino) dati preko 10 eur, če lahko za isti denar, ali pa celo malenkost ceneje s parimi kliki dobiš vsaj 5 let novejšo baterijo z večjo kapaciteto.
Pač, ne nabijaj v tri krasne.

Človek, ne trabunjaj... če jo rabiš jutri, jo boš kupil v SLO, če je ne rabiš nujno jo kupiš v CN za tretjino cene enako kvalitetno. Samo vedet moraš kje kupiš. To je vse. Če si ziheraš in je ne rabiš jutri, jo naročiš na NKON-u.

Samael je izjavil:

Ja, kar oklepaj se in nabijaj naprej. Večino tega, kar si zapisal v zadnjih par postih so nepotrebne oslarije. Kupiš solidno baterijo za nek normalen denar in je. Vse ostalo je navadno nabijanje, ki nam nič ne koristi.

Enako ti nabijaš. Model sprašuje po alternativah... ti pa svoje trajbaj naprej...


Ja, ker je tvoja genialna alternativa (on sprašuje po trgovinah širom EU), da naj naroči budget PCB z alija. Pa budget baterijo z alija. In potem plača nekomu, ki se s tem ukvarja, da mu to skupaj spravi. Wau, res genialno. Za jeb... par eur vse skupaj. Ali pa če s temi parimi euri kupi solidno baterijos PCBjem na nkonu.

BlaY0 ::

Saj ga ni treba z Alija... imaš nemške distributerje... je pri tebi v dveh dneh. Baterijo z Alija??? Kje sem napisal budget baterijo z Alija? To da je eno tretjino prodajne cene v EU še ne pomeni da je budget. Je lahko popolnoma enaka. Ti predpostavljaš, da če je pol ali dve tretjini ceneje, da je potem crap. Nabijanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

BlaY0 je izjavil:

Saj ga ni treba z Alija... imaš nemške distributerje... je pri tebi v dveh dneh...

Mi poveš več o tem?
Mi narediš računico, ki vključuje poštnino z nemčije, pa čas ki ga zabiješ s tem in pa seveda "nekoga ki ti bo to naredil za par EU" v sloveniji.
Mislim človek, saj se zavedaš, da govoriš o eni jebeni protected bateriji, ki jo na nkonu dobiš za 9 eur (boljšo, slabšo še ceneje).

BlaY0 ::

...in na batt-trade.eu enako za 9 EUR. Samo tebi ta iz SLO ni všeč, ne ustreza zgleda tvojim potrebam, kar zgleda pomeni tudi da ne bo ustrezala potrebam vseh ostalih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

hunter01 ::

Don't feed the troll ...



Anyway. V zadnjem času sem naročil Lumintop tool AA 2.0 (bele barve) in pa Wuben E05. Moji prvi dve 14500 lučki.
Lumintop je simpatična, meni osebno na dotik nekoliko neprijetna - nekako brušena deluje, hrapava. Ženi je bila takoj všeč, ker ni črna, tako da je pristala v njeni torbici :)
Wuben pa ... zelo mi je žal, da jih po ceni 14$ nisem enih par naročil. Takoj me je navdušila, odlična bi bila kot darilo - cel paket je, vključno z baterijo s hecnim integriranim polnilcem v sami bateriji.
Skratka, ta bo moja in ne gre nikamor =) Poleg tega sem pri tako majhnih lučkah še bolj opazil, da mi je osebno veliko ljubše, če je stikalo ob strani namesto zadaj (wuben ob strani, lumintop zadaj).


BTW: kako se obnesejo te baterijice z integriranim polnilcem? Jih lahko normalno tudi z navadnim polnilcem polnim ali je obvezno preko tega priključka?

Samael ::

Saj ta "priključek" je samo normalen usb kabel zraven, al kaj?
Jaz imam samo dve in ju polnim z navadnim USB polnilcem od telefona :)

hunter01 ::

Malo sem se hecno izrazil :)

Mislil sem, če lahko baterijo polnim s polnilcem za baterije npr NITECORE UM2 (ko pride). Bo polnjenje enako/boljše/slabše glede na ta priključek neposredno na bateriji.

Tsunamii ::

hunter01 je izjavil:

Don't feed the troll ...



Anyway. V zadnjem času sem naročil Lumintop tool AA 2.0 (bele barve) in pa Wuben E05. Moji prvi dve 14500 lučki.
Lumintop je simpatična, meni osebno na dotik nekoliko neprijetna - nekako brušena deluje, hrapava. Ženi je bila takoj všeč, ker ni črna, tako da je pristala v njeni torbici :)
Wuben pa ... zelo mi je žal, da jih po ceni 14$ nisem enih par naročil. Takoj me je navdušila, odlična bi bila kot darilo - cel paket je, vključno z baterijo s hecnim integriranim polnilcem v sami bateriji.
Skratka, ta bo moja in ne gre nikamor =) Poleg tega sem pri tako majhnih lučkah še bolj opazil, da mi je osebno veliko ljubše, če je stikalo ob strani namesto zadaj (wuben ob strani, lumintop zadaj).


