» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
171 / 318
»»

gregor ::

Samael ::

gregor je izjavil:

Žal ima lučka tovarniško napako. Dodatnega pokrovčka ne morem privit, zadnja slika zgoraj.
LP

A navoj ni tapravi, ali...?
Zoprno, da ob prejetju ne dela vse kot je treba, ampak če ni specifična potreba, je magnetni pokrov prej nadlega (najbrž nočeš, da se v žepu ali nahrbtniku random stvari "limajo" na lučko po nepotrebnem), pa tudi cliky gumb za vklop je človeku prijaznejši kot twisty. Oba pa tako ali tako ne moreš imeti hkrati gor :)

Okapi ::

pa tudi cliky gumb za vklop je človeku prijaznejši kot twisty.
Dokler se ne pokvari.>:D Pri moji malo dela, malo ne dela.

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

Žal ima lučka tovarniško napako. Dodatnega pokrovčka ne morem privit, zadnja slika zgoraj.
LP

A navoj ni tapravi, ali...?
Zoprno, da ob prejetju ne dela vse kot je treba, ampak če ni specifična potreba, je magnetni pokrov prej nadlega (najbrž nočeš, da se v žepu ali nahrbtniku random stvari "limajo" na lučko po nepotrebnem), pa tudi cliky gumb za vklop je človeku prijaznejši kot twisty. Oba pa tako ali tako ne moreš imeti hkrati gor :)


Ja, nekaj je narobe z navojem, lahko bi sicer na silo probal privit.
Ampak potem bi še navoj na lučki lahko uničil in bi lučka šla na odpad. :)
Imaš prav, neke velike potrebe po tem dodatnem pokrovu nimam, je pa seveda bolje če vse dela tako kot more.

Sem pa v petek dobil po skoraj 2 mesecih LT EDC05. Še nisem vzel iz škatle. :D

LP

knap ::

prva C8+ lučka z 2000 lm:

Black Convoy C8+ with luminus sst40 ,copper DTP board and ar-coated inside, 2000lm
https://www.aliexpress.com/store/produc...



Ali morda kdo ve zakaj je v lučkah vedno manj Cree ledic in vedno več ledic proizvajalca luminus itd.

LP

perci ::

Najprej hočem FT03 dobit. Do takrat nobenih nakupov. Svetilk. Neka disciplina mora bit.

gregor ::

Berem na BLF, da je bila nekaterim že poslana, vendar samo CW verzije.
Tisti, ki smo naročili NW bom očitno čakali dlje...
Enkrat poleti bo, do jeseni pa sigurno :));)
LP

gregor ::

convoy 26650 lučka:

Convoy S11 with XHP50.2
https://www.aliexpress.com/store/produc...






gre za flood verzijo z OP reflektorjem

in končno convoy lučka z:

Temperature protection management: temperature control chip detection reaches 60 degrees Celsius (the host temperature is about 50 degrees), it will automatically switch to mid mode.


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

koyotee ::

Ahhhh to kar kliče po kakem boljšem driverju, 3A je lanski sneg :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

če bo 13 usd, nabavim :D

barakus ::

Fantje in punce, je kdo zasledil kakšne orng kitajske reflektorje? Rabim nekaj za osvetlit mini nogometno igrišče ponoči.

gregor ::

to so bolj specialne zadeve, ne vem če se to dobi v GB, BG ipd trgovinah
morda AE?
oz ebay, amazon...

lp

kumer ::

nova emisar svetilka D18 že v prodaji:

Emisar D18, 3*18650, 14000lm flashlight
https://intl-outdoor.com/emisar-d18-318...





99 usd
kakšna se vam zdi cena, ni poceni ampak se mi tudi ne zdi pretirana, glede na to da ima kar 18 ledic

knap ::

simpatična lučka, cena je malo previsoka za mene, ni pa pretirana, kakšnih 20 usd bi lahko bila ceneje ;)


HaikeLite New Aliexpress Store 30% to 60%off Sale promotion
https://www.aliexpress.com/store/group/...

HaikeLite has opened our new aliexpress store.

All aliexpress store products has huge discount 30% to 60%off, Promotion time end on 31th March.


Samael ::

knap je izjavil:

HaikeLite has opened our new aliexpress store.

All aliexpress store products has huge discount 30% to 60%off, Promotion time end on 31th March.

Sem na hitro preletel (mogoče pri tem kaj spregledal) ampak nisem opazil nobenega posebnega deala na pretekle cene teh lučk. Deluje mi, kot da so jim napihnili cene, da so jih lahko nato dali popust, pri čemer je pa katera še vedno dražja, kot se jih je dalo dobiti s popusti v preteklosti.

barakus ::

D18 za 99 USD je solidna cena, če bo kdaj v akciji za 79 bi jo kar vzel :)

koyotee ::

barakus je izjavil:

D18 za 99 USD je solidna cena, če bo kdaj v akciji za 79 bi jo kar vzel :)


Eh to bo pečka, že q8 se hitro segreje na max, pa je 1/3 outputa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

barakus je izjavil:

D18 za 99 USD je solidna cena, če bo kdaj v akciji za 79 bi jo kar vzel :)


Eh to bo pečka, že q8 se hitro segreje na max, pa je 1/3 outputa.

