» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
156 / 319
»»

koyotee ::

Sst 20 5K bo taka bela bela, ne modra in ne rumenkasta :)

P.s. bilokaj vzames nemors falit :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

Še en glas za 5000K - 6500k.
Vse nad 6500 je že konkretno modro belo, pod 4000 pa že orenk rumeno :)

matobeli ::

Rumeno?

NW je cca 4000K.

Samael ::

Samael je izjavil:

...pod 4000 pa že orenk rumeno :)

matobeli je izjavil:

Rumeno?

NW je cca 4000K.

Ja, itak. "...pod 4000 pa že orenk rumeno"

ON THE ROAD U18 IPX8 3500K mi je naravnost obupno rumena. (imam pa tudi ON THE ROAD U18 IPX8 6000K)
Sicer je stvar osebnega okusa (osebno mi je 5000 - 5500k pri žepni svetilki idealno, izberem pa tudi 6000K raje kot 4000K) hkrati se pa tudi za samo 4000k (čeprav sem prej napisal v bistvu pod 4000k) ne bi pretvarjal, da mi je na oko ravno "bela".



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

No, poglej svoje slike pa boš videl da je vse nad 5000K že orenk modro. ;)

In tako kot ti izbereš raje 6000K mam jaz rajš 2700K. Moj razlog je ta, da te "low CRI" ledice res ubijejo barve pri hladnejših svetlobah (kuščarji).

Samael ::

matobeli je izjavil:

In tako kot ti izbereš raje 6000K mam jaz rajš 2700K.

2700? Čakaj ... a ti še vedno govoriš o žepnih svetilkah, ali pa svetlobi bivanjskega prostora (žarnicah)? :)
Ker močno dvomim, da imaš kakšno žepno lučko na litijevo baterijo (izjema je mogoče tista viseča za v kamp, kjer reguliraš svetlobo) ki je tudi blizu 2700k :) Ali pa se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Ne motiš se, zanflare t1 je 2700K, super zadeva :)

Bi pa vzel tudi kakšno s2+ če bi se dobila v tej temperaturi.

Imam pa eno s6 z cca 3700K, tudi fina zadeva :)

koyotee ::

matobeli je izjavil:

Ne motiš se, zanflare t1 je 2700K, super zadeva :)

Bi pa vzel tudi kakšno s2+ če bi se dobila v tej temperaturi.

Imam pa eno s6 z cca 3700K, tudi fina zadeva :)


Ja kupi samo body s2+ in zatlači not ledico po želji :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Ma, še na A6 se mi ni dal spring bypassa nardit, pa je relativno trivialno opravilo :)

V resnici največ uporabljam ravno T1, ostalo je bolj za šport :))

barakus ::

Jaz imam Convoy S2 3500K, super je. Tudi na splosno preferiram NW svetlobo pri svetilkah kot tiste nad 5000K

impre ::

matobeli je izjavil:

V resnici največ uporabljam ravno T1, ostalo je bolj za šport :))


Kako se pa obmese ta T1? Sveti dovolj? Me mika to nabaviti, saj kaj takega vedno prav pride...

matobeli ::

Sveti dovolj za to čemur je namenjena - kamping luč. Brez problema se da živet z njo v šotoru ali prehranjevat in pit pivo ob njej. Na gasilsko mizo bi dal pa raje dve kot eno.

Jaz jo veliko uporabljam tud doma za v sušilnico/klet (kjer ni luči) in za pomožno bralno lučko.

Build quality je sicer zadovoljiv (ampak bo vseeno razpadla če pade iz 2m na beton), ampak imajo nekatere lučke težave z driverjem, oziroma meni je ena crknila, pomojem še perciju ena...

Če bodo kje proti 10€ se splača vzet, sploh ker dobiš še zasilno celico zraven.

perci ::

Jst imam 4 in sem zelo zadovoljen, ena je pa res crknila oz. se ji meša.