BTW: kako se obnesejo te baterijice z integriranim polnilcem? Jih lahko normalno tudi z navadnim polnilcem polnim ali je obvezno preko tega priključka?


Se podpisem.. tudi meni je zal, da nisem kupil vsaj še 2 Wuben E05 !! Top lučcka ! Upam,da bo kdaj se podobna akcija... :D

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Malo sem se hecno izrazil :)

Mislil sem, če lahko baterijo polnim s polnilcem za baterije npr NITECORE UM2 (ko pride). Bo polnjenje enako/boljše/slabše glede na ta priključek neposredno na bateriji.

aaah, to :) Moralo bi biti enako, preskusil pa nisem. Bodi ti prvi! :)
Ne, saj se hecam - sem dal v polnilec in polni čisto lepo. Pri 4.19V je prekinilo, kot je treba (4.19V - 4.20V).
Predvidevam oz. ugibam, da ne naredi nobene razlike. Edino kar opažam je nekoliko višji internal resistance, kar je normalno, glede na to, da je vmes še ena reč.

perci ::

To si na 500 filal, ne vidi se iz fotke? Ampak sej ta polnilec nima možnosti manj kot 500 mah, če se ne motim. Kako tak tok vpliva na to baterijo, po tvojem?

BlaY0 ::

Ta polnilec ima možnost polnjenja s 300mA, kar tudi vidim na ekrančku...

perci ::

Človk vsak dan kej novga zve. Imam ta polnilec in nikoli nisem registriral te opcije, ker je po defaultu 500, jaz pa sem samo pustil na 500 ali višal do 1000.

BlaY0 ::

Wuben L50 trenutno za €17,5 na Amazonu. A se to splača al ne?

Samael ::

Ja, na 300mAh sem filal. To je moja default izbira za 14500 format (če se mi ne mudi - običajno se mi ne).
Po tudi 500mAh ne bi bilo nekaj groznega. Ni idealno, ni pa tudi prav grozno.

Več kot je, večja je obremenitev baterije, pregrevanje, krajšanje življenske dobe ... po drugi strani pa spet ni, da bo baterija kar jutri umrla in se po nekih petih, šestih letih začne poznati pri vsaki bateriji. Kar želim povedati je, da v končni fazi tudi večji tok ne bo kar uničil baterije, kvečjemu malce pospešil proces staranja, ampak da se v neki fazi, recimo na šest, več ... let, tako ali tako kupijo nove baterije.

@BlaY0 Wuben L50 se je dve leti nazaj prodajala za 25USD. Tako dosti solidna, hkrati pa nič posebnega, lučka za to ceno. Če je baterija zraven (včasih jo je ta lučka imela) pa ni neke dodatne poštnine (amazon?) je cena kar ok, kaj več pa sam ne bi dal zanjo.

BlaY0 ::

Je baterija zraven (2,6Ah) pa ker imam ravno Prime je poštnina zastonj. Polna cena je EUR30.

A je ThorFire VG15S primerljiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

Jaz bi rekel, da sta tam-tam. Ne povsem enaki, ampak ja. Vizuelno mi je Wuben L50 bolj všeč, pa tudi ledica XP-L malce bolj zanimiva.
Do 20EUR je cena za obe sprejemljiva, kaj dosti čez to pa sam ne bi dal.

BlaY0 ::

Thor je €11 brez baterije in kolebam...

Samael ::

Dobra cena :)
Zdaj če je 2600mAh baterija zraven je kul bonus, ni pa to nek pomemben faktor, tako ali tako jih večinoma zamenjamo z baterijo večje kapacitete.

BlaY0 ::

Vzel Wubena... je za ženo in se ne bom drkal (kot praviš) z lotanjem in podobnimi zajebancijami ;)
Pa še polnit se jo da direktno, kar Thor mislim da nima možnosti...

letmein ::

Hvala za pomoč in težko debato :D. Sem naročil Keeppower iz NKON. Na poti je pa tudi ločen polnilec(UM2).

koyotee ::



Stasi je odstranil/a moj oglas nevem zakaj, pa bom objavil kar tukaj:

Zelo malo rabljena, zraven je 8 baterij NCR18650GA button top, napolnjene 2x.

140€ s poštnino.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

BlaY0 je izjavil:

Je baterija zraven (2,6Ah) pa ker imam ravno Prime je poštnina zastonj. Polna cena je EUR30.

A je ThorFire VG15S primerljiva?


