» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
80 / 320
»»

Okapi ::

Prav res, da bo po 15+ letih končno malo drugačna razsvetljava.

V ta namen priporočam tole "lučko", Laser 303.




Odličen laserček z (ročnim) light showom. Na ebayu za vsega 5 evrov (brez 18650 baterije in polnilnika - to itak vsi tu imamo, ne;) )

daki1 ::

Okapi je izjavil:

#1 in #3 sta enaki, kar bi lahko tudi sam pogruntal, če bi malo prebral, kaj piše. A sta res malo svetlejši od #2 (290 proti 220 lumnov) pa nimam pojma. Tudi če sta, je razlika verjetno zanemarljiva.

Spregledal. Sem videl najprej različno ceno.
Kaj pa tale https://www.svetilke.com/nite-ize-nadgr...
pa še najhitreje bi jo dobil.

koyotee ::

http://www.dx.com/p/cree-xml-t6-5-mode-...

Zamenjaš ledico in prešaltaš na liion https://m.aliexpress.com/s/item/1000004...

Aja pa "rokave" za baterije daš gor, ker so 6mm tanjše.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Uporabnix ::

Verjamem da je bilo že veliko povedanega, a vseeno:

Manjša svetilka do 20€, po možnosti z AA Ni-mh polnilnimi baterijami. Kaj se priporoča? :) hvala!

Furbo ::

daki1 je izjavil:

Oče ima še eno MAGLITE, pa bi jo nadgradil če gre na led. Vem, da je bolje, da kupi novo led svetilko, ampak bi rad imel to maglite, pa bi mu pomagal, da bi saj malo bolje svetila, če se da.

Naj si kupi novo, vsaka mala ledica že sveti bolje od tistega artefakta, razen, če jo res rabi za pretepat folk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Uporabnix je izjavil:

Verjamem da je bilo že veliko povedanega, a vseeno:

Manjša svetilka do 20€, po možnosti z AA Ni-mh polnilnimi baterijami. Kaj se priporoča? :) hvala!


Utorch UT01 s kodo BlackFriday81 za prepolovljeno ceno 9.99USD je precej imenitna, mala svetilka z veliko svetlobe. Deluje tako na AA NiMH baterijo, kot za še vecjo svetilnost na konkretnejso 14500 li-ion baterijo.
Vredna tega denarja.

Uporabnix ::

Hvala za link. Škoda da koda BlackFriday81 ne dela. Jo sicer prepozna, a se teh 9.99 ne odšteje od cene. Delam kaj narobe?

OZZY ::

Uporabnix je izjavil:

Hvala za link. Škoda da koda BlackFriday81 ne dela. Jo sicer prepozna, a se teh 9.99 ne odšteje od cene. Delam kaj narobe?


meni sprejme lepo kodo..

perci je izjavil:

Evo, nabavu tudi jst imalent dn70 za 42 eur.

Se ze veselim osvetljevanja :).


Jaz sem tudi razmišljal o njen pa sem raje vzel HaikeLite MT07S ker ma bolj koncentriran snop in dalj sveti. Drugače pa je podobna dn35. Dn70 nima takega dometa kot te dve.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Samael ::

@Uporabnix meni dela. Mogoce si eno ze dal v kosarico prej in je zdaj pod "my orders" in caka da bo placana? Ce je koda samo za eno, ti v tem primeru ne prime, ko poskusis se enkrat.

@OZZY meni gredo pa Haikelite lucke, iskreno, malce na zivce :) Imam Haikelite MT01 CREE XHP50 V2 in pa nekoliko ožjo HaikeLite SC01 CREE XHP35 HI, pa sta obe masiven kos železja, ki ni za vlačiti po svetu. Ko ima človek to dejansko v rokah, vidi kako zelo nepriročno je to. Imalent DN70 je cca štirikrat lažja od polkilske HaikeLite MT07S (ki s štirimi baterijami še preseže to težo).