Zadnjič na jadrnici so nama s kolegom crknile navigacijske luči (rdeča, zelena) in sem na levi improviziral z rdečo T1, na desni pa z belo v zeleni vrečki od spalne vreče. Čist suvereno :). Morje je bilo mirno, tako da niti niso bile zelo mokre.

gregor ::

firbec je izjavil:

bauci, Delko je ok, samo se boš pač znebil več E
drugače pa ženi tole zbirko od našega prjatla pokaži :))


preko zs sem dobil informacijo, da bi naj bila ta miza moja :D
ne bi imel nič proti, če bi res bila moja a žal to ni moja miza, lučke tudi ne :'(
vse moje slike so objavljene na preprogi :))

gregor ::

Klarus XT12GT

http://www.banggood.com/Klarus-XT12GT-X...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling

MSWYD - 56,00



----

KLARUS XT11GT Camouflage XHP35 HD E4 2000LM Outdooors Military Tactical LED Flashlight

https://www.banggood.com/KLARUS-XT11GT-...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

MAPQH - 55.99



LP

gregor ::

tole je očitno novo, nisem pa siguren...?

Convoy M1 Cree XPL HI LED, DTP plate, 7135*8 biscotti, smooth reflector
https://www.aliexpress.com/store/produc...



Convoy M2 Cree XPL HI LED, DTP plate, 7135*8 biscotti, smooth reflector
https://www.aliexpress.com/store/produc...

impre ::

F1 je spet za manj kot 9€ s poštnino, če kdo rabi...
Koda:GBexhf18

koyotee ::

impre je izjavil:

F1 je spet za manj kot 9€ s poštnino, če kdo rabi...
Koda:GBexhf18


Rabiš alpa ne, ene 2 bo treba nsročit :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Kak link za F1 po taki ceni, ker meni višjo nabije za kodo pa pravi že pretekla.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

m3k ::



[Dresslily] 🔦 lučka Convoy C8+ XPL HI LED 1100LM, 6500K, OAK BROWN, koda: ACDL1114F - 13,19$

- verzija 5000K za 13,99$ koda: ACDL1114C
- verzija 4200K za 14,99$ koda: ACDL1114D
- verzija 3000K za 14,99$ koda: ACDL1114E

velja do 14.12.2018
Mirko tipka na radirko ////

gregor ::

vedno ceneje ;)

link za F1 za 9 eur prosim

hvala

Samael ::

Tole bom še enkrat ponovil, ker je res kvalitetna lučka na AA/14500 barerijo za to ceno - da ne bo pol, da nisem reku :p

Samael je izjavil:

Lumintop Tool AA/14500 2.0 127m EDC Flashlight na BG S kodo AC18 samo 14,70USD

Package included:
1 x Lumintop Tool AA 2.0 LED Flashlight
1 x O-ring
1 x user manual
1 x Diffuser
1 x Warranty card
1 x Spare DIY Magnetic Tail

Naročeno! :)

Še ena zanimivost. Ta lučka se prižge/ugasne tako kot precej ostalih z gumbom na koncu, vendar je v paketu priložen še magnetni pokrovček, ki pa seveda zaradi magneta na koncu on/off gumba nima. Če zamenjaš standardni pokrovček z magnetnim, se lučka spremeni v twisty (on/off z vrtenjem glave).

Še dve fajni manjši twisty lučki (mja, twisty so običajno crap, ampak tile dve sta res nekaj boljšega v tem kontekstu) na Banggoodu:

JETBeam JET-U XP-G2 135LM AAA s kodo CFNKL $11.24
JETBeam JET-I MK XP-G2 480LM AA/14500 s kodo CFNKL $14.99

koyotee ::

Twisty? No thank you :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

Twisty? No thank you :P

Če si spregledal: "Ta lučka se prižge/ugasne tako kot precej ostalih z gumbom na koncu" ;)

