» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
66 / 319
»»

SmeskoSnezak ::

koyotee je izjavil:

Pa kaj se peljes s kolesom 100km/h da moraš videt 200m naprej?

Mislim da je hitrost pri smucanju lahko vecja od 100km/h...
@ Pusti soncu v srce... @

hunter01 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pa kaj se peljes s kolesom 100km/h da moraš videt 200m naprej?

Mislim da je hitrost pri smucanju lahko vecja od 100km/h...


Tam kjer boš smučal 100km/h bo verjetno osvetljeno smučišče in ne rabiš lučke?

Drugače pa tudi pri kolesarjenju je lahko večja od 100km/h vprašanje je če se boš ti oz. uporabnik lučke vozil toliko, da potrebuje

SmeskoSnezak ::

Namest da se hocete "prerekat" z mano okoli neke teorije pa vseh ostalih bedarij, kot je to obicno pri slovenclnih, bi rajs enostavno pomagali pa odgovorili, katera svetilka ima dolg snop ali pac bolj po domace razlozli, na kaj naj clovek gleda pri nakupu.

V naslednjem primeru bi vecina tem na slo-techu bi bile par strani le dolge ali pa samo z nekaj (konstruktivnimi) odgovori. Kar pa ni nobenmu zanimivo... (saj se ve) :P
@ Pusti soncu v srce... @

specing ::

To je najbrž tudi samo slovenski pojav, da se "kupuje za kolega" in seveda se moramo nato mi odločiti kaj potrebuje neka oseba preko par nivojev indirekcije. To je pa tudi težko zvedet katera ima najdaljši snop, a ne de? max_i(throw(svetilka_i)).

Pa kot so že drugi povedali, to niso 25 lumen svetilke iz naključne štacune. Rezultat čisto vsake od naštetih bo mind=blown.

Okapi ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Namest da se hocete "prerekat" z mano okoli neke teorije pa vseh ostalih bedarij, kot je to obicno pri slovenclnih, bi rajs enostavno pomagali pa odgovorili, katera svetilka ima dolg snop ali pac bolj po domace razlozli, na kaj naj clovek gleda pri nakupu.
V resnici si ti tisti, ki se "prerekaš" z nami. Ti rečem, da vzemi Imalent, in nisi zadovoljen, ampak bi hotel imeti neke cifre.

Vsaka od teh lučk sveti 100+ metrov daleč. A sveti 210 ali 270 ali "samo" 180 metrov je v praksi povsem nepomembno. To zanima zbiralce lučk, ki tekmujejo, kateremu dlje nese.

Vse podatke imaš na voljo na netu (domet, težo, dodatne lastnosti ...). Nobena ni idealna za vse namene in se boš pač moral sam odločiti, ali tvoj prijatelj, katera je najboljši kompromis.

Ali pa vzemi Imalent, kot sem ti že od vsega začetka svetoval.;)

SmeskoSnezak ::

Okapi, hvala... sem zgresil tvoj modificiran prejsn odgovor.
@ Pusti soncu v srce... @

barakus ::

Tiste naglavne lucke so vse v praksi bolj ali manj enake. Razlike med njimi so +-5% mogoce 10%, razlike v ceni pa tudi 100% torej vzames tisto, ki je trenutno v kaksni akciji in ima ugodnejso ceno.

Morda bi bila dobra izbira naglavka s kombinirano optiko (dolg snop in TIR) kot je npr. http://www.skilhunt.com/product-detail/...

Osebnih izkušenj s tem modelom nimam.

Okapi ::

Pa še nekaj je koristno vedeti - vedno, ko si tako rekoč življenjsko odvisen od svetilke (ponoči v hribih, kadarkoli v jamah ...), moraš imeti s seboj še eno za rezervo (ne nujno enako).

pierch ::

BTW, tudi sam se odločal med Skillhunt H03 TIR in H03F ki ima kombinirano lečo. Na koncu sem vzel H03 z TIR lečo, ker sem najdu en review H03F kjer se mu je ta preklopna leča odlomila. Zdaj sicer tega ne najdem več ampak kolikor se spomnim ni pretiraval z uporabo.