Jaz sem se odlocil za dn70 napram dn35 ravno iz razloga, ki ga navajaš ti :) Svetilka, ki mi 300m (kar ni malo) osvetli "cel" fuzbal plac, mi je uporabnejša kot svetilka, ki sveti dalje (pa oči tako ali tako večine ne vidijo) pa v ravni liniji osvetli 20% fuzbal placa :)
Tu ni govora o 50m vs 500m ampak 300 - 400m konkretne osvetljave okolice vs 600m bistveno manj konkretne osvetljave okolice. Uporabnost vs wow faktor ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Aja, pa ne me narobe razumeti. Nič nimam proti throwerjem, katerih koncentriran snop doseže 500m in dlje, pri čemer tvoja izbira deluje precej mogočno. Veselje jo bo prižgati :)
Kar sem hotel rečti je le da v t.i. real life uporabi sam preferiram kompromis med obema. Svetilke tipa dn70 svetijo preklemansko daleč. Ne kot dn35 seveda, zato pa kljub lepi daljavi bistveno bolje osvetlijo okolico. Meni je to mega. Videti celo jaso ali polje osvetljeno. Preko dreves in grmičevja dalje pa itak ne gre :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Ampak se je treba zavedati, da ne moreš celega polja naenkrat dobro videti, tudi če je celo osvetljeno. Če je luč nepremično pritrjena, mora imeti dovolj širok snop, če jo pa držiš v roki in lahko z njo sproti slediš svojemu pogledu, pa niti ne.

Sicer sem pa točno zato, da to preverim, kupil obe, DN70 in DN35. Me prav zanima, katera bo bolj uporabna.

perci ::

No, porocaj. Pomojem ima Samael prov.

Samael ::

Okapi je izjavil:


Sicer sem pa točno zato, da to preverim, kupil obe, DN70 in DN35. Me prav zanima, katera bo bolj uporabna.


Si me prehitel :) Jaz sem imel tudi v mislih (oz. nekaj strani nazaj napisal), da ce bom zadovoljen z dn70, najbrz narocim tudi dn35.
Kar me pri teh dveh svetilkah skrbi, je predvsem pregrevanje (ni ravno veliko materiala okoli tako male svetilke), ampak ce po stepdownu na cca 1000lm ne bo neke hude vrocine, mislim da je to za tako malo 26650 svetilko kar sprejemljivo. Se bom odlocil, kako pa kaj z drugo, ko bom imel prvo v rokah.

daki1 ::

Furbo je izjavil:

daki1 je izjavil:

Oče ima še eno MAGLITE, pa bi jo nadgradil če gre na led. Vem, da je bolje, da kupi novo led svetilko, ampak bi rad imel to maglite, pa bi mu pomagal, da bi saj malo bolje svetila, če se da.

Naj si kupi novo, vsaka mala ledica že sveti bolje od tistega artefakta, razen, če jo res rabi za pretepat folk.


Sem mu tudi sam svetoval, ampak bi imel Maglite. Verjetno nostalgičnost. Ampak, da malo bolje sveti, sem našel LED žarnico v SLO in bo hitrejša dostava kot iz ebaya.
Čeprav bi za ceno žarnice že dobil spodobno svetilko. Ampak naj bo po njegovem.
Ne bo pa pretepal nikogar z njo :)
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

OZZY ::

Samael je izjavil:


@OZZY meni gredo pa Haikelite lucke, iskreno, malce na zivce :) Imam Haikelite MT01 CREE XHP50 V2 in pa nekoliko ožjo HaikeLite SC01 CREE XHP35 HI, pa sta obe masiven kos železja, ki ni za vlačiti po svetu. Ko ima človek to dejansko v rokah, vidi kako zelo nepriročno je to. Imalent DN70 je cca štirikrat lažja od polkilske HaikeLite MT07S (ki s štirimi baterijami še preseže to težo).