Kam pa ti dostavijo, v AT?
Ker za slo ni prime opcije.
LP

BlaY0 ::

Trenutno sem v DE, tako da si kar "lokalno" naročam. Drugače pa vem ja, da ni v SLO Prajma, pa tudi tukaj ga max. 2x na leto po en mesec nucam, takrat ko imajo zastonj promo :)

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

Vzel Wubena... je za ženo in se ne bom drkal (kot praviš) z lotanjem in podobnimi zajebancijami ;)
Pa še polnit se jo da direktno, kar Thor mislim da nima možnosti...

Evo, dobil zadevščino... zgleda solidno, samo še na temo moram počakat, da vidim če tudi sveti tako solidno ;)

Samael ::

Tole bo pa kar fajn deal za ljubitelje piksen - lučk :)

Sofirn SP36 6000LM
Super Deals begins in: 16:00:31 $43.99
Proizvajalec je isti, kot pri obeh Q8 lučkah, ampak tale je bolj kompaktna (3x 18650, ne 4x baterije), večji output, novejši firmware, novejša ledica, pa integiran type-c charger. Definitivno superiornejša napram nekoliko starejši Q8.

Še primerjava vseh treh:



Mimogrede, na banggoodu je ta ista lučka za US$46.99 z Anduril firmwarom, ki ga nekateri preferirajo nad Narsilom, ampak mislim, da večini nam tu to nič ne pomeni :P
Aja, pa ledica je tudi druga. Samsungova 4x LH351D - ne poznam, ampak BLF search pravi, da je solidna:
http://budgetlightforum.com/node/57784
http://budgetlightforum.com/node/57579

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::




Meni najljubši in najlažji:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

Od BLF Q8 (Narsila) si prilimal najbrž samo eno random stran celotnih UI navodil :) tega je precej več, če se dejansko podajaš v nastavljanje, ane :)

Meni je pa od teh "configurable" najlažji in najbolj smiseln Klarusov, je pa res, da imajo te lučke zaradi tega dizajniran dvojni gumb.
Dve opciji, Tactical s hitrim high in strobe, ter Outdoor s hitrim low in high. Ter vse ostalo vmes. Ampak razni Anduril, Narsil itd... imajo precej, precej več opcij, da si lučko res prilagodiš v vseh pogledih svojemu okusu in je potem to to. Ko se enkrat naučiš in veš, kako s temi kliki priti skozi, načeloma ne bi smel biti problem + imaš opcijo flashati marsikatero BLF lučko s tem, kar na splošno uporabljaš, kar je tudi fajn - pri vseh lučkah potem takoj iz škatle veš kaj pritiskati. Ampak ja, ni to za nas preproste ljudi :)

Klarusov UI (osebno mi je Tactical mode nekoristen, Outdoor pa točno tako, kot si lučko želim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Ma ja, nisem niti pogledal a je več strani. Čist preveč kompleksen ;)

Dvojni gumb je itak sploh dober. A ima dvojni dumb zadaj samo "dražja" XT12S Klaruska ali še katera druga?
Men bi ravno tactical mode včasih prišel prav :D

Nadgradnja je pa še "variable magnetic ring", sam je čist premalo lučk z to zadevo, pa še ponavad so drage.

Tole sem želel nabavit leta nazaj:



Ampak je kasneje prišla L6 ki je itak bolj pripravna za delo.

Samael ::

Večino 18650 Klarusk zadnjih let, ampak ja, vse so tisti dražji +50USD modeli. Poleg teh omenjenih opcij ima še eno zanimivo opcijo, ki jo pri drugih lučkah nisem opazil. Da če želiš samo za par sekund nekaj posvetiti, ti ni treba vklopiti on/of gumba (ni treba narediti "klika" ampak samo držiš mode switch - ko popustiš, lučka ugasne - razen če si tiščal daljši čas).




Mislim, če bi iskal "popolnost" in hkrati preprostost dvojnega gumba (ob strani sicer) bi bila to Nitecore EC21, ampak to je že res precej specifično, ker tu pa res imaš s tema dvema gumboma čuda in še hitrih oz. neposrednih default dostopov, do vseh možnih opcij vključno rdečo. In to na takšne simple intuitivni način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Emisar D4V2










Še več slik pa je tukaj:

https://imgur.com/a/LVKWRZK

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

še malo pa bodo na lučkah tekli win 10 ;)

http://budgetlightforum.com/node/68263

lučka ni dovolj, sedaj moram nabavit še tole, da jo nadgradim na zadnjo verzijo SW :)





morda imam nevarno lučko, ki se v muggle načinu sama vklopi po 15-20 min
še moram ugotovit, če se mi bo dalo :))

knap ::

lučka za ključe...

https://www.banggood.com/Nitecore-Tini-...