Drugače sem pa z njo extra zadovoljen.
Pierch

Okapi ::

Pa je ozek snop za čelko res taka prednost?

pierch ::

Pa sej TIR nima ozek snop. In ja definitvno bi priporočal širok snop za čelko, precej bolj uporabno kot throw.
In ravno danes imajo email akcijo na GB za H03.
Pierch

specing ::

@pierch H03 je vedno v akciji okoli $27-30 (samo poišči kupone). Redna cena je $50 ker je to MAP (minimum advertised price) določen s strani proizvajalca.

pierch ::

Sej jaz jo že mam, kupil takrat ko so ble cene okol 35.
Pierch

Samael ::

Te generične zoomable budget svetilke ob dejstvu, da imajo za to ceno USB vhod za filanje sploh niso videti tko grozne. No ja, recimo :)

https://www.banggood.com/XANES-WT518-XM... $4.99

Omenjam zato, ker občasno kdo tu išče kaj z zoomom, pa ko so ravno znižane.
1000lm v naslovu izgleda klasični Chinese "bla bla...". 500lm v opisu spodaj je verjetno bolj realističnih. Povsem solidno.

Okapi ::

pierch je izjavil:

Pa sej TIR nima ozek snop. In ja definitvno bi priporočal širok snop za čelko, precej bolj uporabno kot throw.
???? Očitno je nekaj nesporazumov glede tega, kaj je "total internal reflection."
TIR optic
Also called a "collimating lens", a TIR optic takes advantage of "total internal reflection" where light that strikes a surface at a shallow angle will bounce off the surface and continue through the material instead of scattering. The optic collimates the light and sends a concentrated beam of light out in the same direction, giving a tight hotspot with greater throw.

koyotee ::

Imaš različen kot, tudi za flood.

http://www.carclo-optics.com/optics-for...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Okapi ::

Potem izraz TIR ne pove nič o snopu. Kot rečeno, zmešnjava, ker pri tem skilhuntu rečejo TIR, pa razprši svetlobo, v wikiju o lučkah pa piše, da TIR zbira svetlobo in naredi ožji snop od običajne optike. Pa tudi drugje je TIR omenjan v zvezi z ozkim snopom. Recimo par primerov:

Other methods to increase the throw of a flashlight involve aspheric lenses and TIR optics


Reflectors provide a main beam for distance, spill for close up. TIR optics provide a main beam only. No use seeing over 300 feet away and twisting your ankle because you can not see the pothole/gopher hole right in front of you.


Optičnemu elementu, ki razprši svetlobo, se drugače reče difuzor, ne TIR.

pierch ::

No ja, to nisem vedel da imaš več različnih TIR leč. Sploh se ne spomnim, da bi kje na kaki čelki opazil TIR za kaj drugega kot širok snop. Kakorkoli, hvala za "Enlightenment".
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

vrunc ::

Kje v Sloveniji se da dobiti kvalitetno polnilno baterijo tipa 16340 in tipa 10180, pa da cene niso v nebo.

Samael ::

Če res ni možnost naročevanja iz tujine (iz nkon.nl pride v tednu dni) lahko pogledaš na http://ebatt.si (keeppower, efest).

krneki0001 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Imalent XPL-HI HR20: https://www.gearbest.com/headlights/pp_...
Skilhunt H02: https://www.gearbest.com/led-flashlight...
Skilhunt H03: https://www.gearbest.com/led-flashlight...
Nitecore HC30: https://www.gearbest.com/led-flashlight...
Armytek wizard pro v2: https://www.amazon.com/Armytek-Wizard-P...
Armytek wizard pro v3: https://www.amazon.com/Magnetic-Recharg...

