» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
67 / 318
»»

Scaramouche ::

Mi kdo tukaj pojasni kako veš katera svetilka ima močnejši snop?

Rabim za sprehode ponoči in osvetljevanje ko gredo avti nasprot, zdej bo hitro noč ob 16h...

Pozimi sem videl enega ki je imel podobno mag lite samo manjšo pa je svetil noro dobro, cel pobočje hriba je na 200m osvetlil.

Kaj podobnega se na teh straneh lahko kupi?

Samael ::

Za neko orientacijo pomaga že specifikacija, čeprav je pogosto pretirana. Nekoliko pomagajo tudi reviewi (opisi, ocene), pa tudi lastimo si kar nekaj teh svetilk. Precej svetilk o katerih tu debatiramo doseže ali pa celo krepko preseže 200m. Ampak seveda sama razdalja ni vse (teh 200m je lahko veličastnih, ali pa nekoliko manj, lahko traja, ali pa se svetilka hitro pregreje, itd..). Mogoče bi nam za začetek pomagalo, kakšen budget imaš v mislih?
Recimo za nekih 14 eur vključno s poštnino dobiš že kaj v smislu Convoy C8, ki je za to ceno zelo solidna in sploh ne tako ogromna (kot bi človek razbral s slike) svetilka, katere snop preseže 200m.

Samael ::

edit.
Mogoče bi dodal še objavi zgoraj, da če kupuješ svetilko o katerih debatiramo tu, bodi pozoren tudi na nabavo primerne baterije. Najpogostejše so li ion baterije 18650 formata, ki jih pri nas ne dobiš ravno na vsakem vogalu. V EU jih naročujemo vglavnem iz nkon.nl. Potem pa je tu še polnilec. Zadnje čase je v budget segmentu eden popularnejših LiitoKala Lii - 100 (ali pa dvojni LiitoKala Lii - 202) katerega cene se v akcijah zadnje čase gibljejo med 2 do 5 eur. Ta zadeva polni tudi klasične NiMH polnilne baterije, v nuji pa ima tudi usb izhod, ki ga lahko v obratni smeri z baterijo uporabiš kot powerbank.
Če boš v kakšni dilemi pred nakupom itd, kar vprašaj - ti bomo tu rade volje svetovali.

matobeli ::

Točno tale F1 o kateri bluzimo zadnjih nekaj postov je idealna za navadnega uporabnika. Dobra svetilnost, relativno majhna, dva gumba (da se ne jebeš z raznimi utripanji), vgrajen polnilc, pa vsi dodatki ki jih rabiš že zraven.

Nabaviš zgolj eno baterijo pa je stvar rešena.

Samael ::

Se popolnoma strinjam.
Verjetno se naokoli še vedno najde kakšna koda za 17 eur al pa kaj takšnega, kar je čisto fer cena.

Samael ::

specing je izjavil:

Meh... kolikor je dolga bi človek že pričakoval, da deluje na dve 18650.

Nobena na sliki ne deluje na dve 18650, po funkcionalnosti pa so s F1 primerljive samo tri in prav vse tri so praktično identične dolžine kot F1. S2+ pač nima usb izhoda za polnjenje, dveh gumbov, indikatorja napolnjenosti baterije... (čeprav, resnici na ljubo so del tega uspeli stlačiti Eagle Eye X2R, ki se je nisem spomnil priložiti).


krneki0001 ::

Kakšno imaš mnenje o BLF special edition, ker vidim da si jo lastiš?

Samael ::

Ni mi ena ljubših, če sem iskren. Pa ne da ji očitam kakovost ali pa kaj takšnega - deluje zelo solidno, robustno oz. trpežno, pa tudi velikost je žepu prijazna. Tisto, kar mi gre na živce je UI iz katerega mora človek diplomirati oz. če je nekaj časa ne uporablja, ponovno osvežiti. Fajn za lučkarje, malo manj pa za običajnega janeza.
Dvomim tudi o deklariranih 1600 lumnih brez modifikacij (kar meni sicer ni pomembno).
Mogoče ji bom kdaj v prihodnosti spet dal šanso, ampak zaenkrat (na poti iz službe imam ob večerih ali zgodnjih jutranjih urah slab km čiste, gozdne teme) je meni najljubša in zadnje čase, ko se prej stemni, skoraj dnevno v uporabi Nitecore EC21 (zadnja, desna na sliki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Za "janeza" je v bistvu lažje. Ima eno lučko in si hitro zapomni tudi bolj čudaški način pritiskanja na gumbe. "Lučkarja" z 10+ svetilkami pa to zmede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samael ::

Misliš? :) Da, če se "janezu" le da jajcati s sledečim: http://toykeeper.net/torches/blf-a6/fin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

