» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 319
»»

jest10 ::

Dej not vtakn XM-L, ter 6x7135 driver. Se super obnese.

bond007 ::

Če ma kdo 502b in podobne, se res ogromno pozna, če drop in oviješ s alu folijo... Sam sem mislil, da je prej bil dokaj dober prenos toplote, ker se je cela svetilka dokaj hitro segrela. No ko sem za test probal še oviti s alu folijo, pa se segreje še bistveno hitreje. Sedaj vidim, da vleče kar 3,5A in ne 2,8A, kot je prej kazalo s tankimi kabli mulimetra. Tko da za hlajenje je res pametno poskrbeti...

bond007 ::

No potem se pa opravičujem...Danes mi je poštar prinesel dve UltraFire M5 XP-G R5, ki so jih imeli na DX za 1EUR in res niso slabe lučke za ta denar(OP reflektor da uporabno svetlobo in ne tako izrazit hotspot - meni se zdi zelo podoben žarek kot pri XML z OP). Bom verjetno nabavil še par 10440 baterij za wau efekt, ker že iz AAA lsd baterij iztisne 100+ lumnov, 10440 pa naj bi pri 1,8A okoli 350 lumnov...Verjetno pri takih tokovih pridejo v poštev zgolj IMR celice - kakšen predlog kaj nabaviti?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

jest10 ::

Pri takem toku absolutno le IMR celice. Katere? Nimam pojma. Izbira ni velika. Morebiti kaj od efest?

igor0203 ::

Tisti, ki ste naročali na fasttech, koliko približno ste čakali da so vam odposlali paket?

koyotee ::

če je roba na zalogi, še isti oziroma naslednji dan. zadnji 2 pošiljki sem dobil prejšnji teden. prva je rabila 14 dni, druga pa 11 dni od dneva ko so odposlali :) so pa šaltali na singapore post, ker so baje hitrejši :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

igor0203 ::

Ok, hvala. Jaz že 2 dni čakam da odpošljejo, tako da upam da bojo čimprej poslali.

mailer ::

Našel enostavno rešitev za na kolo. Zraven svetilke sem dobil etui, ki ima na spodnji strani trak za na pas. Zadeva je ravno prav narejena, da jo s težavo spravim na gumijasto ročico krmila. Ob večjem tresenju se malo premakne a jo lahko brez težav popraviš z palcem. Etui je dovolj dolg in tesen, da ti baterija ne more zlest ven, če pa se že bojiš, da bi ti pa problem enostavno rešiš z gumico.

Andrej14 ::

Ena najboljših svetilk na svetu sta eagletac in olight,praktično sta neuničljivi,uporabljajo jih specialci na puškah,jz si lastim http://army.info4d.com/index.php?gl=pok... t20c2 za 92 eur,in lahko ti povem da je 720 lumnu extrem,to je kot bi se dan naredil,je pa fajn da takoj kupiš še polnilec in baterijo ki se fila zraven,ker je zlo požrešna pri taki jakosti,ne bo ti žal ,...

jest10 ::

Da ti malo pokvarim dan. Preplačal si jo za okoli 40-45EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Andrej14 ::

Pol mi jo pa zrihti uzamem še eno takoj, moj tel je 068 168 543 in me poklič pa se zmenma ,...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hunter01 ()

jest10 ::

Zakaj bi ti jo jaz rihtal?:)) Sam si jo daj, če jo rabiš.
Po celih 30s googlanja dobim to svetilko za 62$ kar je pod 50€ + še okoli 8€ poštnine. Ali pa 57€ skupaj s poštinino itd. Če bi si vzel več časa, bi jasno 100% dobil zadevo še ceneje v xyz kitajski štacuni, najverjetneje z zastonj poštnino. Ok, če nimaš sreče, ti na carini nabijejo 20% davek, samo še vedno je daleč cenejše, kot 90+€ pri nas:P

Pa btw, ta luč niti slučajno nima 720lm. 720lm izseva ima sama XM-L T6 LEDica pri 2,1A, ampak iz svetilke dobiš le okoli 550lm(max za 3 min, potem ti zmanjša moč na 380lm) zaradi izgub reflektorja in stekla, kar ti tuje štacune celo povedo, za razliko od naše.
Output: LED lumen: 750-510/110/10; ANSI FL-1 lumen: 550-380/86/8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

koyotee ::

jest10 mal si zabluzil, t20c2 http://www.ebay.com/itm/EagleTac-T20C2-... in ne p20c2 ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jest10 ::

Pismo iskal sem prav, zato nisem dodatno preverjal imen kaj je našlo, ker je na hiter pogled zgledalo enako:))
Eh... Ampak je vseen cenej:P

Tilen ::

Tale ba Ebayu ni nič cenejša.