Nasteli ste te lucke, ce sn vas pravilno razumel. A je kje kaksna primerjava med tocno temi modeli, kaksen clanek? Mi zal nic ne najdemo. Ali pa imate izkusnje, kako se obnese kateri izmed modelov pri sportanju?
Sporti:
-plezanje
-smucanje
-kolesarjenje
-hoja/trekking



Jaz uporabljam 2x skillhunt H02 in nitecore HC20. Nitecore je v mojem avtu, en skillhunt je v ženinem in drugi skillhunt je doma za raznorazne reči.

nitecore je malo lažja od skillhunta, pa malo močnejša (200 lumnov), ampak hitreje draina baterijo. Jaz jo uporabljam za mehankarska dela, za offroad, ko moraš ponoči dobro pregledat teren pred avtom, da ga ne razbiješ in ne zapelješ v kako luknjo, kjer bi obstal. Pa zvečer za psa ven peljat, pozimi za nočno sankanje. Pa se povsod zelo dobro obnese.

kumer ::

zanflare f1, f2, f3, sedaj še polnilec C4

test:

http://budgetlightforum.com/node/55835

hunter01 ::

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela. Kar ne morem verjeti kaj vse ta lučka ponuja za 11€. Zelo lepo narejena, dobro sveti, enostavna za uporabo (2 stikala), omogoča polnjenje (ki sem ga sicer komaj odkril! - dobra ideja), zelo lepo zapakirana, zaščitni ovitek ... Odlično novoletno darilo bo =)

Če bo še kdo kakšno akcijo tako videl se priporočam, bom še eno naročil :)

bosmla ::

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela.

Kdaj si narocil? Jaz sem prvo narocil ze 26. avgusta (ko je bila se 17€) pa se vedno ni prispela...
Si imel Tracking Number: LVS1376360000****** od Belgium Post? Kako dolgo je bil na "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days." - moj je tak ze od 9. septembra. Na GB so mi odgovorili, da bo ze se prisla...

Samael ::

bosmla je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela.

Kdaj si narocil? Jaz sem prvo narocil ze 26. avgusta (ko je bila se 17€) pa se vedno ni prispela...
Si imel Tracking Number: LVS1376360000****** od Belgium Post? Kako dolgo je bil na "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days." - moj je tak ze od 9. septembra. Na GB so mi odgovorili, da bo ze se prisla...


Tale tracking od gearbesta, ki ni v mednarodnem standardiziranem formatu (2 črki + 9 številk + country code) lahko mirne duše ignoriraš. Je zgolj tracking enega carrierja, medtem ko nič ne pove, kaj se dogaja s pošiljko, ko je le ta predana naprej. Naša pošta temu ne more slediti.
Pošiljka res hodi že malo dolgo, ampak nič kritičnega. Jaz bi na tvojem mestu počakal še kakšen teden, pa jim potem začel ponovno težiti. Po mojih izkušnjah z gearbestom bodo zavlačevali, prosili če lahko še malo počakaš itd... na koncu, ko jih boš imel res že dosti in jim dal to vedeti, pa uredili zadevo (refund ali pa ponovno pošiljanje).

bosmla ::

@Samael hvala

Vaseer ::

Vaseer je izjavil:

Kaj bi bilo podobnega Nitecore EC21, da ima rdečo ledico za ponoči in sprejemljivo ceno (do ~30€)? Če se ne motim, sem v tej temi bral, da se je EC21 v nekem group buy-u dobila za veliko bolj prijazno ceno. Se pripravlja kaj podobnega oz imajo kje kdaj kakšno akcijo za EC21?

Ponavljam zgornje vprašanje in dodajam: Skilhunt H03 - je aktualen kakšen kupon za popust oz. je ponudba GearBest-a najugodnejša, kar jih je trenutno na tržišču? Banggood je trenutno dražji; AliExpress ima nekaj cenejših ponudb, vendar me ne prepričajo (morda se motim)...

bojsi ::

Za Skilhunt H03 kuponi: koda GBFTS da 12% popusta na tvoj link (cool white verzija), neutral white pa dobis precej ceneje s kodo LSFDRUI (45% ceneje, cca. 24 eur).

hunter01 ::

bosmla je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela.

Kdaj si narocil? Jaz sem prvo narocil ze 26. avgusta (ko je bila se 17€) pa se vedno ni prispela...
Si imel Tracking Number: LVS1376360000****** od Belgium Post? Kako dolgo je bil na "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days." - moj je tak ze od 9. septembra. Na GB so mi odgovorili, da bo ze se prisla...