Jaz sem se odlocil za dn70 napram dn35 ravno iz razloga, ki ga navajaš ti :) Svetilka, ki mi 300m (kar ni malo) osvetli "cel" fuzbal plac, mi je uporabnejša kot svetilka, ki sveti dalje (pa oči tako ali tako večine ne vidijo) pa v ravni liniji osvetli 20% fuzbal placa :)
Tu ni govora o 50m vs 500m ampak 300 - 400m konkretne osvetljave okolice vs 600m bistveno manj konkretne osvetljave okolice. Uporabnost vs wow faktor ;-)


Glede teže se strinjam s tabo. Skoraj 4x težja.
Več "mesa" pomeni, da lahko akumulira več toplote in dalj časa sveti na večji intenziteti. Ima tudi več hladilnih reber kot Dn70 (sicer niso nekaj globoka ampak vseeno). Sam imam raje, da mi sveti bolje dalj časa oz. celi čas. MT07S ima tudi več izbire pri nastavitvah. Tako da mi iz tega stališča bolj odgovarja.
Pri svetilkah je vedno pač tako, da enemu je nekaj všeč, drugemu pač ne oz. gleda druge prednosti.
Za flood varjanto pa se nekako oziram za HaikeLite MT03 II Devourer za malo poigrat. Haikelite so sicer poceni in dokaj OK..
Go with the flow.

Samael ::

OZZY je izjavil:


Pri svetilkah je vedno pač tako, da enemu je nekaj všeč, drugemu pač ne oz. gleda druge prednosti.

Res je. Moje modrovanje, kaj je boljše zame hitro nehote izpade kot modrovanje kaj je boljše za drugo osebo, kar seveda ni moj namen :) Prepričan sem, da ti bo tvoja izbira dobro služila, sicer pa poročaj. Vedno je kul prebrati izkušnjo drugih - še zlasti pa za svetilke, ki jih ostali nimamo in ne poznamo iz prve roke.

edit. typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

OZZY ::

Samael je izjavil:

OZZY je izjavil:


Pri svetilkah je vedno pač tako, da enemu je nekaj všeč, drugemu pač ne oz. gleda druge prednosti.

Res je. Moje modrovanje, kaj je boljše zame hitro nehote izpade kot modrovanje kaj je boljše za drugo osebo, kar seveda ni moj namen :) Prepričan sem, da ti bo tvoja izbira dobro služila, sicer pa poročaj. Vedno je kul prebrati izkušnjo drugih - še zlasti pa za svetilke, ki jih ostali nimamo in ne poznamo iz prve roke.

edit. typos


"modrovanja" niti nisem tako vzel. Vsakdo pač ima neko "filozofijo" kaj hoče. Meni so najboljše lučke z kompromisom med flood in throw. Kupim pa načeloma kar je OK med p/p.
Go with the flow.

Tac20 ::

A gearbest shippa powerbanke v slo?

kumer ::

ne
nove kode grka:

http://budgetlightforum.com/comment/122...

Convoy M2 za 17 usd
HL SC02 30 usd
LI500 17 usd
...

Okapi ::

Povezava ne dela.

Samael ::

Ti ne kupuješ več do novega leta, si pozabil?!
Sicer pa nič zanimivega.
http://budgetlightforum.com/comment/122...

barakus ::

Je kdo nabavil laser na 18650 baterijo, zna kaj priporocit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Okapi ::

Včeraj sem omenil. Laser 303 za 6 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

OZZY ::

Mater.. pravkra gledam in so mi eno lučko F1 zadržali na carini.. zdej bojo pa še hotl 5 eur za postopek banda pokvarjena.
Go with the flow.

MKC00 ::

Koliko si plačal za F1? Zakaj bi plačal za postopek?

OZZY ::

MKC00 je izjavil:

Koliko si plačal za F1? Zakaj bi plačal za postopek?


pod 22 EUR.. Tam zaračunajo stroške poizvedbe. Sem mel že par primerov, ko so me opilili za 5eur na podlagi tega. pa so bili CN22 izpolnjeni OK. Tko da so barabe.

podobno kot tukaj: https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...
Go with the flow.

perci ::

AFAIK zaenkrat na forumu se nihče ni uspel pokazat primera, kjer bi bil CN22 pravilno izpolnjen, pa da bi pošta vseeno zaračunala stroške poizvedbe.

