» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
81 / 318
»»

Furbo ::

Lučka za tiste, ki ne morejo preboleti starih Maglite. :))


https://www.aliexpress.com/item/Lixada-...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

Ampak jo bodo sigurno ustavili na carini :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Jaz sem tudi danes prejel Imalent DN70 in je šlo skozi brez carinske pošte ($45).

Na prvi vtis deluje zelo solidno. V ojačani črni kartonasti embalaži z magnetnim zaklepom je videti precej premium. Je pa tista guma čez usb filanje precej "slaba" in mislim, da ne bo zdržala prav dolgo. Marsikatera cenejša svetilka ima to urejeno boljše. Celo nam vsem poznana el cheapo F1 :)
Na svetilki je diskreten oled zaslonček, ki prikazuje razne parametre svetilke (na koliko lumnov je vklopljena, voltažo baterije, opozorilo izpraznjenosti baterije..). Pri turbo (3800lm) načinu se po pričakovanju kar hitro segreje. Zelo zelo veliko svetlobe za tako malo svetilko. Seveda pa hitro pride stepdown - ki pa je tu povsem realističen in sprejemljiv za svetilko teh dimenzij :)

Čez kakšne pol ure, ko grem iz službe, me bo pešpot vodila čez slab km "divjine" brez svetlobe, pa bom vedel/videl več, kako se obnese ob dejanski uporabi :) Prvi vtis ni napačen.

Furbo ::

koyotee je izjavil:

Ampak jo bodo sigurno ustavili na carini :))

Pol morajo tudi baseball palice :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Ja, saj jih. Ustavijo, ne zaplenijo.

Furbo ::

Me zanima kaj bi bilo, itak jo moraš potem sam sestaviti, ne vem koliko bi bil sumljiv paket.
Saj ne, da zakon okoli tega ni debilen, kot bi prepovedal vejo odžagati iz drevesa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

impre ::

Mi prosim kdo od tistih ki ste že prejeli F1, kakšna cena je bila navedena na paketu?
Me prav zanima koliko me bodo upalili če dvignem pošto???

Okapi ::

Je čisto vseeno, kaj piše na paketu. Važno je, koliko si plačal.

perci ::

ri meni je pisalo toliko, kot je bilo - 8 ali 9 EUR, se ne spomnim več.

impre ::

Aha se pravi bo min 5€ al koliko že rabi država...

Samael ::

impre je izjavil:

Mi prosim kdo od tistih ki ste že prejeli F1, kakšna cena je bila navedena na paketu?
Me prav zanima koliko me bodo upalili če dvignem pošto???

Kako pa veš, da te bodo? Na osnovi česa? Običajno že na obvestilu poštarja piše, koliko je za plačati.

Radi sicer zaračunajo tistih 5 eur za sam postopek, ampak načeloma niti to ne, če jim na zahtevo podatke posreduješ preko online obrazca in so le ti ustrezni (sicer te preko maila ponovno kontaktirajo za dopolnitev in tu si že bližje tistim petim eurom).
Takšna je vsaj moja izkušnja.

Samael ::

@Okapi, ne bom naročil DN35. Nima smisla. Imalent DN70, čeprav ni thrower, res doseže kakšnih 300m, kar ni malo. In res osvetliš z njo celo polje. Veliko svetlobe za tako malo 26650 svetilko.

Všeč mi je velikost - komot gre v žep, sem pa prej med hojo v temi opazil tudi eni velik minus. Precej tipanja je treba, da v temi dejansko najdeš gumb za vklop, še pri samem izklopu so lahko težave, s kaksnimi rokavicami pa sploh ni šans, da bi jo lahko vklopil. Gumjasta gumba za vklop sta praktično v liniji ohišja (ni ravno neke izbočenosti), na nasprotni strani pa je še ta obupna usb port guma. Pa zdaj tipaj in ugotavljaj v temi kaj je kaj ...

Baterija pri turbo/high načinu žre kot nora in glava (čeprav prej v mrazu ni izpadlo to tako napačno) postane konkretno vroča, kar je lahko problem, ker je svetilka tako kratka, da se nehote dotikaš vročega dela, pa tudi v žep jo je treba pospraviti po uporabi.