Oni dve pa tudi ... sicer tudi sam nisem najbolj pristaš tovrstnega rokovanja z lučko, ampak tile dve sta res kar se izdelave tiče na nivoju. JETBeam JET-U je dala precej tega skozi, ena bolj uporabljenih lučk kar jih imam, pa še je še vedno videti kot nova. Utorch UT1 naj mi je še tako ljuba, ni v istem kakovostnem razredu, še manj pa razne AAA/AA/14500 Sofirn lučke. JETBeam JET-I MK pa (še) nimam. Ima konkurenco v lumintopovi zgoraj (tri so na poti), tako da bo najbrž še nekaj časa počakala :)

Vidim pa, da nisem edini čudak, ki preferira 14500 lučko nad 18650 lučkami (čeprav imam slednjih bistveno več) :)
http://budgetlightforum.com/node/63910

gregor ::

Tool AA 2.0 za 13 EUR naročena :D

Tsunamii ::

A mi da kdo od grka stran za kode.. ?

VIP58 ::

Tale je tastara, nevem če ima še kakšno:
http://budgetlightforum.com/node/57247?...
Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Information about new products in Gearbest store is shown below.
Use the indicated coupons for a great deal!

Fitorch P25 4 x XP-G3 3000lm - LINK
Price: $ 26.99
Coupon code: FIN43
Utorch C8F 3500lm Triple Tactical Flashlight - LINK
Price: $ 27.00
Coupon code: FIN20
Utorch UT01 XPL 6500K 800Lm 14500 - LINK
Price: $ 14.99
Coupon code: UT01ru
Nitecore NU32 - LINK
Price: $ 25.99
Coupon code: FIN45
Klarus 360X3 XHP70.2 P2 3200lm - LINK
Price: $ 63.99
Coupon code: FIN46
Klarus XT11GT Camouflage - LINK
Price: $ 56.99
Coupon code: FIN44
Wuben A21 XHP70 + 21700 battery - LINK
Price: $ 83.99
Coupon code: FIN13
Wuben TO46R Outdoor 1300lm - LINK
Price: $ 29.99
Coupon code: FIN12
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VIP58 ::

A je komu kaj jasno kaj se je dogajalo tule?
Polnilec Lii 500, baterije iz nedavne akcije.
Pri hitrem testu prazni do 2.8v, potem začne polnit.
Ko sem videl kaj se dogaja, sem jo vzel ven in pomeril napetost, 2.54v in počasi narašča.
Dal sem jo nazaj na polnilec, napolnil do 3.2v. Prekinil sem polnjenje, jo dal v eno piksno in odnesel na dvorišče (pozno zvečer).
Drugi dan jo dam ponovno na test na drugo polnilno mesto, pri 2.8v se začne polnit in se normalno napolni na 4.2v.


Too much of everything is just enough.

koyotee ::

Verjetno so malo cenejše komponente z manjšo natančnostjo. Zato kupujem samo xtar polnilce :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

Xtar so podobno poceni. Sam nisem opazil kaksnih odstopanj v korist xtar polnilca, je pa res da imam samo enega :P
liitokala, xtar, opus ... same low cost crap :)
Včasih sem se dosti igral s tem, primerjal, zapisoval itd. Edini z displayem (ostalo res nisem meril), ki je res nekoliko odstopal od vseh ostalih (vkljucno z dvema Nitecore polnilcema) je Opus BT - C3100 V2.2. Ostali dajo dokaj konsistentne rezultate.

VIP58 je izjavil:

Pri hitrem testu prazni do 2.8v, potem začne polnit.
Ko sem videl kaj se dogaja, sem jo vzel ven

Anyway, kaj točno te pa čudi? A da je prekinilo na 2.8V? Ja kje pa naj bo? To je normaln cut off 18650 baterij.
Discharge test tako deluje. Izprazne baterijo na neko minimalno cut off vrednost (to je okoli 2.75v) in baterijo ponovno nafila, da dobi rezultat (kaksna je kapaciteta baterije).
Ali pa sem kaj spregledal oz. si zelel povedati kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Hmm ta FiTorch P25 me mika. Mickena in strupena. Jo ima kdo ?
Eh pa Klarus 360X3 in Wuben A21 XHP70 ..pisovka. To ni OK ! Sem ze naročil Klarusa XT12GT .. eh.

