» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
176 / 318
»»

gregor ::

21700 verzija convoy c8+ lučke

Black Convoy M21A host (C8+ 21700 version)



zaenkrat samo kot "host"

LP

j1n10 ::

Ni sicer tema ampak se navezuje..
Polnilec LiitoKala Lii-500.
Danes prinesel poštar.. vklopim in mi kaže samo usb ikonco... nikakor mi ga ne uspe nahecat da bi začel polniti... kaksna ideja?
lp

Samael ::

Predvidevam, da si poskusil s polnilnimi NiMH ali litijevim baterijami in da si kupil tega, ki ima že priložen adapter (vsi ga nimajo) tako da ... imaš najbrž smolo in bo treba reklamirati.
Jaz dam noter samo baterije, vtaknem v elektriko in naštimam s koliko mAh se filajo (tako se vse baterije baterije filajo z enako nastavitvijo).
Če imam različne formate baterij, pa prej vtaknem v elektriko, dam notri posamično baterijo in za vsako naštimam s koliko mAh se fila glede na format baterije.
Pa tudi brez tega bi filal, praktično je dovolj, da samo vstaviš baterijo, tako da dejansko nekaj ni ok, če ti ne začne sam od sebe filati.

Samael ::

Zanimiva 14500/AA lučka On The Road M5 za $21.60 s kodo NA78. Dvomim, da bo kdaj cenejša, te raje postanejo discontinued.

Skoraj identičnega izgleda kot nam znana in lepa On the road U18 XP-L, vendar za dober centimeter krajša in par mm ožja.
Radoveden sem zakaj ima priložen Type-C USB kabel, ker nikjer ne piše, da je integiran polnilec oz. najbrž ni (nekje jo prodajajo v paketu z baterijo in mini polnilcem), pa tudi malo verjetno je, da bi lučka sama filala tako NiMH baterije, kot tudi litijeve.

Max Output: 1197 Lumens - kar malo neverjetno za 14500 lučko, ampak zdaj so že ene tri, ki vsaj na papirju dosegajo ali presegajo 1000lm.

Ledica klasična XM-L2, boring ... ampak da pa lumne & flood od sebe.

Okapi ::

Za popestritev, takole sem eno od lučk uporabil.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gregor ::

Kakšna pištola je to?

Okapi ::

Zračna, Weihrauch HW44.

bmwwww ::

gregor je izjavil:

Kakšna pištola je to?


Moja je lepsa 😂

tikitoki ::

Kaj pocnete s temi luckami, da rabite nekaj, kar osvetli zadeve na dva kilometra in stane skor polovico minimalne place?

koyotee ::

tikitoki je izjavil:

Kaj pocnete s temi luckami, da rabite nekaj, kar osvetli zadeve na dva kilometra in stane skor polovico minimalne place?


It's not what you need it's what you want :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

Polovico minimalne plače?
O kateri lučki govoriš?

BLF GT, ta je v group buy stala 100 usd.

In to je moja najdražja lučka, vse ostale so precej cenejše...

SmeskoSnezak ::

tikitoki je izjavil:

Kaj pocnete s temi luckami, da rabite nekaj, kar osvetli zadeve na dva kilometra in stane skor polovico minimalne place?

Slovensko paravojasko milico ustvarjamo… :)) :)) :)) :)) :))
LOL, kero vprasanje (facepalm)
@ Pusti soncu v srce... @

mat xxl ::

bmwwww je izjavil:

gregor je izjavil:

Kakšna pištola je to?


Moja je lepsa 😂




Tole pa uradno že rabi papirje ? Pri nas v DE vem, da ne...

matobeli ::

Um, ja, itak da rabi papirje. Povsod po evropi.

BTW, a je Zanflare izključno GB znamka? Moram še pred dopusti dobit eno T1.

Samael ::

Ja, njihova hišna znamka. Kar nekaj jih imajo (zanflare, alfawise, gocomma...)

Je pa ta lučka na GB tudi rebranded kot Beamday T1 350lm LED Camping Light $ 17.99 code: GDBEAMT1

Za to ceno bi jaz osebno raje poskusil tisto high CRI Nitecore o kateri sva zadnjič debatirala.

perci ::

Sicer so bile takrat T1 lučke precej ceneje, ma jst sem jih nabavil 5. Dve sem dal kolegu, ena je crknila, dve pa imam v prikolici. Super delajo, se posebej je fajn magnet, ker imam v prikolici jeklene palice in paše povsod.

matobeli ::

Vem ja, mam dve.