Izpostavil sem nekaj minusov te sicer dokaj imenitne svetilke, ampak praktično še nisem naletel na svetilko s 26650 baterijo, ki bi mi bila vsaj približno blizu popolnosti. Ni mi žal, da sem jo naročil, je zelo luštna, oled screen mi je tudi všeč, ni me pa prepričalo za nabavo DN35.

perci ::

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Zanflare F1
On the Road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20

Pravi, da rabi vse.

Samael ::

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Zanflare F1
On the Road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20

Pravi, da rabi vse.

Haha, a ti to resno? :) Tole me je pa zdajle od srca nasmejalo :)

Ja kaj pa druzga. Vse! :)

Okapi ::

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Zanflare F1
On the Road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20

Pravi, da rabi vse.
OK, bi razumel, če bi bil fotr na obisku pri tebi. Ampak zakaj si šel na obisk k tastarim s štirimi lučkami mi pa ni čisto jasno.:))

perci ::

Pred cajtom mi je reku, da rabi eno mocnejso lucko pa sem potem sel s temi tja, da si izbere.

Realno sem mislil, da bo hotel imalentko in morda se eno F1 ampak so mu bile vse vsec.

In ker ma rojstni dan, se mi ni bilo tezko locit od njih - sploh glede na to, da sem narocil velik tega in je se nekaj robe doma.

Pa dobr filing je dat darilo, ki ga tut prejemnik dejansko hoce.

Pa sej jst bi tut hotu vse :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

impre ::

Samael je izjavil:

impre je izjavil:

Mi prosim kdo od tistih ki ste že prejeli F1, kakšna cena je bila navedena na paketu?
Me prav zanima koliko me bodo upalili če dvignem pošto???

Kako pa veš, da te bodo? Na osnovi česa? Običajno že na obvestilu poštarja piše, koliko je za plačati.

Radi sicer zaračunajo tistih 5 eur za sam postopek, ampak načeloma niti to ne, če jim na zahtevo podatke posreduješ preko online obrazca in so le ti ustrezni (sicer te preko maila ponovno kontaktirajo za dopolnitev in tu si že bližje tistim petim eurom).
Takšna je vsaj moja izkušnja.

Na obvestilu sicer ne piše nobenega zneska, vendar sem skoraj siguren da mi bodo upalili nekaj za plačat, drugače bi verjetno že šlo skozi. Lahko da se pa motim, če pravite da je na paketu napisan pravi znesek (8,5EUR). Verjetno bom reskiral in dvignil pošto pa da vidimo...

Če jim pošljem prt. screen mojega naročila/plačila na GB bo ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: impre ()

koyotee ::

Rabijo tudi paypal printscreen ponavadi
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Zanflare F1
On the Road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20

Pravi, da rabi vse.


Kje si vse to kupil?

Zdaj ste me toliko narajcali, da bom še jaz vzel eno F1, da vidim, kako se zadeva obnese.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Pravi, da rabi vse.

Kakršn oče, takšen sin. Oziroma obratno. :)

A polnilce si mi že tudi nesel pokazati, zdaj bo rabil. Pa morda še rezervne baterije. 8-)

Pri meni je bilo neumno ko sem kupoval, ko je bil pa žled, pa kadar zmanjka štroma.. sem pa popularen. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

gregor ::

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Zanflare F1
On the Road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20

Pravi, da rabi vse.


in imamo novega lučkarja ;)
sedaj pa naj nabavi kaj večjega, npr convoy L6 za 44 usd :)

FireSnake ::

F1

Ali se kje dobi bolj poceni?

Edit: so te zadeve res tako močne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

impre je izjavil:

Samael je izjavil:

impre je izjavil:

Mi prosim kdo od tistih ki ste že prejeli F1, kakšna cena je bila navedena na paketu?
Me prav zanima koliko me bodo upalili če dvignem pošto???

Kako pa veš, da te bodo? Na osnovi česa? Običajno že na obvestilu poštarja piše, koliko je za plačati.

Radi sicer zaračunajo tistih 5 eur za sam postopek, ampak načeloma niti to ne, če jim na zahtevo podatke posreduješ preko online obrazca in so le ti ustrezni (sicer te preko maila ponovno kontaktirajo za dopolnitev in tu si že bližje tistim petim eurom).
Takšna je vsaj moja izkušnja.