Naročil sem 7 septembra. Tvoja pošiljka se je očitno nekje izgubila, ampak to še ne pomeni, da ne bo prispela. Običajno se najde nekje in pošlje na pravi naslov. Upam pa, da si preveril pri naši pošti prejšnji teden?

Okapi ::

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela. Kar ne morem verjeti kaj vse ta lučka ponuja za 11€. Zelo lepo narejena, dobro sveti, enostavna za uporabo (2 stikala), omogoča polnjenje (ki sem ga sicer komaj odkril! - dobra ideja), zelo lepo zapakirana, zaščitni ovitek ... Odlično novoletno darilo bo =)

Če bo še kdo kakšno akcijo tako videl se priporočam, bom še eno naročil :)
Prav res. Moja je prišla danes (naročena 7. sept.) in bi tudi še kakšno naročil, za 11 evrov.

bosmla ::

Preveril pa je ni bilo.
Ja nekaj bo narobe, ker sem danes dobil drugo, ki sem jo narocil dva tedna pozneje (8.9.)!!!

impre ::

Jaz sem na nitecore tube čakal 30 dni od dneva odpošiljanja tako da počakaj še kakšen dan...

matobeli ::

moja F1 tudi še ni prišla, ampak sej še 3 tedne ni od nakupa...

A je kdo naročal baterije iz Liitokala (aliexpress) ko so bila znižanja? zdej bo pa kmalu cel mesec pa še nič ni prišlo?

specing ::

@matobeli ja, ni še prišlo :(

barakus ::

Okapi je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Samael je izjavil:

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.


Zenflare F1 je prispela. Kar ne morem verjeti kaj vse ta lučka ponuja za 11€. Zelo lepo narejena, dobro sveti, enostavna za uporabo (2 stikala), omogoča polnjenje (ki sem ga sicer komaj odkril! - dobra ideja), zelo lepo zapakirana, zaščitni ovitek ... Odlično novoletno darilo bo =)

Če bo še kdo kakšno akcijo tako videl se priporočam, bom še eno naročil :)
Prav res. Moja je prišla danes (naročena 7. sept.) in bi tudi še kakšno naročil, za 11 evrov.


Tudi prejel danes. Bi naročil takoj še kak komad, če bo prilika! :)

Samael ::

matobeli je izjavil:


A je kdo naročal baterije iz Liitokala (aliexpress) ko so bila znižanja? zdej bo pa kmalu cel mesec pa še nič ni prišlo?


Tudi mojih še ni, sem pa opazil, da so tudi pošiljali precej z zamikom od naročila (cca 7 - 10 dni pozneje), medtem ko so polnilec poslali takoj. Znalo bi se kaj zavlečti tudi zaradi poti, ker baterije verjetno potujejo čez Turčijo (Turkish post).

gregor ::

F1, prispela danes :)
Littokala, še ni prispelo :(

LP

barakus ::

Ali je kdo zasledil kje akcijo za Nitecore Tube?

taz ::

bojsi je izjavil:

Za Skilhunt H03 kuponi: koda GBFTS da 12% popusta na tvoj link (cool white verzija), neutral white pa dobis precej ceneje s kodo LSFDRUI (45% ceneje, cca. 24 eur).

Ravnokar testiral LSFDRUI kodo za neutral white pa ne deluje. Deluje samo tista 12% off... :8)

matobeli ::

gregor je izjavil:

F1, prispela danes :)
Littokala, še ni prispelo :(

LP


Sej moja F1 je tudi prispela pol ure kasneje ko sem napisal post 8-)

Za ta dnar... kapo dol, lepa škatla, lep etui, trakec, navodila, dobra lučka, če bi še enega panyja notri dal bi se pa komu sfuzlalo :)). Bo pa verjetno šla res za kakšno darilo, zame jo je "škoda".