79.90$ + $38.00 USPS = 117.9 USD + 20% DDV = 141.48 = 106.29 EUR + cca 6 eur manipulativnih stroškov. 112 eur total.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jest10 ::

Saj ni samo na ebayu. Že na Amazonu je cenejš. No zdej s telefona zihr ne bom iskal druge cene...
Kar pa ne spremeni dejstva, da ima dotična lampa "le" 550lm, pa še to le za kratek čas. Za 10€ kitajca že razumeš, da zavajajo s podatki, tukej pa to ni več hecno.

Tilen ::

V tej temi je omenjenih ogromno svetilk - a se lahko torej zjasnimo, katera je neka splošna price/performance svetilka? Za nekoga, ki si jo misli danes kupiti in bi pričakoval, da mu bo nekaj časa služila. Do cca 50 EUR (+/- 10EUR). Trgovec je lahko iz tujine. V primeru, da gre za manj znanega trgovca, mora podpirati Paypal, da se vsaj malo izognemo morebitnim zlorabam.

Paket naj vključuje svetilko, polnilec ter polnilne baterije (najraje Ni-MH). Ohišje mora biti robustno, da lahko zadevo vržeš v prtljažnik ali na travo, brez da bi vse skupaj razpadlo. Dobro bi bilo, da ima vsaj nekaj garancije, če slučajno že prvi dan odpove ali je DOA. Ob normalni uporabi mora s polnimi baterijami svetiti brez premora vsaj 1 uro.

Katero svetilko torej za dedka, babico, teto, strica, mulca, ki pač potrebuje neko splošno lučko za sprehod, preverit avto, posvetit v zakotni kot v garaži ali kaj podobnega. All rounder torej. Se za takšno vsoto dobi kaj vsaj deloma spodobnega?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Katero svetilko torej za dedka, babico, teto, strica, mulca, ki pač potrebuje neko splošno lučko za sprehod, preverit avto, posvetit v zakotni kot v garaži ali kaj podobnega
Tem namenom povsem ustreza 5 vatna iz Hoferja za 10 evrov. Za "sprehod, preverit avto, posvetit v zakotni kot v garaži ..." je več kot 10 evrov nepotrebno zapravljanje denarja. Pri Kitajcih dobiš takšne sicer tudi še precej ceneje, nimajo pa 3 leta garancije.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

O.

jest10 ::

Katero svetilko torej za dedka, babico, teto, strica, mulca, ki pač potrebuje neko splošno lučko za sprehod, preverit avto, posvetit v zakotni kot v garaži ali kaj podobnega. All rounder torej. Se za takšno vsoto dobi kaj vsaj deloma spodobnega?

Dobiti se da več kot spodobno. Le dosti dobrih svetilk odpade, ker babici/dedku nekako ne bi dajal litijevih polnilnih v uporabo.
Ostanejo ti AA, 2xAA ali 3xAAA svetilke. Če babico/dedka, ter kakšnega runklna popolnoma brez občutka za tehniko izločiš iz enačbe, pa imaš malo morje ustrezajočih svetilk.

Tilen ::

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mailer ::

3xAAA svetilke so zaradi neparnega števila malo "nerodne". Bi že raje priporočal na 2 bateriji.

jest10 ::

Tilen je izjavil:

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.


Trgovina fasttech. Convoy S2 1,4A verzija z T5 5C LEDico, polnilc ml-101, Sanyo 2600mAh polneče z zaščito. BLF koda za 5% popust. To je pod 30$.
Linkov ni ker sem na telefonu.

xxx ::

Pa pa...

mailer ::

Led Lenser so (pre)drage zadeve, verjetno so tudi bolj kvalitetne od kitajskih pa tudi podatki o lumnih so manj napihnjeni.

Tilen ::

jest10 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.


Trgovina fasttech. Convoy S2 1,4A verzija z T5 5C LEDico, polnilc ml-101, Sanyo 2600mAh polneče z zaščito. BLF koda za 5% popust. To je pod 30$.
Linkov ni ker sem na telefonu.


http://budgetlightforum.com/node/23468

To je to? Po slikah sodeč kar precej dobro sveti. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xxx ::

mailer je izjavil:

Led Lenser so (pre)drage zadeve, verjetno so tudi bolj kvalitetne od kitajskih pa tudi podatki o lumnih so manj napihnjeni.