Za neko orientacijo pomaga že specifikacija, čeprav je pogosto pretirana. Nekoliko pomagajo tudi reviewi (opisi, ocene), pa tudi lastimo si kar nekaj teh svetilk. Precej svetilk o katerih tu debatiramo doseže ali pa celo krepko preseže 200m. Ampak seveda sama razdalja ni vse (teh 200m je lahko veličastnih, ali pa nekoliko manj, lahko traja, ali pa se svetilka hitro pregreje, itd..). Mogoče bi nam za začetek pomagalo, kakšen budget imaš v mislih?
Recimo za nekih 14 eur vključno s poštnino dobiš že kaj v smislu Convoy C8, ki je za to ceno zelo solidna in sploh ne tako ogromna (kot bi človek razbral s slike) svetilka, katere snop preseže 200m.



tam do 30€ bi dal če je res dobra!

A so to akumulatorske ali polniš z baterijami?

Samael ::

Ena solidna polnilna 18650 baterija, napr. https://eu.nkon.nl/panasonic-ncr18650b-... pa si dober za nekaj let. Rabiš seveda tudi polnilec. Kaj v smislu LiitoKala Lii - 100 ($2.99 s kodo 11NOV096)

Ali pa izbereš kaj takšnega LUMINTOP EDC25 (23,40 eur s kodo gb3rdEDC25) ki ima že vgrajen usb polnilec, in je edino kar rabiš spet baterija (v tem primeru button top 18650).
V tem cenovnem rangu mi je to ena ljubših svetilk.

gregor ::

Samael je izjavil:

specing je izjavil:

Meh... kolikor je dolga bi človek že pričakoval, da deluje na dve 18650.

Nobena na sliki ne deluje na dve 18650, po funkcionalnosti pa so s F1 primerljive samo tri in prav vse tri so praktično identične dolžine kot F1. S2+ pač nima usb izhoda za polnjenje, dveh gumbov, indikatorja napolnjenosti baterije... (čeprav, resnici na ljubo so del tega uspeli stlačiti Eagle Eye X2R, ki se je nisem spomnil priložiti).




lepo kolekcijo imaš :)

Samael je izjavil:

Ni mi ena ljubših, če sem iskren. Pa ne da ji očitam kakovost ali pa kaj takšnega - deluje zelo solidno, robustno oz. trpežno, pa tudi velikost je žepu prijazna. Tisto, kar mi gre na živce je UI iz katerega mora človek diplomirati oz. če je nekaj časa ne uporablja, ponovno osvežiti. Fajn za lučkarje, malo manj pa za običajnega janeza.
Dvomim tudi o deklariranih 1600 lumnih brez modifikacij (kar meni sicer ni pomembno).
Mogoče ji bom kdaj v prihodnosti spet dal šanso, ampak zaenkrat (na poti iz službe imam ob večerih ali zgodnjih jutranjih urah slab km čiste, gozdne teme) je meni najljubša in zadnje čase, ko se prej stemni, skoraj dnevno v uporabi Nitecore EC21 (zadnja, desna na sliki).


jaz tudi BLF A6 bolj redko uporabljam, če se prav spomnim pa da od sebe cca 1300 lumnov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

Scaramouche, če bi rad imel zelo svetlo lučko, potem je morda emisar d4 za tebe
poglej sliko zgoraj oz bolj podrobne slike malo bolj nazaj po tej temi, lučka razvije cca 3500 - 4000 lumnov, seveda pa za samo nekaj sekund

http://budgetlightforum.com/node/55306

dobi se jo tukaj:

http://intl-outdoor.com/led-flashlights...
sedaj je na voljo tudi v plavi barvi

nova je tudi d1
http://intl-outdoor.com/emisar-d1-mini-...

d4

d1


Samael je izjavil:

Ena solidna polnilna 18650 baterija, napr. https://eu.nkon.nl/panasonic-ncr18650b-... pa si dober za nekaj let. Rabiš seveda tudi polnilec. Kaj v smislu LiitoKala Lii - 100 ($2.99 s kodo 11NOV096)

Ali pa izbereš kaj takšnega LUMINTOP EDC25 (23,40 eur s kodo gb3rdEDC25) ki ima že vgrajen usb polnilec, in je edino kar rabiš spet baterija (v tem primeru button top 18650).
V tem cenovnem rangu mi je to ena ljubših svetilk.


tale lumnitop mi je zelo všeč, samo čakam na akcijo "below price" ;)
koliko je bila nazadnje v tej akciji, 15 usd?

sem že nekajkrat vprašal gearbest (na forumu) kdaj bodo ponovili to akcijo pa vedno samo izgovori, češ da nimajo več veliko na zalogi ipd...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