OZZY ::

perci je izjavil:

AFAIK zaenkrat na forumu se nihče ni uspel pokazat primera, kjer bi bil CN22 pravilno izpolnjen, pa da bi pošta vseeno zaračunala stroške poizvedbe.


zadnjih 10 naročil iz gearbesta je bilo vedno pod 22 eur in so gor vedno pravilno napisali vrednost in vsebino. Edino kar je bilo označeno je bilo kot GIFT (mislim, da 6x) ostalo pa OK.
Go with the flow.

barakus ::

perci je izjavil:

AFAIK zaenkrat na forumu se nihče ni uspel pokazat primera, kjer bi bil CN22 pravilno izpolnjen, pa da bi pošta vseeno zaračunala stroške poizvedbe.


Jaz sem imel tak primer, kjer sem poslal račun, ki je dokazoval vrednost, kakor je bila navedena in sem nato prejel paket domov brez dodatnih stroškov.

perci ::

OZZY je izjavil:

perci je izjavil:

AFAIK zaenkrat na forumu se nihče ni uspel pokazat primera, kjer bi bil CN22 pravilno izpolnjen, pa da bi pošta vseeno zaračunala stroške poizvedbe.


zadnjih 10 naročil iz gearbesta je bilo vedno pod 22 eur in so gor vedno pravilno napisali vrednost in vsebino. Edino kar je bilo označeno je bilo kot GIFT (mislim, da 6x) ostalo pa OK.


Gift, ki ni gift, ni ravno pravilno izpolnjen cn22.

OZZY ::

perci je izjavil:

OZZY je izjavil:

perci je izjavil:

AFAIK zaenkrat na forumu se nihče ni uspel pokazat primera, kjer bi bil CN22 pravilno izpolnjen, pa da bi pošta vseeno zaračunala stroške poizvedbe.


zadnjih 10 naročil iz gearbesta je bilo vedno pod 22 eur in so gor vedno pravilno napisali vrednost in vsebino. Edino kar je bilo označeno je bilo kot GIFT (mislim, da 6x) ostalo pa OK.


Gift, ki ni gift, ni ravno pravilno izpolnjen cn22.


Večina kitajcev tudi vedno gor obkljuka gift. Ker so samo ponavadi 4 možnosti. Edino kar je potem še je commercial gods ali nekaj podobnega.
Tukaj je bolj problem vrednosti paketa in opis. Pri meni je štimalo, a carina pač svoje zaračuna..
Go with the flow.

gregor ::

http://budgetlightforum.com/comment/122...



F1, F3, UT01, H03, X6, S2+ ;)

lp

knap ::

F3, za samo 6 usd, za ljubitelje AAA lučk vsekakor dobra cena...
LP

OZZY ::

Kdo ve ali carina upošteva kode za popust kot skonto in se dejansko tista cena gleda. Ker vrednostne kupone se ne upošteva. Kode so pa nekaj drugega?
Go with the flow.

Samael ::

Tako, kot si rekel.
Cena s popustom je cena, ki jo plačaš in torej cena, ki jo upošteva carinska pošta.
Izjema so razni vrednostni kuponi ipd, ki poravnajo del plačila.

knap ::

to kar plačaš z paypal oz viso ipd, to se upošteva
sem že večkrat moral slike paypal plačila pošiljat na carino...
LP

Samael ::

knap je izjavil:

to kar plačaš z paypal oz viso ipd, to se upošteva
sem že večkrat moral slike paypal plačila pošiljat na carino...
LP

To ne drži povsem. Tudi vrednostni kuponi, dobropis, itd... se upoštevajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Ddv se plača na tisti znesek, ki si ga ti na koncu plačal, kuponi gor al dol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

To seveda ne drži. Izdelek lahko "plačaš" z dobropisom, darilnim kuponom na računu ipd. pa boš vseeno plačal DDV.
Ne razločite med akcijami (koda za popust je akcija) in vrednostnimi kuponi, dobropisi, itd. na drugi strani.