VIP58 ::

Samael, ne čudi me 2.8v, čudi me 2.57, pa se še ni ustavilo, pri 2.52 sem prekinil...
Kaj bi se zgodilo če bi pustil, sweet smell of death 8-O
Too much of everything is just enough.

Samael ::

edit.
Zdaj vidim od kje nesporazum. Bral sem tekst (da hitri test prazni do 2.8v in nato napolne - kar je OK) - slika prikazuje to, kar zelis povedati. Mogoče bi moral na pregled vida. Sem spregledal številke na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

VIP58 ::

Ja, polnilec in multimeter sta prikazovala isto vrednost (skoraj) malo sem bil živčen, ker liion baterije niso prav navdušene nad praznjenjem pod 2.5v.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Tsunamii je izjavil:

Hmm ta FiTorch P25 me mika. Mickena in strupena. Jo ima kdo ?

Kaj pa vem. Lučka je videti luštna, pa tudi popustniška cena je ok, ampak 3000lm turbo / 700lm high z nestandardno 2000mAh baterijo mi deluje kot poltovornjak a tankom od fička. Recimo :)
Če 700lm res zdrži uro pa pol je sicer znosno, ampak malce dvomim. Little monster! :)
Za v žep in roko je pa tu itak bolj faktor debelina kot dolžina. Recimo Klarus G20 je podobnega izgleda, enake debeline, pa malenkost daljša, vendar s spodobno 5000mAh baterijo, ne vem pa če so zadnje čase nanjo kakšni popusti (jaz sem dal s popusti zanjo $61.99)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Dont be fooled ;)
https://lygte-info.dk/review/Review%20C...

Zej pa najdi enega xtarja izmed okoli 40ih
, ki je slabši :P

Samael je izjavil:

Xtar so podobno poceni. Sam nisem opazil kaksnih odstopanj v korist xtar polnilca, je pa res da imam samo enega :P
liitokala, xtar, opus ... same low cost crap :)
Včasih sem se dosti igral s tem, primerjal, zapisoval itd. Edini z displayem (ostalo res nisem meril), ki je res nekoliko odstopal od vseh ostalih (vkljucno z dvema Nitecore polnilcema) je Opus BT - C3100 V2.2. Ostali dajo dokaj konsistentne rezultate.

VIP58 je izjavil:

Pri hitrem testu prazni do 2.8v, potem začne polnit.
Ko sem videl kaj se dogaja, sem jo vzel ven

Anyway, kaj točno te pa čudi? A da je prekinilo na 2.8V? Ja kje pa naj bo? To je normaln cut off 18650 baterij.
Discharge test tako deluje. Izprazne baterijo na neko minimalno cut off vrednost (to je okoli 2.75v) in baterijo ponovno nafila, da dobi rezultat (kaksna je kapaciteta baterije).
Ali pa sem kaj spregledal oz. si zelel povedati kaj drugega?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

A to si se prav potrudil, da si našel eno najbolj budget variant liitokalinega polnilca, ki ga nihče tu nima, ki ga nihče ne pozna in je vsaj enkrat cenejši (pod 7 USD ta moment na aliju in rednem GB popustu) kot najcenejši xtar polnilci? :)

Primerljiv z recimo enim bolj znanih xtar-jevih VC-4 (cca $22 - $25), ki ga imam tudi sam je napr. liitokala lii-500, za katerega smo dali cca 13 - 16USD. Oba imata svoje pluse in minuse vendar delo (če ni okvare) načeloma opravita. Jaz preferiram tu lii-500 (ki je bil vsaj leta 2017, ne vem kako je zdaj, najbrž podobno, v konketstu p/p med polnilci best buy).

https://lygte-info.dk/review/Review%20C...
https://lygte-info.dk/review/Review%20C...

