» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
84 / 320
»»

knap ::

tictac je izjavil:

Samael je izjavil:

tictac je izjavil:

pierch je izjavil:

Zaenkrat osebno nimam pripobm. Tudi reklamacije so mi vedno v mojo korist resili.


se izplača uporabit: Unregistered Air Mail(no tracking information) (No Tracking Number) = je malo ceneje ?

Ja, itak. Ravno teden-dva nazaj smo imeli o tem tu debato :) Ce ni trackinga bo paypal v primeru tezav po vecini na strani kupca. GB to ve. Če gre kaj narobe skušajo kdaj kaj zavlačevati, ti ponuditi del kupnine itd, ampak če se ne pustiš takoj odgnati, vrnejo vse.
Registered (vsaj po mojih izkušnjah) tudi rado pristane na carinski pošti (potencialen strošek 5 eur za postopek) medtem ko gre unregistered večinoma skozi.



naročil Convoy S2+ LED Flashlight (2x) , sedaj pa iščem baterije 18650 (2kom) za omenjeno svetilko + polnilec.
kateri polnilec bi najbolj filal baterije https://www.gearbest.com/batteries/pp_6... ?


vsak polnilec ti bo polnil flat baterije, če želiš poceni in kvaliteten polnilec potem glej za litokala polnilce 100, 200, 400, 500...
tukaj je uradna trgovina:
https://liitokala.aliexpress.com/store/...

vendar pa jih boš ceneje dobil še počakaš na akcijo/kodo v trgovini gearbest

402 je bil pred kratkim za 7 usd, 500 za 14 usd, 100 za 2 usd, celo 1 usd...

je pa res, da moraš biti hiter saj kode delujejo za omejeno, majhno število izdelkov

LP

gregor ::

BLF Q8, nekaj slik:










še več slik pa je na tej povezavi:
https://imgur.com/a/gSrkT

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OZZY ::

gregor je izjavil:

Nove kode

http://budgetlightforum.com/comment/123...

Ali je komu poznan Tomo T4 polnilec?


Mam doma S4 samo še nisem testiral. Kupil, ker ma tud typ-c polnenje. Kake protectec baterije boš težko dal notri. lahko pa mešaš razne med sabo. Kaj več ne vem povedat.

RockyS je izjavil:

Danes prejel imalent hr20, v roki deluje ok le vrtljiv mehanizem je boge kvalitete napram vsemu ostalemu. Zraven je tud bila 18650.

Lp


Nabavil za fotra.. Navdušen nad njo. Sploh regulacijo in pa še baterija je bla zraven. Zaenkrat jo ful uporablja in je top.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

tictac je izjavil:

se tole splača kupit : https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-18... ?


tlele je kaka nula preveč pri kapaciteti.
Go with the flow.

perci ::

OZZY je izjavil:


Nabavil za fotra.. Navdušen nad njo. Sploh regulacijo in pa še baterija je bla zraven. Zaenkrat jo ful uporablja in je top.


Tudi jaz za fotra. Pa za sodelavca in dva sorodnika. Zdej pa še zase. Res je super lučka. Ni pa najcenejša :).

OZZY ::

gregor je izjavil:

Nove kode

http://budgetlightforum.com/comment/123...

Ali je komu poznan Tomo T4 polnilec?


Tukaj maš en test M4 verzije..
Go with the flow.

Vaseer ::

Vprašanje za poznavalce :) So v bližnji prihodnosti planirani kakšni popusti na AX-u (kakšen kitajski praznik, ipd) oz kakšna koda za GB, ki bi znižala trenutne cene?
Da se znebim potrebe po N številu USB polnilcev, od katerih nekateri že oddajajo nadležno piskajoč zvok, razmišljam o nakupu TUTUO QC - 025P - link1, link2 - na katerega bi priključil 2x XTAR VC4, 2x F1, EDC25.
Predlagate kakšen drug polnilec, ki ima 5+ USB izhodov in vsaj 2 zmoreta 2+ A izhodnega toka?

tictac ::

Okapi je izjavil:

Niti slučajno. Številka mAh na bateriji je nateg na suho. Imaš v tej temi dovolj priporočil, ne izumljat tople vode in iskat baterij neznanega porekla samo zato, ker so pol centa cenejše. Boš samo denar stran metal.


torej LiitoKala je pravi odgovor ?

https://www.gearbest.com/batteries/pp_6...?