Mah, 50€ se mi ne zdi ravno ne vem kaksen strošek, imam raje LL in vem da bo delal.
Pa pa...

jest10 ::

xxx je izjavil:

mailer je izjavil:

Led Lenser so (pre)drage zadeve, verjetno so tudi bolj kvalitetne od kitajskih pa tudi podatki o lumnih so manj napihnjeni.


Mah, 50€ se mi ne zdi ravno ne vem kaksen strošek, imam raje LL in vem da bo delal.

Glede na zmoglivost... Vsaj 3x prevelik strošek>:D

Tilen je izjavil:

jest10 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.


Trgovina fasttech. Convoy S2 1,4A verzija z T5 5C LEDico, polnilc ml-101, Sanyo 2600mAh polneče z zaščito. BLF koda za 5% popust. To je pod 30$.
Linkov ni ker sem na telefonu.


http://budgetlightforum.com/node/23468

To je to? Po slikah sodeč kar precej dobro sveti. :)


Ja, to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

gregor ::

kakšno pa je vaše mnenje o xtar svetilkah

Npr o a01 za 48 eur

http://www.nakupi.net/izdelek_XTAR-A01-...

Sam imam že nekaj let r01 in deluje brezhibno

http://www.candlepowerforums.com/vb/sho...

jest10 ::

Xtar so fajn. Le pri nas je revna izbira. Še največ imajo tukaj

Tilen ::

jest10 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.


Trgovina fasttech. Convoy S2 1,4A verzija z T5 5C LEDico, polnilc ml-101, Sanyo 2600mAh polneče z zaščito. BLF koda za 5% popust. To je pod 30$.
Linkov ni ker sem na telefonu.



Koliko lumnov pa ima tale Convoy S2?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

~300

jest10 ::

Nekje okoli 350lm. Če menjaš steklo za antirefleksno okoli 400lm.
Če vzameš hladnejšo barvo in T6 bin LEDice je original okoli 400lm, z menjavo stekla okoli 450lm.

Tilen ::

Kolk pa ma recimo tista s Hoferja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Ene 100lm.

hunter01 ::

Joooj kitajci ... :)

Je prispela SMALL SUN ZY-T13 svetilka. Super sprobam in ugotovim, da stikalo, ki izbira način svetenja nima "spomina" ...
Vsakič, ko jo prižgem in ugasnem sveti na max. Se da to kaj modificirat, da bi vedno na enem drugem modu začelo?

darkolord ::

Ne, menjat moraš driver

Tilen ::

jest10 je izjavil:

xxx je izjavil:

mailer je izjavil:

Led Lenser so (pre)drage zadeve, verjetno so tudi bolj kvalitetne od kitajskih pa tudi podatki o lumnih so manj napihnjeni.


Mah, 50€ se mi ne zdi ravno ne vem kaksen strošek, imam raje LL in vem da bo delal.

Glede na zmoglivost... Vsaj 3x prevelik strošek>:D

Tilen je izjavil:

jest10 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Recimo, da imajo vsi dovolj občutka za tehniko, tako da pridejo praktično vse v poštev. Polnilne pa zato, ker je to na dolgi rok verjetno ceneje? Samo ne mi prosim predlagat po delih, ker sestavljat pa jih res vsak ne zna.


Trgovina fasttech. Convoy S2 1,4A verzija z T5 5C LEDico, polnilc ml-101, Sanyo 2600mAh polneče z zaščito. BLF koda za 5% popust. To je pod 30$.
Linkov ni ker sem na telefonu.


http://budgetlightforum.com/node/23468

To je to? Po slikah sodeč kar precej dobro sveti. :)


Ja, to je to.




Tole je celo pod 22 EUR. Upam, da bom zadovoljen. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Ja to je to

einstein :P ::

Čakaj, čakaj, mini USB charger??? Koliko časa se pa tole polni? Cel dan?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Tilen ::

Ja saj načeloma ni panike, ker se verjetno ne sprazni tako hitro, če se uporablja nekaj minut na dan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

einstein :P ::

Tilen je izjavil:

Ja saj načeloma ni panike, ker se verjetno ne sprazni tako hitro, če se uporablja nekaj minut na dan.


http://www.fasttech.com/products/1421/1...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Tilen ::

Nisem še kupil, vidim pa, da je precej enakih z minimalnimi razlikami.

