» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
59 / 318
»»

gregor ::

Isti nasvet sem dobil na BLF.
Sem že dal v polnilec in res imam 30Q z cca 3,50V :(
Hvala
LP

gregor ::

baterija napolnjena, sedaj deluje BP, se pa zelo hitro segreje, v cca 1 min je že pošteno vroča, opazil sem cca 3x step down

Samael ::

No, samo da dela :)

Jaz pa pričakujem "Haikelite MT01 CREE XHP50 V2"
Sem nihal med Haikelite MT01 in pa IMALENT DN70, pa sem se tokrat odločil za nekoliko cenejšo prvo.

daki1 ::

Samael je izjavil:

@impre, če bo kaj pametnega javim. Trenutno je najnižja cena s popustim $5,99

@Vaseer predlagam LUMINTOP EDC25, ki ji koda gb3rdEDC25 prepolovi ceno na cca 25 eur. Sam imam tri, izredno zadovoljen. Power modes ne zahtevajo nobenega kompliciranja, programiranja ipd. - vse je jasno ob prvem preizkusu. Omogoča neposredno usb polnjenje baterije brez dodatnega polnilca (zato tudi priložen usb kabel) - kar je super, če zadevo podarjaš naprej. Tudi elegantna embalaža je zelo primerna darilu.


(ne najboljša fotografija na hitro s telefonom - na netu najdeš boljše)

GB ne pošilja baterij v Slovenijo. Tu predlagam nkon.nl ali pa "liitokala official store" preko aliexpressa. Slednje zna potovati dlje časa. Vkolikor se odločiš za svetilko zgoraj, kupi klasično unprotected baterijo. Predlagam NCR18650B ali še bolje NCR18650GA. Protected baterija zna biti predolga.

Zooma za razdalje 50ih metrov pri kakovostni svetilki v tem cenovnem rangu po moje ne potrebuješ. Doseg zgoraj predlagane svetilke je cca 200m.


Ali te lahko vprašam, kako je s poštnino- naša pošta in carina,... ali gre to čez ali so še dodatni stroški? Svetilka se mi zdi zanimiva pa me zanima, koliko je še dodatnih stroškov?

zagarb ::

Dobil sem Nitecore EC21 iz Gearbest, iz NKON pa dva komada Panasonic NCR18650B. Ampak ko vstavim eden ali drug akumulator se svetilka ne vklopi, tudi sekundarna ledica se ne posveti.
Ali sem dobil defekten primerek, ali pa sem naročil napačna akumulatorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zagarb ()

Samael ::

daki1 je izjavil:

Samael je izjavil:

@impre, če bo kaj pametnega javim. Trenutno je najnižja cena s popustim $5,99

@Vaseer predlagam LUMINTOP EDC25, ki ji koda gb3rdEDC25 prepolovi ceno na cca 25 eur. Sam imam tri, izredno zadovoljen. Power modes ne zahtevajo nobenega kompliciranja, programiranja ipd. - vse je jasno ob prvem preizkusu. Omogoča neposredno usb polnjenje baterije brez dodatnega polnilca (zato tudi priložen usb kabel) - kar je super, če zadevo podarjaš naprej. Tudi elegantna embalaža je zelo primerna darilu.


(ne najboljša fotografija na hitro s telefonom - na netu najdeš boljše)

GB ne pošilja baterij v Slovenijo. Tu predlagam nkon.nl ali pa "liitokala official store" preko aliexpressa. Slednje zna potovati dlje časa. Vkolikor se odločiš za svetilko zgoraj, kupi klasično unprotected baterijo. Predlagam NCR18650B ali še bolje NCR18650GA. Protected baterija zna biti predolga.

Zooma za razdalje 50ih metrov pri kakovostni svetilki v tem cenovnem rangu po moje ne potrebuješ. Doseg zgoraj predlagane svetilke je cca 200m.


Ali te lahko vprašam, kako je s poštnino- naša pošta in carina,... ali gre to čez ali so še dodatni stroški? Svetilka se mi zdi zanimiva pa me zanima, koliko je še dodatnih stroškov?