Isti shit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Pa ne da ne maram xtar polnilcev (XTAR PB2 powerbak/charger mi je pa sploh fantastičen), le nič posebnega niso v primerjavi z liitokalo. Vanilija ali čokolada? :) Če želiš res natančnost, zanesljivost in kakovost za to ceno pač kupiš starega Nitecore D4 (za nekih $25, ali še ceneje D2). Je med počasnejšimi, manjka mu discharge test (kot tudi veliki večini xtar polnilcem), vendar je bulletproof. Pa tudi male formate baterij fila optimalno (150mAh), kar večina ostalih v tem cenovnem rangu ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Xtar doseže 35°C liitokala pa 60°C, pač engineering at its best :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Hmm ta FiTorch P25 me mika. Mickena in strupena. Jo ima kdo ?

Kaj pa vem. Lučka je videti luštna, pa tudi popustniška cena je ok, ampak 3000lm turbo / 700lm high z nestandardno 2000mAh baterijo mi deluje kot poltovornjak a tankom od fička. Recimo :)
Če 700lm res zdrži uro pa pol je sicer znosno, ampak malce dvomim. Little monster! :)
Za v žep in roko je pa tu itak bolj faktor debelina kot dolžina. Recimo Klarus G20 je podobnega izgleda, enake debeline, pa malenkost daljša, vendar s spodobno 5000mAh baterijo, ne vem pa če so zadnje čase nanjo kakšni popusti (jaz sem dal s popusti zanjo $61.99)



Si zadovoljen z Klarusom G20 ? Stepdown je znosen..? Drugače ja..tudi ta bi bila zanimiva, ko bo kdaj v akciji.

Samael ::

Rad bi videl budget polnilec, ki se pri polnih 1A/4-slotih ne pregreva in ostane na 30C :) Pri 2-slotih je pesem nekoliko drugačna - so temperature običajno manjše. Sicer pa če ti je to nek faktor, od vseh zgoraj omenjenih v praksi daleč najbolj pregreva zanesljivi Nitecore D4. In ja, verjetno ima boljše komponente kot xtar :)

Tsunamii je izjavil:

Si zadovoljen z Klarusom G20 ? Stepdown je znosen..? Drugače ja..tudi ta bi bila zanimiva, ko bo kdaj v akciji.

Meni je kar fajna. Precej mobilna za ta tip lučke, ampak vseeno ne deluje tako zelo butično - kar je ok. Baterija je zraven - to omenjam zato, ker Klarus svojim lučkam ne dodaja crappy no name baterij, ampak ta boljše. Dve stvari mi nista všeč (prva od teh je bolj stvar mojega osebnega okusa, sicer naj bi bila to prednost) in sicer:
- tako stranski, kot gumb na repu imata enaki funkciji (razlika je zgolj, da eden teh nima memory moda). To naj bi bila prednost (da oseba uporablja tisto, kar mu je bolj na roko). No meni je odveč oz. ljubše, če ima vsak gumb različno funkcionalnost.
- stranski gumb potrebuje malo, zelo malo, da se vklopi. 3000lm v nahrbtniku ... če ne bi začelo smrdeti, kot da se nekaj žge, sploh opazil ne bi. Malenkost odviti pokrovček ni dovolj, dokler je stik z baterijo lučka dela - torej nujno vedno uporabiti lock, ki pa se ne posreči vedno iz prve (istočasno pritisniti stranski in zadnji gumb za 2 - 3 sekunde, če res ni istočasno in to povsem istočasno, je treba vajo ponoviti). Izklopi se manj problematično - trije hitri kliki katerega koli gumba.