OZZY ::

Jaz sem naročil 2x F1.. eno za 12 drugo za 17 eur - 10 in 13.9 in še tudi čakam. Tako slabega treking kot z Belgium post še nisem imel. Sploh ni podatkov o pošiljki. Medtem ko je Nizozemska ali pa 2x švedska pošta imela treking 1a.. Je pa res, da je dražje in za doplačat.
Go with the flow.

bojsi ::

taz je izjavil:

bojsi je izjavil:

Za Skilhunt H03 kuponi: koda GBFTS da 12% popusta na tvoj link (cool white verzija), neutral white pa dobis precej ceneje s kodo LSFDRUI (45% ceneje, cca. 24 eur).

Ravnokar testiral LSFDRUI kodo za neutral white pa ne deluje. Deluje samo tista 12% off... :8)

Ja, ene kode kar hitro grejo....Poskusi tole za neutral white: L2U4S cca. 40% off

barakus je izjavil:

Ali je kdo zasledil kje akcijo za Nitecore Tube?

Poskusi s kodo KEYGB za črno ali pa SURPRISE za modro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

barakus ::

@daniBoy žal ne delujeta več, bom moral počakati...

Samael ::

Tu večkrat vidim povpraševanje po "zoomable" svetilkah. HaikeLite HT08 je ta moment (meni znana) verjetno najcenejša KVALITETNA zoomie svetilka. Kljub ne največjemu outputu je zaradi kvalitetnih asferičnih fresnel leč za pričakovati pri tem malem hudiču celo nekaj več throwa kot C8. Ali pa vsaj primerljivo (nimam je še, da bi lahko primerjal).

HaikeLite HT08 CREE XPL

Cena: 16,24 USD
Kupon: GB17LED

Cena: 16,97 USD
Kupon: LED8OFF

Vaseer ::

bojsi je izjavil:

taz je izjavil:

bojsi je izjavil:

Za Skilhunt H03 kuponi: koda GBFTS da 12% popusta na tvoj link (cool white verzija), neutral white pa dobis precej ceneje s kodo LSFDRUI (45% ceneje, cca. 24 eur).

Ravnokar testiral LSFDRUI kodo za neutral white pa ne deluje. Deluje samo tista 12% off... :8)

Ja, ene kode kar hitro grejo....Poskusi tole za neutral white: L2U4S cca. 40% off

barakus je izjavil:

Ali je kdo zasledil kje akcijo za Nitecore Tube?

Poskusi s kodo KEYGB za črno ali pa SURPRISE za modro.

Naročena neutral white s kodo L2U4S. Hvala.

gregor ::

Zanflare manija ;)

Ali še kdo nima F1 lučke?

Za lažjo odločitev glede nabave (ko bo zopet znižana) je tukaj nekaj slik:

https://imgur.com/a/pp4cG

Nekaj primerov:








več slik pa je na zgornjem linku.

LP

specing ::

Meh... kolikor je dolga bi človek že pričakoval, da deluje na dve 18650.

Samael ::

Ni sile. Poglej zraven S2+ in dodaj še elektroniko za usb filanje, dve stikali, pa dobis tisti cm več.
Sicer pa ima tudi nekako 3x daljši snop (globlji reflektor) kot S2+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Jaz sem naredil samo preizkus na steni (cc 2 m) in S2+ je imela bolj izrazito piko v sredini, bila pa je tudi bolj svetla.
To pa verjetno predvsem zaradi bolj bele svetlobe, F1 ima precej bolj rumen snop.

Drugače pa je super svetilka za ta denar. Se pa mi S2+ bolj dopade ;).
F1 gre dalje kot darilo.

Še to, torbica se mi ne dopade, zelo težko je je noter in ven spravit ali pa je jaz ne znam.

LP

Samael ::

Poskusi zvečer na prostem :)

Ja F1 iz akcije je 4500-5000K (na turbo prideš z dvema hitrima klikoma) tako da je toplejši snop res manj izrazit, kot snop svetilk s hladnejšo tinto. Torbica se tudi meni zdi malce brezvezna, al ajde, kot bonus opcija ... se mi pa s taktičnim izgledom in opcijo usb filanja F1 bolj dopade kot S2+ (kar verjetno ni neko presenečenje :)
««
66 / 319
»»