19.99$ se mi zdi. Dvomim, da jo boš še kaj kmalu videl za to ceno. Tudi takrat hec ni trajal več kot pol dneva :)

knap ::

ja, bila je 20 usd ker je seveda dobra cena

novica včerajšnega dneva, zopet so začeli pošiljat BLF Q8, proizvodnja spet teče...:)

še eno vprašanje, večeraj sem dobil tole igračo:



ker lepo sveti, kljub temu da nima dosti lumnov

imam pa problem, sem spregledal, da je brez usb kabla, kje sedaj nabavit kabel, da čim prej pride, kako se sploh reče temu kablu?
morda ebey.de oz ebay.co.uk

LP

Samael ::

Vsak micro usb kabel v bajti, ki ga imate za filanje telefona, bo ok.

Če nimaš ti lahko jaz pošljem kakšnega (samo naslov mi pusti v zasebnem sporočilu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

impre ::

Polniš s kablom od bilokaterega več kot leto starega telefona (micro usb):)
Ups prepozen... Tako je če te zmotijo med pisanjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: impre ()

OZZY ::

Kok časa do vas potuje paket iz nkon.nl .. preko navadne pošte..
Go with the flow.

knap ::

hvala obema za odgovor
bom poiskal, sedaj imam type C, vendar se bo sigurno kaj našlo
torej ni pomembno od katerega telefona je vtičnica za v zid, usb ključ vzame toliko A kot potrebuje?

LP

gregor ::

matobeli ::

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-C...

Se bolj tole splača, res kvaliteten in deluje na Quick Charge

Samael ::

@OZZY, kakšen teden.
@knap, filam na kar imam pri roki. Se je pa teh kablov in adapterjev z leti nabralo.

knap ::

hvala vsem, vse jasno
LP

gregor ::

matobeli je izjavil:

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-C...

Se bolj tole splača, res kvaliteten in deluje na Quick Charge


res je, link iz ebay sem dal zato ker je dobava veliko bolj hitra, če kdo nujno rabi...:D

gregor ::

Eagle Eye X6 Cree XPL - HI V21A 1200LM 18650 LED Flashlight
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
Flash Sale Price $17.99
80 Pieces left



Skilhunt H03 LED Headlamp - H03 NEUTRAL WHITE
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
29.99$ with the code: SH0302 (effective code now!!!)
100pcs for promo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

perci ::

Tuki pišete o tem, da F1 stane 11 ali 18 EUR - jst tega ne najdem. A so podražil zadevo - meni kaže na Gearbest ceno 33 EUR.

matobeli ::

Ja, cena 11€ je bila za flashsale.

Samael ::

Prispela prva pošiljka liitokala baterij z alija in sicer naročilo oddano 20. avgusta, torej malenkost več kot teden dni pred tisto akcijo, ko smo vsi naročevali in še vedno pričakujemo.
Nič se mi ne mudi, ampak toliko, da vemo, da pride skozi.

vrunc ::

Ravno danes sem dobil eno litokala 18650 baterijo iz Alija,sem mislil da bo carina kej težila...pa ni. Trenutno se polni, sodeč po polnilcu ima kapaciteto čez 2700 mAh, pa še vedno ni nafilana. Cena je bila 4,29 eur....

OZZY ::

vrunc je izjavil:

Ravno danes sem dobil eno litokala 18650 baterijo iz Alija,sem mislil da bo carina kej težila...pa ni. Trenutno se polni, sodeč po polnilcu ima kapaciteto čez 2700 mAh, pa še vedno ni nafilana. Cena je bila 4,29 eur....


Kako je pa tebi treking kazal ter koliko časa je potovala. Meni odkar so šli paketi iz kitajske ni ne duha ne sluha.
Go with the flow.

matobeli ::

Nitecore Tube, black, 3.34€ v GB aplikaciji, je to dobra cena?

Pa našel sem tudi Xiaomi USB light za 2.51eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

seminal ::

Nitecore NU10 a se še da dobti kje za 12€ trenutno ne najdem ceneje..

Pa matobeli če daš link do tega tube. Sams em dobil pred dvema dnevoma že enega in super sveti. Tako da priporočam.

matobeli ::

Ni prek linka, moraš naložit GB android aplikacijo in v njej poiskat. Na netu je cena 8.38€!

https://m.gearbest.com/led-flashlights/...

Scaramouche ::

Kok pa še plačaš davek na svetilko prek gearbest?

Samael ::

@mato, uredu cena je. Se izplača.