Stepdown seveda je. Če se prav spomnim, sta menda celo dva. Prvi na cca 1500lm in nato še eden na cca 750lm al nekaj v tem smislu. S tem jaz nimam problemov, ker je lučka dost mala in lahka, da lahko opravičiš te stopnje. Pač mislim ni v smislu, da nosiš orjaško 12k lm lučko in potem pristaneš z vso tisto težo v rokah na 1000lm, ampak manjšo lučko in pristaneš na recimo 700lm. 700lm za lučko, ki je približno enako dolga kot Convoy 2+, debelejša pa zgolj zaradi baterije/ledice/... ni tako slabo.

Ledica ni HI (zato pa fajna CREE XHP70 N4) tako, da nekega mega throwa ni. Lučka je zelo zelo floody. Kot bi bilo celo polje pod reflektorjem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

Rad bi videl budget polnilec, ki se pri polnih 1A/4-slotih ne pregreva in ostane na 30C :) Pri 2-slotih je pesem nekoliko drugačna - so temperature običajno manjše. Sicer pa če ti je to nek faktor, od vseh zgoraj omenjenih v praksi daleč najbolj pregreva zanesljivi Nitecore D4. In ja, verjetno ima boljše komponente kot xtar :)

Tsunamii je izjavil:

Si zadovoljen z Klarusom G20 ? Stepdown je znosen..? Drugače ja..tudi ta bi bila zanimiva, ko bo kdaj v akciji.

Meni je kar fajna. Precej mobilna za ta tip lučke, ampak vseeno ne deluje tako zelo butično - kar je ok. Baterija je zraven - to omenjam zato, ker Klarus svojim lučkam ne dodaja crappy no name baterij, ampak ta boljše. Dve stvari mi nista všeč (prva od teh je bolj stvar mojega osebnega okusa, sicer naj bi bila to prednost) in sicer:
- tako stranski, kot gumb na repu imata enaki funkciji (razlika je zgolj, da eden teh nima memory moda). To naj bi bila prednost (da oseba uporablja tisto, kar mu je bolj na roko). No meni je odveč oz. ljubše, če ima vsak gumb različno funkcionalnost.
- stranski gumb potrebuje malo, zelo malo, da se vklopi. 3000lm v nahrbtniku ... če ne bi začelo smrdeti, kot da se nekaj žge, sploh opazil ne bi. Malenkost odviti pokrovček ni dovolj, dokler je stik z baterijo lučka dela - torej nujno vedno uporabiti lock, ki pa se ne posreči vedno iz prve (istočasno pritisniti stranski in zadnji gumb za 2 - 3 sekunde, če res ni istočasno in to povsem istočasno, je treba vajo ponoviti). Izklopi se manj problematično - trije hitri kliki katerega koli gumba.

Stepdown seveda je. Če se prav spomnim, sta menda celo dva. Prvi na cca 1500lm in nato še eden na cca 750lm al nekaj v tem smislu. S tem jaz nimam problemov, ker je lučka dost mala in lahka, da lahko opravičiš te stopnje. Pač mislim ni v smislu, da nosiš orjaško 12k lm lučko in potem pristaneš z vso tisto težo v rokah na 1000lm, ampak manjšo lučko in pristaneš na recimo 700lm. 700lm za lučko, ki je približno enako dolga kot Convoy 2+, debelejša pa zgolj zaradi baterije/ledice/... ni tako slabo.

Ledica ni HI (zato pa fajna CREE XHP70 N4) tako, da nekega mega throwa ni. Lučka je zelo zelo floody. Kot bi bilo celo polje pod reflektorjem :)


Ooo super !
Iscem res fLOODY lucko in da je normalne velikost ! Tnx 8-)

koyotee ::

Tsunamii je izjavil:

Samael je izjavil:

Rad bi videl budget polnilec, ki se pri polnih 1A/4-slotih ne pregreva in ostane na 30C :) Pri 2-slotih je pesem nekoliko drugačna - so temperature običajno manjše. Sicer pa če ti je to nek faktor, od vseh zgoraj omenjenih v praksi daleč najbolj pregreva zanesljivi Nitecore D4. In ja, verjetno ima boljše komponente kot xtar :)

Tsunamii je izjavil:

Si zadovoljen z Klarusom G20 ? Stepdown je znosen..? Drugače ja..tudi ta bi bila zanimiva, ko bo kdaj v akciji.