Jaz sem skozi dobil tri, pa niso nikoli odpirali paketa. Če bi ga, bi mi nabili najbrž 22% davka, pa še kakšen euro povrhu za postopek.

zagarb je izjavil:

Dobil sem Nitecore EC21 iz Gearbest, iz NKON pa dva komada Panasonic NCR18650B. Ampak ko vstavim eden ali drug akumulator se svetilka ne vklopi, tudi sekundarna ledica se ne posveti.
Ali sem dobil defekten primerek, ali pa sem naročil napačna akumulatorja?


Napačni bateriji imaš. EC21 spodaj nima fedra, v poštev pride samo "button top" baterija. Torej nekaj v smislu:


Če že imaš "flat top" bateriji, pa potrebuješ "button top" lahko nanju dodaš magnetek, priciniš bunko (pazljivo in hitro, sicer tvegaš poškodbo baterije) ali kaj v tem smislu, da bo kontakt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

barakus ::

Pri meni sem moral samo bolj zategnit navoja in je delala :)

Samael ::

Oz. moral bi se izraziti drugače. Zgoraj, pri glavi, nima fedra, zato z baterijo, ki ima povsem gladko površino tudi na + strani ni kontakta.

zagarb ::

Aha, nisem bil pozoren glede oblike akumulatorja, hvala Samael. Bom raje naročil nov akumulator, kateri se priporoča za to svetilko? Recimo EagleTac 18650 3500mAh ?

Ali kdo kupi Panasonic NCR18650B ? :)

@Barakus Kako pa si ju zategnil, s kleščami? :) Sem poskusil z rokami, pa niti bliska

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zagarb ()

Samael ::

@barakus a to z unprotected? Meni nobena flattop ni delala. Mogoče bi nekoliko daljša protected? (zgolj ugibam)

@zagarb to je verjetno prepakirana Sanyo 18650GA s zaščito. Uredu stvar. Delala ti bo pa tudi pol in še nekaj cenejša unprotected button top sanyo 18650GA. V obeh primerih je odlična baterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

zagarb ::

Hvala za nasvet, s tako ceno in priporočilom res nimam kej razmišljati.

Samael ::

Sanyo/Panasonic NCR18650GA je naslednik zdaj že malce zastarele in še vedno priljubljene Panasonic NCR18650B. Ena boljših baterij ta moment.
Samo pazi, da boš kupil "button top" baterijo, nkon.nl ima tudi NCR18650GA "flat top" različico :)

Sem malce pogooglal in ja, kot sem domneval, EagleTac 18650 3500mAh je res (verjetno v Nemčiji prepakirana z dodano zaščito) Sanyo NCR18650GA.
Vir:
http://www.taschenlampen-forum.de/threa...
http://www.eagletac.com/html/dx30lc2br/... kjer piše: EAGTAC li-ion 18650 3500mAh battery (authentic Sanyo Japan cell)

specing ::

NCR18650GA je najboljša samo prvih nekaj deset ciklov. Njena življenjska doba je grozna.

Samael ::

specing je izjavil:

NCR18650GA je najboljša samo prvih nekaj deset ciklov. Njena življenjska doba je grozna.


Z nekaj deset misliš najbrž sto, ane?

Meni se realistično ne zdi tako grozno kot praviš glede na to, da do časa ko bom iztrošil to baterijo za 5 eur bodo verjetno na trgu že močnejše baterije večje kapacitete in bo le ta na hladnem. Ob neki realistični uporabi (kjer ene in iste baterije ne filam ravno vsak dan) mi bo ta baterija solidno trajala koliko časa? 3 leta? 4 leta? 5 let?
Pred časom sem nekje bral debato, kako ima čedalje več ljudi NCR18650B samo še v hladilniku, uporabljajo pa 30Q in pa GA. Zakaj neki le.

https://www.nkon.nl/sk/k/ncr18650ga.pdf

edit. našel sem podobno debato: http://budgetlightforum.com/node/51338

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Sanyo NCR18650GA vs lifetime

Personally I wouldn't worry about it, the batteries are pretty cheap compared to the lights you are running and will probably last quite a bit longer than the spec sheet due to the higher than 2.5V cutoff.


Sanyo GAs are my current favourite cells. It is very likely that they are going to be replaced in about two or three years time with a successor Sanyo cell with 3600 mAh and 15A capacity.


Practically both cells probably have similar lifetimes. If you are really interested do some searches on the endlesssphere forum, which is about electric bikes. Some people on there do lifetime testing of these cells at different charge and discharge rates.