Na obvestilu sicer ne piše nobenega zneska, vendar sem skoraj siguren da mi bodo upalili nekaj za plačat, drugače bi verjetno že šlo skozi. Lahko da se pa motim, če pravite da je na paketu napisan pravi znesek (8,5EUR). Verjetno bom reskiral in dvignil pošto pa da vidimo...

Če jim pošljem prt. screen mojega naročila/plačila na GB bo ok?
Kakšno obvestilo si sploh dobil? In kaj tvegaš, če dvigneš pošto?

Samael ::

FireSnake je izjavil:

F1
Ali se kje dobi bolj poceni?

Večina nas kupuje svetilke z raznimi popusti na gearbestu in banggoodu. Ne zaleti se v prvo kar vidiš, recimo ta ZF1, ki si jo linkal se tu pa tam ob akcija dobi na gearbestu za precej precej nižjo ceno. Nihče nas ni dal toliko, kot je navedeno na tvojem linku. In v tej temi redno objavljamo kupone. Če boš spremljal temo en teden, mogoče manj, boš videl marsikaj zanimivega, kakovostnega za nižjo ceno.
Če si vseeno pripravljen dati kakšnih 25eur za solidno svetilko, ti raje kot ZF1 (ki sicer je solidna) za ta denar ta moment priporočam odlično LUMINTOP EDC25.


FireSnake je izjavil:

Edit: so te zadeve res tako močne?

Nekatere da, druge ne.
Običajno je naveden turbo (ali high) mode, ki traja recimo 30 sekund - do nekaj minut (odvisno od svetilke do svetilke), potem pride (običajno avtomatsko reguliran) stepdown, ko se svetilka zaradi pregrevanja preklopi na nizjo svetilnost. 1000 do 500 lumnov daljše uporabe je nekako realistična cifra za solidno svetilko te velikosti.
Na ebaju znajo hudičevo pretiravati pri no name svetilkah z lumni, vendar je Manker, ki ga linkaš vseeno neka znamka, kjer približno veš kaj boš dobil. Banggood prodaja nekaj Astrolux svetilk, ki jih je izdelal Manker (predno so se razšli) za precej nižjo ceno, kot je navedena ta na ebayu (hint: Astrolux S41 ;-)

Glede konkretne svetilke:

Manker rates the E14 II at 2200 lumens on Turbo. The sample I was provided for review dramatically exceeded that rating on my rig, clocking 2821 lumens using an LG HG2 unprotected cell. The E14 II maintained more than 2600 lumens until the 1 minute mark – at which time a stepdown reduced the output to a little less than 1100 lumens. Output slowly declined from there until the 39 minute mark, at which time it dropped from almost 500 lumens to about 120 lumens. It continued to drop and step down through the 3 hour mark, but ANSI runtime is based on output dropping to 10% - which happened at minute 39.
Vir: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

FireSnake ::

Samael: najlepša hvala ... ker ne gori voda komot počakam na ugodno F1 (ali kaj podobnega) :D
(sem gledal par strani nazaj, da se je F1 s kuponom dala dobiti za res pameten denar)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Magic1 ::

Magic

gregor ::

nazadnje je bila F1 z kodo 13 usd, pred tem pa 10 usd
13 je preveč ;), čakamo spet na 10 usd:)
upamo da bo kmalu
LP

valdo ::

Smetim, ta tema je super in redno jo berem;
iščem temo o majhnih preklopnih nožih? -tu je nekaj ampak to ni to
Želel bi kupiti enega(dolžina rezila čim manjša) ampak da je oster "kot britva"
Na GB gledam zanamko GANZO uporabno ima kdo izkušnje?

Hvala!
Lp

Samael ::

Kot navdušen zbiratelj nožev sem tudi pri GB-ju iz radovednosti kupil nekaj nožev, pa me res navdušil ni niti eden. Dejansko ni enega teh kitajskih nožev, ki ne bi bil kopija bolj znane znamke. Seveda s slabšimi materiali (kitajske verzije cenenega CrMov jekla..). Recimo tale, ki si ga linkal je popolna kopija Spyderco nožev (mislim da Spyderco Paramilitary 2) - ki so real deal.