Ena se je celo "popravila" sama od sebe ko je bila čez zimo brez baterije.

Sam bi mel še eno :))

tikitoki ::

gregor je izjavil:

Polovico minimalne plače?
O kateri lučki govoriš?

BLF GT, ta je v group buy stala 100 usd.

In to je moja najdražja lučka, vse ostale so precej cenejše...


So kazali neke lucke, k so bile proti 300 USD. S carino, posnino si ziher ze na ali blizu polovice minimalca.

perci ::

Ah, pa ne v tej temi. Pomojem nihče nima take lučke... Blg gt je bil maksimum pomojem. Sicer pa, hobi je hobi - če komu paše, zakaj pa ne?

tikitoki ::

Definitivno v tej temi. Ce je kdo dejansko kupil je pa druga stvar.

Samael ::

tikitoki je izjavil:

Definitivno v tej temi. Ce je kdo dejansko kupil je pa druga stvar.

V bistvu te ne razumem povsem, kaj nam zelis povedati. Mislim pac, ja ljudje imamo v zivljenju hobije, strasti, interese... Tudi zbirateljstvo je del tega. In? Marsikateri hobi je bistveno dražji, itd (tudi sam ti lahko povem kaj o tem) ... pa kaj potem? Tudi če jo je kdo kupil - na FB je skupina zbirateljev lučk, kjer se cena cenejših začne nekako pri $250, marsikdaj pa presežejo tudi $2000.
Pač počneš v življenju kar te veseli, svoj prisluženi denar zapravljaš, kot ti ustreza in to je to. Kaj bomo zdaj tu pametovali kakšen cepec si, ker si zapravil toliko in toliko za nov športni avto, čeprav te tudi stara Škoda pripelje na željeno mesto. Vsakdo se odloča zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Ti bomo pa radi svetovali, če boš kupoval novo lučko. Ne glede na budget, ki ga imaš na razpolago in ki ga želiš zapraviti za to.

radmannsdorf ::

tikitoki, čas je da si zrihtaš Paypal. ;)

matobeli ::

Za začetek lahko vzameš kar Convoy S2+ v tan barvi.

firbec ::

Samael je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Definitivno v tej temi. Ce je kdo dejansko kupil je pa druga stvar.

V bistvu te ne razumem povsem, kaj nam zelis povedati. Mislim pac, ja ljudje imamo v zivljenju hobije, strasti, interese... Tudi zbirateljstvo je del tega. In? Marsikateri hobi je bistveno dražji, itd (tudi sam ti lahko povem kaj o tem) ... pa kaj potem? Tudi če jo je kdo kupil - na FB je skupina zbirateljev lučk, kjer se cena cenejših začne nekako pri $250, marsikdaj pa presežejo tudi $2000.
Pač počneš v življenju kar te veseli, svoj prisluženi denar zapravljaš, kot ti ustreza in to je to. Kaj bomo zdaj tu pametovali kakšen cepec si, ker si zapravil toliko in toliko za nov športni avto, čeprav te tudi stara Škoda pripelje na željeno mesto. Vsakdo se odloča zase.

@Samael, eden najboljših postov, kar sem jih prebral. Sem enakega mnenja ;)

gregor ::

+1

So še veliko dražji hobiji kot pa je zbiranje lučk.

------

Danes sem dobil obvestilo, da je Fritz lučka bila odposlana.:D
To pa je bilo hitro.

bmwwww ::

mat xxl je izjavil:

bmwwww je izjavil:

gregor je izjavil:

Kakšna pištola je to?


Moja je lepsa 😂




Tole pa uradno že rabi papirje ? Pri nas v DE vem, da ne...

Itak da rabis papirje za imet kaj takega

Samael ::

Se vidi, da kitajci praznujejo praznik dela cel teden, ne pa kot mi ... Ni kitajcev v sluzbi, ni nove ponudbe, ni te teme ... :P

gregor ::

kitajci so polno zaposleni... ;)

nova FF lučka:

http://www.ff-light.com/index.php?route...





GB je tukaj:
http://budgetlightforum.com/node/67039

Ali je komu jasno kaj to pomeni:
6 degree angle TRI lens


-----

Nova NC TIP, seveda TIP2 z stikali ob strani...:

https://flashlight.nitecore.com/product...






LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

gregor je izjavil:


Nova NC TIP, seveda TIP2 z stikali ob strani...:

Lepa, ampak zame no-go s tistim magnetom, kjer lahko ločiš lučko od obeska. Ob drugih rečeh, ki jih nosim po žepu, si ne želim še ultra močan magnet. Poleg tega obstaja opcija (majhna sicer, ampak dolgoročno...) da lučko na ta način izgubiš.

Sycroft ::

tudi jaz sem jo naročil. convoy l6 70.2. Že nekaj časa spremljam tole temo in sem pred letom naročil convoy s2 s katero sem zelo zadovoljen (v bistvu sem dobil celo 2 zaradi dolge poti pošte:). Ker sem seveda naročil tudi baterije 26650 litokaala me po prebiranju budgetlight foruma malo skrbi da so "slabe/nevarne". Kaj priporočate?

Samael ::

26650 liitokala niso slabe. Na HKJ-jevih testih imajo eno boljših ocen. Če te skrbi, nabavi kaj od Keeppower. Znajo biti pa konkretno dražje.

Dvom je v njihovih domnevnih repackih znanih 18650 baterij - kjer sicer tudi niso slabe, imajo navedeno kapaciteto itd... le da pač niso to (samsung itd..) za kar se predstavljajo in posledično amperaža ni nujno high drain (kar seveda sucks).

Cyan: https://lygte-info.dk/review/batteries2...
Črne: https://lygte-info.dk/review/batteries2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

teme na blf o LK baterijah sploh še nisem bral do sedaj ;)
ali gre za omejen problem oz so vse vse 18650 lk baterije problematične (panasonic, samsung...)?
LP

Sycroft ::

ok. hvala za info. sem se ze bal da so tudi te slabe. priznam da sem samo na hitro preletel temo.

gregor ::

ali kdo uporablja lipo:



na AE je tega ogromno...

LP

matobeli ::

Ja, že dlje časa, več različnih. Sam... v svetilki?

Samael ::

LiPo so baterije :)
Verjetno misliš torbico na sliki? Ja, jaz imam dve identični. Naj bi bila ognjevarna, ampak kolikor sem gledal teste ni povsem negorljiva, najbrž pa ne naredi škode, če jo imaš.

perci ::

Mene pa zanima sledeče.

Ko grem na potovanje, ponavadi vzamem s sabo nekaj lučk (dve čelki plus cca 3 ročne). Pa še 3 do 4 18650 akumulatorje.
Vse to spakiram v eno mehko vrečko.

Zdaj me pa zanima ali obstaja kakšna nevarnost, da pride v tej vrečki med premikanje do kakšnih kratkih stikov med prosto gibajočimi se akumulatorji? In posledično do požara?
Res se mi ne da še dodatnih škatlic za akumulatorje vlačit s sabo.

Samael ::

Moje mnenje je, da že za voljo več kovinskih predmetov v vrečki lahko pride do stika in da nek dejavnik tveganja obstaja. Poleg tega se ovojnica takole transportiranih baterij hitro poškoduje (sam to popravim z namensko shrink wrap folijo, ki se s pomočjo toplote iz fena oprime baterije kot original).
Jaz, ko grem na pot, dam vedno baterije v škatlico (imam škatlice za 2 bateriji, kot tudi za 4 baterije) itak ne dodajo nobene omembe vredne teže, niti ne zavzamejo kaj bistveno več prostornine kot notri shranjene baterije same.


Primer:


Preberi si več: https://vruzend.com/tech-center/safety-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Afaik, če imaš samo baterije skupaj ni šans, da pride do kratkega stika.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Se pa dobi slim silikonske "srajčke" za baterije če te skrbi, tudi take za 4 skupaj, pomoje ima celo nitecore nekaj takega, za posamezne sem pa lih danes videl reklamo na geekbuying/fasttech

Aja, jaz mam za 4 baterije škatlo iz tega razloga da so lepo flat zložene in zavzamejo najmanj placa, ker v vrečki se takoj v en kupček zložijo.

Sem pa ravno danes dobil pošiljko baterij, ene par ncr18650b sem dal naprej, zame pa čist nove samsungice, zraven pa še 2x 21700 z 35A discharga za moj parnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

perci ::

koyotee je izjavil:

Afaik, če imaš samo baterije skupaj ni šans, da pride do kratkega stika.

Ja, ponavadi jih še z lučkami spakiram, tako da teoretična možnost najbrž obstaja.