I have 4x GA's in a YZXstudio powerbank that has been heavily used in the last 6 months, it gets at least a cycle per day, discharged every time down to 2.5V and charged back up at 1.2A per cell to 4.2V. Initial capacity was 13,500mAh and after about 200+ cycles I'm still getting 12,600mAh


http://budgetlightforum.com/node/51338

Samael ::

Ker sem na dopustu, zunaj pa ščije ...


Sanyo/Panasonic NCR18650GA 3500mAh
Cycle life: 300 cycles to 70%

Torej izjava, da je življenska doba baterije NCR18650GA grozna je zavajujoča, netočna.
Prvo, kot prvo moramo razumeti, kaj cikel življenske dobe baterije dejansko pomeni.
To je izpraznitev baterije na 2.5V in ponovna polnitev na 4.2V, drži? Drži! Ampak ker baterij pred polnjenjem ne izpraznemo na 2.5V pomeni, da je dejanska polnjenje baterije krepko presega 300 polnjenj predno kapacitata te baterije pade na 70%.
Prevedimo to takole: NCR18650GA baterijo lahko nafilaš 400 do 500krat predno bo njena kapaciteta padla na 70%.

Kaj to v svetu uporabe svetilk pomeni? Na pamet mi padeta dva scenarija:

1. Si profesionalni hardcore uporabnik svetilke, kjer isto baterijo polniš prav in čisto vsak dan v letu in po kakšnem letu, letu pa pol, opaziš, da baterija peša, ter investiraš 5 - 6 eur v novo.

2. Si običajen uporabnik svetilke (malce igračkanja, testiranja, pa malo okoli bajte, pa ko zmanjka elektrike, pa tista dva tedna na dopustu...) in baterija po štirih, petih.. letih začne kazati zobe časa in se zamenja. Vsaka baterija ne zgolj ta.

Moj point?
Če nisi profi, ki ne zgolj da uporablja svetilko z isto baterijo vsak dan, ampak tudi polni to baterijo prav vsak dan vsak dan v letu, bo NCR18650GA doživela enako starost, kot vsaka druga baterija.
V nasprotnem primeru pa boš moral NCR18650GA zamenjati kakšen mesec prej kot bi moral kakšno bolj zastarelo baterijo. Mogoče.
Ful razlike, a? :)

In tudi za to zadnje sem rekel "mogoče" oz. tudi to ne drži povsem.
V vseh dosegljivih podatkih, ki sem jih našel na netu je razvidno, da je "hitra" degradacija NCR18650GA predvsem v prvih recimo 80 ciklih (torej recimo od oka prvih 120 polnjenj). Na tej stopnji baterija pade na podobno kapaciteto, kot jo ima povsem nova in ravno tako odlična INR18650-30Q potem se degradacija stabilizira, ergo generalno gledano življenska doba NCR18650GA ni nič slabša kot življenska doba katerekoli druge tu omenjene baterije.
V vsakem pogledu je NCR18650GA 3500mAh - 10A za ceno 5 eur odlična baterija in povsem smiseln nakup namesto nekoliko zastarele NCR18650B 3400mAh - 6.7A

(ceno sem dobil na nkon.nl €4.75 flattop, nkon.nl button top €5.49, liitokala Direct Store $9.88/dva kosa - poštnine ni, ter LiitoKala Official Store $18.96/štirje kosi - ravno tako zastonj poštnina)

 NCR18650B

NCR18650B



 NCR18650GA

NCR18650GA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

gregor je izjavil:

baterija napolnjena, sedaj deluje BP, se pa zelo hitro segreje, v cca 1 min je že pošteno vroča, opazil sem cca 3x step down


popravljam zgornjo izjavo, v prvi minuti pade svetilnost 5x ali 6x, ja pa step down očiten, ni tak kot pri večini ostalih,ko se postopoma zmanjša svetilnost in težko opaziš zmanjšanje

ima kdo kako idejo katero torbico nabavit za lučko, na BLF so mi predlagali tole:

https://www.banggood.com/12_8x3_2cm-Ast...

vendar pa mislim da je prevelika, saj so mere lučke:

Dimensions:

18650 length: 93.7 mm
18350 length: 63.3 mm
Bezel diameter: 28.0 mm
Head diameter: 30.0 mm (widest point)
Body diameter: 23.9 mm

torbica iz BG pa ima 12,8 x 3,2 cm

LP

specing ::

@Samael prvič, tista dva grafa življenjskih dob nista primerljiva, saj nista izvedena pod enakimi pogoji.
Ampak če se že gremo primerjave, odpri Samsung INR18650-35E (primerljiva celica) https://www.akkuparts24.de/mediafiles/D...
Če primerjaš grafa (ok, spet pogoji niso isti), potem vidiš, da je GA boljša samo prvih par deset ciklov preden jo 35E prehiti (je tudi 0.5 eur cenejša na NKON).