TROPICAL
$ 18.32
code: AC18

GLACIER, BLACK
$ 22.52
code: AC18

Samael ::

SAMSUNG INR18650-35E 18650 tole je videti pa kljub poštnini (US$17.99 + US$4.64) kar dober deal, namreč ne najdemo prav pogosto protected 3500mAh 10A baterije, če pa že, so pa običajno te iste 35E ali pa pa od sanja NCR18650GA v kakšnem keeppower repacku za enkrat več denarja.
V naslovu sta tipično kitajsko dve recimo temu napaki in sicer "20A" ter "High Drain", kar pa seveda te baterije niso, so pa spodaj v opisu dejanski pravi podatki. BG naj ne bi prodajal fake baterij.
Baterije so nekoliko daljše (PCB + buttontop) omenjam pa, ker je to reč (dejanske, kakovostne brand 3500mah, 10A) v protected formatu sila težko dobiti ali se pa za repack plača konkretno več.

Sycroft ::

meni je pa tale padla v oči. je za kaj?

https://bit.ly/2Tk5Nlu

matobeli ::

Nažalost ni. XPG je stara ledica, skupaj iz štirih iztisne "samo" 1500lm, če sploh jih v resnici. baterija ki je priložena je zelo verjetno vprašljive kakovosti.

Ohišje je precej debelo za toliko svetlobe, cena pa tudi ni blazno nizka.

Če poveš za kakšen namen bi uporabljal svetilko ri lahko zih kaj boljšega najdemo ali pa vsaj cenejšega če ti že performance ni prioriteta.

gregor ::

Ima kdo FT03 lučko? :)

Holster For Astrolux FT03 Flashlight


https://www.banggood.com/Astrolux-Flash...

Koda: FA677 - 2.69 USD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

perci ::

Evo ti ft03 live iz Iža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Sycroft ::

matobeli je izjavil:

Nažalost ni. XPG je stara ledica, skupaj iz štirih iztisne "samo" 1500lm, če sploh jih v resnici. baterija ki je priložena je zelo verjetno vprašljive kakovosti.

Ohišje je precej debelo za toliko svetlobe, cena pa tudi ni blazno nizka.

Če poveš za kakšen namen bi uporabljal svetilko ri lahko zih kaj boljšega najdemo ali pa vsaj cenejšega če ti že performance ni prioriteta.


V bistvu niti ne vem za kaj. Samo "padla" mi je v oči, nekaj v stilu "i wants it":) Pomojem bi jo lahko dal tamali hčerki, da se bo lahko "igrala", pa imam nekaj 18650 vložkov za ponucat, pa majhna je.

BlaY0 ::

Samael je izjavil:

SAMSUNG INR18650-35E 18650 tole je videti pa kljub poštnini (US$17.99 + US$4.64) kar dober deal...

Hmm, meni pravi da ne gre v SLO tole dobit. Glede na to da je brez carine in brez davka (na meji 21 EUR) niti ni tako poceni. Zgleda narejeno doma v dnevni sobi nekega Kitajca - a mi nisi ti razlagal, da ti teh CN BMS-jev nikoli ne bi dal na baterijo? Kako je pa s samim transportom? Do AT piše 7 -25 dni... a ne grejo baterije ponavadi z ladjo in potem to jasno traja malo dlje?

Samael ::

A spet malce selektivno branje, kaj sem razlagal in kaj nisem? Ker kontekst okoli tvojih blesavih nasvetov, naročevati in lotati PCB na baterije doma oz. plačati nekomu, da ti to stori, pa ja ni pomemben, aneda? Nazadnje sem se nehal s teboj ukvarjati, ker si ena velika drama, ki na vsak način potrebuje veliko pozornosti, medtem ko sam nisem plačan zato, da ti jo nudim.

Ne vem kaj točno o carini in davku ("na meji" - kakšna brezpredmetna nebuloza, 21 eur je seveda pod mejo) bluzis, verjetno moraš nujno dodati nekaj negativnega, pa čeprav nam baterije ves čas čisto lepo prihajajo skozi tako brez enega, kot tudi drugega. Torej? Je zdaj ko to veš, zate cena boljša? Sploh pa koji k... moriš koliko casa traja BG transport, a si od "včeraj"? Pač traja kolikor traja, saj te nihce ne sili, da naročuješ karkoli. In ja, evo, spet sem se ujel v tvoje bedarije.

Edina stvar, ki je dejansko vredna v tvojem ponovnem nabijanju zgoraj je informacija, da BG ponovno (tudi meni več ne pokaže opcije shippinga) ne pošilja baterij v slovenijo. Škoda - to je bil dokaj ok deal za to specifično baterijo.

gregor ::

če morda kdo ne ve kaj pomeni FT03 :)

https://zeroair.org/2019/08/02/astrolux...

perci ::

Ko sem zadnjič ponoči malo preveč z njo osvetlil eno izmed ribogojnic v pašmanskem kanalu....mi je model hitro spustil kontro stroboskopa :D.
««
188 / 318
»»