Sem isto pomislil, s tem da pride začetnih cca 4000lm na eno samo 18650 baterijo. Kaj to pomeni? Da za par sekund svetiš na nekih 13000lm ... potem pa še enih 30 minut na 1200lm? A se kdo sploh vpraša, če je teža, debelina, cena ... vredna teh 1200 al nekaj lumnov dejanske uporabe?
Lepa lučka za v izložbo, vitrino ali malce posvetiti dol z balkona.

Okapi ::

Saj to niso lučke za dejansko rabo. To je kot bi lastniku hotroda razlagal, da je neumno dati sto jurjev in več za avto, ki v bistvu sploh ni uporaben.

koyotee ::

Okapi je izjavil:

Saj to niso lučke za dejansko rabo. To je kot bi lastniku hotroda razlagal, da je neumno dati sto jurjev in več za avto, ki v bistvu sploh ni uporaben.


Ja ampak hotrod se kljub močni mašini ne pregreva 8-O
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Okapi je izjavil:

Saj to niso lučke za dejansko rabo. To je kot bi lastniku hotroda razlagal, da je neumno dati sto jurjev in več za avto, ki v bistvu sploh ni uporaben.

Saj saj, to že. Ampak tu debatiramo o lučkah, tu pa tam kakšno pohvalimo/želimo imeti zgolj z našega flashaholic stališča, medtem ko naključen/občasen bralec, potencialni iskalec solidne lučke, tega ne more nujno vedeti :)

Verjetno nas ima kar nekaj tu kakšno lučko, ki jo je na vsak način želel imeti, ob tem pa obstaja kup dobrih razlogov, zakaj je ne bi nikoli predlagal nekomu, ki potrebuje zgolj eno fajno, uporabno, zanesljivo lučko.

barakus ::

Glede na to, da je več ledic in učinkovitost ledic glede na tok pada (več gre v toploto) bi pričakoval, da se pri enekem outputu v lumnih D18 manj greje kakor Q8. Seveda se na max komot bolj greje...

gregor ::

Bo potrebno počakat na dobre teste. Me zanima koliko lumnov bo držala dlje časa, npr pol ure.
Če bo to 5000 lm, bom razmislil. :D

gregor ::



koyotee ::

gregor je izjavil:





Neeeext :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

Bistvo te lučke je majhen format, zato je rezultat takšen kot pač je.
Vse je podrejeno temu, da je lučka čim manjša, lažja... Saj 2000 lm niti ni tako slabo. Problem je edino cena. Za 50 usd bi jo takoj kupil. ;)

LP

Samael ::

2000lm nikakor ni slabo. Ampak za to ne potrebuješ piksne s 18imi ledicami. Ta debelina, teža s tremi baterijami je zaradi nekoristnega 14000lm turba, ne zaradi uporabnih 2000lumnov - če me razumeš, kaj želim povedati.

Samael ::

Ne morem več editat posta zgoraj.

Pri teh stvareh gre vedno za kompromis. Lučka, narejena za deklariranih 14000lm turbo z uporabnimi 2000lm ali pa napr. lučka narejena za deklariranih 2000lm turbo z uporabnimi 1000lm (zgolj primer).
Posebno poglavje je tudi runtime prve in druge na račun tega turba, kar posledično vpliva na potebno kapaciteto baterij, kar naprej vpliva na debelino, težo itd ...

perci ::

In L6 s 4k deklariranimi lumni, ki dejansko cel cajt sveti s 4k lumni :).

Ja, sej vem - morim :).

matobeli ::

Pa še piksna ni in jo normalno držeš v roki ali zatakneš za pas :)

#4klm4evahfanclub

letmein ::

Sicer so naglavne svetilke, ma vseeno.. ima kdo izkušnje z Nitecore HC65, Fenix HL60R? Iščem neko naglavno luč, ki ima zamenljive baterije - zaenkrat zapičil v te z 18650 celicami. Rabim pa za nočne izlete v hribe.

matobeli ::

Nimam z omenjenima, imaš pa v tem segmentu tudi hibride, npr. skilhunt h03

koyotee ::

Imam nitecore hc50, skilhunt h03, spark sg6, armytek wizard pro in vse so kul, najbolj kul je pa tista za katero dobiš popust :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cypena ::

Danes sem dobil L6 iz Banggooda, zelo hitro.
 Convoy L6

Convoy L6



Sem zelo zadovoljen.
Sveti orenk, oziroma dela dan :) Nese daleč in poleg tega tudi kar precej široko, če primerjam snop z Convoy C8+ ali C8.
Za silo sem jo probal z 18650 protected Keeppower baterijami, ker 26600 še čakam ampak najbrž v sami svetilnosti ne bo razlike.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

perci ::

Natakni še tactical ring, da bo proper :D.

bmwwww ::

Kaj banggood bo odposlal FT03 od Astroluxa?
Shipping:
Processing time:Expected on March 29, 2019

Očitno bo še treba čakat...

cypena ::

perci je izjavil:

Natakni še tactical ring, da bo proper :D.