Sicer se pa strinjam, da je za občasno uporabo v svetilkah razlika zanemarljiva.

Samael ::

Tista dva grafa, ki sem ju linkal sta primerljiva kolikor je le mogoče, oba sta namreč iz uradnega datasheeta istega proizvajalca obeh baterij (torej Panasonica) ob čemer je pričakovati, da temeljita na sorodni, če že ne povsem identični metriki.
Tvoj je Samsungov.

http://html.alldatasheet.com/html-pdf/5... (NCR18650B datasheet)
https://www.nkon.nl/sk/k/ncr18650ga.pdf (NCR18650GA datasheet)

Sicer pa sem se odzval zgolj na močno pretiran in zavajujoče "njena življenjska doba je grozna" komentar, ki služi čemu že (?) in, ki je v dejanski situaciji povsem brezpredmeten in zavajujoč v smislu, da je za uporabo v svetilki ta moment ena boljših 18650 baterij na trgu v bistvu slaba - kar seveda ni res.
Je pa res, da imata v tem rangu tudi Samsung in LG primerljivo baterijo, od tu dalje pa kar pač osebno človek preferira - kar pa samo po sebi ni bila debata (razen, če te je zmotilo kaj drugega?).

Malce offtopic.
Zanimiva mi je tudi Sony US18650VTC6 3120mAh - 30A (jo kdo že uporablja?), čeprav cena in pa dejstvo, da nobena mojih svetilk ne potrebuje toliko zagoskega toka, ne upravičita nakupa napram Samsung INR18650-30Q 3000mAh - 15A baterije.

Samael ::

Samael je izjavil:

Jaz pa pričakujem "Haikelite MT01 CREE XHP50 V2"
Sem nihal med Haikelite MT01 in pa IMALENT DN70, pa sem se tokrat odločil za nekoliko cenejšo prvo.


Klarus G20 na poti :)

A obstaja kakšno društvo anonimnih lučkarjev? :)

gregor ::

obstaja, samo v to društvo te sprejmejo šele ko imaš doma najmanj 150 različnih svetilk in si porabil najmanj 3000 usd za lučke :) :D
da takrat pa si sam z svojo zasvojenostjo ;)

LP

Vaseer ::

Naročil in dobil Lumintop EDC25, ampak ne sveti... :(
Za napajanje sem ji naročil 2x Sanyo NCR18650GA 3500mAh Button Top., fizično pa ji ustreza tudi protected NCR18650B (pri moji je vzmet na obeh koncih - pri glavi in na pokrovu).
V lučko lahko vstavim NCR18650GA (unprotected) ali NCR18650B (protected), jo priključim na napajanje in mi javi "stanje" baterije. Če ni polna - sveti rdeče - jo tudi napolni. Ko je baterija polna (katerakoli) pritrdim glavo z LEDico a ne dela...
Kakšen nasvet, kaj je za poskusit, preden težim prodajalcu?

Samael ::

...ah crap Gregor no :( S frekvenco, kako se bližam tem cifram, bom tam šele nekje februarja 2018. Dolga, samotna pot bo to ... :(

@Vaseer: jao, saj o tem smo že govorili. NCR18650B protected je v vsakem primeru predolga, povsem možno pa da ji ne paše tudi BUTTON TOP (to svetilko podaljša) unprotected.
Od nkona pričakujem eno večjo pošiljko, ki vključuje tudi kakšno Sanyo NCR18650GA 3500mAh Button Top, pa ti bom lahko v nekaj dneh povedal, do takrat pa če si iz LJ ali okolice lahko preskusiva s flat top baterijo, da boš vedel zagotovo.
Po mojem imaš samo napačno baterijo (NCR18650B protected je zagotovo, NCR18650GA unprotected Button top pa nisem povsem siguren, ampak najbrž tudi).