S2 T5-5C 2800mA 2-Group 3/5-Mode $16.41
S2 T5-5C 2100mA 2-Group 3/5-Mode $15.99
S2 T5-5C 1400mA 2-Group 3/5-Mode $15.57
S2 T5-5C 1050mA 2-Group 3/5-Mode $15.36

Glede na to, da je le dolar razlike.. Se splača vzeti 2100mA ali 2800 mA različico?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Čakaj, čakaj, mini USB charger??? Koliko časa se pa tole polni? Cel dan?

Okoli 5 ur popolnoma prazno 2600mAh baterijo.

einstein :P je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ja saj načeloma ni panike, ker se verjetno ne sprazni tako hitro, če se uporablja nekaj minut na dan.


http://www.fasttech.com/products/1421/1...

Ta polnilc je sranje

Tilen je izjavil:

Nisem še kupil, vidim pa, da je precej enakih z minimalnimi razlikami.

S2 T5-5C 2800mA 2-Group 3/5-Mode $16.41
S2 T5-5C 2100mA 2-Group 3/5-Mode $15.99
S2 T5-5C 1400mA 2-Group 3/5-Mode $15.57
S2 T5-5C 1050mA 2-Group 3/5-Mode $15.36

Glede na to, da je le dolar razlike.. Se splača vzeti 2100mA ali 2800 mA različico?


1,4A je max za neprekinjeno delovanje na max svetilnosti pri tej velikosti svetilke. Pri višjih tokovih imaš pregrevanje-ni prijetno držati v roki svetilke, ki ima čez 50 stopinj>:D
Jasno imaš lahko tudi z višjimi tokovi za krajši čas, ter za daljša obdobja uporabljaš medium, samo trpi izkoristek(1,4A je svetlejše, kot 2,8A na 50%, ker se izsev ne viša linearno s tokom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hojnikb ::

sploh če so v igri litijeve celice, je sploh pomemben polnilec, ker se jih nesme polnit skos z polnim tokom (sicer lahko, ampak ni potem optimalna kapaciteta)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dzinks63 ::

Pobrisan en kup offtopika , žalitev, kr neki, ...

jest10 ::

Btw, hoffer bo imel v kratkem spet dokaj solidno(gledano za nakup pri nas) naglavno svetilko.

Tilen ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Čakaj, čakaj, mini USB charger??? Koliko časa se pa tole polni? Cel dan?

Okoli 5 ur popolnoma prazno 2600mAh baterijo.

einstein :P je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ja saj načeloma ni panike, ker se verjetno ne sprazni tako hitro, če se uporablja nekaj minut na dan.


http://www.fasttech.com/products/1421/1...

Ta polnilc je sranje

Tilen je izjavil:

Nisem še kupil, vidim pa, da je precej enakih z minimalnimi razlikami.

S2 T5-5C 2800mA 2-Group 3/5-Mode $16.41
S2 T5-5C 2100mA 2-Group 3/5-Mode $15.99
S2 T5-5C 1400mA 2-Group 3/5-Mode $15.57
S2 T5-5C 1050mA 2-Group 3/5-Mode $15.36

Glede na to, da je le dolar razlike.. Se splača vzeti 2100mA ali 2800 mA različico?


1,4A je max za neprekinjeno delovanje na max svetilnosti pri tej velikosti svetilke. Pri višjih tokovih imaš pregrevanje-ni prijetno držati v roki svetilke, ki ima čez 50 stopinj>:D
Jasno imaš lahko tudi z višjimi tokovi za krajši čas, ter za daljša obdobja uporabljaš medium, samo trpi izkoristek(1,4A je svetlejše, kot 2,8A na 50%, ker se izsev ne viša linearno s tokom)


Sem naročil. Hvala za pomoč. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

"Tvoj" polnilec ima zelo slabe reviewe, več jih pravi, da polni samo s konstantnim tokom, dokler ne uniči baterije (če je baterija brez zaščitnega vezja).

"Njegov" je 1 A (0,5 A je pri polnjenju iz PCja), poleg tega je poceni in ima vsepovsod dobre reviewe.

darkolord ::

Za ML-101 in ML-102 (enak, samo da ima še USB izhod) je kar nekaj reviewov na netu.

Aha, ker višanje napetosti je pa en tak velik bavbav, da je to kar nemogoče.

einstein :P ::

Ni nemogoče, pa tudi ni v skladu z ratingom na samem polnilcu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!
««
6 / 319
»»