Mi nekak ne paše, če je tisti ring gor pa niti točno ne vem kaj naj bi bila njegova funcija... Kdo ve?
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

perci ::

lahko jo drzis z dvema prstoma, ce jo uporabljas v navezi s pistolo :)

pa ne skotali se ti z mize

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

cypena ::

Ah ja, tud pomislil nisem na to, čeprav bi mi lahko "tactical" dal vedt v to smer... :P
Samo je kar malo velika za v to navezo pa še glavo ji lahko odstreliš, k je tako široka :D
Za to se mi zdi, da bi bIla recimo C8 precej bolj priročna.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

perci ::

Ja L6 je morda (ampak res morda) nekoliko manj praktična v navezi s pištolo :D.

gregor ::

Danes zjutraj sem prejel lučko vseh lučk. :D




Naročena je bila 12.3., torej zelo hitra dobava, nenavadno hitro.

Žal pa je povsem običajno to, da je paket prispel v tanki črni vrečki, kot 99 % paketov iz BG, GB.
Vrečka raztrgana. ;(



Ker me dva dni ni doma, lučka čaka na prvi preizkus.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Danes zjutraj sem prejel lučko vseh lučk. :D




Naročena je bila 12.3., torej zelo hitra dobava, nenavadno hitro.

Žal pa je povsem običajno to, da je paket prispel v tanki črni vrečki, kot 99 % paketov iz BG, GB.
Vrečka raztrgana. ;(



Ker me dva dni ni doma, lučka čaka na prvi preizkus.

Bomba ! JE se kaksna akciija za nvo L6 ? Si plačal tudi carino..?

gregor ::

Nisem plačal.

Izbereš:
EU Priority line za cca 2 USD.

Kode:

http://budgetlightforum.com/comment/147...

cypena ::

Tudi meni je šla mimo carine in poslana preko EU Priority line.
Naročena 12.3., prispela 22.3.
Prišla me je 44.55U$
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

gregor ::

Pol ST foruma že ima L6 :))

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Nisem plačal.

Izbereš:
EU Priority line za cca 2 USD.

Kode:

http://budgetlightforum.com/comment/147...


Hvala. Si vzel verjetno z novo ledico XHP70.2 ? Verjetno bombasticno sveti

Tsunamii ::

>Gledam da bi vzel Convoy L6 XHP70.2 ..in s kodo BGNL6 pridem na 55$ .. ceprav pise da naj bi bilo pod 46$ ! Sem upal da pridem pod 45E..kar je se sprejemljivo zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

perci ::

70.2 al pa navadna....ne bos opazil razlike IMO

gregor ::

Tsunamii je izjavil:

gregor je izjavil:

Nisem plačal.

Izbereš:
EU Priority line za cca 2 USD.

Kode:

http://budgetlightforum.com/comment/147...


Hvala. Si vzel verjetno z novo ledico XHP70.2 ? Verjetno bombasticno sveti


Sem vzel 70.2 ker je razlika v $$$ precej majhna, če bi bila razlika npr 20 usd, bi vzel cenejšo.
Kako sveti? Nimam pojma :), včeraj zvečer sem prišel domov in dal polnit Keeppower baterije. Test sledi danes. Upam, da bo delovala. ;)

Kot že napisano, bistvene razlike med 70 70.2 ni, je pa 70.2 novejša ledica in če lahko daš par $ več, potem vzemi.

LP

Aar2rk ::

letmein je izjavil:

Sicer so naglavne svetilke, ma vseeno.. ima kdo izkušnje z Nitecore HC65, Fenix HL60R? Iščem neko naglavno luč, ki ima zamenljive baterije - zaenkrat zapičil v te z 18650 celicami. Rabim pa za nočne izlete v hribe.


Nitecore HC65 je super in ima dodatno rdečo luč (kako leto nazaj smo o tem zakaj je to fajn dabatirali), ampak je kar draga, Skilhunt H03 je precej cenejša in uporabna tudi kot ročna, pa nič šibkejša. Če upoštevaš še popuste, ki jih boš za Nitecore 65 težje dobil... Ampak tudi Nitecore N10, ki nima baterije za menjavo, je prav v redu.
««
171 / 318
»»