Samael ::

Napačna trgovina, napačna liitokala baterija.
Če ne boš sam našel (vsak tretji dan debatiramo o tem, samo malce za nazaj poglej) ti napišem, ko pridem iz službe - če ne pozabim.

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Za F1, ki bo počasi na poti, sem kupil tele baterije:
https://www.aliexpress.com/item/4PCS-10...

Kar 4 pack, ker imam občutek, da bomo še kaj kupili :))

Edit: kaj to je AA format, ali kaka velikost je to?


Citiram svoj post (pred parimi dnevi) glede nabave baterij.
(link sem tudi pobral globlje v tej temi)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

http://budgetlightforum.com/node/57247

LK500 za 17 usd, dobilo se je že ceneje, ampak tudi to ni slaba cena, za tiste ki nujno rabite polnilec
L6 - 46 usd
s2+ clear xpl-hi - 12 usd
c8 - 13 usd
...

Furbo ::

LK ima US plug, pa meni še koda ni prijela (še dobro:).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Samael ::

gregor je izjavil:

http://budgetlightforum.com/node/57247

LK500 za 17 usd, dobilo se je že ceneje, ampak tudi to ni slaba cena, za tiste ki nujno rabite polnilec
L6 - 46 usd
s2+ clear xpl-hi - 12 usd
c8 - 13 usd
...


Zelo dobra cena za C8, ker je XPL HI (ki nese cca 400m) običajno dražja od XML2.

gregor ::

se opravičujem za LK500, sem spregledal

res je, ceni za obe convoy lučki sta dobri, obe imata xpl-hi

sem preko ZS govoril z tem grkom, ki se je pojavil na sceni za kode
se je malo zagovoril, ampak napisal mi je, da ima tako dobre kode zato ker ima kontakt v gearbestu, ko sem ga bolj podrobno vprašal kakšen kontakt pa ni bilo več odgovora ;)

še to, pravi da za F1 verjetno še nekaj časa ne bo kode za 10-13 usd ker je zaloga nizka, čakajo da dobijo novo pošiljko

upam, da se moti ;)

barakus ::

Ali lahko kdo kaj več pove o teh večjih svetilkah? Govorim cenovni rang 30-100 usd, za namene svetit po gozdu/morju? Ali je ta Convoy L6 dobra svetilka?

FireSnake ::

gregor je izjavil:

obe imata xpl-hi


Kaj je to xpl-hi?

No, k sreči sem F1 že kupil (moja prva, a menim, da ne zadnja)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

njyngs ::

Kupujete svetilke na baterije ali na akumulatorje (Li-ion and shit) za polnjenje? Razlogi zakaj eno ali drugo?
Iščem namreč 3 kvalitetne svetilke:
- eno manjšo ročno (do cca 15cm)
- eno večjo močnejšo ročno
- eno s kavljem in tudi primerno za camping

Predlogi? Sem čisti amater, ampak bi rad kvaliteten nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

matobeli ::

barakus je izjavil:

Ali lahko kdo kaj več pove o teh večjih svetilkah? Govorim cenovni rang 30-100 usd, za namene svetit po gozdu/morju? Ali je ta Convoy L6 dobra svetilka?


Je dobra, jo imam. Zdej ko so bile akcije je bila 44USD, kar je bila lepa cena. Tudi če plačaš še carino te skupaj pride dobrih 50EUR, kar ni slabo.

Za po morju sicer ne vem, predvidevam da nimajo ladnje zastonj montirane ogromne searchlighte. Pa tudi aluminij ni ravno material za slano okolje. Ampak, za tako ceno verjetno ne dobiš nič boljšega.

perci ::

Pomojem, da je čist dobra za svetit po morju, v smislu, če hočeš najt prosto bojo v zalivu.

Okapi ::

matobeli je izjavil:

Za po morju sicer ne vem, predvidevam da nimajo ladnje zastonj montirane ogromne searchlighte.
Saj ni mislil na čezoceanke;)

gregor ::

barakus je izjavil:

Ali lahko kdo kaj več pove o teh večjih svetilkah? Govorim cenovni rang 30-100 usd, za namene svetit po gozdu/morju? Ali je ta Convoy L6 dobra svetilka?


Za ta denar, zelo dobra. Ne boš dobil cenejše zadeve.
Seveda ne smeš pozabit na baterije.
LP

Samael ::

FireSnake je izjavil:

gregor je izjavil:

obe imata xpl-hi


Kaj je to xpl-hi?