Vaseer ::

@Samael: Počakam na tvoj test z baterijami. Sem pa ugotovil, da sem bral napačen post za izbiro baterij ;((. No ja, je vsaj en razlog več, da še zase naročim kaj novega :D. Prosim za predlog flat top baterije, da ne izberem napačne.
Da preverim, preden naredimo novo neumnost: za uporabo unprotected baterij mora protection biti že v sami lučki?

Upam, da je razlog res v bateriji, kar, če je res, bo zelo zanimivo, saj se obe bateriji NCR18650B in NCR18650GA v lučki polnita in lučka tudi javi, ko je baterija polna. Fizično tudi ne vidim ovire. Če vstavim katerokoli od omenjenih baterij in jo dodatno pritisnem v lučko, se vzmet v glavi lučke stisne in ko umaknem prst, tudi potisne baterijo ven.

Držim pesti, da je razlog moje preveliko navdušenje in posledično nepazljivost pri naročanju baterij :D

gregor ::

morda pa je res lučka defektna, to se je meni že zgodilo pri imallent lučki, jo imam še sedaj doma
sem posnel film in ga poslal prodajalcu, so mi vrnili denar :)

če imaš unprotected baterijo, je dobro da ima lučka vgrajeno zaščito, saj lahko drugače baterijo preveč sprazniš in uničiš

LP

gregor ::

danes ima BG v akciji BLF A6

za tiste ki ne veste, gre za tole zadevo:
http://budgetlightforum.com/node/36667

BG akcija:
https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...
http://budgetlightforum.com/node/33282

specing ::

Sam čakam, da bo restockana BLF A6+ 30Q, trenutno za 2 evra več dobiš zraven še 30Q baterijo.

Samael ::

Vaseer je izjavil:

@Samael: Počakam na tvoj test z baterijami. Sem pa ugotovil, da sem bral napačen post za izbiro baterij ;((. No ja, je vsaj en razlog več, da še zase naročim kaj novega :D. Prosim za predlog flat top baterije, da ne izberem napačne.
Da preverim, preden naredimo novo neumnost: za uporabo unprotected baterij mora protection biti že v sami lučki?


Obe, ki si izbral sta povsem solidni, le napačna (button top namesto flat top) "verzija" le teh. Ampak če se ti ne mudi, počakaj teh par dni da dobim enako button top unprotected baterijo, kot jo imaš ti in testiram, pa bova vedela več. Namreč, običajna button top, kot sem prej poskusil dela, ampak ta, ki jo imaš je še malenkot drugačna, eni ji rečejo nipple top :P Ima ožji krogec.


@specing a ni tisti BLF A6+ 30Q deal trajal samo 7 dni (oz. bi, če ne bi svetilke prej pošle).

specing ::

@Samael da, ampak če trenutni ceni odšteješ 30% popusta, dobiš 18 eur. Bomo videli kako bo, ko bo spet na zalogi.

Samael ::

A lahko kdo testira na banggoodu dati v košarico kakšne baterije.

Namreč meni začuda, ta moment deluje, le da na prvi strani piše "Free shipping To United States via Standard Shipping" - nimam pa nikjer v nastavitvah napisano US lokacijo (temveč Ship to: Slovenia) - pa me zanima, a je bug na njihovi strani in moj slovenski IP naslov nenadoma prepozna kot ameriški, pa me zato spusti skozi ali pa dejansko gre skozi proces naročanja tudi ostalim in potemtakem banggood ponovno pošilja baterije v slovenijo.

Testni primer: https://www.banggood.com/4PCS-Samsung-I...

bojsi ::

Pri meni piše "This warehouse can not ship to your location."

Samael ::

Potem je napaka. Hvala.

Samael ::

Aja, Vaseer, še nekaj mi je padlo na pamet. Če pogledaš par objav višje na tej strani, se je @zagarb par dni nazaj tudi nahecal z baterijami in sicer ravno obratno kot ti in ima na voljo dve novi unprotected flat top NCR18650B z nkon.nl za prodati (ali pa če menjata - on potrebuje ravno to kar imaš ti, ti pa, če se izkaže da 18650GA ne dela zaradi izbokline, to kar ima on).