Pri nožu, kot orodju, jaz vidim takole - lahko kupiš nekaj kitajskih el cheapo za 10usd, ki ne bodo držali ostrine, se bo pokvaril zaklop, itd... ali pa daš 30USD za kaj kvalitetnega, kar te bo spremljalo skozi življenje. Recimo kvalitetni in oster kot britev Ontario Rat 1 z rezilom iz nerjavečega AUS8 jekla se dandanes dobi na ebayu za 25 - 30USD. Super zadeva, ki ti bo služila večji del življenja.

Okapi ::

Bolj je pri nožih vprašanje, koliko časa hočeš, da ostrina zdrži. Ker "na britev" lahko nabrusiš tudi čisto "navadne" Opinele, imajo zelo primerno jeklo, samo ker je precej mehko, ostrine ne drži prav dolgo, pa še rjavi. Imajo tudi zelo majhne nože.

Samael ::

@Valdo, če želiš res mali, oster kot britev in cenovno ugoden, vendar vseeno kvaliteten nožek podoben tistemu, ki si ga linkal, glej na ebayu Spyderco BYRD linijo nožkov.

@Okapi, opinel ima vsak nož v dveh različicah - klasični trši karbonski (ki tako lepo porjavi) in pa stainless verzija, ki zaradi prožnosti jekla drži ostrino dlje in ne rjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Ja, samo klasične lahko bolje oziroma lažje nabrusiš.
Drugače pa, najboljši so tile ;) - tudi zelo ostri, če jih dobro nabrusiš.

Uporabnix ::

Noži, lučke, potejto, potahto.

gregor ::

http://budgetlightforum.com/comment/122...

F1 za 13 usd, LEDFM55
tudi S2+ ugodno...

pohitite :)

bojsi ::

Samael je izjavil:



Pri nožu, kot orodju, jaz vidim takole - lahko kupiš nekaj kitajskih el cheapo za 10usd, ki ne bodo držali ostrine, se bo pokvaril zaklop, itd... ali pa daš 30USD za kaj kvalitetnega, kar te bo spremljalo skozi življenje. Recimo kvalitetni in oster kot britev Ontario Rat 1 z rezilom iz nerjavečega AUS8 jekla se dandanes dobi na ebayu za 25 - 30USD. Super zadeva, ki ti bo služila večji del življenja.

A ti Ontario Rat 1 za 15 EUR iz HongKonga so real deal?

perci ::

Furbo je izjavil:

perci je izjavil:

Sem bil na obisku pri starših in mi je fotr zaplenil:

Pravi, da rabi vse.

Kakršn oče, takšen sin. Oziroma obratno. :)

A polnilce si mi že tudi nesel pokazati, zdaj bo rabil. Pa morda še rezervne baterije. 8-)

Pri meni je bilo neumno ko sem kupoval, ko je bil pa žled, pa kadar zmanjka štroma.. sem pa popularen. :)

Polnilca ne rabi, ker ga imajo vse navedene lučke že vgrajene - namenoma take kupujem, ker mrzim polnilce.

Verjetno pa mu bo treba nabavit vsaj kak spodoben usb polnilnik - kaj takega https://www.gearbest.com/iphone-cables-...

pierch ::

A, vidim da nisem edini ki ima zbirko nožev :)
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

gregor ::

zgoraj imaš v akciji LK LII 500 polnilec, dobra zadeva
morda za razmislit

je pa res da se ga je že ceneje dalo dobit...

mogoče odprete novo temo za nože, tu smo lučkarji ;)

LP

FireSnake ::

gregor je izjavil:

http://budgetlightforum.com/comment/122...

F1 za 13 usd, LEDFM55
tudi S2+ ugodno...

pohitite :)




hehe, tole je bilo pa hitro.
Hvala ... sem kupil eno F1, če že tako hvalite.
Da vidim, kako se zadeva obnese :)

Edit: verjetno rabim še polnilne baterije. Ali ne?

Edit2: stran s popusti ni več dosegljiva, škoda.
Sem misli vzeti še WUBEN T102 CREE XHP70 6500K 3200Lm LED Flashlight - BLACK , pa nimam trenutno denarja na kartici. Bom v prihodnje :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Samael ::

bojsi je izjavil:


za 15 EUR iz HongKonga so real deal?