Tule https://carinska.posta.si/Help/Import#s... piše malce nerodno oz.bi lahko kdo razumel ravno obratno, ampak upam, da je jasno:

Potrdilo o plačilu nakupa (ki vsebuje le skupni znesek plačila in izvajalca transakcije) ne zadošča!

1. Vrednostni kuponi, ki jih v zadnjem času vse pogosteje pošiljajo spletni trgovci, se ne upoštevajo pri carinski vrednosti blaga - so le vaba za kupce. Ravno tako se ne upoštevajo dobropisi ali ugodnosti, zbrane pri spletnem trgovcu.
2. Pri carinski vrednosti blaga se upoštevajo popusti (jasno in nedvoumno označeni), znižane cene izdelkov (jasno označene) in npr. izlicitirane - plačane cene.


Te kode Gearbesta so popusti, ki pa morajo biti nedvoumno označeni - zato jaz vedno pri dražjih izdelkih naredim screenshot same strani (in/ali shranim URL kjer je bil ta popust objavljen) dokler je popust na strani še označen.
Edino glede česa sem v dvomu in kjer bi kdaj znalo priti skozi, kdaj ne so tiste vrednostne točke, ki si jih ob vsakem nakupu zbiramo na GB računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

No screenshote vedno pošljem že prvič, da je postopek čimprej mimo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

jaz vedno pošljem sliko paypal in tam se nikjer ne vidi koliko je popust, koda ipd
zakaj bi kompliciral, če ni potrebno :)

kaj drugega niti ne morem poslat, saj se cena v spletni trgovini vedno spreminja, in če jim pošljem link do izdelka, carina še vedno ne bo vedela koliko sem jaz dejansko dal za njega

LP

koyotee ::

Ponavadi zahtevajo paypal in print screen naročila tvojega računa v spletni trgovini.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

impre ::

Tudi mene je pričakal pildek v nabiralniku...
Kaj če ne prevzamem?

Samael ::

Pošljejo nazaj, nič ne plačaš. Se pa potem zafrkavaš s trgovcem za refund.

koyotee ::

Ce hoces se kdaj kaj narocit, ti tega ne priporocam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

impre ::

Za stisnit refund moram počakati, da poteče datum dostave?
Glede nadaljnih naročil se pa sploh ne sekiram, ker jih res dolgo ne bo...:)

OZZY ::

Hudič je tudi ker vedno pred novim letom malo pooostrijo zadeve. Vsaj na moje izkušnje.
Go with the flow.

Samael ::

impre je izjavil:

Za stisnit refund moram počakati, da poteče datum dostave?

Da, ce imas tracking.
Sploh pa se spodobi prej kontaktirati trgovca in se dogovoriti oz. zaprositi za refund predno odpres paypal dispute (ki je skrajno sredstvo, ko/ce se ne da vec dogovarjati).

impre ::

Saj te lučke niso imele trakinga.
Prespim in se jutri odločim ali dvignem pošto ali ne...
Kakšna je pa bila navedena cena na paketu? 10$ ali polna cena? Da me ne upalijo še za več kot 5€...

gregor ::

kdor čaka, dočaka ;)
danes sem po skoraj 2 mesecih dobil BLF Q8 in kar je najlepše je to, da je ni bila carinjenja
torej lučka za 40 usd brez ddv + stroškov carinjenja :)

http://budgetlightforum.com/node/45915
https://www.banggood.com/BLF-Q8-4x-XP-L...

ko bo lepše vreme bom poslikal

off topic vprašanje, poleti..ko je dovolj svetlobe slikam zunaj na dnevni svetlobi
kako pa je v zimskem času najlažje dobit dovolj dobro osvetlitev
v mislih imam t.i.light boxe ipd zadeve, morda veste kaj se splača nabavit, da ni predrago in da dovolj svetlobe



LP
««
80 / 320
»»