Samo misel :P

matobeli ::

A ima kdo ogledan kakšen malo bolj konkreten pašček/trakec za okoli roke, oziroma za pripet lučko?

Imam v mislih vsaj tolko močnega da ga z roko ne moreš odtrgat in da ob normalni uporabi ne bo preglodan takoj ko ga parkrat podrgneš po malo bolj grobi površini.

Samael ::

Pogooglaj "paracord knife lanyard", pa mislim da ne moreš zgrešiti. Vseh barv, velikosti in oblik.
Saj v osnovi je pašček pač pašček ne glede namen, le da so tile za nože običajno iz padalskega "550 cord" najlona, ki premore obremenitev tam do 250kg (550 pounds).
Jaz običajno ostajam pri 550 cord vrvicah z ebaya, 30m za cca $4, pride prav za marsikaj, pa si naredim soliden trak, če zna kdo pri bajti plesti, pa lahko trakec iz tega izpade že prava umetnina.

Lahko poskusiš tudi sam in prihraniš kakšen euro:



Lakhko dodaš tudi kakšen mini karabin ali pa kaj za pripeti trak:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

sem vprašal na GB kdaj bodo spet imeli akcijo za EDC25 - 20 usd, ne vedo če sploh še kdaj bo
so pa mi ponujali za 30 usd, bla bla...

glede baterij, ista zgodba, ne vedo kdaj bodo lahko spet pošiljali v SLO.

lp

kumer ::

če ima kdo premalo convoy lučk:

https://www.gearbest.com/top-brands/con...

Vaseer ::

Samael je izjavil:

Vaseer je izjavil:

@Samael: Počakam na tvoj test z baterijami. Sem pa ugotovil, da sem bral napačen post za izbiro baterij ;((. No ja, je vsaj en razlog več, da še zase naročim kaj novega :D. Prosim za predlog flat top baterije, da ne izberem napačne.
Da preverim, preden naredimo novo neumnost: za uporabo unprotected baterij mora protection biti že v sami lučki?


Obe, ki si izbral sta povsem solidni, le napačna (button top namesto flat top) "verzija" le teh. Ampak če se ti ne mudi, počakaj teh par dni da dobim enako button top unprotected baterijo, kot jo imaš ti in testiram, pa bova vedela več. Namreč, običajna button top, kot sem prej poskusil dela, ampak ta, ki jo imaš je še malenkot drugačna, eni ji rečejo nipple top :P Ima ožji krogec.


@specing a ni tisti BLF A6+ 30Q deal trajal samo 7 dni (oz. bi, če ne bi svetilke prej pošle).

Počakam na teste. Hvala.

Samael ::

liitokala Official Store na aliexpressu bo imela cez 5 dni "sale", kjer bodo ze tko poceni baterije (sanyo, samsung, panasonic.. repacki) še ceneje.
Poštnina v slovenijo je brezplačna, traja pa en soliden čas, da pošiljka prispe. Če se človeku ne mudi, trenutno mislim da ni cenejšega načina dobiti kakovostne baterije v slovenijo. Trgovina je preverjena, dobiš kar oglašujejo.
Cene s bližajočim se popustom se da videti tudi zdajle, so pa za eno baterijo. Če daš v košarico 4 so še nekaj nižje in že zdaj blazno ugodne (4 x Samsung INR18650 35E / 15.99 USD oz 13,81 EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

specing ::

Zanimivo, do sedaj sem mislil, da je NKON najcenejši dobavitelj v EU. Kako pa jim uspe dostaviti samo baterije, če jih letalski prevozniki nočejo na krov?

Samael ::

Verjetno preko turčije, tako kot ostali aliexpress prodajalci.
To možnost pošiljanja (vsaj tko njihov BLF rep pravi) preučuje zdaj tudi gearbest.

edit.
Zdajle vidim, da brezplačno pošiljajo direktno preko China post, medtem ko je turčija z majhnim doplačilom. Ne vem ... mogoče zapakirajo in gredo na srečo? Prvo (18650) pošiljko sem dobil po kakšnem mesecu brez doplačila za pošiljanje, drugo (26650) naročeno pred kratkim pa še čakam.