Mislim da ne :) https://www.bladeforums.com/threads/cou...
Kitajci ne delajo japonskega AUS-8 jekla, medtem ko je "ameriški" Ontario RAT1 narejen na Tajvanu. Ni razloga, da bi bil na kitajskem cenejši.

@Pierch :)
https://slo-tech.com/forum/t425393/p562...
(samo delček za teasing :-)

gregor ::

ognjena kača, tukaj poglej:

http://budgetlightforum.com/node/57247

teh baterij ne moreš naročit iz GB, ker ne pošiljajo v SLO

torej ti ostane tale prodajalec:

https://liitokalahongkong.aliexpress.co...

kaj nabavit pa je bilo že velikokrat napisano, poglej malo nazaj po temi

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

za hitrejšo dobavo pa lahko nabaviš tudi tukaj
nkon.nl
ker iz LK official store boš čakal 5, 6 tednov
LP

Samael ::

Nitecore NU10 naglavna še nikoli ni bila tako poceni (običajni popust je mislim da 14,99USD)
9,99 USD
Koda za popust: NU10QQ
(samo 100 kuponov)

perci ::

Sem vzel eno - da nadomestim tisto, ki mi jo je fotr vzel.

impre ::

Delam paniko zaradi F1 lučke in carinskega postopka, a na pošti me čaka paket s kockami za tamalo iz alija:))

FireSnake ::

S popustom zgoraj je tole okoli 65USD.

To res tako od hudiča sveti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

FireSnake je izjavil:

S popustom zgoraj je tole okoli 65USD.

To res tako od hudiča sveti?

Verjetno kakšno minuto, potem pa pade na kakšnih 1000lm.
3200Lm hec z eno baterijo, pa četudi je ta 26650 nikoli ne traja prav dolgo.

Ne vem, če si kdo zadnje čase aktivnih v tej temi lasti kakšno Wuben lučko, vendar v tem cenovnem razredu obstajajo najbrž boljše, preverjene alternative. Recimo Convoy L6 se da te dni dobiti že za 45 - 50USD (potrebuješ pa dve 26650 bateriji). Imalent DN70 in DN35 za podobno 45 - 50USD ceno. Razne mogočne Haikelite lučke celo pod $40. Čudovito Klarus G20 z občasnimi kuponi za 60USD. Itd..

Naj ti navedeni lumni ne bodo glavno vodilo pri nakupu lučke. Med 2500lm in 3500lm za oko ni neke večje razlike, je pa lahko razlika v teži, velikosti, ceni, pregrevanju itd... drastična. In na koncu obtičiš v roki z orjaško tričetrtkilsko lučko, katere svetilnost je v treh minutah s 3500lm padla na 900lm. Tudi precej manše, lažje svetilke zmorejo to.

FireSnake je izjavil:

Za F1, baterija:
....
Koliko teh baterij rabim?

Za F1 kupi dve bateriji, pa si dober za nadaljnih 5 let :)
Verjetno bi šlo tudi z eno, odvisno od uporabe, ampak pač, če že naročaš ...
Za F1 ustrezata obe, ki si ju navedel. Črna je malo novejši model, ampak tudi pri zeleni ne bo nobene razlike pri uporabi F1 svetilke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

krneki0001 ::

Jaz sem z nitecore hc20 in skillhunt h02 zelo zadovoljen, pa obe svetita zelo dobro. Kolegi imajo sicer močnejše zadeve, ampak po parih minutah njihive hude osvetlitve pade svetilnost in svetijo velke težke in vroče zadeve kot moja majhna lučka.

Okapi ::

Samael je izjavil:

[
Naj ti navedeni lumni ne bodo glavno vodilo pri nakupu lučke. Med 2500lm in 3500lm za oko ni neke večje razlike, je pa lahko razlika v teži, velikosti, ceni, pregrevanju itd... drastična. In na koncu obtičiš v roki z orjaško tričetrtkilsko lučko, katere svetilnost je v treh minutah s 3500lm padla na 900lm.
Samo 3000 lumnov itak ne potrebuješ za to, da bi si svetil, ampak da se pred kolegi pohvališ, kako daleč ti nese. Za to je pa dovolj pol minute. 8-)
««
81 / 318
»»