Meni je kar fajna. Precej mobilna za ta tip lučke, ampak vseeno ne deluje tako zelo butično - kar je ok. Baterija je zraven - to omenjam zato, ker Klarus svojim lučkam ne dodaja crappy no name baterij, ampak ta boljše. Dve stvari mi nista všeč (prva od teh je bolj stvar mojega osebnega okusa, sicer naj bi bila to prednost) in sicer:
- tako stranski, kot gumb na repu imata enaki funkciji (razlika je zgolj, da eden teh nima memory moda). To naj bi bila prednost (da oseba uporablja tisto, kar mu je bolj na roko). No meni je odveč oz. ljubše, če ima vsak gumb različno funkcionalnost.
- stranski gumb potrebuje malo, zelo malo, da se vklopi. 3000lm v nahrbtniku ... če ne bi začelo smrdeti, kot da se nekaj žge, sploh opazil ne bi. Malenkost odviti pokrovček ni dovolj, dokler je stik z baterijo lučka dela - torej nujno vedno uporabiti lock, ki pa se ne posreči vedno iz prve (istočasno pritisniti stranski in zadnji gumb za 2 - 3 sekunde, če res ni istočasno in to povsem istočasno, je treba vajo ponoviti). Izklopi se manj problematično - trije hitri kliki katerega koli gumba.

Stepdown seveda je. Če se prav spomnim, sta menda celo dva. Prvi na cca 1500lm in nato še eden na cca 750lm al nekaj v tem smislu. S tem jaz nimam problemov, ker je lučka dost mala in lahka, da lahko opravičiš te stopnje. Pač mislim ni v smislu, da nosiš orjaško 12k lm lučko in potem pristaneš z vso tisto težo v rokah na 1000lm, ampak manjšo lučko in pristaneš na recimo 700lm. 700lm za lučko, ki je približno enako dolga kot Convoy 2+, debelejša pa zgolj zaradi baterije/ledice/... ni tako slabo.

Ledica ni HI (zato pa fajna CREE XHP70 N4) tako, da nekega mega throwa ni. Lučka je zelo zelo floody. Kot bi bilo celo polje pod reflektorjem :)


Ooo super !
Iscem res fLOODY lucko in da je normalne velikost ! Tnx 8-)


Nekaj s 3x ali 4x ledico. Emisar d4?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tsunamii ::

koyotee je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Samael je izjavil:

Rad bi videl budget polnilec, ki se pri polnih 1A/4-slotih ne pregreva in ostane na 30C :) Pri 2-slotih je pesem nekoliko drugačna - so temperature običajno manjše. Sicer pa če ti je to nek faktor, od vseh zgoraj omenjenih v praksi daleč najbolj pregreva zanesljivi Nitecore D4. In ja, verjetno ima boljše komponente kot xtar :)

Tsunamii je izjavil:

Si zadovoljen z Klarusom G20 ? Stepdown je znosen..? Drugače ja..tudi ta bi bila zanimiva, ko bo kdaj v akciji.