China Post Registered Air Mail 20-33 days -- Free Shipping Available
Turkey Post --------------------- 15-40 days -- € 2,28 Available
Seller's Shipping Method ----- 22-45 days -- € 4,55 Not available

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche ::

Kakšno ročno svetilko priporočate za na kolo pa da se da kupiti še nosilec?

specing ::

Samael teh liitokala official trgovin je kar precej, si prepričan, da je ta taprava?...

https://liitokala.aliexpress.com/store/... - ta je linkana tudi s liito-kala.com
https://www.aliexpress.com/store/1874160
https://www.aliexpress.com/store/1823237
https://liitokalacherleen.aliexpress.co...
https://www.aliexpress.com/store/725333
...

Samael ::

Ja: Open:4 year(s)

Sicer pa so po mojem vse eno in isto. Pa še VariCore store. Pa še Colaier store.

barakus ::

Katere baterije iz liitokala imajo best price/performance za convoy S2+ na medium?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Samael ::

Vse njihove Ali trgovine so narejene po istem kopitu in prodajajo enake izdelke po več ali manj enakih cenah.
In, da bo zmeda še večja:

http://liitokala.com.cn
http://liito-kala.com

Povsem različni spletni stani, ampak če pogledaš naslov je pri obeh enak. Matična firma je:
XinShengLi power co., LTD

Kakorkoli pač že, HKJ je ocenil njihove LiitoKala INR26650-50A 5000mAh baterije kot trenutno ene boljših na trgu. Njihove polnilce itak poznamo (LiitoKala Engineer Lii-500 mi je celo eden boljših el cheapo polnilcev btw.), na aliexpressu pa ne glede katero njihovo trgovino boš pogledal praktično ne bo ene negativne kritike baterij, ki jih prodajajo.

Samael ::

barakus pobrskaj za novimi (3500mAh) samsung, sanyo/panasonic in LG ter kupi tiste, ki so ta moment najcenejše.

Jaz bi rekel da je njihov črni repack Sanyo 18650GA 3500mAh baterij, ki jih tržijo pod imenom LiitoKala Lii-35A ali pa Samsung INR18650 35E 3500mAH nekaj boljšega za convoy S2+.
Kar od tega pač dobiš ceneje.

gregor ::

zanimivo, bo potrebno nabavit nekaj baterij :),če že GB kvačka s temi baterijami, v veliko EU držav pošiljajo, v SLO pa ne, res čudno
ali imamo problematično carino...?

samsung 35E vs sanyo GA, kaj je bolje?

kaj pa stara dobra panny ncr18650B

https://www.aliexpress.com/store/produc...

protected, button top, ali to ni dobra izbira?

lp

bojsi ::

Samael je izjavil:

barakus pobrskaj za novimi (3500mAh) samsung, sanyo/panasonic in LG ter kupi tiste, ki so ta moment najcenejše.

Jaz bi rekel da je njihov črni repack Sanyo 18650GA 3500mAh baterij, ki jih tržijo pod imenom LiitoKala Lii-35A ali pa Samsung INR18650 35E 3500mAH nekaj boljšega za convoy S2+.
Kar od tega pač dobiš ceneje.

A teh črnih 3500mAh pa nimajo v ponudi?

Samael ::

gregor je izjavil:


samsung 35E vs sanyo GA, kaj je bolje?


Po mojem so tam-tam. GA je mogoče malce popularnejša. Nabaviš tisto, ki je cenejša.
Test:
Sanyo/Panasonic NCR18650GA 3500mAh (Red)
Samsung INR18650-35E 3500mAh (Pink)
http://lygte-info.dk/review/batteries20...

gregor je izjavil:

kaj pa stara dobra panny ncr18650B

https://www.aliexpress.com/store/produc...

protected, button top, ali to ni dobra izbira?


Vsekakor luštna cena, če potrebuješ, želiš protected baterijo. Sicer pa povsem odvisno od svetilke ane. Če ti svetilka sprejme ta "format" baterije so čisto ok, pod pogojem, da svetilka ni požrtna. Za nekatere svetilke na trgu je danes 5.9A že kar nekoliko malo in ne svetijo s polno močjo.


bojsi je izjavil:


A teh črnih 3500mAh pa nimajo v ponudi?


Poglej kakšen drugi liitokala store link med tistimi, ki jih je prilimal @specing zgoraj ali pa v aliexpress vpiši "18650GA" pa ti jih bo gotovo izpisalo.
««
59 / 318
»»