O tem sem se nekoliko razpisal par dni nazaj:

Samael je izjavil:


Vzemiva za primer:
C8 z XM-L2
C8 z XP-L HI

XM-L2 ima silikonsko kupolo (dome) čez ledico. To pomeni, da odda od sebe nekoliko več lm svetlobe, kot XP-L HI, ki je brez omenjene kupole (dedomed), osvetli boljše neposredno okolico, ima pa zato slednja (XP-L HI) za tako malo, poceni svetilko, neverjeten throw. Snop svetlobe pri XP-L HI je bolj intenziven in seže neprimerljivo dlje kot pri XM-L2, pa tudi kot pri marsikateri precej dražji svetilki. Zato ljudje za to ceno (cca 15 usd) preprosto obožujemo C8 svetilke.

Že če tu vprašaš kaj je bolje, je težko odgovoriti. C8 XM-L2 ponuja skoraj popolno razmerje med osvetlitvijo okolice in daljave. XP-L HI pa seže dlje, veliko dlje, vendar precej manj osvetli okolico.
Za ta denar (od 13 - 17 usd) skoraj težko dobiš več, zato imamo tako radi C8.

https://slo-tech.com/forum/t425393/p571...

gregor ::

FireSnake je izjavil:

gregor je izjavil:

obe imata xpl-hi


Kaj je to xpl-hi?

No, k sreči sem F1 že kupil (moja prva, a menim, da ne zadnja)


O tem je pred kratkim že pisal Samael, poglej malo nazaj.

Zelo na kratko,
XP-L HI da veči throw, kar pomeni da je svetlobni snop daljši, bolj ozek
XM-L2 pa je ravno obratno (flood), bolj širok snop in krajši

na kancu je vse skupaj stvar osebne preference, eni imajo rajši daljši snop, drugi bolj širok...

LP

EDIT, očitno si me prehitel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

radmannsdorf ::

Potrebujem AAA baterije. Nimam pa pojma kaj je best p/p nakup trenutno. Prosim za ideje.
Tole pride v poštev?

perci ::

V resnici ti XPL HI da dovolj širok snop za vsakdanjo rabo, zato se mi zdi zelo all round svetilka.

Samael ::

radmannsdorf je izjavil:

Potrebujem AAA baterije. Nimam pa pojma kaj je best p/p nakup trenutno. Prosim za ideje.
Tole pride v poštev?


To so alkalne, ne polnilne. A potrebuješ izrecno AAA alkalne ali pa bi raje AAA NiMH polnilne?
V hoferju dobiš 20 alkanih Sony baterij za 5 EUR, Varta pa mislim da so celo malenkost cenejše :P

radmannsdorf ::

Ravno opazil sem da to ni to! ha! Ja, potrebujem nekaj v stilu Eneloop. Če je, če ne bodo kar Eneloopke :)
Kaj priporočaš?

Samael ::

En čas nazaj sem že pisal o tem tu :P
ja vem, velika obsežna tema... :D

Ko sem kakšne pol leta nazaj kupoval NiMH baterije so bile Uniross od gogreenuk ebay sellerja iz UK najboljši deal. Za 12 LSD baterij sem dal s poštnino vred cca 17 EUR.

https://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=...

Baterije ne pridejo kaj prida napolnjene, so pa preverjeno LSD (low self discharge), kar je pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Jaz mam 8 nerabljenih eneloop forest tones 1900mah, če rabiš, za 21€ s poštnino.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

radmannsdorf ::

Hvala, rabim samo 4-6kom AAA velikost hehe. AA pa kar opuščam, nekako vse kupujem zdej na 18650 velikost ki trga gate. In oblake :)

tictac ::

Samael je izjavil:

Napačna trgovina, napačna liitokala baterija.
Če ne boš sam našel (vsak tretji dan debatiramo o tem, samo malce za nazaj poglej) ti napišem, ko pridem iz službe - če ne pozabim.



ja, prosim.

barakus ::

Hvala za info, bom vzel L6, še eno vprašanje - Kateri charger za vsaj dve 26650 bateriji polnit?

P.S. Sem zdaj opazil, da naj bi moj Liitokala Lii - 500 podpiral tudi 26650, bom kar tega uporabil potemtakem :)

P.P.S. Ali je kdo že poskusil kdaj "Expedited shipping DHL(HK) 3 - 7 business days $6.47" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

gregor ::

Uporabi 500, Lk 402 ima 4 slot 2A, če ti je to pomembno.