Kje pa škatlice kupujete?

matobeli: katere srajčke imaš v mislih?

Samael ::

Te navadne kjerkoli, ebay, aliexpress ... saj so več ali manj vse "enake" - cheap plastika. Euro ali pa še manj po kosu.

Recimo takšne identične imam za dve 18650 bateriji (5 kosov skupaj $1.63)
In takšne za štiri 18650 baterije (1 kos $0.99)

V to drugo škatlico (4 x 18650) pridejo zaščitene daljše baterije malo na tesno, v tisto prvo (2 x 18650) pa na komot.
Podobne škatlice dobiš tudi za dve 26650 bateriji.

perci ::

Aha, ok, el cheapo roba :). Vse kul :).

matobeli ::

Silikonske sem imel take, oziroma podobne v mislih, nisem pa imel teh zadev, ampak trde plastične, se pa nagibam da bi nabavil kakšno silikonasto: https://m.gearbest.com/accessories/pp_4...

Ene trde so tudi combo, 4x18650 ali 2x26650, so sicer mal večje ampak men je fajn ker imam potem vse enake in se spakirajo v kakšen žep vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

koyotee je izjavil:

Afaik, če imaš samo baterije skupaj ni šans, da pride do kratkega stika.

V teoriji oz. redkih primerih (prvi del članka) lahko pride do kratkega stika tudi pri eni sami bateriji. Ampak ok ... to se ne navezuje neposredno na našo debato.

Kar se mi zdi tu pomembno pa je, da marsikdo pozablja oz. ne ve, da je litijeva baterija zavita v folijo z razlogom in da je celo telo baterije v bistvu negativni terminal.
Sam po nekem času uporabe, vstavljanju baterij v polnilca in lučko (še posebej hudič so ostri robovi battery holderja nekaterih soda can lučk), pa kakšna se odvali na tla ... opažam drobne poškodbe folije na skoraj vsaki aktivno uporabljani bateriji, tako da mi je imeti pri bajti par metrov pvc shrink wrapa za 18650 baterije skoraj nuja.

gregor ::

Samael je izjavil:

LiPo so baterije :)
Verjetno misliš torbico na sliki? Ja, jaz imam dve identični. Naj bi bila ognjevarna, ampak kolikor sem gledal teste ni povsem negorljiva, najbrž pa ne naredi škode, če jo imaš.


ja, seveda, torbice, vrečke ipd...

-------

če kdo rabi S2+

https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=566429&cur_warehouse=CN
SST20 4000k
Code: BGGS2 price: 11.99 US$

https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=556977&cur_warehouse=CN
SST20 2700K / 5000K / 6500K
Code: MCSST price: 13.99 US$

koyotee ::

gregor je izjavil:

Samael je izjavil:

LiPo so baterije :)
Verjetno misliš torbico na sliki? Ja, jaz imam dve identični. Naj bi bila ognjevarna, ampak kolikor sem gledal teste ni povsem negorljiva, najbrž pa ne naredi škode, če jo imaš.


ja, seveda, torbice, vrečke ipd...

-------

če kdo rabi S2+

https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=566429&cur_warehouse=CN
SST20 4000k
Code: BGGS2 price: 11.99 US$

https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&ID=556977&cur_warehouse=CN
SST20 2700K / 5000K / 6500K
Code: MCSST price: 13.99 US$



The larger electricity, the lighter and hot flashlight ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

glavno da je CRI 95 :)

Samael, kako si zadovoljen z FT03 lučko, se ne spomnim, da bi kaj komentiral to lučko.
Je tako veliko razočaranje... ;)

LP

Samael ::

knap je izjavil:

glavno da je CRI 95 :)

Samael, kako si zadovoljen z FT03 lučko, se ne spomnim, da bi kaj komentiral to lučko.
Je tako veliko razočaranje... ;)

LP

Nisem je komentiral, ker sem še isti dan ostal brez nje in čakam drugo. Poštar mi jo je prinesel tik pred odhodom na delo, pa sem jo vzel s seboj ... in se je sodelavec takoj zaljubil vanjo.
Vse kar sem uspel storiti je bilo dati baterijo noter in v prostoru malce posvetiti v steno. Lepo pride v roko, pa tudi default Narsil UI nastavitve (smooth ramping, direktni turbo..) so mi OK. Teme pa z njo nisem dočakal.
««
176 / 318
»»