Meni je kar fajna. Precej mobilna za ta tip lučke, ampak vseeno ne deluje tako zelo butično - kar je ok. Baterija je zraven - to omenjam zato, ker Klarus svojim lučkam ne dodaja crappy no name baterij, ampak ta boljše. Dve stvari mi nista všeč (prva od teh je bolj stvar mojega osebnega okusa, sicer naj bi bila to prednost) in sicer:
- tako stranski, kot gumb na repu imata enaki funkciji (razlika je zgolj, da eden teh nima memory moda). To naj bi bila prednost (da oseba uporablja tisto, kar mu je bolj na roko). No meni je odveč oz. ljubše, če ima vsak gumb različno funkcionalnost.
- stranski gumb potrebuje malo, zelo malo, da se vklopi. 3000lm v nahrbtniku ... če ne bi začelo smrdeti, kot da se nekaj žge, sploh opazil ne bi. Malenkost odviti pokrovček ni dovolj, dokler je stik z baterijo lučka dela - torej nujno vedno uporabiti lock, ki pa se ne posreči vedno iz prve (istočasno pritisniti stranski in zadnji gumb za 2 - 3 sekunde, če res ni istočasno in to povsem istočasno, je treba vajo ponoviti). Izklopi se manj problematično - trije hitri kliki katerega koli gumba.

Stepdown seveda je. Če se prav spomnim, sta menda celo dva. Prvi na cca 1500lm in nato še eden na cca 750lm al nekaj v tem smislu. S tem jaz nimam problemov, ker je lučka dost mala in lahka, da lahko opravičiš te stopnje. Pač mislim ni v smislu, da nosiš orjaško 12k lm lučko in potem pristaneš z vso tisto težo v rokah na 1000lm, ampak manjšo lučko in pristaneš na recimo 700lm. 700lm za lučko, ki je približno enako dolga kot Convoy 2+, debelejša pa zgolj zaradi baterije/ledice/... ni tako slabo.

Ledica ni HI (zato pa fajna CREE XHP70 N4) tako, da nekega mega throwa ni. Lučka je zelo zelo floody. Kot bi bilo celo polje pod reflektorjem :)


Ooo super !
Iscem res fLOODY lucko in da je normalne velikost ! Tnx 8-)


Nekaj s 3x ali 4x ledico. Emisar d4?


Tudi mala Emisarka za zepno uporabo ja. Drugače ciljam na kaksno vecjo floodko se. DA ne kupujem samo throwk.

~Panter~ ::

Lep pozdrav.
Sem nov v svetu lučkarstva, trenutno čakam zanflare f1.
Vem da je tale tema namenjena ročnim lučkam, me pa vseeno zanima, kaj bi mi priporočali za naglavno, čelno lučko?
Ne potrebujem da mi sveti daleč, se pravi ne throw ampak bol floody lučko. In da je nakaj v rangu 15, max 20€
Za nočne pohode po bližnji gmajni :) Trenutno imam eno lučko iz dekatlona, ki pa ni kaj preveč močna ...
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Samael ::

Oglej si lučke iz Nitecore NU serije. Nitecore NU10 (ki se jo je pred časom dobilo za nekih $15USD) se mi zdi kot nalašč za tvoje potrebe, vendar ne vem, kako je zadnje čase z dobavljivostjo. Nisem je videl nič oglaševano v akcijah zadnje čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

~Panter~ je izjavil:

Lep pozdrav.
Sem nov v svetu lučkarstva, trenutno čakam zanflare f1.
Vem da je tale tema namenjena ročnim lučkam, me pa vseeno zanima, kaj bi mi priporočali za naglavno, čelno lučko?
Ne potrebujem da mi sveti daleč, se pravi ne throw ampak bol floody lučko. In da je nakaj v rangu 15, max 20€
Za nočne pohode po bližnji gmajni :) Trenutno imam eno lučko iz dekatlona, ki pa ni kaj preveč močna ...


Nitecore NU32 - https://m.gearbest.com/headlights/pp_00...
Price: $ 25.99
Coupon code: FIN45
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Fajna, kakovostna lučka. Malce čez budget, ampak s tem popustom, kot rečemo, vredna vsakega penija.
Če jih ne bi že imel toliko, bi jo jaz tudi kupil :)

perci ::

Malo moti edino švoh vgrajena baterija.

Pa dejstvo, da je ne dobim za 25,99 :(

a jo morš na mobilni strani nabavit? ne vem, kje se sploh kupon vpiše na mobilni....

edit: našel...še 3 usd poštnine je na to ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
««
156 / 319
»»