@OZZY, tudi meni se tracking od Liitokala paketov z alija ne premakne. Predvidevam, da ti je ostalo na drugi stopnji (Odprava iz izvozne izmenjalne pošte), kot verjetno vsem nam. Slej ko prej bo šlo naprej. Bog ve, kakšne poti obirajo, da baterije sploh pridejo v slovenijo. Celoten tracking izgleda takole:

22.08.2017 83009903 Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
31.08.2017 CNURCA Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
27.09.2017 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
28.09.2017 1101 Ljubljana Pošiljka predana v dostavo

@Scaramouche meni je zaenkrat še vse prišlo skozi brez davka. Na moje presenečenje niso odpirali niti kaj masivnejšega. kot je napr. HaikeLite MT01 Trekker v plastični škatli. Tu pa tam pričakujem, da me bodo užgali z ddv-jem, pa imam zaenkrat kar srečo.


Samael ::

seminal je izjavil:

Nitecore NU10 a se še da dobti kje za 12€ trenutno ne najdem ceneje..


Za €12.00 ta moment nisem našel, dobiš pa mislim, da vse barve s kodo "NU10GIFT" na gearbestu za €13.40, kar tudi ni nekaj bistveno dražje.

vrunc ::

OZZY je izjavil:

vrunc je izjavil:

Ravno danes sem dobil eno litokala 18650 baterijo iz Alija,sem mislil da bo carina kej težila...pa ni. Trenutno se polni, sodeč po polnilcu ima kapaciteto čez 2700 mAh, pa še vedno ni nafilana. Cena je bila 4,29 eur....


Kako je pa tebi treking kazal ter koliko časa je potovala. Meni odkar so šli paketi iz kitajske ni ne duha ne sluha.


Meni se je nazadnje posodobil ko je šla baterija iz Kitajske, potem pa še en dan prej, verjetno ko je bila predana pošti....

alkoo ::

A je to bila enkratna akcija za F1 ali se večkrat ponavlja? Izgleda res zelo solidno in bi jo kupil, ampak še lahko malo počakam če mislite, da bo še kdaj v bližnji prihodnosti akcijska cena :)

Samael ::

Dvomim, da bo v prav bližnji prihodnosti popust s ceno 11 eur (čeprav pri gearbestu ne moreš biti nikoli ziher).
Če se prav spomnim je gearbest (ali pa kitajska na splošno?) takrat nekaj praznoval in je bilo več tovrstnih velikih popustov. Je pa pogosto popust s ceno $19.99, torej nekako 17 eur - kar je po mojem realistična vrednost. Napihnjene osnovne cene jaz ne bi dal nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hunter01 ::

Naslednji večji popusti na kitajskem bodo zagotovo 11.11. - singles day, ko so vsako leto.

Problem takrat je samo to, da zaradi masovnega navala zna čakanje na pošiljko trajat. Ampak, če se ti ne mudi bi jaz počakal do takrat oz. mogoče bo že vmes kak nepričakovan večji popust.

gregor ::

majhne lučke gredo običajno mimo carine, problematične so velike lučke, za te je običajno potrebno poravnat stroške carinjenja in ddv
seveda lahko tudi velika lučke pride na dom brez vmešavanja carine, ampak to je pač sreča...

me prav zanima kaj bo z mojo BLF Q8 in še bolj z BLF GT. Ta bo sigurno ocarinjenja:
:):D

gregor ::

danes je v akciji f3

zanflare F3 AAA EDC Flashlight - 6000-6500K BLACK
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
9.99$ with the code: F3AAA
500pcs for promo

Samael ::

Tale mala igračka "Fenix E05SS 1 x AAA CREE XP-E2" $16.79 s kodo 2017FNL (30%off) na banggoodu tudi ni napačna. Prav zaželel sem si jo :)

gregor ::

zadrži se ;), vsega ne moreš nabavit ;)
če ni skrivnost, kje si videl to ponudbo, kodo...?

Samael ::

Prepozno! Ma res sem si jo zaželel - čeprav sem se ob naročilu vprašal koliko kompletov ključev imam :)

Koda 2017FNL za 30% off je objavljena na njihovi strani https://www.banggood.com/collection-207... in deluje za več svetilk na tej strani, vendar ne prav vse - ene so že tako znižane in jim koda žal ne zbije ceno še dodatno.

gregor ::

kupi nov avto im boš rabil 1 komplet ključev več ;)
hvala za pojasnilo, sem mislil da si kodo dobili iz kakšnega novega vira :D

Scaramouche ::

A kdo ima tukaj E02 1600LM CREE XM L T6




https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Se splača vzet?

koyotee ::

Ne, to je najvecji drek od dreka :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Scaramouche, generiča cenena kitajska ebay svetilka, ki se prodaja pod različnimi imeni in cenovno varira od 3 do 15 eur. Odvisno kje iščeš. Kot je rekel koyotee - ne, pusti to.
««
67 / 318
»»