Furbo ::


Tile trije polnilci so stalno v nekih akcijah. Je kakšen bistveno boljši/slabši od drugih?
Vedno skušam kupiti kvalitetne zadeve in za par € razlike ne bom propadel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Master_Yoda ::

radmannsdorf je izjavil:

Ravno opazil sem da to ni to! ha! Ja, potrebujem nekaj v stilu Eneloop. Če je, če ne bodo kar Eneloopke :)
Kaj priporočaš?



Mogoce kaj taksnega ? AA in AAA Li-ion - prvic vidim, tako da ne vem kako se obnesejo.

kumer ::

njyngs je izjavil:

Kupujete svetilke na baterije ali na akumulatorje (Li-ion and shit) za polnjenje? Razlogi zakaj eno ali drugo?
Iščem namreč 3 kvalitetne svetilke:
- eno manjšo ročno (do cca 15cm)
- eno večjo močnejšo ročno
- eno s kavljem in tudi primerno za camping

Predlogi? Sem čisti amater, ampak bi rad kvaliteten nakup.


jaz bi ti predlagal lučko na akumulator, 18650, 26650 itd

tole sem na hitro našel na forumu:

When comparing batteries it is more correct to compare energy (Wh) than capacity (mAh). Energy includes the voltage difference.

The US18650VTC4 cell is not a high capacity cell, you can get 18650 will 3400mAh, i.e. considerable more mAh than a AA battery, but again the mAh is not that interesting.

Lets look at the Wh (The reason for all the "about" is because Wh varies with load):
A 2500mAh eneloop has about 3Wh
A US18650VTC4 has about 7Wh
A 3400mAh 18650 has about 11Wh

Looking at these numbers it is easy to see the why it requires 3 to 4 AA cell to match a 18650 battery.


pomemben je odebeljen tekst

edino kar govori v pri AA, AAA je to da, jih najdeš v vsaki trgovini, vse ostalo govori v prid

glede lučk pa imaš na voljo toliko različnih modelov, da je težko svetovat točen model za tebe

LP

Furbo ::

Master_Yoda je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Ravno opazil sem da to ni to! ha! Ja, potrebujem nekaj v stilu Eneloop. Če je, če ne bodo kar Eneloopke :)
Kaj priporočaš?

Mogoce kaj taksnega ? AA in AAA Li-ion - prvic vidim, tako da ne vem kako se obnesejo.

Te niso za polniti. Prednosti so dolg rok trajanja, delovanje tudi v orenk mrazu (-40 do 60), so pa za enkratno uporabo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Furbo je izjavil:


Tile trije polnilci so stalno v nekih akcijah. Je kakšen bistveno boljši/slabši od drugih?
Vedno skušam kupiti kvalitetne zadeve in za par EUR razlike ne bom propadel.



Zanflare C4 še nimam (na poti - pričakujem enkrat te dni) med Opusom BT - C3100 v2.2 in Lii-500 pa v osnovi ni neke večje razlike. Oba lepo polnita baterije in oba imata opcijo diagnostike baterije.
Opus se mi je malce zameril, ker kljub navedeni opciji vanj ne pride nobena moja 26650 baterija (preskusil tri različne znamke), ima pa ta "skrito" stikalo znotraj ohišja, ki omogoča polnjenje redkih 4.35V baterij (vendar moraš za to v dnu ohišja praktično izvrtati luknjo), sicer pa imata to opcijo tudi el cheapo Liitokala lii-100 in 202...

Po specifikaciji so si vsi trije polnilci precej blizu (polnijo enak tip baterij, diagnostika baterije, opcija preverjanja kapacitete baterije), zato je prav vseeno katerega izbereš. Z dražjima dvema ne boš pridobil nič ekstra funkcionalnosti, ki jo ponuja najcenejši.

Z Lii-500 na pultu praktično nimam razloga, da iz škatle vzamem Opusa in ne dvomim, da bo enako tudi ko prejmem Zanflare C4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

knap ::

kumer ::

LK100 - dobra cena
s2+ - prav tako, sicer nima kovinskega stikala, ampak za to ceno ni kaj ramišljat
...

če seveda rabite

LP

tictac ::

Katere baterije in polnilec za s2 vzet?

kumer ::

LK100 za 2 usd, če je še na voljo...
za baterije pa poglej malo nazaj po temi, o tem je veliko napisanega, tudi na zadnjih straneh te teme
LP

FireSnake ::

Imam eno F1 na poti ... pa razmišljam, da bi še eno Convoy S2 vzel ... karakteristike so kar dobre :)

Edit:
I hate you all ... Convoy S2 naročena :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

perci ::

A pa vam ne grejo vsi ti polnilci na jetra.

Jst ravno zato kupujem lučke, ki imajo vgrajeno usb polnjenje, da se ne zajebavam s temi baterijami, ki potem ležijo vsepovsod. Pa če greš recimo v kamp, moraš še polnilec s sabo vzet...

Glede tega je USB res praktičen, povsod ga imaš.

koyotee ::

perci je izjavil:

A pa vam ne grejo vsi ti polnilci na jetra.

Jst ravno zato kupujem lučke, ki imajo vgrajeno usb polnjenje, da se ne zajebavam s temi baterijami, ki potem ležijo vsepovsod. Pa če greš recimo v kamp, moraš še polnilec s sabo vzet...

Glede tega je USB res praktičen, povsod ga imaš.


Če maš 20 baterij, jih ne boš polnil eno po eno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

FireSnake je izjavil:

Imam eno F1 na poti ... pa razmišljam, da bi še eno Convoy S2 vzel ... karakteristike so kar dobre :)

Edit:
I hate you all ... Convoy S2 naročena :)


ni ti več pomoči, postal si lučkar, do pomladi boš imel doma 70 lučk in 10 polnilcev ;)
convoy je super za ta denar
naslednja na tvojem seznamu pa mora biti C8, zelo priljubljena convoy lučka...
poleg tega imaš za obe lučki na volju tudi zelo kvalitetne torbice

https://www.banggood.com/High-Quality-N...
https://www.banggood.com/High-Quality-N...

LP

perci je izjavil:

A pa vam ne grejo vsi ti polnilci na jetra.

Jst ravno zato kupujem lučke, ki imajo vgrajeno usb polnjenje, da se ne zajebavam s temi baterijami, ki potem ležijo vsepovsod. Pa če greš recimo v kamp, moraš še polnilec s sabo vzet...

Glede tega je USB res praktičen, povsod ga imaš.


če imaš eno lučko, je ok,
kaj pa če imaš 5 lučk in od tega 2 ki sta na 3 baterije in eno ki je na 4 baterije, pa različne vrste baterij 18650 26650...
samo primer

potem boš eno po eno kar precej časa polnil

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

FireSnake ::

gregor je izjavil:


ni ti več pomoči, postal si lučkar,

Zgleda, da res (tudi polnilec sem že naročil, onega, osnovnega, pa 4 vložke, čeprav sem zdaj naročil šele tadrugo lučko)

gregor je izjavil:


do pomladi boš imel doma 70 lučk in 10 polnilcev ;)


convoy je super za ta denar
naslednja na tvojem seznamu pa mora biti C8, zelo priljubljena convoy lučka...



Ne govori! Sem gledal že tole:
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
(v akciji je bila 63)

Ni mi pomoči!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

perci ::

če imaš eno lučko, je ok,
kaj pa če imaš 5 lučk in od tega 2 ki sta na 3 baterije in eno ki je na 4 baterije, pa različne vrste baterij 18650 26650...
samo primer

potem boš eno po eno kar precej časa polnil

Zato kupujem samo lučke, ki imajo vgrajen polnilec.

Trenutno imam:
Zanflare F1
On the road U18
Nitecore NU10
Imalent HR20
Imalent DN35 (na poti)

Vse te imajo lastno polnjenje.

Samael ::

perci je izjavil:

A pa vam ne grejo vsi ti polnilci na jetra.

Meni gredo toliko na jetra, da imam skoraj vsazga o katerih tu pišemo po dva. Ali tri :)
Ma jeb... ga, hobiji :)
Poznam nekoga, ki zbira prazne piksne pira. Mislim prazne no ... to še za na odpad ni.

koyotee ::

FireSnake je izjavil:

gregor je izjavil:


ni ti več pomoči, postal si lučkar,

Zgleda, da res (tudi polnilec sem že naročil, onega, osnovnega, pa 4 vložke, čeprav sem zdaj naročil šele tadrugo lučko)

gregor je izjavil:


do pomladi boš imel doma 70 lučk in 10 polnilcev ;)


convoy je super za ta denar
naslednja na tvojem seznamu pa mora biti C8, zelo priljubljena convoy lučka...



Ne govori! Sem gledal že tole:
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
(v akciji je bila 63)

Ni mi pomoči!


Wuben pa res raje ne kupuj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
««
84 / 320
»»